Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2651) kymco


kymco
veterán

Logikailag a negyedik parancsolatot kellene elővenni, amit majd meg is teszek, de felrugva a logikát közbevetek egy kicsit a parancsolatok csoportosításával kapcsolatban......
A két legfontosabb parancsolat, amit minden hivő zsidó minden helyzetben el tud mondani nem is szerepel direkt módon a tízparancsolatban: szeresd az Urat teljes szívből, teljes lélekből, teljes elméből és minden erőből, és a második pedig, hogy szeresd a felebarátodat, mint önmagadat......
A parancsolatokat átnézve az első négy parancsolat megfelel az Úr felé irányuló szeretet kifejezésének, az azt követő hat pedig a felebarát iránti szeretet gyakorlati megvalósításánk....
Tehát a fent említett 2 parancsolat indirekt módon a tízparancsolat része....
A kérdés az, hogy ki a felebarát.... érvelések helyett álljon az én megtapasztalásom: az, akivel kapcsolatba kerülünk...
Könnyű kizárni a felebarátok közül a velünk élő nem szimpatikus embereket, és könnyű felebarátként kezelni a tőlünk távol élő, velünk semmilyen kapcsolatban lévő embereket....

A tízparancsolat feloszása eltérő a katolikus és a református egyháznál.
A lényeg érintetlen, csak a másképp csoportosítással más hangsúlyokat kapnak az igék...
A katolikusok egy parancsolatnak tekintik az első kettőt, és a tizediket kettéosztják.... a lényeg nem változik. Van logikája, de a zsidó felosztás nem ez.... a református egyház a zsidó felosztást követi.
Nincs jelentősége, mert annakidején nem számozták be a parancsolatokat, csak úgy utaltak rájuk, mint a tíz ige.... Csak azért írtam le, mert lehet, hogy valaki találkozik az eltérő számozásokkal.... :)

Az első négy parancsolattal nemigen tud mit kezdeni a nem hívő ember.... és mivel sok hivatkozás van a tízparancsolatra a politikától kezdeve a fórumokon történő hozzászólásokig, úgy gondoltam, jó tisztázni, hogy közel felével nem ért egyet a nem hívő ember, és késöbb talán láthatóvá válik, hogy az azt követő hat sem igazán illik bele az emberek életébe.... no de nem akarok előre szaladni. Konkrétumokkal a konkrét parancsolatok idején jövök elő....

Lenne még egy két általános, de még kiforratlan gondolatom, amit szintén következetlen módon majd beleékelek a parancsolatok ismertetésébe......
Egyelőre ennyi :)

www.refujvaros.hu

(#2652) Sianis válasza kymco (#2651) üzenetére


Sianis
addikt

Nos én reformátusi tanulmányaim során ezt a választ kaptam, hogy ki a felebarátom, aki nem a családtagok (szerttem) és nem a barátom. Tehát ismert, ismeretlen, ''ellenség'' , bár ellenséged nincs, hiszen mindenkit szeretettel kell megközelítened.

(#2653) Sianis válasza Sianis (#2652) üzenetére


Sianis
addikt

Én azért valahogy így élek még mindíg! Mindenkinek aki eddig elfordult tőlem meg volt a 2. sőt 3., 4. lehetősége is arra, hogy jóvátegye hibáit. Nem tette, ezért elfordultam tőle, de a szívemben nincs semmi gyűlölet irántuk, teljesen semlegesen gondolok rájuk. Ha beleset érné valamelyiket, gondolkodás nélkül kimenteném, nem gondolva arra, hogy ők esetleg nem viszonoznák...


Tényleg kedves vallásos PH!-sok. Ti, hogy álltok a gyűlöletel?

(#2654) kymco válasza Sianis (#2652) üzenetére


kymco
veterán

Jézus, mikor a felebarátról tanított, akkor egy olyan példát hozott fel (irgalmas samaritánus), ahol a kapcsolatba kerülés és nem a korábbi viszony volt a fontos....
Ha családtag nem tekinthető felebarátnak (ami szerintem butaság), akkor ki lehetne játszani a tízparancsolat ''rendelkezéseit''..... pld (meg/el) kívánhatom a testvérem/unokatestvérem stb feleségét, autóját, lakását... :)

www.refujvaros.hu

(#2655) Sianis válasza kymco (#2654) üzenetére


Sianis
addikt

Kérédés, hogy neked szükséged van-e arra, hogy kiskapukat keress, ahelyett, hogy a heleyes élés ösvényén jársz. :) Nem akarok én prédikálni, hiába akartak papnak adni...de szerinted Istent szeretni könnyebb vagy félni? Azért, mert valaki inkább azt keresi, hogy hogyan nem tett rosszat, az nem mentesíti. Inkább azt keressd, hogy hogyan tehetsz jót, ne a kiskapukat keresd, hanem az örömöt, hiszen ezért élünk nem? Szerintem Isten nem rabszolgának, állandóan rettegőnek akar minket látni, hanem boldognak.

(#2656) kymco válasza Sianis (#2655) üzenetére


kymco
veterán

Pont én nem keresek kiskaput.... A felebarátnak kell tekintnem mindenkit, aki a közelembe kerül, tekintet nélkül arra, hogy rokon, feleség, barát vagy ellenség.....
És én nem félek, nem rettegek..... nincs igazán mitől (no azért az intézményünket ''fenyegető'' átszervezéstől tartok egy kicsit :) ).

www.refujvaros.hu

(#2657) Sianis válasza kymco (#2656) üzenetére


Sianis
addikt

Van egy film, a címe Joshua. Rettenetesen jó film, érdemes megnézni. Vallásos, de olyan megközelítésben, ahogy én is gondolom.

(#2658) kymco válasza Sianis (#2657) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a filmtippet, de ezzel a válasszal csak hetekkel/hónapokkal késöbb leszek bölcsebbé :). Magyarul: nem tudom, hogy mi a véleményed. :)

www.refujvaros.hu

(#2659) Sianis válasza kymco (#2658) üzenetére


Sianis
addikt

Bocsi, órára kellett mennem siettem.

Hogy mi a véleményem? Én ennek a filmnek a hatására lettem olyan, amilyen. Mostmár tényleg nem azt nézem, hogy mikor követek el főben járó bűnt, nem attól félek, hogy rosszat tettem, hanem azt nézem, hol tudok segíteni, hol tudok jót tenni. Hiszen mindenkiben ott az isteni szikra nem? Akkor pedig használjuk ki, és hozzunk szeretetet, támaszt a Földre, ne pedig csak az önzőséget, a magunkba zárkózást

(#2660) kymco válasza Sianis (#2659) üzenetére


kymco
veterán

Bár ennyire ez ennyire egyszerű lenne!
A(z isteni) törvény nem arra való, hogy betartsuk (ez így nem igaz (kicsit/nagyon ki van sarkítva), de ütős mondat, és jól hangzik :) ), mert betarthatatlan. Arra való, hogy belássuk, hogy nem rendelkezhetünk Isten nélkül isteni képseeégekkel.
A tízparancsolat bár utat mutathat, de nem tartható be... utat mutathat Istenhez.

www.refujvaros.hu

(#2661) Sianis válasza kymco (#2660) üzenetére


Sianis
addikt

Természetes, hogy nem lehet élni csak 10 parancsolat szerint, hiszen mindenki hazudik, mégha csak jóhiszemből is, mert nem akar valakit megbántani. Meg ugye, nem mindenki él tisztességesen, nemhogy 10 parancsolathoz konvergálva az elveit. :)

Nem azt mondom, hogy mindenki rossz aki megszegi, mert egy pap sem és a pápa sem élhet tökéletesen, mert úgy csak az Úr élhet nem? Nem lehetünk olyanok, mint Ő, mert maga Ő sem lehetünk. :) Hujj ez így kicsit cifra, de azért gondolom érthető. Viszont ennek ellenére élhetünk úgy, hogy megbánjuk méghacsak magunkban is azt, hogyha valaki halálát kívánjuk, ne mondjátok, hogy nem volt ilyen. :) Viszont te legalább megbánod, mert tudod, hogy ne a te dolgod élet és halál felett dönteni.

(#2662) kymco válasza Sianis (#2661) üzenetére


kymco
veterán

Két megbánást látunk az evangéliumok végén... az egyik Júdásé, aki elárulta Jézust ami, bár őszinte megbánás volt, de nem ''vezetett eredményre'' (ez a kifejezés nagyon nem tetszik, de nem tudok jobbat), a másik pedig Péteré, aki megtagadta Jézust, de az ő bűnei bocsánatot nyertek....
A két megbánásban a különbség abban volt, hogy ki előtt történt. Az egyik a főpapok előtt, a másik Isten előtt....
Tehát megbánás és megbánás között van különbség :).

www.refujvaros.hu

(#2663) guga


guga
Közösségépítő

A 10 parancsolat az egy tükör az emberi lélek számára, eleve betarthatatlan, nem kell igyekezni aszerint élni.

Egy rövid példával illusztrálom. Nekem 2 fiam van, egyik sem igyekszik kölönösebben fiamként élni, nem kell nekik erőlködni vagy lemondani valamiről, hogy a fiaim legyenek, automatikusan a fiaim, mivel testben tőlem származnak. Ellenben a szomszéd gyereke hiába kitűnő tanuló és kifogástalan a magatartása és szebb is meg jobban öltözött, akkor sem tud a fiam lenni hiába igyekezne minden erejével. Az én fiam pedig ha rossz is és minden erejével azon van, hogy a saját maga feje után menjen, nem hallgat rám, akkor is az én fiam, mert tőlem származik, még ha el is rabolnák tőlem, akkor is az én fiam és az én felelősségem, hogy miként él, nekem kell arról gondoskodni, hogy úgy éljen, ahogy szeretném.


Az az ember, akinek bűn van a szívében az nem lehet Isten gyermeke, csak Isten teremtménye. Tehát annak nem az a fontos, hogy betartsa a 10 parancsolatot, hanem hogy megszabaduljon a bűntől. Az aki üdvözült és igaz, bűntelen ember, az Jézus gyermeke, Jézustól született meg lélekben.

Az ilyen ember lelke szentlélek, ugyanúgy mint Istené, Jézusé és minden üdvözült emberé. Ami azt jelenti, hogy nem kell erőlködnie hogy szeresse felebarátját, mivel ugyanaz a lélek van benne, mint Jézusban így ha azt követi és nem a saját gondolatait test szerint, akkor automatikusan ugyanúgy reagál mindenre, mint maga Jézus.

Mondjuk ennyire nem egyszerű, mert noha a lélek bűntelen, attól még van a testünk. Ez egy állandó és folyamatos küzdelem.

14. Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve.
15. Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem.
16. Ha pedig azt cselekszem, a mit nem aarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó.
17. Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn.
18. Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.
19. Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok.
20. Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn.
21. Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.
22. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint;
23. De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban.
24. Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?

Sokan félreértelmezik a Bibliát és azt hiszik megfelelő állapot ha bűnös emberként igyekeznek erkölcsös életet élni, jókat cselekedni, adakozni vagy gyülekezetbe járni. Teljesen haszontalan igyekezet és ugyanaz a vége, mint bármelyik bűnös embernek, aki soha a kezébe nem vette a Bibliát és eszébe sem vette Istent.

Az elsődleges dolog, hogy szabad legyen a lelkünk a bűntől.




Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2664) Sianis válasza guga (#2663) üzenetére


Sianis
addikt

Hogyan lehetne szabad a lelkem? Hiszen ha van valami ami után sóvárognék, vagy vágynék, és irigykednék arra akinek megvan. Nem ölöm meg és veszem el tőle, de örülnék, ha nekem is lenne. Tudom, hogy az anyagi javak birtoklása semmi, de minden ember irigykedett már egy másik embertársára. De fékezhető ez a dolog, de csak önmagamban. A gondolatot nem tudom kiírtani, de nem fog tettlegességgé fajulni. Számomra leletetlennek tűnik az, hogy ne szülessen bennem irígység, viszont kényeszítem magam arra, hogy ne legyen belőle baj. Ez most bűn? Mert akkor nekem csak a pokol van kijelölve, hiszen nem tudom a lelkemben megöli a ''rosszat''.

(#2665) kymco válasza Sianis (#2664) üzenetére


kymco
veterán

A tizedik parancsolat pont a gondolatainkba lát bele..... és ezeket ítéli meg, de Jézus is a parancsolatok magyarázatakor a szívre, nem csak a kézre mutat...
Amit magadban (és én magamban) látsz (látok) azt mutatja, hogy rá vagy(ok) szorulva Isten könyörületére, Jézus váltságára. Nem azé, aki fut, se nem azé, aki akaraja, hanem egyedül a könyörülő Istené.... (a Bibliából szabadon)

www.refujvaros.hu

(#2666) guga válasza Sianis (#2664) üzenetére


guga
Közösségépítő

''hiszen nem tudom a lelkemben megöli a rosszat''

Nagyon pontosan megfogalmaztad a lényeget, ha nem tudod, akkor kár vele erőlködni. Egy rövid példával vázolom neked, hogy mi a pontos megoldás erre.

Én számítástechnikával foglalkozom, naponta építek fel konfigurációkat, amelyek különböző igényeknek felelnek meg, cégeknek, magánszemélyeknek. Ha esetleg előfordulna egy olyan, hogy egyik gép meghibásodik, akkor felesleges lenne vele küzdeniük, mert garanciális és ha a használója próbálja meg megoldani a problémát, akkor abból csak baj származik és még a garanciát is elveszti. A legpontosabb megoldást akkor éri el ha teljes lelki nyugalommal ide hozza a gépet és a problémát rám bízza, én teljes mértékben átlátom és szinte azonnali megoldást nyújtok, mert a gép tőlem származik és ismerem minden porcikáját. A használójának nincs oka aggodalmaskodásra, felesleges küzdenie a problémával.

Éppen így van ez veled is, Isten teremtette a testedet és a lelkedet is, ezért akármilyen testi vagy lelki problémád van, azzal hozzá kell fordulnod és nem aggodalmaskodnod. Ahogy teljes lelki nyugalommal hozzák hozzám a tőlem származó számítógépeket és bíznak bennem, ugyanúgy neked is ezt a problémát Isten elé kell vinned és nyilván választ is kapsz a kérdéseidre.
A válasz a Bibliában található, a Biblia olyan, mint az én számítógépekhez adott használati utasításom. Ha a használója aszerint jár el, akkor én garanciát vállalok a termékemre, ha nem, akkor baj származik belőle.

A Bibliában az áll, hogy :

1. Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;
2. Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orczáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott.

Ebből láthatod, hogy ha a lelkedben megkívántál valamit és kérted Istentől vagy nagyon vágyódtál utána és Istenhez sem fordultál, de meg sem hallgatott és maradt csak pusztán az akaratod, hogy az kell neked, akkor az elsődleges probléma a bűn. A szívedben bűn van, ezért Isten addig nem kommunikál veled, amíg az ott van. Hiába imádkozol, hiába vered a melled, hiába böjtölsz, akár elosztogathatod mindened. Amíg a szívedben bűn van, addig Isten nem válaszol. Isten Szent, ezért csakis Szentekkel kommunikál.

Ez a bűnös emberből hogyan váljunk igaz emberré egy folyamat, lelki folyamat. Ahogy egy influenza vírus a testemben van és addig nem mehetek emberek közé, amíg 100%-osan meg nem gyógyulok, így a bűnös ember lelke sem mehet Isten közelébe, mert lehetetlen.
Ha influenzás vagyok, akkor nem arra kell törekednem, hogy ne legyek lázas, ne izzadjak, ne köhögjek és ne legyek náthás, hanem el kell távolítani a testemből a vírust, ezért ha már nincs vírus a testemben, akkor attól sem kell félnem, hogy esetleg lázas leszek, nincs ami kiváltsa a tünetet.

Akik vallásos emberek, azok általában bűnös embernek vallják magukat és a világ tanítása szerint igyekeznek bűnös emberként erkölcsös életet élni, jó embernek lenni, nem követni el bűnöket, adakozni és gyülekezetbe járni. De addig, amíg a szívükben bűn van, Isten nem kommunikál velük.
Hiába mondják azt, hogy igyekeznek a 10 parancsolat szerint élni, az eleve lehetetlen, nem azért lett adva. Aki ezt felismeri az automatikusan kegyelemért folyamodik Istenhez.

A pontos megoldást Pál leveléből olvashatjuk ki. A Rómaiakhoz írt 3. rész címe az, hogy:

Minden ember kivétel nélkül bűnös és érdem nélkül hit által lesz igazzá.

Akkor mit kell tennem, hogy a lelkem megszabaduljon a bűntől? Sokat adakozni? Enni adni az éhezőknek? Igyekeznem kell jó emberként élni? Nem.

Érdem nélkül s hit által lehetek igaz ember.

Honnan van a hit?

Rm 10,17
Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

Ezért vannak az üdvözült emberek, akik hirdetik Isten igéjét. Ha többé már nincs bűn a szívemben, akkor utána újjászületett ember vagyok, aki szabad a bűntől és bátran mehetek Isten elé. Nem a magam érdeme, hanem Jézus vére által, aki megvásárolta a bűneimet. Tehát nem az enyém, a tulajdonosa jelenleg Jézus. Én ebben hiszek s nem kell félnem, hogy bűnt fogok elkövetni, mert ha a Szentlélek vezetésével élek, akkor lehetetlen, a Szentlélek, Jézus, Isten nem követ el bűnöket. De, amint magam után megyek a saját akaratom szerint, test szerint, akkor hibázhatok és bűnt követek el, de akkor sem kell tartanom semmitől, mert Isten nem hagyja, hogy szabadon azt csináljak, amit akarok.

Zsid 12,6
Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.

Nem elpusztít tehát, hanem megostoroz. Én sem hagyom, hogy a saját fiam azt csináljon, amit akar, hiába megy a saját feje után, Én azért vagyok, hogy tanítsam és neveljem. Isten is azért van, hogy vezessen.

Egy bűnös és egy igaz ember között külsőleg nincs különbség, sőt előfordulhat az is, hogy a bűnös egész életében példamutató és erkölcsös életet él s mégis pokolra kerül a bűn miatt, az igaz ember pedig mivel már Istenhez tartozik, Isten gyermeke így ha vétkezik is nem pusztul el, hanem Isten megneveli.

Mi a megoldás?

Jn 14,6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Hogyan lehet Jézushoz, Jézus által menni Istenhez?

Lk 9,23
Mondja vala pedig mindeneknek: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.

Jézus azt várja tőlem, hogy szűnjek meg Zvolenszki Zoltán lenni és ebben a testben élve az Ő lelkét hordozzam és a világ felé azt mutassam, Jézusként reagáljak mindenre.
Amit kér azt Zvolenszki Zoltánként lehetetlen megtennem, ezért mondja azt, hogy tagadjam meg önmagam. Ha Zvolenszki Zoltánként viselkedem, akkor azt mondja rám, hogy képmutató vagyok, mert a saját képemet mutatom mindenkinek a világ tanítása szerint, ami kihangsúlyozza, hogy légy önmagad...vicces.

De hogy a problémádra érdemben is válaszoljak: Én magam is vágyódom néha dolgokra és van, amit megkapok van, amit nem. Amikor Zvolenszki Zoltánként gondolkodok, akkor én is elcsábulok mindenfele és lenyűgöz a világban előforduló sok elérhető dolog. De ha Jézus szemével nézek a világra, akkor pontosan megtudom válogatni, hogy mire van szükségem igazából. Én sem adok oda mindent a gyerekemnek azonnal, amit kér. Előbb megfelelő bölcsességgel kell rendelkeznie hozzá és utána rábízom.

Jn 16,24
Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.

Amint Istentől kapott bölcsességgel Jézus nevében kérek valamit Istentől, akkor azt Isten megadja, mert olyan, mint ha Jézusnak adná, Jézusra bármit rámer bízni.

De ha Zvolenszki Zoltánként megyek Isten elé, akkor nem hallgat meg és nem is ad semmit.

Eltudod te képzelni Jézust a mai világban, hogy miképpen élne?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2667) Sianis válasza guga (#2666) üzenetére


Sianis
addikt

Hűűha. :) Ez nagyon nagyon kimerítő volt, és letaglózó. Ezek után végképp bűnösnek érzem magam, de nem tudok így semmit sem tenni ellene. Nem hagyhatom itt az iskolát, ahol a tanárok néha szívtelenek és ez dühítő, nem hagyhatom ott a barátnőmet, mert szeretem, nem kínozhatom magam, mert nem bírnám ki, bárhogyan is akarnék ilyen úton jó lenni.

Viszont én úgy érzem, hogy Isten segít nekem. Amikor nagyon rosszul állok itt a suliban, nem jönnek össze a vizsgák, Isten kisegített, és nem voltam rest megköszönni, mindíg a szakadék széléről húzott vissza, sosem hagyott beleesni, pedig a te állításaid szerint egyáltalán nem hallgat meg, mert bűnös vagyok.

Hogy Jézus, hogyan élne, nézzd meg az általam említett Joshua című filmet és megtudod. Éppen erről szól, hogy Jézus itt van lent a Földön, és mennyi embert tesz jóvá, de mindenképpen segít rajtuk. Tudom, hogy ez így Istenkáromlásnak számít, hiszen nem arról szól, hogy hogy volt az élete régen, hanem, hogy hogy lenne most, és nekünk embereknek, nincsen jogunk Isten szemével látni, de mégis nagyon megindító a film, teljesen másképpen látom a világot azóta. És ez jó, vagy bármit is segít nekem? Nem tudom, de Istenre gondolva, mindíg találok valami választ mikor beborul felettem az ég.

(#2668) guga válasza Sianis (#2667) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ez így van, természetesen az, hogy addig nem hallgat meg, amíg bűnös vagy az nem azt jelenti, hogy nem törődik veled és nem avatkozik be az életedbe. Minden ember életébe beavatkozik, aki nem is hisz Istenben a tudta nélkül közelít felé, mármint a halála napja felé, ahol szembesülnie kell az igazsággal mindenkinek.

Minden ember életében elhelyez apró momentumokat, hogy felismerje az ember a saját állapotát Isten előtt.

Az, hogy bűnös vagy nem kétséges, de nem az a cél, hogy az maradj, hanem hogy igaz ember légy és üdvözüljél, ez Isten akarata.

Jn 9,31
Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.

1Jn 2,17
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

4. A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.
5. Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus

Isten akarata az, hogy ne maradj ebbe az állapotodba, azért adta Jézust kereszthalálra, hogy eltörölje a bűneidet. Ezért neked nem kell tenned semmit, ez már egy elvégzett munka, sem hozzá, sem elvenni nem tudsz belőle, csak hinned kell benne.
Az után már igaz emberként lehet Isten szívével, Isten bölcsességével adakozni, gyülekezetbe járni és jót cselekedni. De bűnös emberként felesleges, mert addig nem az a probléma, hogy nem vagy jó ember, hanem a bűn a szívedben.

Ézs 43,25
Én, én vagyok, a ki eltörlöm álnokságaidat enmagamért, és bűneidről nem emlékezem meg!

Itt Isten azt állítja, hogy a te bűneidet önmaga miatt eltörölte és arról többet meg nem emlékezik, ami azt jelenti, hogy ha Ő a háta mögé dobta és azt kéri tőled Jézus áldozatában bízva élj igaz emberként a Szentlélek vezetése által, akkor nincs más dolgod, mint ebben az ígéretben hinni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2669) Sianis válasza guga (#2668) üzenetére


Sianis
addikt

Szóval elfogadom, hogy Jézus megváltott, és rendben vagyok? Tehát kezemben a kulcs, és csak annyit kell tennem, hogy kinyitom az ajtót, és nem csak igyekszem, hanem úgy is élek, hogy ne kelljen szégyelni magam majd ha meghalok?

És mi van a szeretteimmel? Pl én nem akarok a mennyben úgy élni, hogy a szerelmem a pokolban? Akkor én is vállaljam a pokolt, vagy Isten besegít? :) Nem tudom, hogy miért, de én Istent egy jófej pacáknak gondolom, és nem egy szemet-szemért alaknak, aki azért mert én eleve rossz vagyok, szba sem áll velem...

(#2670) guga válasza Sianis (#2669) üzenetére


guga
Közösségépítő

Csel 11,14
Ő szólni fog hozzád olyan ígéket, melyek által megtartatol te és a te egész házadnépe.
Csel 16,31
Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!

Az első lépés az, hogy magad élte felől aggódj s ha már Isten megigazított, akkor lehet kérni tőle kegyelmet, hogy ismertesse fel magát a hozzátartozóiddal és világosítsa meg az elméjüket.

De mivel eleve ez Isten akarata így olyan leszel, mint egy fémrúd, amely vonzani akar egy másik fémrudat, de a mágnes nélkül nem megy. S ez itt a lényeg, ha a fémrúd kapcsolódik a mágneshez, akkor automatikusan vonzani kezdi a mágneshez a másik fémrudat anélkül, hogy erőlködnie kellene, ugyanis nem a saját erejére kell támaszkodnia, hanem a mágneséra.

''Pl én nem akarok a mennyben úgy élni, hogy a szerelmem a pokolban? Akkor én is vállaljam a pokolt, vagy Isten besegít?''

Ez a te akaratod, de neked csak akaratod van, hatalmad nincs, hogy véghez is vidd. Másrészt ha már üdvözült, bűntelen, igaz ember lettél, utána lehetetlen a pokolba kerülnöd, Szentlélek van benned és a Szentlélek a mennyországban él.

1 vízcsepp meg 1 vízcsepp az nem 2 vízcsepp, az egy vízcsepp :))

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2671) Sianis válasza guga (#2670) üzenetére


Sianis
addikt

Az lehet, hogy a Szentlélek a mennyben él, de én nélküle élni sem akarok, na most ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem Szentlelkem van, mert ez már bizonyos, hogy nem így van! És ez most nem olyan, fiatal vagyok, boldog vagyok. Rettenetesen tud fájni, mikor eltervezem, hogy hazaérve találkozunk, aztán valamiért visszafújó. Nem haragszom, hanem tisztán fáj...
Szoktuk úgy mondani, hogy minket Isten is egymásnak teremtett, akkor csak nem szakít el egymástól...mivel, ha egyikünk üdvözül ( :) ) akkor csak nem akar nekünk fájdalmat okozni azzal, hogy elveszi azt ami nekünk fontos, nem anyagi tárgyat, hanem egy lelki társat, de többet annál, majdhogynem az életem. nélküle nem teljes a szívem, ebben már egészen biztos vagyok. A magam életéért nem aggódom, az övéért viszont odaadnám a sajátomat is.
Az én felfogásom sokkal különbözőbb az egyházitól, volt ''szerencsém'' egy görög katolikus temetéshez, csak a rimánkodás volt. Az, hogy jaj ez így fáj, jaj az úgy fáj, Uram irgalmazz, Uram irgalmazz. Kérdem én. Isten miért akarna minket bántani úgy, hogy már-már könyörögjünk az életért? Szerintem az apró kiscsodákban van ott igazán Ő, minden nap vannak kis csodák, az szerintem nem a véletlen, vagy akkor a véletlen is Ő maga, ő befolyásolja. És ugye ez a vallás, meg pont ennek elentéte, inkább félik Istent, mintsem szeretnék...és ez szerintem egyáltalán nem jó, sőt rossz, mert így Istent valahol rossznak gondolják és ez bizony bűn, nem?

(#2672) kymco válasza Sianis (#2671) üzenetére


kymco
veterán

Nehéz dolgokat boncolgatsz, én is megremegek a gyeremeimet figyelve. Mást nem tehetek, mint hogy megtért emberként imádkozom szeretteimért, azért, hogy el ne vesszenek ők sem, hanem örök életük legyen... Ha hitre jutsz, rajtad is múlik, hogy a te életeden keresztül milyennek ismeri meg Istent....
Isten nem jóságos öregapó, aki bárkivel bratyizik, és nem az a foglalkozása, hogy megbocsássa a bűnöket. Isten a te Teremtőd, akivel össze se lehet hasonlítani lényünket.... Az ószövetségi ember a halálra gondolt először, mikor találkozott az Istennel, mert élő ember nem élheti túl Isten dicsőségét.
Isten annyira gyűlöli a bűnt, mint amennyire t kegyetlen és igazságtalan volt Jézus halála....
A mennyekben átrendeződnek a párkapcsolatok, erről Jézus is beszélt, nem úgy lesz, mint itt a földön.... de hogy pontosan mi lesz, az titok.
És még egy hozzáfűznivalóm van... Attól, hogy Isten megsegít a mindennapjaidban, nem jelenti azt, hogy minden rendben a vele való kapcsolatban. Ezt hívják általános kegyelemnek... nap süti a gonoszt és a jót is, víz áztatja a jó és a mellete lévő gonosz földjét is...
De ez nem üdvözít.. Az újjászületés az Isten ''speciális'' kegyelme, ami neked szól, hogy helyreállhasson benned Isten rendje, ez ad örök életet.

www.refujvaros.hu

(#2673) guga válasza kymco (#2672) üzenetére


guga
Közösségépítő

''A mennyekben átrendeződnek a párkapcsolatok, erről Jézus is beszélt, nem úgy lesz, mint itt a földön.... de hogy pontosan mi lesz, az titok.''

Nincs ebben semmi titok, a Bibliában hajszál pontosan levan írva.

23. Ugyanazon a napon menének hozzá a sadduczeusok, a kik a feltámadást tagadják, és megkérdezék őt,
24. Mondván: Mester, Mózes azt mondotta: Ha valaki magzatok nélkül hal meg, annak testvére vegye el annak feleségét, és támaszszon magot testvérének.
25. Vala pedig minálunk hét testvér: és az első feleséget vevén, meghala; és mivelhogy nem vala magzata, feleségét a testvérére hagyá;
26. Hasonlóképen a második is, a harmadik is, mind hetediglen.
27. Legutoljára pedig az asszony is meghala.
28. A feltámadáskor azért a hét közül melyiké lesz az asszony? Mert mindeniké vala.
29. Jézus pedig felelvén, monda nékik: Tévelyegtek, mivelhogy nem ismeritek sem az írásokat, sem az Istennek hatalmát.
30. Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben.
31. A halottak feltámadása felől pedig nem olvastátok-é, a mit az Isten mondott néktek, így szólván:
32. Én vagyok az Ábrahám Istene, és az Izsák Istene, és a Jákób Istene; az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene.
33. És a sokaság ezt hallván, csodálkozék az ő tudományán.

A mennyországban egyetlen rokonod lesz Isten, mindenki pedig, aki testben rokonod volt a földi életben és üdvözült az már nem Apád vagy Anyád vagy feleséged lesz, mert az test szerint volt, de itt már csak lélek lesz.

Megint csak azt tudom mondani, hogy egy vízcsepp + egy vízcsepp az egy vízcsepp.


31. És megérkezének az ő testvérei és az ő anyja, és kívül megállva, beküldének hozzá, hivatván őt.
32. Körülötte pedig sokaság ül vala; és mondának néki: Ímé a te anyád és a te testvéreid ott künn keresnek téged.
33. Ő pedig felele nékik, mondván: Ki az én anyám vagy kik az én testvéreim?
34. Azután elnézvén köröskörül a körülötte ülőkön, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim.
35. Mert a ki az Isten akaratát cselekszi, az az én fitestvérem és nőtestvérem és az én anyám.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2674) kymco válasza guga (#2673) üzenetére


kymco
veterán

Hát ez nekem még kevés.... olyanok leszünk, mint az angyalok... de róluk nem tudunk túl sokat :)

www.refujvaros.hu

(#2675) guga válasza kymco (#2674) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy kicsit részletesebben itt taglalja, de ez tényleg nem enged belelátni jobban, csak egy ígéret:

35. De mondhatná valaki: Mi módon támadnak fel a halottak? és minémű testtel jönnek ki?
36. Balgatag! a mit te vetsz, nem elevenedik meg, hanemha megrothadánd.
37. És abban, a mit elvetsz, nem azt a testet veted el, a mely majd kikél, hanem puszta magot, talán búzáét, vagy más egyébét.
38. Az Isten pedig testet ád annak, a mint akarta, és pedig mindenféle magnak az ő saját testét.
39. Nem minden test azon egy test, hanem más az embereknek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké.
40. És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké.
41. Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.
42. Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban;
43. Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben.
44. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is.
45. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
46. De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.
47. Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.
48. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.
49. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.
50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
51. Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
52. Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
53. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
54. Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2676) Sianis


Sianis
addikt

De én nem akarom elfelejteni a szerelmet, az életemen kívül ez a legnagyobb ajándék, amit Isten adott! Akkor ha feltámadunk, vagy meg sem halunk (ki tudja) csak úgy leszünk, és kopp? Tudom, hogy ez fel nem fogható, mert nem földi, hanem mennyei dolog, de akkor sem olyan nagyon tuti, sőt inkább ilyesztő...

Tudom, hogy nem vagyok egy nagy Biblia olvasó mágus, de ettől még hihetek nem, vagy csak olasással nyerhetek a gonosz ellen?

(#2677) kymco válasza guga (#2675) üzenetére


kymco
veterán

Hát igen, most még tükör által homályosan látunk..... :)

www.refujvaros.hu

(#2678) kymco válasza Sianis (#2676) üzenetére


kymco
veterán

Van feleségem, szívem csücske, van gyerekem, kettő is, nagyon szeretem őket, de a legfontosabb az életemben Jézus...... Ő adta a társamat, mert tudja, hogy ki illik hozzám, Ő adta a gyerekeim, akik annyi öröm forrásai, és Ő adja a teljes életet... Én bízom Benne, nincs mitől félnem......

www.refujvaros.hu

(#2679) katavagyok


katavagyok
tag

irigyellek titeket, amiért tudtok hinni istenben, meg ezekben... legalább nem féltek a haláltól

katavagyok...offolóskata...

(#2680) Sianis válasza kymco (#2678) üzenetére


Sianis
addikt

Hm....édekes. Bár nem utasítalak el, de nekem nem tud Ő lenni az első. Nem tudok olyat legjobban szeretni, akivel még nem is találkoztam! Bár elhatároztam, hogy én találkozni fogok Istennel, nem azért mert nem hiszem, hogy van, hanem mert akarok és kész. :) Én akkor is egy JÓ ''embernek'' tartom, mégha mindenki más rettegi is mind a nevét, mind ő magát...én nem félek tőle, mert biztosan tudom, hogy ő maga a JÓ, és indok nélkül nem akar rosszat...

(#2681) kymco válasza Sianis (#2680) üzenetére


kymco
veterán

Én sem félek tőle, mert bűnbocsánatom van, és ez határozza meg a többit is. Mindenem tőle van, miért ne szeretném?

www.refujvaros.hu

(#2682) Sianis válasza kymco (#2681) üzenetére


Sianis
addikt

Nem azt mondtam, hogy nem szeretem! :) Bár nekem a szeretem és szeretem között van különbség, szerelmem is szeretem, de Őt is, viszont ugye nem úgy, furcsa is lenne. :) Hálás vagyok mindenért amim van, lehet kicsit túl sok dolog is, ennek ellenére megáldott szerénységgel, így barátaim sem érzik úgy magukat, hogy szegények, mert nekünk esetleg több van. És ezt ők is megemlítették, szóval ezért is hálás vagyok. Viszont sok családtagom hamar elvette :(, mindennek ára van. :( Vagy azért mert ezzel fiztünk a ''jó létért'' vagy azért mert nagyon szerette őket, vagy csak egyszűen meghaltak volna? Tényleg, lehet oknélkül halni, vagy mindent Ő irányít e téren is? Vagy akivel nem beszél, azzal nem is foglalkozik így?

(#2683) kymco válasza Sianis (#2682) üzenetére


kymco
veterán

Én azt látom a saját és környezetem életében, hogy semmi nem történik cél nélkül (hangsúlyozom: nem ok, hanem cél), de ennek ellenére nem hiszek abban, hogy minden le van játszva minden ember életében. Van célja egy halálesetnek, van célja egy egy jó párkapcsolatnak is.... És áltlános kegyelme minden embert érint.....
Ha érdekelnek részletek, szivesen írok, de most vsz egy pár perc szünet következik, jön az altatás... :)

www.refujvaros.hu

(#2684) Sianis válasza kymco (#2683) üzenetére


Sianis
addikt

Csak egészen nyugodtan folytad...hiszen én pl ezért vagyok itt, mert tanulni akarok helyesen hinni...good night a lefekvőknek....;)

(#2685) WN31RD válasza katavagyok (#2679) üzenetére


WN31RD
addikt

''irigyellek titeket, amiért tudtok hinni istenben, meg ezekben... legalább nem féltek a haláltól''

Én nem félek a haláltól, pedig nem hiszek semmi ilyesmiben. A vallásos hit ehhez se nem szükséges se nem elégséges feltétel (bár kétségtelenül segíthet).

Te mitől félsz igazából?

Szerintem ne a halállal foglalkozz, hanem inkább élj úgy, hogy később ne gondold azt, hogy elvesztegetted az idődet, élj úgy, hogy ne legyen mivel vádolnod magad. Esetleg ha szereted a meséket, találj ki magadnak valamit, és élvezd, lesz olyan jó, mint az előre gyártottak. ;)
(Ennél többet nemigen tehetsz. :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2686) Palkó


Palkó
tag

Sziasztok !

Azt kérdezném, hogy a zsidók tudomásom szerint nem fogadják el Jézust megváltónak igaz?
Ők a Messiást várják, aki még ( szerintük ) nem jött el.
Végül is mi bajuk volt nekik Jézussal?

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#2687) Noddy válasza Palkó (#2686) üzenetére


Noddy
senior tag

Túl emberi volt (volt anyja, testvérei, egyszerű szegény ács volt), és még sem ember módjára viselkedett. És ami még fontosabb, nem egyezett az ő messiás képükkel(eltörölni rómát, felvirágoztatni izraelt).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2688) katavagyok válasza WN31RD (#2685) üzenetére


katavagyok
tag

szerintem nagy mértékben lehet támaszkodni e tekintetben a vallásra, hiszen a keresztények ugye hisznek a mennyországban, ahol majd minden szép lesz és jó, örökké élni fognak.. próbálom élvezni az életemet, ki tudja hány évem lesz még, és engem iszonyatosan aggaszt a tudat, hogy egy nap már nem fexem le ill. nem kelek fel... betesznek a földbe és szétrohad a testem. ennnyi. jó lenne elhinni, hogy a lelkem tovább él, újjászületik, stb. de nem megy :(

katavagyok...offolóskata...

(#2689) Noddy válasza katavagyok (#2688) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocs hogy bele kotyogok, dolgokba. (Most találtam meg ezt a topikot.)
Szerintem egy kicsit elavult a gondolkodásod (a középkorban gondoltak ilyeneket).
Nekem pont abban jön ki a dolog, hogy a mindennapi életben segít eligazodni és élvezni azt. Olyasmi mintha szemüvegen át néznéd a világot(de nem rózsaszínnel hanem UV szűrőssel).
És igazából nem elhinni kell, hanem rádöbbenni és elfogadni (lásd teljesen más vallások is).

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2690) kymco válasza katavagyok (#2688) üzenetére


kymco
veterán

A hit nem itt kezdődik szerintem, hogy elképzeljük az újjászületést. Számomra a hit ott kezdődött, hogy rájöttem, hogy Isten, akinek a létezését korábban tagadtam létezik, és gondot visel rólam itt a földön. a mindennapjaimban. Azért, mert szeret és a teremtménye vagyok.... Ekkor kezdem olvasni a Bibliát, és keresni vele a kapcsolatot. Hamar rájöttem, hogy az, ami leghaloványabbá teszi az Istennel való kapcsolatom a bűn, ami mindennapjaim része, De azt is olvastam, hogy Jézus azért jött, hogy megmentsen... És amikor el tudtam fogadni a bűnbocsánatot, még akkor sem tudtam igazán felfogni, hogy ennek mik lesznek a következményei...A rövidtávút sem és a mennyei távlatokat sem. Hitben élve (abban, hogy rendezve van a kapcsolatom Jézus által Istennel) megtapasztaltam ezerszer is, hogy Istennek semmi sem lehetetlen. így vált egyre természetesebbé mindaz, amit az örök élettel kapcsolatban olvashatunk a Bibliában.....
Remélem érthető voltam....

www.refujvaros.hu

(#2691) kymco válasza Noddy (#2689) üzenetére


kymco
veterán

Kislányom kedvenc mesehőse vagy a minimaxról :)....:))

www.refujvaros.hu

(#2692) kymco válasza Sianis (#2684) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm a türelmed.... A pár percből jó néhány óra lett, én is elaludtam a nagy altatás közepette :) Bocs....
Az én életemből vett példa mögötti dolgokat lásd, ne a szorosan vett példát...
Én a második házasáágomban élek. Az első házasságom gyökerei sem frissek, a gimiben szerettünk egymásba, harmadikos voltam és osztálytársak voltunk... senki sem jósolt nagy jövőt a kapcsolatunknak, de működött a dolog... Túlélte a katonaság 1 évét, majd házasság lett belőle 5 év után..... Nem voltunk elhamarkodottak :).
Három év házaság után a negyedikben megjelent egy harmadik személy, aki gondolkodóba ejtette a feleségemet. Rádöbbent, hogy benne jobban megtalálja azokat a tulajdonságokat, ami fontos neki egy férjben, mint bennem, és nem habozott sokat, és kidobott.... Mondhatom ezt, mert az édesapja által vásárolt lakásban laktunk.... Ők azóta is együtt élnek, és már több gyermekük is van.
Az életemet át kellett értékelnem... A válásomnak voltak emberi okai és tanulságai.... De az okokt nem felejtve felfedezhettem, hogy a mennyei világ oldaláról célok léteznek. Ez a trauma rávezetett arra, hogy egy kitűnő diploma sem tesz engem olyan überfrankóvá, hogy képes legyek Isten nélkül nem elrontani az életem. Rájöttem, hogy Ő tudja, hogy milyen vagyok igazán, és ilyennek elfogad, mert szeret és soha nem hagy cserben, és megtanított arra, aki benne bízik, az nem szégyenül meg....
Tehát megláttam, hogy Isten nem büntiből szakítot el a szerelmemtől, hanem a szakítás tragédiájából munkálta ki a megtérésem.... A sárból cserépedényt készített :)...
Azért ez a trauma nagyon megviselt (mármint a szakítás, nem a megtérés), majdnem belehalatam, szó szerint.... De Isten űjjáépítette a lepukkant életem, és most hálásan tudok visszatekinteni mindarra, amit akkor, és azóta velem tett.
Remélem érthető voltam... ha kérdésed lenne, nagyon szívesen válaszolok.... :)

www.refujvaros.hu

(#2693) katavagyok


katavagyok
tag

megpróbáltam, pár éve megkeresztelkedtem, bibliát olvastam, de nem megy... :U

katavagyok...offolóskata...

(#2694) guga válasza katavagyok (#2693) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Olvasd el figyelmesen ezeket az idézeteket a Bibliából és próbáld meg úgy magad elé képzelni, mint egy folyamatot.

27. Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;
28. És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse:
29. Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.
30. Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcseségül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:
31. Hogy, a mint meg van írva: A ki dicsekedik, az Úrban dicsekedjék.

--------------------------------------------

Jn 6,44
Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

-------------------------------------------

Azt írtad megpróbáltam, olvastam. Sajnos ez nem így működik, az ember mindig szeretné ha Isten úgy gondolkodna és viselkedne, ahogy mi szeretnénk. De Isten pont ezért Isten, hogy előtte ne dicsekedjen egy test sem, még annyival sem, hogy Atyám én kerestelek téged és követlek. Mert ez akkor nem kegyelem lenne, hanem a te dicsőséged. Minden szikrányi kis dicsőség Istené, abból neked nem jut semmi, neked kegyelemre van szükséged nem dicsőségre.
Isten munkálja ki az életedben azt is, hogy megismerd és érdeklődj utána, te magadtól hiába tennéd nem jutnál vele semmire.

-------------------------------------------

Rm 3,11
Nincs, a ki megértse, nincs, a ki keresse az Istent.

---------------------------------------------

Rm 10,17
Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

--------------------------------------------

Zsid 11,6
Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

Először Isten beavatkozik az életedbe, utána megszabadít a bűntől majd gondoskodik megfelelő Lelkészről számodra és utána már tied a felelősség.
Láthatod, hogy olyan ember nincs, aki megértené vagy keresné Istent, nem létezik ilyen. De Isten felismerteti magát, utána a Szentlélek által megérted az igét s végül ebben az állapotban már lehet keresni Istent. De addig, amíg Isten nem vonz, addig olyan, mint ha gyalog akarnál átmenni a holdra.

-------------------------------------------


1. Péld 3,6
Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.

De megismerni csak akkor lehet ha magát megismerteti veled.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2695) katavagyok válasza guga (#2694) üzenetére


katavagyok
tag

köszönöm a hozzászólásodat, de azt hiszem ez tényleg nem az én világom, ezzel sikerült rávezetned, bár épp az ellenkezője volt a célod. ha mégis igazad van, még ott van nekem a pokol :)
a topikot a jövőben azt hiszem nem látogatom, köszi mindenkinek aki hozzászólt az írásaimhoz. sziasztok

katavagyok...offolóskata...

(#2696) guga


guga
Közösségépítő

Azért engedd meg, hogy még utoljára reagáljak, mert amit írtál az a te gondolatod és nem egyezik Isten gondolatával :))

''ha mégis igazad van, még ott van nekem a pokol''

Ézs 55,9
Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!

1Tim 2,4
A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

Te előtérbe helyezed a saját magad akaratát Isten akaratával szemben és dacból azt mondod, hogy ott van nekem a pokol. Isten szeretne maga mellett tudni, de ezt nem erőszakkal teszi, mert akkor te sem szeretnéd Őt és nem lennél hálás neki semmiért. Ha erőszakkal szeretné kikényszeríteni belőled a szeretetet, akkor inkább teremtett volna magának robotokat és azok hajlonganának előtte naphosszat. Isten bölcs és úgy ismerteti meg magát veled, hogy kétségtelenül bízhass benne, nem holmi vagy-vagyról van szó, hanem akár a nap fénye, a föld forgása ahogy elvan rendelve, ugyanúgy Isten sem változik irántad.

Isten a Biblia keletkezésekor is létezett és nem szűnt meg mostanáig, ahogy az alkotásai sem.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2697) Sianis


Sianis
addikt

Az baj, ha szeretem a kemény rockot, a metalt, és imádok pogózni egy egy fesztivál alkalmával? Nem akarok senkit bántani, egyszerűen jól esik az ütközés, az egymásnak feszülés.

A sportok között is ''durvákat'' szeretem, szeretem a ''harc'' szót, és bármit ami a küzdelemhe kapcsolódik....ez most azt jelenti, hogy maga a gonosz gyökerezik bennem?

(#2698) Szalma válasza Sianis (#2697) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem. Egészen biztosan nincsen elemi gonosz. Minden ember jó. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#2699) Sianis válasza Szalma (#2698) üzenetére


Sianis
addikt

No ez megnyugtató! Néha eszméletlen jó tud lenni, egy komolyabb zenehallgatás, ahol felszabadulhatok, teljesen elememben tudom magam érezni! :) Ilyenkor barátnőm nem is mert a közelembe jönni... :) Meg tudom érteni, nem lehet egy szép látvány, mikor egy normális ember kilép a bőréből, és bebújik a farkaséba. :)

Amúgy szeretem a feketét, hú de mennyire... bár ez ugye nem jelent semmit, sokan meg azt hiszik sátánista vagyok :) Ekkora marhaságot! :D

(#2700) guga válasza Szalma (#2698) üzenetére


guga
Közösségépítő

Minden ember jó :F

A minden emberbe beletartozik Hitler, Szálasi, az összes BKV ellenőr, aki tegnap kirabolta a lakásod, aki Móron megölte a nyolc alkalmazottat a bankban, Bin Laden, Fidel Castro, Kádár János, Horn Gyula, és Orbán Viktor is, de te magad is. Ezek mind jó emberek?

Te jó embernek vallod magad? Követtél már el bűnöket? S ha igen, akkor éppen szüneteltél jó embernek lenni?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.