Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Heroes fan válasza Heroes fan (#3700) üzenetére


Heroes fan
őstag

Viszont a másik gépen nincs internet.
A fehér kábelt dugtam a kékbe, ami kintről jön be a szobámba, másik szürke és az ment a gépbe illetve a sárgába.

(#3702) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor feltehetően valaki éjszaka átkötötte, amíg aludtatok. :)

(#3703) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3702) üzenetére


Heroes fan
őstag

Érdekes mert az ajtó nyitva volt a szobámnak, és a bejárati ajtó meg zárva volt természetesen.
Senki nem járt itt, anyámmal vagyok itthon.

(#3704) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ilyenkor mivan?,a másik gépen van sok csatlakozási lehetőség de másnak a gépéről.

(#3705) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A gépek íp címét honnan tudjuk meg?
Mert ha beírom akkor lehet csatolni hozzá.

(#3706) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Találtam egy tp linkes hálózatot ahhoz kéne csatlakozni, csak ott meg adatokat kér.

(#3707) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem keress egy rokont, szomszédot, barátot, aki ért hozzá és hajlandó is segíteni, mert ez így távolról, hiányos információkkal, kivitelezhetetlen.

(#3708) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3707) üzenetére


Heroes fan
őstag

Otthoni hálózatba csatlakoztatom akkor mit ér?

(#3710) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Még eggyel több router nőtt nálunk... egy WDR4300-hoz lett kötve egy Archer C2. A 4300-hoz van még egy NAS kötve, aminek DHCP-n fix cím van adva, a hálózaton belülről elérem, a 192.168.0.xxx címen. Az Archer 192.168.1.1 címen van, és most nem tudom, hogyan kellene beállítani, hogy onnan is elérjem a NAS-t.

Kerestem olyat, hogy az egész routert AP-ként állítsam be, de semmit nem találtam róla. Ha a vezetéket nem a WAN portba dugom, akkor onnantól nem érem el a routert. Egy másik routerrel megjártam annak idején, hogy először lekapcsoltam a DHCP-t, mert onnantól nem tudtam elérni, csak reset után, ezt nem szeretném ismét eljátszani.

Valaki le tudná írni a helyes sorrendet?

(#3711) Intruder2k5 válasza ngabor2 (#3710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Az Archer C2-t, de csak azt, összekötöd kábellel egy PC-vel.
2. A LAN IP címét átállítod 192.168.0.254 címre, vagy bármi másra ebben a tartományban, de lehetőleg a 4300 DHCP tartományán kívül.
3. Az új IP címén ismét belépve kikapcsolod a DHCP szervert.
4. Visszakötöd a hálózatba, a WDR4300-al LAN<->LAN porton összekötve.
5. Beállítod amit még szükségesnek találsz. WiFi, stb...

[ Szerkesztve ]

(#3712) ngabor2 válasza Intruder2k5 (#3711) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem szeretnék emiatt egy lan portot elveszíteni. Egy másik, Asus gyártmányú router is lóg a 4300-n, wan porttal összekötve, úgy működik szépen.

Adalék: keresgéltem, olvasgattam, mégis kikapcsoltam a DHCP-t az Archeren. Most vezetékes net van, de a wifin nem tudok csatlakozni, illetve a kiosztott címén se érem el az admin oldalt (az Asusét most kipróbáltam, azt elérem).

(#3713) Intruder2k5 válasza ngabor2 (#3712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha NAT-ol az Archer, akkor a WDR4300 hálózatából nem fogod elérni az Archer-re csatlakozó klienseket.

Ha a WDR4300 felől jövő kábelt az Archer WAN portjára kötöd, akkor ne kapcsold ki az Archer DHCP szerverét, illetve a LAN oldali tartománya sem lehet azonos a WDR4300-al, tehát hagyhatod 192.168.1.1-en.

Ha a WDR4300 felől el szeretnéd érni az Archer admin felületét, akkor engedélyezned kell a távoli elérést, mert ebből a szempontból ez annak minősül, ugyanis a bejövő kapcsolat annak WAN portjára fog érkezni. Ennek megfelelően a WDR4300 által kiosztott IP címén kell azt meghívnod is.

(#3714) mezis válasza ngabor2 (#3712) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor lekapcsolod a DHCP-t egy routeren, akkor a legbiztosabb módja az elérésének az, hogy fix IP címet állítasz be a PC-den, abból a tartományból, amelyikben az elérni kívánt router (illetve ilyenkor már csak switch) LAN IP címe van és vagy WiFi-n vagy vezetékkel LAN portján csatlakozol hozzá.
(Szükséges, hogy elkülönített alhálók legyenek ?)

mezis

(#3715) ngabor2 válasza Intruder2k5 (#3713) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Engedtem a leírásoknak, a WAN-ból átdugtam egy LAN portba. Most már wifin el is érem, tudok rá csatlakozni, elérem a NAS-t. Már csak a fixre beállított IP-címen nem érem el az Archer admin felületét. Legalábbis wifin keresztül, se az Archerre, se a 4300-ra csatlakozva.

(#3716) Intruder2k5 válasza ngabor2 (#3715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az érdekes. A két router LAN címe azonos IP tartományban van? Illetve WiFi-n csatlakozva ping-re válaszol az Archer C2?

[ Szerkesztve ]

(#3717) ngabor2 válasza Intruder2k5 (#3716) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen, mind a 192.168.1.xxx tartományban van, az archer a 113-asra lett fixálva. Pingre nem válaszol.

(#3718) Intruder2k5 válasza ngabor2 (#3717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor számomra ez X-akta. Egyébként amikor normál router módban használtad, akkor elérted WiFi-ről is az admin felületét?

(#3719) avatar2007


avatar2007
csendes tag

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni vásároltam egy Tp Link TR-WR940 N router-t ezt---->http://www.tp-link.com/hu/products/details/TL-WR940N.html és képtelen vagyok felfogni mi lehet az oka hogy egyszerűen egy LG E440 mobiltelefon még nem is látja a routert holott még előző nap több hálozatott is felismert tehát nem a telefonnal van probléma.Ha berakok egy másik routert azt felismeri és tudok csatlakozni de a vadi új routerrel pedig semmit nem tudok kezdeni.

Minden ötletet és tanácsot szÍvesen fogadok
előre is köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#3720) IstvánLászló válasza avatar2007 (#3719) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A routered WiFi-je engedélyezve van, mert ha nincs beállítva akkor nem is látja a telod.
A vadi új routerren állitasd is be a WiFi elérést és jó kell hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3721) avatar2007 válasza IstvánLászló (#3720) üzenetére


avatar2007
csendes tag

Igen be van kapcsolva világit a router-en a wifi lámpa a laptop fel is ismeri csak a telefon nem.

(#3722) mezis válasza avatar2007 (#3721) üzenetére


mezis
nagyúr

Hányas csatornán nyomul az új WiFi routered ? (És a régi ?)

mezis

(#3723) avatar2007


avatar2007
csendes tag

mind kettő auto-ra van állítva de egyesével is kipróbáltam a csatornákat és semmi mintha nem is létezne a telefon szerint a router.

(#3724) mezis válasza avatar2007 (#3723) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek közül az utolsót vagy valami hasonlót az okosra. (A többi sem megvetendő.)

mezis

(#3725) E300TD válasza avatar2007 (#3719) üzenetére


E300TD
tag

Nekem is volt hasonló eset, szintén LG telefonnal ( és egy D-link router-rel), át kellett állítanom a titkosítást Auto ( WPA &WPA2) -re, a Channel Width-et: Auto-ra és a 802.11 Mode-ot Mixed b/g/n-re, (utána restart)

Pontosan nem tudom melyiktől lett jó, mert egyszerre változtattam :D

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3726) ngabor2 válasza Intruder2k5 (#3718) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nekem is az.

Igen, el tudtam érni, azon keresztül állítottam be az új jelszót is.

Most a "működik, ne piszkáld" állapotba jutottam vele, megy a wifi, a vezetékes, a jelszavak át vannak írva, úgyhogy nem nagyon van ok a piszkálásra. Csak zavar, hogy nem lehet elérni.

(#3727) avatar2007 válasza ngabor2 (#3726) üzenetére


avatar2007
csendes tag

Hát köszönöm a sok választ sajnos ezeket mindet kipróbáltam és arra jutottam hogy visszavittem a boltba:S
A városba menet is rájöttem valami nagyon nem jó hiszen csak menet közbe kb 15-20 wifit találtam ha tehát a telefon jó most pedig küszködjön vele délutánig a boltos ha neki sem jön össze kapok egy másikat.

(#3728) avatar2007 válasza avatar2007 (#3727) üzenetére


avatar2007
csendes tag

Nos mindenkit csak biztatni akarok ha nem megy nem sikerül pedig biztos benne hogy tudja hogy ennek jónak kellene lenni --és nem jó --- vigye vissza.A boltba is ugyanaz volt a hibajelenség abszolúlt nem látta egy mobil sem a routert így csere lett.

(#3729) IstvánLászló válasza avatar2007 (#3728) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A routerednek mi volt a hibája, mit mondtak és érdemes vásárolnom egyet vagy nem?
Azért kérdezem mert én is ilyet szeretnék vásárolni és érdekelnének a konkrét tapasztalataid...
Köszönöm ha válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3730) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok,

Van egy TP-Link TL-WR340GD routerem. Egy 5ghz-es router mögé akartuk betenni, hogy 2,4-en is legyen wifi, mert nem minden eszköz eszi az 5-öt. Emiatt le lett tiltva a dhcp, de nem sikerült beállítani, és most sehogy se érem el az admin felületet. Akartam adni neki egy resetet, de hiába nyomom a reset gombot akár 1 percig is, nem áll vissza gyári állapotra, pedig hallom, ahogy kattan a mikrokapcsoló amikor megnyomom. Továbbra is látom a 2.4-es wifi ssid-ját, innen is tudom, hogy nem resetelődött. Elromlott volna a kapcsoló?

Van valami mód arra, hogy visszaállítsam gyári állapotba, vagy a dhcp-t ismét engedélyezzem?

Kösz.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#3731) mezis válasza ferenck (#3730) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Fix IP címet adsz a PC-dnek a megfelelő alhálóból.
Aztán így állítsd be.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3732) ferenck válasza mezis (#3731) üzenetére


ferenck
senior tag

Köszönöm, próbálkozom majd. :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#3733) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Hali
Van egy tl-wdr3500-as routerem. Telekom net, modemmel. Szeretnem a modem utan megosztani a netet, mind vezetekesen, mind wifin. Ezt a routert lehet ilyen hasznalatra beallitani? Ez lenne az AP mod? Ha igen, hogyan kell beloni? Koszonom a valaszokat elore is :R

(#3734) mezis válasza AMD_ok (#3733) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mínusz kettő. (A fix IP cím elmaradhat.)

mezis

(#3735) AMD_ok válasza mezis (#3734) üzenetére


AMD_ok
őstag

Koszi, de ez a leiras 2 egymas utan kotott routerrol szol. Ez nekem is jo beallitasi utmutato, a kabelmodem utan kotott router beallitasahoz?

(#3736) mezis válasza AMD_ok (#3735) üzenetére


mezis
nagyúr

"Telekom net, modemmel"
Ha az csak egy modem, akkor WAN port, internet beállítás,...
Ha viszont modem-router, akkor a link szerint.
(Mi a modemed pontos típusa ?)

mezis

(#3737) AMD_ok válasza mezis (#3736) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ilyen modem, ez sztem csak modem, ugye? Probaltam siman bealitani a routerben az elerest, de nem sikerult netet csiholni, 651-es hibat ir a gep. Mivel a routerben be van love a jelszo/azonosito, igy gondolom, azt mar nem kellene tobbet beirni sosem. Halozat van, tv pl latja, csak net nincs sajna. Router nelkul mukodik a net... Nemtom, mi lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

(#3738) mezis válasza AMD_ok (#3737) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. ez csak modem.
Amikor a routerhez csatlakozol a PC-vel (LAN-on vagy WiFi-n), kapcsold ki a PC-n a PPPoE (modem) csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3739) avatar2007 válasza IstvánLászló (#3729) üzenetére


avatar2007
csendes tag

Szia bocsánat hogy későn válaszolok nem voltam elérhető csak most hétvégén.Nos a router működött lan-on és felismerte a laptopok a wifi-t de sajnos egy telefont sem tudta felismerni a router wifi hálozatát mintha nem is létezett volna wifi.Sem a mi telefonjain sem a boltba .Felhívtam telefonon a tp link ügyfélszolgálatot ahol azt mondták voltak telefon problémák de szerintük az én telefonjaim a hibásak vegyek újakat.
Végül is kicserélték egy LB-Link BL-WR3000 tipusra ami tökéletesen működik ,egyszerű menű még az udvaron is van wifi egy kinai gyártó ha jól olvastam ,nagyszerű weboldalal és támogtással.Számomra a tanulság hogy nem mindig a kici kinai a rossz néha a neves gyártók is benézhetik.

(#3740) IstvánLászló válasza avatar2007 (#3739) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm hogy válaszoltál, más rutert kell keressek biztosan.
További szép napot és sok sok sikert kívánok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#3741) mindfields00


mindfields00
csendes tag

Olyan gondom adódott, hogy van egy tp link archer c8 router és egy samsung wifis nyomtatóm de nem tudom a hálózathoz csatlakoztatni mert mindig hibát dob. Mindenképpen vezeték nélkül kellene megoldanom.
A régi routeremmel ment gond nélkül a csatlakoztatás ugyanezzel a pc-vel, tehát az kizárható szerintem.
Tudna valaki mondani egy irányt?merre induljak?
A router beállításai és menuje szinte megeggyezik a wdr4300 és talán 841nd routerekkel, nem nagy eltérés mutatkozik.

(#3742) férfiállat


férfiállat
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy a routerem(TL-WR841N) kicsit ,,rosszalkodik" mostanában. Online játékoknál (D3, lol) hatalmas a latency kb 3-4k szokott lenni. kb 8 eszköz használja a routert (3 gép, 1 lapos, 4 telefon)+ vendégek.
Tegnap megvolt a frameware frissítés, de sajna ez sem oldotta meg a problémát.
1: mit lehet még ilyenkor tenni?
2: megtaláltam a dobozát amin van egy matrica, hogy kiváló minőség és 5 év gari rajta 1 pesti számmal (technikai támogatás) a számot felhíva egy domianokkal foglalkozó céget lehetett elérni ahol ha rámentél az ügyintézővel történő beszélgetésre a gép angolul annyit mond nincs válasz próbálkozz később.
Aztán hívtam a tplink.hu-n feltüntetett telefonszámot, ami pedig nem kapcsolható.
továbbá kb 3 éve vettem a routert de a számlája nincs meg, viszont a gyártási szám meg minden egyéb megvan mi ilyenkor a teendő?

(#3743) mzso


mzso
veterán

Egy TL-WR941ND-ben hol érhetőek el QOS funkciók?
Leginkább sávszélesség garantálása lenne érdekes az egyik gép számára.

(#3744) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van egy TP-LINK TL-WR841ND v8 routerem és bizonyos időközönként ismétlődően mindig megszakad a netkapcsolat.
Viszont a Windows hálózati hibaelhárítás helyrerakja a dolgokat, itt a kép róla:

Mitől lehet ez az "anomália"?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3745) E300TD válasza pvt.peter (#3744) üzenetére


E300TD
tag

Ez biztosan nem a router hibája.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3746) pvt.peter válasza E300TD (#3745) üzenetére


pvt.peter
őstag

pedig ugyanúgy megszakad a kapcsolat más gépeken is
(Windows 10)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3747) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok,

Más topicokban nem volt konkrét ötlet, bízom benne hogy itt több szerencsével járok az alábbi problémával.
Otthon van egy TL-R460, azon simán megy a Radmin-nal csatlakozás, simán beállítottam amit kell.
Apámnál egy TL-WR740N van, hasonló a menüje, mégsem jön össze.
Fontos részletek:
- fix belső IP kiosztva a gépnek
- Virtual server beállítva (itt annyiban különbözik a két menü, hogy utóbbinál van egy internal port beállítás is, amit ha nem állítok be, auto-n a radminban beállított portot adja be ide is) - service port a radminé, IP a fix 192.168.0.103
- XP-ben tűzfalhoz hozzáadva a radmin, de nem megy se bekapcsolva, se kikapcsolva
- belső hálózaton a 192.168.0.103-on simán csatlakozik, vagyis a radmin server maga beenged
- se belülről, se külső hálózatról nem enged be (próbáltam IP és noip host alapján is, ott minden rendben, router DDNS beállítása és noip saját progija is rendben frissíti a hosthoz tartozó IP-t)
- router firewall letiltva
- minden egyéb beállítás alapon, illetve ugyanaz mint az otthoni routeren amin megy simán - semmi szűrés, tiltás nincs beállítva
Router beállítási lehetőségei
Mi lehet az eltérés a két router között hogy az egyik beenged, a másik nem?
Mit kellene még átállítani?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#3748) Headless válasza gban (#3747) üzenetére


Headless
őstag

Azért a router tűzfal kikapcsolása a
Eléggé bátor dolog. Amúgy azt nézd meg, hogy publikus ip-t kapsz-e,vagyis egy online ip ellenőrző oldal és a router wan interfész ip-je egyezik-e, ha nem telefonálj a szolgáltatódnak, hogy publikus ip-t szeretnél kérni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3749) gban válasza Headless (#3748) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez volt másnak is a tippje.
Persze, megegyezik (szerintem, 99%, de ha jól rémlik, ellenőriztem ezt is).
Ott is Digi meg otthon is Digi.
Meg ugye router nélkül ment kívülről is, ezt valóban kifelejtettem, pedig még eszemben volt.
+1: ha nem jó az IP valamiért, akkor hibás IP-t jelez, míg jelen esetben csak annyit ír hogy nem sikerült csatlakozni.

Postázást nem vállalok.

(#3750) #97246720


#97246720
törölt tag

üdv urak! kérnék egy kis technikai segítséget tl-wr741nd helyreállításhoz... a haverom feltett rá egy openwrt-t azóta bootloopos lett a router... :(

ami van hozzá, PC, usb2rs232, pár szoftver

tippem szerint az uboot halhatott meg benne, mert soros porton nem ír ki semmit, néztem youtube-on egy visszaállító videót, de a router teljesen nem azt csinálja :(

a jelenség: bekapcsolás után 1 led kivételével az összes felvillan, majd elsötétül a power led kivételével, felvillan a "napocska jelű" állapotjelző led, a wps led meg a lan ledek, majd kialszik a power led kivételével mind, és kezdi előről :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.