Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Gombinyó válasza Paxker315 (#14693) üzenetére


Gombinyó
őstag

Grat, a Yaris után biztos kánaán. :R

(#14702) gaborn1


gaborn1
tag

Camry nyaralós fogyi:

Letenyétől (itt tankoltam koppra :D ) Malinska, Malinska vissza Szombathelyre kb 700km, BC szerint 6,1L, kúton 42,8L tudtam belenyomni sok kattanással.
3 ember tökig pakolva cuccokkal.
Sebesség: Mindenhol a kiírt +15km/h, tehát ahol nem volt korlátozás ott 145 tempomat, közbe közbe kis nyomogatás 160-180ig amikor már untam az egyensebességet vagy megjelent egy sokköbcentis soklóerős valami a tükörben és takarodni kellett előle. :DD

Teljesen elégedett vagyok. :R

(#14703) KTTech válasza gaborn1 (#14702) üzenetére


KTTech
veterán

A sok kattanást nem kéne erőltetni... hacsak nem akarsz egy vaskosabb összeget a carbon canister rendszer cseréjére költeni. Már egy túltankolással tönkre lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14704) gaborn1 válasza KTTech (#14703) üzenetére


gaborn1
tag

42L körül kattant a pisztoly, aztán még 6-8 deci ment bele, nem tudtam, hogy ez gyilkolja a rendszert. Eddig minden kocsin rá szoktam még nyomni 6-8dl- 1 litert első kattanásra. Tankolás után még úgyis mindig megyek 25 km-t kb. (Szombathelyen van kút, onnan nekem még annyi a vidék)

(#14705) Tom1939 válasza gaborn1 (#14702) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen a szedán forma az autópálya igazi királya... Rav4 ebben a módban szerintem 8 liter felett lett volna (és az se rossz). Én megyek augusztusban egy nagy kört Franciaország és vissza (oda Olaszon át szép lassan, vissza meg Németo és Ausztria), de nekem 115-120-on lesz a tempomat.

(#14706) KTTech válasza gaborn1 (#14704) üzenetére


KTTech
veterán

Pedig annyi is elég, hogy tönkremenjen. Nem attól függ, hogy mennyit mész tankolás után, hanem ha sok kerül a tankba akkor belefolyik a szűrőbe még tankolás közben, és előbb-utóbb (de inkább előbb) jön a check engine. Olyan 600E körül van a cseréje, mert egy egységben van minden.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14707) gorgo válasza KTTech (#14706) üzenetére


gorgo
őstag

2 hét múlva használom 2 éve az Auris, én is 3 kattanásig tankoltam mindig (előző Citroënem meg 10 évig), tehát vagy 30 alkalommal. Eddig semmi baja, de akkor átállok, ezen ne múljon...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14708) Baaraanz


Baaraanz
tag

Sziasztok,

Hiluxot tervezek venni. Ahol voltam 2023 októbert mondtak leghamarabbi szállításra.
Tudja esetleg valaki, hogy az összes magyarországi márkakereskedés ugyanabból a várólistából dolgozik, vagy van esetleg kereskedés, ahol le tudnak ebből faragni?
Valamint olyasmit is olvastam, hogy felszereltségtől is függhet a szállítás. Van rá esély szerintetek, hogy ha egyel nagyobb felszereltséget kérek akkor nyerek pár hónapot?

Köszi

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#14709) Ck. válasza KTTech (#14703) üzenetére


Ck.
addikt

Sok kattanást én sem erőltetem, de a 2. kattanást mindig megvárom. Pisztolya válogatja, némelyiknél túl érzékeny és sokkal hamarabb levágja, mint a többi, ezért mindig rányomok még egy kattanásnyit. Néztem carcarenut videóját ezzel kapcsolatban, nálam például nincs is semmi olyan felirat a tank ajtón amit magyarázott és olyan sincs, hogy várni kell, míg engedné kinyitni.

[ Szerkesztve ]

(#14710) vicces


vicces
addikt

Egyébként amikor kattogtatjátok a tankolópisztolyt akkor még mennyi benzin megy még bele?
Csak azért mert a mostani autónál az első katt után pontosan 10 liter :U itt van is értelme, ha pl épp utazok fél európán át. Úgynevezett "turatankos". De valójában van egy rekesz ahová tud tágulni a benzin mielőtt kifolyna.
De ha a toyotába csak pár deci megy még bele akkor nem sok értelme van. A régi Twingonk is ilyen volt. 1x lekattant és mentem fizetni :K

[ Szerkesztve ]

:)

(#14711) gaborn1 válasza vicces (#14710) üzenetére


gaborn1
tag

Nekem katt után 1 max 1,5 liter, több nem igazán. Nem is mehetne bele több nagyon, ugye majdnem 43 lityit nyomtam bele, pici volt benne még, a tank meg gyárilag 50L.

(#14712) ncc1701


ncc1701
veterán

Yaris II, mindig karimáig tankoltam, 385ekm-en át. Swift 2019, 90ekm, ezt is karimáig tankolom. Kattanástól még az 2 liter, az 40-50km, nem szeretek sűrűn kútra járni, nagy fájdalmam, h a kis autók alá miért nem raknak egy 60-70 literes tankot.

(#14713) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Smart kulcshoz keresek házat.
Innen vásárolt már valaki? Megbízható oldal?

Az érdekelne, hogy vajon rendes, méretpontos házat árulnak-e, vagy ugyanazt, mint az AliExpress? Azokról olvastam, hogy nem férnek be a fészekbe, és ezt más típusnál már tapasztaltam én is, hogy nem egyeznek a gyári mérettel.

Köszi szépen 🙂

(#14714) ncc1701 válasza Cyborg (#14713) üzenetére


ncc1701
veterán

Insigniához rendeltem. Érezhetően nem a gyári minőség, de tartósabb lesz. A gyáriban a gombok gumiból vannak, ami be tud szakadni, itt anyagában van vékonyabb műanyag. Szerintem tovább fogja bírni, de nincs jelentősége, mert olcsó.

(#14715) gorgo válasza vicces (#14710) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem is úgy rémlik, belemegy bő liter. En mondjuk azért csinálom, hogy az eltérő kutak miatt /ellenére pontosabb fogyasztási adatom legyen.

A Berlingot egyszer szárazra autóztam, szerencsére lejtett az út, igy begurultam a kútig, nem kellett tolni, vontatni. A 60 L tankba 57.5 liter ment. Szal még a tank mérete se valami szentírás...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14716) No.01


No.01
őstag

Kattintgatós témához: én is olvastam, hogy nem ajánlott. Modell és típus függő is de állítólag 1 liternél többet semmi esetre sem ajánlott.

(#14717) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

Tudna nekem valaki segíteni corolla 2002 1.4 benzinesem van nagyon alacsony az alapjárat 630-670 max akkor nagyobb ha be kapcsolom a klímát de akkor is 900 az alapjáratom.Most cseréltem gyújtótrafót 2-dik hengernél.persze jobb lett mert mind a 4 henger megy szépen.

(#14718) KTTech válasza ncc1701 (#14712) üzenetére


KTTech
veterán

A Yaris II-ben még nem volt ilyen rendszer. A Suzuki lehet, máshogy oldja meg mint a Toyota, de az összes újabb Toyotában benne van ez... A MK3-as Yaris HSD is túlnyomásos, szénszűrős rendszerrel működik, a MK4 is.

Teljes hülyeség lenne a kis autók alá nagy tankot rakni, csak a csomagtérből/ hátsó sortól venné el a helyet, és még a fogyasztást is növelné a plusz súly.
A 36L-es tank ami van a Yarisban lazán elég 4 fővel 800km-re, ami bőven elég (és még marad is benne általában 6-8L).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14719) Ck.


Ck.
addikt

A második kattanás még nem a púposra tankolás kategória és egyébként is pisztolya válogatja. Van olyan pisztoly, ahol az első kattanás után már másfél-2 deci után ismét lekattintja. Van ahol ugyanez 6-8 deci, de akár 1 liter is lehet, pisztolya válogatja. Tehát ennyi erővel már az első kattanásig is némelyik pisztoly decikkel, vagy akár literrel is többet enged beletölteni, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#14720) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

A vegen benne vannak az uj Corolla arak. Eleg csunyak.

I am having fun staying poor.

(#14721) pècsimunkás válasza Drizzt (#14720) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem lesz turbó motor :U ...
Azt hiszem, az Auris lesz az első, egyben utolsó Toyotám :(

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14722) vicces válasza pècsimunkás (#14721) üzenetére


vicces
addikt

nekem meg a corolla, mert 2035-től nyista benzin/diesel motor. de én így is terveztem. max 10 év. lehet 4-5 év múlva eladom, ha jó árat kapok még esetleg érte. akkorra meg jó lenne valami alternatíva vagy céges közlekedő edény. .. a fene tudja mi lesz addig még velem. jelenleg üzemanyagot szállítok :C ha nagyon minden kötél szakad akkor megtartom kb 10 évig és majd eladom bagóért, mert gondolom nem sokat fog már akkor érni mikor már a jövőben villanykorszakban élünk majd :DDD vagy egy alternatív kubában :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#14723) gaborn1 válasza vicces (#14722) üzenetére


gaborn1
tag

[link]
Szintetikus üzemanyaggal (bármit is jelentsen ez :D ) maradhatnak majd belsőégésűek is, szóval teljesen nem tünnek el elméletileg.

(#14724) Paxker315 válasza pècsimunkás (#14721) üzenetére


Paxker315
addikt

:D én olyan megfontolásbol vettem 2.0 tdi-t, hogy ez az utolsó utáni pillanat, hogy legyen klasszikus dizelem, bár lehet hogy idővel még lentebb megy az áruk. Nem volt szempont az ujraeladhatosag, hasznalni szeretném míg lehet.

A Toyota 1.2 turbojat szívesen láttam volna az új yarisban, vagy akár nagyobb változatban (1.5, 2.0) egy sportosabbra hangolt corollaban.

Tudnának jó turbost készíteni, ha nem lenne szigorú szabalyozas kibocsátásra. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14725) pècsimunkás válasza Paxker315 (#14724) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Reménykedtem èn is, hogy lesz Corolla 2l turbó benzines, vagy legalább a Suzuki 1,4t- t átveszik, amikor hallittam a közösködèsről, de komplett autókat cimkèztek csak át.

A Yaris TS mindig sikeres volt, nagyot kaszáltak volna szerintem az 1,2 turbóval.
Ès nem lett volna horror áron mint az 1,6 GR.
Sőt... Valahol a szívó 1,5, ès a hibrid közé be lehetett volna lőni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14726) Paxker315 válasza pècsimunkás (#14725) üzenetére


Paxker315
addikt

Meg továbbra is fenntartom: a corolla hatchback formája kiált egy háromajtós v kupé valtozatert. Kicsit jobban lecsapott hátsó fejter, hosszabb ajtó, es nagyon sportos, barátságos. Az első lokharito alját mondjuk felesleges közelebb vinni a földhöz :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14727) pècsimunkás válasza Paxker315 (#14726) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem jobb lenne 5 ajtós 2t , de majd lesz Golf GTI-m, vagy R- em :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14728) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Gondoltam egy mereszet, aztan a helyi videki Toyotaban megkerdeztem, mikor lesz jovo evi Corolla tesztauto. Korai az meg, erkezett a valasz. Persze nem lep meg, de remeltem terjed valami info mar a hatterben.

I am having fun staying poor.

(#14729) gaborn1 válasza Drizzt (#14728) üzenetére


gaborn1
tag

Nekem még azt se tudják megmondani, hogy az 1 hónapos kocsiba rendelt máig meg nem érkezett gumi csomagtértálca mikor jön meg, te meg tesztautót akarsz jövőre? ;]

(#14730) Drizzt válasza gaborn1 (#14729) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Magasak az igenyeim. ;]
Amugy abbol az apropobol mentem be, hogy vegre megjott az ablaktorlo lapat, amit rendeltem masfel honapja. Es mar kb. egy eve probaltam beszerezni(, azota mondom minden kerekcserenel, hogy legyen mar az is, majd amikor megerkezek: bocs, de nincs). Mondjuk biztos nem normalis, aki markakereskedesben cserel ablaktorlolapatot, de gondoltam egyszer elunk, akkor eljunk igazan. ;]

I am having fun staying poor.

(#14731) Tom1939 válasza gaborn1 (#14729) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem ajándék téligumi érkezett hetekkel a kocsi után :)

(#14732) gaborn1 válasza Tom1939 (#14731) üzenetére


gaborn1
tag

Nagybátyám se kapta még meg a Rav4-hez az ajándék télikereket (május végi átadás).

(#14733) Tom1939 válasza gaborn1 (#14732) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, nekem is rav4 (18-as kerék volt az ajándék). Mondjuk nyáron belefér, de mutat valamit.

(#14734) KTTech válasza pècsimunkás (#14725) üzenetére


KTTech
veterán

Inkább nagyot vesztettek volna. Nem tudták volna tartani flottaátlagban a megengedett CO2 kibocsátást, így nagyon sokba fájt volna nekik. A plusz fejlesztési költségekről nem is beszélve... Valószínűleg a hibrid fölé kellett volna belőni az árát, a többletköltségek miatt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14735) KTTech válasza Drizzt (#14730) üzenetére


KTTech
veterán

A Yaris MK3-nál olcsóbb volt a gyári ablaktörlő lapát, mint az utángyártott márkás 😃 igaz én a Toyota hivatalos Ebay shop-jából rendeltem meg, nem ott cseréltettem ki (bár az ár azonos a márkaszervizben is, rögzített árak vannak errefele). Olyan is előfordult, hogy a kötelező szerviz alkalmával ingyen cserélték...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14736) KTTech válasza Drizzt (#14720) üzenetére


KTTech
veterán

Csúnyák? A legnagyobb nem TS (mondjuk olyat ha fizetnének se vennék 😃) jóval olcsóbb, mint amennyiért felénk a Yaris Cross-t mérik...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14737) vicces


vicces
addikt

Nekem meg ott áll az autóm mostmár 3 hete a kereskedőnél.
Ahogy nézem rogyásig vannak autó átadással.
Fel kellett ma hívni őket, hogy holnap nem megyek papirozni, mert 5 napig tilos kimennem a lakásból. Hurrá Corona :((
A csaj kedves volt, jobbulást kívánt és megígérte hogy amíg meggyógyulok vigyáznak az autómra. :C

:)

(#14738) Upo válasza venom8888 (#14667) üzenetére


Upo
addikt

Én biztos nem várnék ilyen áremelkedések mellett. Mi is felvettünk a maradékra egy személyi kölcsönt, aztán pár hónap múlva visszafizettük az egészet.
Szerintem jobban megéri az a párezer-pár tízezer ft plusz költség ami decemberig előáll ha végtörleszted, mint fél-egy millával többet fizetni érte decemberben.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14739) gaborn1 válasza Upo (#14738) üzenetére


gaborn1
tag

Ez igaz. Április-május környékén ránéztem, mennyiért mehet majd el a Corollánk (sedan 1.6 benya, comfort tech, 33k km + gyári téli alufelni gumival), olyan 6.2 környékén mentek. Most már ahogy nézem a kínálatot, simán 6,5-6,7 körüli árról beszélünk.

más: Camry fogyi ha nem pályázok 140 tempomattal, mint horvátoknál (plusz pár izmos gyorsítás 160-180-ig ;] ), hanem csak 110 körül gurgulászok főúton, akkor kezd beállni ilyen 5.6 környékére fogyi. Nyaralásos pályázós ugye 6.1 lett. Kb 4 liter lehet a tartalék a kocsiban, amikor 0-t mutat a műszerfal megtehető távra, mivel 43 lityit tudtam belenyomni, mikor azt írta, hogy a maradék táv még 60km.

(#14740) Upo válasza gaborn1 (#14739) üzenetére


Upo
addikt

Most olvasom, év végére 450-es €-t várnak. Na akkor a 6M az már 6M 750e, és akkor még €-ban ugyanannyi árral számoltam. De a kereslet nő, a készlet fogy.
Simán ott lehet decemberig 7-800e forint, de akár több is. Nincs az a hitel ami 5 hónapra ennyibe kerülne. Érzésre még ha full 6M-t felveszek és decemberben visszafizetem, lehet még akkor sem. Akkor meg jobban járok a hitellel.
Mi hasonlóan jártunk, 5 hónap keresés után felbukkant az autó ami túl jó ajánlat volt. Kocsiba ültünk, lefoglalóztuk, gyorsan egy személyi kölcsön a saját banktól (amúgy még jobb ajánlat is volt mint az egyéb kalkulált csodahitelek), mire jött a számla, utaltunk.
Mikor meg bejöttek a várt pénzek, akkor visszafizettük. Valami tízezres nagyságrendű plusz költsége volt a lezárásnak, de azóta is van egy kiváló autónk. És jobban jártunk, mintha befektetést, megtakarítást felbontottunk volna idő előtt.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14741) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ha valakit erdekelne, hogy hogyan kel ki a tojasbol a hybrid Corollaja Torokorszagban: [link]. Amikor egy ilyeg megnezek, mar rogton elkezdem megerteni, hogy miert ekkora az ara az ilyen joszagoknak.

I am having fun staying poor.

(#14742) Mandalandi


Mandalandi
friss újonc

Üdvözlet, Toyota verso 2012-es abs kocka hiba.
Bontóban keressek cikkszám alapján, vagy tudtok megbízható szerelőt, aki felújítja?
Melyik alkatrész weboldalakat ajánlanátok?
Előre is köszönöm, ha segíteni tud valaki ebben.

(#14743) ncc1701 válasza Mandalandi (#14742) üzenetére


ncc1701
veterán

Suzukinál ez úgy működik, h leadod a hibásat, és kapod cserébe a felújítottat.

(#14744) Mandalandi válasza ncc1701 (#14743) üzenetére


Mandalandi
friss újonc

Köszönöm!

(#14745) No.01


No.01
őstag

Buta kérdés, de próbaúton az értékesítő mindig jön?
Nincs olyan, mint külföldön, hogy itt a kulcs és tessék? 😶

(#14746) Cifu válasza No.01 (#14745) üzenetére


Cifu
nagyúr

LoL. Még a feltételezés is vicces. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14747) Gombinyó válasza Cifu (#14746) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egyébként... kolleganő mesélte, hogy úgy rendelték a rav4-et, hogy előtte egy napra vihettek teszt autót kipróbálni. Meg nem mondom már melyik szalon volt ez pontosan, valamelyik BP-i.

(#14748) Cifu válasza Gombinyó (#14747) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egy másik történet.

Amit Te írsz, az egy ajánlati történet, ahol megadtad már az összes adatodat, a kereskedő csinált egy ajánlatot, és ha úgy látja, hogy komoly érdeklődő vagy, akkor igen, egy tesztautót (ha éppen van szabad) megkaphatsz egy napra.

Amit No.01 ír, az egy másik történet, ha jól értem. Érdeklődőként betérsz a kereskedésbe, és azt mondod, hogy tetszik mondjuk az a Camry, elvinnéd egy körre. Odaadják a kulcsot némi információcsere után, és mehetsz egy körre. Igen, bizonyos nyugati országokban én is láttam, hogy így működik, éltem is vele, pedig az információcsere pedig elég minimális volt (a jogsit kérték el). Bizalmi alapokon ez működik.

Amikor 2019 decemberében a Corolla szedánt nézegettük a Mayernél, még próbaútra se volt lehetőség. A Toyota M5-ben tudtam a kereskedővel együtt elvinni próbakörre - egy kombi hibridet.

Mikor 2021 augusztusában egy másik kereskedőnél voltam ugyanott, és nem csak sima próbaútra volt lehetőség, de egyenesen végig próbálgathattuk az Aygo-t, Yarist, Corollákat (benzines és hibrid), sőt, még egy Camry-be is beülhettem, pedig egyértelmű volt, hogy nem az után érdeklődünk. De egy napos tesztautót nem ajánlották fel.

Hozzáteszem bérelni lehet pénzért bármikor. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14749) xEon1337 válasza No.01 (#14745) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem 2020-ban ideadtak egy órára egy Corollát a budaörsi Reálszisztémánál, pedig az utcáról estem be. :)

De pár hónapja várnom kellett fél órát a Lexus értékesítőre, pedig mondtam, hogy csak egy rövid kört mennék az UX-szel.

"Less but better" - Dieter Rams

(#14750) Ck.


Ck.
addikt

Leparkolhatok teli tankkal egy jó fél napra tűző napon, tartós 25-30 fokban? Pár helyen azt olvastam régebben, hogy simán elfolyhat és/vagy elpárologhat az üzemanyag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.