Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Clickbait válasza mezis (#4700) üzenetére


Clickbait
aktív tag

A routeren belüli admin panelen.

Megnézem ezt a klónozást, bár elvileg nem kéne..

You got clickbaited.

(#4702) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Valaki próbálta már? Tegnap jelzett :)

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4703) Clickbait válasza Clickbait (#4701) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Végül a régi routerből kilesett MAC klónozással megoldódott, köszönöm a tippet. :K

You got clickbaited.

(#4704) Roshan


Roshan
tag

Udv. Lenne egy tp-link archerc5400,
Tudna valaki segiteni hogy hogybirom bealitani a tavoli elerest?

(#4705) laspring


laspring
tag

Sziasztok!

Mi a különbség az Archer C1200 és az Archer C5 között?
A C5-ös mintha kifutó modell lenne igaz?
Melyik ajánlottabb otthoni felhasználásra, Digi1000 nethez?
Köszi

(#4706) Jocy válasza Kinsiinoo (#4702) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia! Én feltettem, eddig minden ok, nem vettem észre semmi rendellenességet.

laspring: Mindenképp a C5-öt vedd a kettő közül, már ha találsz még boltban. A másik nem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#4707) laspring válasza Jocy (#4706) üzenetére


laspring
tag

Köszi az infót!
Indoklás? :)

(#4708) Jocy válasza laspring (#4707) üzenetére


Jocy
aktív tag

Sokan random újraindulásokat tapasztaltak. Más chipsetet kapott mint a C5. Többen széria hibásnak titulálják itt a fórumon is.

Két USB port az a C5 lesz legjobb tudomásom szerint. A legjobb, ha felhívod őket, és rákérdezel mielőtt megrendeled.

[ Szerkesztve ]

(#4709) laspring válasza Jocy (#4708) üzenetére


laspring
tag

Sok webshopban nem megkülönböztethető hogy pontosan melyiket árulják.
Mi a biztos ismertetőjele a régi C5-nek? Pl az 1db USB port?

(#4710) Kinsiinoo válasza Jocy (#4706) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

És valami javulást ha már azt ígéri? :D

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4711) Jocy válasza Kinsiinoo (#4710) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nekem nem volt bajom vele eddig sem, stabil, még nem fagyott le. Ezért írtam, hogy nem vettem észre semmi különbséget. Ami plusz támogatás jött az meg csak jó nekünk. :)

(#4712) Kinsiinoo válasza Jocy (#4711) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Rendben, köszi :) :R

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4713) pirobika


pirobika
csendes tag

Sziasztok

Van egy tplink_tl-wr941nd v3 routerem.
egy 2010 évi DD-wrt szoftver van rajta...
így vettem használtan.

Rá szeretném rakni a frisebb verziót
de melyiket kell ?
a ver : 3.6

igy nincs szoftver ,csak ugy hogy ver: 3 , ver : 4 , ver : 6

(#4714) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Van egy tp-link 940n 450mbps router..100megás net..a wifi channel widt automatára van állitva,mikor mérek wifin testet,akkor 80-90megát ir..megprobálom egy fél óra mulva,akkor 50..ha átkapcsolom 40mhz-re,akkor elöször ugyanugy 80-90,majd 50..vissza automatára,akkor megint ugyanaz..mi lehet a gond?kábelen megvan a 98-100..

GO Gunners!!!

(#4715) mezis válasza snooze (#4714) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A gond az, hogy semmit sem tudunk a környezetedről.

mezis

(#4716) snooze válasza mezis (#4715) üzenetére


snooze
veterán

Fal,szomszéd nincs..routertöl 2m..
Zavaro körülmény nincs,vagyis nincs rajtam kivül más hálozat..
Ssid betükböl áll,ékezet,különleges karakter nélkül..
Mindegyik csatornán probálva ugyanaz a jelenség..
P9lite,lg g3-mal mérve..

GO Gunners!!!

(#4717) rover45 válasza pirobika (#4713) üzenetére


rover45
senior tag

Én ezzel kezdeném :)

(#4718) snooze válasza mezis (#4715) üzenetére


snooze
veterán

Leirtam..

GO Gunners!!!

(#4719) snooze válasza mezis (#4715) üzenetére


snooze
veterán

:W :W :W

GO Gunners!!!

(#4720) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

WDS bridgelésnél lehetséges, hogy engedélyezett MAC szűrővel nem tud kapcsolatot létrehozni két eszköz egymással?

(#4721) mezis válasza Grg (#4720) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehetséges, ugyanis a WDS chipset és gyárfüggő.

mezis

(#4722) Grg


Grg
tag

Kár, gondoltam ha nem muszáj nem teszek fel dd-wrt-t a wr741-re.

(#4723) holden72 válasza Kinsiinoo (#4702) üzenetére


holden72
tag

Nekem úgy tűnik, hogy az új firmware után nem megy a távoli menedzsment....

(#4724) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

Egy 841nd-t használok ap-ként és ehhez egy 901nd-t repeaterként, előbbi v10, utóbbi v2.

Áttervezés miatt a repeaterre már nincs szükség ebben a formában, és azon gondolkodtam, hogy vajon a 901-es jobb lenne-e ap-nek mint a 841?

(#4725) Grg válasza TeeJay (#4612) üzenetére


Grg
tag

Szia,

nem tudom aktuális-e még, de másoknak talán jól jön a 12-13-as csatornák engedélyezésére:

Ha nincs telepítve a Webshell:
A System/Plugins-nál a refresh pluginsra katt. majd megkeresni a Webshell for Gargoyle-t és installálni.
ezután System-nél megjelenik a Webshell opció (nem emlékszem, hogy ehhez kell-e/magától újraindul-e install után)

Webshellbe belépni és a következő parancsokat beírni és mindegyik után execute-ra katt:
uci set wireless.radio0.country=HU
uci commit wireless

Újrainditani a routert

Webshellbe belépni és beírni hogy:
iw reg get

Ha minden jó akkor ezt kell kapnunk:

global
country HU: DFS-ETSI
(2402 - 2482 @ 40), (N/A, 20), (N/A)
(5170 - 5250 @ 80), (N/A, 20), (N/A), AUTO-BW
(5250 - 5330 @ 80), (N/A, 20), (0 ms), DFS, AUTO-BW
(5490 - 5710 @ 160), (N/A, 27), (0 ms), DFS
(57000 - 66000 @ 2160), (N/A, 40), (N/A)

phy#0
country US: DFS-FCC
(2402 - 2472 @ 40), (N/A, 30), (N/A)
(5170 - 5250 @ 80), (N/A, 23), (N/A), AUTO-BW
(5250 - 5330 @ 80), (N/A, 23), (0 ms), DFS, AUTO-BW
(5490 - 5730 @ 160), (N/A, 23), (0 ms), DFS
(5735 - 5835 @ 80), (N/A, 30), (N/A)
(57240 - 63720 @ 2160), (N/A, 40), (N/A)

global
country HU: DFS-ETSI
(2402 - 2482 @ 40), (N/A, 20), (N/A)
(5170 - 5250 @ 80), (N/A, 20), (N/A), AUTO-BW
(5250 - 5330 @ 80), (N/A, 20), (0 ms), DFS, AUTO-BW
(5490 - 5710 @ 160), (N/A, 27), (0 ms), DFS
(57000 - 66000 @ 2160), (N/A, 40), (N/A)

Success

Illetve a Wireless beállításoknál látni a 12-13-as csatornát is

(#4726) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan problémával találkoztam, hogy tegnap este elment itthon a net. Vagyis először a Wifi-t vettem észre. (Telekom IP szolgáltás) A Wifi-t pedig egy TP-Link TR-WL841N szolgáltatja. Szóval wifi sehol..nézem, piros(inkább sötét narancs) a net led. A gép is ezen keresztül kapja a világot. Később nézem, hogy azon sincs net. A gép lát hálózatot, csak netet nem.
Áramtalaítottam a modemet is, meg a routert is. Külön-külön, egyszerre, volt 10mp, de semmi. Mivel éjjel volt és mentem aludni, gondoltam majd reggel hívom a Telekomot. Így is lett. Viszont ott mindent rendben találtak. Volt tv, meg telfon is. (azon hívtam őket :DD ) De wifi sehol.
Nézem, még mindig narancs a net led... Igazgatom a kábeleket (amúgy hónapok óta a madár nem jár a téma környékén) kihúz, bedug, semmi.
Jövök haza, nézem a gépen van net. Viszont wifi sehol. De még a modemet sem látom.

....

Szóval az történt most, hogy miközben írtam ezt az üzenetet azért próbálkoztam neten. Korábban a router-be sem tudtam belépni. Nem fogadta el a user/psw párost. Most talán a reset miatt sikerült. Plusz a korábbi neve helyett valami TPLINK2 hálózat jelent meg...Gyanús is volt, hogy milyen erő a jel...Szóval kiderült, hogy egy reset után be tudtam újra lépni és konfigurálni a wifit jelszavastul, mindenestül.

Köszi srácok. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#4727) cappa72 válasza Cancer (#4726) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha esetleg újra ismétlődik az egész hercehurca, akkor elkezdett döglődni a rútered.
Én is így jártam a 740-nel.
Egy darabig még életre kelthető volt, aztán egyszercsak nyekk, rotty, és azóta használhatatlan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4728) avlisz80


avlisz80
tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni használ valaki esetleg ilyet: RE200 AC750 hatótáv növelőt?
Sehogysem tudom beállítani!WPS-en keresztül elvileg talál 2.4 és 5gh hálózatot de sem a telefon sem a számítógép wifi sticken keresztül nem látja az eszközt!Ha viszont első nekifutásra WPS-t kihagyva próbálkozom akkor látja a telefon és a szgép is és működik is a 192.168..... be is tudom állítani az oldalon keresztül!De...
Semmilyen led nem világít beállítás után az eszközön se 2.4gh se az 5gh így hálózatot nem talál...
Van esetleg valakinek hasonló aki használ ilyet? :F

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#4729) kgymac válasza avlisz80 (#4728) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Van kettő db, de inkább az RE210-et használom (mac szűréssel tud többet+külső antenna). Minkét típust ugyanúgy kell beállítani, notival csatlakoztam kábelen, meg kellett keresni a repeater-t (gateway/dhcp ip-je vagy a doksija szerinti címen: tplinkrepeater.net), végig kell vinni a varázslóját (Quick Setup Wizard), csatlakozni kell először a 2.4GHz-s, majd az 5GHz-s hálózatra, ehhez ugye tudni kell a wifi belépéshez az infókat, majd a végén a Status oldalon látod az eredményt: a repeater kapcsolódását a wifidhez, ill. a repeater státuszát (mac, ssid-e - ha más mint a routeredé - valamint az aktuális csatornát). A LED-eket külön oldalon tudod beállítani,
nem mindenki szereti ha világít (zöld/piros), lehet, hogy Nálad le van tiltva - bár úgy emlékszem, csak akkor világít, ha konfigurálva van és tudott kapcsolódni (zöld) il. probléma esetén (piros/sárga, az 5GHz-s sáv nálam egy kicsit messze van a routertől, ráadásul épületen kívül is).

szerk: annyi problémám van csak vele, hogy mac szűrés esetén néha dobja a kapcsolatot a repeater és a router között, de persze az extenderre csatlakoztatott eszközök jó kapcsolatot mutatnak, de nem érnek el semmit a hálóban. Korábban volt valakinek ugyanez a gondja, de kültéri repeaterrel, aminél van watchdog figyelés és újraindítja a routerrel a kapcsolatot ha kell. Az RE200 és RE210-nél nincs watchdog, de mac szűrés nélkül nincs is meg a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4730) avlisz80 válasza kgymac (#4729) üzenetére


avlisz80
tag

Végig csináltam már többször is a beállításokat de ugyanaz marad az eredmény!Ha WPS-en keresztül csinálom sincs net meg ha a tplink oldalon a varázslóban csinálom végig a 2.4GHz és az 5GHz tesztet is utána ugyan úgy csak jel van net nincs!
Csak a Tkom modemet találja a tplink nem elérhető miután a beállításokat megcsinalom!Most épp telefonon próbáltam ki a varázslót de ugyanaz a szitu

[ Szerkesztve ]

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#4731) kgymac válasza avlisz80 (#4730) üzenetére


kgymac
őstag

Nálam két helyen is megy, upc és tréhome. RE200 és RE210 is csatlakozik a routerre, mindnek (repeaterek és router) fix ip címe van, azonos tartományból. Gateway-nek a router ip-je van beállítva a repeatereken, a repeaterek dhcp a konfigurálás (routerrer összekapcsolás a varázslóval) után ki van kapcsolva.

(#4732) avlisz80


avlisz80
tag

Na ez már nekem magas!
Az alsó két címet kellene látnom elvileg nem?Mert ezt addig látom amíg el nem kezdem a beállításokat!Utána nem!Ha csak simán WPS-en csatlakoztatom olyan mintha nagyobb tartományba lenne net a házon belül de nem százas valami akkor sem!1000mb net ebből 20-30at tudok mérni kb egy méterre a kütyütől!Ahogy kihuzom a dugaljbol akkor a T-s modembö 2-300 Mb amit mérek!

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#4733) avlisz80


avlisz80
tag

Na valamit csak sikerült most eltalálni!Bár az 5GHz led nem világít a kis kütyün most viszont a hálózatot megtalalja!Így hátul a garázsba is elég jó lett a net/50-60mb/ bár fogalmam sincs hogy mit csináltam most másképp...
:F :F :F

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#4734) Cancer válasza cappa72 (#4727) üzenetére


Cancer
senior tag

Köszi a tippet, figyelni fogom. Bár alig múlt 1 éves...(asszem) :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#4735) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Most vettem négy napja, egy TP LINK TL-WR940N V3 300Mbps routert. Frankón be lett állítva, quick setup-al telepítve, minden a szokásos módon.
Na most, két napja kezdi dobálni a hálózatot, majd router restart után, megjavul. Ezt naponta, két alkalommal is eljátssza, Wifin is, és vezetéken sincs net, csak restart után.
Hálózat Digi.

Ez a router lenne,

Mi lehet itt a gond ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#4736) mezis válasza kengyel (#4735) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk az éteredet: [link]

mezis

(#4737) Venditor


Venditor
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy Archer C9 V4 routert. Sajnálattal tapasztaltam, hogy nincs night mode benne. Vagyis nem tudom időzíteni a ledek kikapcsolását. Éjszaka elég zavaró a dolog. Úgy olvastam, hogy csak a v5 firmware-ben található ilyen funkció. Elvileg lehetséges lenne felrakni valahogy a v5-öt? Manual frissítéssel nem engedi telepíteni. Valakinek van ötlete?

Üdv!

(#4738) mezis válasza Venditor (#4737) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehetséges. Elvileg. A gyakorlatban szokott annyi esze lenni egy routernek, hogy visszautasítja a nem neki való fw. telepítését. :D
Ha mégsem, akkor következhet a debrick: TFTP, avagy soros porton való újra élesztés... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4739) kengyel válasza mezis (#4736) üzenetére


kengyel
nagyúr

Meglett a hiba, a szolgáltató oldaláról.
Köszönöm !

kengyel

(#4740) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

Egy 841ND v10-es routert szeretnék rávenni, hogy 40MHz-es sávszéleséget adjon, eddig 0 sikerrel :(

Hiába állítom fix 40-re vagy auto-ra, a wifi analyzer szerint 20MHz-en megy.

Az érdekesség az, hogy van más TP-Link eszközöm is (741,801,901) és mindegyik ad 40MHz-es sávszélt auto és fix beállításnál is.

Esetleg van itt valaki akinek ugyanilyen routere van és megy neki a 40MHz?

[ Szerkesztve ]

(#4741) Grg válasza Grg (#4740) üzenetére


Grg
tag

Egy factory reset megoldotta a gondot... :F

Egyébként érdekes, de ha visszatöltöm a beállításaimat backup-ból, akkor ugyanúgy "elromlik"...
Pedig semmi különleges beállítás nincs benne.

Közben még kiderítettem, hogy nem hogy 40MHz-et nem tudott, de 11g-ben működött csak.

Sajnos azt nem tudom mióta és miért ragadt be ebbe az üzemmódba, mivel nem állítgatok naponta az eszközökön, na meg 10-es T-s net mellett meg persze hogy nem tűnik fel, ha 11g-s wifi van csak.

(#4742) Grg válasza Grg (#4741) üzenetére


Grg
tag

Nos, ma kiderítettem, hogy a WMM opció volt a ludas.

Ha be van kapcsolva akkor tud 40MHz-et és a laptopom n-es kapcsolatot ír, ha kikapcsolom akkor 20MHz és g-s kapcsolat :F
(Egyéb okok miatt nem volt engedélyezve a WMM már jóideje)

De ami még érdekesebb, hogy ezen felbuzdulva az összes TP-Link eszközzel eljátszogattam amit találtam, de a WMM beállítás egyiknél sem befolyásolja a sávszélességet, és mind 20, mind 40MHz-nél n-es kapcsolat van mindegyikhez.

(#4743) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Van két db tplink routerem. (elérthető mindkettőre az openwrt).

Azt szeretném megcsinálni, hogy van egy fő router és a másik, meg wifin veszi a jelet és adja tovább vezetéken. (Wifin nem kell továbbszóri,a azaz nem egy wifi AP-t szeretnék)
Ezt könnyű megcsinálni, úgy hogy két subnetem lesz, de én 1 subnetet szeretnék. Régen láttam valami leírást erről, de sajnos nem találom meg.
Valaki aki tudja hogy mit szeretnék, az betuná linkelni?:)

Vagy rosszul emlékszem rá és iylet nem lehet?:S

előre is köszi,
Pac

(#4744) woodworm válasza pacman789 (#4743) üzenetére


woodworm
veterán

WDS/Repeater/Repeater-relayd OpenWRT-LuCI alatt
A repeater-relayd kell neked annyi különbséggel, hogy nem hozod létre vagy kapcsolod be az ap-t a továbbszóráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4745) pacman789 válasza woodworm (#4744) üzenetére


pacman789
aktív tag

Ezt kerestem. Köszi!

(#4746) suste válasza woodworm (#4744) üzenetére


suste
veterán

ha mindegyik tplink és atheros wifis, akkor én elsőre inkább a WDS-sel próbálkoznék, és ott kapcsolnám ki a továbbszóró wifit :)

(#4747) BSOD


BSOD
senior tag

Döglött 1043nd helyére keresek usb-vel megáldott (4g sticket is szeretnék használni vele) openwrt-kompatibils routert. Mi most a felhozatal, hogy a 1043 vonalat kiherélték/kicsinálták?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#4748) Headless válasza BSOD (#4747) üzenetére


Headless
őstag

Jól árasított erős router jelenleg külföldi forrásból xiaomi mi router 3G. 2 lan portja van csak, szóval ha kevés switch fog kelleni mellé. Vagy használtan dir 860l.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4749) BSOD válasza Headless (#4748) üzenetére


BSOD
senior tag

Ennél speckóbb az igény. Szükségem van az openwrt-re. openvpn-nek futnia kell. 4g stick + 2. wan menne egyszerre (2net, load banace+failover, mwan3).

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#4750) suste válasza BSOD (#4749) üzenetére


suste
veterán

Mi3g: 1wan+2lan, vagyis 3 ethernet, és mivel openwrt, ezért úgy állítod be őket ahogy akarod.
Pl. 2wan + 1lan + a lan-ra egy switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.