Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Intruder2k5 válasza ToxLee (#3050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De lehet, ha teszel rá OpenWrt-t, a HDD-t pedig átformázod ext4-re, akkor ez lehet akár 10-11MB/sec is, de körülbelül ez a plafon. Ehhez segítséget leginkább a 1043ND saját topikjában kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#3052) Headless válasza Intruder2k5 (#3051) üzenetére


Headless
őstag

Egy kicsivel szerintem kevesebb ugyanis ez v1. Azzal tapasztalatom nincs, de alex fw-jével talán elérhető amit írsz.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3053) Flashenzer


Flashenzer
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap rezeteltem a routerem (TP Link TL-R460), mert elfelejtettem a jelszavamat hozzá. Azóta nem működik az egész házban az internet. T-home-os ADSL internetem van és D-link DSL-360r modemmel. Hiába írom be a böngészőbe a router ip címét, be sem tölti azt a felhasználói felületet, ahol a felhasználó nevet meg a jelszót lehet megadni. Ezt a routert elvittem barátomhoz, nála működik, betölti a felhasználói felületet. A modemen az összes lámpa zölden világít, elvileg internet van. Ehhez a routerhez volt csatlakoztatva egy Tenda W311R wifis router. Ha ezt a routert csatlakoztatom a modemhez, ennek bejön a menüje, de ezt nem tudom beállítani. Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3054) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Van egy wdr3500 -am amin most frissítettem FW -t, mert mindig eltűnt a router webes felülete (nem volt elérhető, működött de nem volt webes felület). Nem is ez a lényeg. Azóta sajnos sehogy nem tudom a WOL -t működésre bírni. Webes WOL -t használok, ami eddig szépen ment is, de most valahogy adott beállításokkal nem történik semmi a parancs kiadása után. Amit beállítottam, az a portforward a 7 -es porton az adott címre és az ARP bind, szintén az adott címet az adott mac -re. Mi lehet még a gond?

(#3055) Jarod1 válasza HIJ (#3054) üzenetére


Jarod1
addikt

a ledek állandóan világítanak?

(#3056) HIJ válasza Jarod1 (#3055) üzenetére


HIJ
őstag

Mármint hogy érted?

(#3057) Lala86


Lala86
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy van egy TL-WR1043ND típusú routerem és vezetékesen van net de wifin nincs (eddig gond nélkül működött, egyik percről a másikra ment el)! Próbáltam az ilyenkor szokásos resetelési formákat de semmi. Beléptem a routerbe ott csináltam egy rebootot de semmi változás!
Remélem tud valaki segíteni hogy mit tegyek!!!
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Lala

(#3058) mezis válasza Flashenzer (#3053) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

PC-vel közvetlenül csatlakozol a TL-R460-hoz ?

mezis

(#3059) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy egy TP-LINK TD-W8968 router alkalmas-e egy Digi 500-as nethez ideiglenesen?

Konkrétan azért érdekelne, mert a Digi nem adott semmi egységet hozzá, szimplán be jön a kábel digitális jele, s gépre csatlakoztatva működik, s nem tudom, hogy ez a router alkalmas-e ehhez a nethez, vagy analóg jelnek kell bemennie a router-be?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#3060) Headless válasza Xantor (#3059) üzenetére


Headless
őstag

Ez egy ADSL router. Nem arra van ez a router nah meg 10/100-as switch van benne, szóval nem lenne elég. Ha a legolcsóbb gigabites routert akarod, és nem érdekel az 5ghz akkor 1043ND V2/V3. Ha pedig "n" 5GHz érdekel, akkor WDR3600/WDR4300. "ac" routerek pedig Archer C5,C7.

Egy lista pl. [link]
Másik lista 1042 az csak régről maradt ott, az nem alkalmas.[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3061) Flashenzer válasza mezis (#3058) üzenetére


Flashenzer
csendes tag

Sikerült végül megcsinálni, csak másik böngészővel kellett próbálkozni... :DDD És két napig szívtam vele

(#3062) jézusom


jézusom
addikt

Szasztok!

Van egy TP-Link TL-WR2543ND Openwrt routerem. Fel akartam tenni a gyári firmwaret, sajnos balul sikerült. (valószínűleg nem volt vágva) Szeretnék belépni a failsafe módba, nem igazán sikerül.

Ezt csinálja: http://rlu.ru/sIGz

Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3063) Intruder2k5 válasza jézusom (#3062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Soros kábel.

(#3064) jézusom válasza Intruder2k5 (#3063) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi!

Van egy ilyenem , régen használtam Win7 alatt. Most nem akarja felismerni a gép. Különböző cp210x driverekkel próbálkoztam. Nem tudsz erre valami okosságot? Esetleg régi sony-ericson, vagy LG telefon kábel nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#3065) Intruder2k5 válasza jézusom (#3064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani. Nekem Nokia kábelből van csinálva, ha van benne szintillesztés akkor jó, mert a router soros portja 3.3V-os, ellentétben a PC soros / USB portjával, amik 5V-osak.

(#3066) jézusom válasza Intruder2k5 (#3065) üzenetére


jézusom
addikt

Oké, szétvágok egyet, lemérem :)

Archer_C2-ről mi a véleményetek? Jelenleg ez tűnik ideálisnak, Ac Wifi, Gigabit lan kell.

(#3067) mezis válasza jézusom (#3064) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezek közül használok egyet, sikerrel.

mezis

(#3068) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szűkségen.
Van egy WR842N routerem ez van raj: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342
Szeretnék vpn csinálni win -be. Otthoni vpn-t másik hálózatról elérni.
Meg csinálom winbe routren port továbbítást beállítom "1723" de mintha nem engedné ki így se router.
Mi lehet a gond?
Kell még valamit állítani?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3069) jézusom válasza mezis (#3067) üzenetére


jézusom
addikt

Ilyenem is volt, de valamiért rohadtul melegedett, aztán már nem is tudom hol van :)

(#3070) peter1998


peter1998
tag

Sziasztok! A mai napon kaptam egy WR740N routert. A verziószám V4.24. A hiba jelenség az hogy táp adás után először a power LED, majd fél másodperc után az összes LED felvillan ezek után pedig csak a power LED világít.A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne ehez a verzióhoz soros portot csatlakoztatni. Olvastam az open wrt oldalán azt hogy hogyan kell megcsinálni de csak a v4.23-hoz van leírás.Én ez alapján csináltam de nekem nem sikerült.Valaki csinált már ilyet ?

(#3071) mezis válasza peter1998 (#3070) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én egy WR740N V4.23-al küzdöttem meg sikeresen. A soros port működéséhez be kellett forrasztani egy összekötő vezetéket.
[link]

Képet esetleg a V4.24-es panel hátoldaláról.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3072) jézusom válasza mezis (#3067) üzenetére


jézusom
addikt

Megvan még a drivered hozzá? Én már leszedtem párat, de egyrészt szerintem ugyan azok más névvel. Szerintem felrakok egy szűz xpt, hátha...

Szerintetek lesz pénteken valami router akció? :K Most már megvárom inkább a pénteket, tegnap elmentem a MM-ba, mert hogy 17000 a webshopban az Archer2, aha egy nagy lópikulát, 25000-ért volt kirakva, csak webshopban annyi...

[ Szerkesztve ]

(#3073) mezis válasza jézusom (#3072) üzenetére


mezis
nagyúr

Emlékeim szerin a chip gyártói oldaláról szedtem le.
Ha mégsem válna be, akkor keresgélhetek tovább.

mezis

(#3074) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok,

Van egy ilyen típusú routerem, TL-WDR3600, már használom pár hónapja. Az a gondom vele, hogy időnként minden különösebb (legalábbis számomra) ok nélkül megszünteti a kapcsolatot, és úgy tudom visszaállíttani, hogy kihúzom és visszadugom a tápkábelét.
Ez mitől lehet? Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

A segítséget előre is köszönöm

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3075) mezis válasza Szyszko (#3074) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen sűrűn ? Ha hetente, akkor egy ilyesmitt javaslok. Pihentesd éjszaka. Kisebb lesz az áramszámlád is...

mezis

(#3076) Headless válasza Szyszko (#3074) üzenetére


Headless
őstag

Milyen firmware van a routeren? Logban látsz valamit ilyenkor?

Esetleg cfw kipróbálása, ott időzítetten újra tudod indítani a wifit. Meg az is lehet, hogy stabilabb lenne.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3077) Szyszko válasza mezis (#3075) üzenetére


Szyszko
tag

Van hogy napokig nem, de pl ma 2x is megtortent. Hetente tobbszor.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3078) Szyszko válasza Headless (#3076) üzenetére


Szyszko
tag

ez a Firmware: 3.13.34 Build 130909 Rel.53148n

nekem nem mond semmit. nem értek hozzájuk túlzottan.
Ki tudnád fejteni mi az a cfw mert nem tudom. Bármit kipróbálok mert ez így nagyon bosszantó, direkt azért vettem meg nem a legolcsóbb routert hogy ne legyenek ilyenek

köszönöm a segítséget

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3079) peter1998 válasza mezis (#3071) üzenetére


peter1998
tag

A hátoldala a NYÁKnak így néz ki:

Úgy néz ki hogy kicsit macerás a forrasztás.

(#3080) mezis válasza peter1998 (#3079) üzenetére


mezis
nagyúr

Teljesen úgy néz ki a nyák mint a V4.23-asé. Vagyis meg lehet próbálni a TP18 - TP28 pontok összekötését.
Nagyon vékony vezetékkel, nagyon óvatosan a TP18-as pontban.

(Én először óvatosan lekapargattam a lakkot a forrasztási pontokról, aztán nagyon kevés (de nagyon jó) ónnal grundoltam. A vezetéket úgy forrasztottam be a TP18-as pontra, hogy nem a pontot hanem magát a vezetéket melegítettem egy nagyon pici óncseppel a forrasztópáka hegyén. Vigyázni kell nehogy feszüljön a vezeték, mert feltépheti a rézfóliát.

Amíg nem volt meg az összekötés, semmilyen jelét nem láttam a soros kapcsolatnak. Az összekötés után viszont azonnal működött a kapcsolat mindkét irányban.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3081) soldi3r


soldi3r
veterán

Van egy WR740N-es routerem. Melyik lenne a legstabilabb VPN kliens kepes fw erre? Masra nemigen hasznalnam, ugyhogy egyeb extrak nem fontosak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#3082) Headless válasza Szyszko (#3078) üzenetére


Headless
őstag

Az a kérdés, hogy mit szeretnél, egy egyszerű kevésbé bővíthető rendszert, akkor gargoyle (leírás a link tetején). Ha pedig könnyen bővíthetőt, sokmindent tartalmazót akkor egy sima openwrt, pl suste buildje.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3083) Szyszko válasza Headless (#3082) üzenetére


Szyszko
tag

köszönöm az infókat.

Megnéztem amiket mondtál. Akkor ez vsz megoldhatja a problémámat? Kicsit félve állok neki fw frissítésnek, mert emiatt kellett új routert vennem.
Az openwrt-t szedtem le mert számomra érthetőbb a leírás, de pl itt meg is akadtam mert nem értem pontosan mit mivel kell hasonlítani. A checker program lent van

"töltsünk le egy md5 checker-t. Amellyel ellenőrizhetjük a korábban letöltött FW md5 összegét, ezt a kapott összeget hasonlítsuk össze az md5 fájlban lévő kombinációval, ha egyezik léphetünk tovább, ha nem, akkor ellenőrizzük a fájlokat szükség esetén töltsük le újra"

És csak a biztonság kedvéért ezt a két fájlt kell leszednem ugye? ( routerem WDR3600 v1 00000000)
suste-OpenWRT-BB-0.8-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin
suste-OpenWRT-BB-0.8-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.md5

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3084) Headless válasza Szyszko (#3083) üzenetére


Headless
őstag

Problémát megoldja-e nem tudni. Lehet, hogy igen, lehet hogy nem. De végső esetben pl beállítható, hogy naponta induljon újra a wifi.

A fájlok jók.
Az md5 fájlt megnyitod szövegként.
A bin fájlt pedig betallózód az md5 ellenőrzőben és ott egy kép is. A leírásban.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3085) Szyszko válasza Headless (#3084) üzenetére


Szyszko
tag

ok így tiszta :) egyezik is.

Tudok-e, vagy kell-e bármiféle biztonsági intézkedést csinálni, hogy ha nem jó valami visszaállítsam ezt az eredeti állapotot?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3086) Headless válasza Szyszko (#3085) üzenetére


Headless
őstag

Nem kell, bármikor visszatudod állítani, csak fontos hogy vágott fw-t kell visszatenni. De jobb ha kérdezel. Ha vissza akarod tenni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3087) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Tp-link 8961nd (router+modem) német nyelvű. Ki lehet cserélni a kezelőfelületet magyarra? Erre gondoltam. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3088) peter1998 válasza mezis (#3080) üzenetére


peter1998
tag

U-Boot 1.1.4 (Jan 4 2013 - 15:26:15)

AP121 (ar9330) U-boot

DRAM: 32 MB
led turning on for 1s...
id read 0x100000ff
flash size 4194304, sector count = 64
Flash: 4 MB
Using default environment

In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag7240_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
No valid address in Flash. Using fixed address
: cfg1 0x5 cfg2 0x7114
eth0: 00:03:7f:09:0b:ad
ag7240_phy_setup
eth0 up
: cfg1 0xf cfg2 0x7214
eth1: 00:03:7f:09:0b:ad
athrs26_reg_init_lan
ATHRS26: resetting s26
ATHRS26: s26 reset done
ag7240_phy_setup
eth1 up
eth0, eth1
Autobooting in 1 seconds
## Booting image at 9f020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... OK

Starting kernel ...

Jelenleg egy ilyen hibaüzenetet kapok. Ez után nem csinál semmit.

(#3089) mezis válasza peter1998 (#3088) üzenetére


mezis
nagyúr

Kellett az az összekötés ?

És ezt ismétli állandóan ?

"Autobooting in 1 seconds" Amikor ezt kiírja lenne nagyon rövid időd beütni azt, hogy tpl és az Enter billentyűt. Ez nyilván szinte képtelenség, de csak szorgalmasan ütögesd, gyorsan. Egyszer csak összejön és akkor már jöhetnek az információ lekérő parancsok és ha mindent megfontoltál, feljegyeztél, UTP kábelen feltöltheted a firmwaret egy átmeneti helyre, onnan meg a flash memóriába. Ha a reset parancsot nem hajtaná végre (WR741ND Ver2.0), akkor kikapcs/bekapcs.
[link]

mezis

(#3090) peter1998 válasza mezis (#3089) üzenetére


peter1998
tag

Szükség volt az összekötésre. Sajnos nem ismételgeti.

(#3091) peter1998 válasza peter1998 (#3090) üzenetére


peter1998
tag

Sikerült belépne.Szerintem tftpbootra kell menni.

*** Warning: no boot file name; using '6F01A8C0.img'
Using eth0 device
TFTP from server 192.168.1.100; our IP address is 192.168.1.111
Filename '6F01A8C0.img'.
Load address: 0x81000000
Loading: T T T T T T T T T T

Az lenne a kérdésem hogy a routeren a LAN portba vagy a WAN portba kell dugni a kábelt.És a gépen milyen IP címet állítsak be ?

(#3092) Szyszko válasza Headless (#3084) üzenetére


Szyszko
tag

Feltettem, szépen működik köszönöm szépen.

Lenne pár beállítással kapcsolatos kérdésem. például a wifi konfignál az adóteljesítménynél, és a csatornánál mit kell kiválasztani? a csatornánál van automatikus is, de én is meg tudom adni. Melyik a jó?

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3093) Headless válasza Szyszko (#3092) üzenetére


Headless
őstag

Van egy wifianalyzer a 9092-őn a wifi extrán belül. Arról csinálj egy képet és segítünk mire állítsd, de amúgy egy minnél üresebb csatornát kell választanod. Mindenkép fix csatorna amúgy.

Adóteljesítmény hagyd a gyári 20dbm-et.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3094) mezis válasza peter1998 (#3091) üzenetére


mezis
nagyúr

LAN portba. A PC-nek azt az IP címet kell adni, amelyiken várja az img file-t, vagyis 192.168.1.100 (A TFTP server IP címe miatt.)

(Adj ki egy printenv parancsot, ezzel minden fontos információt megad. A firmware file-t át kell nevezned a 6F01....-ra. )

Az átvitel végén kiírja hexa-ban a beolvasott byte-ok számát. Ezt jegyezd fel, mert szükséged lesz rá.
? bootcmd = 0x9f020000 ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3095) Szyszko válasza Headless (#3093) üzenetére


Szyszko
tag

megcsinálam a képet, az 5Ghz-nél semmit nem jelez

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3096) Headless válasza Szyszko (#3095) üzenetére


Headless
őstag

Akkor ez könnyű eset

Rakd be az 1-es csatornára a 2,4 GHz-et, bandwidth=40 mhz, force 40mhz ->pipa.

5 GHZ pedig mindegy melyik csatorna, szintén 40mhz és force.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3097) Szyszko válasza Headless (#3096) üzenetére


Szyszko
tag

Ok ezt is belőttem, máris felmerült még egy érdekesség

bármit változtatok itt a wifi beállításokban, automatikusan átírja a wifi jelszót, azt a jelszót írja be ami az egész felület login jelszava, pedig én nem azt írtam be. Ez miért van?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3098) Headless válasza Szyszko (#3097) üzenetére


Headless
őstag

Chrome böngésző? ürlap elmentésre került? nézd meg másik böngészőben/inkognító módban... Esetleg csekkold le webcommanderen (9092) keresztül. a /etc/config/wireless fájl tartalmát, ott a beállítottat látod, akkor rendben van.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3099) Szyszko válasza Headless (#3098) üzenetére


Szyszko
tag

Chromot használok igen, az ürlapot mentettem, ok ezeket megnézem.

Van még egy fontos témakör amiben kérném a véleményed. Ezt a routert itthon használom, kapcsolodik hozzá 4-5 szokásos dolog, telefonok, tablet, laptopok, tv. Érdemes fix ip címre rakni az eszközöket?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3100) Headless válasza Szyszko (#3099) üzenetére


Headless
őstag

DHCP címfoglalás, akkor szükséges, ha akarsz valamit szabályozni, port továbbítás, esetleg valamilyen oknál fogva mindig ugyanazt az ip-t akarod használni bizonyos eszközöknél, akkor igen.

Habár manapság, ügye hogy majdnem minden vezérelhető wireless ezért érdemes és szükséges is a statikus dhcp bérlet. pl TV-t irányítani, bizonyos hálózati eszközöket irányítani. stb. Magát az eszközöket felesleges fix ip-re rakni, elég a LuCI / hálózat / DHCP and DNS /statikus dhcp bérletek hozzáadása.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.