Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21851) mocsanisi válasza Kendek (#21850) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én is erre gondoltam mielőtt leírtad, meg is csináltam, mostmár minden jó, win7 nincs ott, xp viszont ott van.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#21852) ntomka válasza Speeedfire (#21703) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak felraktam! :D Veszett gyors, teljesen a compizra épít, és a memória használat nem jelentős, kb 10MB-tal ha megdobta. :) Egyelőre tesztelgetem.

ツ Headphones on - World off

(#21853) Speeedfire válasza ntomka (#21852) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

mondjuk ami sok dolgot futtat egyszerre annak jó lehet :)
nekem ha már 3-5 dolognál több meg van nyitva akkor már keresem h mit lehetne kikapcsolni mert zavar :D
pedig a memória elég, igaz ha már 2 virtualbox meg van nyitva akkor már visít a gép h ez neki sok

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21854) TrollBalint válasza Speeedfire (#21783) üzenetére


TrollBalint
addikt

Trükkösen :)
A kellékek menüben van olyan, hogy képernyőkép készítése, és azt lehet késlelteni :) Beállítottam 3 mp-et, és gyorsan előhoztam a menüt és vártam :)
A leírást köszi, a 'motorháztető alatt' menünél nem is vettem észre, hogy lehet lefelé görgetni :) Egyébként érdekes, hogy aközben kapcsoltam ki az ellenőrzést, mikor ezt a hozzászólást már félig megírtam és amit előtte aláhúzott, azt úgy is hagyta :)
Egyébként azt hol tudom beállítani, ha elindul a chrome, akkor menyissa automatikusan a bezárt lapokat, ne tegyen fel kérdést? A menüben be van állítva, hogy az utoljára látogatott lapok megnyitása, de induláskor mindig kell nyomnom egy visszaállítás gombot, ha tényleg azokat akarom.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#21855) rtom válasza TrollBalint (#21854) üzenetére


rtom
senior tag

Options-> Basics fül -> pötty a "Reopen the pages that were open last" szöveg elé. A vissza állítás akkor van, ha vmi miatt rosszul állt le.

Más: nvidia GPU clock, mem clock és hőmérséklet - ezeket hogy tudom parancssorban lekérdezni? Szeretném betenni a conky-ba.

(#21856) rtom válasza rtom (#21855) üzenetére


rtom
senior tag

Megtaláltam, nvidia-settings -t -q GPUCoreTemp adja a GPU hőmérsékletet, nvidia-settings -t -q GPUCurrentClockFreqs pedig a frekiket.

(#21857) ntomka válasza Speeedfire (#21853) üzenetére


ntomka
nagyúr

Éééés le is szedtem! :DDD Szép is, jó is, de még kiforratlan. Nem hoz annyi extrát még, hogy érdemes legyen vele foglalkozni. Beállítok inkább több munka asztalt a hagyományos módon, és ugyanott vagyok.
Amúgy én is ilyen vagyok, igyekszem a párhuzamosan futó alkalmazások számát minimalizálni. Egy régi, elavult konfiguráció rákényszeríti és megtanítja rá az embert. :D

Egy kérdés mindenkihez: az Alkalmazások, Helyek és Rendszer menüket a panelon nem lehet helyettesíteni valamilyen ikonokkal? Sok helyet foglalnak így felírattal. Elég lenne helyettük valami beszédes ikon is.

ツ Headphones on - World off

(#21858) CaNNa


CaNNa
csendes tag

Hali
Következő a gondom. feltettem az Ubuntu 9.10 et. Wireless kapcsolat alatt semmit nem talál. Mintha nem lenne wifi a laptopomba. Az ADDra kattintva pedig kihoz ssid bssid mac adresst. Ezeket honnan tudom megtudni?

(#21859) FixY67


FixY67
senior tag

Valaki összefoglalná pár szóban, hogy a LiveCD-ről kreált pendrive-os rendszeren mi a bánat az a wubi.exe? Valahol olvastam róla, de nem igazán tiszta...

...

(#21860) Kendek válasza ntomka (#21857) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hozzáadás a panelhez -> Főmenü

FixY67: Windows alóli telepítéshez való.

CaNNa: be van kapcsolva? Milyen hardverről van szó? Firmware telepítve van hozzá? Modul be van töltve? Egyáltalán támogatja a kernel?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#21861) FixY67 válasza Kendek (#21860) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi. Az nem volt tiszta, hogy hogyan történik ez a telepítés, de közben megtaláltam. Ez nem az, amire vágytam volna. :)

...

(#21862) ntomka válasza Kendek (#21860) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hú de baba! Nem is tudtam, hogy az így adja hozzá! :B
Köszi, máris kreálok egy szép, egyéni panelt. :R

(#21861) FixY67: Mire vágysz? :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#21863) FixY67 válasza ntomka (#21862) üzenetére


FixY67
senior tag

Azt hittem, ez valami cygwin jellegű dolog a'la Ubuntu. :)

...

(#21864) exx válasza ntomka (#21857) üzenetére


exx
tag

Hozzáadás a panelhez... > Főmenü

Látom @Kendek kolléga már megelőzött. :C

[ Szerkesztve ]

(#21865) rtom


rtom
senior tag

Megint conky-hoz kéne segítség, a proci órajel parancssorban lekérdezve?
Szerk.: no, már megint gyors voltam, egy ilyen sort illesztettem a conkyrc-be:
${color #9fb6cd}CPU Freq: $color${freq_g} GHz
Most már látszik, hogy működik a powernow is.

[ Szerkesztve ]

(#21866) CaNNa válasza Kendek (#21860) üzenetére


CaNNa
csendes tag

Be van kapcsolva igen. Sajnos azt nemtudom hogy milyen a hardver :S Nemtaláltam sehol a leírást róla. Egy régi Fujitsu siemens AMILO L7300 as gépről van szó. Eddig open suse-t használtam azton ment minden tökéltesen.

(#21867) CaNNa válasza CaNNa (#21866) üzenetére


CaNNa
csendes tag

Hm érdekes. Kétszer ujrindult a rendszer és mostmár lát mindent. Csatlakozni is tudok. Köszi a segítséget.

(#21868) Speeedfire válasza ntomka (#21857) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

hát ez nem tartott valami sokáig :DDD


FixY67: bővebben itt olvashatsz a wubi-ról

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21869) FixY67 válasza Speeedfire (#21868) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi, annyi elég volt amit találtam: ez önáll boottal megy, az nálam nem játszik.

...

(#21870) mzx válasza Vladi (#21846) üzenetére


mzx
senior tag

Vladi, köszi szépen! :DD Hónapokkal ezelott volt utoljara ubi iránti erdeklodesem, akkortájt is te voltal az egyik aktív segitőm,
ez úton is még egyszer köszike :D
... a stílusodat meg csipázom :D
De azert nem úszod meg az újabb ... na nem sok, de 1-2 lámer kérdésemet ;) ...
Lehet, h túl ovatos vagyok, és csak neki kellene vágnom már az ubuntu installálásnak, de hajlamos vagyok valamilyen szinten elméletben is előkésziteni a dolgokat, foleg, ha laikus vagyok adott témában ;)

1)
Azert vetettem fel a masik hdd fizikai lecsatolását, amire XP van telepítve, mert aggódom, nehogy beleírjon az ubi telepitő, azonban a hardverhez se értek nagyon, bár a napokban életemben először magamtól benyomtam a gépházba egy vinyót, jumpereltem, BIOS-ba állítgattam, XP-ben felismertettem az új hdd-t... minden simán ment :D .. számomra ez is valami, tekintve ,hogy először csináltam ilyet :D Csak hogy addig mág oké nekem, hogy SLAVE kábel volt szabad és primary slave hdd lett az újabból, de ha lecsatolom a kábelről a primary mastert (az XP-s vinyót), akkor
nem lesz gubanc a masik vinyóra történő ubi intallálás során? Mi fog történi? Primary master lesz az új, "üres" vinyómból, amire ubi tervezek? Ha visszadugom ubi installálás után az XP-s vinyót, akkor megint az lesz a primary master?
...Szoval nekem mint lámernek ezek bizonytalanságok ám... ;)
Egyébként ha semmit nem módositok, nem csatolok le stb. a gépházban ,
akkor sincs min aggódnom, hogy beleír esetleg az XP-s vinyóba az ubi telepítő?

2)
Volt egy "KIEG" hozzászólásom is tegnap, légyszike, adj javaslatot arra is:
Szerinted hogyan jobb?: azonos partícióra simán mehet a 20 gigányi mp3, avi stb médiafile-k, vagy a biztonság kedvéért particionaljam a vinyót és KÜLÖN particiora tegyem a médiafile-kat arra az esetre, ha egyszer -neadjisten'- ubit újra kellene telepiteni, hogy sértetlen maradjon a 20 gigányi médiafile gyűjtemény?
(Hiszen nem az ubival azonos particiora kerul abban az esetben, ezert maradna tuti sértetlen.)
Szóval én kezdőként particionálásra -ha nem feltétlen muszály-
nem adnám a fejem... tehát godnolom nem szukséges, ha nincs veszélyben az ubi esetleges jövőbeni újratelepitése során SEM a 20 gigányi médiagyűjtemény...
...de ha javaslod, akkor megprobalom a partícionálást, amint időm lesz rá
(egyelőre az ubi installálásra is annyit tudok előre, hogy a napokban valamikor eljutok odáig :) )
... végulis "üres" vinyó, amire telepítenék, nagy bajt nem okozhatok...

3)
Ubi alól egyszeruen csak készitek egy Xubi-s fiókot és az alapból GNOM helyet Xfce -t fog használni, ami által méggyorsabb lesz a rendszer ? :D Ennyi az egész, hogy bármikor váltogathassam az ubit és xubit? :D

4)
RAM nem sok van ... csoda, hogy tavaly volt pénzem bővíteni 384 MB -ra.
De úgy olvastam, elegendő, ha nem is valami sok. Egyébként csak 100 MHz-s RAM-ok.
(A gép meg 500MHz, P3)

5)
WinXP alatt semmiféle particiom nincs.

6)
Torrentezést is terveztem, de akkor ne ntsf -re installáljam ubit, hanem ext3-ra, hogy tudjak torrentezni ubi alatt? És DC-zéshez milyen file rendszer használható?? ( Ismered, P2P rendszerű, gondolom
nem mondtam újat a DC-vel. Sőt... :D )

Nagyon kösz iaz eddigieket, és várom az újabb válaszokat. Szeritnem ennyiből már menni fog nekem is a dolog. ;)
Persze az általad javasolt meta csomagrol majd érdeklődöm itt, amint eljutottam oda, hogy ubi feltelepítve. :D

Mzx

[ Szerkesztve ]

(#21871) mzx válasza Vladi (#21846) üzenetére


mzx
senior tag

...ja, még valami mára, illetve néhány tovabbi kérdésem, Vladi:

I)
Az ubi install gondolom rá fog kérdezni ,hogy melyik betűjelű hdd-re menjen az install?
(nálam F:\ az új, "üres", amire ubit tervezek telepíteni,
és C:\ a WinXP-s hdd, amit féltek, nehogy beleirjon az ubi telepitő)

II)
a)
Ha mégis muszaly lenne particionalnom (bár egyelőre nagyon
nem szeretnék, bár most üres a vinyó, gyakorlásra jó lenne,
nem tudom ...), szoval minden partíciónak külön betűjele lesz, mint ahogyan egy új háttértároló fizikai géprekapcsolásakor?
Tehát G:\ , H:\, I:\ satöbbi jeleket kap majd minden egyes partíció?

b)
Ha minden partíción lenne külön op rendszer, bármenyikről lehetne boot -olni, a boot prioritást átállítva BIOSban? Pl. előre tenném a H:\ particiót, és arról próbálna meg a gép elsőként be beoot-olni?

Köszike a leendő válaszokat is! :)
Mzx

(#21872) Vladi válasza mzx (#21870) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Hogyha lehúzod, akkor a grubot mindenképpen be kell állítanod majd, mert nem fogja tudni indítani az xp-t, csak ha biosban kiválasztod azt a hdd-t. Egyébként itt egy leírás, szerintem az átmapolás is kell majd. Remélem ebben még nem grub2 van. :F Kb így fog kinézni elbeszélésed alapján:

title Windows
map (hd1) (hd0)
map (hd0) (hd1)
chainloader (hd0,0)+1

Ha a jumper úgy van beállítva, hogy slave, akkor ha nincs mellette másik hdd akkor is slave lesz. Az ubit ez nem zavarja, mert nem ez alapján azonosítja a saját partícióját, hanem uuid azonosító alapján. Így akárhová rakod a linux lemezét, ha a biosban kiválasztod képes lesz bootolni. Az xp viszont legyen masteren.

2.
Ha csinálsz neki külön partíciót az jó, hibát nem vétesz vele. Partícionálástól ne aggódj, 4 elsődlegesed lesz és kész. Beállítod a méretüket, meg a fájlrendszert és hogy hová kerüljön a fájlrendszerben.

3. Nem fiók kérdése. Annyi, hogy felteszel plusz 1-2 ablakkezelő programot. Aztán bejelentkezés előtt kiválasztod, hogy melyik kell és kész. Egyébként lxde-t is ajánlom figyelmedbe. Az kevesebb erőforrást kér, mint a másik kettő, de még elég kényelmes és szép.

4. Hát az tényleg nem sok, de beosztjuk. ;) Így viszont mindenképpen legyen legalább 500 mega swap, az külön partíción.

5. ott van jó helyen. :D

6. Ubit nem is nagyon tudod ntfs-ra installálni. Letöltésnél linuxos fájlrendszerre menjen a letöltés. dc elég régi technológia, használ még valaki ilyet? :U De van 1-2 jó kliens linuxra is.

Az egyébként jó, ha előbb körülnézel s csak utána telepítesz. Sokan ész nélkül mennek neki aztán az 1 hibánál belebuknak. :)

(#21871) mzx:

I: Nem. A Linux egész máshogy nevezi el a köteteket. Ha az xp-t lehúzod akkor azt nem is látja, nem tud rá írni.
Egyébként a device fájlja az ez:
/dev/sdb1 a második merevlemez első partíciójának, ami a / lesz.
Itt egy leírás a telepítésről.

II a: Nem lesz betűjele. Lást fent. Kb ez lesz a neve:
sdb1
sdb2
sdb3
sdb4
Már ha 4 lesz belőlük.

b: biosban csak hdd-t tudsz megadni, partíciót nem. Röviden annyi történik, hogy a biosz megkeresi az mrb-ben a rendszer betöltőt és elindítja. Ha ez grub, akkor azt, ha meg xp-s akkor azt.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21873) Vladi válasza Vladi (#21872) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jaa és itt van valami érdekes neked. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21874) body007 válasza Vladi (#21872) üzenetére

Nem akarok "nagyon" beleszólni, de jobban jár ha rajta hagyja az xp-s vinyót (és inkább körültekintőbben telepít/particionál) , mivel úgy nem kell a grub beállításával foglalkozni. És ahogy olvasom, nincs is azon a szinten a kollega, h egyszerűen megoldja... :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21875) Speeedfire válasza body007 (#21874) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ennél már csak a wubi install lenne a jobb :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21876) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ti milyen levelező klienst preferáltok? Eleddig az Evolutiont használtam, de elegem lett az időnkénti lefagyásaiból, szal vannak vele gondok. Kicsit körbenéztem Synapticban, van bőven választék. De végül az Ubuntu Tweak által preferált (mivel ahhoz van benne külső tároló) Claws Mail mellett döntöttem, hogy kipróbálom azt. Ezt még normálisan frissítik is, és van hozzá rengeteg minden, ami egyébként tökre nem izgat, mármint a pluginok meg a többi, csak levelek fogadásához kell meg írásához. Igazából egyelőre meggyőzött, aztán a stabilitása meg idővel kiderül, beállítani meg könnyű volt.
Esetleg van már vele nektek tapasztalatotok, vagy ajánlanátok valami mást, népszerűbbet?

<-ƘƘ->

(#21877) harry


harry
veterán

Eddig kétszer is jelentkezett hanggal kapcsolatban problémám:
Néztünk egy sorozatot (totem), végén alt+f4 bezártam, kitömörítettem a következő részt, elindítottam, és annak nem volt hangja. Sem amarok, sem más lejátszónak / médiának. Hangerőszabályzók és az alsamixer is írt hangerőt, nem volt némítva semmi. És persze a két film között nem is nyúltam semmihez. Nem értem mivel lehetett gond.
Aztán egyszer csak jó lett.
Másodszor szintén ugyanazon sorozat következő része után jött elő a gond (pedig előtt hallgattam zenét, vlc-vel megnéztünk egy másik filmet), és ismét elment a hang. alsa itt sem mutatott semmi különöset, egy restart után sem. Másnap néztem rá megint talán, akkor láttam, hogy a PCM (?) teljesen le volt véve, így visszaállítottam és elmentettem.

Nem értem, miért ment le minimumra, majd restart után ezt miért nem láttam? Vagy mivel lehetett gond? Win alatt volt hang.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21878) Speeedfire válasza Kendek (#21876) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nekem a thunderbird az ami nagyon bejön
most jött ki a 3as verziója is ami már kicsit modernebb lett
win alatt is azt használom :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21879) body007 válasza harry (#21877) üzenetére

Ha valaminek nincs hangja előszór a PCM-et szoktam megnézni. Ez olyan mint win-en a wave out

(#21876) Kendek Én nem használok kliens, jobb szeretem a webes felületet :) Bárhol megnyitom ugyanúgy van bekonfigozva...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21880) Siriusb válasza Kendek (#21876) üzenetére


Siriusb
veterán

A Claws nagyon jó szerintem, azzal jól jársz. Jelenleg mondjuk a thunderbird 3-at használom, mert kell néhány funkció, amit azzal tudok megoldani.

(#21881) Kendek válasza Speeedfire (#21878) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, azt direkt hagytam ki, bár arra gondoltam legelőször, de nem találtam működő tárolót, alapból meg régebbi van még Lucidban is. Ezt meg végül is 1999 óta fejlesztik, rossz csak nem lehet.
harry: szép is lenne, ha ott nézném, nekem az nagyon kényelmetlen lenne. Több fiókom is van, csak nem hagyhatok nyitva ezekért annyi fület. Meg egyenként nézegessem őket, meg frissítsem, ez nem játszik egyáltalán. Itt időnként frissít, meg csak egy katt és lecsekkolja, hogy van-e új mail, kényelmesebb sokkal.
Na mindegy akkor, az idő eldönti, hogy beválik-e, funkcionalitásra, elrendezésileg tökéletes, csak a stabil működésről kell meggyőződnöm.
Siriusb: na akkor megnyugodtam :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#21882) Major Major válasza Kendek (#21881) üzenetére


Major Major
őstag

én is Claws-t használok a kis gépen, imappal. annyi hátránya van, hogy nem küld HTML levelet, meg a megjelenítésükben sem az igazi.
Evolutiont is használom, de még soha nem találkoztam fagyással. azért nem csípem csak, mert nem lehet a tálcára miniatürizálni, csak külső progival (alltray), akkor meg nem mutatja az új leveleket. és mivel Gnome-os alkalmazás, a fejlesztők mereven elzárkóznak, hogy betegyék ezt az opciót.

(#21883) Kendek válasza Major Major (#21882) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én csak egyszerű leveleket írogatok. De most, hogy mondod, van egy olyan plugin (csomag neve claws-mail-html2-viewer) ami arra jó, hogy "A plugin a HTML leveleket a gtkhtml2 megjelenítő widget-tel jeleníti meg.", na ezt is felnyomtam akkor.
Meg van egy ilyen is rá, hogy claws-mail-dillo-viewer amire ezt írja: This is an HTML viewer plugin that uses the Dillo browser to render the HTML message parts in the Claws Mail message view window. Most akkor melyik a jobb?
Igazából most még elégedettebb vagyok, észrevettem, hogy alapból a rendszer értesítőn keresztül nem jelez, de feltettem az értesítés plugint is és akkor már a tálca ikont is (értesítési területre száműzi), és máris jó.
Nagyon meg vagyok elégedve vele egyelőre. :)
Egyébként nekem úgy szokott gond lenni az Evolutionnel, hogy mindig megy, folyamatosan, a net is le van terhelve, és néha ez megviseli, aztán megakad szegény, ki kell lőni. De elég fapadosnak tűnik máris a Claws mellett.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#21884) Speeedfire válasza Kendek (#21881) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

legfrisebb firefox és thunderbird

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21885) Kendek válasza Speeedfire (#21884) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, de már ott elakadtam, hogy ezt az ubuntuzillát sem tudtam felrakni, mert a libstdc++5 függőség nem elégíthető ki, mivel hát itt a Lucidban libstdc++6 van. Asszem inkább mégiscsak kihagyom ezt a Thunderbirdöt, a Firefoxot sem kedvelem igazán. :)

<-ƘƘ->

(#21886) dany27 válasza Kendek (#21885) üzenetére


dany27
őstag

Háth nem tudom hogy miért akad neked gondod a függöségekkel de nekem szó nélkül felment a Thunderbird a 9.10 ubira ha jól tudom te is azt használsz. Javíts ki ha tévedek!
simán egy sudo apt-get install thunderbird és voila fennt is volt!

[ Szerkesztve ]

(#21887) Major Major válasza dany27 (#21886) üzenetére


Major Major
őstag

3-as Thunderbirdről, és 10.04-es ubiról van szó ;)

Én nem csípem ezeket a fejlesztői mozilla változatokat, egyrészt a hülye nevük miatt, másrészt meg külön programként települnek frissítés helyett, ezért aztán a legkülönfélébb anomáliák léphetnek fel, mikor külső programból indítom a default levelezőt vagy böngészőt pl. (ilyenkor általában az eredetit indítja, és nem a beszerzett friss verziót)

(#21889) dany27
én pl. bugreportolok, de valaki sportból használja.
mondjuk tény, hogy nagyon megnyerő már most az új verzió :K

[ Szerkesztve ]

(#21888) harry válasza Kendek (#21881) üzenetére


harry
veterán

És ezt most miért nekem mondod, vagy mire :F :F

body007 - no igen, csak amikor először ránéztem, ez is magasan állt, nem volt némítva, próbáltam ki-be kapcsolni, nem változott. Ráadásul először tuti, hogy restart után sem volt 0%-on, feltűnt volna, felemeltem minden csatornát 100%-ra, de nem volt hang. Nem is tudom, végül miért lett...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21889) dany27 válasza Major Major (#21887) üzenetére


dany27
őstag

jah bocs én még a 2-es verziót használom, nekem az is megteszi!
De a 10.4 az még nem csak alpha verzió?? Mire jó azt használni :F

(#21890) ntomka válasza dany27 (#21889) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kísérletező kedvűeknek megteszi.

ツ Headphones on - World off

(#21891) Kendek válasza harry (#21888) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja bocs, azt elnéztem, az body007-nak ment, csak akkor neked válaszolt. :)
Amúgy mért? Te nem a böngészőben nézed a leveleidet? :D
dany27: mire jó mire jó, hát valakinek tesztelnie is kell. Amúgy eddig minden oké vele, semmi komolyabb probléma nem volt.
Major Major: úgy tűnik, hogy szépen megjeleníti ezzel a pluginnal a HTML leveleket is, csak rá kell kattintani az ikonra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#21892) body007 válasza harry (#21888) üzenetére

Én is úgy szoktam, h letekerem, feltekerem, mute on/off és vissza szokott jönni :) Hál istennek az itthoni gépen nincs ilyen gondom, de már pár telepítésnél belefutottam én is...

(#21891) Kendek: gyanús volt, h nekem szántad :D

Más: Hogy tudom kideríteni azt, h mi okozz magas I/O wait-ot??? A héten másodjára kellett újraindítanom a gépet mert egyszerűen nem találtam meg azt a procest (vagy progit) ami okozza :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21893) harry válasza Kendek (#21891) üzenetére


harry
veterán

Ja ok :D
Mivel csak egy gmail-es címem van (avagy 1-2 másik sulis, amit átirányítok ide, és amúgy sem használok alapvetően), ezért de, böngészőből + van egy checkgmail progi, ami szépen figyeli. Régebben használtan klienst, de végül ezt találtam kényelmesebbnek. Nem fut háttérben levelezőprogi, az új levelekről így is értesülök, label meg filter segítségével szépen el tudom rendezni a leveleimet, csoportosítom, arról a csoportról kapok értesítőt, amelyikről szeretnék, téma szerint rendezve vannak a levelek, remek a spamszűrő, nagy tárhely, szóval nekem így kényelmesebb.
Ha több mail címem lenne, azokat is tudnám innen kezelni, mivel le lehet kérni más fiókok leveleit is, amiket szintén tudsz külön tárolni, és írni/válaszolni is tudsz úgy, hogy adott mailcímedről menjen a levél. Így nem kell több fiókba belépni, de még csak az sem, hogy egyáltalán böngésző legyen nyitva levél ellenőrzéséhez.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21894) mzx válasza body007 (#21874) üzenetére


mzx
senior tag

Igen, kezdőként aggódom is, nehogy épp a beállitásokkal csesszek bele az XP-s vinyómba, viszont dilemmám, hogy
ha nem húzom le az XP-s vinyót, mialatt a masik hdd-re telepitek, akkor meg netán ezert kockáztatom az XP-s hdd tartalmát (?)...
Szoval nem tudom , mit tegyek, de azt'szem
nem húzom le a kábelt az XP-s vinyóról (sem), eredetileg is effelé hajlottam.

Köszi, ezek szerint te is elolvastad kérdéseimet, örülök reakciódnak, kiegészitésednek Valdi válaszaihoz. ;) :)

(Pár perc, és reagalok Vladira is. :) )

Mzx

(#21895) mzx válasza Vladi (#21872) üzenetére


mzx
senior tag

1)

a)
Ha az XP számára NEM használható file rendszerű hdd-n, vagy annak egy particióján lesz az Ubi,
és ugyanazon a médiafile-jaim, akkor pl. 15 GB van utóbbiból és marad ott még 5GB hely, médiafile-nak:
nos, ide nem lehet irnom az XP-s vinyóról XP-s alkalmazással semmilyen file-t, mp3-akat se?

b)
Pl. XP van boot-olva, és XP-s alkalmazással az Ubi-s hdd-re akarok letölteni médiafile-t, mp3-t , avi-t:
lehetséges? Vagy mivel más filersz-re lett alakitva az Ubi-s vinyó , annak telepitésekor, ezert
nem lesz megoldható?
Vagy pl. XP-ből kiírt mp3 -kat tartalmazó cd-ről nem lehetséges az emlitett Ubi-s hdd-re másolnom mp3-akat?
Avagy független a cd-re írt file, a hdd file rendszerétől?

c)
Az XP alatt cd-kre kiírt mp3-akat az ubi live cd-ről indított ubi beolvasta, lejátszotta,
miután live cd használatkor telepitettem a szukséges plugin-t, mp3 olvasáshoz (vinyó lapozófile-ra ment a telepités,
gondolom); épp ezert felmerul bennem: ezentul is XP-ből irjak ki mp3-akar cd-re?
Vagy nyugodtan lehet (telepitett) ubi-rol is majd, mert XP-ről is fogom tudni olvasni
az ubi-s hdd-ről ubi-val cd-re kiírt mp3-jaimat?

2)
SWAP = lapozófile(-knak hely a hdd-n, azaz virtualis memoria) ?

3)
Nagyon jól fog jönni a telepitésről szóló linked, külön köszönet érte . :)
(Remélem, még ma eljutok odáig, lesz időm arra is, hogy átolvassam, mielott telepitek ;) )

KÖSZI AZ EDDIGI ÉS LEENDŐ VÁLASZAID, VLADI ! :)

U.i.:
Állati az egyik korábbi linked - "linux bölcső" :D
http://www.youtube.com/watch?v=bYcF_xX2DE8&feature=player_embedded#

(#21896) ntomka válasza harry (#21893) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na ezzel én is így vagyok. Próbálgattam a TB3-at, mert jókat írnak róla, de semmi pluszt nem kapok a gmail online felületéhez képest. Max annyit, hogy egy kicsit szebben tudom a leveleket megformázni, de hát plain text rulez. :D

ツ Headphones on - World off

(#21897) Siriusb válasza mzx (#21894) üzenetére


Siriusb
veterán

Ismerős érzés. Amikor 2 évvel ezelőtt először felraktam linuxot, nekem is ez volt az egyik fő aggodalmam. Aztán rájön az ember, hogy fölösleges volt idegeskedni. Manuálisan kell a partíciókat beállítani (ha másból nem, a méretekből tudod, hogy jó helyen babrálsz), így legalább ellenőrizheted, hogy minden oda kerüljön, ahová kell.
Szóval nyugi, az első telepítés után már laza leszel. :)

(#21898) TrollBalint válasza mzx (#21894) üzenetére


TrollBalint
addikt

én anno úgy telepítettem fel, hogy leszedtem az xp-s vinyót (igaz más ok miatt) és egy külön vinyóra tettem az linuxot. Utána visszatettem az XP-s vinyót, és mikor bekapcsolod a gépet kiírja, hogy nyomj F11-et , ha boot menübe akarsz jutni. És én ott választottam ki mindig, hogy most linuxot vagy windows-t akarok-e. Azóta mondjuk már grubot használok, de akkor ez volt a legegyszerűbb megoldás :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#21899) body007 válasza mzx (#21895) üzenetére

Kicsit a file rendszerekről:

Ügye van az xp, ö tudja használni a kimondottan win-es rendszereket: FAT16, FAT32, NTFS
És van a Linux (esetünkben az Ubi), na neki is vannak saját file rendszerei: ext2, ext3, ext., reiserfs, XFS, JFS, (meg az ég tudja még mennyi de az Ubihoz az ext2/3/4-et szokták ajánlani)

Az xp (úgy ala natur) semmilyen linux file rendszert nem tud se olvasni, se írni
A Linux (vagyis Ubi) alapból ír/olvas a fent említett win-es rendszerekre.

Szóval ha közös partíciót szeretnél az xp-vel, mindenképp win-es file rendszert kell választanod. Ha nem tárolsz 4 Gb-nél nagyobb fil-okat, akkor FAT32, ha igen NTFS. Erről annyit érdemes tudni, h az NTFS-re való írás/olvasás "nem" kicsit erőforrás igényesebb egy natív linux-os vinyóhoz képest :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#21900) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Szerettem volna feltenni a mysql-server-t, de sajnos sikertelen volt a telepítés. Most szeretném eltávolítani, mert minden apt-get használatkor újra megpróbálja magát telepíteni. Viszont az eltávolítás sem sikerül.

Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Reading state information... Kész
A megadott mysql-server csomag nincs telepítve, így hát nem is töröltem
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 9 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
After this operation, 0B of additional disk space will be used.
Beállítás: mysql-server-5.0 (5.0.51a-3ubuntu5.4) ...
* Stopping MySQL database server mysqld [fail]
invoke-rc.d: initscript mysql, action "stop" failed.
Reloading AppArmor profiles : done.
* Starting MySQL database server mysqld [fail]
invoke-rc.d: initscript mysql, action "start" failed.
dpkg: hibás feldolgozás: mysql-server-5.0 (--configure):
post-installation script alfolyamat 1 hibakóddal kilépett
Hibák történtek a feldolgozáskor:
mysql-server-5.0
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám ezt megszüntetni? Ubuntu server-ről van szó amúgy...

Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.