Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43351) szaszayanou válasza hcl (#43348) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Sima zenelejátszó, semmi extra.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#43352) mobal válasza cellpeti (#43349) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43353) cellpeti válasza mobal (#43352) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm mobal :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43354) mobal válasza cellpeti (#43353) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ha viszont különbözőek a driverek, értelemszerűen telepíteni kell. bár akkor a rendszer működésére nem vennék mérget, hogy 100% lesz - gondolok a vga -ra - és ha kernel panikot kapsz akkor se lepődj meg. elvileg mehet, gyakorlatilag meg...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43355) szaszayanou válasza mobal (#43354) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

És a régebbi alaplapok nem tudnak USB-ről bootolni.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#43356) Thusor válasza Thusor (#43350) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos nem jött össze. Unetbootinnal bootolhatóvá tettem, de nem indul el újraindításkor, mert azt írja, hogy 10 másodperc múlva bootol majd újraindul és újra számol. Milyen program van még linuxra amivel lehetne bootolható pendrivra iso filet tenni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#43357) MacCaine válasza Thusor (#43356) üzenetére


MacCaine
őstag

(#43358) szaszayanou válasza Thusor (#43356) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

liveusb-creator

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#43359) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

leszedetem az USB-s winyóról az Ubuntu, mert másképp akarom felrakni rá. De az előbb úgy telepítettem, hogy a notiban lévő legyen a boot device. Na most leszedtem a Linuxot, lehúztam az usb-s winyót, de most még a W7 se jön be. Kiír egy hosszú számsort, majd alá ezt:

grub rescue>

ilyenkor mi a helyzet, hogy tudom indulásra bírni a W7-et? :U

Pont ezt kapom én is

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43360) >-48-< válasza szaszayanou (#43358) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Ennek az ubuntus verziója nálam csak ubuntu iso-kat volt hajlandó megírni. A fedorás bármit kiír?

Thusor: esetleg még terminálban van a dd parancs

#!

(#43361) #16820480 válasza Thusor (#43356) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem a legjobb az lenne, ha simán dd-vel próbálnád parancssorból. nem nehéz, csak pár paraméter kell hozzá:
sudo dd if=akármi.iso of=/dev/sdX [paraméter]
a man dd-vel nézd meg, hogy miket lehet állítani, de általában nem sokmindent kell, legfeljebb talán a block size olyan, amit szoktak. sdX-nél pedig az X értelemszerűen az usb-s eszközöd betűjele.
illetve volt még egy másik cucc, amit a gnome project oldaláról lehet beszerezni, ez is egy parancssoros usb készítő program, nagyon egyszerű használni. openSuse-t nekem csak ezzel sikerült például kiírni rendesen, másképpen nem bootolt.

arra figyelj, hogy ez a két program törölni fogja a pendrive teljes tartalmát!

(#43362) hcl válasza cellpeti (#43359) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azon az oldalon elvileg van megoldás is... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43363) vilmaboy válasza leslieke (#43339) üzenetére


vilmaboy
őstag

bazeeeeeeeeeeeeeeeeg. :D :W

Még szerencse, hogy csak 1x próbálkoztam vele tegnap :W :W

El sem mondom inkább... :W :W Most hogy olvastam a kábel szót... ráébredtem, hogy kikötöttem a tévéből a lan kábelt, mert kellett az egyik szervizelt géphez :DD :DD Na az tuti ha tegnap nekiáltam volna komolyan próbálkozni, akkor most nagyon mérges lennék :) Nesze neked informatikus... :) Ha bedugom a kábelt, akkor már lehet, h nálam is jó lesz :W :W ha nincs automatikus indításban a szerver, akkor mindíg kézzel terminálból elindítom és ennyi? Amúgy te késlelteted az indítását?

A kialakítás nálam is tévé kábelen a rooterben, laptop wifin ugyanarra.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43364) hcl válasza vilmaboy (#43363) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C :))

Mutogatni való hater díszpinty

(#43365) vilmaboy válasza cellpeti (#43359) üzenetére


vilmaboy
őstag

bootolj be win7 telepítőről és rendszer helyreállítás mód, vagy hibajavítás... nem emléxem hogy hívják a win7nél hirtelen. elvileg az majd rendbeteszi a win7 indítását...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43366) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Erre valaki? :(

Próbáltam utánanézni, de csak annyira jutottam, hogy nem egyedi a problémám. A hup-tól a külföldi fórumokig nem találtam egyértelmű magyarázatot/megoldást.

(#43367) vilmaboy válasza hcl (#43364) üzenetére


vilmaboy
őstag

ne is mond... ne is mond... ezt most inkább nem mesélem el a cégnél :) Igaz az egyik kollega már majdnem agyonverte az unokatesója laptopját, amikor nem tudomtt idebent felmászni a wifinkre... Már mindent átnézett és tiszta pipa volt... Mire odamentem hozzá és megnyomtam az Fn+F2-t amitől bekapcsolt az antenna :D Na el is küldött valahova a fujitsu tervezőivel együtt :) 2hétig szivattuk és 2 naponta rooter antennákat tettünk az asztalára - fiókjába, a céges laptopjára meg régi laptop leszedett billentyűről kétoldalú celuxal még plusz Fn és F2 billentyűt ragasztottunk egymás mellé a powergombhoz :DD :DD ha ezt megtudnák tuti szét szivatnának... :C

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43368) hcl válasza vilmaboy (#43367) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wifi kikapcsolás nálunk is gyakori volt :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#43369) vilmaboy


vilmaboy
őstag

a számítógép nevét hol változtatom meg kde-n?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43370) leslieke válasza vilmaboy (#43363) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:D Kábel vagy wifi kapcsolat nélkül nehéz lesz. :DDD

Szó szerint úgy van beállítva minden, ahogy a leírásban van, annyi különbséggel, hogy többszöri mérés után a 120 mp késleltetést levettem 60-ra, mert ekkora már van IP-címe a gépnek.
Ha nem indítod automatikusan a dlna-t, akkor kézzel kell indítani. Nekem az automatikus szimpatikusabb megoldás, főleg mivel napi szinten használom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43371) modd3r


modd3r
őstag

A hardveres gyorsítás (Firefox, Chrome) megfelelő videokártya esetén Ubi alatt is megy, vagy csak windóz alatt?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43372) cellpeti válasza hcl (#43362) üzenetére


cellpeti
veterán

haha! ha jó lenne és meg lehetne azt csinálni akkor nem írtam volna ide

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43373) MacCaine válasza kilozsul (#43366) üzenetére


MacCaine
őstag

Gyanús, hogy a fájlrendszer korlátai miatt lehet csak 4GB-os file-t létrehozni, de már az ext2 is tudott 16GB-osat, szóval nem igazán érthető, miért csinálja. Mintha FAT lenne, ott van 4GB limit... :F

(#43374) Kendek válasza vilmaboy (#43369) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Írd át a /etc/hostname és /etc/hosts fájlokban, majd indítsad újra a gépet.

<-ƘƘ->

(#43375) MacCaine válasza vilmaboy (#43367) üzenetére


MacCaine
őstag

Hol is dolgozol? ;]

(#43376) szoke12 válasza MacCaine (#43375) üzenetére


szoke12
őstag

mostmár kezd engem is érdekelni. :)) :DD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43377) aag válasza MacCaine (#43345) üzenetére


aag
őstag

Mi a gondom? Hát ez igazán egyszerű. Notebookra szeretném rakni a linuxot:

Van két pendrájvom. Egy 2.6.37-es kernellel, amivel nincsen hangkártya-hangja a gépemnek, de a ventillátor halkan megy és hűvös levegőt lehel. És van egy 11.10-es Xubuntu, amivel megy a ventillátor mint a vaddisznó és jó-forró levegőt fú, de ismeri a hangkártyáját az i3as noteszomnak.

Vagyis egyik rendszert sem tudom a noteszra másolni. Ez a gondom.

Kellene olyan kernel, ami javított. Vagyis 3.2.0-4-es, vagy azutáni nem-bétás verzió. De olyan, ami az Ubuntu szokásos pach-jeit is tartalmazza már. Ráadásul kellene az-az eljárás, amivel "rendesen" fel lehet rakni, a régit meg leszedni.

Szóval csak ennyi kellene segítség gyanánt. Tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#43378) vilmaboy válasza szoke12 (#43376) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nem mondhatom meg... Nemzetbiztonsági ügy :) a BSA-sok nem dicsexenek :DD :DD

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43379) szaszayanou válasza >-48-< (#43360) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Úgy rémlik igen. Egy próbát megér. Az unitbootin-nél biztos jobb, azzal csak ubuntu iso-nál érdemes próbálkozni.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#43380) Kendek válasza aag (#43377) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Múltkor linkeltem, azóta még nem került be a tárolóba frissebb. De napokon belül elérhető lesz a 3.2.0-8-as is, amely már a stabilra épül és nem RC-re.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#43381) mobal válasza cellpeti (#43372) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Javítsd meg a bootolást. Azért nem megy, mert felülírtad, és olyan helyen keresi a noti a rendszerbetöltőt, ami nincs - az usb merevlemez.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43382) sh4d0w válasza cellpeti (#43359) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Így:

How to repair and reboot to Windows 7:
a) Insert the Windows 7 System Repair DVD or Installation DVD and reboot.
b) Select the correct keyboard input method and click ‘Next’.
Note: If you are using the Windows7 Install DVD then at the 'Install Now' prompt (Do not pick the Install Now option) instead choose the 'Repair your computer' option located in the lower left of the dispay.
c) The System Repair tool will search for a valid operating system and will report that “Windows found problems with your computer’s startup options. Do you want to apply repairs and restart your computer?”
d) Click ‘Repair and restart’ and reboot again to the Windows 7 System Repair environment.
e) Click ‘Next’ at the keyboard selection prompt and when the ‘System Recovery Options’ screen appears verify that the “Use recovery tools that can help fix problems starting Windows” is selected.
Note that on your Dual Boot system there now should be only one operating system listed. Click the ‘Next’ button.
f) Now from the menu list select the ‘Command Prompt’ option.
g) At the DOS prompt type the following three commands:
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot (may return an 'Eliment not found' message)
bootrec.exe /RebuildBcd
h) Close the command prompt window and click the ‘Startup Repair’ option.
i) The repair process may take some time, so wait until the process completes at which point you will see two messages “Windows cannot repair this computer automatically” and “Startup Repair cannot repair this computer automatically”.
These messages are the result of the radical changes made by removing the other drive. Ignore the Send/Don’t send options.
J) Close this message window by clicking on the X in the upper right corner of the Send/Don’t send window. Next click on the ‘View advanced options for system recovery and support’ option and from the main menu once again click ‘Startup Repair’. This time the repair process may only that a few seconds and when prompted “Startup Repair could not detect a problem”, click ‘Finish’ and run the ‘Startup Repair’ option one more time, click ‘Finish’, and then remove the System Repair DVD and click ‘Restart’. Reboot the computer.

https://www.coreinfinity.tech

(#43383) cellpeti válasza mobal (#43381) üzenetére


cellpeti
veterán

és pontosan hogyan?


sh4d0w:

ezt értem én, csak nem lehet megcsinálni :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43384) mobal válasza cellpeti (#43383) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link] így.

Google -t szoktad használni?

Szerk.: meg lehet csinálni, nem egyszer csináltam én is.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43385) sh4d0w válasza cellpeti (#43383) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért nem?

https://www.coreinfinity.tech

(#43386) cellpeti válasza mobal (#43384) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi, és szoktam :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43387) hallari válasza vilmaboy (#43378) üzenetére


hallari
tag

A BSA Linuxot használ?! :C Ez igen. Windows-ért ők se adnak már pénzt.
Meg el tudom képzelni a beosztottak fejét, amint a főnök előadja a rendszergazdának: "... és az új op.rendszerben mindenképp legyen előtelepített torrent kliens..." :D :D :D

(#43388) vilmaboy válasza hallari (#43387) üzenetére


vilmaboy
őstag

Az kemény lenne :C :C Mellékállásban dolgozom egy számtekes cégnek. Windowsos kishálózatokkal és javításokkal foglalkozom leginkább, házi javításokhoz kiszállással stb. Meg soxor mindenféle géppel aminek véres a torka... Főállásban egy banknak, de ott nem számítástechnikai munkakörben. :R

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43389) MacCaine válasza aag (#43377) üzenetére


MacCaine
őstag

Szerintem az egyszerűbb megoldás, ha a 2.6.37-es kernellel próbálod meg a hangkártyát beizzítani. Valami speckó cucc?

Vagy ahogy Kendek írja, azt is ki lehetne próbálni, hátha már jó. (Ez a legegyszerűbb, utána a régi kernel-hang probléma megoldása.)

Azt megnézted, hogy miért melegszik a proci? Elképzelhető, hogy van valami processz a 11.10-esben, ami sok processzoridőt használ, ergo melegít?

(#43390) vilmaboy


vilmaboy
őstag

A következő LTS verzióju ubuntu a 12.04-lesz áprulis k9örnyékén ha jól néztem. Ti mit tudtok erről a verzióról? Miben lessz jobb vagy másabb vagy akármi... Mit kell várni tőle?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43391) Nowhereman válasza aag (#43377) üzenetére


Nowhereman
őstag

A 2.6.37 esetén az alsa drivert felpakoltad?

Utánam a kondenzcsik!

(#43392) mobal válasza vilmaboy (#43390) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szokásos. Long Term Support az LTS jelentése, tudtommal asztali esetén 3 év support, server esetén meg 6.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43393) aag válasza Kendek (#43380) üzenetére


aag
őstag

De napokon belül elérhető lesz a 3.2.0-8-as is, amely már a stabilra épül és nem RC-re.

Megvárom. De kérdeznék valamit: Linus Torvalds kernele és az Ubuntus kernel között van különbség, vagy nincs? Jó lenne ebben a kérdésben tisztán látni.

(#43394) Kendek válasza mobal (#43392) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Precise-től kezdve 5 év támogatást élveznek az asztali LTS kiadások is.

(#43393) aag: Az Ubuntus kernel a Vanillára épül, de tartalmaz egyéni javításokat és plusz dolgokat (erre mondjuk, hogy Ubuntu patch). Ilyen például az ureadahead támogatás vagy éppen az ndiswrapperé. Na meg persze ezt tesztelik a rendszerrel, többször előfordult már, hogy amíg az Ubuntus jól ment, addig a Vanilla ugyanúgy bekonfigolva, vagy éppen innen letöltve hibásan működött.

<-ƘƘ->

(#43395) leslieke válasza mobal (#43392) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

5 év support lesz mindkettőre, 2017-ig. Forrás: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43396) aag válasza Kendek (#43394) üzenetére


aag
őstag

Az Ubuntus kernel a Vanillára épül, de tartalmaz egyéni javításokat és plusz dolgokat (erre mondjuk, hogy Ubuntu patch). Ilyen például az ureadahead támogatás vagy éppen az ndiswrapperé. Na meg persze ezt tesztelik a rendszerrel, többször előfordult már, hogy amíg az Ubuntus jól ment, addig a Vanilla ugyanúgy bekonfigolva, vagy éppen innen letöltve hibásan működött.

Ezek azok a válaszok amiktől aztán jól össze tud keveredni a zember. Nem a te hibád, hanem a rendszeré. Bonyolult, de nagyon! Mert most akkor én mire is várok tulajdonképpen? Hol keressem? Hol fog megjelenni az ami nekem tényleg jól fog működni? Nemhogy nem látok tisztán, de egyenesen el vagyok keseredve, hogy ennyire bonyolult, átláthatatlan ez a kernel-kérdés... :(

(#43397) Kendek válasza aag (#43396) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyi biztos, hogy ha a már linkelt 3.2-rc7-re épülő 3.2.0-7-es Ubuntus kernellel nem oldódik meg a problémád, akkor a stabilra épülő majdani 3.2.0-8-assal sem fog, csak majd esetleg később.

<-ƘƘ->

(#43398) mobal válasza Kendek (#43394) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Bocsi! Akkor öt, hatra emlékeztem :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43399) Kendek válasza mobal (#43398) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is ez a lényeg, illetve nem is arra írtam, hanem az, hogy az asztali kiadásé háromról ötre nő. :)

<-ƘƘ->

(#43400) MacCaine válasza aag (#43396) üzenetére


MacCaine
őstag

Próbálj meg a régi kernelbe hegeszteni hangot... :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.