Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28912) King Unique válasza Foose (#28910) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell akkora tárhely egyik Linuxnak sem, legalábbis magának a rendszernek nem. Én nemrég csináltam egy friss 18.1 Cinnamon telepítést és 15 GB-os partíciót adtam neki (mindent a / gyökérbe csatoltam), amelyből eddig csak 5,8 GB-ot foglal. Illetve a kezdő topik összefoglalójában is le van írva, hogy akár 10-15 GB is elég neki. De nyilván nem kell kicentizni sem, lehet többet is adni, ha valaki nagyon meg akarja pakolni.

Értelemszerűen külön partícióra telepíted a Mintet és ha utólag ledózerolod, akkor nyilván csak azt törlöd, a másik rendszerét nem. Itt ami talán kicsit bekavarhat, az a rendszerbetöltő. Az újonnan telepített rendszer GRUB-ja (default beállításokon hagyva) felülírja a régiét, de ez még nem különösebb gond, mert jó esetben mindkettő benne lesz a boot menüben. Viszont, ha az újat eltávolítod, akkor előfordulhat, hogy újra kell telepíteni a GRUB-ot pl. egy live rendszerről.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.