Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30451) mzx válasza Vladi (#30439) üzenetére


mzx
senior tag

A filmet nem látam, a téma valóban nem kellemes. Ezért mondtam, h legfeljebb abszurd humorral lehet "túlélni" még a téma emlegetését is :S ... Amúgy volt pár hasononló jelenet a Monthy Pyton Repülő Cirkuszában, az elmebeteg agysebésszel :S ...
Egyébként a teáltalad látott filmhez hasonlóan komoly és szörnyű téma az alábbi dokumentum film:
Pszichiátria - a halálipar

[ Szerkesztve ]

(#30452) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A hálózatkezelőt hogy tudom letenni az alsó panelre? Mert sehol sem találtam meg... :\

Leraknám alulra az összes dolgot, csak ezt nem találtam meg sehol.

Véleményem szubjektív...

(#30453) mzx válasza Kendek (#30434) üzenetére


mzx
senior tag

Bárki megválaszolhatja, aki tudja:

Noh, tesztelném ,tesztelném a QT4 letöltésvezérlőt, de nem tudom, hogyan indul .. terminálból?
A menük között csak a beállításoknál szerepel, valamint a Fejlesztések között, de ott csak mint Asszisztens, Nyelvész ,és Designer (Tervező).

[ Szerkesztve ]

(#30454) Kendek válasza hackeeeee (#30452) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az nm-applet ikonja az értesítési területen van, így azt kell kirakni az alsó panelra.

(#30453) mzx: Alt+F2 -> fatrat

De van neki ikonja is a menüben elvileg, méghozzá az internetnél.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30455) Brutforsz válasza hackeeeee (#30452) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Külön nem tudod letenni, az értesítési területen jelenik meg, azt kell alulra helyezned.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30456) mzx válasza Kendek (#30454) üzenetére


mzx
senior tag

Nálam nincs ikonja az Internet menüben :(

Amúgy miért fatrat? Az nem egy másik letöltésvezérlő?

Egyébként ALT F2 -vel se fatrat, se qt4 -re nem indul semmi. :(
(Ha ott beírom bármelyiket, hibaüzit ad.)

(#30457) Kendek válasza mzx (#30456) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De most miről is van szó? A Qt4 az egy fejlesztőkészlet, aminek segítségével létrehozták a fatrat nevű letöltésvezérlő programot.

<-ƘƘ->

(#30458) ntomka válasza Kendek (#30457) üzenetére


ntomka
nagyúr

Aranyos neve van. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#30459) mzx válasza Kendek (#30457) üzenetére


mzx
senior tag

Nem értem, mit töltettél le velem tegnap :S Nekem egy egyszerű, CPU kímélő, kicsi progi kell mint letöltésvezérlő, amivel RAR file darabokat le tudok tölteni és
nem szakad meg, valamint többszálas és kellően kihasználja a sávszélességem. :S
Tul. képp ennyi, csak ismételni tudom magam.

Nem értek én az ilyen komplikációkhoz... Tegnap 20 percen át telepitődött a 163MB ... :S

Értékelem, hogy segítetek, de tegnap 2 óra alatt semmi érdemlegesre
nem jutottunk evvel a gépem és oprendszerem lehetőségein belül :( ...

(#30460) hackeeeee válasza Brutforsz (#30455) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor, ha lerakok egy értesítési területet, akkor ott "alapból" meg kéne jelennie?

Véleményem szubjektív...

(#30461) Kendek válasza mzx (#30459) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

??? Én egyedül az Ugetet mondtam, mint később kiderült, azt nem tudod telepíteni.
Vladi aztán mondta a fatratot, én erre válaszoltam neki, hogy az Qt4-es így - számára egyértelműen kiderülve - arra gondoltam, hogy plusz terheket ró a gépedre, Te meg ezt szeretnéd elkerülni.
Egy szóval sem mondtam, hogy rakd fel a qt4-et, amilyen nevű csomag egyébként nálam nincs is. :F

(#30460) hackeeeee: Ha fut az nm-applet akkor igen. Esetleg az bezavarhat még, ha máshol is van még értesítési terület (másik panelon vagy dokkon).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30462) mzx válasza Kendek (#30461) üzenetére


mzx
senior tag

Akkor félreértettük egymást , no problemo ...

Csak akkor mit tegyek fel, ami van is tárolómban, vagy ha nincs, fel lehet teplepiteni ? :) Mivel az uget -t nem sikerült tegnap... :S

(#30463) Kendek válasza mzx (#30462) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A FatRatot megnézheted, de a honlapjukról letöltve fordítani is kell, mert csak a forrás érhető el ott. Innen viszont letölthető a Debian telepítő is.
Viszont elképzelhető, hogy ugyanolyan függőségi problémái lesznek, mint az Ugetnek. Mindenképpen el kéne gondolkodnod egy friss Lubuntu telepítésén, mert a mostani rendszered támogatása heteken belül véget ér.

<-ƘƘ->

(#30464) mzx válasza Kendek (#30463) üzenetére


mzx
senior tag

Ubuntut lehet frissíteni Lubuntu live cd -vel? Nem sérül, nem törlődik az ubuntu-s rész (GNOME)?
Olykor Ubuntu -t is használok és továbbra is szeretnék.

Ugyanis van egy idei Lubuntu live cd-m,
de Ubuntu van a vinyón, 904 -es (Jaunty)

[ Szerkesztve ]

(#30465) ntomka válasza Kendek (#30461) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha tisztán qt4-ben van megírva a program, akkor nem is kell, mert a qt4-es alkalmazáskészlet képes használni a GTK-s eszközöket is. Legfeljebb pár lib-et kell lerántani, de az ugye közel sem az, mintha a teljes kde csomagot húzná magával. :)

ツ Headphones on - World off

(#30466) Kendek válasza mzx (#30464) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, ilyet nem tudsz tenni.
Tiszta telepítéssel rakd fel a Lubuntut, majd utána az ubuntu-desktop csomagot. De ez utóbbi rengeteg extra csomagot telepít, szóval hacsak nem szükséges feltétlen, akkor inkább ne akarj Gnome-ot. Persze nekem mindegy, de Te panaszkodtál arra, hogy sok helyet foglal.

<-ƘƘ->

(#30467) mzx válasza Kendek (#30466) üzenetére


mzx
senior tag

A GNOME nálam kivétel, mivel gyönyörű grafikai felülete van. :D ;)
Okés, átgondolom az ötleteket.

(#30468) ntomka válasza mzx (#30467) üzenetére


ntomka
nagyúr

A gyönyörűtől messze van, de azért fejlődik. :)

ツ Headphones on - World off

(#30469) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hi
felraktam a wifim nagy nehezen. de nem mászik fel a hálozatra vmi tippetek hogy mit állitsak vagy adjak be neki?
a router ezt irja : 3 00-1F-1F-75-B6-** STA-AUTH fogadott csomagok:0 küldött csomagok :544

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#30470) #16820480


#16820480
törölt tag

gondoltam ma kipróbálom a meerkat-et, le is szedtem a bétát, és kitettem egy usb-re, ahogy szoktam, de nem bootol. valami initframe parancssorba dob.
az érdekessége a dolognak, hogy a napokban ezt játszotta a szüleim gépén levő lucid is, de az egy újraindítással megoldódott...

(#30471) ntomka válasza #16820480 (#30470) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na vigyázz, mert az unetbootin még nem biztos, hogy kompatibilis a maverickkel, meg úgy általában ezek az usb-s telepítő készítők. Én is cdrw-re írva tudtam csak telepíteni. Meg jobban jársz, ha mindig innen szedsz iso-t, mert itt a legfrisebb összeállítást találod meg.

ツ Headphones on - World off

(#30472) #16820480 válasza ntomka (#30471) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, hogy ehhez mennyire kell kompatibilisnek lennie, de eddig mindig így csináltam a többi béta esetében is, simán ki tudta tenni usb-re.
a cd-hez ki kéne szedni a második vinyót, ahhoz meg lusta voltam, ha már van usb is... :D

[ Szerkesztve ]

(#30473) ntomka válasza #16820480 (#30472) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nemtom, biztos meg lehet csinálni, de usb-ről nekem sem sikerült indítani a telepítőt. Alternate-et próbáltad?

ツ Headphones on - World off

(#30474) #16820480 válasza ntomka (#30473) üzenetére


#16820480
törölt tag

még nem, de lehet, hogy érdemes lenne. csak nekemitt egy óra majdnem, amíg lejön egy cd iso, szóval szépen lassan tudom csak próbálgatni :)

(#30475) ntomka válasza #16820480 (#30474) üzenetére


ntomka
nagyúr

Használj zsync-et. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30476) #16820480 válasza ntomka (#30475) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, majd kipróbálom :)

(#30477) #40553216 válasza mzx (#30462) üzenetére


#40553216
törölt tag

wget és curl
az első alapból települ.

(#30478) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

A füles problémára találtak választ és a webcamra, így visszajöttem az Ubira.

1. De, miért eszik ilyen sok memóriát? Empatyh csevegő és Chromium (youtube-os ablak és prohardver fórum) + Doky lent = 1,5Gb...
Rendszerfigyelőre ránéztem és érdekességet vettem észre... Megnyitottam ugyan a RythemBoxot és be is zártam, sőt felső panelről is kiléptem belőle. De a Rendszerfigyelő jelezte, hogy alszik és eszik 300mb... öhm, én csak megnyitottam, és még zenét sem játszottam le benne... És elég sok progi van ott alszik állapotban.
Kérdés hogyan tudnám a memória zabálásnak gátat venni? És hogyan lehet a Rythembox esetéhez hasonlóan véglegesen kilépni a progikból?

2. Sokszor vettem észre, hogy a felső panel jobb oldali része összeomlik, szinte majdnem minden Ubi használatnál, vagy a felhasználóneves rész tűnik el, vagy a kikapcsoló gomb tűnik el vagy használhatatlanná válik, vagy mint most... a csevegő rész... (emphaty, evolution, gibber). Ez mittől lehetséges? Mi az orvosság rá? :R (Kínáltam Vodkát is az Ubinak, minőségit de akkor sem műxik rendesen a felső panel :()

[ Szerkesztve ]

(#30479) Xmodule


Xmodule
őstag

hi. egy oriasi gondom lenne. be szeretnek lepni a cib fiokomba de sehogy sem tudok. semelyik böngeszövel nem engedi. fontos lenne hogy meg a mai nap betudjak lepni aki tud segitsen legyszives. ez a cim ami nem megy. azt irja hogy nem tamogatja a böngeszö. de akkor melyik tamogatja?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30480) Lakers válasza Xmodule (#30479) üzenetére


Lakers
tag

Nálam csak azt írja ki hogy a Javát nem támogatja a böngészőm... Firefox alatt (ami be van ide építve, ha azt felrakod, akkor sem enged be?)

(#30481) Kendek válasza Xmodule (#30479) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A tanúsítványával gondok vannak, háromszor kellett a figyelmeztetést átlépnem. Operával eljutottam addig, hogy kattintgatni keljen aztán meg beírhattam a felhasználó azonosítót meg a jelszót. Ennél tovább nem jutok, mert nekem ilyenem nincs. Te idáig eljutottál?
Amúgy szerintem Safari kell neki - https://ibank.cib.hu/Applet2.html. :DDD

<-ƘƘ->

(#30482) Xmodule válasza Kendek (#30481) üzenetére


Xmodule
őstag

hehe jo volt az almás poen:D amugy az volt a baj hogy fel volt teve nekem java de a sun java kellet neki. most mar megy nekem is. meg is szabadultam par forint -tol :D köszi a segitseget

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30483) toxin2 válasza Xmodule (#30479) üzenetére


toxin2
tag

Firefox 4.0b5pre alatt pillanatok alatt bejön a login screen, Opera alatt java 99% cpu :(
A többi böngésző meg se nyikkan. :(

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#30484) floatr válasza ntomka (#30450) üzenetére


floatr
veterán

Köszi

Őszintén szólva nem sok ingerenciám van kísérletezni új kernelekkel, így kénytelen leszek megvárni vele a mavericket. De ahogy elnézem a "termosztát" használatát még az sem fogja támogatni :O

Az egészben az a gáz, hogy nemrég billent át az eladási statisztika a notik oldalára, és ott az ati a piac elég nagy szeletét hasítja, és ez a dinamikus pm elég fontos témakör lenne. Végtelenül bosszantó a dolog...

(#30485) ntomka válasza floatr (#30484) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem meg egy próbát megérne. Ha máshogy nem, kis szabadidődben telepíts egy tesztrendszert, rakd fel az xorg-edgers tárolót, frissíts be, és nézegesd mennyire stabil vele. Legalábbis ha tényleg szükséged van az energiagazdálkodásra, különben marad az fglrx.

ツ Headphones on - World off

(#30486) #16820480


#16820480
törölt tag

miért van az, hogy indításkor háromszor felugrik a keyring, hogy unlockoljam? ráadásul az előző kiadással ellentétben nem lehet már beállíŧani neki, hogy automatikusan unlockolja magát, ha belépek, hanem csak azt lehet, hogy mikor lockolja.
ha simán leszedem a csudába az egész keyring cuccot, akkor az nem okoz problémát a rendszernek?

(#30487) upszilon válasza #16820480 (#30486) üzenetére


upszilon
őstag

Na-igen, miért kell elrontani azt ami már kezdett jó lenni? :(

(#30488) ntomka válasza #16820480 (#30486) üzenetére


ntomka
nagyúr

Erre a KDE-sek ismernek egy jó módszert (merthogy ott még idegesítőbb): nem adsz meg jelszót a kulcstárolónak, majd az adott alkalmazásnak, amiben megbízol, minden alkalomra engedélyezed a hozzáférést. Mivel üres a jelszó, így az első alakalom után nem fogja többet feldobni az engedélykérő ablakot. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30489) #16820480 válasza ntomka (#30488) üzenetére


#16820480
törölt tag

a telepítéskor kérte a jelszót, üresen hagytam (ahogy mindig), és most mégis az admin jelszavam a jelszó. ráadásul hol tudom ezt beállítani egyáltalán? nem találok sehol keyring-es opciókat, pedig teljesen úgy emlékeztem, hogy a preferences menüben van egy ilyen... :F

(#30490) #16820480


#16820480
törölt tag

ezen kívül még ami problémám: az empathy eddig ha a notification area-ba tette az ikonját, akkor egy kattintásra előhozta a contact list-et, másodikra elrejtette. most ez nem működik, csak az előhozza, nem rejti vissza.
azt nem lehet állítani, hogy mi pakolja magát az indicatorba és mi a notification area-ba? például elég hülyén néz ki, hogy a bluetooth az az indicatoron van, míg a hálózatkezelő meg a n.a.-ban. illetve az ibus minek került át vajon?
szintén gáz, hogy már ezerszer frissítették az ikoncsomagokat, meg skint, és mégsem tudnak egyetlen jól kinéző témát összehozni. kicsit nagyobb méretben homályosak bizonyos ikonok, vag yegyszerűen rondák... :(

(#30491) ntomka válasza #16820480 (#30490) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na igen. Az Ubuntu most keresi az identitását. Nekem körvonalazódik a lényeg, és egyre jobban tetszik. Aztán meglátjuk mi lesz, mert a Gnome 3 meg elég vicces, már ha olyan lesz, mint ahogy most kinéz. :)

ツ Headphones on - World off

(#30492) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tiszteletem!
Grub problémával fordulnék hozzátok!
sok fórumot átolvastam többek közöt az ubutu.hu-is és a problémám a következő!
Van két vinyóm az egyiken win7 van a másikon pedig ubuntu 9.10. Az ubuntut később telepítettem fel és közben lehuztam a win7-es vinyót.A probléma az hogy nincs boot választó menüm, alapból a linux indul el, a gondok ott kezdődnek hogy se a qgrubeditor nem müködik(hibát ír ki) és a grub.cfg sem tudom változtatni mert nem kér jelszót és így nem engedi elmenteni a változtatásokat.Illetve amikor lekérném terminálból a grub adatait akkor azt írja ki hogy nincs feltelepítve, pedig már 2-szer is feltettem.Tehát kellene nekem egy boot választó menü amiből ki tudom választani hogy a win7 vagy az ubuntu induljon el, alapesetben ha nem választanék akkor jó lenne ha a win7 indulna. a válaszokat előre is köszönöm!

(#30493) ntomka válasza BaziJoe00 (#30492) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tehát az ubuntu elindul? Akkor nyitsz egy terminált (feltéve, ha a win7-es winyó is csatlakoztatva van), és ezt a parancsot kiadod:

sudo update-grub

Kérni fog egy jelszót, megadod, megvárod, míg megcsinálja, amit, aztán reboot.

ツ Headphones on - World off

(#30494) BaziJoe00 válasza ntomka (#30493) üzenetére


BaziJoe00
tag

megcsináltam amit mondtál lefutott restart de ugyanúgy az ubuntu indult el!

(#30495) ntomka válasza BaziJoe00 (#30494) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezt futtasd már le, és írd ide az eredményt:

cat /etc/default/grub | grep TIMEOUT

ツ Headphones on - World off

(#30496) #16820480 válasza BaziJoe00 (#30494) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem tedd fel a "startupmanager" nevű csomagot, és abban be tudod állítani, hogy mennyi ideig meg hogy mutassa a választóképernyőt.

ntomka: az egy dolog, hogy keresik a saját kinézetüket, de pár dologban lehetnének határozottabbak is. ez az indicator is... nem cisnálják meg normálisan működőre, de ha meg leszedem, akkor nincs hangerőszabályzó például. ha meg fent van, akkor össze vissza jelennek meg vagy azon, vagy a n.a.-ban a dolgok...

(#30497) BaziJoe00 válasza #16820480 (#30496) üzenetére


BaziJoe00
tag

ezt windows alá kell feltenni mert csak win-es verziót találtam!

(#30498) BaziJoe00 válasza #16820480 (#30496) üzenetére


BaziJoe00
tag

megtaláltam a csomagkezelőben csak magyarul kellet beírni. Viszont újabb probléma hogy nem látja a windows bootolható op-ként

(#30499) #16820480 válasza BaziJoe00 (#30498) üzenetére


#16820480
törölt tag

nyilván linuxos programot keresek neked egy linux topikban, ha azt írod, hogy csak a linux bootol be :P

az előbb annál a "sudo update-grub" parancsnál láttad, hogy megtalálná a windows-t? azt a másik vinyót fel tudod csatolni? nem lehet esetleg rosszul rádugva, amiért nem is használható az eszköz?

(#30500) BaziJoe00 válasza #16820480 (#30499) üzenetére


BaziJoe00
tag

ntomkának az eredmények: GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT="10"

a vinyó fel van csatlakoztatv a linux látja is meg is tudom nyitni amivel csak akarom csak egyszerüen a bootolható windowst nem látj a program.Csodával határos modom a QGRUB EDITOR is elindult nem tudom hogyan de az sem látja a win7-et!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.