Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29201) hackeeeee válasza ntomka (#29185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én még nem is tudom, asszem Suse-val próbálkoztam, még régen. Azon alapértelmezett a KDE, de hogy melyik volt már, fogalmam sincs, még valami régi verzió.

Valahogy nem tudtam megbarátkozni vele. Most a gnome-al sokkal jobban sikerül a barátkozás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29202) DiVaD válasza Vladi (#29192) üzenetére


DiVaD
senior tag

semmi :(

(#29203) DiVaD válasza DiVaD (#29202) üzenetére


DiVaD
senior tag

ALT+F1-re persze bejön, de maga a panel akkor sem látható.... :S
próbáltam felbontást is állítani, hátha...de semmi... :(

(#29204) body007


body007
addikt

Kis retro - In Memoriam 1541

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29205) DiVaD


DiVaD
senior tag

Ha megnyitok egy AVI-t automatikus bezárja magát a médialejátszó....
Felraktam terminálból az xvid és a divx codec-et, de semmi... van valakinek valami tippje?
VLC is kilép... :U

(#29206) DiVaD válasza DiVaD (#29205) üzenetére


DiVaD
senior tag

közben rájöttem, hogy valszeg az intel vga lehet a ludas....
Mivel ez egy régi szar i740 ezért mi a teendő?
Próbáltam a xorg-ot újratelepíteni...cserébe a sima gnome már el se akart indulni....

(#29207) DiVaD


DiVaD
senior tag

na reinstall... xvid jó lett... divx nem... mi a teendő? :U
mindent felraktam divxhez... :U

(#29208) klayton#1


klayton#1
tag

Az utóbbi hetekben kisérleteztem terminálból futtatható, command-line programokkal, és egészen jókat találtam [zenehallgatás-MOC, torrenrek-rtorrent, filemanager-MC, net-elinks], viszont érdekelne, hogy valaki ismer-e egy jó instant messenger programot, ami terminálban fut és msn klienst kezel. Próbáltam a gtmess-t, eddig az jött be a legjobban, de nem tökéletes. Ha valaki esetleg ajánlana valamit, azt megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#29209) ntomka válasza Kendek (#29199) üzenetére


ntomka
nagyúr

Amiket felsoroltál nagyrészt asztali környezet függők: értesítési rendszer, menü cache, pulseaudio (a kde saját hangrendszere miatt, ami szerintem sem jó :D, egyedül az tetszik benne, hogy meg tudok adni eszközsorrendet), 10.04-ben pedig van ureadahed, boot splash, netbook kiadás, azaz van a KDE vs Gnome vonalon kívül eltérés, mert eget rengető különbséget lucid esetében nem látok? :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29210) Kendek válasza ntomka (#29209) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tartom naprakészen számon, utána kell nézni, ha megakarod tudni, hogy mi hiányzik. Például volt egy csomó fejlesztés a Gnome-ra, gyorskeresés a Synapticban, ott a borítékos ikon, közösségi szolgáltatások integrációja, Ubuntu One és annak integrációja, szoftverközpont, Unity, stb.. Ha annyira érdekel akkor olvass utána és rájössz, de nehogy azt mond már, hogy az Ubuntu nem élvez prioritást a Kubuntuval szemben. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29211) body007 válasza DiVaD (#29207) üzenetére


body007
addikt

VLC-hez, mplayer-hez (smplayer) nem kell semmi, azokba benne van a codec. Ha nem megy akkor más a hiba.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29212) upszilon válasza Kendek (#29199) üzenetére


upszilon
őstag

:R

(#29213) ntomka válasza Kendek (#29210) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én nem mondtam, hogy nem élvez prioritást, de a legtöbb különbség amit te is felhoztál a Gnome-KDE különbségből ered, és ez természetes. És igen, Ubuntu ONE, szoftverközpont és Unity nincs benne, de kérdés hány linuxot használóknak hiányzanak ezek, mert pl. nekem egyik sem. :)

ツ Headphones on - World off

(#29214) DiVaD válasza body007 (#29211) üzenetére


DiVaD
senior tag

És micsoda? :U

(#29215) Atapi válasza DiVaD (#29214) üzenetére


Atapi
senior tag

próbáld meg konzolból indítani a lejátszót, ugy valoszinüleg kiirja a hibát is. (pl: vlc film.avi)

(#29216) hackeeeee válasza DiVaD (#29214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes jelenség... Nálam is minden gond nélkül megy a VLC.... :U

Véleményem szubjektív...

(#29217) harry válasza harry (#29200) üzenetére


harry
veterán

NTFS kezeléssel kapcsolatban tudnátok segíteni? Vagy egyáltalán, mivel lehet probléma?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29218) ntomka


ntomka
nagyúr

Most frissült az fglrx:

A verziószám különbség miből adódhat? És miért 10.6 a CCC-ben, mikor ez már a 10.7-es?! :F

ツ Headphones on - World off

(#29219) hackeeeee válasza ntomka (#29218) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem meglepő, lehet valami driver bug, volt már ilyen a win-es vezióban is. :)

Véleményem szubjektív...

(#29220) ntomka válasza hackeeeee (#29219) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, hogy Ati driver linuxon, ne lepődjek meg?! ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#29221) DiVaD válasza Atapi (#29215) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ezt írta ki:
VLC media player 1.0.6 Goldeneye
[0x98c6668] main libvlc: A VLC futtatása az alapértelmezett felülettel. A VLC felület nélküli használatához használja a „cvlc” parancsot.
[0x9c8e3e0] pulse audio output: No. of Audio Channels: 2
[????????] x11 video output error: X11 request 132.19 failed with error code 11:
BadAlloc (insufficient resources for operation)
X Error of failed request: BadAlloc (insufficient resources for operation)
Major opcode of failed request: 132 (XVideo)
Minor opcode of failed request: 19 ()
Serial number of failed request: 103
Current serial number in output stream: 104
Szegmentálási hiba

(#29222) body007 válasza DiVaD (#29221) üzenetére


body007
addikt

x11 video output error - gondolom ez a nyűgje. terminálba: gstreamer-properties, és állítgasd a videó kimenet részt. Utána a vlc-ben ugyanígy (magyarán állítgasd/próbálgasd majd csak megeszi az egyiket :) )

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29223) Atapi válasza DiVaD (#29221) üzenetére


Atapi
senior tag

az előző kommentre +1, illetve milyen videokártya van a gépben? raktál fel hozzá drivert? nekem egyszer okozott hasonló hibát, hogy kernelfrissítés után nem generálódott újra a vga driver modulja. szoval egy driver reinstall is szóba kerülhet, hátha alapon.

(#29224) DiVaD


DiVaD
senior tag

body007: Próbálgattam, de semmi... :U
divad@divad-desktop:~/Letöltések$ sudo gstreamer-properties
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'artsdsink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'esdsink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'glimagesink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'sdlvideosink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'v4lmjpegsrc'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'qcamsrc'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'esdmon'

Ezt lesz.rva is állítgattam, de hiába...

Atapi: Egy régi intel vga van benne... a driver-t már újraraktam... amíg nem volt meg, addig még az xvid se ment :D

(#29225) toxin2 válasza klayton#1 (#29208) üzenetére


toxin2
tag

http://users.skynet.be/fa397903/myprogs/clmsnv01/index.html

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29226) Atapi


Atapi
senior tag

használ valaki nvidia kártyával több monitort/kijelzőt? van valami egyszerű megoldás a képernyők közötti ugribugrinak? gyors guglizás után ugyan találtam egy megoldási lehetőséget, de döglött a projekt oldala... ötlet?

(#29227) ntomka


ntomka
nagyúr

Kiherélem a KDE-t. Lecseréltem a Kwint Compiz+Emerald kombóra. :D Csúnyább, de villámgyors lett az ablakkezelés. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#29228) kovaax válasza Atapi (#29226) üzenetére


kovaax
őstag

Ezeket próbáltad?
Dual monitor beálítása
Dual Monitors with NVidia in Ubuntu

-=- There's no place like /home -=-

(#29229) Atapi válasza kovaax (#29228) üzenetére


Atapi
senior tag

nem a beállítással van gondom, megy szépen, csak a váltásnál jobban örülnék egy olyan megoldásnak, mint pl a virtuális desktopok közötti váltás, hogy vagy billentyűkombinációra váltson a két eszköz között hogy melyik aktív, vagy mondjuk a tálcán legyen ennek egy gomb. ilyet nem találtam eddig, de még nem adtam fel :))

(#29230) kovaax válasza Atapi (#29229) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, akkor bocs. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#29231) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Feltelepítettem azt Ubuntu 10.04-et,de az újraindítás után csak egy villogó kurzor fogad, mit tegyek ? (Gép: Abit kd7, Athlonxp 1900+, 256ddr, Seagate 6gb IDE, Radeon 9000)

(#29232) Kendek válasza Vicoo (#29231) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem megy tovább a villogó kurzornál - merthogy az mindig ott van indításnál, a kernel pepecsel - , akkor indításnál tartsd nyomva a Shift gombot, várd meg amíg bejön a GRUB választómenüje és próbáld elindítani a helyreállító módot. Aztán látod, hogy mit ír még ki, hogy mi a bibi, ha meg bejön, akkor megpróbálkozhatsz azzal is, hogy elindítod a grafikus felületet. Ha a GRUB menüéig sem jutsz el, akkor vele van valami probléma.

<-ƘƘ->

(#29233) hackeeeee válasza ntomka (#29220) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azzal még nincs baj. :D Csak ilyen ver. számos bugolás már volt win alatt is.. :D

Véleményem szubjektív...

(#29234) Vicoo válasza Kendek (#29232) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát a GRUB nem jött be, második újraindításkor egy csomó hibaüzenet volt, most meg nem tud bootolni lemezről... Tekeri a lemezt,de képtelen betölteni.

(#29235) hackeeeee válasza Vicoo (#29234) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem hibás a vinyó? :U

Véleményem szubjektív...

(#29236) Vicoo válasza hackeeeee (#29235) üzenetére


Vicoo
senior tag

De lehet, mert egy 1999es cuccról van szó... Viszont most h kihúztam ,és elindítottam nem bootol a live cd ről... :W Továbbra is csak villog a kurzor.

[ Szerkesztve ]

(#29237) hackeeeee válasza Vicoo (#29236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Hát érdekes..

Mondjuk ha live cd-ről sem indul akkor feltétlen a vinyóval van gond.. Hanem vmi más gond lehet.

Esetleg Jumperek, hogy vannak jumperelve a cuccok? Bár ha a win ment róla, akkor kétlem, hogy a linux kényesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29238) x123456


x123456
aktív tag

Felraktam egy 10.04-et megint.
Ami eddig nem tűnt fel: hová lett az intrepidben még viszonylag jól működő udev környezet?
Gondolok itt olyasmire, hogy pl. az fstab-ban már megint nem UUID alapján azonosítja a fájlrendszereket az Ubuntu.
Miért van az, hogy a gnome desktop háttérképek - tán egy kivétellel - olyanok, mintha egy EOS300D-vel készültek volna ISO1600-on? (értsd: iszonyat zajosnak látom szinte mindet)

Az már csak apróság, hogy a talált leírások alapján eltávolítottam a grub2-t, felraktam helyette a régi, még valamennyire használható grub-ot, aminek elég izgalmas eredménye lett.
Szinte minden rendszerem megvan a menüben, kivéve az intrepidet. Valamiért ő is 10.04 cimkét kapott. Ráadásul látszólag valamennyit a régi root fájlrendszerrel bootolná (a kernel root= paramétere a régi volume groupra mutat), mégis az új töltődik be. A régit egyelőre nem tudom bootolni...

(#29239) Kendek válasza x123456 (#29238) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az fstabban UUID szerint vannak azonosítva a fájlrendszerek, mint ahogy alapértelmezésben a grub.cfg-ben is (bár btrfs-sel nemigazán akaródzik működni).
A hátterek közül némelyik valóban zajosnak tűnik, de biztosan nem véletlenül ilyenek.

<-ƘƘ->

(#29240) Vicoo válasza hackeeeee (#29237) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát nem lett semmi változtatva a hardveren (hosszú ideje 8.04 ment rajta) , azért került hozzám ,mert egy vihar után állítólag nem indult... ( nekem inkább az a gyanús h mit keresett egy PS2->USB átalakító az egér helyén... Bár ez nem hiszem hogy ennyire nagy bajt okozna. Viszont szétszedtem a tápját: égés nincs, púpos kondi sem, de azért kicseréltem a biztonság kedvéért. Semmin sincs égésnyom.

(#29241) Kendek válasza Vicoo (#29240) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Áramingadozás is tud csodákat művelni, ha ratyi a táp...
Valami gond pedig tutira van vele, ha egyszer ilyen jelenséget produkál.

<-ƘƘ->

(#29242) Vicoo válasza Kendek (#29241) üzenetére


Vicoo
senior tag

Értem hogy áramingadozás, de most cseréltem tápot, tök máésikról megy(vagyis nem megy,mert nem tudok kb semmit kezdeni vele) . És a probléma ugyanaz, még akkor sem megy a live cd, ha lehúzoim a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#29243) x123456 válasza Kendek (#29239) üzenetére


x123456
aktív tag

Nálam nem, igaz, LVM-re van telepítve a rendszer.
Az én fstab-om így néz ki:

proc /proc proc nodev,noexec,nosuid 0 0
/dev/mapper/vg_vbox_new-lv_root / ext3 errors=remount-ro 0 1
/dev/mapper/vg_vbox_new-lv_swap none swap sw 0 0

És nagyon nem boldogulok ezzel a nyomorult grub-bal. Ha rootként a /dev/mapper/vg_vbox_root/lv_root van megadva a menu.lst-ben az összes linuxos menüpontban a kernel root paramétereként, akkor mégis hogy a bánatba talál bele a valódi (/dev/mapper/vg_vbox_new/lv_root -ra telepített) rendszerbe? Nem értem. Valami nagyon megkavarodott benne. :(

(#29244) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Ismét kérdeznék,a nyomtatáshoz letöltöttem a Canon oldaláról egy tgz fájt,de nem akkar működni a terminálban.Teszek képet.Várom asegítséget(L:http://kepfeltoltes.hu/100728/K_perny_k_p-9_www.kepfeltoltes.hu_.png)[link](/L)
http://kepfeltoltes.hu/100728/K_perny_k_p-9_www.kepfeltoltes.hu_.png
Így tudtam csak

[ Szerkesztve ]

(#29245) body007 válasza szimla65 (#29244) üzenetére


body007
addikt

how to install .rpm on ubuntu - remélem ez segít :)

Aki leptopol annak ez érdekes lehet - Hardware And Power Management Applet For Netbooks And Laptops

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29246) szimla65 válasza body007 (#29245) üzenetére


szimla65
aktív tag

Akkor is ugyan azt írta ki mint amit az előbb a második képen.

(#29247) menyko


menyko
tag

Hellotok

Adott egy GIGABYTE GA-EQ45M-S2 lap és egy Ubuntu 10.04 desktop rendszer.
A kérdésem az volna, hogy tudnátok-e ajánlani egy olyan pci-e vagy pci-os csatolású sata2 vezérlőkártyát, amit gond nélkül felismerne és kezelne a rendszer.
Kritérium még annyi lenne állítva a kártya felé, hogy minimum 4 portos legyen, de 6 lenne az igazi, valamint 15-20 ezer körül mozogjon az ára. A RAID funkciót nem használnám, esetleg az AHCI módot.

Segítséget előre is köszi.
Üdv.

(#29248) Kendek válasza menyko (#29247) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PCI port eleve kizárva ha SATA2-es kell, hisz gyakorlatilag értelmetlen lenne. Így rákeresve, már egyáltalán ebben az árkategóriában is nehéz találni ilyet, de a 6 portosról nyugodtan lemondhatsz. Szerintem amúgy a piacon levő, ilyenekben megtalálható vezérlőket gond nélkül kezeli a Linux kernel, maximum csak újabbat kell telepíteni, nem nagy ügy. Az árgépen nézegettem és úgy látom, hogy ilyen olcsóbb kategóriában csak 2 portosak vannak, de abból akár vehetsz hármat is és még benne vagy a keretbe (más kérdés, hogy annyit nem tudsz berakni, max. kettőt ha nem kell videókaresz).
De tessék, ezt az egyet találtam.

(#29249) x123456: Hiszen írta, hogy milyen alaplapja van, azon is 6 port van ha megnézed. Nyilván ezeken felül kellene neki még.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29249) x123456 válasza menyko (#29247) üzenetére


x123456
aktív tag

Ha jól emlékszem, harminc körül (tudom, ez már kilóg a keretből) 6 portos Intel alaplapot kapsz... Ez nem lenne megoldás?

(#29250) x123456 válasza Kendek (#29248) üzenetére


x123456
aktív tag

Lehet, tegnap már néztem, de a gúgliban hirtelenjében nem találtam az alaplapját. Eszerint elírtam a kereséskor. (azt hittem, valami ősrégi darab és azért nem találom)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.