Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) mezis válasza G@bi90MR (#3250) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom cserélni fogja. (Eddig még csak a Win volt olyan lusta, hogy csak eltávolítás után hajlandó frissíteni azonos verziószámúra. Mintha soha semmi sem romolhatna el... :Y )

PC, lapos alaplapi driverek fent vannak ? Az Ethernet csatoló driverét megpróbálhatod frissíteni a chip gyártójának honlapjáról.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3252) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Archer C8 v1.0-m a legutolsó gyári fw-vel, ami 2015 05. havi.
Az USB 3.0-ra rátoltam egy WD 1TB külső winyót. Fut rajta egy media server amit lát is a Samsung TV-m.
Elég sok file-ra azt írja ki, hogy nem támogatott. Mit lehet ezzel kezdeni? Open vagy DD-WRT esetleg lesz hozzá?
A laptopomon egyébként fut a Serviio is. Az előbb említett HDD fel van csatolva meghajtóként. A Serviio-ba fel is tudtam csatolni, de a mappa tartalmát már nem látja sem a TV sem a Tablet sem a Teló. (A laptopban megosztott HDD-ről mindent látnak, bármit osztok le.) Erre ötlet?
Egyébként a Serviio media szerverre csatlaozva mondjuk telefonnal, brutál gyors még a Full HD filmek betöltése is és a beletekerésekre is gyorsan reagál.
Vettem egy Archer T4U, AC1200-as USB Wifi Sticket is a laptophoz, hogy tudjam tesztelni a sebességet.
A C8-ra kötött HDD-re így 15MB/s-el tudtam másolni wifin. (A 2,4GHz és az 5GHz hálózat is engedélyezve van, én az 5GHz-re csatiztam az ac-s stickel.)
A fenti kérdésekre köszi a válaszokat, illetve ha valakinek kérdése van a C8-ról tegye fel bátran.

(#3253) sztpega válasza vfeco (#3252) üzenetére


sztpega
tag

Szia, sziasztok!

Előre bocsátom, hogy nem tudok érdemben hozzászólni a problémához, mivel csak a napokban jött az az ötletem, hogy pont egy ilyen archer c8-ra cserélném a jelenlegei routert azzal a hátsó szándékkal, hogy rákötök egy hard disk-et is és alap media serverként is próbálnám használni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a TV-ről való hozzáférés esetén a file-ok, könyvtárak listázása mennyire használható, gyors, áttekinthető?
Egyébként milyen jellegű file-okkal vannak gondjaid?

(#3254) Headless válasza vfeco (#3252) üzenetére


Headless
őstag

C8-ra nem igazán lesz openwrt.

Mit lehet a kezdeni a nem játsza le dologgal?
Elfelejted a DLNA-t és egy mediaplayer játsza le a dolgokat, ami tud csatlakozni ftp-n/sambán keresztül.

sztpega:
Inkább egy openwrt képes eszközt vegyél jobban jársz vele (kompatibilitás jobb, több mindenre képes). C7 v2, C5 v1,1043nd v2/3,wdr 3600/4300.

3600/4300 nem biztos, hogy van már forgalomban, valamint c5 v1-et is nehéz találni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3255) sztpega válasza Headless (#3254) üzenetére


sztpega
tag

Headless: milyen kompatibilitásra gondolsz? Vfeco esetében feltételezhetően a TV-je nem ismeri fel a file-okat, nem?

(#3256) Headless válasza sztpega (#3255) üzenetére


Headless
őstag

Nem egészen, pl Nálam EH sorozatú TV-vel és gyári FW-ben lévő média szerverrel nem ment, ellenben openwrt-vel igen. Mondjuk 1043 ND v2, de ügye openwrt-re többféle media szerver is van, ha ez egyik nem megy, ott a másik kipróbálni, de miniDLNA elég jó. Gyári fw-ben meg elvileg ushare van.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3257) sztpega válasza Headless (#3256) üzenetére


sztpega
tag

Headless: csak, hogy értsem: az, hogy nálad nem ment ez azt jelenti, hogy a teljes megosztást nem látta a TV-d, vagy pedig voltak olyan file-ok amiket igen, míg másokat nem?

(#3258) Headless válasza sztpega (#3257) üzenetére


Headless
őstag

Minden fájlt látott a tévé, de semmit sem játszott le. Ugyanazok a fájlok minidlna-val mentek.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3259) vfeco válasza sztpega (#3253) üzenetére


vfeco
aktív tag

A hozzáférés, listázás teljesen rendben van és gyors is.
MKV fileok közül jópárat nem játszik le a Samsung UE40ES6100.
Serviio megosztással Samsung E series profillal mindent visz!

[ Szerkesztve ]

(#3260) taki01


taki01
őstag

Sziasztok,

Van egy wr841nd v8.2-öm. Melyik firmwarel futt a legjobban? Jelenleg ddwrt van rajta.

(#3261) Intruder2k5 válasza taki01 (#3260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem mindegyik jól fut, ez inkább szimpátia kérdése, kinek melyik tetszik jobban. Itt többnyire inkább supportált az OpenWrt, de ha a Te igényeidet a DD-WRT elégíti ki jobban, akkor azt használd.

(#3262) Claude Leon válasza G@bi90MR (#3250) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Alaposabb utánanézés nélkül sikerült típust választanod :(
Tp-linkből a 1042 talán az egyetlen, amibe realtek soc került, ez a csipszet hajlamos lomhán közvetíteni WAN és LAN között, hasonlóan járnak, akik E v. LX végű asust vesznek.
Ugyanide tartozik, hogy itt egész tisztes sebességet jegyeznek, ami lehet kozmetika eredménye, de inkább fognám eltérő körülményekre a dolgot.
Pl. ott mérhették tisztán GB csatlakozásokkal (láttam már különböző sebességű switch portok között igen lomhán vánszorgó csomagokat)
de lehet, hogy ott szigorúan 1 szálon teszteltek, amit a mindennapi használatban nehéz utánozni.
(kissé offtopik a valamivel gyengébb, rokon soc-os, 100Mb-es edimax routerem, amin iperffel 40 valahány Mbitet mértem 1-2 szálon, aztán feljebb véve a párhuzamosságot erősen esett vissza, ami nyilván inkább a szoftver hibája)

(#3263) taki01 válasza Claude Leon (#3262) üzenetére


taki01
őstag

Ne haragudj félre nyomtam Claude Leon.

Sziasztok,

Van két hálózatom az egyik routeren jön az adsl net (Wr841nd V8) a másikon meg jön a 4g-s mobilnet (mr3420 V2). Azt szeretném hogy a moblinetes routerre kötött gépek is lássák a másik routere kötött gépeket is. Meglehet ezt valahogy oldani?

[ Szerkesztve ]

(#3264) bocko


bocko
újonc

sziasztok segítségeteket szeretném kérni tp link open wrt vel tőltőtem fel ment is luci stb. ment is egy darabig később pár rossz beállítás után újra telepítettem ezután csak putty ssh enged belépni semilyen más felület nincs mit rontotam el ?

Ernő

(#3265) Claude Leon válasza taki01 (#3263) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Legalább egyikre openwrt kell, aztán mehet a hálózatbarkácsolás.
Ha a 3420-on openwrt-znél inkább, akkor érdemes itt a modem támogatottságát is figyelned.
(valószínű hogy kell lan-lan tyúkbél közéjük, de macerás lesz bekonfolni, kell majd vlan-ozni, iptables-elni, stb.. de nem akarlak a málnásba vinni, kérdezd az openwrt topikban, valaki már biztosan csinált ilyesmit)

(#3264) bocko: lehet, hogy trunk-öt löltöttél le, arra külön kell telepíteni a webguit.
Nézz utána, hogy parancssorból hogyan tudsz firmwaret cserélni és aztán ne trunk-ből vedd a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#3266) bocko válasza Claude Leon (#3265) üzenetére


bocko
újonc

köszönöm a múltkori választ de mint minden szerelésnél újabb problémák léptek fel sikerült meg pakolni a routert de rendesen, de nem hajlandó törölni paranccsal mit csináljak ?

Ernő

(#3267) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Van egy WR841ND routerem, rajta majdnem a legújabb (r28647) DD-WRT. A Wake On Lan funkciót szeretném működésre bírni.

A TP-Link egy Telekomos router mögött van, azon egészen biztosan átjön a csomag. Amíg annak a DHCP-je tartja az IP-t (pár perc), addig ébreszthető a gép. De most itt ez a másik router, ez ugye megkapja elvileg, de valamiért nem megy át rajta.

A DD-WRT beépített WOL funkciójával ébreszthető a gép, de én távolról szeretném megoldani. A port forwardot, DDNS-t beállítottam (mindét routeren), valamiért mégsem működik :F

Ha a DD-WRT-s routerhez csatlakozok vezeték nélkül, akkor sem megy át a magic packet, csak egy bizonyos Unified Remote nevű Andorodos appal. Az ébresztést ezzel próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#3268) taki01


taki01
őstag

Hogy tudom előcsalogatni a router (tplink mr3420 V2) és gép (gigabites realtek)közötti gigabites kapcsolatot? Elvileg SoC támogatja és openwrt alatt is kiírja. Minden hova cat6-os kábel megy.

[ Szerkesztve ]

(#3269) Headless válasza taki01 (#3268) üzenetére


Headless
őstag

Sehogy 10/100-as a switch van benne ...wikidevi

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3270) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok

Olyankor mit lehet tenni, ha a wr740n routerem elkezdte csinálni, hogy egyszer van wifin net, egyszer nincs? kábelen végig okés közben :S
garancia, vagy..?

(#3271) crissprivat válasza jel1 (#3270) üzenetére


crissprivat
senior tag

Esetleg tápcsere.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#3272) kali válasza jel1 (#3270) üzenetére


kali
legenda

szia,

érdemes feltérképezni a környezetet - inssider és társaival -, hátha csak egy - vagy több - problémás idegen csatorna zavar be és a saját csatorna módosítása is megoldást jelent(het).

(#3273) grandegamer


grandegamer
csendes tag

Sziasztok!
Ma feltettem kisérletképp a dd wrt-t a 841n készülékemre ,de nem jött be ezért visszatenném a gyárit.
Hogyan tehetem ezt meg (v9-es)? Előre is kösz.

(#3274) kali válasza grandegamer (#3273) üzenetére


kali
legenda

szia,

olyan gyári firmware verzió kell, amiből utólag kivágva - vagy eredetileg hiányzik - a boot állomány.
nézem közben a letölthető gyári firmware verziókat, mindegyikben látom a boot jelölést, szóval azokat vágni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3275) grandegamer válasza kali (#3274) üzenetére


grandegamer
csendes tag

TL-WR841ND-V9-FW0.0.3-stripped.bin
Ezt találtam , név alapján jó szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#3276) jel1 válasza kali (#3272) üzenetére


jel1
aktív tag

semmi idegen csatorna :S

nem találok semmi számlát vagy ilyesmit. vajon lehet garanciáztatni így?

amúgy rányomtam a legfrissebb firmware-t de így sincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#3277) mezis válasza grandegamer (#3275) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha biztosra akarsz menni. akkor nézz bele egy hexa editorral.

mezis

(#3278) szarnyalosas válasza mezis (#3233) üzenetére


szarnyalosas
tag

Tiltani akarok adott hálózaton weboldalakat!

[link]

Itt gyakorolhatok, de ezzel nem oldok meg semmit, maga a kis programját ismerem, csak azt nem tudom, hogyan kell kezdjem, melyiket kell előbb létrehozni s ha létrehoztam, ahhoz beállítani, hogy adott időben elérhetetlen legyen!

(#3279) peterattila


peterattila
aktív tag

Lecseréltem az ipari hulladék gyári firmware-t a WR841N routeremen dd-wrt firmware ( DD-WRT v24-sp2 (05/09/15) std - build 26866). Így már stabil a kapcsolat, nem szakad le a hálózatról, működik. Viszont meglepetésemre az LG tv nem látja a gépen futó plex servert, így nem tudok filmeket lejátszani. A tv-re kötött szintén LG BD lejátszó viszont látja és működik is róla. Mit lehet itt tenni? A tv beállításokban nem látok semmi állítani valót, a net tökéletesen megy rajta. Valami ötlet?

(#3280) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WR841ND ver 7.2 routerem.
Telekom 120mbps netem van, de nálam wifin csak 38-40mbps-et sikerül elérni.
Gyári FW van a cuccon.
Reális ez, elérhető nagyobb sebesség is esetleg DD-WRT-vel vagy más alternatív FW-vel?

(#3281) mezis válasza vfeco (#3280) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen a WiFi-s kapcsolatod minősége és hogy vannak a szomszédok ?

mezis

(#3282) vfeco válasza mezis (#3281) üzenetére


vfeco
aktív tag

A minőség kiváló, tehát a router közvetlen közelében mértem a sebességet. Annyi változás van, hogy a max sebesség 60mbps-ra javult. Ennél többet nem tudok elérni.

[ Szerkesztve ]

(#3283) kali válasza vfeco (#3280) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen ellenoldallal használod/mérsz?
amennyiben olyan eszköz - jellemzően mobil -, ami 2.4 GHz sávon nem 40 MHz/mimo képes, úgy teljesen reális a maximum 40 Mbps környéke.

peterattila; így van ez, lehet ipari hulladékozni a gyári firmware verziót, de olyan moddoltat sem láttam még, ami minden tekintetben tökéletesen/hibátlanul működött volna...
nem a gyári firmware verzióval van amúgy gond a digi esetén, elviszed más (akár digi) előfizetőkhöz és valahol működni fog rendesen, máshol meg nem, így nem nehéz szűkíteni a hibalehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#3284) peterattila válasza kali (#3283) üzenetére


peterattila
aktív tag

Mi másnak hívnám azt a szoftvert, ami nem képes még csatlakozni sem? A hivatalos support csak annyit tudott válaszolni, hogy írjam át az mtu értékét, mondtam már megtettem. Azóta sem tudtak érdemben hozzászólni. 2x cserélték az eszközt szervízben. Az, hogy máshol esetleg működhet, nem érdekel, nem a szomszédnak vettem. Valószínűleg váltani fogok, ha nem sikerül megoldást találni. A kérdés már csak az, hogy mire.

(#3285) kali válasza peterattila (#3284) üzenetére


kali
legenda

mondom, ezzel csak az a gondom, hogy másik digi előfizetőnél meg működik, így nem csak és kizárólag a router a hiba forrása.
tudom, mert heti szinten eljátszom ezt más gyártós routerekkel is, amikor például a digi meghatározott bekötése miatt az egyik eszköz működik, a másik nem, máshol meg fordítva.
a gyártói support pont ezért nem tud vele mit kezdeni, ez igaz persze minden gyártó esetén.
a router problémás témában találsz több ellenpéldát is, amikor például asus...stb. gyártós eszközökkel volt digi probléma, aztán pont egy tp-link router jelentett megoldást (gyári firmware verzióval).
a digi témában is nagyon sok korábbi tapasztalatot találsz akár a tl-wr841n(d) kapcsán is, hogy nem volt gondjuk a gyári firmware verzióval sem.
nekem is digi előfizetés van egy ideje, itt szerencsére nincs gond a bekötéssel sem - a kábel lakásban lévő végén még csak tudnám orvosolni, de a szolgáltató doboza felőli végén nem, azt meg a digi szerelője által is nehéz, mert rádugnak egy notit és jónak titulálják, mivel a munkaállomások hálókártyája általában jobban lekezeli a problémát, mint a routerek egy része -, volt már tp-link routerem is, azzal sem volt gond, ahogy most az asus is okés.

[ Szerkesztve ]

(#3286) mezis válasza vfeco (#3282) üzenetére


mezis
nagyúr

A mobilod környezetében a 6-os csatorna előnyösebbnek tűnik.
A WiFi AP (antennáinak) környezetében is hasonló a helyzet ? (Ezt célszerű lekapcsolt AP mellet nézni.)

mezis

(#3287) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném az alábbi problémámra:
Van egy WDR 4300 routerem, eddig 2 PC volt rajta kábelen, wifin + 3PC, meg néhány telefon. Mindezidáig viszonylag normálisan működött a rendszer (több mint egy éve), csak a kölkök egyre gyakrabban hisztiztek, hogy nagy a ping, laggolnak, megszakad a net, stb.. Rendes családapaként próbáltam gyermekeim agyi leépülésüket elősegíteni (had játszanak szegénykék, mondjuk nem kisgyrekek már), így elsőzör egyik kapott egy powerline adaptert (nagy a lakás és kábelozás nem megoldható sajna, jobb ötletem meg nem volt), ezzel még semmi baj nem volt, majd elkezdte a másik gyermek, hogy neki is kell. Itt jöttek a problémák. Ugyanis csak 4 port van a routeren, és még egy médialejátszó is lóg rajta, kellett a hely. Mit tudtam tenni, elővettem egy régi, a fiók alján porosodó routert, és rádugtam a másikra. Még így is ment rendesen a rendszer, de amikor a 3. gyerek (22 éves) is bejelentette az igényét (ő már magának megvette), és amikor az is ráment a rendszerre, elkezdett akadozni az egész hálózat, nagy pingek, stb.., újraindítások ideig óráig segítenek, de ha mindenki rajt van, nem nagyon használható a rendszer. Mi lehet a probléma? A powerline adapterek, a + router, vagy valami más? Eddig is ennyi gép volt rajta, de most már a szülői gépeken is akadozik a net. Esetleg milyen megoldást ajánlotok ezen problémák orvosolására?
Előre is köszi.

(#3288) kennyke


kennyke
aktív tag

sziasztok,

még mindig szenvedek a 2543nd routeremmel, az openwrt-t szeretném visszaállítani gyárira.
viszont a bin file vágása nem igazán megy... tudna valaki segíteni?
nagyon megköszönném!

itt a gyári fw

(#3289) krealon válasza grandegamer (#3273) üzenetére


krealon
veterán

"Ma feltettem kisérletképp a dd wrt-t a 841n készülékemre ,de nem jött be ezért visszatenném a gyárit.
Hogyan tehetem ezt meg (v9-es)?
"

Innen (regisztralas utan) lehet letolteni a webrevert firmware-t, amivel DD-WRT-bol vissza lehet allni a gyarira.

A korabban hivatkozott vagott gyari firmware-rel csak OpenWRT-rol lehet visszaallni.

(#3290) krealon válasza jarlax (#3287) üzenetére


krealon
veterán

"Mit tudtam tenni, elővettem egy régi, a fiók alján porosodó routert, és rádugtam a másikra. Még így is ment rendesen a rendszer, de amikor a 3. gyerek (22 éves) is bejelentette az igényét (ő már magának megvette), és amikor az is ráment a rendszerre, elkezdett akadozni az egész hálózat, nagy pingek, stb.., újraindítások ideig óráig segítenek, de ha mindenki rajt van, nem nagyon használható a rendszer. Mi lehet a probléma?"

rajtA (!), nem rajt. A rajt, az a futoverseny kezdete.

Ha megfelelo beallitas nelkul csatlakoztattad, akkor nem csoda, hogy nem mukodik a halozat.
Pl kozos halozat AP / Switch modban, vagy szeparalt halozatok router modban.

(#3291) peterattila válasza kali (#3285) üzenetére


peterattila
aktív tag

OK, és akkor most mihez kezdjek? Hívjam fel a digit, hogy kössék már a drótokat TP-link kompatibilisen?

(#3292) kali válasza peterattila (#3291) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon foglalkoznak vele, hiszen a router nem az ő eszközük, rádugják a notijukat, azzal jó és onnantól mossák kezeiket általában. (ritka, hogy sikerül egyik vagy másik szerelővel megbeszélni a dolgot és segít, nem pedig terel.)

krealon; dd-wrt alá is megvágható.

grandegamer; a leírás szerint jó.

jel1; papír nélkül nem lesz egyszerű gariztatni.
másik táppal érdemes lehet kipróbálni, hátha csak az öregedett el, az is a wifi szóráson látszik meg először.

[ Szerkesztve ]

(#3293) jarlax válasza krealon (#3290) üzenetére


jarlax
tag

Köszi a választ. Még egy kérdés, a Telekomos Cisco modem az routernek tekinthető? Mert ebben az esetben a WDR-t is a fentebb említett módban kell állítanom?
(Amúgy tudom, hogy mi a különbség a "rajt" és "rajta" között, egyszerűen nem vette be az "a"-t a billentyűm, vagy mit tudom én, meg amúgy is elég késő volt már. Nem is értem, ezt miért kellett egyáltalán szóvá tenned.
Nem volt érthető az írásom? Még ha "ly"-al írtam volna a muszáj-t, vagy valami oltári baromságot, azt még megértem, de ezért oktatni???)

(#3294) Headless válasza jarlax (#3293) üzenetére


Headless
őstag

Milyen típusú az a modem pontosan epc3???. Vagy esetleg luci státusz wan ip-nél jelenleg milyen ip-t látsz?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3295) jarlax válasza Headless (#3294) üzenetére


jarlax
tag

Szia!
Sajnos nem vagyok otthon, de wifis a modem és 4 LAN portja van, vagyis router is egyben. Van neki rendes menüje, pont tegnap léptem be először (3 év után). Elég kezdetleges, de pár dolgot lehetett állítani, és azt hiszem java-s az egész. 192.168.0.1 címen tudtam belépni.
Amúgy már gondolom hogy ez volt a gond forrása, ráadásul a WDR 4300 a WAN porton csatlakozik.
Viszont érdekes, hogy évekig jól működött, néha volt IP cím ütközés, de azt javította egy-egy restart.

[ Szerkesztve ]

(#3296) Headless válasza jarlax (#3295) üzenetére


Headless
őstag

Akkor meg mi a kérdés, ha tudod a választ? ;)

Még egy kérdés, a Telekomos Cisco modem az routernek tekinthető?

Te magad megválaszoltad.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3297) jarlax válasza Headless (#3296) üzenetére


jarlax
tag

Megmondom őszintén, nem is nézegettem amióta megvan. Valamikor 3 éve lecserélték a régi modemet erre (az előző csak modem volt, arra emlékszem), de mivel nem voltam otthon a csere idején, nem is foglalkoztam vele, még csak a hátulját se néztem meg, rendesen Működött az IP Tv meg a hálózat is, nagyon nem zavart (a néha jelentkező anomáliákon kívül). Mondjuk gyanús volt, hogy valami ismeretlen Wifi hálózat volt elérhető max jel erősséggel, de azt gondoltam valamelyik szomszédé. Pár napja olvasgattam a Telekom oldalán pár dolgot az internetes hibaelhárítás címszó alatt, és igazán akkor világosodtam meg, de azért megkérdeztem, hogy biztosan jól látom ill gondolom a dolgokat. :)

(#3298) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link WR841ND (V3, de lehet, hogy V5, nem emlékszem a verziószámra) routerem. A forwarding résznél van virtual servers fül. Itt beállítottam a nekem kellő portokat, amik a NAS-omra mutatnak. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire biztonságos? Kell hozzá még külön VPN a NASra, vagy ez bőven elég?

(#3299) norby91


norby91
tag

Üdv

Adott egy ilyen eszköz.

Gondom az, hogy néha netes játék alatt elveszti a netkapcsolatot, s igy megszakadok...

Főleg cod2-nél probléma, mert ha eredeti szerveren játszok, akkor a cd kulcs "befagy", s 10-15 percet kell várni mig újra tudok csatlakozni...

Elég bosszantó, remélem van rá orvosság.

Firmware Version
3.0.0 Build 130128 Rel.13376

Köszi

(#3300) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy Telekomos előfizetés Cisco routerrel (192.168.0.1) és egy TP-Link TL-WR841N router!
A cisco routerben a DDNS menüpont alatt csak a DynDNS-t lehet megadni ami fizetős. A Telekom topikból ide irányítottak, hogy Cisco mögül a TP-linkkel meg tudom oldani ezt a DDNS szolgáltatást custom fw-rel, ebben szeretnék segítséget kérni.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.