Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1901) WN31RD válasza FehérHolló (#1890) üzenetére


WN31RD
addikt

(Nem akartam az előző hozzászólásomba írni, nehogy azt a látszatot keltsem, hogy ez egy az egyben az én véleményem is.)

A keresztények számára, akik kíváncsiak arra, hogy kívülről (egyesek szemében) milyennek tűnik a vallásuk, érdekes olvasmány lehet a következő:
Bertrand Russell: Miért nem vagyok keresztény? Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1902) BosX válasza WN31RD (#1901) üzenetére


BosX
aktív tag

elkezdtem olvasni, de már az elején olyan ellentmondásokba ütköztem, amit nem tudtam hovatenni.
Pl. miért alaptétel a halhatatlanság, vagy miért ne kéne egy kereszténynek nem hinnie a pokolban (mármint a létezésében. )
Jah, mer a centabury érsek azt mondta az anglikánoknak...:F

vagy tobábbmenve bebizonyítja, hogy észérvekkel nem lehet megmagyarázni Isten létezését (mert a katolikusok szerint igen), ezt oldalak nélkül is belátható, hogy így van.



[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1903) FehérHolló válasza WN31RD (#1901) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudod mi a különös? Az, hogy (már) nem hiszel és még mindig ittvagy és írogatsz. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#1904) lazydog válasza BosX (#1902) üzenetére


lazydog
addikt

Miért nem alaptétel a halhatatlaság ?
Meglepsz ezzel a kérdéssel, mert ez a lényege. Ez az a ''termék'', amelynek eladásával az egyházak a legnagyobb befolyású, és taglétszámú pártok lettek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1905) BosX válasza lazydog (#1904) üzenetére


BosX
aktív tag

ez érdekes, mert olvastam már ebben a topicban azt is, hogy a keresztények félnek a haláltól, azért találták ki a mennyországot, meg azt is hogy várják a halált.. akkor hogy is van ez?

(azért írtam, hogy nem alaptétel, mert az hogy ''hiszel'' (jobb szó rá talán hogy elfogadod) a halhatalanságban, következik abból, hogy hiszel Istenben.
De fordítva nem igaz, hihetsz a túlvilágban istentagadóként is... rovarbogár)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1906) lazydog válasza BosX (#1905) üzenetére


lazydog
addikt

Nemcsak a keresztények, mindenki fél a haláltól.
Bizonyos körülmények között, például halálos betegen, esetleg reménytelen helyzetben, bárki várhatja a halált. Vitathatatlanul sokkal könnyebb elfogadni, ha hiszel a túlvilágban, (reményeid szerint ez a mennyországot jelenti), mint hit nélkül.
A végét, különösen a rovarbogarat nem csipázom ? :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1907) BosX válasza lazydog (#1906) üzenetére


BosX
aktív tag

Persze hogy mindenki fél, de olvastam itt én már olyat, hogy direkt várják a halált (nem idős beteg emberek) hogy a mennyországba kerülhessenek.

És éppen ez az, egyáltalán nem könnyebb se nehezebb elfogadni egy keresztény embernek a halált, mint egy nem kereszténynek.
Senki nem tud bérletet venni a mennyországba, senki nem lehet benne biztos hogy odakerül.Még a pápa sem...

Senki nem mondja meg neked ezen a földön hogy ki az igaz keresztény. Ezért tartom vlahol értelmetlennek kymco és w... (bocs:) ) vitáját...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1908) lazydog válasza BosX (#1907) üzenetére


lazydog
addikt

Nem állíthatod komolyan, hogy nem könnyebb, éppen a remélt mennyország ígérete miatt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1909) BosX válasza lazydog (#1908) üzenetére


BosX
aktív tag

Pedig komolyan állítom.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1910) lazydog válasza BosX (#1909) üzenetére


lazydog
addikt

Végképp nem értelek, nem erről szól Jézus, a megváltás, az örökélet ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1911) kymco válasza lazydog (#1908) üzenetére


kymco
veterán

Nem tudom, hogy kinek mi a tapasztalata, de a környezetemben egyetlen hívő sem a menyország igéretéért lett hívő..... (100-120 emberről van szó)

www.refujvaros.hu

(#1912) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Csak az, az ember fél a haláltól, akinek van elveszíteni valója…..

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1913) kymco válasza Sir Pocok (#1912) üzenetére


kymco
veterán

És kinek nincs?

www.refujvaros.hu

(#1914) lazydog válasza kymco (#1911) üzenetére


lazydog
addikt

Nem láthatsz beléjük, illetve sajátmaguk előtt is tagadják.
Mivel magyarázod azt, hogy az idősebb korosztály enyhén szólva is felül reprezentált a templomokban.
Leszámítva bizonyos konjunkturális idöszakokat. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1915) Sir Pocok válasza kymco (#1913) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én mondjuk nem félek a haláltól mert már voltam a közelébe. Egyébként az emberek azért félnek a haláltól mert sokat foglalkoznak vele. Amikor rájönnek arra, hogy mennyi mindent elveszíthetnek, elkezdenek félni. Nem kell törődni a halállal, az úgyis el fog jönni egyszer. Ez az élet természetes része. (tudom közhely….)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1916) kymco válasza lazydog (#1914) üzenetére


kymco
veterán

Azzal, hogy volt 40 év, mikor enyhén szólva akadályozták a gyülekezeti életet. Sok helyen hinyzik a középkorú réteg.... Nálunk nem, de ez a ritkább.
Két példa...
1. Az egyik kollégám egy másik településen keresztlte meg a gyerekeét, mert a munkahelyéről kitették volna, ha ez kiderül
2. Egy református papot azért csuktak le a 60-as években, mert gyerektáborokat szervezett szülői engedéllyel. Csupán ennyi volt a bűne. Utána titokban tudta csak a gyerekeket elvinni.

Most kezd kiderülni, hogy ki kinek volt a besugoja, ki, kinek ásta meg a sírját (képletesen). Jellemző beszélgetés a 60-as évekből az utcán...
A gyerek kérdez: ...?
A szülői válasz: Kisfiam, majd otthon válaszolok, itt most nem megfelelő a hely.....
Hidd el, az örök élet egy felfoghatatlan hozadéka annak az isteni gondviselésnek, aminek a részesei lettünk itt a földön már. Engem az dob fel, hogy Isten most, itt is velem van.... Nem sokat gondolok a halálra.....

www.refujvaros.hu

(#1917) lazydog válasza Sir Pocok (#1915) üzenetére


lazydog
addikt

Fogalmazzuk másként.
Nem tölt el némi szorongással, nem érzed baromira igazságtalannak, hogy egy ilyen (számodra mindenképpen) értékes, pótolhatatlan lény, csak úgy nyomtalanul eltűnik, megszűnik létezni ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1918) Sir Pocok válasza lazydog (#1917) üzenetére


Sir Pocok
őstag

El kell fogadni, hogy semmi sem állandó. Amennyire az élet természetes része a születés, annyira a halál is. Aki ezt nem tudja elfogadni az szenvedni fog. Én is szorongtam/féltem a haláltól, de sok gyakorlás árán a haláltól való félelem eltűnt belőlem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1919) kymco válasza Sir Pocok (#1918) üzenetére


kymco
veterán

Buddhizmus?

www.refujvaros.hu

(#1920) WN31RD válasza kymco (#1919) üzenetére


WN31RD
addikt

Ld. Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1921) kymco válasza WN31RD (#1920) üzenetére


kymco
veterán

Buddhizmus....

www.refujvaros.hu

(#1922) Sir Pocok válasza WN31RD (#1920) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem kellett volna, de azért kösz. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1923) Sir Pocok válasza kymco (#1919) üzenetére


Sir Pocok
őstag

inkább Zen..

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1924) lazydog válasza kymco (#1916) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kéne mindent erre a bizonyos 40 évre kenni, és különösen nem misztifikálni a vörös diktatúra embertelen kegyetlenségét. Létezett egy fokozatosan csökkenő mértékű terror, valóban csak megtűrt dolog volt a vallás, a templomba járás. de pusztán ezért senkit sem hurcoltak meg.
Ha olvastad a belépőmet, nekem személyes tapasztalatom van ezen időszak túlnyomó részéről. Nemigen lehetett volna kedvezőtlenebb időszakot választani szüleimnek megkereszteltetésemre, mint az MDP hatalomátvétele után következő évet. Ezután kicsit cseperedve hittanra járattak, elsőáldozó voltam, ministráltam. Főbenjáró bűneik ellenére sem kerültek szüleim a magyar Gulag-ra.
Ekkor még elképzelhetetlen lett volna, hogy a nőnemű sekrestyésnek kell ministrálnia, mint manapság. Tartok tőle, hogy többen jártunk hittanra, és több volt az elsőáldozó.
Arról nem is beszélve, hogy ez a tendencia világjelenség, ott is ahol nem pusztított a vörös veszedelem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1925) lazydog válasza Sir Pocok (#1923) üzenetére


lazydog
addikt

És mi a különbség, lényegét tekintve, az örökélet és a lélekvándorlás között ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1926) tildy válasza lazydog (#1925) üzenetére


tildy
nagyúr

A buddhizmus egyik ága.
Azt hiszem maga a Zen ürességet jelent? De majd Sir Pocok leírja jól. Egyébként baromira tetszika blogod, pocok.
-----------------------------------------------------------------
találtam rá egy megfogalmazást:
''A zen célja a nem-született felismerése. A nem-született az a te igaz természeted, valódi tudatod, a tiszta forrás, minden Buddha anyja és apja.
A nem-születettet pedig úgy ismerheted fel, ha megnézed, honnan jönnek a gondolataid, hogy mi van a gondolatok mögött.
Felismerve valódi lényegedet, csak ebben tartózkodjál. Maradj meg a buddha-tudatban.
Ez minden fogadalom maradéktalanul tökéletes beteljesítése és a végső ellobbanás.''

És egy kis olvasmány:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1927) Sir Pocok válasza lazydog (#1925) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Általános félreértés, hogy a buddhisták hisznek a lélekvándorlásba. Buddha azt tanította, hogy semmi sem állandó tehát az egó (évek során kialakult személyiség) sem. Így nem hiszünk a lélekvándorlásba, csak az újjászületésben.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1928) Sir Pocok válasza tildy (#1926) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egy kis nyelvi áttekintés:

Dharma = Buddha tanítása

Dharma(Indiai(szanszkrit)) -> Chan(kínaiul) -> Zen(japánul)

Örülök, hogy tetszik és remélem tudtam neked segíteni. Majd jövőre megyek a PH! Táborba aztán majd dumálunk. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1929) BosX válasza lazydog (#1910) üzenetére


BosX
aktív tag

Nem, nem erről szól.

mentality, tradition, history. these things never change.

(#1930) tildy


tildy
nagyúr

külőnbség>

A Buddha három különbözõ embertípusnak adott tanításokat. Az elsõ csoportba tartozók a szenvedést akarták elkerülni. Õk az ok és okozatról kaptak tanítást (Kis Jármû, szanszkrítül Hinajána). A második csoportot azok alkották, akik másokért akartak tenni valamit. Õk az együttérzésrõl és a bölcsességrõl kaptak tanítást (Nagy Jármû, szk. Mahajána). Ha pedig az embereknek erõs bizalmuk volt saját buddhatermészetükben, akkor a Buddha fény- és energiaformákban jelent meg (Gyémánt Út, szk. Vadzsrajána), vagy pedig a tudat természetének megvilágosodott látásmódját közvetítette (Mahamudra).


Én karma kagyü (gyémánt út) meditációra jártam annak idején.
Párom viszont a zen felé ''hajlik''.

Sir pocok: köszi a kisegítést:U Akkro valamit kevertem, mert elég sokat lehet hallani zennel kapcsolatban az ürességről. De akkor nem a neve jelenti ezt, mint most megtudtam:R:R


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1931) lazydog válasza Sir Pocok (#1927) üzenetére


lazydog
addikt

Hű micsoda különbség !
Ha jó voltál újjászületsz, egy magasabbrendű lényként, esetleg szolgából, úr leszel, stb. Lényeg, hogy megvan ''jóságod'' jutalma, plusz örökéleted van.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1932) lazydog válasza tildy (#1930) üzenetére


lazydog
addikt

Oké, értem. Totál más az ideológia, a körítés. A lényeg megint happyend, a ''jók'' számára.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1933) Sir Pocok válasza lazydog (#1931) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hinduk vallják ezt…..

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1934) Sir Pocok válasza lazydog (#1932) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Itt nincs jó és rossz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1935) tildy válasza lazydog (#1932) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs happyend. Nincs jó vagy rossz.
Egyszerűen csak van valami, anélkül, hogy megítélnéd.Sir pocok jól mondja.

Ja és nincs olyan , hogy happy end a jók számára. Egyáltalán sem happy end, sem jók nincsenek.

#1930 lazydog: ha jó voltál, ha nem (már a te megítélésed szerint ), újjászületsz. De a karmád nem kerülheted el. Egészen addig újjászületsz, míg el nem nem éred a buddha tudatot.

----------------------------------------------------------------------
Egyébként nem vagyok buddhista, csak ezt érzem magamhoz közel állónak.
Tényleg Sir pocok , van olyan, hogy buddhista esküvő?:F El nem tudom képzelni, hogy ennél a ''vallásnál'' lenne ilyen. Egyszerűen nem illik a képbe.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1936) kymco válasza lazydog (#1924) üzenetére


kymco
veterán

Lehet, hogy egyes helyeken másképp kezelték a dolgokat, de a településünkön volt olyan személy, akinek az volt a párttól kapott feladata, hogy digyelte, hogy ki jár templomba. Hétfőn reggelenként jelenésük volt a fönököknél.
Személyesen tapaszeltem, hogy egy párttitkár(nő) lányának nem engedélyezték a templomi esküvőt a nyolcvanas években.....
A példáim mind személyes ismeretségek alapján, ''hiteles'' forrásból származnak.
Nem az egyetlen ok a 40 év....Van sok más is, de legalább annyira ''primitív'' magyarázat a halálfélelem, halálközelség érzéssel magyarázni az idősödő egyházat.
Egyébként a kereszténység ''válsága'' csak Európában tapasztalható Ázsia, Amerika, Afrika dinamikusan fejlődik.....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#1937) Sir Pocok válasza tildy (#1930) üzenetére


Sir Pocok
őstag

''A második csoportot azok alkották, akik másokért akartak tenni valamit. Õk az együttérzésrõl és a bölcsességrõl kaptak tanítást (Nagy Jármû, szk. Mahajána).''

Na ebbe a csoportba tartozik a Zen is.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1938) lazydog válasza tildy (#1935) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor maradjunk annyiban, hogy örökéleted van, nem semmisülsz meg nyomtalanul.
Ez se semmi ! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1939) lazydog válasza kymco (#1936) üzenetére


lazydog
addikt

Biztosan jelentettek rólunk is, csak nem vettük észre, nem csináltak mindenáron mártírokat.
Miért is engedték volna a párttitkár(nő) lánya számára a templomi esküvőt, következmények nélkül ? Nyilván választás elé állították, és ő a párttitkárságot választotta.
Vajon miért a ''fejlődő'', nyomorgó országokban más a tendencia ?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1940) Sir Pocok válasza tildy (#1935) üzenetére


Sir Pocok
őstag

''Tényleg Sir pocok , van olyan, hogy buddhista esküvő? El nem tudom képzelni, hogy ennél a ''vallásnál'' lenne ilyen. Egyszerűen nem illik a képbe.''

Nincs ilyen szokás, csak úgy élnek egymással. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1941) kymco válasza lazydog (#1939) üzenetére


kymco
veterán

A lány felnőttként saját belátása szerint cselkedhetne. Ez szerintem a 80-as években már evidensnek kellett volna lennie.... de még akkor sem volt. No de nem ez a lényeg.

www.refujvaros.hu

(#1942) lazydog válasza kymco (#1941) üzenetére


lazydog
addikt

Kb. ennyi maradt ekkorra a véres diktatúrából.
Tényleg az a lényegesebb, hogy a mama egyszerre akart karriert és üdvözülést, de legalábbis képmutató módon egyszerre két helyen megfelelni.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1943) kymco válasza lazydog (#1942) üzenetére


kymco
veterán

Ezt az apró történetet nem érdemes tovább ragozni, de nem állom meg, hogy megjegyezzem: A mama hitét nem feltétlenül kellett volna a gyermekén számonkérni.... és a gyermek hitéért nem kellett volna a szülőt büntetni,.... bocs, ígérem ehhez ez lesz az utolsó. Bár ez lett volna a diktatúra legnagyobb törvénytelensége....

www.refujvaros.hu

(#1944) lazydog válasza kymco (#1943) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kellett volna, de tudjuk milyenek a parancsuralmi rendszerek.
A mama pedig a próbatétel során a széles utat választotta, a keskeny helyett, a lánya kívánsága ellenére.
De ezt a témát én sem szeretném tovább ragozni. Van még függőbben közöttünk néhány sokkal lényegesebb elvarratlan szál.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1945) kymco válasza lazydog (#1944) üzenetére


kymco
veterán

Érdeklődve várom..... de ne becsülj túl!

www.refujvaros.hu

(#1946) Integra válasza kymco (#1916) üzenetére


Integra
titán

''az örök élet egy felfoghatatlan hozadéka annak az isteni gondviselésnek, aminek a részesei lettünk itt a földön már.''

ez alapján már világuralomra kellett volna törnünk, nem? hányan lehetünk 1000000 milliárdan? vagy csak 5-6 mrd ember cserél testet? vagyis ''tényleges'' szaporodás nincsen.

a halál ez: a lineáris idősíkban egy bizonyos ponton megszakadnak az életfunkcióink, mert a sejtek elöregedtek, nem képesek a szervezetünk működését ellátni. kampec, finitó, all systems shutting down. ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1947) kymco válasza Integra (#1946) üzenetére


kymco
veterán

:F kérlek bővebben, nem értelek, legalábbis az elejét (az idézet után)

www.refujvaros.hu

(#1948) Integra válasza kymco (#1947) üzenetére


Integra
titán

mi az örök élet?
hogy lehet örök életünk?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1949) kymco válasza Integra (#1948) üzenetére


kymco
veterán

A teremtett világnak van kezdete és van vége (a Biblia szerint). Az emberi élet itt a földön természetesen véges. Nagy valószínűséggel meg fogok halni az elkövetkező kb 60 év bármelyik napján. Ez ellen csak az ''védhetne'' meg, ha hamarabb lenne vége a teremtett világnak..... (más néven világvége :) ). Az örök életről részletesen írni nem tudok, csak annyit, amennyi a Biblia alapján el tudok képzelni. Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy elmegy és helyet készít a számunkra, ami azt jelenti, hogy azok, akik benne hisznek vele egy közösségbe kerülnek a haláluk után. A Biblia beszél új testről is, de bevallom ezen nem igazán gondolkoztam, nem igazán foglalkoztat, mert nem az a fontos most nekem, hogy mi lesz a halálom után, hanem az, hogy most, amíg élek, mi történik velem.

www.refujvaros.hu

(#1950) Integra válasza kymco (#1949) üzenetére


Integra
titán

hát ehhez nem tudok mit hozzászólni, ez meghaladja az én földhöz ragadt képességeim és képzelő erőm, pedig rendesen kivan tágítva az egy ideig használt mindenféle természetes és természet ellenes földi jókkal:)
illetve egyet mégis, velem mi lesz???
én nem hiszek istenben, akkor én hova kerülök? valami pokolbugyor, szemétdomb vagy abáló?
ugyan már, hova fogsz kerülni? hát te sem tudod.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vallás - Archívum 01 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.