Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22351) upszilon válasza PuMbA (#22336) üzenetére


upszilon
őstag

A GStreamer Dirac bővítményt nem lehet telepíteni. Ezt írja: Nem érhető el jelenleg az adatok között.

(#22352) Kendek válasza upszilon (#22348) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Látom közben ráleltél a plugines megoldásra. Amúgy nem, nálam nem megy a lejátszás a böngészőben, nem is telepítettem semmilyen plugint, főleg, hogy Operát használok, ott a Firefoxos beállításokkal nem mennék sokra. Én a letöltős majd lejátszós megoldást használom, ha nagy ritkán szükség van rá.
A Firefoxban a jobb egérgomb megnyomására mindig előjön egy menü, próbáld meg úgy akkor, hogy a szövegnél kattintasz és ott biztosan előjön. Ugyanúgy, a View Page Info-ra kattints, majd a Media fül alatt megtalálod a keresett címet. Vagy akkor a menüsávnál Tools -> Page Info, esetleg Ctrl+I (i).
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni sajnos...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#22353) PuMbA


PuMbA
titán

3 Gstreamer kodek van,de az első 2 elég,hogy mindent lejátszhass. Ráadásul az a 3. bővítmény a bad csoportba tartozik ami azt jelenti,hogy rossz minőségűek(ezért ezt a diracosat nem kell feltenni).

Alukard: ez a csomag viszont elrontja a betűket nem (mivel felteszi a TrueType-ot)? Sztem érdemesebb felrakni a 2 Gstreamert + az Adobe hivatalos oldalról a flash-t.

[ Szerkesztve ]

(#22354) Kendek válasza PuMbA (#22353) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én Windowsból kimásoltam a betűtípusokat (/usr/share/fonts) és teljesen normálisan jeleníti meg a betűket.

<-ƘƘ->

(#22355) Alukard válasza PuMbA (#22353) üzenetére


Alukard
senior tag

Csak a TrueType betütípusokat, de nem állítja be őket sehol alapértelmezettnek...

https://blackfyre.ninja

(#22356) upszilon válasza Kendek (#22352) üzenetére


upszilon
őstag

"múgy nem, nálam nem megy a lejátszás a böngészőben"

Nem? lentebb meg mintha azt írtad volna, hogy kipróbáltad és megy. :F

(#22357) upszilon válasza PuMbA (#22353) üzenetére


upszilon
őstag

Az Mplayer és a Gsstreamer felrakása után megváltozott a helyzet. Mostmár nem sima fekete kocka jelenik meg a videó helyett, hanem fekete kocka, de van alatta kezelősáv. És az van odaírva, hogy leállítva. Megnyomom a play-gombot de semmi. :(

(#22358) PuMbA válasza Alukard (#22355) üzenetére


PuMbA
titán

Én egyszer még Jauntyn tettem fel egy programot ami feltette a Win betűtípusokat és a Firefox-ba magától átváltoztak a betűk olyan csúnya XP-sre (Times New Roman).

[ Szerkesztve ]

(#22359) Alukard válasza PuMbA (#22358) üzenetére


Alukard
senior tag

Karmic desktop, unr és egyiken sem változott

https://blackfyre.ninja

(#22360) upszilon válasza Kendek (#22339) üzenetére


upszilon
őstag

"Sokszor le lett írva, nem kötelező Linux alapú operációs rendszert használni, ha nem kedveled, akkor ne erőltesd, ne legyél mazoista, használd a Windowst."

Használom is! Például ezt a problémát (ami a Windowsban egyetlen kattintás) már reggel 9 óta igyekszem megoldani. Most fél-egy van és ott tartok, hogy feladom. Nem tudom megoldani egyszerűen. De annyit "elértem", hogy mindenféle szart ráraktam és azokat nem is mindet tudom leszedni. Csak elcseszem a drága időt és a jól beállított linuxomat, de ezt a szar videót még mindig nem tudom lejátszani. Bizony, zöld a fejem. :U

(#22361) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Történt előrelépés normális, emberi, nagyító nélkül olvasható fontok, és élsimítás terén?
Olyat szeretnék elérni mint ami Win7-en van. Azon olyan jó netezni, mert nem folyik ki az ember szeme 1680x1050-en. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#22362) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Megpróbáltam remasterelni a beállítgatott Xubuntu rendszeremet, de a live cd kipróbálása során azt tapasztaltam, hogy jópár beállítás nem került az .iso fájlba, pl. asztal-, téma-, menü- beállítás, ikonok. Mit ronthattam el?

(#22363) n00n


n00n
őstag

Ha valakit érdekel letölthető az angol Ubuntu User magazin első száma (2009 - tavasz) most ingyen:

Link:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22364) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Szeretnék egy kicsit beletanulni a Linuxozásba, és virtualPC-n nem olyan élvezetes a kis felbontás és a partíciók láthatatlansága miatt.
Valaki el tudná magyarázni, hogy hogy telepítsem fel a cuccot a gépre úgy, hogy ne rontsa el megint a bootot, mint múltkor(10550-től)?
Ubuntu 9.10 lenne és kb 20GB-ot tudnék adni neki, az gondolom elég.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#22365) noxon


noxon
őstag

Hello!
Lenne két kérdése:
- feltettem az ubuntu 9.10-et, de nem akar magyar nyelvű lenni, megoldható valahogy?
- az internetet, hogy az istenbe kell beállítani? digi netem van, jelszó felhasználóneves connectelős, ubuntuban hol kell beállítani?

We live in a simulated world...

(#22366) csibor válasza noxon (#22365) üzenetére


csibor
őstag

Kell net hogy magyar legyen :)Rendszer/Beállítások/Hálózati kapcsolatok.Utána Rendszer/Adminisztráció/Nyelvi kapcsolatok.Az okosabbak leírják pontosabban :B

(#22367) Alukard válasza csibor (#22366) üzenetére


Alukard
senior tag

System/Settings/Network manager
vagy bal felül (ha gnome) a térerő ikon (ha van wifi, ha nincs valami más de nem a levél és nem az óra), katt...

nyelvhez meg ha telepítéskor magyart választottál automatikusan föl fogja dobni a szükséges ablakot, ha nem akkor
System/Adminstration/Language vagy Localization... most nem ugrik be...

https://blackfyre.ninja

(#22368) noxon


noxon
őstag

Hát a net már megvan... de vagy én vagyok a béna, vagy már értem miért windows-t használ mindenki :P
Hiába megyek a system-administrator-language supportra, szépen kiirja, hogy telepiti a magyart, ki is választom, de nem lesz semmi se magyar tőle.

We live in a simulated world...

(#22369) Major Major válasza upszilon (#22360) üzenetére


Major Major
őstag

Kendek pedig nagyon szépen leírta:
Mondom, a legegyszerűbb, hogy akkor Firefoxban a megnyitott oldalon Jobbegérgomb, majd a View Page Infót választod és a Media fülnél megtalálod a címet, Embended típusút kell keresned.

De mivel egy kép többet ér ezer szónál:

(#22370) Vladi válasza Major Major (#22369) üzenetére


Vladi
nagyúr

"De mivel egy kép többet ér ezer szónál:"

Így van: link

Már bocs upszilon, de ez pebkac. Kell a plugin és kész. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22371) Csakénvagyok válasza noxon (#22368) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

A netet en igy csin'ltam meg, ideiglenesen elotte pedig a pppoeconf parancsal, a nzelvi csomagokat meg ha telepitetted egy restart es menni fog.

(#22372) upszilon válasza Major Major (#22369) üzenetére


upszilon
őstag

Kendek összevissza beszélt. Azt mondta, hogy neki működik, aztán meg azt, hogy mégsem, mert kimásolja és csak úgy tudja megnézni. Pedig világos volt a kérdés:

Windowsban egy katt. Linuxban mit kell csinálni hozzá, hogy szintén egy katt legyen?

Már megbocsáss, de amit magyaráztok, az egy hülyeség!!! Rámegyek egy oldalra, amin még azt sem látom, hogy van egy videó rajta, de jobgombozzak, hátha van? Ez lenne a megoldás? Ezt halálosan komolyan mondjátok? Így kéne 2010-ben böngésznem a világhálón? :C

[ Szerkesztve ]

(#22373) noxon válasza Csakénvagyok (#22371) üzenetére


noxon
őstag

Magyar lett már, a netet megcsináltam a pppoeconf parancsal, aztán frissített sokmindent újra indult, és most már ezzel se megy a net :(

We live in a simulated world...

(#22375) Vladi válasza upszilon (#22374) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én a totem böngészőbővítményt használom, (ami az alapértelmezett) amihez kellenek a gstreamer pluginok a wmv dekódoláshoz. Megy krómmal a firefoxszal is.

"Már idegbajt kapok a sok okostojástól"
Szerintem ezeket pihentesd, mert amúgy sem túl jó itt a megítélésed. :U

ba+ mostmár megnézem ezt a videót, tornézok én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22376) Kendek válasza upszilon (#22372) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem azért mondod, de én leírtam a lehetőségeket, majd az magyaráztam, hogy külső lejátszóval, nevezetesen VLC-vel, hogyan tudod lejátszani. Főleg azért, mert le is akartad tölteni, gondoltam így a legjobb, hisz bármikor megnézheted, csak net kell hozzá, nem kell keresgélned. Én csak erre mondtam, hogy ezt kipróbáltam, de mint láthatod, akár a böngészőben történő lejátszás is gond nélkül mehet.
Az ember segíteni akar, de Te csak mindenkit kritizálsz, hülyének nézel, mintha Te lennél a "Jani". Biztos most is csak próbára teszel minket, hogy hány ostoba válaszol neked.
Szerintem belőled itt szinte mindenkink elege van, mindenkit lenézel, megítélsz, magadat meg elfelejted az ítélőszékre beültetni...
Ne használj Ubuntut, örök időkre felejtsd el már csak a Linux szó is! Nem neked való és kész.
Már egyszer elmentél, és szeretnélek megkérni, hogy menj el még egyszer, és ne is nézz vissza, ne akarj másokból, de leginkább magadból hülyét csinálni. A múltkori beírogatásod éppen elég volt, már pontosan értem, hogy mért tiltottak ki már téged azelőtt innen...

<-ƘƘ->

(#22378) noxon


noxon
őstag

Hogy az istenbe kell telepíteni új programot? :)
Pl firefox 3.6? Letölti, de nem csomagolja ki vagy mi.

We live in a simulated world...

(#22379) Vladi válasza upszilon (#22377) üzenetére


Vladi
nagyúr

Látom illeszked befelé a közösségbe. Szerintem fontold meg amit kendek mond.

Hogy érted, hogy nem ment? Nálam is kellett fél perc, mire kesselt.
Ha a vezérlő gombok megjelennek, akkor már menni fog.

(#22378) noxon:

link
Te is linuxozol már vagy 3 perce. Ennek most szezonja van? :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22380) Lenry válasza noxon (#22378) üzenetére


Lenry
félisten

felejtsd el a Windowsos berögzüléseket, itt nem úgy kell

Rendszer - Adminisztráció - Synaptic csomagkezelő
ide bepötyögöd a keresett szoftver nevét és telepíted

egyébként a Firefox alapból fenn van. a 3.6 még nincs tárolókban, majd pár nap múlva lesz, annyit meg kibírsz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22381) Kendek válasza noxon (#22378) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most pontosan, hogyan érted azt, hogy hogyan kell telepíteni? Most teljesen az alapoktól kell elmagyarázni, a csomagkezelést, tárolókat, stb., vagy csak letöltöttél valamit amit nem tudsz felrakni?

Egyébként az Ubuntu szoftverközpont is egyre jobb lesz, már nem kell annyit kattintgatni, hogy felrakhassunk cuccokat a gépre, és ilyen kezdő felhasználóknak nagyon is ideális megoldás lehet, könnyű eligazodni benne.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#22382) upszilon válasza Kendek (#22376) üzenetére


upszilon
őstag

"Főleg azért, mert le is akartad tölteni, gondoltam így a legjobb, hisz bármikor megnézheted, csak net kell hozzá, nem kell keresgélned.
Az ember segíteni akar, de Te csak mindenkit kritizálsz, hülyének nézel, mintha Te lennél a "Jani"."

Jaj Kendek, Te igazán aranyos vagy meg minden. Nem benned, nem bennetek van a hiba hanem a linuxban. Most mit kell azon csodálkozni, hogy egy félnapos matatás után nem jön össze a produkció és akkor az ember ideges és mindet és mindenkit szid? Nem kell az ilyen düdögést komolyan venni. nem megbántani akarlak, hanem megoldani a problémát. Amit egyébként még eddig nem tudtam megoldani.

Egyébként szeretnélek megkérni, hogy töltsd le. nekem ugyanis csak 288 bájt jön le nem pedig maga a film. És neked?

(#22383) upszilon válasza Vladi (#22379) üzenetére


upszilon
őstag

"Hogy érted, hogy nem ment? Nálam is kellett fél perc, mire kesselt."

Úgy, hogy megjelenik egy nagybetűs felírtat: XINE, meg mögötte valami megvetalp, aztán semmi. Nem mondom mégiscsak jobb mint amikor puszta fekete kép volt, de a film továbbra sem játsszható.

És igen, beköszöntött a linux-szezon! :DDD

(#22384) ntomka válasza upszilon (#22382) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Nem benned, nem bennetek van a hiba hanem a linuxban. Most mit kell azon csodálkozni, hogy egy félnapos matatás után nem jön össze a produkció és akkor az ember ideges és mindet és mindenkit szid?"

Pont az ilyen hozzáállás váltja ki a negatív kritikát.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#22385) Vladi válasza upszilon (#22383) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor te éppen a xine plugint haszánlod.
Szerkesztés - beállítások - alkalmazások. Itt kiválasztod amelyik kell. Az egyik csak viszi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22386) Major Major válasza upszilon (#22372) üzenetére


Major Major
őstag

az volt a kérdés, honnan tudod meg a video linket az oldalról

beépítetthez meg ezt próbáld meg: (a videó csak a képernyőképen fekete, nálam játsza rendesen)

(#22387) upszilon válasza ntomka (#22384) üzenetére


upszilon
őstag

"Pont az ilyen hozzáállás váltja ki a negatív kritikát."

Hát majd szépen elnézitek nekem! Vagyishát ezt kérem tőletek! Szépen!

(#22388) Kendek válasza upszilon (#22382) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letöltöttem nem egyszer már, de mint már a legeslegelején is írtam, nem az egész jön le úgy ahogy van, hanem a netről húzza le így is a tartalmat. Ez sajnos nem flash, nem tudod kimenteni a letöltött tartalmat sem, de még így is elég kényelmes, hisz könnyedén megnézheted mikor akarod, a net manapság már nem lehet akadály, bár tudom, hogy így nem az igazi. Erről nem én tehetek, hogy ez ilyen, valószínűleg direkt csinálták meg így. De így is biztosan meg lehet oldani azt, hogy az egész média birtokába juthassál, maximum fel kell venni a tartalmat egyszer és kész, erre vannak programok, megoldások...
Az ftp szerverükhöz jelszó kell, így onnan nemigazán lehet levadászni.

<-ƘƘ->

(#22389) upszilon válasza Vladi (#22385) üzenetére


upszilon
őstag

Nem, egyik sem viszi. Egyébként sem értem a dolgot. Ha mondjuk rátalálnék arra ami viszi (ezt úgylátszik még fel kell telepítenem) és kiválasztom, akkor meg majd egy másikat nem fog vinni? Arra megint kézzel kell majd kiválasztanom? nem hiszem el, hogy ez így lenne. (Demost megint nehogy elkezdjetek itt megsértődni! nem személynek szól a "nem hiszem el", hanem logikátlan nagyon a dolog.)

(#22390) upszilon válasza Major Major (#22386) üzenetére


upszilon
őstag

"(a videó csak a képernyőképen fekete, nálam játsza rendesen)"

Elhiszem, de engem ez nem vigasztal. Nekem nem megy. Azt írja: "Leállítva".

(#22391) CHIPman válasza CHIPman (#22364) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Most, hogy ideértek a szakik, dobok egy upot.
Amúgy egy win7 lenne vele egy winyón és van egy másik win7 meg egy xp a másik winyón.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#22392) Vladi válasza upszilon (#22389) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én nem bírok rájönni, mi a gond nálad. Úgyhogy passzolok. Ez így megy többünknél. :U

(#22388) Kendek:

Lehet játszani azzal, hogy megkeresed a böngésző cache könyvtárában. Nekem már sikerült így mp3-at megszerezni. ;]

(#22391) CHIPman:

Mit rontott el a bootban? Végül is lehet úgy telepíteni, hogy a grubot ne tegye az mbr-be. De akkor utólag neked kell gondoskodnod arról, hogy elinduljon a linux. Mert én úgy tudom a win bootloadere nem tudja elindítani. Bár ki tudja, utána kellene ennek nézni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22393) upszilon válasza Kendek (#22388) üzenetére


upszilon
őstag

Hiszek neked. Csak én még lejátszani sem tudom, nemhogy felvenni. :U

(#22394) upszilon válasza Vladi (#22392) üzenetére


upszilon
őstag

"Én nem bírok rájönni, mi a gond nálad. Úgyhogy passzolok."

Ok, köszönöm az eddigi segítségedet!

(#22395) Vladi válasza upszilon (#22394) üzenetére


Vladi
nagyúr

Még annyit tudsz, hogy leszeded az összes többi videó plugint. Csak a totem maradjon az összes gstreamer csomaggal. Ez már ágyúval verébre. Ha így se megy, akkor egyszerűen utál téged. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22396) Major Major válasza upszilon (#22382) üzenetére


Major Major
őstag

Beágyazott videó letöltése VLC-vel mini how-to

1. indítasz egy VLC-t
2. Média menüből kiválasztod, hogy Átalakítás/mentés (ezzel egyenértékű a Ctrl+R gomb)
3. a megnyíló ablakban fent kiválasztod a Hálózat fület
4. beilleszted a videó elérési útját, amit a korábbiak szerint kiderítettél
5. megnyomod lent az Átalakítás/mentés gombot
6. beírod mi legyen a Célfájl, mondjuk /home/user/video/video.wmv
7. Profilnak kiválasztod a Video - wmv + wma (asf) sort. (már ha wmv persze)
8. rányomsz az Indítás gombra
9. türelmesen kivárod míg bepufferel, valamint valós időben felveszi neked a műsort
10.Öröm és bódottá

[ Szerkesztve ]

(#22397) Kendek válasza upszilon (#22382) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tessék, még egy működő megoldás, bár sajnos terminálos, de egyszerű:
Megnyitod a terminált, beírod, hogy
apt-get install mimms
mimms mms://ondemand.video.t-online.hu/origo/egeszseg/gyogytorna/dornyei_marianna_gyogytorna.wmv?MSWMExt=.asf gyógytorna.wmv

Így a saját könyvtáradban megtalálod gyógytorna.wmv néven, amint letöltődött nézheted, 290,76 MB.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#22398) CHIPman válasza Vladi (#22392) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gyakorlatilag nem rontott el semmit a bootban, hanem az előtte telepített oprendszereket elfelejtette beleírni a sajátjába.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#22399) Vladi válasza CHIPman (#22398) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az öreg hiba. :D
Utólag is bele lehet tenni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22400) Major Major válasza Kendek (#22397) üzenetére


Major Major
őstag

tetszik ez a mimms, szerintem ezentúl én sem fogok VLC-vel bohóckodni :)
Upszilon: látod, ezért szeretjük a terminált, mert egy sorban meg lehet csinálni, ami grafikus progival 2 perc kattintgatás (arról a 10 percről ne is beszéljünk, amíg a howto beírása tartott)

(#22398) CHIPman
a 9.10-ben levő grub fel fogja ismerni a win7-et, és fogod tudni indítani. amúgy célszerű arra a vinyóra tenni a rendszerindítót, amin az ubuntu is van, a másik vinyón meg maradhata windows bootloader, és akkor biosban tudsz váltani, ha mégsem lenne jó az ubis. (grub install meghatározásához a telepítés véglegesítése előtt kell a haladó gombot megnyomni, és ott kiválasztani a vinyót)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.