Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) Ronaldo_23


Ronaldo_23
csendes tag

Csak használtan árulják egy picit olcsóbban 8k-ért és ezért vacilálok rajta.
Ezért gondoltam hogy a itteni rutinos rokáktól akartam megkérdezni hogy a tuning céljára megfelel e!
Mégegyszer köszi az infót!

(#11802) CSiMi_ válasza yolan (#11800) üzenetére


CSiMi_
tag

És én, mit csináljak, vettem ezt a noctuát, és nem tudom kihasználni... Nem tudom mit kell csinálni, egyszerüen nem enged húzni...

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#11803) yolan válasza CSiMi_ (#11802) üzenetére


yolan
őstag

aggyá' neki feszt, biosban lődd be a procit 1.4v-ra abból lesz hát, ő, köbö 1.36v, de biosban én 1.4v felé nem mennék. vtt-nek szerintem elégnek kéne lennie az 1.22-nek, az már 0.12v pluszba, lehet pll-nek is kéne kis plusz, de ezeken nem sok múlhat még ilyen fsb-knél szerintem, érted, ott valami nagyobb gubanc lesz, nem 0.1v-os vtt különbség

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11804) Mika1227 válasza yolan (#11798) üzenetére


Mika1227
őstag

Okok, 400 FSB, 8×szorzó, gyári hűtő. Bocsi a hiányos infókért! :R Mi az a VID? :((

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11805) yolan válasza Mika1227 (#11804) üzenetére


yolan
őstag

VID a gyári feszültség, az alapfesz.
Semmi gond nem történt, csak így több hsz lesz :)
400*8, oké, viszont az egész elbukik a gyári hűtő miatt. Egy tx2 vagy valami komolyabb kéne oda. Esetleg conky csodaolcsó hőcsöves hűtője.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11806) Mika1227 válasza yolan (#11805) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor gyári hűtővel ne is húzzam? Tesztelgettem már 3,2-re húzva 55-60 fok körül volt teljes terhelés alatt, és stabilan futott nem volt gond vele.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11807) yolan válasza Mika1227 (#11806) üzenetére


yolan
őstag

hanyagolnám, 2-3k-ért már hőcsöves, finom hűtőt lehet kapni, nem egy ökör ára, hűvösebb lesz, esetleg halkabb, épettartam nő8het), stb, csak nyerhetsz

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11808) Mika1227 válasza yolan (#11807) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem, köszi! Akkor lehet be szerzek egyet!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11809) Mika1227


Mika1227
őstag

A 62 fok gyári hűtővel teljes terhelésnél sok? E6750 3,2 Ghz!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11810) yolan válasza Mika1227 (#11809) üzenetére


yolan
őstag

Sok. Az én e6300-am 60-65 fok körül kezdte el dobálni az órajelet, leszabájzott a proci.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11811) Mika1227 válasza yolan (#11810) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor milyen hűtőt ajánlanál, ami azért nem túl drága és jó is? Ezt Cooler Master Hyper TX3? Vagy valami mást?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#11812) szat8


szat8
tag

Sziasztok!
Látom ez a topic mozgalmasabb, mint a másik, ide is leírom a kérdésem, hátha tudtok tanácsot adni.
Szóval:

A következőket állítgattam a biosban:
- PCI freq: 33 MHz
- PCI Ex. freq: 100 MHz
- spread: disabled
- memória órajel: 533 MHz
- végül azt a paramétert, ami nem FSB, de vmi olyasmi, elkezdtem 5-ösével felfele tornászni 200-ról.

Két kérdésem lenne:
1. Bár a RAM-om 800 MHz-es, az alaplap elvileg csak 533-at bír (illetve a frissített hivatalos honlap szerint native 600-at), de mivel az FSB-t növeltem, így 533-ról feljebb ment ez az érték. Ilyenkor lejjebb kéne vennem 400-ra az alaplap miatt, vagy a memória paramétere számít?
2. 220-nál nem bootol a gép, csak 215-nél (annál viszont stabil a rendszer), pedig arra számítottam, hogy 240-ig nem lesz gond. Ennek mi lehet az oka? Az, hogy a feszt nem növeltem az órajellel párhuzamosan, és 215 felett már magasabb feszültségre lenne szüksége a procinak?
(A proci hőmérséklete terhelés alatt se megy nagyon 60 fölé.)

A konfigom:
- asus P5GDC Delux alaplap
- 2x1GB DDR2 CSX RAM (800MHz)
- P4 541 3.2GHz (Prescot) proci
- NX5000 nexus táp (500W)
- Scyth Ninja procihűtő
(- ati x1300 pro videókártya, de gondolom ez mindegy)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#11813) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello yolan!
Talán tudsz valamit segíteni nekem ha ennyire kened a témát. Bár eléggé specifikus a dolog. ASRock P45X3 Deluxe lapom van. Mint köztudott nem annyira tuning barát biosa van ezeknek. És sajnos ezért meg is akad a tudásom. Ez egy DDR3-as lap, OC-ba tudja kezelni 1600MHz-en a ramokat. Nekem az a gondom, hogy nem tudom mivel lehetne rábírni a lapot a DRAM : FSB arány megváltoztatására. Csak 2:1-be megy. Alapon járatva a procit(9x333 E8400) a ramok 1333MHz-en mennek(2x666). Az a gond, hogy mivel nem tudom az arányt megváltoztatni így a tuning meghiúsul, mert ha emelném a procit(8x400) akkor a ramokat 800as FSBvel akarná hajtani de annyit meg nem tud, mert 666 a max. Kis tuningal talán 700at bírna normális lap alatt gondolom. Egy tesztel foglalkozó oldalon már járatták a ramokat 17xxMHz-en de ott meg nem tértek ki a ram részére csak ez CPU-Z kép volt amin 3:2-es DRAM : FSB volt látható és az nem derült ki, hogy hogyan érhették el. :W

(#11814) yolan válasza F_Zolee (#11813) üzenetére


yolan
őstag

ram szorzót kéne babrálni, ha engedi a lap és nem magának állítja be, de ez nagy elméleti tudás, asrock lapokat nem ismerem, és nem is szeretem annyira, legutoljára egy p3-es celeron alatt találkoztam hála asrock lappal még a 2. vh előtt. :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11815) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Esetleg nekem tudna valaki segíteni?
Nekem DDR2 RAM-ok vannak, 800Mhz-esek. Tuningoltam a procit AMD A64x2 3800+, a RAM-ot visszavettem 667-re, a HT-t 800-ra. A gyári időzítései a RAM-nak 5-5-5-15 2t. Ha ezen hagytam, akkor 2200Mhz-ig jutott a prockó. Adtam még egy kis feszt a RAM-nak is ill. a procinak is. Proci: 1.375V RAM: 2V. Így most 2250Mhz-en még nem hibázik. Na most, kipróbáltam, hogy a RAm időzítéseit levettem 6-6-6-20 ra, ekkor 2300Mhz fölé jutottam kicsivel. 1.4V-ot tudok adni max a procinak, és ekkor is csak 60fok körüli a max hőm. load alatt. Szerintem a proci bírná még 2500 körül is, de valami közbejátszik.
És itt jön a kérés. Mit próbáljak állítani, hogy bírjam a procit 2400-2500Mhz körül járatni?
CPU-z Most így áll jelenleg. Az alaplapot kiteszteltem, 290-es FSB körül bírja a dolgot. Azóta még hűtést is tettem rá, ami szerintem számít neki. Kérem valaki próbáljon tippeket adni, aki jártasabb ebben.
:R

illetve még egy kérdés. Miért van, hogy BIOS-ban fixálom a proci feszkóját pl.:1.375V-ra, és CPU-Z szerint néha így is felugrik 1.4V közelébe, sőt néha fölé is pillanatokra?! :R

Előre is nagyon szépen köszöntem!! :R

Gipsz Jakab

(#11816) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#11815) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Most csináltam egy ilyet. Most tesztelgetem kicsit, hogy mi hibázik, mi nem, illetve milyen meleg lesz a proc.

Szerintetek a PCI freki eldobhatja a gépet? Nincs semmim PCI-ban, de akkor is emeli a frekit, mivel nem lehet fixálni. Ha jól emlékszem, itt már 45 körül volt a PCI freki. Okozhatja ez a gondot? :R

Gipsz Jakab

(#11817) F_Zolee válasza yolan (#11814) üzenetére


F_Zolee
veterán

De épp ez az, hogy nincs ilyen konkrét beállítási lehetőség. Itt van a kézikönyve, láthatod mi van a biosba.(Ázsiai szerverről szedd) [link]

[ Szerkesztve ]

(#11818) F_Zolee válasza F_Zolee (#11817) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak az effektív sebességet ajánlja fel a bios. És majd ahhoz igazítja a DRAM : FSB arányt.

(#11819) yolan válasza F_Zolee (#11817) üzenetére


yolan
őstag

passz, asrock lap és csodái

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11820) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!
Rövid kérdésem lenne:
A phenom 9600 be szorzóját, ha átállítom a biosban (giga780g), akkor idle-ben nem veszi vissza az órajelet. Természetesen egyébként igen. Elkerülhető valahogy az első hsz-ben említett segédalkalmazás telepítése a c n' q-hoz?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11821) yolan válasza hibavissza (#11820) üzenetére


yolan
őstag

tudtommal ez ismert giga hiba, tuning esetén nem működik a cnq

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11822) hibavissza válasza yolan (#11821) üzenetére


hibavissza
veterán

Szóval, ha nagyobb teljesítményre vágyom cnq-val, akkor új proci, és/vagy alaplap?

(#11823) Dagidög


Dagidög
senior tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem: hogy tudnám elérni, hogy az FSB:DRAM arány 1:1 legyen? Az alap FSB-m 200, RAM 800, proci szorzója 15,5, HT 10x200. Ha beállítom az 1:1 arányt, nemes egyszerűséggel lerakja a memóriát fele sebességre. Gondolkodtam azon, hogy FSB-t 400-ra rakom, szorzókat meg felére és akkor korrekt lesz, de mielőtt ilyesmibe kezdenék megkérdezem a profikat.

(#11824) Blaze71 válasza hibavissza (#11822) üzenetére


Blaze71
őstag

Vagy nem a szorzóval tuningolod, hanem az EC-vel, így nem fixálod a szorzót, tehát visszaveszi a frekvenciát, de csak ha nem emelsz feszt. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11825) yolan válasza hibavissza (#11822) üzenetére


yolan
őstag

giga lapok nem fogják támogatni tuning esetén a cnq-t, tehát igen, vagy új proci, vagy új lap ami támogatja tudtommal

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11826) Blaze71 válasza hibavissza (#11820) üzenetére


Blaze71
őstag

Még annyit hozzátennék, hogy a feszemelést tolerálja a Giga lap is, ha K10-es procit teszel bele. Most a 770-DS3-ban van egy Athlon-II 620-as és visszaveszi a C'n'Q a feszt akkor is, ha tuning miatt fixálom. A szorzóról csak akkor tudnák nyilatkozni, ha fixálnám 13x-ra, de majd holnap megnézem. Egyébként megkockáztatom, hogy jobban jársz akár egy ilyen procival, mint az enyém is, mert a Phenom teljesítményét hozza.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11827) Blaze71 válasza Blaze71 (#11826) üzenetére


Blaze71
őstag

Megnéztem, hogy mit csinál, ha fixálom a szorzót és nem működik a C'n'Q.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11828) Beri válasza Dagidög (#11823) üzenetére


Beri
addikt

Egyrészt semmi értelme, másrészt nem találsz lapot, ami 400as FSB-t tudna.

yolan: Ez nem "giga hiba", ha szorzót emelsz, nem megy a C&Q.

hibavissza: Ha a phenom msr tweaker-re gondolsz, mint segédprogram, akkor attól nem kell félned. Legalább rendesen beállíthatod mikor váltson, nem csak a min. szorzó - max. szorzó között fog váltani, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11829) yolan válasza Beri (#11828) üzenetére


yolan
őstag

én úgy tudtam lap függő, de mivel nem vagyok amd guru ezért bőven lehet, hogy rosszul tudom
intel fronton is van pl olyan dfi lap ami képes eist-elni tuning esetén is korrektül, úgy emlékeztem amd fronton is van ilyen lap

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11830) hibavissza válasza Beri (#11828) üzenetére


hibavissza
veterán

Segédprogramként az első hsz-ben említettre utaltam.
Tartok ezektől a segédprogramoktól...megnéztem az oldalát, akár kínai is lehetett volna a bemutató két kép, szal úgy vok, amihez nem értek, azt nem piszkálom.
Azt hiszem írok a giga supportnak. Olyan kényelmes dolog lett volna ez a szorzóemeléses "tuning". Mást nem nagyon állítgatnék, mert nem értek hozzá és nem akarok szívni vele.
A giga adott valami tuningprogit a laphoz, de azt használva szakadozott volt a hang játék alatt. Mondjuk szökőévben egyszer dobok fel valami játékot a gépre, az is lefut egy hét alatt...szóval lehet inkább visszaveszek a felbontásból.
A MW2 az első játék ami nem megy full maxon a gépemen, meg a PS is lehetne gyorsabb....

Köszi a segítséget.

(#11831) hibavissza válasza Beri (#11828) üzenetére


hibavissza
veterán

Bocs a két hsz-ért!
Szóval nézem ezt a progit amit ajánlottál.
Amennyiben a biosból kiolvasott run and idle értékekkel töltöm fel, akkor nagy bajt nem csinálhatok?
Mennyire megbízható ez a progi?
Miért nem ír ilyet az amd vagy a giga? (az amd-s tuningprogi nem fut a hardveremen)

Szóval most hirtelen csak ez a pár kérdés futott át az agyamon. :)
Sem az amd, sem a giga nem csinál jó progit erre a célra, de Martin Kinkelin igen?

(#11832) Dagidög válasza Beri (#11828) üzenetére


Dagidög
senior tag

Miért ne lenne értelme? 1:1-ben nem jobb a gép teljesítménye? A lapom 600-ig állítható, szal ez nem probléma.

(#11833) Beri válasza hibavissza (#11830) üzenetére


Beri
addikt

Nem lesz semmi baj az msr tweakerrel, mióta nekiálltam húzni az enyémet, azóta használom. Alsó értéknek add meg azt, amire a C&Q veszi vissza, a felsőnek meg azt, ami nálad a tuningot jelenti. Fontos, hogy a biosban előtte állíts vissza mindent alapra, amit a progi szabályoz, és kapcsold ki a C&Q-t.
Az MW2-höz pedig szvsz nem a procid kevés.

Martin Kinkelin pedig jó gyerek :DDD

Dagidög: Régen volt már, amikor dúlt a RAM-FSB szinkronba hozása. Szvsz nem lesz stabil 400on az a lap sem. Egyébként szabad tudni milyen prociról és milyen lapról van szó, vagy az hadititok? :D

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11834) Dagidög válasza Beri (#11833) üzenetére


Dagidög
senior tag

Természetesen nem az, a proci egy AMD Phenom II 550 BE, a lap pedig egy MSI 785GTM-E45 :) Amúgy elég fura, mert BIOS-ból csak lefelé tudom rakni a szorzót... :(((

(#11835) hibavissza válasza Beri (#11833) üzenetére


hibavissza
veterán

Ok, köszi.
Abból gondolom, hogy a proci a gyenge láncszem, mert mikor elindítom a tlb patch-t, akkor lényegesen jobban fut. Gyakorlatilag csak az aa-t vettem vissza kétszeresre, amúgy minden maxon.
Sajna a tlb kikapcsolása magával hozza a váratlan kékhalált, ha PS-ben mókolok valamit, és a háttérben megy 2 böngészőablak és netán valami flash fut az egyiken, akkor tuti elszáll. Szal komoly melóra tlb nélkül nem alkalmas ez a proci...nem véletlen adtak javítást hozzá...

(#11836) Beri válasza Dagidög (#11834) üzenetére


Beri
addikt

Ha BE, felfelé is mennie kéne... BIOS update volt már?
Azt pedig kizártnak tartom, hogy 400at tudna a lap.

hibavissza: Az a TLB dolog a memóriacímfordítást gyorsítótárazza, tehát memóelérésben ad plusz kakaót. Ha nálad hibázik, csak a cpu csere a megoldás sajnos :(

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11837) Dagidög válasza Beri (#11836) üzenetére


Dagidög
senior tag

BIOS update nem volt még, attól parázok úgy nem fog menni a 4 magos unlock, ezzel a verzióval teljesen stabil és működik :D A BIOS flashelgetés meg nem az én műfajom (nem értek hozzá). Mondom, 600-ig mehet az FSB, az már más kérdés, hogy bírja-e.

[ Szerkesztve ]

(#11838) Blaze71 válasza Dagidög (#11837) üzenetére


Blaze71
őstag

Nagyon kevés lap van, ami egyáltalán 300 MHz fölött bírja. A Gigabyte lapjaim eddíg 280-290 MHz között viselték el max, fölötte már sokszor a Post sem futott le.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11839) hibavissza válasza Blaze71 (#11838) üzenetére


hibavissza
veterán

Bocsi, hogy belepofázkodok, szóvál ha a biosomban az fsb-t 220-ra állítom (ami nem 800 :F ), akkor megy a c&q és a vágyott 2,5 GHz is menni fog?
olvasnom kéne a témában tudom, sorry :B

[ Szerkesztve ]

(#11840) Blaze71 válasza hibavissza (#11839) üzenetére


Blaze71
őstag

Igen! :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11841) Beri válasza hibavissza (#11839) üzenetére


Beri
addikt

De ezzel együtt elmászik a többi órajel is. Ha már BE-d van, használd ki, tuningolj szorzóval. Az msr tweaker meg nem eszi meg a géped...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11842) hibavissza válasza Beri (#11841) üzenetére


hibavissza
veterán

Ok, köszönöm mindenkinek a válaszokat. Először megpróbálom azt a tweaker-t, referálok majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#11843) VIBO


VIBO
őstag

sziasztok
egy gyors kérdés
adott egy p5q lap, e8200, 2x2 1066 reaper
mennyi a max fesz amit manuálisan beállithatok neki biosban?
nb, fsb, stb?
azt akarom beéállitan és onnan lefele vinni
elvileg ez a procc 1.25el viszi a 4 ghzet és azt akarom stabilizálni

:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#11844) yolan


yolan
őstag

VIBO: p45 mch-nak max 24/7-es feszültsége 1.4v ha jól emlékszem, de ha visszakeresel, már párszor említettük ezt. A reapereknek meg szerintem ilyen 2.4v 24/7-re még adható. Innentől tudsz tesztelni. A kis wolfinak pedig max 1.4-es vcore, 1.4es vtt és a pll-re nem emlékszem fejből :K

Az apróban a két utolsó lapom, maximus 2 formula, és ep45-extreme ha valaki netán tuning lapot keresne

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11845) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Hali.

Mi lehet a probléma, ha tuning után 20 orthos stabil volt, lelöttem orthost utánna fagyott ki a gép, és mostmár be sem kapcsol? Elkezdi tölteni az XP-t és kékhalállal ujraindul.

Valami ötlet? MEMO-k haltak be? :R

Gipsz Jakab

(#11846) yolan válasza Jakab66[hun] (#11845) üzenetére


yolan
őstag

memó halál ált. kékhalált dob, a 20 perc orthos pedig kábé lószart se ér :)
írd csak le mi a konfigod és mit is húztál és hogyan

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11847) antal27


antal27
tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.
Adott egy Gigabyte ga-m61pme-s2-es alaplap egy AMD Athlon II x240 procival.Mi okozhatja azt a jelenséget,hogy ha felveszem az FSB értékét 200-ról 230-ra,
a gép egyszer elindul, máskor pedig nem,és ezt írja ki"Warning!Now system is in safe mode,Please re-setting CPU frequency in the CMOS setup.
Egyébként húzva teljesen stabilan megy ha elindul.

HELP!!!!

Előre is köszönöm.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#11848) Gyufaaa válasza antal27 (#11847) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az a deszka, nem tuningar való. Én is küszködtem egy dettó ilyennel. Sajna lapcsere. :U

[ Szerkesztve ]

(#11849) antal27 válasza Gyufaaa (#11848) üzenetére


antal27
tag

Szia.

Sajnos erre én is rájöttem.
De mi a gyengéje ami nem engedi az emelést.
És kösz a gyors választ.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#11850) Beri válasza antal27 (#11849) üzenetére


Beri
addikt

Minden plusz MHz ajándék, ezt tartsuk szem előtt. Ha nem bírja a lap, nem tudsz vele mit kezdeni.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.