Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) norby91 válasza Gézengúz (#4150) üzenetére


norby91
tag

Előzőleg volt egy tplink TD-W8961ND, 4 évig ment, de meghalt :/

Minden jó volt, de azt javasolták, jobban járok ha nem modemroutert veszek, hanem külön...

szolgáltató adott egy ZTE ZXV10 W300-at, de az nem ér semmit, szakad a net sokszor.. probléma jelentve lett, de nem történt semmi

[ Szerkesztve ]

(#4152) Gézengúz válasza norby91 (#4151) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kerj, egy Speedportot ha tudsz, nem lesz azzal semmi gond!

Egyébként meg nem hal az meg csak úgy, ki kellene cserélni a kondikat benne, pont ilyen 4-5 évnyi 24oras működés után szokták megadni magukat!

[ Szerkesztve ]

(#4153) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Használható ez a router kisirodai környezetben?

http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-4909_TL-ER604W.html

Nem találok semmi tesztet, véleményt róla.

Milyen switch-et vegyek hozzá? tl-sg 105 vagy 105e-t? Utóbbiról lehet rosszakat olvasni a tp-link fórumán.

Ki lehet egyáltalán használni a 105e többlet tudását?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
ZP

(#4154) suste válasza ZP67 (#4153) üzenetére


suste
veterán

ez komoly leírás:

1 db gigabites WAN port, 3 db gigabites LAN port és 1 db gigabites LAN port

az én routerem ennél jobb:

1 db gigabites WAN port, 1 db gigabites LAN port és 1 db gigabites LAN port, és 1 db gigabites LAN port,és 1 db gigabites LAN port

:))

egyébként miért ne lehetne használni?

(#4155) woodworm válasza suste (#4154) üzenetére


woodworm
veterán

Mert honosítás közben lemaradt a WAN/ az egy darab LAN port elől.

(#4156) suste válasza woodworm (#4155) üzenetére


suste
veterán

azt is tudja a routerem :))
sőt akár 3 WAN portot is...

(#4157) woodworm válasza suste (#4156) üzenetére


woodworm
veterán

De honosítás közben nálad is lemaradt? :DD

[ Szerkesztve ]

(#4158) ZP67 válasza suste (#4154) üzenetére


ZP67
tag

:-)
A kérdés arra irányult, hogy jó-e, megbìzható-e, vagy 2 naponta ujra kell inditani, stb.

Irtam, hogy nem talaltam tesztet...
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#4159) kirket


kirket
csendes tag

hello!

Én épp a tp-link C1200 vagy a C7-es beszerzésén gondolkodok.A c1200 jobban tetszik az osztott antennák miatt de nem rég néztem a tp-link oldalát ahol a C7 v4 is van és az is elvileg osztott antennás már.
Valaki találkozott már vele? Árulják már valahol?
Illetve a C1200 és a C7 WAN sebbesége között van különbség? (Digi 1000 net van)

(#4160) woodworm válasza kirket (#4159) üzenetére


woodworm
veterán

A c1200 a chipsetje miatt nem ajánlott eszköz

(#4161) kisspeter965


kisspeter965
csendes újonc

Hello!

Kellene egy kis segítség...
routeremhez tápot keresek, de egyetlen magyar boltban sem találok :@

9V, 0.85A (egy 12V 0.5A van itthon, de azzal nem merem használni, hátha baja lesz)

Tudnátok pár linket adni ha talál valaki?
Külföldi is jó ha nincs magyar, de ott csak olyan kellene aki 100%-ban jó terméket kínál.

Köszi!

(#4162) vargalex válasza kisspeter965 (#4161) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Pl. itt. Csak a polaritás egyezzen a jelenlegivel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4163) kisspeter965 válasza vargalex (#4162) üzenetére


kisspeter965
csendes újonc

Szia, köszi.

Ezt váltaná:
TP-LINK T090085-2C1

Polaritást nem látom sehol az adapteren.

(#4164) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

TL-MR3420-as routert szeretnék beállítani az internetemhez kötelezően használandó T-s router után Access Pointnak úgy, hogy a TP-Link router LAN csatlakozóira rádugott eszközökre a T-home router ossza a belső IP-t. Ez megoldható a gyári firmware-rel?
Sajnos azt tapasztalom, hogy a TP-Linkre rádugott NAS egy random IP-t kap. Illetve ugyanígy van bármilyen eszköz DHCP-n. Nem tudom, hogy a router ezt nem tudja, vagy rosszul állítom be. Annyit csináltam csak, hogy adtam a routernek egy a DHCP-n belüli fix IP-t, bekapcsoltam rajta a WDS Bridge-t és a DHCP szervert pedig ki.
Tudnátok ebben segíteni?

Köszi és üdv:
spgabor

(#4165) vargalex válasza kisspeter965 (#4163) üzenetére


vargalex
félisten

Ott van rajta: a belső ér a pozitív, a külső a negatív. Azaz szerintem ez kell neked (bár leírás alapján nem olyan egyértelmű, mint a te képed alapján).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4166) mezis válasza spgabor (#4164) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én így állítanám be, a WiFi-t meg AP-nek.

mezis

(#4167) spgabor válasza mezis (#4166) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,

ez nekem sajnos nem jó, mert pont az a lényeg, hogy a két router távol van egymástól, így wifin kell kommunikálniuk, nem sima switch-ként üzemelve. Illetve a másodlagos router LAN portjai legyenek összebridge-ve a Wifi-vel, hogy a másodlagos routerre kötött vezetékes eszközök wifin keresztül az elsődleges routerről kapják a belső IP-t.

Üdv:
spgabor

(#4168) suste válasza spgabor (#4167) üzenetére


suste
veterán

Nem volt igazán egyértelmű a leírásodból a wifis csatlakozás, csak a WDS utalt rá, de ezt akár félre is értelmezhetted (én is erre gondoltam).

De így már érthetőbb...
WDS:
Sajnos a gyári WDS elég gyengusz, nagyon lassú kapcsolatot tud csak, ezt tapasztaltad is.
Custom fw-vel tudsz csak jobb eredményt elérni, pl Openwrt/Lede -vel.

[ Szerkesztve ]

(#4169) spgabor válasza suste (#4168) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, utána olvastam az első kommentem, hogy nem írtam egyértelműen. Illetve amit írtál, hogy lassú, azt észre is vettem. Lehet, hogy teszek rá egy Openwrt-t.

(#4170) Gézengúz válasza suste (#4168) üzenetére


Gézengúz
addikt

Custom fw-vel akkor is nagyobb sávszél lenne ha az elsodleges eszközön amiről jönne a net gyári szoftver van? 841n-re csatlakozna V3 1043nd.

(#4171) suste válasza Gézengúz (#4170) üzenetére


suste
veterán

Szerintem igen, csak akkor nincs WDS, csak repeater, esetleg repeater-relayd

(#4172) Gézengúz válasza suste (#4171) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kiprobalom majd, V3-á flashelt V2-m van, erre már van olyan szoft amiről ha szükséges akkor vissza lehet állni gyarira.?

(#4173) suste válasza Gézengúz (#4172) üzenetére


suste
veterán

mindig is volt....

(#4174) Gézengúz válasza suste (#4173) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm..merjek kérni egy linket? :U

(#4175) suste válasza Gézengúz (#4174) üzenetére


suste
veterán

Ha bootloadert is cseréltél, akkor nagy valószínüséggel működik a TFTP-s recovery, amivel próbálkozhatsz nyugodtan bármit feltölteni.
Ha nem cseréltél, akkor pedig simán a V2-es boot nélküli gyári fw a megoldás.

(#4176) spgabor válasza suste (#4168) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Tegnap este felraktam az OpenWRT, felcsatlakoztam a T-online routerre, de sajnos nem működik itt sem, hogy a T-online masterként használt routere ossza a slave router LAN portjaira kötött eszközöknek az IP-t.
Az Openwrt-s routerrel szépen felcsatlakozik a T-online router wifi-jére, de IP-t nem kapok egy a slave routerre kötött eszközzel sem. Ebben a fórumban lévő pdf alapján csináltam. Ami eltérő, hogy a T-online routerben a wifin semmit nem lehet állítani, nem tudom beállítani, hogy WP WDS mdban szórjon a wifije.
Így sajnos nem jutottam még előbbre. Tudtok esetleg segíteni, hogy állítsam be a helyes működéshez?

Ezt szeretném elérni:
internet->T-online router (ez a vezetékes telefon miatt nem helyettesíthető; DHCP szerver a belső hálón)->wifi->TL-MR3420 router->vezetékes eszközök (pl. NAS)

Volt aki ajánlotta a Gargoyle firm-et, de az OpenWrt-t már használtam, ezért inkább ezt választottam, de bármilyen firm jó lehet, amivel elérem a célom.

Üdv:
spgabor

(#4177) vargalex válasza spgabor (#4176) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ebből a repeater-relayd kell neked.

Alex

(#4178) suste válasza vargalex (#4177) üzenetére


suste
veterán

sőt, hogy ha nem kell a wifit továbbszórni, akkor jobban jár egy client-relayd megoldással, vagyis követi a repeater-relayd leírást, csak nem kell a végén hozzáadni egy plusz wifit (1db wifi lesz csak a 2. routeren, ami csatlakozik az 1-re: [link])
így tuti, hogy nem feleződik a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#4179) szucsandi


szucsandi
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Vásároltam egy TL-WR940N routert, mivel a régi routerünk gyengén adta a jelet. Illetve ezt a szolgáltató gondolta, mivel jeleztem, hogy pár napja lassú a sebesség. Csináltam speed tesztet, a net jó.
Tehát megvettem az újat és vártam a csodát.
A csoda elmaradt, de nagyon. Abban a helyiségben, ahol a router van, ott full jel, majd kb. 7-8 méter távolságra már a telefon elveszíti a jelet, újra kell csatlakozni, nem fogadja el a jelszót, stb.
Kb. 2-3 méterre a videók akadoznak (tablet), a régi routernél az működött.
Mi lehet a probléma? Sikerült egy gyenge készüléket vennem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4180) spgabor válasza vargalex (#4177) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Kicsit nyögvenyelősen, de működik a dolog.

Üdv:
spgabor

(#4181) mezis válasza szucsandi (#4179) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#4182) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Új router beüzemelésénél adódott problémám.
Adott volt egy régi ASUS RT-N10E router aminek kicsi volt a hatótávolsága. Nagyon rossz volt e lefedttség, mert a szobában 4 m-rel arrébb nem lehet lapotopon FHD videót nézni. Ezt cseréltem le egy kicsit nagyobb TPLINK TL-WR841N (ver.11) típusú routerre. Megcsináltam a gyors beállításokat, és a router közelében nagyon szépen működött minden. Viszont a laptop a szobában alig fogott belőle valami és nagyon sokszor el is szállt a net. Máskor pedig simán mentek a FHD videók. A Routerről ethernettel ment egy PC-be is a net és ott nem volt semmi gond. Mi lehet a probléma? Igazából az a probléma, hogy 5 percig van jó net és mehet a letöltés utánna meg hirtelen minden 0. Ezután újra..
És lefagy tőle a Google chrome. ami nagyon különös. :(

(#4183) kisgyerek7


kisgyerek7
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég kiköltöztünk Falura és kaptunk tök jó kábelnetet mindenki dicsérte.
Be is lett kötve egy régebbi TP-Link routerrel de mondta a srác hogy néha eldobja a kapcsolatot.
Én most vettem egy TP-LINK WR1043ND Routert. Beállítottam megy zsír. De ezzel is eldobálja néha a kapcsolatot kábel Wlan tökmindegy.A modem egy Cisco EPC3008 EuroDocsis 3.0 Cable Modem ami van rajta forgalomjelző kis led az előző routerrel narancssárgán villogott, most az uj routerrel már zölden. A modem egy Cisco EPC3008 EuroDocsis 3.0 Cable Modem. ötletek valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#4184) mezis válasza kisgyerek7 (#4183) üzenetére


mezis
nagyúr

Kábelek,csatlakozók (koax ?) rendben ? (cmd, ping 8.8.8.8 -t és közben kicsit mozgasd a kábeleket)

PC-ken kapcsold le az IPv6-ot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#4185) kisgyerek7 válasza mezis (#4184) üzenetére


kisgyerek7
csendes tag

köszönöm megprobalom. a kábelek ujak amit adtak a modemhez meg a routerhez. meg nekem van egy utp kábelem amivel lanra jártam kb 2x hasznaltam.

(#4186) kisgyerek7 válasza mezis (#4184) üzenetére


kisgyerek7
csendes tag

ugyan az..

(#4187) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Uraim!

Adott egy tp link tl wa901 v2 acces point amin elvileg ddwrt van, sajnos a webes kezelőfelületét nem találom sem lanon sem wifin. Járt már valaki hasonló cipőben? Próbáltam resetelni de semmi eredmény

3dfx, gone but never forgotten...

(#4188) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Egy C71750 vásárlásán gondolkodom V2 verzió, ez nem tudja a vpn szervert csak a V4?

(#4189) krealon válasza dzoli87 (#4188) üzenetére


krealon
veterán

"Egy C7 1750 vásárlásán gondolkodom V2 verzió, ez nem tudja a vpn szervert csak a V4?"

Csak a TP-link Archer C7 AC1750 v4 tartalmaz beepitett OpenVPN szervert. A v2 nem.

Lasd angol nyelvu hasznalati utmutato 68-as lap.

(#4190) dzoli87 válasza krealon (#4189) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Rendben, köszönöm!
:R

(#4191) T_boy


T_boy
tag

Szervusztok,

Van egy ilyen routerem. Kicsit több, mint 4 éves. Nagyjából fél éve rakoncátlankodik. Kábeles része stabil, de a wifit eldobálja. Nem csak egy eszközön (2 mobil, 2 tablet). Egyre sűrűbben nincs vezeték nélküli hálózat, ilyenkor csak az segít ha lekapcsolom, majd vissza.
Felraktam a legújabb firmwaret, utána olvasgattam, próbáltam ennek megfelelően állítani rajta. Wifi Analyzer segítségével nézegettem telefonról. A jelerősséggel többnyire nincs baj, még a lakás legtávolabbi pontjában sem "csupán" nem stabil.
A probléma jellegéből adódóan úgy gondolom nem konfigurálással, hanem inkább hardwares problémával állok szemben. Ebben várom a megerősítést vagy a cáfolatot. :) Lakás nem lett átrendezve és nincs új eszköz sem a lakásban ami zavarhatná.
0-24-es használat mellett szerintem az élettartama vége felé közeledik az eszköz, de csak találgatom.

Szeretném a segítségetek kérni, hátha menthető még a helyzet! :)

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4192) mezis válasza T_boy (#4191) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szomszédok nem zavarhatnak ?

mezis

(#4193) T_boy válasza mezis (#4192) üzenetére


T_boy
tag

Wifi Analyzer szerint 8-9 hálózat van a környéken, Doriszka a sajátom. Hogy mennyire zavarnak sajnos nem tudom megállapítani. :)
Amikor automatikusra volt állítva a csatorna kiválasztás akkor sem volt jobb a helyzet, jelenleg a 13-as csatornán van.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4194) mezis válasza T_boy (#4193) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem minden mobil kedveli a 12 - 13-as csatornát.

mezis

(#4195) T_boy válasza mezis (#4194) üzenetére


T_boy
tag

Köszönöm szépen az infót. No és a laptop? Ezidáig nem volt jellemző, ma viszont fél óra alatt hat alkalommal kellett újraindítanom a routert.

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4196) mezis válasza T_boy (#4195) üzenetére


mezis
nagyúr

Laposon, okosokon tiltsd le az IPv6-ot.

mezis

(#4197) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-WA801ND ver. 2 routerem, amit a szekrény tetején helyeztem el. A kérdésem az lenne, hogy a két antennát milyen pozícióba célszerű állítani a legjobb eredmény érdekében? Mindkettőt függőlegesen, vagy egyiket függőlegesen, a másikat vízszintesen, esetleg döntötten mindkettőt? Egyátalán mind a két antennája sugározhat egyszerre? :F Egy szintes családi ház, tehát emeletre nem kell sugároznia. Köszönöm a segítséget!

(#4198) suste válasza V-I-D-A (#4197) üzenetére


suste
veterán

Hogy nálad hogy lesz a legjobb, azt senki nem tudja nálad jobban :).
Tegyél fel egy wifit figyelő programot valamelyik kliensre, és teszteld le....

(#4199) T_boy válasza mezis (#4196) üzenetére


T_boy
tag

Egyelőre csak a laptopon sikerült letiltani. Tegnapi nap folyamán megint újra kellett indítanom a routert, mert nem volt jel... Utánaolvasok hogy lehet okos eszközökön is letiltani, így elsőre nem olyan kézenfekvő mint Windows alatt. :)
Esetleg valami más ötlet?

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#4200) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Dyndns gondom van. DDNS WARNING Server response error.

Ezt az üzenetet kapom eddig jó volt már hónapok óta. Másik routeren jó! Mit tudok tenni a reseten kívül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.