Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22651) #25954560 válasza pc-user (#22648) üzenetére


#25954560
törölt tag

szamithatsz, attol fuggoen h mi a konnyu rendszer. ha kihagyod a gnome-ot es a kde-t, hasit.

(#22652) eziskamu


eziskamu
addikt

Na skacok, már kezdenek összeérni az igényeim, a hardvereim és az aktuális Ubuntu tudása.
Adott egy NV9600 gs (mint a gt, csak teszkó gazdaságos és green :) ).
Mennek az asztali efektek, a videólejátszás is ok, csak ugye még mindig ott van az a fránya VSYNC gond. Ha gyorsan mozgatom az ablakot, vagy a videóban gyors mozgások vannak, kicsit ketté válik a kép, összeér ugyan az alsó és felső része, de az alsó és a felső részkép nem ugyanabból a képkockából van. Namost hiába állítom a gyári meghajtó vezérlőprogijába az openGL VSYNC-et, és a videólejátszást is hiába állítom openGL kimenetre a VLC-ben, csak nem javul meg a dolog. Van valami egyszerűbb megoldás rá? Amit találtam eddig, az az ablakkezelő rendszer egyes elemeinek újrafordítása volt más opciókkal. Van ennél egyszerűbb módszer?

[ Szerkesztve ]

(#22653) mzx válasza Vladi (#22640) üzenetére


mzx
senior tag

:))
;)

(#22654) mzx válasza Kendek (#22641) üzenetére


mzx
senior tag

jaaa, hogy nem lehet paraméterezni? azt nem volt nekem eddig vili ... :U

(#22655) #25954560 válasza mzx (#22654) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet azert h ezek a kerdesek elfernenek a linux kezdo topicban.

(#22656) mzx válasza mzx (#22619) üzenetére


mzx
senior tag

sokadszorra (bár ne mhetedszerre :D ) _ :

seven UPPPPP
;)

(#22657) mzx válasza #25954560 (#22655) üzenetére


mzx
senior tag

igaz, már gondoltam arra, h oda is átnézek majd :)

(#22658) ntomka válasza pc-user (#22648) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sokkal gyorsabb rendszert lehet összehozni, mint a desktop cd-ből. Azt teszel fel, ami jól esik, csak telepítésnél a konzolos telepítést kell választani, utána meg rajtad múlik az egész. Én így építettem fel a rendszerem, és fel nem raknám a desktop változatot, annyi felesleges kacat van benne. A boot időm is kb 1/4-e. :))

ツ Headphones on - World off

(#22659) Nagytalp válasza ntomka (#22658) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem tudjátok véletlen, hogy google chrome hol tárolja a jelszavakat? Szerintem újratúrom a rendszert mert nagy a káosz és nincs kedvem tökölni vele. Jó lenne ha nem kellene újra beírnom mindent. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22660) GML


GML
őstag

Üdv! Egy olyan "buta" kérdésem van hogy mennyire veszi zokon az Ubunti, hogy kicserélem alatta a rendszer? (alaplap, vga)

(#22661) ntomka válasza Nagytalp (#22659) üzenetére


ntomka
nagyúr

Biztos valahol a profil könyvtárban. Szerintem másold ki egy az egyben, aztán meg vissza. :))

ツ Headphones on - World off

(#22662) sh4d0w válasza GML (#22660) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Semennyire, cseréld, de a zárt drivereket előbb kapcsold ki. Linux.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#22663) Nagytalp válasza ntomka (#22658) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ez ugyanaz a szituáció mint szerver telepítés esetében. Ha alacsony igényű de jól konfigolható rendszert szeretne valaki, csilli-vill külsővel akkor ezt ne hagyja ki.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22664) GML válasza sh4d0w (#22662) üzenetére


GML
őstag

Köszi a gyors választ. :D

(#22665) Nagytalp válasza GML (#22660) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Bármilyen konfigot rakok össze valakinek először mindig a saját Uborka linuxos vinyómat dugom rá. Eddig még mindennel elindult!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22666) Nagytalp válasza ntomka (#22661) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszi!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22667) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

GoS Ezt most találtam ha jól vettem ki akkor Ubuntu az első kiadás alapja. Gondolom ez nem változott. Jó alternatívának tűnik egy alacsony igényű de jól használható rendszerhez. Újratelepítés után szerintem kipróbálom az E17 verziót.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22668) GML válasza GML (#22664) üzenetére


GML
őstag

Már csak egy olyan, hogy mennyire stabil az ubuntu? mondjuk hány havonta kell újraindítani?

(#22669) sh4d0w válasza GML (#22668) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az érkező kernelfirssítéseken kívül ha nem indítod újra, szvsz nem lesz baja. De a Ksplice Update csomag telepítésével és beállításával még ezek az újraindítások is megspórolhatók.

https://www.coreinfinity.tech

(#22670) Nagytalp válasza GML (#22668) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Az attól függ mennyire nyúlsz bele a rendszeredbe. Szerintem a stabilitását max kernel szinten lehet borítani. Fagyás nálam az utóbbi években stabil verzióval nem fordult elő.

A mostani rendszerem még béta korszakból frissített és maradt benne egy bug ami rendszerindításnál jelentkezik. Olyankor másik kernellel kell bootolnom :(.

De mint mondtam egy eddig is stabil rendszer piszkálás nélkül továbbra is stabil. Szerverre nagyon megbízható.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22671) sh4d0w válasza GML (#22668) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Még egyébként: szerver célokra inkább ajánlom a 8.04-et, ez ugyanis 5 évig támogatott kiadás, vagy várd meg a 10.04-et, az is ilyenfajta lesz.

MOD: még egy apróság. Ebben a threadben szépen kivesézik, körüljárják az apró rendszer építésének mikéntjét.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#22672) GML válasza Nagytalp (#22670) üzenetére


GML
őstag

Én mondjuk router, NAS, print, http, ftp szerverként üzemeltetném. esetleg a későbbiekben médiacenterként is. Az ubuntu mennyire alkalmas ezekre a feladatokra?

(#22673) Nagytalp válasza sh4d0w (#22671) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ez jogos.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22674) Nagytalp válasza GML (#22672) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szerintem teljesen. Szerverek szempontjából tényleg jobb az LTS verzió. Média centernek meg ott az XBMC ha otthoni média központra gondolsz.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22675) kovaax válasza GML (#22668) üzenetére


kovaax
őstag

Nekem sajnos a 9.10 néha fagy (REISUB megyen) egy Fujitsu Siemens Scenic n600-on (nem tudom tovább pontosítani a néhát, mert elég ritkán használom a gépet). Mindig az első 10 percben fagy meg, ha ezt kibírja, akkor fut szépen (mondjuk egy napnál tovább nem hagytam bekapcsolva sosem). Tippem szerint az X körül van valami bibi, mert már történtek érdekes dolgok (nyomot hagyott az egér, meg random egérkurzorom lett, vagy éppen lefagyott az X, de át tudtam menni szöveges konzolra), most a napokban megismert ppa-s frissítést feltoltam X-ileg, és azóta nem volt semmi. (Egy egész rövid ideig volt rajta 9.04 is, az sosem fagyott, de ez statisztikailag kétséges kijelentés, mert max 5 boot-ot élt meg.)

-=- There's no place like /home -=-

(#22676) GML válasza Nagytalp (#22674) üzenetére


GML
őstag

Akkor azt javaslod, hogy hagyjam ezt a projektet? Eddig azt hittem, hoyg az XBMC, az egy progi/modul, amit az Ubi alá lehet/kell tenni :S :(((

(#22677) GML válasza GML (#22676) üzenetére


GML
őstag

Vagy lehet, hogy rassul értelmeztem, amit mondtál, és csak annyi, hogy van jobb is a mezei Ubuntunál servernek?!

(#22678) harry válasza GML (#22672) üzenetére


harry
veterán

Nekem van egy média pc-m otthon:
Mythubuntu 9.04 az alap, ami eleve nem tesz fel sok dolgok. Telepítésnél 'frontend'-et választva meg főleg (különben hoz adatbázis, meg minden vackot). Ezt persze utólag leszedheted, nekem maga az OS kellett. Ezután felkerült az XBMC frontend, és azt használom, saját készítésű infrával+lirccel, maga a rendszer talán 2.5-3GB körül van, ram használhat idle 100mb körül. FTP-re proftpd, amúgy ssh-n érem el és... más jelenleg nem nagyon van.
Hmm lehet van XBMC OS (nem tudom, mire épül, vagy hogy van az), én csak repot hozzáadtam, és csomagként felraktam.

Mostanság tapasztaltam olyat, hogy néha elérhetetlenné válik, nem értem, miért. Helyi hálón pingre válaszolt, de xbmc felület megfagyott, ssh-n nem tudtam belépni. Még nem sikerült utánajárnom, mi lehet a gond, majd ha legközelebb otthon leszek, megnézem a logokat, hátha...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22679) n00n válasza GML (#22676) üzenetére


n00n
őstag

Az XMBC egy program amit felrakhatsz Ubuntura sima mezei gépre, de akár erre kitalált eszközre is.

(#22680) Nagytalp válasza GML (#22676) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Csak annyit mondtunk, hogy szervenek jobb Ubuntuból az LTS (Long Term Support) verzió. Ez általában stabilabb és hosszútávú (5 éves) támogatása van. Éppen azt mondom, hogy tökéletes szervernek az Ubi.

Az XBMC egy progi amit telepíthetsz. De ez egy komplett multimédia center. Ráadásul remekül használja a VDPAU-t amivel lényegesen jobban mennek a HD, FullHD filmek.

Persze attól függ mit értesz a média center kifejezés alatt?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22681) Nagytalp válasza harry (#22678) üzenetére


Nagytalp
senior tag

OS-ként nem létezik. De például jó megoldás egy multimédia PC-re is. Ha pl. a rendszerbe egy user automatikasan jelentkezik be és automatikusan indul az XBMC, akkor nyertünk is multimédia központot. Legalább is nekem ez a tervem a jövőben.

Lett is egy jó ötletem. Kipróbálom ezt a GoS-t XBMC-vel. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22682) eziskamu válasza eziskamu (#22652) üzenetére


eziskamu
addikt

Na az enyémre senki nem tud válaszolni?

(#22683) Nagytalp válasza eziskamu (#22652) üzenetére


Nagytalp
senior tag

TFT monitorod van?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22684) GML válasza Nagytalp (#22680) üzenetére


GML
őstag

Ez hosszú lesz!
a tervem a következő: van jelenleg egy ASUS WL-500gP V2-es útválasztóm sajnos a sok hátránya miatt kénytelen vagyok cserélni. A samba csak kb 2-2,5 MB/s-mal másol, kb 2MB/s a vinyóra a letöltés, és ha esetleg nem ftp/http letöltést használok, hanem torrentet, akkor meghal egy kicsit a rendszer, főleg ha sok seed/leech van. A WAN/LAN portok csak 10/100-asok. a wifi 17-18Mb/s-nél nem tud többet. szóval elkezdtem számolni.
ha minden eszközből a legtakarékosabbat veszem, akkor is legalább a 2-3x-osa lesz a fogyasztás. mert ugye, kell egy Router, és egy NAS. ezek állandóan mennek. ez kapásból kettő doboz ehhez jön hozzá a médiacenter, pl egy WD Live!, vagy valami hasnló.
arról nem is beszélve, hogy anyagilag sem a legjobb, mert a router kb 20, a NAS, ami már legalább 2 vinyót képes fogadni az kb 50 (igaz ebben benne van minden, ami kell, kivéve a médialejátszást), plusza a médialejátszó, ami szintén 25. Az árakat még régebben néztem.

szóval ezt megelégelve, hgy van egy illetve 3! dobozom, ami zabálja az áramot, nem tudom hova tenni, és ráadásul kábel a rengetegben.. és mindezt kb egy százasért....

erre egyszer csak láttam egy Atom-ION párost. keveset fogyaszt, lejátsza a 1080i videókat 3 SATA hely van benne. a bökkenő, hogy ehhez a rendszerhez vagy egy Wifis AP kell, vagy egy Gbit-es switch.
és akkor nézzük a pozitívumokat,:
-ATOMjó, mert 2x1,6GHz-es proci, plusz soksok RAM, meg HDDtár (NAS pipa)
-routernek nem kell ecsetelni, de szintén jó a specifikáció. mert van 2 LAN+n wifi.
-Média lejátszó? pipa. Az ION a Gf9400-el szépen lejátszik mindent.

és az egyetlen kérdés csak az oprendszer volt. mivel a win fo$, maradt a linux. és itt jönnek a problémák. legalább is részemről, hogy a linuxhoz, kb annyit konyítok, hogy pingvin a jele.

Ebben szeretném majd a segítségeteket kérni, hogy a routing és egyéb szerver feladatokat el tudja látni a gép. Szeretném, ha tudnátok tippeket adni, hogy milyen progik azok, amik el tudják látni ezt a feladatot. lehetőleg grafikus felülettel rendelkezve. amíg bele nem jövök.
:DDD

(#22685) Nagytalp válasza GML (#22684) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ha a program választás a gondod akkor ez egyszerűnek tűnik. A synapticban kotorászva hamar találsz is megfelelő progikat. Például: ftp szervernek pure-ftpd, telepítésnél web kiszolgálónak: LAMP szerver -Ez telepíthető később a php-myadmin csomag segítségével is mint függőség. Így elérhető lesz a cucc http kapcsolaton keresztül is . A progiknak meg nem kell külön külön grafikus felülettel rendelkezni. A szerverek menedzseléséhez szerintem a webmin a legjobb választás. Így egy böngészőből is beállíthatod a szervereid és moduljaid (http://gép.neve:10000).

Ha hálózatról szeretnég lejátszani a cuccot pl. böngészőn keresztül akkor azt tudtommal valahogyan streamelned kell. Bár ebben nem vagyok annyira jártas. De ez a része engem is érdekel.

Tudtommal a vlc tud hálozaton is lejátszani.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#22686) GML válasza Nagytalp (#22685) üzenetére


GML
őstag

A medialejátszás az LAN-on keresztül megy, akkor pedig van hálózati meghajtó, vagy pedig majdan a TV-n keresztül nézem, nem stream-ként, hanem úgy, mintha filmet néznék a gépen XBMC-vel.

(#22687) GML


GML
őstag

Még egy olyan kérdésem van, hogy szeretnék most kipróbálni egy olyat, hogy a notimra feltenném az Ubit, de egy külső vinyóra. nem fog bekavarni a belső vinyón?

(#22688) Major Major válasza eziskamu (#22652) üzenetére


Major Major
őstag

ez megvolt?
sync to vblank van elvileg az nvidia settingsben is.
még egy [link]

(#22689) randras


randras
veterán

Sziasztok!
Nem tudom ismeritek-e a Windows-os dism parancsot, ez arra való, hogy Windows telepítő image-eket lehet módosítani, ehhez viszont kitömöríti azt a marha sok fájlt egy working mappába, és utána Windows alól nem lehet letörölni. Van valami nagyon egyszerű Linux amivel ez megoldható és/vagy hogyan tudok egy Ubuntu ISO-ból bootolható pendrive-ot csinálni? Amiket próbáltam: Linux Live USB Creator, Live USB Helper. Eddig jól működtek, most valamiért egyik sem jó, vagy a pendrive amit csinálnak nekem, nem bootolható. :F
Köszi előre is, kb. 75 giga szabad helyről beszélünk! :DDD

(#22690) Tomi7887 válasza Sianis (#22650) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

nagyon köszönöm a válaszod, a kérdés ezzel megoldódott, asszem még jönni fogok :)

-

(#22691) eziskamu válasza Nagytalp (#22683) üzenetére


eziskamu
addikt

Az van. a többiek javaslatait is megnézem. Az nv driver progijában már be lett állítva

(#22692) Kendek válasza randras (#22689) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ubuntu alól:
Rendszer-> Adminisztráció -> USB indítólemez-készítő

Illetve az Unetbootint ajánlom még, az működik Win alól is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#22693) CHIPman válasza DraXoN (#22647) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az ubuntuban nincs alapból Deluge, én telepítettem terminálból.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#22694) randras válasza Kendek (#22692) üzenetére


randras
veterán

Hú, ez egy jó kis program, jónak tűnik, de mindjárt kiderül! Minden esetre megy egy e-mail a fejlesztőknek a lehagyott <b>-ért! :DDD

Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22695) Neil Watts válasza randras (#22694) üzenetére


Neil Watts
veterán

mi ezzel a baj? :F

(#22696) randras válasza Neil Watts (#22695) üzenetére


randras
veterán

"A fájlok letöltése (folyamatban)" feliratnak félkövérnek kellet volna lennie, de mivel lehagyták az elejéről, így normál maradt, viszont a végén megjelent a </b>, a félkövér formázás lezáró tag-je, :D

[ Szerkesztve ]

(#22697) Neil Watts válasza randras (#22696) üzenetére


Neil Watts
veterán

eskü, hogy nem veszem észre!
félkövér az
MOD: jajb+ megvan :DDD
Az szép

[ Szerkesztve ]

(#22698) randras válasza Neil Watts (#22697) üzenetére


randras
veterán

Igen, az ilyen nevetséges hibákat mindig beszoktam e-mailezni. Gondolj bele írsz egy ilyen programot, működik, fasza, mindenki boldog, és egy ilyen kis hiba bentmarad. :)

(#22699) GML


GML
őstag

Az Ubit tudom külső, USB-s vinyóra is telepíteni úgy, hogy ne vágja hátba a belső vinyón lévő oprendszert?

(#22700) Kendek válasza GML (#22699) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogyne tudnád... Ha azt akarod, hogy észre se vegye semmikor se, mármint ne rakja be a Windowst a GRUB Boot menüjébe, akkor arra is van egyszerű megoldás.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.