Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43601) rybank válasza Laca 012 (#43600) üzenetére


rybank
senior tag

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/jupiter
sudo apt-get update
sudo apt-get install jupiter

(#43602) Kendek válasza rybank (#43596) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kicsit kevered a dolgokat. De ha már ablakkezelőknél tartunk, akkor szerintem a Compiz eléggé testre szabható, ezért is jártunk jobban vele mint a Mutterral.

<-ƘƘ->

(#43603) Laca 012 válasza rybank (#43601) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszi, ez működik! :R

(#43604) bobalazs válasza Laca 012 (#43589) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

4. Én ezt Storage device manager nevü cuccossal oldom meg. Synaptic-ban szedtem le.

(#43606) rybank válasza Kendek (#43602) üzenetére


rybank
senior tag

Desktop envoinment-et akartam írni. Csak nem tudom helyesen. A Gnome Shell-nél a compiz nem sok vizet zavar. És igen a configolása elfogadható.

(#43607) bsanya


bsanya
aktív tag

Kezd elegem lenni a Kubuntuból, és a legidegesítőbb, hogy a lámaságom miatt van ez :(
Újra raktam a z egész rendszert, hagytam hogy ő állítsa be a partíciókat, majd rájöttem az mégsem jó és a partitional managerrel felosztottam, kapott 50Gb a rendszer és lett egy 250Bb Media nevű partícióm.
Mi a francot kell megadnom és hol, hogy bármelyik fájlkezelőben lássam a Media partíciót, mert sem a beépített Dolphin, sem az általam jobban kedvelt Krusader nem látja :W

Xiaomi Mi 11i

(#43608) bobalazs válasza bsanya (#43607) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#43604)

(#43609) Laca 012 válasza bobalazs (#43604) üzenetére


Laca 012
őstag

Valahol szerintem hcl válaszában lesz a megoldás, mert ugye eredetileg semmi plusz csomag/szolgáltatás nem kellett a fájlrendszerek felcsatolásához, illetve a vendég fióknál működik is a dolog..

Feltettem azért ezt a ntfs-config csomagot is, meg is jelent a programok között, de ha indítom (indítanám), csak bekéri a jelszót és semmi sem történik, nem jelenik meg semmiféle ablak, ahol pipálni tudnám a meghajtókat-partíciókat.. Itt is úgy tűnik, mintha valami jogosultságokat "vesztett" volna az egyébként redszergazda jogosultságú fiók..

Ami szintén lényeges, hogy az automatikus mountolása a meghajtóknak és a hang egyszerre "múlt el", csak nem értem, hogy mitől.. :F

(#43610) bsanya válasza bobalazs (#43608) üzenetére


bsanya
aktív tag

Kösz, nézem :R

Xiaomi Mi 11i

(#43611) Kendek válasza rybank (#43606) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

GNOME Shellnél Mutter van, és azért is írtam, hogy vele szemben a Compizzal jobban jártunk. Amúgy a Shell az egy felhasználói felület, a GNOME pedig egy asztali környezet.
Szóval eddig csak az ablakkezelőt, a felhasználói felületet és az asztali környezetet sikerült összekeverned egymással. :)

<-ƘƘ->

(#43612) mobal válasza Kendek (#43611) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én is nehezen értettem meg, de végül le is vizsgáztam belőle lassan több mint egy éve :P [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43613) vilmaboy válasza hcl (#43597) üzenetére


vilmaboy
őstag

erről mesélhetnél nekem kicsit... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43614) hcl válasza vilmaboy (#43613) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"There are many elements that make up the KDE 4 desktop.
There are:

Plasma Themes
KDE Colour Schemes
Qt Styles
KWin window decoration

KWin window decorations and Qt styles have to be written in C++. KDE Colour Schemes are "knsrc" text files listing the appropriate colours. Plasma themes are a collection of Svg elements used by Plasma."

Itt találtam

Mutogatni való hater díszpinty

(#43615) bobalazs válasza Laca 012 (#43609) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, nem értem, de fura hogy a Samba-tól így elállítódik minden. Frászt kapnék. :)

(#43616) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Az adataimat még telepítés előtt, Live CD alatt másoltam át egy NTFS partícióról a jelenlegi /home partíciómra. A gond az, hogy hiába jelölöm ki benne az átmásolt mappákat és veszem tulajdonba, adok jogosultságot, a benne lévő almappák és fájlok nem kerülnek a tulajdonomba, csak root jogosultsággal lehet őket megnyitni (pedig rámegyek a "Jogosultságok alkalmazása a benne lévő fájlokra" gombra). Hogyan tudnám nem egyenként őket tulajdonba venni?

sweetlou6.wordpress.com

(#43617) rybank válasza Kendek (#43611) üzenetére


rybank
senior tag

:)

(#43618) Atapi válasza Sweet Lou 6 (#43616) üzenetére


Atapi
senior tag

chown -R user:group /home/akármi
a -R kapcsoló a rekurzív mód, így egy könyvtáron belül fa bejárás szerint minden almappán és fájlon érvényre jut a tulajdonosváltás. chmod hasonlóan megy. ha nem jut eszedbe, akkor man is megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#43619) Sweet Lou 6 válasza Atapi (#43618) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm szépen, működött :R

sweetlou6.wordpress.com

(#43620) Harigata


Harigata
tag

Sziasztok!

Valaki el tudna nekem mondani, hogyan lehet helyreallitani Ubuntu 10.10-nel a Bootloader-t, miutan ujratelepitettem a WinXp-t egy masik particion?

Rakerestem a google-ben is, meg a topicban. Addig eljutottam, hogy boot-oltam az ubuntu telepitolemezerol es a terminalba probaltam beirni a megfelelo parancssorokat, de csak nem jott ossze.

Elore is koszi.

(#43621) leslieke válasza Harigata (#43620) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grub újratelepítése

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43622) bsanya


bsanya
aktív tag

Talán még egyszer megpróbálom, de ha nem megy komolyan, feladom..... :(
Megint újrahúztam a rendszert, mert nem tetszett az egy nagy partíció....., a partition manager meg nem úgy csinálta meg, ahogy szerettem volna.

Nos a meghajtóm így néz ki:
sda1 swap 2Gb
sda5 / 50Gb
sda6 /home 250Gb
Ezzel a részével már meg vagyok elégedve :)

A file rendszeremben, a "home" mappában van egy "lost+found" könyvtár (ez lenne a 250Gb meghajtó, de mitől lett ez lost+found????) és egy "sanya", amiben a szokásos dokumentumok, letöltések .... mappák vannak.
No most ugye mindenhol a mentési helyet a 250Gb meghajtómra szeretném rakni, mert azon elférnek a dolgok, viszont nem elérhető sem file kezelőből sem sehonnan.
Írjátok már le nekem lécci azt a parancssort, amit beírva a terminálba "láthatóvá" teszi (jogosultságot ad "sanya" felhasználónak, azaz nekem, hisz nincs is több felhasználó a gépemen) nekem a lost+found mappámat (ezt át is szeretném nevezni :) )

Xiaomi Mi 11i

(#43623) bobalazs válasza bsanya (#43622) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

gksudo nautilus

(#43624) bsanya válasza bobalazs (#43623) üzenetére


bsanya
aktív tag

Asszem, a fejem a falba verem :W :W
Jobban megnézve, a home könyvtárban lévő "sanya" mappa már a 250 gigás meghajtón van :DD
Viszont, továbbra sem tudom mi az a "lost+found" mappa a "home" alatt :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#43625) bobalazs válasza bsanya (#43624) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

azt hiszem az a trash vagyis a kuka

(#43626) ux1 válasza bsanya (#43624) üzenetére


ux1
addikt

Mivel a home-od egy másik hdd-n vagy partíción van, a file rendszer oda gyűjti a töredék vagy "elveszett" fájlokat.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#43627) bsanya válasza ux1 (#43626) üzenetére


bsanya
aktív tag

Kösz, így világos!

Xiaomi Mi 11i

(#43628) Harigata válasza leslieke (#43621) üzenetére


Harigata
tag

Hálás köszönet ! :R

Most addig eljutottam, hogy újratelepítettem a GRUB-ot.

De még mindig nincs bootloader.
2 sata merevlemezem van (egy Maxtor és egy Samsung) A linux eredetileg a samsungra lett feltelepítve.

Ha a Samsungot állítom be elsődlegesnek a BIOS-ban, akkor a WinXP bootloader fogad (2 winXP van a gépemen)

Ha a Maxtort állítom be elsődlegesnek, akkor a Grub fogad a képernyőn, az alábbi felirattal:

grub>

Namost innen megint nem tudom mi a teendő.

(#43629) kommunism


kommunism
aktív tag

Tud nekem valaki ajánlani valami olyan médialejátszót ami olyasmi mint a bs player a win-en, értem ezalatt hogy amint elinditok 1 filmet vagy bármit ,bekeresi a netről a feliratokat?

[ Szerkesztve ]

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#43630) Kendek válasza Harigata (#43628) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a módszer GRUB 2-nél már nem alkalmazható, így nem csoda, hogy végeredményben nem működött. :U
Itt van leírás, a ChRootos módszer a legbiztosabb, azt ajánlom.

<-ƘƘ->

(#43631) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Jó reggelt!

Olyan problémába ütköztem, hogy Gparted-el megszeretném növelni a swap méretét. Lekapcsolom a swapot, csinálok neki szabad helyet az előtte lévő particióról, de a swap méretét akkor sem engedi megnövelni, hogy van előtte szabad hely... miért nem? Nem is mutatja ki, hogy ott a hely... pedig van... :F

---

Mi az a Samba? Mire való vagy ilyesmi... (tudom, hogy egy tánc is ;] )

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43632) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

ssh kulcsot hogyan kell hozzáadni a gnome keyringhez?

https://www.coreinfinity.tech

(#43633) CPT.Pirk válasza vilmaboy (#43631) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegyél fel egy képet a mostani állapotról. - Printscr-el tudsz képet menteni asztalról, vagy tetszőleges ablakról.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43634) ZCoyote válasza sh4d0w (#43632) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem próbáltam.

Romani ite domum.

(#43635) vilmaboy válasza CPT.Pirk (#43633) üzenetére


vilmaboy
őstag

képet este tudok feltettni. nincs most itt a gépem...

szerkezetileg így néznek ki a particiók.

1 - 24GB NTSF (windows rendszer winyó)
2 - NTFS (adattároló)
3 - NTFS (adattároló)
4 - 1GB swap
5 - Ext4 (Ubuntu 11.10)

A 3asnak a végéből csípem le az 1GB-ot, amivel a swapot növelném. Este teszek fel képet.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43636) sh4d0w válasza ZCoyote (#43634) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#43637) Harigata válasza Kendek (#43630) üzenetére


Harigata
tag

Köszi, kipróbálom.
Mellesleg ezt minden Windows reinstall-nál el kell játszani?

(#43638) hcl válasza Harigata (#43637) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Számíts rá... A winnyóz agyatlan mód felülírja a bootloadert általában.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43639) MacCaine válasza Laca 012 (#43609) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem frissített kernelt véletlenül a hiba előtt?

(#43640) Kendek válasza Harigata (#43637) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, de van megoldás. Egyszerűen ne telepítsed újra minden héten a Windowst. :DDD
Egyébként meg ha az Ubuntut használod, akkor abba nem fog tönkremenni a Windows és nem lesz ilyen gond. :)

<-ƘƘ->

(#43641) n00n


n00n
őstag

Érdekes ez az Ubuntu TV-s dolog. Én személy szerint látok benne fantáziát.

angol:
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/01/ubuntu-tv-unveiled-at-ces/

magyar:
http://somloirichard.hu/2012/01/bemutattak-az-ubuntu-tv-t/

[ Szerkesztve ]

(#43642) hcl válasza n00n (#43641) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyen már van, Mythbuntu.
Sokkal nem lehet rosszabb :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43643) bobalazs válasza Kendek (#43630) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznos.
Erre: for i in /dev /dev/pts /proc /sys; do sudo mount -B $i /mnt$i; done
soha nem jönnék rá magamtól!

(#43644) Kendek válasza bobalazs (#43643) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jaj, ezt ciklusos dolgot már így újabban találták ki, gondolom azért, hogy egy másolás-beillesztéssel menjen a dolog. Amúgy erről lenne szó:

sudo mount -B /dev /mnt/dev
sudo mount -B /proc /mnt/proc
sudo mount -B /sys /mnt/sys

Igazából a linkelt leírás kicsit túl is van bonyolítva.

<-ƘƘ->

(#43645) bobalazs válasza Kendek (#43644) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

köszi hogy letisztáztad, így jobban érthető.

(#43646) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Valaki használ 3.2.1-es Evolution-el Hotmailt? Mindent a leírások szerint állítottam be, és fogadni tudja a lemeleimet, de küldeni már nem tudok. Nem ír ki semmilyen hibaüzenetet, csak olyan, mintha végtelen ciklusba kerülne.

sweetlou6.wordpress.com

(#43647) medek3


medek3
aktív tag

Sziasztok!
Win7 telepítés 71%-nál meg áll és 0x70080057 hibaüzenetet ír. Máshol azt javasolták, hogy próbáljam az ubuntu live al orvosolni a helyzetet.
Xp be sem bootol, vista szintén meg áll.
Tudtok segíteni?

(#43648) hcl válasza medek3 (#43647) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

-Memtest
-HDD ellenőrzés rossz szektorok után
-Gúgli...

Mondjuk be lehet próbálni egy ubit, mert ha felmegy, akkor valszeg HW-ileg jó a gép, de nem 100% akkor sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43649) Siriusb válasza medek3 (#43647) üzenetére


Siriusb
veterán

Elég ciki, ha ezt a windows-os fórumban win telepítőről nem tudjátok megoldani. Feltételezem arra gondoltok, újra kellene partícionálni a merevlemezt.
Töltsd le például a sysrescd-t, bootolj róla, a wizard paranccsal indítsd a grafikus felületet, majd gparted nevű alkalmazás segítségével, partícionálj újra (esetleg új MBR-t is készíthetsz, ha nincs olyan partíció a vinyón, ahol tárolsz valamit).

(#43650) medek3 válasza Siriusb (#43649) üzenetére


medek3
aktív tag

próbáltam, win7 alól dos-ból leformáztam, particionáltam, de ugyan az lett a vége.
Vagy egy makacs MS fájl b@szakszik vagy vírus. Most a kaspersky live cd-vel próbálkozom.
Teljesen üres a vinyó.
Hogy lehet új MBR-t készíteni?

hcl(B) : a mem.teszt nagyon hosszú, nem ismerek olyan progit ami pendrive-ról vagy esetleg dvd-ről keresi a hibás szektorokat. Tudsz esetleg?

Az az érdekes, hogy az xp-t nem engedi be bootolni pedig azzal eddig sikerült minden problémát elhárítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.