Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2001) Sir Pocok válasza FehérHolló (#1996) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A buddhizmus rengeteg helyen elfajzott, kifordult önmagából. Lassan kezd ilyen ezoterikus divat jeleget felvenni. Sokan divatból lesznek buddhisták és semmit nem értenek. A reiki is a Zen-ből táplálkozik, de attól még nem Zen….

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2002) kymco válasza Füleske (#1987) üzenetére


kymco
veterán

Szomorú, hogy úgy mondasz valamiről ítéletet, hogy nincsenek alapvető ismereteid sem a Bibliáról, sem a hivő emberekről....

www.refujvaros.hu

(#2003) Füleske válasza kymco (#1967) üzenetére


Füleske
addikt

Kit nevezel Te Istennek ? Van egypár vallás , külön Istenekkel , melyik az igazi ?

(#2004) BosX válasza faster (#1998) üzenetére


BosX
aktív tag

az a szép, hogy sz@rt se tudok a buddhizmusról, de ebben a topicban olyan jól lehet alapvető ismeretek nélkül hülyeségeket írkálni, hogy gondoltam megpróbálom én is:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2005) tildy válasza FehérHolló (#1996) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudok sokat a reikiről:(
Csak annyit, hogy anyám a reiki által meggyógyult :U volt valami baja derekának, elég fájdalmas(fizio terápiára is sokat kellett járnia korábban.). Járt reikire (plusz egy velük kapcsolatban lévő csontkovácshoz) , és 5-6 éve tünetmentes.
Ja és keresztény, ugyebár, és nagyon nehezen hisz a humbuknak tűnő, ismeretlen dolgokban.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Én egyébként az ilyen dolgokhoz abszolút pozitívan állok, szinte 100% , hogy vannak olyan dolgok, amiket én nem látok/hallok/érzek, de ennek ellenére más még azt érzékelheti. Nekem nem reikis, de van egyéb gyógyítási élményem, fater kézrátétellel tudja gyógyítani / enyhíteni a lábfájásaim.:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2006) FehérHolló válasza Füleske (#1999) üzenetére


FehérHolló
veterán

Erre ugyanazt tudom mondani neked, mint kymco: Honnan tudod, hogy nekem milyen indíttatásom volt, hogy keresztény lettem? Nem szeretném ide leírni, mert eddig 10 világi emberből csak 1 értette meg, a többi lehülyézett, és ez köszönöm, nem hiányzik.

Egy dologban viszont szilárdan biztos vagyok: amit eddig a Bibliábn olvastam, mind igaz. Sőt néhány hihetetlen és számodra talán elképzelhetetlen dolgot a saját bőrömön tapasztaltam. A saját káromra kellett rájönnöm egy csomó ''tiltás'' (inkább tanács) valódi okára. Nem kívánom senkinek, sokkal egyszerűbb a Bibliának hinni és nem cselekedni azt, amire az Isten kér, hogy ne cselekedd.

Skynet is real. It's called Google.

(#2007) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Egyébként számomra a buddhizmus több helyen is bizonyította a jogosultságát. Nézzünk például egy olyan társadalmat amire nagy hatást gyakorolt: Japán
A japánoknak:

Magas az erkölcsi érzékük.
Türelmesek.
Nagy tisztelet tudat.
A természet szeretette.
Nagyon nyugodtak.

És még sorolhatnám.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2008) FehérHolló válasza tildy (#2005) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akkor kérlek mond meg ''faterodnak'', hogy hagyja abba, mert régen (amíg még nem tértem meg) én is ezt csináltam és majdnem otthagytam a fogam. Nagyobb ára van neki, mint amit érez, hogy fizet érte.

Skynet is real. It's called Google.

(#2009) tildy válasza FehérHolló (#2008) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, mostanában nem reikiznek.
A térdem ''kezelését'' meg szívesen csinálja:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2010) FehérHolló válasza FehérHolló (#2008) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocsánat, első reakció volt, kicsit parancsolóra sikeredett, de így jött ki belőlem. Kérlek csak tanácsnak vegyed! :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2011) lazydog válasza WN31RD (#1988) üzenetére


lazydog
addikt

Hiába el vagyok maradva.
Már csak azt kell valahogy megoldanom, hogy mondjuk 50 év múlva adjam vissza lelkem teremtőmnek, és ideológiában utolér engem az egyház, sőt enyhén bigottnak fogok számítani.
Kezdek kiváncsi lenni a további esetleges upgrade-ekre. A gumi ugye azért még tiltva van, vgy már az sem ?
Köszi az infot, tudnál még ilyeneket ?
A végén kiderül, hogy tudtomon kívűl, már régen szentéletű vagyok. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2012) BosX válasza Sir Pocok (#2007) üzenetére


BosX
aktív tag

hiába szeretik a természetet, ha szemétben úszik az egész ország...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2013) faster válasza BosX (#2004) üzenetére


faster
nagyúr

Az a durva, hogy szerintem egyáltalán nem írtál hülyeséget, viszont nyugodtan ki lehetne terjeszteni a többi vallásra ezt a dolgot. Rengeteg vallás azért jött létre, hogy a pórnépnek legyen mivel befogni a száját, pontosan azt kellett valahogy elviselhetővé ''igazságossá'' tenni, amit írtál te is, miközben a pórnép éhezett, meg adózott, a földesurak ették a pácolt vadkant.

(#2014) FehérHolló válasza Sir Pocok (#2001) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs, én úgy olvastam, hogy a Reiki a gyógyító Csi-ből táplálkozik. Nem tudom, hogy ennek mennyi köze van a Zen-hez.

Skynet is real. It's called Google.

(#2015) FehérHolló válasza tildy (#2009) üzenetére


FehérHolló
veterán

Attól még hogy most éppen nem csinálja apukád, attól még ott mozog benne mindaz, amivel csinálta, és pont ez teszi tönkre.

Skynet is real. It's called Google.

(#2016) FehérHolló válasza tildy (#2009) üzenetére


FehérHolló
veterán

Attól még hogy most éppen nem csinálja apukád, attól még ott mozog benne mindaz, amivel csinálta, és pont ez teszi tönkre.

Skynet is real. It's called Google.

(#2017) BosX válasza faster (#2013) üzenetére


BosX
aktív tag

ezek szvsz főleg az ''állam''vallásokra jellemzőek, pl. az ókori görög vagy római vallás, vagy a te általad írt egyiptomi is ilyen.
A kerszténységet azért nem sorolnám ide, mert alulról építkezett, persze később elfajzott hiszen ezis államvallásá lett, de ezért volt a reformáció anno:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2018) FehérHolló


FehérHolló
veterán

kymco: a PH!-nak megadott emailcímed postafiókját szoktad látogatni? :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2019) FehérHolló válasza FehérHolló (#2016) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt hiszem, megnyomtam egy ''Visszát'',azért küldte el kétszer, bocsánat!

Skynet is real. It's called Google.

(#2020) Sir Pocok válasza FehérHolló (#2014) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Semmi köze nincs hozzá....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2021) tildy válasza FehérHolló (#2006) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát valahol a negatív dolgok tiltásának nem istentől, hanem önön magadból jövőnek kéne lennie:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2022) kymco válasza Füleske (#2003) üzenetére


kymco
veterán

Minek válaszoljak? Tudod a válaszom, hiszen már mindent leírtál rólam és a hasonszőrüekről.... :)

www.refujvaros.hu

(#2023) Vallon válasza FehérHolló (#2014) üzenetére


Vallon
tag

Olvastad vagy te is csak a 100. oldalig jutottál? Nem jövök vele, mert írtam a tárgyi tévedéseket, de igaz, hogy a Biblíát, akár szórul szóra igaz, akár nem, halandó emberek írták, akiknek véleményeik voltak, és érzelmeik. Ettől függetlenül lehet igaz, lehet szerinte élni, de bizonyítékként felhozni butaság.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2024) Sir Pocok válasza BosX (#2012) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnos oda is begyűrűzött a Nyugati gondolkozás és gazdaság politika……

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2025) lazydog válasza kymco (#1995) üzenetére


lazydog
addikt

Tehát csak az számít te mit hiszel legjobb belátásod szerint, akár az egyház ellenében, a többit Istenre kell bíznunk.
Innentől egyházra tényleg nincs szükség.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2026) FehérHolló válasza Sir Pocok (#2024) üzenetére


FehérHolló
veterán

Halandó emberek írták, de közben ott volt Isten velük. Ezt hiába mondom, amég nem érezted egyszer át, hogy Isten segít neked, vagy Ő csinál helyetted valamit, addig nem fogod megérteni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2027) Sir Pocok válasza FehérHolló (#2026) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Menjél oda egy 4 éves gyerekhez és kérdezd meg tőle, hogy létezik-e Isten… Meglepő lesz a válasza…. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2028) FehérHolló válasza lazydog (#2025) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az egyháznak az lenne a célja szerintem, hogy összefogja és összegyűjtse a ''hívőket'', és gondoskodjon a lelki táplálékukról, hogy növekedni tudjanak a hitben.

Skynet is real. It's called Google.

(#2029) tildy válasza FehérHolló (#2015) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem teszi tönkre. Sőt. Talán ez (is) mentette meg az életét.(elég nagymértékű infarktusa volt , kb 7 éve , dokik szerint elég nagy darabon elhalt a szíve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2030) kymco válasza FehérHolló (#2018) üzenetére


kymco
veterán

Napi rendszerességgel.

www.refujvaros.hu

(#2031) Vallon válasza FehérHolló (#2026) üzenetére


Vallon
tag

De megértem én is hívő ember vagyok, kicsit individuális értelemben hiszek egy gondviselő hatalomban. De ezt a gondviselő hatalmat nem a biblián és az egyházon keresztül érem el. A Bibliát képletesen kell érteni, mert főleg az irodalmilag legértékesebb része az ószövetség szögesen ellentétben áll a tudományokkal. Ezért akár a bármilyen újszövetségben lévő tanácsokat is lehet képletesen érteni, úgy mint a két kőtáblát az ószövetségben. Akkor meg mi értelme lenne a dogmáknak?

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#2032) BosX válasza Vallon (#2031) üzenetére


BosX
aktív tag

aztán milyen dogmáknak nincs értelmük? én pl egy dogmát nem ismerek...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2033) kymco válasza lazydog (#2025) üzenetére


kymco
veterán

Úgy tűnik, valamit nagyon félreértesz.... Amit mondtam, nem áll szemben a ref. egyház álláspontjával. A véleményem nem különvélemény a ''hatalmasságok által meghatározott iránnyal'' szemben..... :)

www.refujvaros.hu

(#2034) kymco válasza Vallon (#2031) üzenetére


kymco
veterán

''az ószövetség szögesen ellentétben áll a tudományokkal'' ezzel nem igazán értek egyet......

www.refujvaros.hu

(#2035) FehérHolló válasza tildy (#2029) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyik barátom nagyon úgy néz ki, hogy rákos. Körülbelül 6 évig tartotta fenn magát ilyen dolgokkal, tünetmentesen. Ekkor jött rá, hogy mibe is kerül, és vállalva a kockázatot abbahagyta, azonnal.

Nem szokott előfordulni apukáddal, hogy esetleg nagyon fáj a feje a tarkójánál, vagy a mellkasa a szíve körül, vagy talán a köldöke? Esetleg az orvosok sem tudják megmondani az okát? Nem viselkedik néha furcsán, mintha nem is ő lenne? Nem kezd el néha nagyon félni (akár úgy, hogy a környezete észre sem veszi, hogy fél)? Természetesen ez nem mind egyszerre, nem horrorfilmben vagyunk, hanem a való életben.

Skynet is real. It's called Google.

(#2036) Füleske válasza kymco (#2022) üzenetére


Füleske
addikt

Mert Te talán tudod melyik az igazi , amelyikben hinni kell. :)

(#2037) faster válasza Vallon (#2031) üzenetére


faster
nagyúr

Az Ószövetség csak béta verzió. :))

(#2038) kymco válasza Füleske (#2036) üzenetére


kymco
veterán

Ha nem lennék biztos abban, amit hiszek, akkor nem hinnék benne.

www.refujvaros.hu

(#2039) tildy válasza FehérHolló (#2026) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogja ezt ő sem, és én sem a saját bőrén átérezni, de elhisszük, hogy te ezt így éled meg;)
(Főleg hogy én is mondok ilyet , hogy isten, csak kicsit más értelemben, és nema keresztény Istenre gondolva).
-----------------------------------------------------------------
Rájöttem , hogy én ezt a '' Isten segít neked, vagy Ő csinál helyetted valamit,'' dolgot úgy élem meg, hogy ez a sors, (avagy karma , ok-okozat) , és hoyg ezt az ''istent'' nem magamon kívűl kell keresnem, hanem önmagamban.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Faternál soha, de páromnál igen.(De ő meg nem reikis. ) De annak más oka van:U Amit egyelőre csak sejtünk. Párom egyébként nem tagja egyik vallásnak sem, de szintén a keleti vallásokkal szimpatizál, legfőképpen a ZENnel. (A Gyémánt Út neki nem jött be, túl közösségies...)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2040) Füleske válasza kymco (#2034) üzenetére


Füleske
addikt

Sőt Ádámtól meg Évától származunk mind . :)
Meg Noé és bárkája. :)

(#2041) BosX válasza Füleske (#2040) üzenetére


BosX
aktív tag

mintha a világ keletkezésére 100%os választ tudna adni a tudomány...:U

mentality, tradition, history. these things never change.

(#2042) kymco válasza Füleske (#2040) üzenetére


kymco
veterán

Erről már írtam korábban, de az őstörténet olyan képi rendszerbe íródott meg, amit megérthet egy gyermek, egy tudományban járatlan és egy akadémikus is. A lényege a teremtés történetnek, hogy mindent Isten teremtett ember, csillagokat stb....

www.refujvaros.hu

(#2043) tildy válasza BosX (#2041) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyáltalán minek a kérdés? (mármint minek választ keresni a világ keletkezésére? ) Az csak újabb kérdést szül.És újabbat és újabbat és újabbat....
Ördögi kör:((

------------------------------------------------------------------------------------
kymco ez is egy magyarázat a sok közül. Vagy igaz vagy nem, de számít valamit is egyik vagy másik?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2044) Füleske válasza kymco (#2038) üzenetére


Füleske
addikt

Jó-jó , de teszem fel nekem mondjuk Allah olyan szimpatikus. :)
Hihetek benne vagy akkor már végleg a pokolba kerülök ? Ő igazi Isten vagy hamis ? A Korán mennyivel kevésbé hihető mint a Biblia ?

(#2045) FehérHolló válasza Füleske (#2044) üzenetére


FehérHolló
veterán

Attól még, hogy most Allahban hiszel, kerülhetsz később a Mennybe, a feltételét már leírtuk sztem többen is.

Skynet is real. It's called Google.

(#2046) Füleske válasza BosX (#2041) üzenetére


Füleske
addikt

Nem , de a vallás SEM tudhatja ezt. Ezt jelen állapotban senki nem tudja csak feltételezi.

(#2047) lazydog válasza kymco (#2033) üzenetére


lazydog
addikt

Honnan lehet letölteni az egyes egyházak éppen aktuális követelményrendszerének frissítését?
Milyen időszakonként célszerű frissítenem ?
Mentsem a változásokat ? :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2048) tildy válasza Füleske (#2044) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy buddhizmussal foglalkozó oldalon olvastam, (és elég szkeptikus vagyok vallás ügyben mindennel , amit olvasok...):
'' buddhizmus elég röviden, és meglehetősen kiábrándító módon intézi el ezt az ősrobbanás - teremtés a kérdéskört is: a Teremtés egy kozmikus csalás, az elme szüleménye.''

Itt olvashatsz róla:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2049) Sir Pocok válasza tildy (#2048) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hmm. Ezt a lapot nem is ismertem. Legalább lesz mit olvasnom… :)

[Szerkesztve]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#2050) Füleske válasza FehérHolló (#2045) üzenetére


Füleske
addikt

Ok , leírtad, hogy Jézust kell elismerni meg megbánni a bűnöket meg stb.
De ha én végig Allahban hiszek ? :))
És mi van akkor ha kiderül hogy Allah az igazi Isten ? Akkor csak a muzulmánok üdvözülnek a többiek meg mennek a Pokolba ?
(félreértés ne essen , nem vagyok muzulmán ) :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.