Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Headless válasza Ateszzero (#3400) üzenetére


Headless
őstag

Azért azt nem mondanám, hogy feleslegesen vetted, és még ez is alul van méretezve a netedhez képest. mint írtam a te netedhez gigiabites router kell, és ha azt a sebességet wifin is el akarod érni, akkor ahhoz bizony AC-s wifi kellene és AC-s kliensek. amik nem 1X1:1-es MIMOval rendelkeznek. úgy meglehet 250 wifin és kábelen egyaránt.

Vagy az igényeiden nah meg a felesleges netsebességeden csökkentesz, minek ennyit fizetni, ha úgyse használod ki soha az életbe.

nah meg 250 mbps torrentezéshez, már a gépnek is ott kell lennie. nem biztos hogy egy energiatakarékos valami elég, egy 5400-as hdd körítésével.

De az a mágikus 300-as szám téged nagyon csalogat, az csak a linksebességet jelöli, valós sebesség maximum 80-100 mbps érhető el. és mivel 10/100-as a switch ezért 94 mbps a vége ezzel a routerrel.

Hálózat tulajdonságainál milyen sebességet látsz?[link] Ez lehetne az a mágikus 300 ha megfelelő a kliensed, beállítások és a környezet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3402) Ateszzero válasza Headless (#3401) üzenetére


Ateszzero
őstag

Ez volt az akciós csomag :), ez alatti pedig 75-ös , már nem tudok kisebbet választani.Laikusként azt hittem nem lesz semmi probléma ,csak veszek mellé egy legalább 300-MB-os routert és kész. Azt hogy ennyi mindenen mulik a sebesség , azt nem is sejtettem , mondjuk kicsit a winyóm sebességén elgondolkodtam hogy az nem biztos hogy egy 250MB-os sebességü másolást hogy fog végrehajtani egy például 7400RPM-es gyorsaságu hdd , de hát "ez legyen a legkevesebb probléma " legyintéssel letudtam .
A hálózati tulajdonságainál többnyire 110-130 között ingadozik , de főként 130-on áll.
Milyen routert ajánlassz konkrétan ami többre lesz képes mindenféle buherálás nélkül ?Gondolok itt konkrét gyártóra , tipusra

[ Szerkesztve ]

(#3403) Headless válasza Ateszzero (#3402) üzenetére


Headless
őstag

Először azt kéne tisztázni, milyen hálózati kártya van az adott kliensben (laptopban) amin nagy sebességet akarsz.
Windows -> eszközkezelő. Pontos típust írj. Lehet hiába veszel bármiféle routert...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3404) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
2 db routert szeretnék összekötni, egy T-home-s Cisco-t és egy WDR 4300-at. Az a problémám, hogy a WDR-nek próbálom átírni az IP címét, de utána nem tudok belépni az új IP-n a router menüjébe. Open WRT van a routeren. A Cisco IP címe 192.168.0.1 DHCP 192.168.0.100-tól indul, WDR-n 192.168.0.2-t próbáltam beállítani, de amint rányomok az alkalmazásra, utána már se a régi, se az új címen nem tudok belépni, csak a reset segít. A LAN menübe próbáltam állítani, és semmi mást nem írtam át, csak az IP címet. Dinamikus IP-re van alapból a protokoll állítva. Valamit kell még beállítani, vagy csak snassz béna vagyok? :)

(#3405) mezis válasza jarlax (#3404) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"...snassz béna vagyok?"
Lehetséges. ;] De lehet, hogy csak tapasztalatlan. Olvasgass a tapasztaltabbaktól:
[link]

mezis

(#3406) jarlax válasza mezis (#3405) üzenetére


jarlax
tag

Pontosan ez alapján csináltam, nem is egyszer.
Amúgy igazán tapasztalatlannak se mondanám magam, csak ez most valamiért kifogott rajtam. Több mint 20 éve nyüglődök a PC-k lelkivilágával, igaz hogy nem a hálózatok és konfigurálásuk volt az erősségem, de jó pár routert beüzemeltem és konfigutráltam már, csak azok mindig soloban voltak, vagy max egy switch lett rácsatlakozva. Ezért nem értem, hogy mi a franc lehet a baj. Sokat olvastam itt a fórumon is, mindenhol az az alap, hogy 1 routert így, 2-es routert úgy. Azért kérdeztem, hogy ott esetleg kell-e valamit állítanom még.

[ Szerkesztve ]

(#3407) mezis válasza jarlax (#3406) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor a WDR IP címét átírod, akkor a DHCP-jét is lekapcsolod és csak a WDR-hez csatlakozol olyankor?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3408) jarlax válasza mezis (#3407) üzenetére


jarlax
tag

Először semmi mást nem csináltam csak átírtam az WDR IP címét 192.168.0.2-re, apply, restart, és nem érem el a menüt, semelyik IP-n. A DHCP-t nem is kapcsoltam ki (de amúgy már úgy is próbáltam) Vagy 6x reseteltem már, utána mindig elérem a default IP-n, és kezdem újra, de valamiért nem megy. Csak a WDR van az én gépemre kötve az egyik LAN porton.

(#3409) mezis válasza jarlax (#3408) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC-n újítottad az IP címet ?
(Újra indítás vagy fix IP címeket állítasz be az éppen aktuális alhálóba 192.168.0.x illetve 192.168.1.x.)

mezis

(#3410) jarlax válasza mezis (#3409) üzenetére


jarlax
tag

Nem fixáltam még a gépek IP-jét, ha erre gondolsz. Egyenlőre automatikuson van, majd ha jó lesz újra, akkor fixálom őket. Akkor lehet azért nem éri el, mert nem indítottam újra a gépet, és így másik tartományban maradt?

[ Szerkesztve ]

(#3411) mezis válasza jarlax (#3410) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a fix IP címeket csak a router beállítás idejére gondoltam. (Van gyorsabb módszer is egy PC-n az IP cím frissítésére, de a PC újra indítása a legegyszerűbb.)

mezis

(#3412) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
nem tudtok valami olyan funckciót wdr4300-as routernél ami miatt a wifi letöltés instabil lehet?
5ghz-en is és 2,4 ghz-en is gyalázatos.
köszönöm :R

(#3413) mezis válasza smallmer (#3412) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Lássuk is azt a WiFi-t!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3414) razorka777


razorka777
veterán

Üdv.

Munkatársamnak a digi1000-res csomagja van, és se a WR740N, se a 840ND-t sem sikerült bekonfigurálni.
Nálam mindkét router hibátlanul megy.
Arra gyanakszom, hogy a gigabites nethez gigabites router kellene.
Vagy ez így nem igaz?A kettőnek semmi köze egymáshoz?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3415) smallmer válasza mezis (#3413) üzenetére


smallmer
őstag

(#3416) mezis válasza smallmer (#3415) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2,4 GHz-en vedd vissza a sávszélességet (elég nagy ott a harc a bitekért, sokkal jobb nem lesz tőle).
Az 5 GHz rendben lenne ha stabil ez a jelszint szelessavindex.hu mit mutat ?
Az "ellenoldalon" letöltés stabil lehet ? PC processzorait, I/O műveleteit nem veszi igénybe más futó program ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3417) Ateszzero válasza Headless (#3403) üzenetére


Ateszzero
őstag

Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet-vezérlő
Ez most akkor Gigabites internetet képes kezelni ? :)

(#3418) Headless válasza Ateszzero (#3417) üzenetére


Headless
őstag

Ez kábel. Neked a wifi kell.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3419) Ateszzero válasza Headless (#3418) üzenetére


Ateszzero
őstag

Intel WiFI Link 5100AGN :B

(#3420) Headless válasza Ateszzero (#3419) üzenetére


Headless
őstag

Driver beállításokban nézz körül hogy nincs-e valami energiatakarékos módban, vagy esetleg 20 mhz-re állítva a 40 mhz helyett. Ezzel tudsz próbálkozni. Router is legyen 40 mhz-en.

De a legnagyobb sebesség amit elfogsz érni az nagyon jó esetben is csak az a 94 amit kábelen is mérsz ezzel a routerrel.

Ha gigabites routerre cseréled a wifi sebességed nem valószínű, hogy jelentősen nőne. Kábelen viszont meglenne a maximum.

Ahhoz hogy wifin is nagyobb sebesség legyen hálózati kártyát kell cserélned a laptopban és ac-s router kell.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3421) Ateszzero válasza Headless (#3420) üzenetére


Ateszzero
őstag

Értem de a gond az hogy se telón ( S6edge , Iphone 6S ) , se PS3-on nincs nagyobb sebesség 35MB/S feltőltés pedig 75-80 . Tehát ezért kérdeztem hogy routert milyet kellene venni.
Ettől függetlenül megnézem a laptopban amiket irtál , legalább neki legyen nagy a sebessége torrent miatt.

szerk .: megnéztem. 2.4GH sávszélességnél 20MHZ vagy auto van , 5.2 GHZ-en szintén ez a két opcio. Most mindkettőt auto-ra tettem , illetve az energiagazdálkodásnál be volt pipálva a " gép kikapcsolhatja az eszközt hogy energiát takaritson meg " -nél lévő rubrika , most kivettem a pipát .

[ Szerkesztve ]

(#3422) hzsolee válasza smallmer (#3415) üzenetére


hzsolee
őstag

Mindig jókat röhögök a wifi neveken, itt is van egy "pinaverin" a képen. Ugyan ez egy gyógyszer, de én másra asszociálok....
A legjobb amit eddig találtam: Boobs ( . ) ( . )

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3423) Headless válasza Ateszzero (#3421) üzenetére


Headless
őstag

S6edge, i6s szinte biztos, bár egyiket sem venném meg(nincs is) hogy ac-s vezérlőkkel vannak felszerelve amik 433 mbps-re képesek ac módban n-ben pedig 150mbps. Ami durván 40-60 mbps gyakorlati maximumot jelenthet.

Auto-ra állítva megy 270-300 mbps a wifi tulajdonságainál?

Milyen routert majd megmondják ott ahol ez a téma. Milyen routert? Topik

Ami mindenképp kell a maximális wifihez az az ac. De szerintem szimplán csökkentsd vissza 75-re a neted azt SEM fogod kihasználni ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3424) Ateszzero válasza Headless (#3423) üzenetére


Ateszzero
őstag

Értem , majd megkérdezem ott.
A wifi tulajdonságainál most 300MB/S van , tehát a beállitás segitett.
köszönöm a segitséget , okosabb lettem ma is. :R

(#3425) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok

Van jelenleg egy TL-WDR 3500-as routerem. Kezdem kinoni a 100-as netemet, elobb-utobb nagyobb elofizetsre fogok valoszinuleg valtani, es megkerdeznelek benneteket, hogy melyik gigabites routert ajanlanatok ehelyett, ami most van? Szeretem ezt, nincs vele semmi bajom, ugyhogy maradnek a TP-Linknel...

Koszi

(#3426) mezis válasza AMD_ok (#3425) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Van egy "Milyen routert vegyek" topik.

mezis

(#3427) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Akadt egy kis nézeteltérésem egy 841N-nel. Egyszerűen nem jöttem rá, hogy mi a probléma nyitja, úgyhogy leírom a tüneteket, hátha nektek mond valamit.

Szóval Invitel-es ADSL vonal van bekötve (2.5M/185k). Múlthéten péntek magasságában elkezdett instabil lenni a net. Közvetlen a modem-en (fekete dobozos D-Link 321B) keresztül kapcsolódva, tehát a router-t kihagyva a játékból "jó" a net (lassú, de stabilan lassú).
Ha a router-t factory reset után, csak a PPPoE-hez és az alap WPA2-PSK WiFi-hez szükséges beállításokat bizgerálva (értsd minden más gyári) berakom a modem mögé, akkor a LAN-on lévő gépek még csak-csak a WLAN-on lévőek viszont szinte egyáltalán nem tudnak weboldalakat betölteni. A ping-ek néha visszajönnek néha nem és az alap 20-30ms helyett 2000-3000ms lesz némelyik. Szóval így nem csak lassú, de bizonytalan is.

Adalék: Van egy akármilyen LG Smart tévé, ami WiFi-n kapcsolódik a 841N-re. Van neki egy network status nevezetű menüje, ahol TV <-> Router <-> DNS <-> Internet lépésekben próbálja diagnosztizálni a kapcsolatot. Ez legtöbb esetben a DNS-is sem jut el sikeresen így próbáltam variálni a DNS beállításokat az Invitel-es és a Google-ös DNS-eket használva, de nem hozott látható javulást.

Mi a szösz lehet ez?

(#3428) mezis válasza Frenky89 (#3427) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk azt a WLAN-t !

mezis

(#3429) Gézengúz válasza Frenky89 (#3427) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hány éves vajon ez a router? Lehet érik egy újrakondizás.

(#3430) Frenky89 válasza Gézengúz (#3429) üzenetére


Frenky89
őstag

Pár hónapos. Az elődjét egy zivatar (villám) vette kezelésbe, akkor mindenestől cserélve lett a hálózat. Hogy hány éve állt a bolt/raktárok polcain azt pedig nem tudhatom.

mezis: Nem tudok most diagnosztikát futtatni, mert nem vagyok a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#3431) Gézengúz válasza Frenky89 (#3430) üzenetére


Gézengúz
addikt

A bekapcsolatlan állapot nem számít!

(#3432) Frenky89 válasza Gézengúz (#3431) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor max. fél éves.

(#3433) AMD_ok válasza mezis (#3426) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nem mondod... Azert batorkodtam ide pofatlankodni, mert a TP-Link total bevalt, ugy gondoltam, hogy a sajat topikjaban ennyit segitenek, hogy melyik legyen az utod....de kosz a semmit :R

(#3434) mezis válasza AMD_ok (#3433) üzenetére


mezis
nagyúr

Szívesen, máskor is. Nem gondolod, hogy jobb a függetlenek véleményözöne ? :F

mezis

(#3435) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!

Aki már cserélt kondikat TL-WR841n-ben, nem tudna egy pontos listát adni milyenek vannak benne? Most nincs nálam a router, de ma meg kéne vennem a cuccot hozzá.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3436) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Van egy WR841N v7.2 routerem a legfrissebb gyári firmwarrel.
Mac klónozással használnám plusz wifi szolgáltatásra,de egyenlőre nem megy a kettő együtt.
Vagy van wifi és nincs net a pc-n,vagy van lanon-pc-n net de nincs wifin.

A wifi eszközök csatlakoznak a routerhez,csak netet nem ad,és ilyenkor el sem érem a router felületét.

Szerintetek mi lehet a gond?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3437) hzsolee válasza Bacusuz (#3436) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Nem néznél bele nekem? (előző hsz)

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3438) Bacusuz válasza hzsolee (#3437) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
Sajnos nem értek hozzá :F

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3439) hzsolee válasza Bacusuz (#3438) üzenetére


hzsolee
őstag

Sebaj, köszi. :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#3440) mezis válasza Bacusuz (#3436) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A szolgáltató MAC address-el azonosít ?
Modem-ből a WR841 WAN portjába megy az UTP kábel ?
WR841 Status mit mutat olyankor, amikor LAN-on van internet, WiFi-n meg nincs ?

mezis

(#3441) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy TL-WR740N routerem.
Kérdésem az lenne, hogy a DHCP Cliens Listben szereplő felcsatlakozott eszközök nevét hol / hogyan lehet módosítani?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#3442) Bacusuz válasza mezis (#3440) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia

A szolgáltató MAC address-el azonosít ? igen
Modem-ből a WR841 WAN portjába megy az UTP kábel ?ez egy tetőantenna ami egy erősítővel végződik,lan portba van dugva,modem nincs Tippnet Szabadka

WR841 Status mit mutat olyankor, amikor LAN-on van internet, WiFi-n meg nincs ?sjnos most nem tudom elérni

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3443) mezis válasza Bacusuz (#3442) üzenetére


mezis
nagyúr

"...ez egy tetőantenna ami egy erősítővel végződik..."

Ennek a pontos típusa ?

(olyan gyanúm van, hogy a WAN portba kellene csatlakoznod és azon Dynamic IP-t választani.)

mezis

(#3444) junior11


junior11
veterán

Hali, érdeklődni szeretnék, hogy a TP Link routereken (pl. 1043ND v2,v3) lehetséges csak a Gbit portokat használni pl. switchként, és a wifi módot kikapcsolni ha nincs szükség rá? Mert pl. az 1043 hátulján van egy wifi on-off kapcsoló - az erre a célra szolgál vagy mit jelent? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3445) Gézengúz válasza junior11 (#3444) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akár, de erre egy jóval olcsóbb switch is elég!

(#3446) junior11 válasza Gézengúz (#3445) üzenetére


junior11
veterán

Persze, tudom, és ilyen esetben elég a router hátulján a wireless on-off gombbal kikapcsolni a wifi részét és csak a 4 Gbit lan port fog menni? Vagy még a beállításokban is kell vmit? S aztán ha kell a wifi elég csak visszakapcsolni?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3447) Gézengúz válasza junior11 (#3446) üzenetére


Gézengúz
addikt

Emulator

[link]

Ahogy írod!

(#3448) Jazzos


Jazzos
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Létezik arra mód, hogy a DHCP kliens listát exportáljam valahogy Tp-Link routerből? Vagy valami guest admin login, hogy a user nézni tudja a kliens listát, de átállítani ne tudjon semmit? WR841 a router egyelőre, de ha más eszköz tud ilyet, akkor szán rá a végfelhasználó pénzt, hogy vegyen másikat.
Köszönöm előre is!

(#3449) Intruder2k5 válasza Jazzos (#3448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha támogatott hardver verzió, akkor DD-WRT alatt megoldható, hogy EZ a status lap látszódjék login nélkül is, ha jól tudom. Bár a teljes kliens lista nem ott van, de a Wireless kliensek látszódnak. Egyéb megoldást sajnos nem tudok. Esetleg talán OpenWrt alá lehetne hegeszteni valami felületet, amin csak a kliensek böngészhetők.

(#3450) Headless válasza Intruder2k5 (#3449) üzenetére


Headless
őstag

It's already done.

Suste basic.tar.gz mentéseiben benne van. Persze ez alapból root jelszóval érhető el,de megoldható hogy jelszó nélkül is megtekinthető legyen pl 9093-ra átlinkelve.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.