Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29351) ntomka válasza Kendek (#29349) üzenetére


ntomka
nagyúr

A döntés jelenleg jó, de hidd el, csak a sebesség vezetett a Gnomehoz vissza. Azt mondom, hogy a 4.5-re teljesen beérett a 4-es KDE, még engem is meggyőzött a flexibilitása ami ellenére teljesen egységes képet nyújt. Viszont a Kwin iszonyat lassú, hihetetlen. Szép, meg jó, megy egyszerű, de lassú. Nem igaz, hogy nem veszik észre. :( Na mindegy, a Gnome se rossz végül is, a compizt is szépen bekonfigoltam, awn lucido felrakva, az egész feltémázva, csak az "egy kattintásra dupla kattinást érzékel" bugom ne lenne. :(

(#29350) yanna: Ne kímélj! :DDD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29352) weinmaker válasza Atapi (#29305) üzenetére


weinmaker
őstag

azért az utolsó bejegyzésed cáfolnám. egy sima egyszerű kérdésre sem válaszolt senki annyit sem, hogy docky. 3-4 ember jól elbeszélget itt egymással azt annyi. nincs is értelme kérdezni, és erre már végképp nem mondhatod, hogy hú de speciális kérdés volt.

na keresek valami olyan linuxos fórumot ahol más a helyzet. :(((

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29353) Brogyi


Brogyi
senior tag

Szerver valtozatnal jelzi, hogy security update van, (pl. 3) es a szokasos apt-get update/upgrade utan beszol , hogy visszatatrtja. Most ez mi a f@sz? Hogy a fenebe kell akkor felrakni ha security update, de visszatartja a barom? :F

(#29354) Kendek válasza Brogyi (#29353) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az következő parancsot kellene kiadni hozzá:

sudo apt-get dist-upgrade

<-ƘƘ->

(#29355) kovaax válasza Kendek (#29354) üzenetére


kovaax
őstag

Feltéve, hogy akar verziót váltani...

Ez most Ubiéknál hogy megy? Ő most egy 10.04-es sec. update-et lát, és azt nem akarja felrakni a régebbi Ubijára? Vagy annyira régi már az Ubija, hogy lejárt a supportja, és nem viszik rá vissza a javításokat?

-=- There's no place like /home -=-

(#29356) Kendek válasza kovaax (#29355) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A sima upgrade frissíti a csomagokat, de ha valamely újabb verziójú csomagnak eddig még telepítetlen függősége van, akkor visszatartja a frissítést. Ha a frissítés miatt más csomago(ka)t kellene eltávolítani - mert az újabb verzió nem jó függősége annak -, akkor sem frissít. A dist-upgrade ezzel szemben telepít új csomagokat és távolít is el ha arról van szó, hogyha egy frissítés megköveteli azt. Például tegnap este került be a Maverick tárolójába egy apt frissítés. Ha akkor dist-upgrade-el frissítettem volna, a "fél rendszert" leszedi, hogy azt felrakja. Ezzel szemben sima upgrade-el visszatartja addig, ameddig nem jár ilyesmivel a telepítése (ameddig a többi csomag, amely függött tőle is követi verziószámban).
Ezért nem frissül a kernel sem sima upgrade-el.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29357) Brogyi válasza Kendek (#29356) üzenetére


Brogyi
senior tag

A francba beletalaltal. Ezeket rakja fel linux-generic-pae linux-headers-generic-pae linux-image-generic-pae.
Koszi :R

(#29358) kovaax válasza Kendek (#29356) üzenetére


kovaax
őstag

No, én eddig azt hittem, hogy upgrade esetében az adott rendszer verzión belül frissít (pl. ha 8.10-es, akkor csak a 8.10-es Ubis frissítéseket), dist-upgrade meg ha már van kint frissebb, akkor arra frissít (pl. most 8.10-et frissítene 10.04-re).

(Kiadtam gyorsan terminálból a man apt-get parancsot, egy darabig bután néztem a No manual entry for apt-get üzenetet, majd rájöttem, hogy most éppen Fedorán vagyok... :B )

-=- There's no place like /home -=-

(#29359) Kendek válasza kovaax (#29358) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a dist-upgrade csak akkor frissít kiadást, ha a tárolóinak címe fel van véve (át van írva a régi). Mondjuk a sources.list-ben az összes karmic kivan cserélve lucidra:

grep -lr -e 'karmic' /etc/apt/sources.list | xargs sed -i 's/karmic/lucid/g'

Kiadást még lehet frissíteni a do-release-upgrade paranccsal is.

<-ƘƘ->

(#29360) kovaax válasza Kendek (#29359) üzenetére


kovaax
őstag

Á, valóban! Itt volt a kutya elesve... :R

-=- There's no place like /home -=-

(#29361) stevenadler


stevenadler
csendes tag

Sziasztok,
Most telepítgetem a Lucidot és elkezdtem használni a Docky nevű dock-ot. Ha valaki más is használja, nem tudja véletlenül hogy lehetne róla a horgas kék Docky belállítotó ikont eltüntetni, sehol sem találom.
üdv. stevenadler

(#29362) Kendek válasza stevenadler (#29361) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, megnéztem én is, és szerintem azt nem lehet onnan eltüntetni, mert csak azon keresztül lehet beállítani. Viszont ajánlani tudom helyette a Cairo-Dock-ot, amely bár kissé komolyabb és a beállítása hosszadalmasabb (hogyha ilyenre szeretnéd mint ez), de nincs ilyen probléma nála. :)

<-ƘƘ->

(#29363) Vicoo válasza Vicoo (#29242) üzenetére


Vicoo
senior tag

Sikerült (eddig úgy tűnik) megoldani a haldokló gép problémáját: letiltottam az alaplapi RAIDet, mert nem használtam sose, meg a floppy vezérlő sem látszik a rendszer felé. Sikerült telepíteni, és el is indult! :)

(#29364) stevenadler válasza Kendek (#29362) üzenetére


stevenadler
csendes tag

Akkor megnézem azt, pedig teljesen egyszerű lenne ha nem lenne ott, így viszont elrontja a szép desktop képét. Írány a Cairo!
üdv. stevenadler

(#29365) Vicoo


Vicoo
senior tag

Na megint produkálja a nem indulós kurzoros dolgot a gép, de most sikerült a GRUB-ban a recovery módot elindítani, viszont a kapott üzenet nekem nem mond semmit, arra rájöttem hogy valami a HDD-vel nem okés, ezért lefényképeztem az üzenetet: KÉP

(#29366) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt a screenlets-et mennyire bonyolult config-olgatni? Ugyanúgy szövegesként kell, mint a rainmeter-t? :)

Véleményem szubjektív...

(#29367) Kendek válasza hackeeeee (#29366) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, dehogy is, kattintásos meg egértologatós/húzogatós módszerrel lehet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29368) hackeeeee válasza Kendek (#29367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, lehet kipróbálom. :)

Compiz beállításokat nem piszkálja ugye?

Véleményem szubjektív...

(#29369) Kendek válasza hackeeeee (#29368) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mért piszkálná, semmi köze hozzá.

<-ƘƘ->

(#29370) hackeeeee válasza Kendek (#29369) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Inkább kérdezek, az a biztos... :B

Mondjuk nekem Conky be van lőve monitorozásra, de ez csak kicsit esztétikusabban mutatna, mint az. :D

Véleményem szubjektív...

(#29371) Siriusb válasza hackeeeee (#29370) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem a conky-nál jobbat nem találsz. :) Nézz körül, milyen screenshotok vannak a neten, és szerezd meg azt a config fájlt, amelyik tetszik.

(#29372) hackeeeee válasza Siriusb (#29371) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, mondjuk láttam, hogy csodákat lehet vele művelni. :)

Véleményem szubjektív...

(#29373) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kendek, ha csak felraktam a deb file-t a rendszermenthez, az elég, vagy esetleg azóta sikerült hozzá tárolót csinálni? :)

Alaphelyzetben nem állítok semmit, így gondolom az van, hogy magamtól készíthetek mentést, és ennyi? A rendszerfrissítés ugyan azt teszi, mint adminisztrációban a frissítéskezelő?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29374) Kendek válasza hackeeeee (#29373) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tároló volt egy darabig hozzá, de aztán bizonyos okokból megszüntettem (egyébként akkor a tárolót felvette magától telepítésnél).
Ha nem állítasz semmit, akkor az alapbeállításokkal használod. Igen, ilyenkor kézzel tudod indítani a mentéskészítést. A rendszerfrissítés kicsit több mindent csinál mint a frissítéskezelő; javít, folytat, frissít, eltávolít, takarít.
De jókor raktad ám fel, éppen nemsokára (még a mai nap folyamán) jön az új verza belőle.

<-ƘƘ->

(#29375) Vicoo


Vicoo
senior tag

Valaki tudna segíteni? Hátha valaki tud valamit...katt

(#29376) hackeeeee válasza Kendek (#29374) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nadejó. :D

És majd azt rá lehet tenni a régire, vagy el kell távolítani a régit? :)

Véleményem szubjektív...

(#29377) Kendek válasza hackeeeee (#29376) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rálehet tenni a régire, teljesen kompatibilis ilyen szempontból vele és a régebbi visszaállítási pontokkal.

<-ƘƘ->

(#29378) body007


body007
addikt

Valaki keresett megoldást több kijelző beállítására, véletlen találtam valami, lehet segít: Bluetile 0.5.2 (Tiling Window Manager) Released, Finally Supports Configuration [Ubuntu PPA]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29379) body007 válasza Vicoo (#29365) üzenetére


body007
addikt

Nézd meg a csatlakozókat. Ilyesmi hibákat láttam már rosszul rádugott adat/táp kábel miatt.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29380) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Van egy ubi serverem ami NAS-ként is müködik. Van egy Linuxos beltérim is és a server egy adott megosztását szeretném használni felvételre, timeshiftre. NFS-el van megosztva és a beltériben fel is tudom mountolni, de csak Read-only. A serveren a /etc/exports-ban a megfelelö sor:

[//home/dreambox 192.168.1.0/24 (rw,sync,no_root_squash)
C][/M]

Mégsem tudom irni. Valami ötlet.?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#29381) hackeeeee válasza Kendek (#29377) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oh, akkor jó. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#29382) hackeeeee válasza Kendek (#29377) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy akkor, innentől ha fentvan, akkor érdemes ezzel frissítenem? Gondolom ugyanúgy frissíti a tárolókat, amiket addoltam, tehát mint a frissítéskezelő. Csak akkor ez kicsit alaposabb, ha jól értettem. :)

Véleményem szubjektív...

(#29383) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Van egy Fujitsu siemens laptopom, és felpakoltam rá az ubuntut, először oké volt minden, csak a net nem volt jó, újra tettem, na most nincsen hangja, és a vizuális efektusokat se engedi bekapcsolni.
Szerintetek miért van ez? :F

(#29384) Kendek válasza hackeeeee (#29382) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindent frissít ugyanúgy, igen. Hogy használod-e azt döntsd el Te magad, szerintem jó, mert legalább nem kell takarítani utána, de csak egy kattintás az indítás.

(#29383) Zefír: Live rendszert indítva jó minden?

<-ƘƘ->

(#29385) Zefír válasza Kendek (#29384) üzenetére


Zefír
őstag

Mi az aLive rendszer? :U :DDD

(#29386) Siriusb válasza Zefír (#29385) üzenetére


Siriusb
veterán

CD-ről indítva az Ubuntut.

(#29387) hackeeeee válasza Kendek (#29384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah ezért is kérdeztem, hogy ugyan az-e a szerep, mert kicsit egyszerűbb mint a frissítéskezelő... :)

Véleményem szubjektív...

(#29388) body007


body007
addikt

Hogy tudnék visszább állni xorg verzióval? Most 7.9 devel van fent nekem meg max. 7.5 kéne az fglrx-hez (az meg a vmware 3d-hez). Annyi xorg-os csomag van fent, h teljesen belegabalyodtam, h ki kivel van :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29389) Zefír válasza Siriusb (#29386) üzenetére


Zefír
őstag

Amikor kilehet próbálni, ugye?
Na visszaszerzem a CD-t, és megnézem. :R

(#29390) hackeeeee válasza Zefír (#29389) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy olyasmi, hogy rendszer kipróbálása a számítógép módosítása nélkül, vagy valami ilyesmi. :)

Véleményem szubjektív...

(#29391) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdésemet, hátha valaki tud rá valamit mondani.

Hétvégén feltettem a Linux Mint 9-es verzióját, de nem indul el a gép.
Már csak egyetlen sata-s vinyó van benne, partíciók a következőképpen:

1. WinXp
2. Linux swap
3. Mint /
4. Mint /home

Letöltöttem a 9-es telepítőjét (ha jól tudom a Live DVD-t), elindult, Install Mint.
Az installálás rendben lezajlik, újraindulás, és amikor a gépben levő dolgok táblázata előjön, a kurzor villog, és nem megy tovább.
Annyit ki tudtam deríteni, hogy a GRUB-bal van vmi gond, mert grub shellben a stage1 fájlt nem találja a szokott helyeken. A grub-install-al és grub-setup-pal is próbálkoztam, ott nem találta az eszközt.

Találtam itt egy olyan megoldást GRUB2-re, hogy grub shell-ben fel kell mountolni a megfelelő partíciót, de nem tudom, hogy ez nekem okés-e :F. Majd este próbálom ki.
Van-e másféle telepítőlemeze a Mint-nek (úgy, mint Ubuntu Alternate - Ubuntu 9.04 csak így ment fel), vagy valami megoldás a GRUB feltelepítésére?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29392) ntomka válasza BaliJack (#29391) üzenetére


ntomka
nagyúr

Live módban bebootolsz, és követed ezeket a lépéseket.

ツ Headphones on - World off

(#29393) BaliJack válasza ntomka (#29392) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Köszönöm, este kipróbálom :R.

(#29394) Kendek válasza body007 (#29388) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legegyszerűbb, hogyha eltávolítod az összes csomagot (ami nem nehéz, mivel minden egymástól függ). Az xserver-common-nal kezd, majd a xorg-edgers tárolót vedd ki és (csomaginfó frissítés után) a szoftverközpontban nézd meg, hogy annál a tárolónál még milyen csomagok vannak telepítve. Amelyiket gondolod, azt még távolítsad el, akár az összeset. Végül telepítsed újra a csomagokat az Ubuntu tárolójából. Amíg nem indítod újra a gépet, addig a gdm futása közben is kivitelezhető ez a műveletsorozat.

<-ƘƘ->

(#29395) ntomka válasza Kendek (#29394) üzenetére


ntomka
nagyúr

PPA Purge

ツ Headphones on - World off

(#29396) Kendek válasza ntomka (#29395) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na, erről még nem is hallottam, ez tényleg hasznos. Viszont szerintem akkor ugyanez van a Ubuntu Tweakbe is beépítve, mert nemrég ott is megjelent a csomagtisztítónál egy olyan, hogy Purge PPAs. Mondjuk nem próbáltam, de azt hittem, hogy csak a PPA címét törli és a tárolóból telepített csomagokat nem bántja. De akkor valszeg azokat is visszacseréli az Ubuntu tárolóban levőkre. :)

<-ƘƘ->

(#29397) ntomka válasza Kendek (#29396) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, igen, abban is ez van. :) Egyébként pont az xorg-edgers tároló karbantartói fejlesztik, ha megnézed, ott is megtalálható ez a script. :D Azóta meg elterjedt, és tán külön tárolója is van. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29398) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Nem tudom, miért vagy miért nem, de az emesene nem mutatja, ha valaki elérhető lett, ez mindig csak akkor derül ki számomra, ha rákattintok :(( Az amsn ezt tudta, viszont az egyrészt folyton elfelejtette a beállított profilképet, valamint érdekes módon egy kompresszoros géptisztítás után ha elindítottam, legkésőbb 1-2 perc múlva jött a restart, bár néha azonnal is :D Szóval maradt az emesene, ráadásul az összes kliens közül ez vált be legjobban.

Ezen a bejelentkezési dolgon hogyan lehet segíteni? Mert nem találtam... :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#29399) hackeeeee válasza Traxx (#29398) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam nincs ilyen gond az emesene-vel. Legfrissebb?

Véleményem szubjektív...

(#29400) body007 válasza Kendek (#29394) üzenetére


body007
addikt

Közben már megcsináltam, kb. ahogy írtad. Először kivettem a tárolót > recovery mode > xserver-xorg --purge kapcsolóval eltávolítás (kicsit néztem, h leszedte az ubuntu-desktop csomagot is :D ) > majd vissza és már 7.5-ös az xorg-om. Ez az új fglrx egész meggyőző sebességgel kapar, de ezt az ablak mozgás közbeni "ricegést" miért nem bírják megcsinálni? :F

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.