Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) libus válasza koshmar (#4649) üzenetére


libus
őstag

Már lekéstem a szerkesztésről...
Itt egy videó is róla!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4652) Multibit válasza koshmar (#4649) üzenetére


Multibit
veterán

Arra figyelj, hogy a korlátozott telefonnak statikus IP címe legyen! Ezt MAC cím alapján tudod a telefonhoz rendelni.
Persze, ha korlátozás elszenvedője új MAC címet tud adni a telefonjának, akkor bukott a koncepció.

(#4653) koshmar válasza libus (#4650) üzenetére


koshmar
őstag

Köszi!

Ha jól értem, ha az első képnél berakom a pipát, akkor minden eszköznél csak annyit fog engedni?
Akkor csak az volt a baj :D

Multibit: Azt hiszem, azt sikerült összehoznom egyedül is (kép)

A listában legfölsőt akarom korlátozni, tehát akkor az IP range jó, ha úgy írom, hogy 192.168.0.102- 192.168.0.102?
A port range-nek van jelentősége?

A MAC-cím cserélgetés nem fenyeget, a delikvens (nem sérteni akarom, csak tény) nem is tudja, hogy van olyan, de még azt se, hogy a WLAN az a WiFi lenne :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4654) libus válasza koshmar (#4653) üzenetére


libus
őstag

Jól érted! ;)
Az első képnél berakod a pipát, és megadod a le- és feltöltési sávszélességedet, amit a szolgáltatódtól kapsz.
A második képnél pedig úgy csináld, ahogy a videón láttad!
Nem kell 2x beírni az IP címet.
A port range-nek nincs jelentősége! (videón sem írtak oda semmit).
Az utolsó két sorba pedig megadod a korlátozni kívánt le- és feltöltési sebességet az adott IP-címre.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4655) koshmar válasza libus (#4654) üzenetére


koshmar
őstag

Sikerült végül! :R
A felsőhöz azt az értéket kell beírni, amennyit papíron kapsz a szolgátatótól, ez nem volt tiszta.

A MAC-cím alapján való kitiltás sokkal egyszerűbb volt :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#4656) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
TL-WR842ND
A router ez.
2012.11. havi
A probléma pedig az, hogy állandóan lefagy.
Naponta többször is.
Van hogy kétszer is ki kell húznom mire életre kel.
Legújabb firmware van rajta.
A modem pedig egy UBEE evm 3230.
Ötlet?

(#4657) libus válasza sityuka80 (#4656) üzenetére


libus
őstag

Szia!
Próbáld meg régebbi fw-vel is.

kaskader Szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4658) mezis válasza sityuka80 (#4656) üzenetére


mezis
nagyúr

Tápegység rendben ? (5 év folyamatos üzem ?)

mezis

(#4659) libus válasza mezis (#4658) üzenetére


libus
őstag

Én is arra gondolok, de ez akkor bizonyosodik be, ha a régebbi fw-vel is produkálja neki a lefagyásokat.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#4660) sityuka80 válasza mezis (#4658) üzenetére


sityuka80
tag

Igen,5 éve működik de az elmúlt pár hónapban folyamatosan gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#4661) sityuka80 válasza libus (#4657) üzenetére


sityuka80
tag

Ok visszateszem rá az előzőt

(#4662) sityuka80 válasza libus (#4659) üzenetére


sityuka80
tag

Tápegységnek mi baja lehet?
Elhasználódik?
Multiméterrel tudom mérni a hibáját?
Visszatettem rá az előző fw-t.
Tesztelem így aztán jelentkezem.
Üdv

(#4663) Gézengúz válasza sityuka80 (#4662) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kondicsere lesz az.

(#4664) sityuka80 válasza Gézengúz (#4663) üzenetére


sityuka80
tag

Nemrég újra megszakadt.
A wifit látja csak az internethez nem csatlakozik.
Kihúz-vár 10másodperc-bedug-működik megint.
Rosseb se érti ezt

(#4665) mezis válasza sityuka80 (#4664) üzenetére


mezis
nagyúr

A kapcsoló üzemű tápegységek elkói gyorsan örgedhetnek. Megnő az ESR értékük, elveszíthetik kapacitásukat.
Ez úgy a dugasztápban, mint a WiFi routerben lévő elkóknál bekövetkezhet. Egyenfeszültséget mérve még akár jónak is tűnhetnek.

mezis

(#4666) sityuka80 válasza mezis (#4665) üzenetére


sityuka80
tag

Azóta is szakadozik tehát nem firmware.
Akár a wifinek is lehet baja de a tápnak is ezek szerint.
Tápot keresek hozzá.
Lehet van is itthon.
Számít-e valamit, hogy szünetmentes tápegységbe van dugva vagy sem?
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4667) mezis válasza sityuka80 (#4666) üzenetére


mezis
nagyúr

? A WiFi kapcsolatod szakadozik, fagy ? :F -> [link]

Szünetmentes: Az is csak akkor ad ki az akkumulátorából előállított 230V-ot, amikor áramkimaradás van. Egyébként csak "elengedi" maga mellett a 230V-ot. Vagyis nem számít.

mezis

(#4668) csgabee


csgabee
tag

Megvettem a tp-link c 7-et. Ami nagyon jó.Viszont a laptop 50 megával jön csak.Van valami beállítás?

Hogy tudom a nyomtató,és Adat USB részeket beállítani a routeren?Illetve szerintem látja mindkettőt.Szeretném elérni távolról,azt hogy kell tennem?

(#4669) sityuka80 válasza mezis (#4667) üzenetére


sityuka80
tag

A wifit látja internet nincs.

(#4670) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

WR340G v5 tip. routeren be lehetne valahogy állítani, hogy adott mac address-re időszaki csatlakozási korlátozás legyen érvényben?
Firmware Version: 4.5.4 Build 100316 Rel.59606n
:R

[ Szerkesztve ]

(#4671) demmer123


demmer123
őstag

Van egy TP-LINK TL-WR1043ND v5 router Pénteken lett be üzemelve és minden este kb 11 óra után teljesen belassul.Ping 800-900 lesz és csak a router újra indítás segít,aztán minden helyre áll.Sebesség kb 5-6Mb lesz a 150 helyett.

Mi lehet a probléma valami beállítás csinálhatja ezt?Vagy valaki tudna ez ügyben segíteni?

Régi 5 éves routernél nem volt ilyen gond.

Nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#4672) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Üdv emberek!

Kéne egy kis segítség!

Van egy ismerősömnek TP-Link WR940N routere, ami a leírás szerint v4/v5 hardververzió, de a firmware software v5. Az érdekelne minket, hogy ha rátenne egy v4 sw-t ehelyett, akkor működne-e? Nem lenne baja a routernek? Minden segítséget előre is köszönök!

(#4673) mezis válasza JoshaJosh (#4672) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Jelenleg működik rendben ? :F

mezis

(#4674) JoshaJosh válasza demmer123 (#4671) üzenetére


JoshaJosh
csendes tag

Szerintem ha tudod, cseréld v4-esre vagy v3-asra, mert a v5-ös, hát elnézést de egy hulladék.

(#4675) JoshaJosh válasza mezis (#4673) üzenetére


JoshaJosh
csendes tag

Működni működik csak az ismerősöm szeme elég rossz és ez az sw verzió gyakorlatilag elvakítja, alig lát belőle valamit. Ezért szeretné a v4-et felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#4676) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

https://www.tp-link.com/resources/simulator/EMULATOR_wr940nv4_us/userRpm/LoginRpm.htm

https://www.tp-link.com/resources/simulator/EMULATOR_wr940nv5_us_Router_new/userRpm/LoginRpm.htm

Ez a különbség a kettő között. Még nekem is elég bántó a v5, nem csoda, hogy szegénykém szenved vele.

(#4677) suste válasza JoshaJosh (#4676) üzenetére


suste
veterán

Én azt nem értem, hogy miért kell ezt nézegetni annyit? :)
Router webes felületét nem szokás egész nap.....

(#4678) mezis válasza suste (#4677) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Továbbá: Napszemüveg ?

mezis

(#4679) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok,

Itthon UPC 240mbit internetünk van, a UPC által biztosított "Connect box"-szal. Sajnos ennek a routernek a lefedettsége elég gyenge, a kis jelerősítők pedig szintén nem sokat érnek. Arra gondoltam, hogy beszerzek egy Archer C8-cat.

Hogy lenne érdemes bekötnöm őket? A Connect box-ot modem módba kapcsolom, és a C8 üzemeljen routerként, vagy a C8-at a lakás egy másik pontjára helyezzem inkább, és csak repeaterként üzemeljen? Utóbbi módban gondolom kicsit jobb lenne a lefedettségem, plusz így tudnám használni a hálózati nyomtatót is rajta.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#4680) mezis válasza bagaba1 (#4679) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"Utóbbi" módot javaslom.
Ha UTP kábellel kapcsolódik a "Connect box"-hoz, akkor vagy csak egy újabb AP-ként vagy routerként is működhet.

mezis

(#4681) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok!

Egyáltalán nem értek a routerekhez, és bármilyen cikket olvasok nem értek egy szót sem belőle.
Új lakásba költözök és nem szeretném vinni a régi tenda routerem.
Digi Net 500-as internetet néztem ki megfelelőnek.
Laptop-on kábelen keresztül szeretnék netezni, valamint lenne még 3-4 telefon, tablet ami csatlakozna.
Milyen routert ajánlanátok 10-12e Ft környékén, ha van ennyiért jó megoldás?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

Nem szeretnék nyomtatót kötni a routerre, semmi olyan igényem nincs amit nem is tudok, hogy mire jó,a konfig, ha szükséges, örülnék, ha a lehető legegyértelműbb felületen történne.

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#4682) dark-01


dark-01
csendes tag

Sziasztok!Adott egy tp link archer c2600 ha kábellel kötöm össze a gépet akkor normális sebességű az internet,ha wifin keresztül használnám akkor a 90es évek beli betárcsázós internet feelig van.Próbáltam belépni a 192.168.0.1. ra de login failure a válasz.Nem tudok sehogy belépni,próbáltam resetelni a routert ,de semmi.Valakinek valami ötlete esetleg?Köszönöm

(#4683) sityuka80 válasza mezis (#4667) üzenetére


sityuka80
tag

Sziasz.
Megoldódott a probléma bár már vettem egy új routert.
Szereztem egy új tápegységet a régihez most nem szakadozik.
Úgy néz ki ez volt a probléma.
Köszönöm a tanácsokat.

üdvözlettel

(#4684) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Van kettö router elsödleges TP-LINK TL-WR940N és 1 másodlagos LB-Link BL-WR4300H. Az érdekelne hogyan kell beállítani, hogy az LB-Link wifijén lévö gépek lássák a TP-Linken lévö gépeket és nyomtatót mivel az LB-Link csak a wifi kiterjesztésére van.

A második probléma, hogy az LB-Link router repeater üzemmódban van, mert ebben a módban minden gép lát mindent. Viszont a TP-Link Wifi jele így egyszerűen nem ér el oda. Ezért gondoltak egyet, hogy visszaállítják repeater módból de nem tudták, mert még a router beállítás menü se jött be. Hogyan lehetne visszaállítani repeater módból?

A segítséget előre is köszönöm.

(#4685) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Van itt valaki, aki nagyon ért a Tp-Link routerekhez? Azon belül is a Mifi eszközeikhez? (kis mobilnet megosztó)
Ezekbe az eszközökbe bele lehet nyúlni pl SSH-val, vagy bármilyen más úton?
Valakinek esetleg tapasztalata az M7650 megosztóval? Bármilyen trükk érdekelne, ami többet mutat, mint a saját felülete.

Köszi.

(#4686) mezis válasza JoshaJosh (#4684) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Az LB-Link egy "hosszú" reset-tel állítható vissza alaphelyzetbe.

mezis

(#4687) Tuja1


Tuja1
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Tp-Link Router Wireless - TL-WR841N.
Eddig semmilyen eszközzel nem "akadt". Mikor a SAMSUNG UE40K5500AW TV-vel WIFI-n keresztül csatlakozom. Először a TV veszíti el a jelet, majd a többi Wifi-s eszköz is. Majd a vezetékes eszközök is.
Hallott valaki hasonlóról?
Firmware frissítés megoldhatja a problémámat?
Köszönöm!

UI: A szolgáltató DIGI PPPoE kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#4688) Diák66 válasza Tuja1 (#4687) üzenetére


Diák66
őstag

Igen hallottam. A firmware frissítés megoldhatja, de először a Smart TV-t frissítsd, mivel, ha jól értem az a legújabb eszköz és a probléma okozója.

(#4689) Tuja1 válasza Diák66 (#4688) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Köszönöm a válaszod. A biztonság kedvéért viszek egy Routert 741 -es szériából. Hátha
...

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#4690) Grg válasza Tuja1 (#4687) üzenetére


Grg
tag

Nekem hasonló eset laptoppal volt, szépen kifagyasztotta időnként a routert, de csak ha pl nagyobb fájlokat csatoltam gmailnél...
Mivel a routerhez nincs újabb fw (legalábbis a 10-es verzióhoz), így a laptop wifi driverét cserélgettem, mire a legújabbal jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#4691) Tuja1 válasza Grg (#4690) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Köszönöm a választ!
Azt hiszem első körben router firmware frissítés lesz.
Utána kipróbálom egy régebbi 741-essel és ha azzal müxik akkor gyanús, hogy a Tv szoftverét frissítem.
Jobb most nem jut eszembe. :R

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#4692) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Sziasztok!
Ide IS irányítottak a Router gondok topikból.
A problémám az lenne ,hogy a DIGI 1000-es net mellé nem bírom rendesen beállítani az Archer C7 v4-em amin a legújabb FW van.
IPV4 megy, IPV6 ha be van kapcsolva akkor csatlakozik de a router még mindig sárga háromszöget rak mellé és nem pipát. Valamint eléggé "döcög" a net wifin és kábelen is ha be van kapcsolva. Azonban kikapcsolt állapota mellett csak kicsit fordul elő "döcögés". Valamint ha be van kapcsolva akkor a speedtest feltöltés alatt hibával nem mér tovább. Megpróbáltam a v2-höz készített leírást de az se segített semmit.
Ideiglenesen megoldottam a gondot úgy hogy ki van kapcsolva az egész ipv6 de azért jó lenne valami megoldás. Itt van az ipv6 felület(kikapcsolás előttről):

A sebesség ingadozását is szeretném megoldani mert a régebbi d-link dir 636l-em nem köhögött ennyire a 1000-es net alatt.
Jelenleg a QoS nincs bekapcsolva, se a DDos elleni védelem, a NAT és a NAT gyorsítás viszont igen.
Előre is köszönöm annak a szuperhősnek aki segít :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4693) privatposta


privatposta
tag

Archer C59-es routerben szeretném beállítani a QoS-t, illetve a szülői felügyeletet. Első körben azt akarom, hogy mint más routerekben, legyen mondjuk az adott gépre a sávszélesség 10Mbit. Ez nem megy. Bármit állítok be, maximális sebességgel hasít. Esetleg az a százalékos beállítás csak prioban teszi hátrébb a szolgáltatást?
A másik, a szülöi felügyelet. Hiába adom meg, hogy ez és ez a gép mondjuk adott időben ne kapjon netet, vígan megy a net.
Eddig ezt a két funkciót találtam úgy, hogy nem működik.
tudja esetleg valaki a megoldást?
Gyári fw.

köszi

(#4694) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mitől lehet az, hogy egy TP-link d7b (fő router) és egy TP-link 841 (al router) routert akarok wireless bridge-be kötni, de nincs net a tplink 841-en a beállítás után. Ha ugyan azt beállítom egy TPlink 1043 v1-es fő routerrel, akkor pedig minden működik a tplink 841-en. Vagy nem tud valamilyen funkciót a d7b ezzel kapcsolatban?

(#4695) mezis válasza SPeti1984 (#4694) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#4696) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, ne nevessetek ki, de szedett már le roncsolás mentesen, ragasztott hűtőbordát router prociról bárki is? :)

(#4697) mezis válasza rover45 (#4696) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán Ő. :DDD

mezis

(#4698) rover45 válasza mezis (#4697) üzenetére


rover45
senior tag

Jártam már én is hasonló eredménnyel, ezért gondoltam inkább rákérdezek :D

(#4699) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Invitel/ PPoE, otthoni hálózat.

Adott egy router (tl wr940n) amit lecserélnék egy TL-R600VPN-re. Mindent átkötöttem, mind a 4 LAN portba és az első port lett a WAN port.

Gépről el is érem szépen, a WAN-nál van IP is, sikeresen beléptem PPoE-vel, ipconfigban is kap a gép rendes kiosztott címet. A router is látja a csatlakozott gépet és egy wifis routert.

Azonban a netre semmilyen módon nem látok ki, pingelni sem tudok 8.8.8.8at.

Mi lehet a gond, mit rontottam el? Köszönöm minden tippet! :R

You got clickbaited.

(#4700) mezis válasza Clickbait (#4699) üzenetére


mezis
nagyúr

"....sikeresen beléptem PPoE-vel, ...."
Hová ? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.