Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valaki használ tl-wdr4300-t alternatív szoftverrel?
Ha igen alternatív szoftverrel mekkora az elérhető sebesség amit stabilan tudna?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3652) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Nemrég vásároltam egy TL-WR740N típusú gépet.
Azt szeretném kérdezni, hogy belehet valahol állítani a Wi-Fi sebességét? Mármint a megosztott internet sebességét :)
Fontos lenne!!!

Press "F" to pay respects.

(#3653) Manka76 válasza zsolt501 (#3651) üzenetére


Manka76
senior tag

2-300Mbps a maximum mivel nem támogatják a HW NAT-ot.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3654) AlfaBit


AlfaBit
csendes tag

Sziasztok!
TP link wr740n routernél, a Basic Security menüpontban az ALG pontosan mit jelent?
Pár helyen olvastam hogy online/ multis játékoknál érdemesebb kikapcsolni a NAT Type miatt.
Szerintetek ezt kikapcsolhatom?
Előre is köszönöm a válaszokat!

'I have chosen this way: not to join a trend & not to follow a crowd - because it's right for me!" Xbox One S & Ps4 Pro

(#3655) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sikerült begyűjteni egy Archer C2 AC750 routert, aminek a beállítása kb. annyiban kimerült, hogy rádugtam egy másik routerre, aminek a jelét tovább osztja vezetéken és wifin. A wifis résszel nincs is probléma. A vezetékes is megy, csak épp a gigabites sebességet nem tudja.

Egy 1000 Mbit/s-os digis netet kellene osztania, viszont a hálókártya csak 100-as sebességet ír ki, hiába van a wines beállításokban egyértelműen 1Gbps beállítva.. Ugyan ilyen kábelen másik két router között megy a majdnem gigabit (750-850 Mbps), itt viszont max 90-95.

A netet a wan porton keresztül kapja, nem tudom, ez okozhatja-e a problémát.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#3656) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,

Adott egy Archer C7 V2. Frissítettem az fw-t a magyar oldalon található 160616-ra, ami mint később kiderült hiba volt. Bár ott volt, hogy nem lehet utána downgrade-elni, de nem gondoltam, hogy olyat is "elrontanak" benne, ami a korábbiban működött.
DIGI net, Epon. Az ont-t nem lehet bridge módba állítani (még).

Az előző fw-wel működött a távoli elérés úgy, hogy az ont NAT-ol és a C7 is, C7-en van beállítva DDNS. Követte az IP változást és elérhető is volt. Az új fw-vel nem megy :W, bár a torrent oldal úgy mutatja, mintha seed-elne a NAS, de nem érhető el távolról se a router se a NAS.

Hogyan lehetne visszavarázsolni a korábbi fw-t? Arra gondoltam felteszek egy 3rd party fw-t és utána vissza a régebbit. Működhet így?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3657) Gyurka6 válasza E300TD (#3656) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Az ip-címet ellenörző url-nek ide kellene mutatnia...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3658) E300TD válasza Gyurka6 (#3657) üzenetére


E300TD
tag

az ont ip címe ua, mint ami a Dyndns oldalon a service-nél van

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3659) Gyurka6 válasza E300TD (#3658) üzenetére


Gyurka6
őstag

Akkor el kellene érned távolról (port átirányítás jó?).

Gyurka

(#3660) E300TD válasza Gyurka6 (#3659) üzenetére


E300TD
tag

Minden ua, mint az előző fw-vel, akkor ment, most nem.

A DIGI-s topic-ban azt írták, hogy így ONT mögött, dupla NAT-tal nem is mehetne valamiért, nem a valós IP-t továbbítja, nem tudja frissíteni az IP váltást ... nem nagyon értek hozzá.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3661) Gyurka6 válasza E300TD (#3660) üzenetére


Gyurka6
őstag

Mind a két routeren kell nyitni porto(okat)t.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3662) E300TD válasza Gyurka6 (#3661) üzenetére


E300TD
tag

Tele a t@k@m az elekrtomos dolgokkal! Építek magamnak egy mechanikus routert vezérpályákkal. Azt legalább értem! :C

Az ONT újraindítása megoldotta, frissült az IP is mindenhol és megy. :Y

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3663) Gyurka6 válasza E300TD (#3662) üzenetére


Gyurka6
őstag

Legalább nem mentünk be az erdőbe....

Gyurka

(#3664) férfiállat


férfiállat
tag

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket.
adott egy tl-wr340gd-es router kb 3-4 éves és mostanában egyre gyakrabban van olyan, hogy újra kell indítani, pár másodpercre elmegy a net, játék közben 4k-s ping.
A gép egy tenda w311u stickket használ.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez router, stick vagy netszolgáltató probléma?
Valami ötlet tipp esetleg??

(#3665) mezis válasza férfiállat (#3664) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Vezetékkel vagy anélkül csatlakozol a router-edhez ?

mezis

(#3666) férfiállat válasza mezis (#3665) üzenetére


férfiállat
tag

Vezeték nélkül

(#3667) mezis válasza férfiállat (#3666) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#3668) Ceree


Ceree
senior tag

Sziasztok,

az alábbi problémával küzdök:

adott
- egy 3 éves TP-LINK TL-WR841N v8 router, legutolsó gyári FW-vel.
- 100/50mbit-es DIGI net

Eddig az asztali gép vezetéken csatlakozott a routerhez, a mért átlagos 85mbit/53mbit-es sebességet elfogadhatónak ítéltem.

Vásároltam a vezeték kiváltására egy wifi adaptert TP-LINK TL-WN881ND személyében.

Innentől a netsebességem teljesen leesett az asztali gépen, kb. 26-35mbit/53mbit-et teljesít. Csináltam kontroll mérést egy Lenovo T430-al, ő is csak 43Mbit/53Mbit ig kúszott fel ugyanazon a helyen (de máshol is az érintett szobában nagyságrendileg ennyit ért csak el).

A router és a desktop gép egy helyiségben van, és fizikailag is egymásra látnak. A gyanús nekem, hogy nem tudok 43mbit fölé menni, amikor n-es mindkét eszköz, közben a feltöltés minden esetben eléri az előfizetés maximumát!

Wifi beállítások:
- 11 b/g/n (régebbi eszköz miatt), de természetesen sima 11n-re rakva sem változik semmi
- Csatorna 13-on, kimérve Wifi Analyzerrel, ez a legjobb elérhető csatorna, jelerősség kiváló

Van bármi ötletetek, hogy miként tudnám feljebb tornászni a sebességet?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#3669) mezis válasza Ceree (#3668) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

Mekkora a saját WiFi kapcsolatodat zavaró jelszint ? :F
Lehetnek olyan "zavaró adók", amiket nem jelenítenek a WiFi szkennelő programok: vezeték nélküli billentyűzet, egér, printer, fejhallgató,...
Amíg van rá mód, addig drót. Esetleg optikai kábel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3670) E300TD válasza Ceree (#3668) üzenetére


E300TD
tag

Én azt olvasatam tesztekben (és azt is tapasztaltam) hogy ez elméleti kapcsolódási sebesség kb. harmada érhető el wifi-n.

Ez két szobával arrébb (ahol az elméleti kapcsolódás 270-300), leesik 80-90-re

Hiába N-es mindkét eszköz, 2,4G-n, ha 144Mbps körüli a kapcsolódási sebességed, akkor ez teljesen normális!

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3671) Ceree válasza mezis (#3669) üzenetére


Ceree
senior tag

Épp aktuálisan így néz ki a dolog:

BT, és egyéb rádiós eszközök nincsenek a lakásban alkalmazva.

E300TD:

A kapcsolódási sebességem pedig így néz ki most:

A kártya gyári szoftverével nézve:

És egy friss speedtest:

A 300mbitnek ez jócskán nem harmada sajnos! Azzal ki is egyeznék. :DDD

Másolat_eredetije

(#3672) Intruder2k5 válasza Ceree (#3671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen interferenciában sajnos esélytelen, hogy 2.4GHz-en elérd a 100Mbps-t. A 100-120Mbps akkor lenne megvalósítható, ha lenne tiszta spektrum, ahol senki más nem forgalmaz.

Legközelebb ha tapétázod a lakást, akkor készülj ilyennel, és ez javíthat a helyzeten, vagy pedig marad az átállás 5GHz-re, de ehhez adott esetben a kliensekben is cserélni kell a WiFi adaptert, és a router cseréjére is szükség lehet, ha most nem ismerik az 5GHz-es szabványt. (nem olvastam vissza, hogy milyen eszközeid vannak)

A lakótelep átka...

[ Szerkesztve ]

(#3673) Ceree válasza Intruder2k5 (#3672) üzenetére


Ceree
senior tag

Szerintem akkor egyelőre visszaviszem ezt a kártyát, és megpróbálom a kábelt a lehető legjobban elrejtve végigvinni a szobán.

Aztán majd meglátjuk, hogy lesz-e a közeljövőben 5Ghz.

Köszönöm mindenkinek!

Másolat_eredetije

(#3674) mezis válasza Ceree (#3671) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez a helyzet a kliensnél. És a WiFi router-ednél ? (Kapcsold ki a "mérés" idejére, a szomszédoké lényeges.)

mezis

(#3675) Intruder2k5 válasza mezis (#3674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A képen jelenleg 20 SSID van, ha jól számolom. Ha kikapcsolja a sajátját lesz 19, ez szerintem semmin sem fog változtatni.

(#3676) mezis válasza Intruder2k5 (#3675) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem lehetetlen, hogy a router-nél (antennáinál) egészen mások az éteri viszonyok.

mezis

(#3677) Ceree válasza mezis (#3676) üzenetére


Ceree
senior tag

Vasárnap / hétfőn mérek akkor egyet, már csak kíváncsiságból is.

Másolat_eredetije

(#3678) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, van egy wr741nd v4.3-as routerem és dd-wrt alatt próbáltam vissza flashelni a gyári firmwaret a webes felületen keresztül de nem sikerült. Folyamatosan csak gyári visszaállítást csinált. Hogy tudom másképp vissza tenni rá a gyári firmwaret?

(#3679) mezis válasza taki01 (#3678) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Itt nézted már ?

mezis

(#3680) vargalex válasza taki01 (#3678) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

DD-WRT esetén szerintem ez kell neked. A gyártó oldaláról letöltött firmware-t nem tudod közvetlenül flash-elni.

Alex

(#3681) taki01 válasza vargalex (#3680) üzenetére


taki01
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Ddwrt oldaláról webreverter firmware kellett letölteni és felflashelni. Utána már a gyári firmware fogadott.

(#3682) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A napokban nekünk is elromlott a routerünk nincs net vele. Az előző este még volt aztán másnap reggel már elszállt.
Pedig semmit nem csináltunk vele, ki be húzogattuk de semmi mi lehet a baja?

(#3683) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Frissítettem a windows 10-et is de semmi.

(#3684) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Milyen router?
- Mennyi idős?
- A LED-ek mit csinálnak rajta, miután bedugod a 220V-ba?
- A LAN LED világít, ahova van dugva UTP kábel?
- A Windows nem is érzékeli az UTP kábel ki / be csatlakoztatását?
- WiFi SSID nem látható?
- Reset-et próbáltad már? Áram alatt 10mp-ig tartsd nyomva a reset gombot.

(#3685) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3684) üzenetére


Heroes fan
őstag

Vireless 300-as a sebessége.
Nincs még 1 éves sem.
Minden világít zölden.
érzékeli hogyha kihúzom a netkábelt belőle.
Apám ma nyomot rajta resetet.

(#3686) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha minden világít, akkor az hibás, a SYS LED-nek (fogaskerék) a lassú villogása jelzi a normál üzemet. Ha nincs még egy éves, akkor az garanciális, vissza kell vinni.

(#3687) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Lassan villog a sys ahogy most ránéztem.

(#3688) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK. Ha kábelen rákötsz egy gépet, eléred böngészőben az admin felületét?

http://192.168.0.1
http://192.168.1.1
http://tplinklogin.net

(#3689) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3688) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az elsőhöz jelszót kér meg a felhasználó nevet, a többit meg se nyitja.

(#3690) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megtörtént a reset, akkor az alap név / jelszó páros admin / admin

Ha sikerült belépni, akkor a Network -> WAN menüben tudod az internet elérést beállítani.

(#3691) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3690) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen megtörtént, változatlanul ott vannak a beállítások alapon. Dyna izé meg staty izé.
Íp cím kell hozzájuk meg mask. A szöveg után a staty-nál for duel kiírás van.

(#3692) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben PPPoE neted van, úgy a PPPoE/Russia PPPoE opció kell Neked, ahova meg kell adnod a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#3693) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3692) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az meg is van kitöltve minden része.

(#3694) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3692) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az meg is van kitöltve minden része.
Töröljem ki és írjam be még egyszer?

(#3695) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra is van állítva alapból a router? Mellesleg ha bent van a név és a jelszó, akkor hogyan reset-eltétek? Azzal ugyanis törlődnie kellett volna ezeknek is.

(#3696) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3695) üzenetére


Heroes fan
őstag

Itt a kapcsológombnál nyomta ki meg be a router oldalán.

(#3697) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így viszont nem értem mi a gond. Ha minden be van állítva, a router működik, és jól is van bekötve, akkor kellene legyen rajta net is. Nem volt kikötve ideiglenesen? WAN kábel be van kötve? Jó helyre?

(#3698) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3697) üzenetére


Heroes fan
őstag

Előző este még tökéletes volt nem volt hozzányúlva se és reggelre fogta magát és elszállt az egész, én se értem. Itt volt lent a hangfal tetején ahol elfér és ennyi. Ez hétfőn történt akkor még jól ment.

A sárgába kell dugni a kábelt?,nem a kékbe.

[ Szerkesztve ]

(#3699) Intruder2k5 válasza Heroes fan (#3698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kékbe a netet, a sárgákba pedig a számítógépeket.

(#3700) Heroes fan válasza Intruder2k5 (#3699) üzenetére


Heroes fan
őstag

Köszi szépen rosszul volt bekötve a kábelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.