Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ReJim


ReJim
őstag

Mielött szétoffolnánk a másik topikot megnyitom ezt!

Szóval azért mint látom vannak páran vallásossak itt a Ph!-n...
de hátha van még valaki, más vallásban is!

666os emberkék kímáljék a topikot, mert ez nem szektás topik!

</end.?>

(#2) Szőrös 


Szőrös 
veterán

ez most biztos kell ? félő , hogy marakodásba fullad.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3) zoleecool válasza ReJim (#1) üzenetére


zoleecool
tag

kivancsi leszek erre a totyikra:U biztos erdekes beszelgetesek lesznek itt, hacsak el nem sullyed az egesz totyik az elejen, ezert tartsuk fenn

(#4) zoleecool válasza Szőrös  (#2) üzenetére


zoleecool
tag

hat igen, ez is elofordulhat.... eppen ezert RESPECT!

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Igaz,hogy az előző topikban írtam egy-két dolgot,de messze nem tudok annyit az egyházról,hogy merjek itt beszélgetni.Szal ebből én kimaradok,talán jobb is.

(#6) zoleecool válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


zoleecool
tag

eppen ezert van a topic, hogy kerdezz, es talan valaki tudja ra a valaszt.....

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Csak egy kerdes, ha valaki nem gyaszolja a papat az mar rogton rossz ember?
Elhunyt, egy igazan jo emberrel kevesebb, de reszemrol tobbet nem erzek.
Ez ekkora baj? Leirtam beke poraira, leirtam par dolgot amit elutasitott, megis kozutalat targya lettem emrt nem gzaszolok.
Miert baj ez?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) ReJim


ReJim
őstag

félre érted! Vallás topik! nem rasszista!:(((

</end.?>

(#10) zoleecool


zoleecool
tag

nah ez viszont mar csak a primitivsegedre utal...

[Szerkesztve]

(#11) #57764352


#57764352
törölt tag

Gratulálok!!! :(((

(#12) _Volkovy_ válasza zoleecool (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A saját vallásommal tisztában vagyok,és elfogadom.(és nem hagyom ott,csak azért mert 500 éve mi történt,Isten nevében)

A többire(bevallom őszintén)nem vagyok nyitott.

(#13) Szőrös  válasza tildy (#8) üzenetére


Szőrös 
veterán

tildy már megint rádtört az üldözési mániád ? nyugi. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#14) #57764352 válasza tildy (#8) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nem baj, csak rosszkor, rossz időben tetted szvsz!

(#15) ReJim válasza tildy (#8) üzenetére


ReJim
őstag

nem baj... remélem! ugyanis én sem érzek olyan különössebbet!
pedig én majdnem mélyen vallásos vagyok! járok misékre, meg egyebekre...
de valahogyan nem... talán azért mert nem ismertem az életét....
meg az egyházi hierarchia..
én rendi papokhoz járok, egy rendi templomba...
valahogy a világi hierachiával nem találkozok! :(

</end.?>

(#16) zoleecool válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


zoleecool
tag

hmm, ezt en miert is kaptam?:B

(#17) tildy válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem az indulatodat nem kellett volna kiadnod a masik topicban.
En 10 szer gondoltam meg , hogy mit irjak le, nehogy valaki sertonek erezze, erre jossz, es hozzam vagod a kepzeletbeli baltat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza Szőrös  (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tort ram, csak volkovy miatt ramszallt a bagazs.Mikozben en probaltam vegig higgadtan , nyugodtan leirni velemenyem, a pozitiv es negativ kozti vekony hatarmezsgyen egyensulyozva.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) zoleecool válasza tildy (#17) üzenetére


zoleecool
tag

ha valaki egy nagy embert gyaszol, lehet hogy nem esik jol neki, ha azt egy elohoz hasonlitjak...

(#20) csiga997 válasza zoleecool (#10) üzenetére


csiga997
őstag

Nah és miért?* Megneveztem egy lehetséges jelöltet és elmondtam, hogy szerintem miért lenne ideális.

szerk: látom, kijavítottad, akkor én is kiteszem.

[Szerkesztve]

(#21) tildy válasza zoleecool (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Volkovy hasonlitotta, en csak azt mondtam, hogy a nagy villagvallasok nagy vezetoit is remelem hasonloan meggyaszoljak majd. De mivel mar leirtam aLamat, ezert csak ugy tudtam javitani , ha alairom azt, hogy a tobbieket is.
Hiba volt persze reszemrol egyaltalan leirni a lama nevet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) zoleecool válasza csiga997 (#20) üzenetére


zoleecool
tag

tudod, ezt a topicot nem a te primitiv vicceidnek nyitottak... ennyi, kivancsi vagyok te miben hiszel

(#23) _Volkovy_ válasza tildy (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Milyen baltát?
Csak beszélgetünk.

(#25) zoleecool válasza tildy (#21) üzenetére


zoleecool
tag

ok, nem akarom ezt tovabb faszegetni, teny hogy a buddhizmus is eros vallas, szegenyek mi mindent elviseltek a kommunista kina elnyomasabol! a kulturalis forradalom idejen kemenyen uldoztek oket

(#26) _Volkovy_ válasza tildy (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Figyelj:szerintem nem csupán azért van most a ''felhajtás'' a pápa halála körül,mert az egyik legfontosabb egyház vezetője,hanem azért,mert egy olyan ember halt meg,aki a mai Európa képének kialakulásában nagy szerepet vállalt.

Nyugodj meg,a dalai lámát is illendően elsiratja majd az rtl klub.

(#27) zoleecool válasza Kalandor (#24) üzenetére


zoleecool
tag

csak rosszkor mondott valamit rossz helyen....

(#28) zoleecool válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


zoleecool
tag

na, akit az rtl klub sirat..... nem kivanom senkinek

(#29) ReJim válasza tildy (#21) üzenetére


ReJim
őstag

érdekelne mi a véleményed:
''Kivancsi vagyok , hogy az alabbi dolgokban hogy valtozik a kovetkezo papa gondolkodasa:
-noi papok
-papok nosulese
-fogamzasgatlas
-aborusz
Ezekben II. janos pal teljes mertekben elutasito volt.''


Milyen legyen a következő pápa gondolkodása???

Ha jól tudom akkor volt olyan időszak, amikor a papoknak lehetett felesége, csak betiltották, és meg is értem!

[Szerkesztve]

</end.?>

(#30) _Volkovy_ válasza zoleecool (#28) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja.

De tildynek azzal van baja(azon kívül hogy a szegény,immár halott,85 éves pápa nem reformálta meg eléggé az egyházát),hogy a dalai láma halálakor nem fog az rtl klub 20 percenként bejelentkezni tibetből.

(#31) csiga997 válasza zoleecool (#22) üzenetére


csiga997
őstag

Nos, elolvastam még egyszer a topiknyitót, de nem derül ki belőle az amit te felrósz nekem.
Hogy miben hiszek? Nos, nem abban, hogy az embernek mindenképp kell találni magának egy felsőbbrendű lényt, melynek engedelmes szolgájaként aztán leélheti az életét. De ha így jobban tetszik, akkor semmiben sem hiszek.

(#32) BosX válasza ReJim (#29) üzenetére


BosX
aktív tag

Én azt nem értem, hogy aki nem római katolikus,annak miért nem tökmind1 hogy a római katolikus paok nősülhetnek vagy nem, vagy hogy milyen szabályok alapján éljék az életüket.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#33) BosX válasza csiga997 (#31) üzenetére


BosX
aktív tag

csak kóla legyen meg térerő mi?

mentality, tradition, history. these things never change.

(#34) klepto


klepto
addikt

Én csak 1 gondolattal folynék bele a vitába:
Nem vagyok vallásos, de az álláspontom az, hogy ez mindenkinek a magánügye! Ha valaki valamiben hisz, azt tiszteletben kell tartani, de a saját hitünket másra nem szabad ráeröltetni. A pápa emberileg sokat tett a világ jobbításáért, de a vallási dogmák le nem rombolása ezt az egészet beárnyékolja. Igazán példamutató volt a megbékélés, a más nézőpontok elfogadása, és a más vallások tiszteletbentartása kérdésében az álláspontja. Azt ne feledjük el, hogy ő is ember volt, és valamelyest tudott pozitív befolyással lenni a ''világbékére''. Szóval elvonatkoztatva a vallástól emberileg sokat tett a közösségért, és ezt nem szabad elfelejteni!
Nyugodjék békében!
Élt 2005. április 02. 21óra 36 percig!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) tildy válasza ReJim (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Hopp az egyuttelest is vedd hozza.
Szerintem mindekeppen kevesbe konzervativ papat latnek szivesen.
egyszer hallottam egy 4 gyerekes evangelikus papot halotti miset tartani, hat, na ra mar azt mondtam, na o mar biztos talalkozott istennel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) süti5


süti5
őstag

Grat az összes mod-nak meg házigazdának, hogy bennehagyják (pláne a Pápa halálának estéjén) az ilyen egyház-félfasiszta szervezet hozzászólásokat....

(#37) ReJim válasza BosX (#32) üzenetére


ReJim
őstag

de római katolikus! Írta, hogy bérmálkozott, szóval akkor meg is keresztelték... onnantól kezdve pedig római katolikus, és azt nem tudja lemosni!

</end.?>

(#38) csiga997 válasza BosX (#33) üzenetére


csiga997
őstag

Diétás!!

(#39) róland válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


róland
veterán

De csak azért nem, mert jelenleg sem Tibetben él a dalai Láma, különben megtennék.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40) #57764352 válasza tildy (#35) üzenetére


#57764352
törölt tag

Akartam írni vmit, de mégsem, nem tudnám úgy megfogalmazni, hogy ne legyen bántó..

(#41) _Volkovy_ válasza róland (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Tetszőlegesen be lehet helyettesíteni a nevet és a helyet,másra.

(#42) tildy válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Tevedsz volkovy, nem ezzel van bajom.
Hanem azzal van bajom, hogy mas nagy emberekre, pl. a lentebb emlitett vallas vezetojere talan megemlekzik e meltoan a vilag, illetve mekkora feneket kerit neki.

Szvsz , hagyni kellett volna a papat, bekeben , nyugodtan, a mediatol mentesen meghalni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Lortech


Lortech
addikt

Nem kéne olyan dolgokat belelátni más mondanivalójába, ami nem volt benne.

Thank you to god for making me an atheist

(#45) BosX válasza ReJim (#37) üzenetére


BosX
aktív tag

nah ezért nem vagyok én római katolikus, mert ez az a hozzáállás, amit nem értek. már miért ne tudná magáról lemosni, meg mit számít hogy meglocsolták-e kiskorába?

mentality, tradition, history. these things never change.

(#46) anaqer válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Azt azért leírhatnád, hogy Te most tkp. vallásos vagy? :F

Lehet hogy csak nem figyeltem, de eddig nekem nem tűnt fel. Most viszont ehhez képest meglehetősen sokat láttalak a pápás topicban... nekem kicsit furcsa.

(Izé... nem számonkérni akarlak vagy valami, csak nem értem a helyzetet.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47) róland válasza klepto (#34) üzenetére


róland
veterán

Miért a többi nagy vallás (írhatnám, hogy világvallás) vezetői mennyit tesznek a saját vallásuk dogmáinak lerombolásáért? Miért akarná valamely vallási vezető is kiüresíteni a vallását!?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#48) finest válasza tildy (#21) üzenetére


finest
őstag

Szerintem azért gyászolják itt a pápát annyira, mert mi a keresztény világ részei vagyunk.

Gondolom a muzulmánok stb. nem gyászolnak majd különösebben. És ha véletlenül meghal a Láma, a vallásokat egyaránt megillető nyilvánosság mellett sem lesz olyan nagy ügy belőle nálunk, mint ebből.

Elég diplomatikus volt?

Ezzel együtt a gyász egy (legalábbis rendszerint) belső dolog, ne kérkedjen senki sem azzal, h ő gyászol, Tildy meg nem (annyira).

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#49) Szőrös  válasza tildy (#42) üzenetére


Szőrös 
veterán

nem leht médiától mentesen hagyni mivel sok embert érint és a mai média a leggyorsabb hírvivő. mégha ki is használják a helyzetet.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#50) róland válasza ReJim (#29) üzenetére


róland
veterán

Akkor, amikor megtiltották a papoknak a nősülést, az adott társadalmi körülmények indokolták ezt a lépést. Én katolikus vagyok, de szerintem a mai világban megfontolandó lenne, hogy újra nősülhessenek a papok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.