Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) jokka_skate válasza suste (#4248) üzenetére


jokka_skate
csendes tag

Esély van rá hogy lesz rá Openwrt vagy más nem gyári firmware? Igazából a torrentezés megoldása lett volna az elsődleges cél, gondoltam ha az 5ezer forintos régi routeremre van talán erre is találok. Tudnál egy olyan routert ajánlani ami wifi sebességben kb ez a színvonal vagy jobb, de lehet rá openwrt-t tenni?

(#4252) Multibit válasza jokka_skate (#4251) üzenetére


Multibit
veterán

Ugye nem wifi-n akarsz torrentezni?

[ Szerkesztve ]

(#4253) jokka_skate válasza Multibit (#4252) üzenetére


jokka_skate
csendes tag

Ahhoz tökéletes lenne a gyári firmware is ,hogy a számitógépemröl torrentezzek wifin :D A routeren szeretnék futtatni torrent klienst, és az adatokat pedig a router usb portján lévő merevlemezre mentené

(#4254) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy Tp-Link AC1750 router Model No:Archer C7

Folyamatosan eldobálja a netet, egy hónapja vettem. Az volna a kérdésem, hogy van benne valami önteszt vagy egyáb táblázat amiből kideríthető hogy mi a gond? A legfrissebb fw van rajta, és V2-es verzió.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4255) Multibit válasza jokka_skate (#4253) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor bizony routert kell cserélned.

(#4256) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

C8 ugye tudja az 5 ghz-et is. A hozzá kapott 3 antennát mindegy hova csavarozom fel?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4257) suste válasza FIREBLADE78 (#4256) üzenetére


suste
veterán

Nem hinném, hogy pl egy dobozostejre csavarva sok hasznát vennéd, de hát ízlések és pofonok :)

(#4258) FIREBLADE78 válasza suste (#4257) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

lol. Úgy értem,hogy valahol láttam a két db 2,4-es antennát ne csavarjuk egymás mellé stb. Érti?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4259) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

most kötöttem egy 500-as UPC netet, amihez koax és modem a kötelező kellék sajnos. a kérdésem az, hogy ha sikerrel jár a korlátlan mobilnetes sim beszerzése, akkor azt milyen eredménnyel tudnám összepárosítani a most érkezett Archer C7-el?

arra gondoltam, hogy keresek egy normális paraméterekkel rendelkező usb sticket, ami megkapja a sim kártyát. ha tud legalább 300Mbit-et és bepattintom az Archer egyik usb portjába, akkor az vajon átlagnál kicsit combosabb otthoni felhasználásra működőképes lehet? van akinek van ilyen irányú referenciája?

köszönöm előre is a válaszokat :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4260) woodworm válasza hoffman_ (#4259) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem gyári fw-vel sehogy.
Openwrt/lede estén megoldott a stickek kezelése, de ellenőrizni kell, hogy az adott típust kezeli-e. Mindemellett ott a kérdés, az usb-n átmegy ekkora sebesség vajon, a c7 fog natol vagy nem és tudja-e egyáltalán ezt a sebességet.

A upc 500-assal mi a baj?

(#4261) hoffman_ válasza woodworm (#4260) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ!

azért feltételeztem, hogy működhet (mert rémlett, hogy valahol már olvastam), mert a doboz jegyzi, hogy tud stick-et is fogadni usb-n, gondoltam akkor a gyári fw is tudja. rendben, köszi a választ, akkor ezt nem rakom be a megfelelő megoldások listájába. jövőhéten elvileg kiderül, hogy miként üzemel a upc, még nem tudtak kijönni kötni, függetlenül ettől azért egy korlátlan net sim-et is kerítettem. a kíváncsiság kedvéért megpróbálom megnézni, ha sikerült stick-et kölcsönöznöm. az usb port 2.0, ez kapásból korlátokat állít fel szerintem, ez nem kérdés.

alapvetően az, hogy upc. nem kedvelem, de ebbe felesleges belemenni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4262) woodworm válasza hoffman_ (#4261) üzenetére


woodworm
veterán

Az infografikán szerintem pendrive van és nem 3g/4g stick, ill. a felirat storage sharing és ftp server.

(#4263) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nagyon szemezek egy c9-el. Van aki használ ilyet? Nekem emeletes házba kellene,3 emelet van. Sok tégla,itong,karton fal. C8-t már kipróbáltam ott,nem volt rossz,de lehetne jobb a jel.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4264) Mulder614


Mulder614
csendes tag

sziasztok.
Nekem a routerem TL-WR841N az a helyzet hogy a webes felületre nem enged belépni...próbáltam először az admin admin, aztán a nettszolgáltató által megadott felhasználónevet és jelszót is de semmi...azt irja hogy

"hitelesítés szükséges. A webhellyel való kapcsolat nem privát"

valami ötlet?

(#4265) kohi válasza bull84ghia (#287) üzenetére


kohi
tag

Üdv,

Már régen volt de nekem most adta meg magát a router (ua). Te tudtál vele kezdeni végül valamit?

Köszönöm!

(#4266) Gyurka6 válasza Mulder614 (#4264) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

A reset gomb megnyomása kb.

Gyurka

(#4267) Mulder614 válasza Gyurka6 (#4266) üzenetére


Mulder614
csendes tag

okés.
már kiderült hogy a szolgáltatóm irta át a jelszavamat (Ukrajnába ezt is megtehetik...) a lényeg hogy ha resetelem akkor beléphetek ismét admin admin névvel és jelszóval?

(#4268) Gyurka6 válasza Mulder614 (#4267) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Amennyiben át tudja írni a jelszavadat, akkor meggondolandó, mivel így az egyéb szükséges beállítások elvesznek, ha azokat tudod csak akkor kellene. Az alap jelszó visszaáll, viszont ha tied a router akkor a szolgáltató wan oldalról nem érhetné el, eredeti szoft esetén. Így valaminek még lennie kell.

Gyurka

(#4269) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok van egy nagy problémám . Adott egy Tp-link MR6400 as 4g-s router. Telenor kártyát belerakva szép és jó van 90 -100 mbit a gond ott kezdődik hogy ez valahogy nyögvenyelősen csinálja már a netet gondolkozik nem akar tölteni stb viszont ami a legroszabb hogy így online sem lehet vele játszani vagyis ez teljesen nem igaz mert pl a Rocket League nevű játékban pléldául európai szerón 40 és 50 es pinggel vagyok fent több óra stabil játék . És itt jön a baj a GTA 5 aminél már indításnál sem akarja betölteni a szerókat folyton azt írja ki hogy a rockstar szerverei nem elérhetőek ( ha a telómat rádugom a gépre usb s netmegosztással akkor gond nélkül betölt az online és csapathatom) és ez nagyon érdekes próbáltam resetelni de úgy sem jó mert akkor sem enged fel. Mi lehet a probléma a router kb 4 napos .

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#4270) zozó72


zozó72
csendes tag

Sziasztok!

Van egy marha régi TP-Link 150 mbps-es wifi routerem, és vettem egy Google Chromecast-et, amit már a lassú routerem nem bír kiszolgálni. (Nem tudom a mobil képét kirakni vele a TV-re, csak az alkalmazásokét.)

Ha venni kellene helyette új routert, milyet vegyek?
Elég egy 300 mbps-es? Vagy célszerű lenne egy 450 mbps-est vennem?

Egy TP-Link TL-WR940N V4-et néztem ki magamnak.

Várom a segítségetek!

Üdv:

Zozó

(#4271) woodworm válasza zozó72 (#4270) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy látom a Chromecast csak egy streamet tud, ezért gyorsabb nem lesz a 450-essel sem, mert ugyanúgy csak 150-es linksebesség lesz elérhető. A v2 kapott ac sávot is, ott adott a 433-as linksebesség, annak gyorsabb lehet a valós átvitele.
Azt ajánlom vásárláskor, hogy ne a mostani konkrét igénybél indulj ki, és ne az elérhető legolcsóbb ac-s routert vedd meg, hanem kérdezz rá a routeres topikban.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Mulder614 válasza Gyurka6 (#4268) üzenetére


Mulder614
csendes tag

én jelenleg http://192.168.0.1/ ezen a webhelyen keresztül nem tudok bejelentkezni...
szoval hard reset után az eredeti admin admin jelszoval és névvel bejelentkezhetek?

(#4273) Gyurka6 válasza Mulder614 (#4272) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szerintem gyári szoft esetén viszaáll az alapra, 192.168.1.1 admin/admin.

Gyurka

(#4274) -ZeeZee- válasza Gyurka6 (#4273) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szerintem a 192.168.0.1 az alapértelmezett, de elvileg a router alján a matricán rajta van, hogy mi az alap IP cím és a felhasználó/jelszó.

(#4275) sujgojo válasza krealon (#4134) üzenetére


sujgojo
csendes tag

bocs rossz helyre ment

[ Szerkesztve ]

(#4276) Gyurka6 válasza Mulder614 (#4272) üzenetére


Gyurka6
őstag

http://tplinklogin.net ezzel próbáld, megnéztem mit is írtak a matricára.

Gyurka

(#4277) sludgeboyx


sludgeboyx
tag

Sziasztok némi okosságért fordulnék a nagyérdeműhöz.Tervezem egy Tp-link AC1200 vásárlását de kicsit megakadtam.Látom két verzió létezik és nem tudom érdemes e a drágábbat vennem.
C1200 https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c1200-p356075045/

C50 AC1200 https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c50-ac1200-p308327635/

Illetve mennyire megbízható router ez?Nekem semmi extra igényem nincs net menjen torrent zúgjon wifi hasítson aztán helo.Esetleg ha tudtok esetleg érték arányában jobb routert azt is köszönettel venném.

[ Szerkesztve ]

(#4278) Multibit válasza sludgeboyx (#4277) üzenetére


Multibit
veterán

Díszes társaság ;]
Inkább ezt a rokont: Archer C5!

(#4279) FIREBLADE78 válasza sludgeboyx (#4277) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem c8 van, eddig bevált. 30k volt.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4280) sludgeboyx


sludgeboyx
tag

Köszönöm a segítségeteket 30k nekem már sok igaz találtam c9 22k de szállítással fene tudja mennyi lenne amazonról plusz ugye a garancia elég macerás külföldet tekintve.Szerintem a C5 sem lesz problem.

(#4281) vitemerius


vitemerius
tag

Sziasztok!

Nem vagyok túlságosan járatos a kérdésben, ezért kérdezem, hogy melyik TP-Link router képes usb-n hozzácsatlakoztatott HDD-ről közvetlenül TV-re streamelni videót (anélkül tehát, hogy a számítógép be lenne kapcsolva)? Gyakorlatban is, nemcsak papíron. Pl. az Archer C50 AC1200 képes erre? LG tévéről lenne szó.
Köszi!

(#4282) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,

akinek van C8-a vagy tapasztalata vele, tudna segíteni hogy mennyire hangos a router és hogy hogy kezeli a USB3-n rákötött vinyót?
Nekunk hálószobában van a jelenlegi router és ha ciripel vagy megy a vnetillátor akkor kilőve, inkább asus ac58, de a TP link legalabb elméletben többre képes.
Köszi

(#4283) Multibit válasza sztomi1981 (#4282) üzenetére


Multibit
veterán

a TP link legalabb elméletben többre képes
Konkrétan, miben is?

(#4284) woodworm válasza Multibit (#4283) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a wifire gondolhatott.
Érdekes szembesíteni egy qualcommos asust egy broadcomos tplinkkel.

(#4285) sztomi1981 válasza Multibit (#4283) üzenetére


sztomi1981
tag

Igen, a wifire gondolok,sebességben 1300 vs 1750.

(#4286) sztomi1981 válasza woodworm (#4284) üzenetére


sztomi1981
tag

Enynir enem értek hozzá hogy ismerjem a router procikat, miért érdekes szembesíteni? egyik talán sokkal jobb a másiknál? És ha igen, akkor eb miben nyilvánul meg?
köszi

(#4287) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy jelenleg egy tl-wr1043nd v1-es routerem van. Most váltok diginet 500 mbit/sec internetre.
Ez a router wan lan irányba ezt a sebességet biztosan nem fogja átvinni. A tp link oldalát nézegetve van egy újabb v4-es változat is. Ott azt írják, hogy akár 800 mbit/sec átvitelre is képes vezetékesen wan lan irányba.
Érdemes volna erre a típusra váltanom? Nem fogja lekorlátozni az 500 megabites internet sebességét?

A választ előre is köszönöm!

(#4288) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Mostanában egyre többször dobja el magát a tplink 4300 routerem. Legújabb firmware van rajta, egy Digi 500/200-as nettel van használva. Akkor is elszáll, amikor egyáltalán nincs le-feltöltés (mármint számottevő).
Mintha ki lenne húzva, hiába pingelem nincs kapcsolat köztünk.
Ki-be kapcsolás után újraéled, majd véletlenszerű időpontokban megint leáll.
A szokásos ledek villognak, szerinte van net kapcsolat is, a két számítógép illetve a tv is aktív szerinte, de mégsem okés.
Mit kéne tegyek?
Elvileg a garancia pont lejárt, ha minden igaz.
A logban nem nagyon tudom, hogy mit kéne keressek.. (bár újraindítás után resetel a system logja)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4289) Multibit válasza sztomi1981 (#4285) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, a wifire gondolok,sebességben 1300 vs 1750.
Nem érdemes összehasonlítani az összevont wifi sebességet (ami csak marketing fogás). A routerek ugyan tudnak szimultán sugározni, de a kliensek általában nem.
A két említett router esetében sokkal fontosabb, hogy a TP-Link három antennás (MIMO 3x3:3), de az ezt kihasználó kliensek igen ritkák. Az Asus négy antennája sávonként (2.4 GHz, 5 GHz) dedikált antennákat jelent és nem MIMO 4x4:4-et.
A SoC-ok összehasonlítása valóban érdekes lehet, de nem igazán könnyű az eltérő felépítésük miatt. Kérdés, hogy mennyire jól oldották meg a program tervezők a feladatok párhuzamosítását, mennyire jól használható ki a 2 (TP-Link) és a 4 mag (Asus).

(#4290) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! van nekem 1 Tp Link td w8960nb routerem! Meghalt csak a power led világít,lehet valahogy fladhelni hogy jó legyen?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#4291) sztomi1981 válasza Multibit (#4289) üzenetére


sztomi1981
tag

Szia,
köszi ez egy nagyon érdekes, de akkor antenna/lefdettség terén most akkor melyik a jobb.
Azt tudom hogy a Mu-Mimut alig használja ki valami mianapság és egyelőre nem tódulnak a routergyártók erre a funkcióra úgy látom, tehát lehet nem lesz annyira nagy jelentősége pár év múlva sem.

A szoftverek terén melyik használhatóbb, (csak a gyériakat fiogylemebe véve), Illeve ami még fontos számomra de nem találtam infót róla, hogy a TP link roputernek milyen a hútése? Aktív vagy passzív, mert ha van hangja, akkor azis kizáró ok lehet (hálószobában lenne egyelőre).
Köszi

(#4292) Multibit válasza sztomi1981 (#4291) üzenetére


Multibit
veterán

antenna/lefdettség
:F
A lefedettséget (sebességet, stabilitást) nem lehet előre megmondani, csak vásárlás után derül ki. A Milyen routert topicban ez a kérdés rendszeresen előjön, mindig ugyanaz a válasz rá.

Általában jobbnak tartják az Asus routereket gyári szoftver tekintetében.
Csodálkoznék, ha bármelyik ventilátoros hűtésű lenne a kettő közül. Egyik sem hangos. A TP-Link - a Broadcom chipsetnek köszönhetően - jobban melegszik.

(#4293) .Farkas.


.Farkas.
tag

Hali

Van valami otletetek arra, hogy TFTP transfer miert megy kb 1,7kb-al?

Probalok mask firmwaret rakni, OPENWRT-t probaltam, stock firmware-t is. mind ugyan ugy 1,7 kb al masol...

(#4294) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Van egy (vagy volt) WR841N routerem. Már rég nem használtam, de most pár óra működés után semmi életjelet nem ad. Ha bekapcsolom az összes led felvillan, majd a power folyamatosan villágít. Próbáltam a gombjával resetelni, de semmi változás. Wifi jel természetesen nincs, és kábelen sem tudom elérni. A panelján semmi látható hiba nincs. Van valami trükk amivel életre kelthető?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#4295) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy TP-Link 941Nd router és egy Sony Z1Compact telefon.
A Telekom duplázta az internetem 50/15-re. Gépen szépen megvan, viszont telefonon csak a feltöltési sebesség.
A letöltés 20Mbps-től nincs több pedig 40cm-re ülök a routertől. Ilyen beállítások mellett: [link]

Mit tehetek, hogy ó legyen, szerintem 20-nál azért többet kellene tudnia.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4296) krealon válasza Predator2 (#4295) üzenetére


krealon
veterán

Wifi hibajavitas 1x1

Ha sok ( tobb mint 8) wifi halozat talalhato a kornyeken, akkor a fix 40 MHz-es csatornaszelesseg beallitas ront az atviteli sebessegen.

AC-s szabvanyu routerel meglenne a teljes sebesseg, tekintve, hogy a Sony Z1 Compact, AC wifi kompatibilis.

(#4297) Predator2 válasza krealon (#4296) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs 8, csak 3, max 4 a környéken inSSIDer szerint.
Nincs pénzem másik routerre. Meg egy 50-es nethez nem is sok értelme lenne szerintem.
Viszont váltottam csatornát 1-ről a kettesre és már ment 40Mbps! :Y

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4298) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nem tudom mi az isten van,de unom. Vettem egy c8-at és kb 5 perc v meg sem nyit egy rohadt oldalt a macbook. Vagy a gép a szar vagy a router. Néha jó,néha belassul. Torrent szépen pörög,de kikapcsoltam,semmi..

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4299) mezis válasza FIREBLADE78 (#4298) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez talán segít.

mezis

(#4300) laabom


laabom
tag

Sziasztok. egy kis segítségre lenne szükségem. Az otthoni hálózatban van egy ilyen router. Viszont nem elég erős a jel a felső szinten szinte csak minimális.
Szeretnék egy jelerősítőt vásárolni.
Két választáson gondolkodom : eggyik - másik
Melyiket ajánljátok ha jól néztem mind kettő kompatibilis a mostani routeremmel igaz?

Várom a segítségeteket. Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.