Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) jézusom válasza mezis (#3200) üzenetére


jézusom
addikt

valamit keres a telefon, ha jót nyomtam, de nem történt semmi :( de ez vicc, hogy nyomatják ezt a szart, de senki nem tudja hogyan kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#3202) Intruder2k5 válasza jézusom (#3201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert aki kicsit is ért a WiFi-hez, az még kipróbálás előtt letiltja a funkciót, és "sima' PSK hitelesítést használ.

(#3203) mezis válasza jézusom (#3201) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszer egy printert kellett WiFi-n kapcsolnom egy routerhez. (A printer leírása szerint ez volt az egyetlen lehetőség. :F ) Ha jól emlékszem, "két emberes" volt a dolog, mert amíg az egyiken nyomva tartottam a WPS-t, addig kellett a másikon is nyomva tartani valameddig. (Nem akart 3m-esre kinyúlni a karom. :DDD )
Szerintem is ez a WPS gomb nagyon szőkéknek készült. Mi van akkor, ha a szomszédban is ugyanakkor nyomják ? :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3204) jézusom válasza mezis (#3203) üzenetére


jézusom
addikt

Azt nem mondta senki, hogy folyamatosan nyomva kell tartani...

(#3205) mezis válasza jézusom (#3204) üzenetére


mezis
nagyúr

A printerhez adott leírás sem tartalmazott ilyet. Túrni kellett az internetet hozzá. Vagy úgy kell születni, hogy esztet má' tuggya a lyúzer... :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3206) jézusom válasza mezis (#3205) üzenetére


jézusom
addikt

Jah ez olyan fícsör, hogy neszeparaszt úccse fogod használni, de fizethetsz többet.

(#3207) Tegla80 válasza jézusom (#3206) üzenetére


Tegla80
addikt

Nah akkor leirom,h En spec hasznaltam es sikerult vele halozatba raknom a melohelyen a ps vita-t. Maskepp nem ment volna mert a jelszot nem ismerem es nem adjak ki,de a router itt van elottem,igy a gomb megnyomasa viszont adott volt.......szoval mar melo kozben is tudok akar multit (is) jatszani.
Jah a vita-n a wifi menuben van wps csatlakozasi lehetoseg,igy konnyen ment a kapcsolodas.(gomb benyom a routeren majd eszkozon rabok es kapcsolodva kb)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#3208) jézusom válasza Tegla80 (#3207) üzenetére


jézusom
addikt

Nyomogatom a WPS-t semmi, menüből sikerül rácsatlakozni, de hardveres gombbal nem! Egyébként meg elment a kábeles hálózat, router lefagyott, és elfelejtette a pppoe accomat.

(#3209) Headless válasza jézusom (#3208) üzenetére


Headless
őstag

Remélem mindezt openwrt-vel csináltad... Ott általában factory reset funkciót lát el az a gomb, vagy amire a kedves user beállítja.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3210) jézusom válasza Headless (#3209) üzenetére


jézusom
addikt

nem nem openwrt. Viszont rájöttem, hogy a gombos wps csak bizonyos titkjosítás szinteken működik.

Note: WEP security, WPA/WPA2 - Enterprise authentication and TKIP encryption are not supported with WPS enabled.

(#3211) kiss.a


kiss.a
csendes tag

sziasztok!
adott egy TP-LINK Router WR-1043ND V 1.8 az a problémám vele h minden reggel megszakad a wifi jel és nem is látja, csak akkor ha újra indítom a routert. legfrissebb firmware van rajta

(#3212) mezis válasza kiss.a (#3211) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szomszédok hogy vannak ?

mezis

(#3213) vorik


vorik
tag

Szeretném kérni valamelyik TP-Link varázsló szakértelmét!

Van egy TL-WR2543ND routerem, ami kb 2 éve remekül működött DD-WRT firmware-el.

AP-ként használtam, a fő router-ről kapta a netet az egyik LAN porton keresztül, ő pedig 3 másik eszközt szolgált ki a maradék LAN portokon, plusz a wifit szórta abban a helyiségben ahol volt.

A probléma ott kezdődött, hogy még egy vezetékes eszköz került mellé, tehát szerettem volna használni a WAN portot is sima LAN-ként, tehát beállítottam az 'Assign WAN Port to Switch' funkciót de sajnos nem működött. A DD-WRT fórumokon többen is tapasztalták a problémát, aminek megoldásaként a gyári firmware visszaállítását, majd a webflash-bin feltöltését javasolták, amit meg is tettem.

De azóta sajnos nem akar életre kelni a kütyü, akármit csinálok :O a power led világít, a többi pedig villog, kb másodpercenként egyet.

Ahogy néztem csak ezt a kábeles megoldást találtam, de én ehhez béna vagyok.

Valaki tud segíteni, vagy inkább vegyek egy új routert?...

Köszi előre is :R

recreational nuclear physicist

(#3214) woodworm válasza vorik (#3213) üzenetére


woodworm
veterán

A 1043v1-ről is pár hónapja derült ki, hogy mégis lehet lanról ébreszteni. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#3215) vorik válasza woodworm (#3214) üzenetére


vorik
tag

Esélytelen, nem is érzékeli, hogy be van dugva a kábel :(

Esetleg nem tudtok valakit, aki foglalkozik ilyen router helyreállítással? Persze nem ingyen!

Köszi :R

recreational nuclear physicist

(#3216) Intruder2k5 válasza vorik (#3215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Budapesten vargalex már nagyon sokszor felajánlotta itt a segítségét.

(#3217) vorik válasza Intruder2k5 (#3216) üzenetére


vorik
tag

Írtam neki, köszi szépen! :R

recreational nuclear physicist

(#3218) jézusom válasza vorik (#3213) üzenetére


jézusom
addikt

Én is sokat szenvedtem, 2543ND-t nem egyszer hoztam vissza a tetszhalálból. Én ugyan nem vállalok ilyen gyógyítást, de írok pár dolgot.

Kell egy ilyesmi kábel Ezzel USB-n keresztül soros porton csatlakozol.

Hozzá pár progi amivel rá tudsz csatlakozni a tetszhalott routerre. Ha olvasgatsz, meg lehet csinálni, de nem mondom, hogy nem szívás :D

(#3219) vorik válasza Intruder2k5 (#3216) üzenetére


vorik
tag

Jó hírek!

Írtam vargalex-nek, aki azonnal válaszolt, beszéltünk telefonon, átvittem hozzá vasárnap délután és egy órán belül megjavította - ráadásul egy iszonyat kedves, segítőkész embert ismertem meg benne. :C

Ezer millió köszönet neki is és nektek is!!! :R

recreational nuclear physicist

(#3220) Intruder2k5 válasza vorik (#3219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtam én, hogy Alexben nem fogsz csalódni. :)

(#3221) alien235


alien235
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni van egy TL-WR841N Routerem és eddig dinamikus ip-t használtam meg meg is van de a szolgáltatótól kértem egy fixet ami elvileg így már statikus de azt hogy tudom a routerbe beállítani mert csak egy ip címet adtak, hogy az a fix ip-m????

Válaszotok előre is köszönöm.

(#3222) Intruder2k5 válasza alien235 (#3221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyáltalán nem biztos, hogy azt neked be kell állítani, a szolgáltató azt más módon is tudja kötni az előfizetésedhez, de ezt velük kell megbeszéld leginkább, hogy van-e tennivalód az ügyben.

Az alábbi linken az új, fix címedet látod már?
http://checkip.dyndns.com/

[ Szerkesztve ]

(#3223) alien235


alien235
csendes tag

Szia!

Nem látom csak a dinamikusat. Elvileg be kéne valamit állítani csak az ügyintéző csaj nem ért hozzá.

(#3224) -ZeeZee- válasza alien235 (#3221) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem 841ND van, az első (azt hiszem) status fülön tudod ellenőriztetni, hogy milyen a szolgáltatód által adott IP cím. (ha jól emlékszem, akkor detect-re kell nyomni, és akkor írja ki, hogy dinamikus, vagy statikus (fix) a szolgáltatásod.

(#3225) alien235


alien235
csendes tag

Azt mondta ha hálózati kártyába lenne dugva a net akkor el tudná mondani de mivel router van így nem, ha nem sikerül nekünk beállítani akkor küld szerelőt de az meg már fizetős meg a fix ip is 2540ft havonta és el se tudják magyarázni hogyan kell beállítani.

Ott dinamikusnak hozza mert gyárilag az lenne, ezt most kértem külön hozzá.

2 hsz-t összevontam, 5 percen belül légyszíves használd a szerkesztés gombot.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#3227) Intruder2k5 válasza alien235 (#3225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A beállításhoz viszont szükség van WAN IP címre, alhálózati maszkra, átjáróra, és DNS-re is.

(#3228) alien235


alien235
csendes tag

Akkor majd holnap felhívom őket megint mert csak egy ip-címet adtak semmi mást. Köszönöm a válaszokat.

(#3229) Intruder2k5 válasza alien235 (#3228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így néz ki a routeredben a statikus (fix) IP beállítása, tehát ezeket az adatokat kell megkapnod.

(#3230) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok !

TL-WR740N / TL-WR741ND routernél hol kell beállítani a kimenő wifis sávszélességet, nagyon nagy szükségem lenne rá. Előre is köszi a válaszokat :R

Good hunting,STALKER !

(#3231) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok

egy ilyen TL-WR941ND tipusu routeren kellene bealitsam az engedélyeket, hogy ki mikor léphesen fel egy weblapra. De kicsit elvagyok veszve benne, segitenétek mikor hová kell lépnem pl. hogy kedden 8-15 óra kozott pl egy adott oldal tiltva legyen ne lehessen fellépni rá.

(#3232) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Most realizálódott bennem, hogy a jelenlegi routerem csak 100Mbps-es. Így a gépemben hiába van gigabites hálókártya, sajnos nem tudom kihasználni. Lehetséges valami módon nagyobb sebességre bírni, vagy marad a csere? (jelenleg több TB adatot szeretnék másolni/mozgatni/rendezni a NAS-om és a gép között, ezzel a sebességgel ez több nap is lehet...)

(#3233) mezis válasza szarnyalosas (#3231) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Wireless - Wireless Settings - Channel Width
A linken büntetlenül gyakorolhatsz, emulátor (szimulátor).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3234) mezis válasza -ZeeZee- (#3232) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csere.
Gondolom a kábeled Gigabites.

mezis

(#3235) -ZeeZee- válasza mezis (#3234) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Igen, direkt kicseréltem a cat5-öst cat5e-re.

Alaplap, ezen gigabites a hálókártya...

[ Szerkesztve ]

(#3236) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Adott egy 842ND router (garis) dd-wrt firmware van/volt rajta. Többször volt már frissítve, de most véletlenül( :W ) egy 741-es került rá. Azóta csak a power led világít. Reset, TFTP sem segít a firmware helyreállításban. Kuka?

(#3237) mezis válasza zsizsef (#3236) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3238) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok e. Van egy tp-link tl-wr740n routerem és szeretnék wake on lan lan elérést amdroidos eszközről-relefon. Upc internetem van, android progi megvan hozzá, wifin ébreszti is a gépet. Na most távolról is szeretném ha ébredne. Mit, hogy kell beállítani hozzá?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3239) razorka777


razorka777
veterán

Üdv.
Havernak diginet 1000 csomagja van, de a router csak 300-zas.
Ez gondolom nem gond, max 300 megabit megy át.
Jól gondolom?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#3240) jézusom válasza aelod (#3238) üzenetére


jézusom
addikt

WAN IP-ről akarsz lAN IP-t elérni, akkor regisztrálnod kell egy dyndns szolgáltatónál, és port továbbítást kell a routeren beállítani.

(#3241) aelod válasza jézusom (#3240) üzenetére


aelod
veterán

Ezt tudom. A menete és a beállítási lépések érdekelnének. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3242) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. TP-LINK WR740N típusú routerről váltottam TP-LINK WR1042ND-re. A problémám az lenne, hogy az asztali gépemen nagyon lassú az internet sebessége, Wi-Fi-n keresztül viszont tökéletes mind a letöltés, mind a feltöltés. Beállítottam a kapcsolatomat és a Wi-Fi-nek adtam jelszót. A korábbi router tökéletesen működött ugyanezekkel a beállításokkal. Merre nézelődjek?
Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#3243) mezis válasza G@bi90MR (#3242) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valóban az asztali PC-d UTP vezetékkel kapcsolódik a routerhez és kisebb a sávszélességed mint a WiFi-s kapcsolattal ?
Át tudnád dugni azt az UTP kábelt a WiFi-s szerkezetbe egy próba erejéig ?
(Ugyanis az a gyanúm, hogy az asztali PC-vel, kábellel lehet gond. http://www.szelessavindex.hu/ )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3244) G@bi90MR válasza mezis (#3243) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Szia!

Igen, UTP-n sokkal lassabb a kapcsolatom. 15 Mbit/sec-es a kapcsolatom. Az asztali PC-m kábelen keresztül csatlakozik. Ha a laptopra dugom a kábelt, azon is nagyon lassú, átlagban 3-4 Mbit/sec. Wifiről mind a laptop, mind a telefon tökéletes. Egyedül annyi változás történt, hogy a routert kicseréltem 1042ND típusúra. A korábbival tökéletesen működött minden.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#3245) mezis válasza G@bi90MR (#3244) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábel ugyanaz, vagy különböző ?

mezis

(#3246) G@bi90MR válasza mezis (#3245) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

A routeren kívül semmi sem változott.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#3247) mezis válasza G@bi90MR (#3246) üzenetére


mezis
nagyúr

Mennyibe kerül kipróbálni egy másik kábellel, másik LAN portban ?

mezis

(#3248) G@bi90MR válasza mezis (#3247) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Ezzel kezdtem, kicseréltem az összes kábelt, végigpróbáltam az összes portot, a probléma nem változott.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#3249) mezis válasza G@bi90MR (#3244) üzenetére


mezis
nagyúr

PC-n, laposon az adapter beállításoknál a sebesség automatikus ?
Próbálkozhatsz az IPv6 letiltásával is (PC-n, laposon).

mezis

(#3250) G@bi90MR válasza mezis (#3249) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Igen, auto negotiationra vannak állítva. Néztem firmwaret a routerhez, de ami rajta van, az a legfrissebb a TP-Link honlapján. Ugyanazon verziószámú firmware feltehető ismételten?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.