Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43751) medek3 válasza hcl (#43692) üzenetére


medek3
aktív tag

Tudnál abban segíteni, hogy a hiren's- ben melyik menü pont alól indíthatom a merevlemez javítását?
Seagate disc wisard?

(#43752) hcl válasza medek3 (#43749) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Párszor már javasoltam a HDD regeneratort :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43753) medek3 válasza hcl (#43752) üzenetére


medek3
aktív tag

Akkor gondolom nem nem a hiren's -ben van mert nem találok ilyen menüpontot.

(#43754) hcl válasza medek3 (#43753) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Régebben volt rajta, de bármilyen lemezfeület-ellenőrző van rajta?
Asszem a HDD tools között kellene lennie, vagy a Testing tols-ban.

Ha nincs, akkor

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43755) medek3 válasza hcl (#43754) üzenetére


medek3
aktív tag

Ez a regenerator dvd vagy usb boot-os?

(#43756) hcl válasza medek3 (#43755) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez csak egy progi, ami felülettesztet csinál. Dos-os, szóval alkoss egy bootolható valamit, ami tetszik, és tedd rá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43757) szoke12 válasza hcl (#43754) üzenetére


szoke12
őstag

Mostmár értem ezt is. régebben már húztam, de nem volt hang, meg rossz volt a kép, én meg belefáradtam a kísérletezésbe. A javaslatokat köszönöm mindenkinek. megpróbálok egy 10.04 LST-s Lubit.

Problem: Az előbb feljött egy ablak: "Már csak 1,8 Gb szabad hely van a mervlemezen"; aztán rá egy percre: "Már csak 1,3 Gb szabad hely van a mervlemezen".
Nem megy semmi. Akkor mi ez?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43758) hcl válasza szoke12 (#43757) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, valami eszi a helyet :)
Logfile-okat nézd meg, thumbnails mappát... Nekem egy régebbi Lubi pont ezt csinálta, hogy telement a winyó loggal.
Aztán belőttem, hogy naponta töröljön.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43759) szoke12 válasza hcl (#43758) üzenetére


szoke12
őstag

Igazából nem ismerem a rendszert, ezért nem merek hozzányúlni...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43760) God Vazzeg válasza MacCaine (#43740) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Configure már elakad, függőség miatt, és hiába akarom pakolgatni a lib-eket hozzá, mindegyik függ egy másiktól, így abbahagytam a keresgélést. Gondolom újabb ubuntu verzió kellene, vagy engedni hogy frissítsen be, de akkor meg gondolom felrakja az új felületet is, ami nagyon nem lenne jó :U

Fákk :W

Ui: skype nagyon fullosan műxik, hang átvitel jobb mint eddig bármivel :Y :D

(#43761) hcl válasza God Vazzeg (#43760) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem. Nézd meg, melyik függőségnél akad el, és apt-get install izékelibrary, így feltesz mindent, amitől függ a cucc,és fordíthatod.

@szoke12 : Azt azért megnézheted, hogy a /var/logs-ban 10 megás logok vannak, vagy másfél gigásak... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43762) szoke12 válasza hcl (#43761) üzenetére


szoke12
őstag

megnéztem,2.5 Mb a legnagyobb. közbe kiírtam a zenéomet egy DVD-re, úgyhogy remélem egy ideig békén hagy. bár az első üzenet előtt 3 egész vmennyi gigám volt. Hova lett?....

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43763) hcl válasza szoke12 (#43762) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

/home könyvtáradban a thumbnailek?
Favágó módszer még ehhez : mássz ki terminálba, ablekkezelő leállít, /tmp mappa tartalma töröl, reboot. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43764) medek3 válasza hcl (#43756) üzenetére


medek3
aktív tag

annyi eszem van mint egy marek molylepkének.
Rajta van a mini xp így letudom futtatni a progikat. :W

(#43765) szoke12 válasza hcl (#43763) üzenetére


szoke12
őstag

a thumbnailek így ránézésre nem hiszem hogy több, mint 50-60 Mb.
"Favágó módszer"-ezért most dobnék egy lájkot. Jó kifejezés. :C Majd, megnézem azt is

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43766) medek3


medek3
aktív tag

1851 badsector a sentinel szerint. Nem rossz!
Kíváncsi vagyok mit kezd vele a regenerátor.

(#43767) hcl válasza szoke12 (#43765) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utóbbi nem szokott sokat segíteni, de hátha van valami nagyobb szemét a tmp-ben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43768) Atapi válasza medek3 (#43766) üzenetére


Atapi
senior tag

ennyi bs hw hiba nélkül elképzelhetetlen. ha garos a gép, ne szivasd magad. ha nem, akkor egy arra alkalmas programmal (pl ha már ubuntu, akkor badblocks) ellenőrizd, hogy kb egybefüggő terület halálozott-e el. ha igen, akkor azt szervezd ki a használt területről (partícionáld úgy a diszket, hogy a hobás rész ne legyen használva), úgy még tudod majd egy darabig talán használni. ha random hibás a diszk felülete, akkor ÍJ, kezdj neki új diszket keresni.

(#43769) szoke12 válasza medek3 (#43766) üzenetére


szoke12
őstag

Az igen! nem kispályás. Az enyémen csak 27 van (jelenleg). Majd írj, mi lett az ererdmény. hátha nekem is segít.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#43770) God Vazzeg válasza hcl (#43761) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Csak annyit ír hogy nincs libnice és így nem megy tovább.. De az apt-get meg pontos fájl nevet szeretne gondolom.. :F

(#43771) hcl válasza God Vazzeg (#43770) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

sudo apt-get install libnice10 libnice-dev
Mondjuk csomagkezelővel (nem szoftverközpont) is fel tudod tenni, abban van olyan kereső, hogy a név részleteire is tud keresni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43772) God Vazzeg válasza hcl (#43771) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nincs ilyen apt-get szerint..

Csomagkezelőben is csak libnice0 van, ez telepítve is van, de túl alacsony a verziója nekem..

(#43773) hcl válasza God Vazzeg (#43772) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen verziójú Ubuntu?
nyomj el egy sudo apt-get update -et, és úgy mit mond? Mert nekem az apt-get dobta ki ezeket (11.10-es KUbuntu) :

xxx@xxxxx : sudo apt-get install libnice*
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Megjegyzés: „libnice10” kijelölése „libnice*” regexhez
Megjegyzés: „libnice-dbg” kijelölése „libnice*” regexhez
Megjegyzés: „libnice-dev” kijelölése „libnice*” regexhez
Megjegyzés: „libnice-doc” kijelölése „libnice*” regexhez
libnice10 már a legújabb verzió.
libnice10 kézi telepítésre állított.
Az alábbi extra csomagok kerülnek telepítésre:
libglib2.0-bin libglib2.0-dev pkg-config zlib1g-dev
Javasolt csomagok:
libglib2.0-doc python-subunit
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libglib2.0-bin libglib2.0-dev libnice-dbg libnice-dev libnice-doc pkg-config
zlib1g-dev
0 frissített, 7 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltés az archívumokból: 2.452 kB
E művelet után további 12,3 MB lemez-területetet használok fel.
Folytatni akarod [Y/n]? n
Megszakítva.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43774) God Vazzeg válasza hcl (#43773) üzenetére


God Vazzeg
veterán

god@god-linux:~$ sudo apt-get install libnice*
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész
Megjegyzés: libnice-dev kiválasztása libnice* reguláris kifejezéshez
Megjegyzés: libnice0 kiválasztása libnice* reguláris kifejezéshez
Megjegyzés: libnice-doc kiválasztása libnice* reguláris kifejezéshez
Az alábbi extra csomagok kerülnek telepítésre:
libnice-dev libnice-doc
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
libnice-dev libnice-doc
0 frissített, 2 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

10.04 LTS ubuntu

[ Szerkesztve ]

(#43775) hcl válasza God Vazzeg (#43774) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor valószínű azért, mert régebbi a Linux... Első körben nézz utána, van-e libnice .deb csomagban, és azt kellene feltenni, ha van.

Amúgy van ebből .deb...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43776) God Vazzeg válasza hcl (#43775) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Van, de nem megy fel egyik verzió se.. Csomagkezelővel próbálom pedig, ezt kapom: "Hiba: A következő függőség nem elégíthető ki: libgupnp-1.0-3 (>= 0.13.4)"

Mondom, mindig a kurva függőségekbe akadok, lassan feladom. Majd rakok egy újabb verziót ubuntuból ha lesz kedvem, addig elmókolok ezzel, beszélgetést meg megoldom skype-al :D

(#43777) hcl válasza God Vazzeg (#43776) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Libgupnp-t valahonnan?
Valszeg meg lehet oldani, csak meg kell találni a módját.

Ezt nézted?

Innentől kezdd el olvasni, egész hihetően hangzik :
"én felvettem az amsn launchpad ppa tárolóját,így nem kell vesződni semmivel,automatice frissít az új verzióra,leszedi magának ami kell. és igen,műkszik a videó és hanghívás is...legalábbis nálam."

Aztírják pár kommenttel később, hogy így megy a farsight2 is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43778) God Vazzeg válasza hcl (#43777) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt a fájlonként telepítem dolgot kipróbáltam, de mindegyik függ egy következőtől, ezért hagytam abba. A tárolós történet se működik, leszedtem és újra felrakattam az egészet de akkor se. Valszín túl régi a disztrib, azért van a szopó :K

Majd próbálkozok egy újabbal ha lesz kedvem :D

(#43779) hcl válasza God Vazzeg (#43778) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Túl régi, az meg azért lenne felháborító, mert LTS-ed van, aminek még illene hogy legyen supportja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43780) God Vazzeg válasza hcl (#43779) üzenetére


God Vazzeg
veterán

2013.ig elvileg.. De akkor se klaffol valami :U Mindegy, nem létszükséglet, valszín egy olyan ember aki ért hozzá 10 perc alatt megoldaná :D

Ja, amúgy 64 bites, de ez gondolom itt nem oszt különösebben.. :U deb csomagokból mindből 64-eseket raktam.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43781) hcl válasza God Vazzeg (#43780) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oszt, hogy 64 bites, mert csak a 64 bites csomagokat eszi ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43782) God Vazzeg válasza hcl (#43781) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mindegy, úgyis 64 bites lesz a jövő :K Amúgy a linuxoknál is van a 4GB-os memória kezelési korlát 32 biten? Csak kíváncsiságból kérdem, gondolom kernel szinten meg van ez itt oldva :D

(#43783) hcl válasza God Vazzeg (#43782) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg nincs, ha a kernel PAE-el van fordítva. Még nem ástam bele magam, mert nem találkoztam a 32 bites rendszer+4gb+ ram kombinációval :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43784) God Vazzeg válasza hcl (#43783) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jövő héten bővítek ramot én is, kezdtem 1GB-al, de annyival eléggé "ragadt" a gnome, most raktam még be 2GB-ot, így van össz 3GB most már érezhetően gördülékenyebb minden. Jövő héttől 7GB lesz benne, ha mennek a ramok mind egymás mellett (3x2GB+1GB) :K Jó kis munkaállomás lesz :D

Ezért raktam 64 bitest, nehogy gond legyen ezzel..

(#43785) sh4d0w válasza hcl (#43783) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Alapból PAE kernel települ a 32 bites rendszerekkel.

https://www.coreinfinity.tech

(#43786) vicces


vicces
addikt

hat nagyon ugy tunik, hogy az ubinal nincs jobb linux. igaz nalam lassabban indult mind a windows kb 2 honap hasznalat utan. illetve a netezessel is meggyult a baja. csak ugy toltotte be a weblapokat, ha rafekudtem ay F5 gombra. kulonben 404-et dobott.
gondoltam megnezem a debiant..aha..mintha visszamentem volna az idoben 5 evet...szanalmas..
ez utan archlinux... mire elbuvoltem neki a winyot, telepitesre keszre egy jo regi talalt ubuntuval - a telepito particionaloja neki se ment a winyomnak, csak a hibauziket dobalta -, majd kitalalta, hogy 2 percenkent reseteli a halokartyat..
jelenleg csak linux all rendelkezesemre. delutan meg volt windowsos gep a szomszed szobaban, most mar varhatok honapig.. le szeretnek gyartani egy telepito cd-t - mar usb-s meghajtot is szereztem - de nagyon ugy tunik, hogy ismetelten zsakutcaba jutottam..
azert az elgondolkodtato, hogy windows nelkul halott a linux...
egesz nap azzal birkozok, hogy pendrivra varazsoljak egy linuxot. mindegy melyiket..
google mindig ide vezet: [link]

van meg egy gepem, linux mint.el. gyulnek rajta az iso fajlok, de azon kivul, hogy kicsomagolja oket masra nem kepes. fent van az unetbootin is, de valamiert nem latja a pendrivot. pedig a gep hibatlanul kezeli..

debiannal kezdtem, most valami chakra lniuxnal jarok, hatha az felmaszik. es most jovok ra, hogy ebbol se telepito keszlet windows nelkul..

:)

(#43787) >-48-< válasza vicces (#43786) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Azért a szánalmas egy picit erős jelző a Debianra... :U
Miért halott a linux win nélkül? :Y
Pendrivera pedig kapásból 3féle mód is eszembe jut /dd, unetbootin, usb-creator/

gigasuperoff//Akkor majd adj egy esélyt a crunchbang-nek is! Debian alapú, de fél év distrougrálás után én megtaláltam a saját rendszerem benne. Nyilván nem hibátlan ez sem, de villámgyors, baromira testre szabható és szuper segítőkész a közösségük! //

#!

(#43788) vicces válasza >-48-< (#43787) üzenetére


vicces
addikt

ugy ertettem, hogy az ubuntu utan.. gnome2 felulet default és valami marha regi kernelel. a wlankarimat sem kezelte, csupan latszolag.
ekkor dobbentem ra, hogy milyen szuper a unity. meg ha tele is van sok kis idegesito hibaval.
valszeg ubuntu kerul vissza sajnos. eddig ez volt a legfelhasznalo baratabb. windowst mar csak a viruskak miatt sem szeretnek visszatenni.
vegul megiscsak elindult egy braserio a linux mint-el. sikerult egy archlinuxot kiirni...haaat.
ez tenyleg csak kockaknak!
a fenti telepito keszito modszerek nem valtak. ez a mint sem 100%-os amin most netezek.

:)

(#43789) fradi81 válasza vicces (#43788) üzenetére


fradi81
veterán

nem kötelezö stable debiant használni, régebbi kernellel, és nem csak gnome2 van rá.

moto g72, Ninebot d28e

(#43790) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Na még egy láma kérdés: ha menteni akarom az összes beállításomat és programjaimat egyben, erre van-e lehetőség? Gondolom igen :K Ha mondjuk ghostolom a home particiót, az elég?

(#43791) Atapi válasza God Vazzeg (#43790) üzenetére


Atapi
senior tag

home partíció csak a személyes adataidat és beállításaidat tartalmazza. vannak még egyéb rendszerbeállítások a /etc/ könyvtárban, de ezek csak beállítások. ha programostúl akarsz mindent menteni, akkor praktikusan az egész rendszeredet tükröznöd kell, vagy a beállítások mentése mellett lekéred a telepített programokat dpkg --get-selections > fájl formában, amiből később hasonlóan vissza tudsz rakni mindent egy friss telepítésen... btw, szerintem egyszerűbb rendszerment használatával rendszervisszaállítási pontot csinálni, amihez vissza tudsz térni baj esetén. illetve a magam részéről azt vallom, hogy ha ésszel bánik az ember a rendszerével, akkor úgyis disztribúciófrissítés lesz, mire széthullik a rendszer, így elég az adatokat menteni a beállításokkal, aztán újratelepíteni egy frissebb rendszert, ha majd kell...

(#43792) God Vazzeg válasza Atapi (#43791) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én egyáltalán nem b@szogatom a rendszerem, csak használom.. De eddig nagyon tetszik :K

(#43793) hcl válasza sh4d0w (#43785) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre valahogy számítottam, de mivel nem néztem utána, nem akartam biztosra írni :)

@God Vazze : Én mondjuk nagy ritkán telepítek újra, olyankor lementem a /etc -ből, ami beállítás kell, meg fontosabb file-okat a /home-ból (pl. a TV felvevős scriptjeimet), adatpartíciók maradnak, csókolom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43794) God Vazzeg válasza hcl (#43793) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Értem, köszi :) Előrébb vagyok ezekkel az infokkal is, ha majd egyszer szükségem lehet rá.. :K

(#43795) hcl válasza God Vazzeg (#43794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A /etc -ből mentés viszont nem feltétlen olyan, amit csak visszamásolsz... Persze ha már egyszer módosítottál valamit, akkor másodszor is fogd tudni, ez max. abban segítség, hogy ha elfelejtetted, hogy 2 éve mit állítottál az ftp szerveren, akkor ne kelljen végigtúrni az egész file-t, hanem csak a megfelelő módosításokat másolod át.
Persze van, amikor simán felülírható valami, de érdemes utánanézni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#43796) God Vazzeg válasza hcl (#43795) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Értem :R

(#43797) vicces


vicces
addikt

skacok ezt hogy lehetne felvarázsolni a gépemre?
[link]
ez egy állapotjelző ikon lenne a hdd-mhez.
az alap progi már fut, de jó lenne ha tudnám monitorozni is az óra mellett pl.
illetve az awn is meg tudja jeleniteni, működik is, de csupán ezért nem akarok awn-t futtatni..
a make meg make install parancsok nem igazán működnek.
azt irják, hogy a gnome és unity is barátja. csomagkezelő sajnos nem talalja.
valahogy kézzel kéne feldrótozni...

[ Szerkesztve ]

:)

(#43798) hcl válasza vicces (#43797) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"a make meg make install parancsok nem igazán működnek."
Mit mondanak?

Mutogatni való hater díszpinty

(#43799) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
ubi 11.10-es van fenn és szeretné wine+directx-et mondjuk egy fifa 09-hez (azt még bírja a gépem :) nos ebben tudtok segíteni, egy leírással (részletes) ? fontos lenne. nemsoká xbox, de addig is kikéne húzni valahogy :)
szóval egy pontról pontra való telepítés jól jönne, a wine-ig én is eljutottam nagyjából de a directx és a fifa telepítéssel gond van.
a segítségeteket előre is köszi.

(#43800) vicces válasza hcl (#43798) üzenetére


vicces
addikt

nincs make file, igy gondolom nem igy kell telepiteni.

viszont a readme-ben találtam egy ilyen részt:

Run script:
python gnome-hdaps-osd.py
after making executable
./gnome-hdaps-osd.py

Stop script:
After running or starting it, stop it with the same command.

ez lett az eredmény:

roberto-ThinkPad-X200T gnome-hdaps-osd # python gnome-hdaps-osd.py
Traceback (most recent call last):
File "gnome-hdaps-osd.py", line 58, in <module>
import pyosd
File "/home/roberto/Letöltések/szemet/gnome-hdaps-osd/pyosd/__init__.py", line 29, in <module>
import _pyosd
ImportError: /home/roberto/Letöltések/szemet/gnome-hdaps-osd/_pyosd.so: wrong ELF class: ELFCLASS32
roberto-ThinkPad-X200T gnome-hdaps-osd #

:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.