Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem az emagról egy tp link 1043WR V3-as verzió routert. Tudtok esetleg tanácsot adni melyik főzött romot tegyem fel rá vagy milyen beállításokat eszközöljek rajta? 200/80-as netem van az előző 842nd-t cseréltem le erre

(#3903) wwwolfman válasza E300TD (#3887) üzenetére


wwwolfman
tag

Köszönöm! Lehet, hogy akkor frissítek egyet... :))

(#3904) wwwolfman válasza KisApám (#3889) üzenetére


wwwolfman
tag

Miért nem hagytad a gyárit? Vagy adtál neki külön nevet? Gyárilag is más neve volt. :K

(#3905) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Nemrég vett az egyik ismerősöm egy TP-Link WR740N-es routert. Az a probléma merült fel, hogy a Digi-s bejövő netkábelt a routerbe dugja, akkor csak 14mb/s-es sebességet tud mérni a laptopján, de ha a bejövő netkábelt közvetlenül a laptopba dugja be, akkor meg 94mb/s-ot mér. Mi lehet annak az oka, hogy ekkora különbség van a 2 mért eredmény közt?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3906) woodworm válasza zulu_mester (#3905) üzenetére


woodworm
veterán

Az első verziónál, ha a router is közbe van iktatva, kábelen megy tovább vagy wifin?

(#3907) zulu_mester válasza woodworm (#3906) üzenetére


zulu_mester
tag

Az első verzióban wifin mérte a sebességet.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3908) mezis válasza zulu_mester (#3907) üzenetére


mezis
nagyúr

- A "WiFi nem kábel"
- [link]

mezis

(#3909) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, meg lehet valósítani egy Archer C2-es routerrel, hogy pl a 2,4GHz-es részét lekorlátozom hogy 17-19óráig legyen rajta net?
Az 5GHz-en pedig mindig?
Kölköknek kellene valamit kitalálni, hogy csak adott idő intervallumban tudjanak netezni. :U

Nem ismerem a menüjét.

[ Szerkesztve ]

(#3910) mezis válasza szijartg (#3909) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor ismerd meg ! :K

mezis

(#3911) szijartg válasza mezis (#3910) üzenetére


szijartg
senior tag

Woww, köszi szépen! :R
Barátoméknál kellene beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#3912) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Az Archer C2 tud alapból torrentről letölteni?
Vagy ha nem, milyen alternatív szoftvert ajánlotok rá?
Torrent kell és a media stream.
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3913) zulu_mester válasza mezis (#3908) üzenetére


zulu_mester
tag

Ezt én értem, de akkor is ez a 80 mb/s-os eltérés nekem így is sok :/
Otthon is kábelen kijön a 30 mb/s és wifin is kb ennyi (25-28 mb/s) kijön.
A routeren ezek mind be vannak állítva :( lehet, hogy akkor az eszközzel van valami probléma.

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3914) mezis válasza zulu_mester (#3913) üzenetére


mezis
nagyúr

milli bit másodpercenként ? :F ;]

mezis

(#3915) vargalex válasza zulu_mester (#3913) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan milyen wifi adapter van a notebook-ban? Engedélyezve van router és kliens oldalon is a 40 MHz-es csatornaszélesség (már, ha tudja egyáltalán a kliens)?
A mért értékekből egyébként elsőre azt mondanám, hogy a notebook-ban csak G-s adapter van, vagy arra van állítva.

Alex

(#3916) woodworm válasza vargalex (#3915) üzenetére


woodworm
veterán

Ezeknél a kisebb tp-linkeknél még van only g vagy bg mixed mód is, a kliens mellett ez is okozhatja, de ez tényleg tipikus g-s sebesség.

(#3917) zulu_mester válasza vargalex (#3915) üzenetére


zulu_mester
tag

Intel Dual Dual Band Wireless-AC 7265-ös az adapter típusa.
Megpróbáljuk, hogy hogyan i működik a 40MHz-es beállítással.:)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3918) sanzi89 válasza vargalex (#3851) üzenetére


sanzi89
addikt

Ööö, most jutottam oda, hogy megnézzem a linkedet, de nem értem. Ez LAN-WAN tesztelésre van, amiről pedig én beszéltem (TP-Link TL-WA901ND v3) az egy AP.

Plusz úgy tűnik számomra, hogy amit használtál (IxChariot) egy fizetős program, amit egy darab tesztért nem vásárolnék meg.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3919) vargalex válasza sanzi89 (#3918) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én valóban WAN-LAN tesztelésre használtam, de AP esetén is lehet hasonló helyzet.
A linkelt leírást viszont nem sikerült jól elolvasnod, mivel az általad is írt lxchairot a régi módszer volt, az új pedig ez.

Alex

(#3920) sanzi89 válasza vargalex (#3919) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm szépen a kiigazítást, igazad van.

Úgy tűnik a problémát nem ez okozza, gyári firmware-rel a következőt kaptam:

C:\IT\max_session_tool>client 10.255.66.130 20000 10.255.66.19 12345
http://matrix21.myweb.hinet.net
Send UDP packets from 10.255.66.130(20000+) to 10.255.66.19 (12345)
29152 WinSock Error# function: Bind(), error code:10013

Nem tudom, hogy pontosan mit jelent, de a 29152 jó érték elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3921) KisApám


KisApám
addikt

TP-LINK ARCHER C7-em van 1 hete.

Most gondoltam, hogy rátelepítem a legfrissebb firmware-t, de utána néztem előtte azért.
Ez derült ki a DD-WRT fórumán olvasva: az ARCHER C7(EU)_V2_160616 firmware is locked (This firmware block you to upgrade to DD-WRT and give the error 18005).

Bár ha utána gondolok, nekem tök mindegy.
Azt hiszem nekem elég a gyári firmware.
Legalábbis így "tudatlanul" (hogy más, pl. a DD-WRT mit tudhat) elégnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#3922) mezis válasza KisApám (#3921) üzenetére


mezis
nagyúr

1 hetes router-edre képes lennél egy évek óta nem frissülő oldalról fw.-t frissíteni ? :F

mezis

(#3923) KisApám válasza mezis (#3922) üzenetére


KisApám
addikt

Néztem én is utólag... inkább hagyom.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#3924) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ismerősöm vett egy Archer c2-őt és szeretne rákötni egy seagate backup plus portable drive-ot 1 tbos külső hddt és azt szeretné tudni, hogy hogyan lehetne beüzemelni, hogy belső hálózaton tudjon rá fel/lemásolni dolgokat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3925) sanzi89 válasza sanzi89 (#3846) üzenetére


sanzi89
addikt

Majdnem két hét tapasztalata alapján azt mondom, hogy a gyári firmware cserélése OpenWRT-re megszüntette a problémát.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3926) krealon válasza cyber86 (#3924) üzenetére


krealon
veterán

"Ismerősöm vett egy Archer c2-őt és szeretne rákötni egy seagate backup plus portable drive-ot 1 tbos külső hddt és azt szeretné tudni, hogy hogyan lehetne beüzemelni, hogy belső hálózaton tudjon rá fel/lemásolni dolgokat."

Csak a TP-Link Archer C2 v1 es v2 -n van USB port.
Angol nyelvu felhasznaloi kezikonyvet a v1-eshez tallatam. A 73-as laptol kezdodoik a leiras, az USB beallitasarol.

Ez a masik dokumentum pedig a megosztasok elereset irja le:
http://static.tp-link.com/resources/document/Archer_C2_V1_Storage_Sharing_Application_Guide.pdf

(#3927) cyber86 válasza krealon (#3926) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3928) NumberGuy


NumberGuy
tag

Most néztem ki ezt a típust: TP-LINK Archer C25 AC900 Router Esetleg vélemény, hogy érdemes lehet-e megvenni 10E Ft környékén?

(#3929) E300TD válasza NumberGuy (#3928) üzenetére


E300TD
tag

100Mbit-es, szerintem :(

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3930) NumberGuy válasza E300TD (#3929) üzenetére


NumberGuy
tag

Ahova menne, ott az 5 Mbitet sem éri el a max sebesség, inkább a nagyobb hatótáv lenne a szükségesebb.

(#3931) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Eddig egy TP-Link TL-WR841ND router-em volt, amit 6 éve használok. Mivel mostanában már sokat kellett újraindítani az ajánlott router-ek közül vettem egy TP-Link TL-WR1043ND V3.0 router-t. Tegnap este lett meg az új, és be is üzemeltem. Mivel a társasházban több wifi is van a környezetben, ugyanúgy mint a réginél ezt is a 13 channel-re állítottam be. Én szinte mindig bekapcsolva hagyom a telefonon a wifi-t estére is. Most azt vettem észre reggel, hogy a 80% töltöttségről reggelre 30% esett a telefon akku-ja. A régi router-nél ilyet nem tapasztaltam. Az eszközök is elég sűrűn szakadnak le. Mi lehet a gond? Nem lenne túl jó, hogy egy 6 ezerbe kerülő router-t egy 14 ezresre leváltva nemhogy javulna a helyzet, de romlana.

Firmware Version: 3.16.9 Build 150729 Rel.36137n

Köszi előre is a segítséget!
Üdv, gjohnny

(#3932) Imifej válasza gjohnny (#3931) üzenetére


Imifej
senior tag

Ugyan ilyenem van, én nem tapasztaltam semmi hasonlót. Ugye nem a régi routered tápját használod hozzá! Gondolom, hogy nem, de ez is egy buktató lehet.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#3933) E300TD válasza NumberGuy (#3930) üzenetére


E300TD
tag

A nagy távolsághoz inkább 2,4-es, erős router kell, ez nem az!

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3934) woodworm válasza E300TD (#3933) üzenetére


woodworm
veterán

Mi a gyenge benne az ac wifin kívül?

(#3935) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

TP-Link WR941ND router, valamivel több mint egy éves elkezdett rakoncátlankodni. Gyakran dobja a jelet, újraindítás előtt kb. 20percenként. Most kompletten újraindítottam az UPC cuccaival együtt, így javult a helyzet, most az utóbbi három napban csak kétszer dobta el. Esetleg egy gyári állapotba való visszaállítás segíthet?

Köszi,

OPi,

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3936) OPiiPO válasza OPiiPO (#3935) üzenetére


OPiiPO
addikt

Illetve még hozzátartozik, hogy alaplapot is cseréltem a gépemben, minden gyári drivert újrahúztam. Szóval nem tudom merre kezdjem a hibaelhárítást: TP-Link WR941ND router, TP-Link WN822N adapter közt? Természetesen ez utóbbi drivert is újrahúztam teljesen, eredménytelenül. Lassan megint indíthatom újra, mert ismét elkezdte dobálni a jelet.

Köszi

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3937) gjohnny válasza Imifej (#3932) üzenetére


gjohnny
tag

Az új router-nek a tápját használom természetesen.
Viszont végeztem beállítás módosításokat, és azóta mintha normalizálódott volna a helyzet. A WPS-t, IPTV-t és UPnP-t kikapcsoltam, a Wifi Channel 13-ról átraktam 12-re. Vajon melyik okozhatta a problémát? A channel kiosztás biztos nem jó auto-n, akkor még csatlakozni sem lehetett wifi-n. Elég sok wifi van a társasházban.

(#3938) Imifej válasza gjohnny (#3937) üzenetére


Imifej
senior tag

Hát nálam ezek közül semmi sincs letiltva, és a csatorna is automatán van. Nálunk mondjuk nincs túl sok wifi az éterben. Lehetséges, hogy a sok router kiüti egymást.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#3939) lac14548


lac14548
aktív tag

TP-Link WR1042ND routerre csatlakoztattam egy pendrive-ot felhő tárhelynek.

A beállításoknál az USB Settings - User Accounts résznél van egy "guest" felhasználó "guest" jelszóval.
Ezt hogyan tudom kitörölni???
Annyit tudok változtatni rajta, hogy csak olvasási joga legyen, de én azt se akarom.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#3940) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

A ,,routeres topciba" már körbenéztem és érdeklődtem, konktréten a TP-Link Archer C7-es router (AC1750) érdekelne, kinél-hogyan teljesít.
Digi 200-as net van, 1 asztali gép,2 laptop,2 telefon, és 1 db tablet amit ki kell hajtania, 1 OkostV + 1 Rasb PI-2.
Tp-Link WDR3600-am van most, ami tökéletesen jó, csak a Wifi jelerőssége nem a legtökéletesebb, ezért szeretnék váltani.
Beton falak vannam, 60nm-es a lakás, és a legtávolabbi hely ahova a 2.4-nek el kellene érni => 2 betfonal és a routertől 6-7m távolság.

Sok jót olvastam az Archer C7-ről (külföldi tesztek + a ti véleményetek).
Illetve ebből csak egy verzió van eddig? a V1, vagy van más verzió is?

Segítségeteket előre is köszönöm.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3941) Headless válasza stigma (#3940) üzenetére


Headless
őstag

Van v2, wifi jelerősség nah az ami biztos nem fog változni számottevően... (semmilyen routerrel)

Esetleg nagyobb sebességet tudsz a közeli szobákban az AC-s wifivel, persze ha van ilyen kliensed...

ha csak a 2,4GHZ-es hatótáv növelése miatt vennél új routert nyugodt szível azt mondom, hogy teljesen felesleges, maximum egy második AP-t.

APnak meg pl egy olcsó 841-es is megteszi apróról..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3942) stigma válasza Headless (#3941) üzenetére


stigma
addikt

AC-s eszköz van, igaz telo meg egyik laptop az ha jól emlékszem, de abban is csak 433-as AC-s szabvány van ha jól tudom.

Akkor viszont lehet a másik befutó lesz amit már nem ebben a topicban boncolgatom, mert az Asus AC66U-s router.
Vagy abban is gondolkodtam, hogy max kipróbálom milyen, ha rossz akkor eladom kisebb bukóval.

Köszönöm a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3943) Headless válasza stigma (#3942) üzenetére


Headless
őstag

Mint írtam, semmilyen routerrel nem lesz érezhető változás a jelerősség szempontjából, asus-al sem. Ugyanis ez szabályozva van, nem csinálhatnak nagyobb erősítésű routert, mert, akkor nem fogadná el az FCC, e nélkül pedig wireless eszközöket nem lehet forgalomba hozni. Persze vannak nagyon rossz routerek, amit nem a maximumra terveztek, de a 3600/4300-at nem mondanám annak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3944) stigma válasza Headless (#3943) üzenetére


stigma
addikt

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy midnen routernél mind a 2.4 és 5ghz-nek megvan a maga max jelerőssége meddig képes elérni.
Az említett 3600-as router az enyém volt, gyári helyett a Gargoyle FW-t tettem rá, mellyel stabilabb és jobban használható volt a router. pl.: stablitás, wifi jelerősség.
Én magát a hatótávot arra értettem, hogy a Trendnet 812DRU-t routerem, ami beépített antennás, jobban teljesített 2.4GHz-n mint a Tp-link ezért vittem haza, ottohni használatra.

Félre ne ércs, nem okoskodni akartam,de sajnos ahogy látom a szavakar is szarul használtam.

Köszönöm a segítséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3945) vicces válasza stigma (#3940) üzenetére


vicces
addikt

nekem is néhány hete archer c7@v2 van. 1x volt valami zavara még az elején, de azóta elég jól működik. a régi vackokat volt hogy naponta kellett újrainditanom.
a jelerősség látszólag nem jobb mint a régi routerrel és repeaterrel, de mégis lényegesen stabilabb. az első próbahelyen van még mindig a router és azt hiszem itt is marad, mert nem is volt és még mindig nincs kedven kikábelezni az előszobába.
én nagyon ajánlom :K

:)

(#3946) stigma válasza vicces (#3945) üzenetére


stigma
addikt

Most látom már jónéhány Archer C7 felkerült , meg 1 db C8 is.
Köszi szépen a pozitív véleményt. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3947) E300TD válasza stigma (#3946) üzenetére


E300TD
tag

Nekem C7 - V2-m van, 1300 MBps-es broadcom wifi kártyával használom(laptop), Téglaház földszintjén (120nm2)
AC- 5GHz-en az elméleti kapcsolódási sebesség minimum 702MBps, az emeleten 526 MBps.

500-as DIGI nettel ez a max. sebesség:

Viszont 2,4-en nekem nem kapcsolódik max. 216 MBps-val, annak ellenére, hogy a kártya tud 600MBps-t :(

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3948) Headless válasza E300TD (#3947) üzenetére


Headless
őstag

Hogy tudna 600 mbps link sebességet 2,4 GHz-en?

Inkább amit eltudok képzelni az az, hogy n-es szabvánnyal tud 600-at, amit úgy kapott meg a gyártó, hogy 2,4 ghz-en 300 és 5 ghz-en szintén 300. n-es szabvány esetén.

Persze ac-s eszközzel boritékolható a jobb sebesség. Amit akartál ezzel bizonyítani. Sajnos a wifi az függ a kliensek típusától/környezettől is, nem lehet garantálni, hogy mindenhol jó lesz-e.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3949) E300TD válasza Headless (#3948) üzenetére


E300TD
tag

450-et kellene tudnia spec szerint is, MIMO3x3 = 3x150 MBps.

5GHz-en, N-en tudja a 450-et

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#3950) stigma válasza E300TD (#3947) üzenetére


stigma
addikt

Itt persze sokminden függ a házban lévő falak vastagságától, wifik számától is, szóval ez kész zsákbamacska.
Ki kell próbálni, csak utána tudok bármit is mondani.
Köszönöm a rövid tesztet, hozzászolást. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.