Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Integra válasza Fecdzo (#500) üzenetére


Integra
titán

szerintem a média túllihegte, ha észnél van ez a sok fasz meg szenzáció hajhász barom, akkor messze nem ez lett volna.
de azt hiszem hogy a globális média jelentős befolyásoló tényező lett, de mondom inkább úgy, hogy most már végleg megerősödött bennem az a vélemény, hogy bármilyen hír pillanatokon belül megjelenik a föld túloldalán is és ezt most már bele kell kalkulálni. az információ áramlás sebessége jelentősen befolyásolja a piacot. nézd meg, egy nap bezuhan, úristen, 1929 van, persze nagy és hangzatos duma, a sok riporter majom nem győzi szajkózni, persze hogy ez lesz sokaknál. aki meg próbálja a normális hangnemet tartani, azt lehülyézik a vészmadarak. (lásd poltopic, kész felüdülés az a sok bohóc ott).

végülis ez volt az első ilyen példa, de ez talán méginkább ilyen lesz legközelebb, ha ezt a befektetők figyelmen kívül hagyják legközelebb is.
mert lesz legközelebb is. most majd kezdődik a lufifújás megint. aztán majd pukkan megint. ahogy a mértéktelen prémium osztást olvasom, az usában semmi sem fog változni.
mondjuk kérdés, hogy az államosítás vajon a jövőre nézve, hogy fogja ezeket befolyásolni. én személy szerint nem kergetek illúziókat, hiába a hatalmas állami tulajdon a bankoknál most, ugyanúgy nyomni fogják a kisded játékokat.

szerintem biztos, hogy a nagykutyák döntötték be előre megtervezve az egész piacot. a piac generálta részben, de ezek tudták, hogy mit csinálnak. az egész tőzsde az ő játszóterük, így keresnek pénzt. az olajkitermeléshez, az új mezők feltáráshoz irdatlan pénzek kellenek, ezt nem szívesen fizetik zsebből, hát most megkeresik. a 150 dolláros olajár sem a véletlenért lett. már ekkor lehetett tudni, hogy nagy baj lesz, csak akkor mindenki az olajár miatt rinyált. aztán megjelentek az első olajárzuhanásra figyelmeztető hírek és nem sokkal rá már borult is a bili.
nem hülyék ezek. csak mi szívjuk meg mindig:)
ez nem rólunk szól, mo kis ország, köze nincsen a globális piachoz, mi csak jól beszoptuk a nagykutyák farvizén...
na meg a sajátos politikai helyzetünk is rárakott egy lapáttal.
ha ezt most nem tanultuk meg, akkor nem tudom, hogy lesz e még második lehetőségünk ilyen könnyen megúszva az egészet... és megint nem kergetek illúziókat, nem hiszek abban, hogy bármi változás lenne a politikában.. a kormány lúzerkedik, a jobboldal megy 8ik éve a monnyonle-t szajkózza.
balfaszok mind

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#502) Fecdzo válasza Integra (#501) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez nem csak most van így, mindíg is így volt...a média pánikot keltett. Része volt egy nagyon jól kidolgozott tervnek, amibe trükkösen vagy direkt a médiát is bevonták, hogy gerjessze a pánikot....

Ha nagy kutya lennék én is ezt csinálnám....felhívnám "Nagykutya Pistit", hogy hallom te is lóvés vagy meg van ez a több milliárdos alapod, öntsük be a lóvét a piacra, erre Pisti, oké, de előbb felhívom "Nagykutya Józsit" mert neki is van jópár milliárdnyi alapja....és így tovább ;]

Persze, hogy nem. Mi csak megpróbáljuk kitalálni, hogy ők mit csinálnak, azt is csak a chart alapján. A hírek nagyon veszélyesek....Kis országunk meg szív mint a torkos borz...

fulekitrading.wordpress.com

(#503) Fecdzo válasza Integra (#501) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Egyet értek....viszont azért az embereknek is változni kéne nemcsak a politikának. Legalább a bajban lenne összetartás és elismerés, hogy ezt szarul csináltuk, de seígtsetek, hogy akkor hogyan lehessen javítani...

....sóhaj....

fulekitrading.wordpress.com

(#504) Integra válasza Fecdzo (#502) üzenetére


Integra
titán

itt igazán csak arra gondolok, hogy ilyen gyorsan még nem zajlott le valami, amit kb meg sem éreztünk, de pánikolunk, hogy omfg...
idióta tömegpszichózis, egy öngerjesztő folyamat, ha beindult a rendkívül gyors adat és információ áramlás.
remélhetőleg ez a balfasz kormány, most vág egy picit az állam vízfején és meglép pár kemény dolgot és nem hátrál vissza, illetve nem próbálja meg a helyzet stabilizálódását hősi győzelemnek beállítani...
tudom, naív vagyok.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#505) Versus82 válasza Integra (#504) üzenetére


Versus82
aktív tag

az:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#506) Fecdzo válasza Integra (#504) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Végre valaki a barátnőmön kívül aki egy véleményen van velem... :C Ezt várnám én is....persze szintén naívan... ;) Kíváncsian várom, hogy mi fog történni, ki mit fog mondani és ki mivel fogja megmagyarázni ezt az egészet...mert a magyarázkodás az nagyon megy...

fulekitrading.wordpress.com

(#507) Integra válasza Fecdzo (#506) üzenetére


Integra
titán

egyszerűbb megjósolni, mint azt, hogy a világpiacon éppen mikor van kedvük felsrófolni az olaj árát, illetve bedönteni... :)
a kormány fasza csávó, gyorsak voltak, és ihajj-csuhajj végre összefogtunk
az ellenzék meg gyurcsánymonnyonleeeeeeeee'
szóval, mindkét banda hozzá a kötelezőt, hát ennyi:))

mindkét fél úgy fogja magyarázni, ahogy azt az érdekei diktálják.
mindketten hasznot akarnak húzni belőle. lesz még móka és kacagás

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#508) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

2450-en lehívta az OTP 3 millió darab sajátrészvény vételi opcióját!!!!!! :C ;]

bocsi, 6 millió darab....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#509) Integra válasza Fecdzo (#508) üzenetére


Integra
titán

nahát, minő meglepetések, tiszta bohózat ami megy:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#510) Fecdzo válasza Fecdzo (#508) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azt azért még hozzátenném, hogy trendelemzés szempontjából a legutóbbi csúcs meghaladása esetén beszélhetnénk teljes terendfordulóról. Az pedig 6520 meghaladása esetén lenne.

Addig ellenállás nem nagyon van, max a fibo szintek...annak örülnék még ha a forgalom növekedne...az jó kis megerősítés lenne...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#511) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Felhívnám a figyelmet a tegnap vagy tegnap előtt valamelyik "célárgyártó" bejelentésére amely 2750-et adott meg. Ma 3312-n áll az OTP (1 max 2 nap alatt) és 1 millio felettire duzzadt az ajánlati könyvben a vételi oldal. Alig várják gondolom a holnapot meg az eladókat.

Szóval kíváncsi lennék mégis mi alapján lőtték be a célárat (asszem M. Lynch volt)....ezért utálják egymást a technikai és fundamentális elemzők....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#512) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Kár, hogy nem lehet daytradelni....megint....vagyis még mindíg ;] ;] ;)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#513) Fecdzo válasza Fecdzo (#512) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Kár hogy illikvid az opciós piac Mo-n. Az kellett volna most.... ;]

Némmá milyen kis telhetetlen vagyok.... :B

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#514) Integra válasza Fecdzo (#513) üzenetére


Integra
titán

kár hogy nem vagyok bill gates:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#515) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Úgy néz ki hogy 13:45 óta egyetlen "A" kategóriás részvénnyel sem lehet kereskedni mert elérték a maximális limitet (15%). Állítólag 14:20-tól újra beindítják és +/- 25%-ra növelik a limitet. :Y Teljesen megőrült mindenki....

fulekitrading.wordpress.com

(#516) Integra válasza Fecdzo (#515) üzenetére


Integra
titán

simán kilövik a plafont megint ha valóban ott van 1 millio vételi ajánlat.
mekkora volt eddig a forgalom?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#517) stangli válasza Fecdzo (#515) üzenetére


stangli
senior tag

(#518) Fecdzo válasza Integra (#516) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tuti....

fulekitrading.wordpress.com

(#519) Fecdzo válasza stangli (#517) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Most nézem mit írtam....14:45-öt akartam....Sorry.... :B :B

fulekitrading.wordpress.com

(#520) Versus82 válasza Integra (#516) üzenetére


Versus82
aktív tag

lófasz forgalom volt nincs eladó úgyhogy 10 perc alatt meglesz a plafon.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#521) Fecdzo válasza Integra (#516) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Olyan 5 milliárd volt....de a limit miatt nem ment feljebb a forgalom....

fulekitrading.wordpress.com

(#522) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

USA úgy látom kicsit lentebb nyitott....szerintem megvárják a FED döntést....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#523) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Na, érdekes vége lett a mai OTP bulinak. 23,26%-os pluszban zárt az árfolyam. 14.45-kor mikor bejelentették, hogy 25%-ra "bővítik" a határt majdnem ki is akadt az árfolyam a plafonon, később visszaereszkedett, végül ismét fel. 14,9 milliárd forgalmat csinált ma...

FED döntés után holnap folyt köv....

fulekitrading.wordpress.com

(#524) Dany007


Dany007
veterán

Lenne megint egy kérdésem :)
Most épp azt nem értem, hogy ha minden pozimat lezártam, akkor utánna mért váltakozik még mindig tizedeket-századokat az aktuális egyenlegem?
A másik pedig, hogy nem értem ez : "Transactions not booked" mire vonatkozik? Azt értem mit jelent magyarul, csak azt nem hogy mire is értik ezt konkrétan...

(#525) Fecdzo válasza Dany007 (#524) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azért mert a devizanemedhez is tartozik egy kamat. Ha nincs nyitott pozid akkor a kamatot neked kifizetik és minden este 10 órakor jóváírják a számládon.

Ha van nyitott pozid akkor is kaphatsz kamatot, de úgy lehetséges az is, hogy neked kell kamatot fizetned. Ez a long vagy short pozitól függ és akkor kapod meg vagy fizeted ki amikor lezárod a pozit.

Ez mikor és hova van írva neked? Ilyennel még nem találkoztam. Élő számla? Talán az utalással lehet kapcsolatos....elvileg nem volt utalás!? :F

fulekitrading.wordpress.com

(#526) Dany007 válasza Fecdzo (#525) üzenetére


Dany007
veterán

Ez demo számla csak a saxo banknál. Még nem élő.
Ugye azt jelenti, hogy nem regisztrált vagy / könyvelt tranzakciók... -131$ van írva most, de plusz 2520-ban vagyok... Ez több mint a kezdő tőkém... Végre valami amit nem csak én nem értek :)) Ha érdekes esetleg küldhetek screenshotot.

(#527) Fecdzo válasza Dany007 (#526) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jaaa....azt hittem Oanda. Akkor okés. És akkor viszont a kamatok sem úgy "működnek" mint Oanda esetében. Saxo banknál nem ismerem ennek a menetét, de csak óvatosan ha náluk akarsz számlát nyitni....a mentorom szerint nem éppen a legjobb fejek és most enyhén fogalmaztam, legalábbis ami a forex részét illeti..

fulekitrading.wordpress.com

(#528) Dany007 válasza Fecdzo (#527) üzenetére


Dany007
veterán

hmhmhm ezt akár részletezhetnéd is :) Engem kifejezetten csak a Forex érdekel... De nem akarok itthoni banknál nyitni.

(#529) Fecdzo válasza Dany007 (#528) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Akkor inkább Oanda....sokkal megbízhatóbb és szerintem olcsóbb is. Mekkorák náluk a spreadek a major párokon? Csak gyengébb a csart szoftverük....

Eleve nagyon oda kell figyelni a forex brókerekre. Érdemesebb lehet talán vagy IB-nél vagy Oandánál számlát nyitni.

fulekitrading.wordpress.com

(#530) Dany007 válasza Fecdzo (#529) üzenetére


Dany007
veterán

EURUSD 2pip...

a chartokkal még nem vagyok kiigazodva teljesen... A gyertyákat tanulgatom épp, viszont amiket olvastam trendek, oszcillátorok mozgóátlag diagrammok stb... azokat nem találom... Küldtél egy anyagot kezdőknek... ott olvastam az indikátorok fajtáit, viszont egyiket se találom a programban. Lehet csak a nevét tévesztem el.

Akkor kérdés... az Oandánál milyen programot használhatsz? Mert mint megtudtam, a Saxonál 10.000$-ig csak a Webtradert lehet használni... És magát a programot csak 10.000$-os számlanyitás fölött. Persze nincs sok különbség, csak a WebTrader mégiscsak egy böngészőben futó program... Sokkal sebezhetőbb, mint egy a gépről futtatott progi. Ez mondjuk nagyon nem tetszik benne. És sajna csak 2500$-ral fogok indulni, ha fogok.
Jelenleg Daytrade-t próbálom tanulgatni, amit ajánlottál...3 napja kezdtem szimulált, de valóságnak megfelelő összeggel... Sajna csak +54$-ban vagyok, bár reggel még -320-nál voltam :D Nehéz volt visszahozni.
utánna olvastam az alakzatoknak is.. és fel is ismerem, sokszor mégsem úgy mozdul az árfolyam =/ Nem nagyon megy még az előrejelzés.
A kanócok alapján már 50%-ban megtudom tippelni, hogy merre megy majd az árfolyam.
Inkább az egyik fő szabállyal jáccok, ha hirtelen nagy esés történt, akkor azt emelkedés követi és fordítva :D Eddig bejött, viszont tényleg itt kell ülni, figyelni és stresszelni.
Igazad volt, tényleg érzelemmentesen kell kereskedni! És nagyon nehéz...

(#531) Dany007 válasza Fecdzo (#529) üzenetére


Dany007
veterán

odafigyelés alatt mit értesz?

Ha jól tudom úgy megy, hogy nyitok egy devizaszámlát. Mondjuk dollárban. Átutalom a kívánt összeget a Saxsos számlámra, ahol szintén dollárban lesz.
És a programban, amiben kereskedek real-time mutatja az aktuális egyenleget. Ugye nemtomhány egység kötés alatt jutalékot kell fizetni, ez kb 6-15$, és ez egyből meg is jelenik a számlán, illetve levonódik a pozi zárásával. Tehát még ezt is ki kell ugye termelni. De a lényeg, hogy minden real timeban látszódik. Utánna pedig ha van profit, vagy ahogy érzem visszautalok az itthoni számlámra. És kész. Több jutalék vagy levonás nincs. Persze az itthoni adókat most nem számolom.
Szal nem teljesen vagyok tisztában vele, hogy mire is kell figyelni... =/

(#532) Fecdzo válasza Dany007 (#530) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A két pip még elviselhető (oandánál 0,9 a minimum, bár van, hogy 1,8, híreknél mindenütt nagyobb), de van e valami más díj nekik beépítve mert valami ilyet is hallottam róluk. Az pedig daytradenél nagyon fontos. Nameg a teljesülés....bár az általában éles számlán derül ki.

Ez is egy lehúzás, hogy csak bizonyos összeg felett használhatod a platformjukat. Oanda felülete egy java felület, aminek vannak hiányosságai bőven, de azért elég jól használható. Kár h még mindíg nem lehet össszehozni MT4-el (ingyenes nagyon kafa progi) vagy ninjával ( elemzésre ingyenes, kereskedésre kell megvenni vagy fizetni érte).

Szóval azt javaslom, azért nézz szét a piacon, olvass bele forumokba ki mit mond...elitetrader.com pl...

A tegnap nekem nagyon szép volt! Egy egyszerű trendvonal kereskedés tegnap gyönyörű eredményeket hozott. (EURUSD).

Az alakzatok közül én a dupla tetőre és áljra, háromszögre és ékre esküszöm. Nameg támasz-ellenállás, 123, plusz egy ergodik meg egy macd. Mindent tudok mérni és más meg nem számít.

Hát, valljuk meg, a nagy emelkedés meg a nagy esés elég relatív dolog.... :B ha nagyon ragaszkodsz ehhez akkor legalább próbáld mérni valamely indikátorral.....talán trendkövető kéne mert "nagy" mozgást keresel....

fulekitrading.wordpress.com

(#533) Gh0sT válasza Fecdzo (#532) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szia Fecdzo!

Meg tudnád mondani, hogy MT4-be Oanda adatait lehet-e importálni? Egyáltalán megszerezhetőek olyan részletességgel az Oandás árfolyamadatok, mint az MT4-ben?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#534) Fecdzo válasza Dany007 (#531) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát, ha jó brokicéged van akkor ez így működik, de a valóságban van, hogy kissé eltérnek a dolgok. Oanda pl csak spreadet számol és tők mindegy hogy 1 unitot vagy 10,00,000 unitot kötsz be, nincs plusz költség. Oda-vissza utalásnál szoktak problémák lenni, stop vadászat szokott gond lenni, ordervisszatartás szokott gond lenni...

fulekitrading.wordpress.com

(#535) Fecdzo válasza Gh0sT (#533) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szia!

Meglehet szerezni, viszont akkor az azt jelenti, hogy Oanda API-t kell használnod. Az pedig havonta $600... :O plusz a vacilálás, hogy majd sikerül e osszehozni MT4-el....elvileg meglehet csinálni....

Mivel nem nagyon van programozási ismeretem ebbe egyedül nem is vágtam bele, próbálom ezt megkerülni, de már egyre inkább hajlok, hogy maradok IB-nél kifizetem teljesen a Ninjatradert és minden probléma megoldva mert ott legalább teljes kompatibilitás van...

fulekitrading.wordpress.com

(#536) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

OTP heti csart....egy nagyon szép kis kulcsforduló....de várjuk meg a végét....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#537) Gh0sT válasza Fecdzo (#535) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nagyon nagy eltérés van az árfolyamok között? Végső soron tudok MT4-ben is kereskedni?
600$ nagyon húzós, ahhoz jó automata rendszert kellene írni, ott még nem tartok. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#538) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Hát nem hiszem el....Deutche Bank 2.501.000 darab OTP részvényt vett....ezt is hol? Naná, hogy tőzsdén kívül....

fulekitrading.wordpress.com

(#539) Fecdzo válasza Gh0sT (#537) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Háááát, minnél rövidebb az időtávod, annál jobban előjön az eltérés. Nagyobb mozgásoknál annyira nem számít. 10 pipnél szerintem nincs semmi gond....legrosszabb esetben 7,5 pip a tied. De 3 pip profittarget esetén már kellemetlen.

A chartoknak muszáj hasonlítani, de nem lesz sehol ugyanolyan. Tehát ha van egy olyan rendszered ami azt mondja, hogy az entry 1,25648-nál van akkor az egyik charton lesz belpés a másikon meg nem, vagy már le is késted.

Azt javaslom, hogy nézd meg magad és hasonlítsd össze, idomuljon a stratégiádhoz. Mindenki más más tűréshatárral rendelkezik...

fulekitrading.wordpress.com

(#540) Gh0sT válasza Fecdzo (#539) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem skalpolni akarok, viszonylag nagy mozgásokra játszom napon belül. No, akkor összehasonlítom majd Oandával az adatokat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#541) Dany007 válasza Fecdzo (#532) üzenetére


Dany007
veterán

Bizony lehúzás... Tegnap éjjel kipróbáltam.
Valójában tényleg minden ugyan az, sőt bizonyos szempontból jobb is talán.
Viszont a Close Position gomb nem reagállt :D Nem tudtam lezárni a pozimat, át kellett mennem gyorsan a programba a webes felületről hogy lezárjam... Írtam is a kapcsolattartómnak hogy vajon mi lehet. Másrészről meg mint mondtam sokkal veszélyesebbnek tartok egy webes alkalmazást, mint egy gépről futtatott progit.

Igen, az EURUSD és EURGBP is hasonló trendet mutatott. Pont elkaptam az esését (hogy is hagyhattam volna ki amikor non-stop néztem) vettem gyors 50k egységet és behoztam a mínuszomat :)
Amit viszont megfigyeltem tegnap az az, hogy e két pár alakulását szinte csak az euró változása befolyásolta. Egyszerre figyeltem a két chartot este 8 tól hajnal 2 ig kb..., ugyanakkor volt emelkedés, süllyedés, majdnem ugyanakkora mértékben. Ezt ki lehetett volna használni, hogy mind a 2 párral kereskedjek egyszerre, így majdnem dupla hasznot hozott volna.
Persze, tudom én, hogy ez nem jó módszer : ) De, egyenlőre keresem azt a Kecskeméti könyvet, hogy megvegyem v.merre : )

(#542) Dany007 válasza Fecdzo (#534) üzenetére


Dany007
veterán

ez tényleg nem rossz, hogy nincs plusz költség.
Akkor nekik végülis csak az éri meg, hogy náluk tartom a törzstőkémet, és onnan kereskedem?
Stop vadászat? :o Order visszatartás?
Nem hangzik jól. Pont az a gond, hogy egyéb problémák majd csak élesben derülnek ki... =/
Most, hogy felhívtad rá a figyelmem, meg, hogy gond van ezzel a webes progival kezdek gondolkodóba esni. Mind1, az éles számlára váltás még messze van.

edit :

te tudtad előre, hogy ekkorát fog esni az árfolyam majd emelkedni is?
Tudom, hogy amit az előzőekben írtam nem jó módszer. Jártam már pórul, hogy esett, azt hittem emelkedni fog, jól bevásároltam, aztán tovább esett és fel se ment napokon át =/
A tegnapi EURGBP-re így utólag gondolkodva, egy M alakzat volt kiolvasható, ami trendfordulót jelez asszem. És mivel az előző két napban lassú esés volt, így valószínű volt, hogy emelkedni fog. De persze ezt tegnap nem mondtam volna meg... :D Elég kacska egy M volt az.

[ Szerkesztve ]

(#543) Fecdzo válasza Dany007 (#542) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szerintem próbáld ki oandát...nem volt még nekem olyan hogy order nem teljesült volna na meg, hogy nem engedték volna nyitni zárni(ugyanaz). Másodpercre pontosan fizwetik a kamatot...szóval eddig a legjobbak szerintem meg más fórumozók szerint is (külföldi fórum).

Ők a spreadből keresik meg a pénzt, meg a stop vadászatból, meg az ordervisszatartásból. Ha te nyersz ők vesztenek és ezt be kell hozni valahogy. Viszont mivel kevesen nyernek ezért jó biznisz nekik.

Nem előre nem tudok én sem semmit. Csak nagy valószínűségű alakzatokat használok fel és ezek alapján lépek poziba. Az "M" alatt gondolom dupla toppot (tetőt) értesz. Én perces chartot figyeltem tegnap és ott inkább trendtradinget csináltam kitöréssel. De volt dupla top is....egy kis divergenciával. A divergencia nagyon hasznos!!!!

Innen megrendekheted a könyvet: [link]

fulekitrading.wordpress.com

(#544) Dany007 válasza Fecdzo (#543) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm, erősen hajlok a váltás felé.
Szerintem nem szándékosan nem engedték zárni, hanem egyszerűen a program nem kompatibilis, vagy túl érzékeny bizonyos beállításokra.
Nálam csak IE 7-ben hajlandóak futni a chartok... Meg egyéb.
Oandánál is ilyen "kedvesek" ? Telefonos kapcsolattartó, magyar nyelv stb.. ?:)
Demo account gondolom itt is lehetséges...
Még megvárom mit válaszol a muksó a levelemre...
A könyvet megrendeltem köszönöm :)
A könnyvel kapcsolatban, már átnéztem a tartalmát, tényleg kifejezetten a technikai elemzésre hajt. Szerinted a könyvet áttanulmányozva, párszor elolvasva, persze megértve lehet sikeres az ember? Úgyértem... most elég nagy káosz van a fejemben az elemzések kapcsán. Még csak halványan látom az összefüggéseket.
Szal én azt remélem naivan, hogy a könyv elolvasása után minden világos lesz, és képes leszek én is előre meghatározott lehetséges veszteség mellett állandó profitot termelni, mint te... :) Vagy túl naív vagyok ? :D

(#545) Fecdzo válasza Dany007 (#544) üzenetére


Fecdzo
senior tag

:) Hidd el, direkt van...csak gondolj bele...kereskednél olyan brókerrel ahol a teljesülés nem biztos? Hát, gondolom nem. Ilyet nem is látsz majd tutira ha részvényekkel vagy határidős kontraktusokkal vagy opciókkal kereskedsz. Az teljes mértékben szabályozott, a forex még nem. Ott lophat , csalhat hazudhat a forex broki. És nem üti meg a bokáját....persze attól még lehet perelni őket.

Láttam már nem egy ilyet, de Oandánál nem. Tradestation-nél még a demo számlán is van ordervisszatartás....mintha a saját szoftverükben volna benne. De részvényeknél már, érdekes módon ilyen nincs...

Ne várd, hogy azt mondják neked: "Bocsi öreg, ez ordervisszatartás miatt van..." csak hebegnek-habognak, meg jönnek majd az "alacsony likviditás" dumával. Ők ezzel cheatelnek...

Nincs magyar vonatkozás, kell az angol, de egész segítőkészek. Van demo számla is.

A könyv után fogsz csak igazán összezavarodni! ;] Nem viccelek! Megmondom miért. Ez egy olyan biznisz amiben folyamatos fejlődés van. És csak akkor maradsz majd meg benne ha kész vagy mindíg valami újat tanulni. A könyv, az alapokat tartalmazza. Soknak tűnhet, de meg kell érteni, hogy mit miért nézünk, keresünk és használunk.
Aztán jön a tesztelés....és jöhet a többi kérdés....majd a válasz, majd a kérdés és így tovább...

Ez a negyedik éve, hogy intenzíven foglalkozom a témával, de még mindíg látok érdekes ujdonságokat...

fulekitrading.wordpress.com

(#546) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Áhhh....frászt kapok az ilyen cikkektől....idézek...:"Az emelkedés annak köszönhető, hogy a mai hajnalban az ázsiai tőzsdéken hatalmas emelkedés volt tapasztalható annak ellenére, hogy az USA tőzsdék tegnap nem voltak túl jó formában.
" Portfolio [link]

Nincs senki aki megtudja mondani miért növekszik vagy csökken az árfolyam!!!Ha ennyire biztos benne akkor tegyen pénzt rá! Ez garantáltan nem így lesz legközelebb!Így szokták a pánikot is kelteni.A hírek nem megbízhatóak!

Ja, és mindezt utólag természetesen....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#547) Integra válasza Fecdzo (#546) üzenetére


Integra
titán

lehet, hogy rosszul értelmezem, javíts ki ha így van, de ennek a cikknek semmi értelme volt, tipikusan az a kategória, hogy valamit írni kell, mert ott a hely hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#548) Dany007 válasza Fecdzo (#545) üzenetére


Dany007
veterán

Hajjajj... Nemsemmi amit mondasz.
Valójában nekem is furcsa volt, mivel egy gomb alatt 3 opció jelenik meg. Egyik a Close position, a másik a Sell/Buy, a 3. a view details. Namost ebből a 3ból csak a view details működött a másik kettőre nem reagált semmit. Szal felettébb érdekes.
De mért jó az nekik, ha az embernek elmegy a kedve attól, hogy hozzájuk rakja be a pénzét? Ez nem tiszta. Persze a fullos proginál működik minden opció, persze azt csak 10k$ fölött lehet használni.

Szal aszondod az a 10E forintos könyv csak mégjobban összekever? ;)
Valójában azt várom el tőle, hogy megértsem az alapokat, és képes legyen elemezni a chartokat, és azután már nagyobb valószínűséggel, és magabiztosabban kereskedjek!
/szal ne vedd el a kedvem a könyvtől :D /

Engem sokan félreértenek. Én nem meggazdagodni akarok a Forexből. Szimplán csak addig a szintig eljutni, hogy "főállásban" csinálva rendes megélhetést tudjak profitálni havonta.
Nem többszáz ezer vagy millió forintokra gondolok, csak egy jobbfajta fizetés / hó. És ugye a Forexen napi 2 trilliárd $ forog, ez a pár száz dollár / hó nagyon apró morzsaszem lenne.

(#549) ehandras válasza Fecdzo (#535) üzenetére


ehandras
csendes tag

Hello

Az Oanda API valóban 600$ viszont 6M$-forgalom felett 50$-ként csökken a díj tehát 12M$ forgalom felett nincs havi díj, az is tény viszont hogy akkor JAVA-ban kell programozni egy elég gyakran kötögető progit. Ha meglesz a Fix IP-s dolog akkor lehet RightEdge-ben is nyomni ami azért némileg könnyebb lesz.
IB-daytrade-hez kell 25e$ a számlán legalábbis a részvény esetén, a forex részénél is így van?

(#550) Fecdzo válasza Integra (#547) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Talált süllyedt..... ;)

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.