Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#367) rrunner


rrunner
csendes tag

Sziasztok,

megvaltozott igenyeimhez (hehe) valasztottam egy uj routert, es tegnap este hazavittem egy wdr3600-at.
Sokadjara belevetettem magam a dd-wrt es open-wrt oldalak, wikik es forumok olvasasaba, peacockostul, szorostul, borostul, majd 2-3 ora multan tetozott az elkeseredesem. Nem leven linux guru, es router fw csereben sincs tapasztalatom, amikor szazadszor hivatkoztak a Hardware Specific oldalra, ahol nem szerepel a wdr3600, illetve a print szerverrol szolo topicokban az "itt lehet, hogy valami drivert fel kell meg tenned" jellegu utasitasoknal kezdtem sajnalni magam nagyon.

Viszont vegul ebben a forumban kotottem ki, es mint Kern Andras akinek a stegengedelye meghosszabbitasaban egy eredetileg fogorvos vegzettsegu, amde ma Lipcseben osszehasonlito-irodalmat tanito professzor ajanlotta fel telefonon a segitseget, elkezdtem erezni, hogy rendben lesz itt minden. :)

A minimalprogram, amit el szeretnek erni a szep uj routeremmel egy 30 megabites UPC cso vegen:
-Legyen net. Es NAT. Etherneten is, meg WiFi-n is. WPA titkositassal, MAC cim szuressel.
-Az egyik USB-re nyomtatot tennek, legyen print server.
-A masik USB-re HDD-t tennek, legyen torrent kliens, oda mentsen, onnan seed-eljen. A torrent kliensnek legyen web interfesze.
Amennyire az elejen utanaolvastam a temanak, es amit a vargalex build csomaglistajabol megertettem, ezt a fw tudja, siman menni fog, plane, ha segitetek, mert hiaba okos a firmware, ha en nem. :)

Aminek meg orulnek:

-Ha ellentetben a mai Linksysemmel, WPA mellett is lenne 30mbps wifin, nem csak Etherneten.
-Filmeket egy WDTV medialejatszorol nezek, kozvetlenul radugott USB diszkrol. Ezen kivul tud meg media serverrol vagy network share-rol is lejatszani. Jo lenne, ha a routerre dugott diszkrol is tudna lejatszani. Tehat kene egy media szerver, de legalabb egy samba share. (Nem tudom nem megy -e tonkre az USB diszk, ha folyamatosan jar. A mediaplayer bekapcsolaskor baromi hosszan indexeli az 500 GB tartalmat, ezt el tudnam kerulni, ha a routeren ulne a tartalom.)
-Jo lenne, ha tudnek MAC-IP osszerendeleseket definialni, hogy par cuccnak mindig ugyanaz legyen a cime fix IP allitas nelkul, legyen ez a DHCP baja.
Gyanitom, hogy ezek sem ordogtol valo elkepzelesek, megerosithetnetek.

Amire gondolni se merek: (De merek, csak nem vagyok meggyozodve rola)
-Szivesen felajanlanek a savszelessegembol egy nyitott hozzaferesre fixen egy megabitet. Levelezes, egy-egy oldal betoltese, basic dolgok. Mehetne folyamatosan boldog-boldogtalannak. Kenyelmes lenne ha vendeg jon, es a sajat gepen varazsolna, vagy a smartphone-javal leveleket nezne, ilyesmi. Ez volna a guest network?
-A print server jo dolog, de idonkent szkennelunk is a nyomtatoval. Scan-serverrol meg nem hallottam, egyetlen cikk amit olvastam ket evvel ezelott irodott, es kb. az volt a lenyege, hogy olcso cuccal felejtos a dolog. Nekem olcso cuccom van. Azert ha valakinek volna tippe, hogy lehet elkerulni hogy minden szkenneleshez ki kelljen huzni a nyomtatot a routerbol es atdugni a laptopba, annak orulnek.

Viszont eloszor szeretnem nem elrontani az alapokat. Volna valami linketek dummy-k szamara, ami leirja, hogy kell feltenni a vargalex build-et wdr3600-ra? Nagyon szepen koszonom elore is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.