Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Szyszko válasza Headless (#3100) üzenetére


Szyszko
tag

Végül is így értettem a fixet igen. Ok akkor gondolom abban a menüpontban tudom ezt megtenni amit írtál. Ha megakadok kérdezem, hogy pontosan hogyan kell.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3102) Szyszko válasza Headless (#3100) üzenetére


Szyszko
tag

Ha jól értem itt kell megcsinálnom a kiosztást. Bal oldalra beírok egy nevet, ami pl az eszköz neve, jobb oldalra adok egy IP címet mondjuk pl. 192.168.1.160, és megnyomom a "set new DHCP lease" gombot. ilyenkor oda is teszi a táblázatba, de az eszközökön nem az az IP cím van amit beírok. Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3103) Headless válasza Szyszko (#3102) üzenetére


Headless
őstag

Nevet adsz, kiválasztod a mac címet, megadsz egy ip-t. Végigcsinálod minden mac-al.

Ez akkor fog érvényesülni, amikor a dhcp megújítás van, vagyis a dhcp lejárati idő felénél (alapértelmezetten 6 óra), vagy ha újraindítod a routert.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3104) Szyszko válasza Headless (#3103) üzenetére


Szyszko
tag

jaaa akkor hiába néztem azonnal :)

köszönöm a sok segítséget

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3105) peter1998 válasza mezis (#3094) üzenetére


peter1998
tag

Igen bootcmd=bootm 0x9f020000

(#3106) Szyszko válasza Headless (#3103) üzenetére


Szyszko
tag

Na akkor így működik ez is.

Viszont van egy dolog amit nem értek, rejtett SSID-vel működtettem eddig a wifit, és most is így akartam, be is pipáltam hogy legyen rejtett. Viszont ha ez aktív tehát rejtett az ssid akkor 2 eszköz nem csatlakozik hozzá.Ha láthatóvá teszem akkor minden rendben, ha rejtett és új hálózatként adom akkor nem csatlakozik. Ez mitől lehet??

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#3107) peter1998 válasza peter1998 (#3105) üzenetére


peter1998
tag

Közben sikerült megcsinálnom. Ezt a leírást használtam [link]

(#3108) crissprivat válasza peter1998 (#3107) üzenetére


crissprivat
senior tag

Itt az új AC szabványosTp-Link AP :R
Komoly lett :K

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#3109) peter1998 válasza crissprivat (#3108) üzenetére


peter1998
tag

Ezt lehet nem raknám ki a kamrába :)

(#3110) crissprivat válasza peter1998 (#3109) üzenetére


crissprivat
senior tag

Még nem láttam,hogy árulnák a webshopok. Elég friss a cucc. Beletelik kis időbe,mire kapható lesz :(

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#3111) chris0000


chris0000
őstag

hi.
ha 1 TP Link TL WR841ND routert akarok feltenni xp-re és sp1,2,3 nincs rajta neki se kezdjek?
DIGI netről lenne szó.azt se tudom,h a DIGI dinamikus ip-t használ vagy fix pppoe-t.pppoe-nál kér vmi jelszót.
próbálgattam a cd-ről quick setuppal és a routeren belül is leírás szerint,ami nem túl bonyolult,de sehogy nincs net.
help?thx.
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3112) mezis válasza chris0000 (#3111) üzenetére


mezis
nagyúr

Ennek az XP-hez csak annyi köze van, hogy a WiFi titkosítás csakl TKIP
lehet.

mezis

(#3113) chris0000 válasza mezis (#3112) üzenetére


chris0000
őstag

kösz,megoldódott.diginél pppoe van.
külön user name és jelszó.

(#3114) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok szeretnék venni WR1043ND routert kinek van ilyen? Mert az Edigitalon olvastam róla felhasználói értékelést ami eléggé kritikus volt, az iponon meg dicsérték :) nehéz dönteni. Lényeg egy 240Mbites internet csomagunk van. Jelenleg egy Tc7200 UPC modem / router eszköz van és utána egy WR1043ND v1 Tp-link router csücsül

(#3115) razorka777


razorka777
veterán

Üdv, srácok.
Ismerősöm vett egy TL-WR 841N-es routert.
Próbálom neki távsegítséggel konfigurálni, de itt akadunk el.

A gépen Xp van, ez lehet probléma?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3116) dokee78


dokee78
félisten

TP-Link TL-WR841N routeremhez érdemes feltenni a wr841nv11_wr841ndv11_en_3_16_9_up_boot(150616) legfrissebb firmwaret?
Jelen beállításaimat reseteli a frissítés vagy megmaradnak?

Most ez a firmware van fenn:
Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v6/v7 00000000

Közben találtam ezt a cikket.
PPOE jelszót és felhasználó nevet is újra be kell írni?

[ Szerkesztve ]

(#3117) mezis válasza razorka777 (#3115) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem XP-vel is lehet kapcsolódni a routerhez.

- UTP kábellel csatlakozik a router egyik LAN portjához ?
- TCP/IP beállítása automatikus ?
- Megpróbálhat egy böngészővel a 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 IP címen bejelentkezni. (Ez a sw. inkább szőke titkárnőknek készült....)

mezis

(#3118) kopolya


kopolya
csendes tag

Sziasztok! Egy tlwr941nd v3 routerre feltelepítettem a kompatibilis OpenWRT-t, de nem tudtam belépni a felületére. Ezek után a router alaplapján, a neten talált leírás alapján beültettem egy tüskesort, amelyre ftdi soros-usb átalakítót kötöttem (3,3V). Megpróbáltam telnettel csatlakozni, de nem sikerült. Ezzel párhuzamosan a router a saját tápegységéről nem veszi fel az áramot (meg se nyikkan), ellenben - legalábbis látszólag - az soros-usb átalakítón keresztül elindul, a ledek felvillannak, villódznak, majd vagy kimerednek, vagy újraindul az eszköz. Közben a router fura zúgó hangot ad. Van erre javítási megoldás vagy kuka?

(#3119) mezis válasza kopolya (#3118) üzenetére


mezis
nagyúr

Először tedd rendbe azt a részét, hogy működjön a saját tápegységéről. (A tápegység bemenete után valószínű rögtön egy feszültségváltó áramkör van, ami 3.3V-ra csökkenti a tápfeszültséget.)

A soros kapcsolathoz GND, TX, RX csatlakozások kellenek csupán. Hogy kaphat onnan tápfeszültséget ? :F

mezis

(#3120) kopolya válasza mezis (#3119) üzenetére


kopolya
csendes tag

Szia! Az alaplapon bekötöttem a 3,3V-os kiállást az soros-usb átalakító adott vezetékére. Amikor az usb felét csatlakoztattam a PC-re, tápot kap(hat)ott.

(#3121) mezis válasza kopolya (#3120) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a "külső" 3.3V-ról üzemeltetve a LED-ek alapján úgy tűnik, hogy végtelen ciklusban újra indul, akkor nem reménytelen az eset.
Ehhez a soros porton történő kommunikációt kell rendbe tenned (RX, TX nincs felcserélve ?). Ekkor pl egy PUTTY ablakban meg kell jelenni a boot folyamatnak, ami egy villámgyors tpl+Enter-el megszakítható. (Vagy szorgalmas kísérletezéssel.)

mezis

(#3122) kopolya válasza mezis (#3121) üzenetére


kopolya
csendes tag

Szia! Először szerintem fel volt cserélve, mivel az alaplapi rx-re kötöttem az usb-soros rx-ét. Putty semmit sem adott. De akkor sem tapasztaltam változást, amikor rx-re tx-et kötöttem. Továbbá a tx alatti két pin-t a leírásnak megfelelően ónpöttyel rövidre zártam.

(#3123) mezis válasza kopolya (#3122) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi nem jelent meg a PUTTY ablakban ? (Sebesség 115200, többi azt hiszem alapbeállítás. Tx, Rx -eket szembe kell kötni egymással.)

Én két miniatűr LED-et a megfelelő soros ellenállással ráforrasztottam a két jelpontra. Ugyan villogás nem kivehető adatáramláskor, de mindkettő fénylik amikor rendben a kapcsolat, ákár van adatátvitel, akár nincs.

A router Tx pontján van mérhető feszültség ? (Ugráló, 1.5 V körüli.nek kellene lenni.

(A 941-esen sincs gyárilag bekötve a Tx ? A 740-esen kb 5 cm-es vezetékkel kellett összekötni két pontot....)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3124) dokee78 válasza dokee78 (#3116) üzenetére


dokee78
félisten

TP-Link TL-WR841N routeremhez érdemes feltenni a wr841nv11_wr841ndv11_en_3_16_9_up_boot(150616) legfrissebb firmwaret?

(#3125) kopolya válasza mezis (#3123) üzenetére


kopolya
csendes tag

Szia! A putty semmit sem ír, csupán egy hibaüzenetet küld, hogy routert nem érzékel. A serial módban az USB-t COM12-ként érzékeli a PC-m, vélhetően "megfogja" a routert, de semmit sem tudok beírni. A router táp felől nem "él", csak az USB táplálással. De egy rövid idő után furcsa hangot hallat a router, és az összes LAN port LED-je kimeredten világit.

(#3126) mezis válasza kopolya (#3125) üzenetére


mezis
nagyúr

" A router táp felől nem "él", csak az USB táplálással."

Ez pontosabban mit jelent ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3127) kopolya válasza mezis (#3126) üzenetére


kopolya
csendes tag

Szia! A 9V-os hálózati tápra meg sem mozdul, csak a USB-soros kábelen jövőre.

(#3128) mezis válasza kopolya (#3127) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#3129) kopolya válasza mezis (#3128) üzenetére


kopolya
csendes tag

Szia! Köszönöm a tanácsot, elvégzem.

(#3130) krealon válasza dokee78 (#3116) üzenetére


krealon
veterán

"TP-Link TL-WR841N routeremhez érdemes feltenni a wr841nv11_wr841ndv11_en_3_16_9_up_boot(150616) legfrissebb firmwaret?
Jelen beállításaimat reseteli a frissítés vagy megmaradnak?

Most ez a firmware van fenn:
Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v6/v7 00000000
"

A v7 es v11 egeszen mas hardvert takar, igy ha sikerul is feltenni, minimum rosszul fog mukodni, rossz esetben hasznalhatatlanna valik.

(#3131) dokee78 válasza krealon (#3130) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt az egy verziót találtam hozzá.
Ezzel frissítéssel támogatná elvileg az IPV6-ot.

(#3132) mezis válasza dokee78 (#3131) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ezt az egy verziót találtam hozzá."
Ezt nem HOZZÁ találtad ! :Y Ehhez a verzióhoz még meg kell találnod a routert ! :DDD

mezis

(#3133) dokee78 válasza mezis (#3132) üzenetére


dokee78
félisten

Hogyan keressek az enyémhez firmwaret?

(#3134) mezis válasza dokee78 (#3133) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelenleg milyen fw van rajta ?

mezis

(#3135) Gézengúz válasza dokee78 (#3133) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#3136) dokee78 válasza mezis (#3134) üzenetére


dokee78
félisten

Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v6/v7 00000000"

Gézengúz Köszi,úgy látom a legfrissebb sem támogatja az IPV6-ot. :(

(#3137) mezis válasza dokee78 (#3136) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha igényed az IPV6, kérdezd meg az OpenWRT topikban. (Nem biztos, hogy van visszaút a gyárira !)

mezis

(#3138) dokee78 válasza mezis (#3137) üzenetére


dokee78
félisten

Azt inkább kihagyom,max,ha nagyon kell veszek routert.

(#3139) Headless válasza mezis (#3137) üzenetére


Headless
őstag

Azért ha ennyire nyilvánvaló, hogy van visszaút, akkor ne mondjunk már ilyet. Van előre vágott fw is. egy ilyen többször emlegetett ismert oldalon, akkor webes felületen visszaállítható bűvészkedések nélkül...[link]

openwrt-ben van ipv6.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3140) mezis válasza Headless (#3139) üzenetére


mezis
nagyúr

A visszaút számomra nem nyilvánvaló.

Aztán következett még kísérlet legalább négy másik helyről letöltöttel. Mindegyikkel ugyanez lett a végeredmény. A router 740 V2. Elég furcsán néz ki napjainkban ezzel kapcsolatban a gyári támogatás....

mezis

(#3141) lupu500


lupu500
tag

Sziasztok! segítséget kérnék TL-WR841ND routernék a második led (System) néha ég vagy nem világít. A használati útmutató azt írja jól megy (van net) ha villog ez a led. Ha újra indítom mindig sokáig villog (jól működik) de pl. egy éjszakai használton kívüli esetben vagy elaszik végleg vagy ég. Azt hozzá teszem ha a system led ég vagy sötétben van a wifi-s eszközök nem látják a netet.
Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez ne forduljon elő? Régebben csak kábeles netet használtam most mindkettőt és az utóbbi időben jött elő ez a probléma.
Mit lehet tenni a probléma elhárításának érdekében? Üdv

(#3142) mezis válasza lupu500 (#3141) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Tápegység gyanús, illetve a saját elkói.

"...éjszakai használton kívüli esetben vagy elaszik végleg vagy ég..."
Akkor van használaton kívül, ha kikapcsolod. :D Én mindig áramtalanítom a használaton kívüli készülékeket.
A kapcsoló üzemű tápegységek elkói gyorsan öregednek. Az áramszámlád is kisebb lesz....

mezis

(#3143) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Szüleimnél szeretném lecserélni a régi tp-link routert egy másik tp-link routerre. Az megoldható, hogy a régiről lementem a beállításokat (Backup menüben) és visszatöltöm az újra? A régi TL-WR542G típus, az új TL-WR1043ND v1.0

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3144) Intruder2k5 válasza icemad (#3143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem lehetséges, van amikor még azonos típusra sem, mert a mentés visszatöltése mac címhez van kötve. Más típusra pedig teljesen kizárt.

(#3145) icemad válasza Intruder2k5 (#3144) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ok. Köszönöm. Közben egyesével beállítottam mindent, (talán gyorsabb is volt így), és rendben működik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3146) belakukorell


belakukorell
csendes tag

Sziasztok! Van egy TL-WR741ND wifi routerem. Az vele a gondom, hogy lakhely és szolgáltatóváltás után (a régi UPC volt, az új Digi) nem adja azt a sávszélességet, amit kéne. A réginél kb. 30 mb/s volt a sebesség, a Diginél pedig most az 1gb/s-es a net. Tudom, hogy mivel a router csak 150-et bír, a két laptop meg csak 100-t, ezért a legnagyobb sebesség, amit kihozhatnék belőle, az a 100 mb/s. Ezzel szemben csak 30 mb/s-t mérnek a sebességmérők mindkét laptopon, és érezni is, hogy lassú. Ha csak simán rákötöm az utp-t a laptopra, akkor hozza a 100 mb/s-t, (legalábbis az egyik laptopnál, a másiknál nem, de ez már egy másik probléma).
Szóval mi lehet a megoldás, illetve amit leírtam, azt jól gondolom? Előre is köszi

(#3147) krealon válasza belakukorell (#3146) üzenetére


krealon
veterán

A TL-WR741ND keves a gigas nethez.
Itt talalsz ajanlasokat, milyen router-t erdemes beszerezni. --> Milyen routert topik

(#3148) belakukorell válasza krealon (#3147) üzenetére


belakukorell
csendes tag

Azt tudom, hogy a gigához kevés, de a 100 mbithez elégnek kellene lennie. És az a problémám, hogy jelenleg 30 mbit-et a sebessége. Azt szeretném elérni, hogy a laptop felső korlátját, a 100-t vigye.

(#3149) krealon válasza belakukorell (#3148) üzenetére


krealon
veterán

Ha nincsenek benne-, vagy a tapegysegben kiszaradva a kondenzatorok, akkor OpenWrt-vel fel lehet turbozni, de ha 5 evnel tobbet mukodott, akkor jo esellyel megerett a cserere (vagy az ujrakondizasra).

(#3150) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Nemrég lett mikrohullámú netünk, kb. 7-8Mbps letöltési sebességgel (tudom, ez szinte vicc kategória már, de külterületen örülök, hogy van legalább). Most egy TP-Link WR1043ND kölcsön router van nálunk kipróbálásra.
Olvastam a routerek általános leírását is. Ehhez a sebességhez bőven elég lenne a WR841ND típusú is, amit 5-6k körül meg lehet venni. Az először említett meg 16k körül mozog. Mindkét berendezésnek kb. egyforma hatótávolsága van? Mert az 1043-as a mi házunkat teljesen lefedi. Csak hát egy tízessel hosszabb. :(
A választ előre is köszönöm.
Üdv.

ui: annyival szeretném még kiegészíteni a kérdésem, hogy semmi extra dolgot nem akarok a routerrel, csak 3-4 eszközre szeretném megosztani a netet.

[ Szerkesztve ]

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.