Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) Pocee válasza Blaze71 (#11050) üzenetére


Pocee
senior tag

az van,hogy most 800 on állnak a következő variáció 960 környéke most pontosan nem számolom ki a harmadik ott meg csak vmi hatszáz féleség.
mindegy igazából ezen(960(mert közben megváltoztattam)) már nem tudok tolni mert a cpu-t nem akarom túlfűteni és hát az szab határt.2.2V-ot kapnak a RAMok.
Akkor szerinted kezdjem el visszavenni a késleltetést?
És azt úgy hogy 1.példa 4-5-5-15 majd 4-4-5-15 vagy 2. példa hogy egyből vegyem le 4-4-4-12-re?

Mr.Brightside

(#11052) Pocee válasza Pocee (#11051) üzenetére


Pocee
senior tag

közben levettem mindent 4-4-4-12-re és nem akart a windows indulni azt írta ki hogy a config valamivel baj van és javítsam,majd visszaállítottam alapértékekre és most megy akkor gondolom nem bírja ezt a késleltetést ilyen frekvencián hanem csak alacsonyabban lehet ilyen késleltetéstr beadni,ki lehet ezt matematikailag számolni hogy mit hol bír?

Mr.Brightside

(#11053) Agrox válasza babai (#11047) üzenetére


Agrox
tag

gyári hűtővel nagyon figyeld a melegedést, hogyha 3,2 ghz-re mész! everestbe is tudod figyelni. mint már írták, de azért leírom énis, a windowsod mindig az alapot fogja felismerni, szóval mindig 2,7 lesz. everestben ezt is meg tudod nézni-> alaplap/cpu résznél.

Blaze71: még nem használtam, de tudtommal az AMD overdrive, a gigabyte easytune-ja és hallottam más programokról is, ami szorzómentes prociknál is vissza tudja venni a szorzót energiatakarékos célból. javítsatok ki ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#11054) Pero válasza Blaze71 (#11045) üzenetére


Pero
senior tag

ha EC-t növelsz egyből figyelni kell HT-ra NBfrekire, Memóra,Sőt némelyik lapnáál PCI freki is elmászhat automatikusan, míg szorzó emelésnél ezek nem változnak. C&Q pótolható dolog így nem tekinteném feltétlen kizáró oknak, de azt is elárulom h pl nálam szorzó emelés után is van C&Q (még 4magosítva is 3,4GHz-nél is)és amennyire tudom ez Giga lapoknál hajlamos leginkább elszállni, és most ASUS-ról volna szó.

Agrox: nem tévedsz, nem egy progi van erre.

Pocee: Intel inkább a magas mem órajeleket kedveli mintsem az alacsonyabb időzítéseket.
lehet inkább a 960at nézném 5-5-518on, h lehet e stabilizálni.

[ Szerkesztve ]

(#11055) Agrox válasza Pero (#11054) üzenetére


Agrox
tag

ha már NB frekinél tartunk...mindenhol láttam h van meg mittomén, de azt az egyet nem tudom h mire jó, minek a függvényében változik, és 1 héten belül veszek egy 720BE-t és addig elmondhatnád hogy mire is jó a NB freq, milyen értékek a jók stb. előre is köszi :)

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#11056) total90


total90
veterán

Hi!

Nyomtam egy kis tuningot a haver gépének és szeretnék megbizonyosodni, hogy stabil-e. Eddig ezeket futtattam le:
-Orthos (2 óra)
-Prime95 (2 óra)
-Furmark (2 óra)
-Memtest (2 óra)
-HD Tune Pro Error Scan (58 perc)
-3DMark05
-3DMark06

Ezek közül sehol sem jelzett hibát! Ez esetben biztos lehetek abban, hogy stabil a rendszer?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11057) yolan válasza total90 (#11056) üzenetére


yolan
őstag

Nagy valószínűséggel igen, mondjuk egy több órás (hasraütés: 6) orthos vagy prime meg utána egy játék is elég lett volna. Szerintem stabil :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11058) jozefgucci1 válasza total90 (#11056) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nálam legutóbb is Prime95 ,3DMark06. Everest, Memtest simán lementek.Aztán 2,5 óra Far Cry2 után megmerevedett a kép itt a véle fuss el véle :DDD

Szóval többen írták a játékok többet megmutatnak a legtöbb esetben.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#11059) yolan válasza jozefgucci1 (#11058) üzenetére


yolan
őstag

Igen, ezért szokták mondani, hogy szintetikus, terheléses teszt meg egy gépigényes játék.
Bár egy 6 órás 9-es prioritású orthos után lehet nem találna rajta fogást a farcry, de kitudja, egy pár óra játék belefér :))

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11060) total90 válasza yolan (#11059) üzenetére


total90
veterán

Aha, akkor odaküldök neki valami gémet is :) Jó alkalom, hogy kipróbáljam a krájziszt :DDD Annó kaptam még eredetiben, de nem szeretem az olyan játékokat.
Egyébként az Orthos-nál, akkor terhelem le legjobban a gépet, ha a prioritást 10-re állítom?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11061) yolan válasza total90 (#11060) üzenetére


yolan
őstag

Igen, igen.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11062) Blaze71 válasza Pero (#11054) üzenetére


Blaze71
őstag

Az HT freki csak a régebbi lapoknál számít, az AM2+ lapoknál nincs jelentősége. NB sem okoz gondot alapfestes tuningnál. Ráadásul nekem úgy rémlik, hogy ha egy proci alapórajelen 13,5 szorzóval megy és más szorzót akarsz állítani, akkor csak egész számok vannak. Persze tévedhetek, de ha tényleg csak egész számok vannak, akkor 200 MHz-es lépésekben megy felfelé. Pl ha megy 3,2 GHz-et és 3,4 GHz-nél kifagy, akkor azt gondolja, hogy nem bír többet 3,2 GHz-nél. Közben meg lehet, hogy röhögve menne 3,35 GHz-et. Sosem derül ki. Az, meg más kérdés, hogy a C'n'Q mennyire szűkséges, mert ha valaki csak játékra használja a gépet, akkor tényleg nem számít annyit, mintha netre, filmezésre és office-ra is. Bár van olyan kisebb hardver igényű játék, ahol visszaveszi az órajelet, de ezt most ne részletezzük.

A másik tévedésed pedig az, hogy teljesen mindegy a memóriára nézve az AMD prociknál, hogy EC-t, vagy szórzót emelsz, mert mindenképpen az órajelből és a memória osztóból számítja ki a memória frekvenciáját. Tehát ha 3,2 GHz-en jár, akkor teljesen ugyan az a memória frekvencia akkor is, ha EC-t emelsz, meg akkor is, ha a szorzón állítasz. Alapesetben, ha a 800 MHz-es modulokat nem auto beállításon hagyod, hanem kéziben állítod 800 MHz-re, akkor gyári órajel mellett a CPU/RAM arány 1:7 lesz, tehát a memória frekvencia 770 MHz körüli. Ha ezt felhúzod 3,2 GHz-re, akkor meg 914 MHz. Elvileg ezen mennie kell, de csak 2,00-2,10 V körül. Egyet értünk?

Agrox! Igazából nem tudom megerősíteni és cáfolni sem, mert nem volt még BE procim. Csak próbálom logikus irányból megközelíteni a dolgot. Ha valamit BIOS-ban fixre állítok, azt szoftveresen nem hinném, hogy meg tudom változtatni. A feszültség és a frekvencia már más dolog, azon lehet állítani szoftveresen, de a szorzón nem hiszem. Bár én is olvastam olyant, hogy az újabb lapok és a K10-es procik mégis tudják, de kövezzetek meg, nem tudom, hogy pontosan mi a helyzet. Viszont nekem csak az rémlik, hogy a fix szorzóval nem tud mit kezdeni, csak a fixált feszt veszi vissza.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11063) kispista92


kispista92
csendes tag

Hello.
Lenne egy problémám. Szeretném tuningolni elavult intel celeron 3.06-os procimat.
Egy foxconn 915 series alaplapom van. Alaplap azonosítója 12/25/2004-Grantsdale-6A79DFK9C-00. BIOS típusa Phoenix - AwardBIOS v6.00PG. BIOS verzió I915 Series 42BF1P17 122504. Múltkor sikerült emelni valamennyit az órajelen a feszültség emelésével de most valamiért nem megy. Adtam nek +0,1v-ot is de meg se moccan. Az fsb-t is próbáltam állítani de az se ment, mert mindíg amikor beállítottam ahogy beléptem a windows-ba hogy megnézzem cpu-z-vel mit sikerült alkotni akkor semmi sem változott, és ha vissza megyek a biosba akkor látom hogy az fsb az eredeti beállításon van. Pedig multkor valahogyan sikerült. Kérlek segítsetek.

(#11064) Blaze71 válasza kispista92 (#11063) üzenetére


Blaze71
őstag

Hülye kérdés és elég láma dolog lenne, de: Biztos, hogy "Save and Exit" menüvel lépsz ki a BIOS-ból? Húzásnál nem árt a memóriának is adni egy pici feszt, mert sokszor azok nem bírják alapfeszen a magasabb frekvenciát és ezért fagy a gép. A 915-ös Chip belekerült DDR1 és DDR2 memóriás lapokba is. A Tied melyik?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11065) kispista92


kispista92
csendes tag

Hello.
Köszi a gyors választ.
Igen biztos, hogy save and exittel lépek ki már vagy 6szor próbáltam újra.
Tudomásom szerint 1 ddr2-es 667 mhz-s ram van a gépben és a proci fsb 533 tehát jónek kell lennie. Amúgy a ramnak is adtam feszt és úgy se jó. Jah és tegnap is próbáltam akkor működött, de mára minden visszaállt alapra. Ma próbáltam és semmi nem megy. Se az fsb se a mag órajel. Pedig látom a cpu-z-ben is hogy növekedik a fesz és ez is bizonyítja hogy save and exittel lépek ki de az órajelek meg sem moccannak.

(#11066) Blaze71 válasza kispista92 (#11065) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha DDR2, akkor adj neki 2,0 V-ot, majd az FSB-t szépen emeld 4-6 MHz-es lépésben. Elvileg 10-15% tuninghoz nem kell feltétlenül feszt emelni a procinak. Nekem egy MSI lapban a 2,66 GHz-es Intel ment stabilan 3,6 GHz-en alapfeszen.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11067) kispista92


kispista92
csendes tag

Hello.
Köszi a segítséget de nem segített ugyan olyan szar. Amúgy nekem muszály feszt emelnem 10-15%-os tuningnál is mert az alaplap nem engedi csak úgy állítani az órajelet.
Tehát csak fesz emeléssel tudom emelni az órajelet.

(#11068) kispista92


kispista92
csendes tag

Ja és nem tudsz olxan programot amivel meg tudom figyelni a gép feszültségét és hőmérsékletét?? Tehát hogy mennyi fesz van a prociban, ramban stb. és ezek hőmérsékletét figyeli. Előre is köszi.

(#11069) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak egy kérésem-kérdésem lenne.
Egy p5q lapban szeretnék egy E6420 procit 3.2-3.4 értékekre bírni de 2.7-nél nem megy feljebb. 2x1g geil ultra 800as ram van mellette. Ha csak 1el is megemelem az fsb-t már instabil lesz a gép. Most 335ös fsb-n vagyok. Mit kéne még állítanom hogy feljebbmenjen? Akitől vettem a procit egy giga lapban 3.6on nyomta feszemelés nélkül. Nekem az istenért se akar összejönni a dolog.
Ramokat átraktam 5-5-5-15re a 4-4-4-12ről ami a gyári de igy se enged feljebb. A maximális gyári feszt adva a procinak(a dobozán 1.45 a weboldalon 1.5 van én 1.45re állítottam) se javul a helyzet. Ramokat is a gyári voltra állítottam de akkor se tudom feljebb tornázni. Valakinek van valami ötlete hogy mit rontok el?
Nem vagyok egy hardcore gamer de néha jó lenne ha valami erősebb játékot inditok hogy legyen benne kakaó. Meg a vidkarimat is jobban ki tudnám használni mert szerintem a jelenlegi procituning eléggé visszafogja.
Segítségeket előre is köszsönöm. :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11070) Blaze71 válasza kispista92 (#11068) üzenetére


Blaze71
őstag

A legfrissebb Everest elég jól mér, de a régebbi lapokhoz jó az előző verziók bármelyike 4.xx-től biztosan. Ott meg tudod nézni az összes lényeges értéket a Számítógép menü Érzékelő almenüjében.

Zolás! Mekkora feszültséget kapnak a Geil modulok? Mert azoknak alap 800 MHz-hez is kellene legalább 2,2 V. Ha engedi a lapod, próbáld meg 2,3 V-on.

Abban az ASUS lapban milyen Chip van? P31, P35, stb?

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11071) kispista92


kispista92
csendes tag

Köszönöm szépen

(#11072) Zolás válasza Blaze71 (#11070) üzenetére


Zolás
addikt

p45ös chip van benne és a gyártó szerinti max2.3voltot is kipróbáltam már a ramokon.(3.08at enged a lap maximum vagy oc jumper és feljebb)
Hőfoknál mennyi a max amit el szabad érni tuningban ennél a procinál? Jelenlegi tuningnál 52-nél megáll a hőfok de ha összejönne a tuning mennyi lehetne a max? (egy cmZ600 van rajta venti nélkül)

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11073) Blaze71 válasza Zolás (#11072) üzenetére


Blaze71
őstag

52° Orthos alatt? Mert akkor jó. Elméletileg mehet 70°-ig a proci tehelten. Pl Orthos alatt, ha nem megy 70° fölé, akkor jó. Nekem MSI lapban a 2,66 GHz-es proci alapfeszen ment 3,6 GHz-et. Nálad is kellene mennie, max visszaosztod a memóriát 667 MHz-re, ha esetleg az okozza a fagyást.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11074) Zolás válasza Blaze71 (#11073) üzenetére


Zolás
addikt

Ha visszaosztom a ramokat azonnali kékhalál a bünti :DDD
Amugy igen orthos alatt 52 de alig tuningltam szóval nem nagy eredmény szerintem, idle 39-42 között tengődik.
A core temp progi Tjmaxra 85 fokot ír az az érték amin a proci lekapcsolja magát?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11075) kispista92


kispista92
csendes tag

Amugy hogy kell visszaállítani a biosban mindent gyárira???

(#11076) yolan válasza kispista92 (#11075) üzenetére


yolan
őstag

pl cmos reset :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11077) Blaze71 válasza Zolás (#11074) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha a BIOS-ban annyira állítottad, akkor igen. Úgy emlékszem, hogy 60-90° között állítható. Amúgy, ha jól rémlik, akkor Intelnél lehet állítani egyrészt az FSB-t és a szorzót a procinál, valamint külön a memória frekvenciát. Mennyi a procinak az FSB-je, valamint a szorzója alapbeállításon? Lehet, hogy sikerül valamit kitalálni.

Kispista! Load default setting menüpont a BIOS-ban.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11078) Zolás válasza Blaze71 (#11077) üzenetére


Zolás
addikt

Uhh hát a default az 266fsb azt hiszem és 6os szorzó a max szorzó pedig 8as(legalábbis a procinak)
A memória frekivel pedig az a baj hogy tul nagyok a rések és tul sokat kéne állítanom az fsb-n hogy ujra 800közeli legyen. Egyszerre mozog a kettő nem külön. Ha dobok az fsb-n feljebbmegy a ramfreki is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11079) Blaze71 válasza Zolás (#11078) üzenetére


Blaze71
őstag

Akkor ott a lap hiányosságai miatt bukik a mutatvány.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11080) Pero válasza Blaze71 (#11062) üzenetére


Pero
senior tag

na akkor első körben azt tisztázzuk ha A64 óta azért 1-2 dolog megváltozott.
1,) nem csak egész szorzó lépések vannak hanem szépen felenként tudsz emelni.
2,) AM3 esetén tutira mondom de sztem minden Phenom II re igaz, hogy itt ismét EC órajelből számolódik a mem órajele, ergo ha azt emeled akkor emeled a memét is (hacsak vissza nem osztasz)
3,)nem azt mondom h a C&Q felesleges, hanem azt h pótolható, 2 között nagy a különbség.
4,)ilyen esetben "EC" vel való tuning finom hangolásra való, nem pedig alaptuningra 2,8-3,2re. már csak a fentiek miatt is.
5,) a HT sebessége nem mind1 Phenom esetén, mert nem az a kérdés h elég e. mert Pl: Phenom 2 nem szereti ha véletlen a HT magasabb órajelen jár mint az NB.ill azt sem szereti, sőt sosem szerette h a rendesen meghúzod, max 100-200Mhzt bírtak tuningban világ életükben. normál felhasználás mellett.

ui: minden "gonoszság" nélkül, előbb nézz utána annak amiről tanácsot adsz, én sem a kisujjamból szerzem az infókat.

Agrox: AOD(képes softveresen módosítani a BIOS beállításokat) is képes rá, hogy beállított profilokat váltson, de ha jól tudom nem automatikusan. én csak azért nem használom, mert CPU-Z valid nem fogadja el minden esetben.
Korábbi kérdésedre válaszolva: az NB jelen esetben azért fontos mert K10óta az IMC(memóriavezérlő) nem azonos órajelen jár a CPUval,720BE esetén CPU clock:2,8GHz NB clock:2Ghz ebből fakadóan pl egy everest tesztben hajlamos lemaradni egy pl >2GHznél gyorsabb a64el szemben.(nem jelent semmit maga a teszt) viszont NB-t csak óvatosan szabad húzni.

Érdemes körülnézni ha más nem Logouton van pár cikk ami Phenomok tuningolásáról szól. többek között én is írtam 1et.

[ Szerkesztve ]

(#11081) Agrox válasza Pero (#11080) üzenetére


Agrox
tag

Thanks Pero, ugrom is Logout-ra :C

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#11082) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hélo.

vmelyikőtök keze alatt nem fordult meg véletlenül egy Giga EP-41 UD3L vagy vmilyen G41es lap?

FSBre lennék kíváncsi, h mit bír.

havernak van ilyen lap és nem éppen a közelemben lakik és nem tudom megnézni :U
ő meg nem ért hozzá, de másik procit akar. aztán kellene az FSB ;]
ha nem bírja , akkor másik lap is ugye.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11083) kispista92


kispista92
csendes tag

hello.
Sikerült emelni az fsb-n 100 mhz-t de tovább nem megy. Ja és mg órajelen is emelt 200mhz-t. De még mindig hiába emelem a feszt semmi nem történik csak a fesz emelkedik.

(#11084) Zolás válasza Blaze71 (#11079) üzenetére


Zolás
addikt

Szerintem csak én nem értek hozzá elég komoly lap ez. Valószinüleg ki kéne kapcsolnom valamit vagy be kéne vagy a tököm tudja. :DDD
Mindenesetre köszi a segítségeket mindenkitől :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11085) Zolás


Zolás
addikt

Az mitől lehet hogy a Cpuz által kiírt vid orthos közben ugrál?
1.352-1.360-1.367 mikor milyen kedve van. Valami beleszól a vidbe? Vagy ez normális?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11086) darál0w válasza Zolás (#11085) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

normális.

ha terhelést kap a procc általában felugrik a fesz minimálisan. ne foglalkozz vele.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11087) Zolás válasza darál0w (#11086) üzenetére


Zolás
addikt

Értem.
A biosba beállitott feszérték és a tuningban cpuz által megadott vid pedig a lap vdropja miatt különbözik? Tehát a procim max vidje 1.5v és ezt ugy tudom beállítani hogy biosba mindig egy kicsit feljebb megyek amig a cpuz terhelésnél nem ennyit mutat?
Amugy érdekes módon terhelésnél ugrik a kisebb feszre és alapon megy a nagyobbon :DDD
Most a fenti vid értékek 1.4re állított feszre jöttek ki. Ekkorát tévedne a lap?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11088) darál0w válasza Zolás (#11087) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mindegyik lap máshogy droppol. általában lefele, de van h fel :)

az én lapom 0.04et droppol BIOSban beállított érték szerint.ha terhelést kap, akkor meg 0.06V :) általában minden lap lefele dob terhelésnél.

szal yo az :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11089) Zolás válasza darál0w (#11088) üzenetére


Zolás
addikt

Értelek. Az enyim kicsit nagyobbat droppol de egye fene :DDD Akkor viszont az a pontos érték amit a cpuz képén látok?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11090) darál0w válasza Zolás (#11089) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha 1.353Vot mutat a Cpuz és 1.4V biosban az is csak 0.05 :D
szal nem nagyobb mint az enyémnél.

Cpuz,everest azok jol mutatják. ugy állítgass :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11091) Zolás válasza darál0w (#11090) üzenetére


Zolás
addikt

Ok köszi :R
Végig se gondoltam hirtelen 0.5nek tünt :DDD :B

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11092) Zolás válasza Zolás (#11091) üzenetére


Zolás
addikt

Nem tudom mit nyomkodhattam el de megindult a dolog :DDD
Most 3110en megy a gépezet és eddig stabil. 1.408 a core voltage. És 1:1ben megy a ram a procival. Ha felmegy 3.2-3.3ra már öröm bódottá :DDD Ha meglessz a 3.4 akkor meg világbéke :D

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11093) darál0w válasza Zolás (#11092) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tud az a proci annyit, az biztos ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11094) Zolás válasza darál0w (#11093) üzenetére


Zolás
addikt

Igaz most alacsonyabb frekin mennek a ramok(775körül) viszont már csak feljebb tudnám rakni az viszont 9xx lenne és nem szeretném megsütni őket :DDD
12perc orthos eddig stabil és 66fokos a proci.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11095) darál0w válasza Zolás (#11094) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

voltak geil ultráim. mehet nekik 2.1-2.2V és megy nekik az 1000mhz is. nekem 960on mentek 2.1Val.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11096) Zolás válasza darál0w (#11095) üzenetére


Zolás
addikt

Na majd adok én nekik itt lógni 800on 3.2es proci mellett :DDD
Nagyjából szerinted mennyire állítsam a procit hogy egészségesen kihajtsa a vga-t(powercolor 4730) 3dmark és barátai nagyon nem izgatnak csak ne legyen visszafogva semmi sehol se :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11097) darál0w válasza Zolás (#11096) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szvsz már 3,2 elég neki.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11098) Zolás válasza darál0w (#11097) üzenetére


Zolás
addikt

Köszi.
Akkor megpróbálom mennyire vehetem le a feszt hogy stabil maradjon.
Ramokat meg kipróbálom eggyel nagyobbra tenni hátha elszalad annyin :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11099) peetmaster


peetmaster
senior tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni E8400 E0 tuninggal kapcsolatban. Aki ráér, és ért a tuninghoz, az írjon már légyszíves privát üzenetet. :) Köszönöm.

(#11100) Zolás válasza Zolás (#11098) üzenetére


Zolás
addikt

Ugy néz ki pont eltaláltam a tökéletes 3.2es tuningot :DDD Ha feszt veszek akkor hibával kilép az orthos. Ha fsb-t növelek hibával kilép az orthos :DDD
Ramokat 976on kéne járatnom amit nem merek. Most viszont 805ön megy 4-4-4-12es beállítással. Habár nem jöttem rá mitől indult meg a tuning de mindenki segítségét köszönöm. Szerintem 3.2 stabilan mindenre elég ami egy normál használatban szükséges lehet.
:R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.