Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fecdzo válasza Lara77 (#148) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem feltétlenül kell oda 25000 dolcsi. Léteznek már ilyen joint account vagy pooled account nevű egoldások is ahol kisebb tőkével is engedik a daytradet.

Bár jobb ha megvan a kezdeti tőke ami 25000... ;)

Jajj, köszönöm szépen, meglett az ötös államvizsga... :DDD :DD :C

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#152) Fecdzo válasza Danoob (#149) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Elképzelhető hiba is az adatokban....hosszú tüske a tipikus esete. Az eddigi megfigyeléseim alapján fxpro és oanda nagyon hasonló.

Viszont a hosszú teli vagy üres egész gyertyák már hírek, de azok mindenütt ott vannak....tény és való, hogy más eredményt ad egy stop strtégiában, de talán kilehet azt is szűrni manuálisan....csak hosszadalmas...

fulekitrading.wordpress.com

(#153) Fecdzo válasza Josh (#150) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hétvégén nem mindíg lehet belépni a demoba...

A stoppot úgy a legegyszerűbb állítnai h beállítod egy szintre előre majd mikor kötöttél megjelenik a charton egy piros vonal. Az a stoppod. Rákkattintasz és modify stopp loss és az egérrel oda húzod ahova akarod és nem kell manuálisan állítgatni.

fulekitrading.wordpress.com

(#154) Fecdzo válasza Danoob (#149) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Honnan szerezted be a John J. Murphy könyvet?

Nekem kölcsönbe volt és nemrég visszakérték :B Amazonon megrendelném, de ha Pesten megkapható akkor inkább itthon.

fulekitrading.wordpress.com

(#155) Danoob válasza Fecdzo (#154) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Honnan szerezted be a John J. Murphy könyvet?"

Izé, elektronikus formában "szereztem be" és ha a forrást ideírom az ellentétes a fórumszabályzattal. Gondolom érhető :) De kétségtelenül jobb lenne papíron olvasni, bár egyelőre azt hiszem semmilyen formában nem lesz rá időm. Azért ha gondolod elküldöm szívesen.

(#156) tlac válasza Danoob (#149) üzenetére


tlac
nagyúr

Csak én azon agyalok, hogy valami tanulóalgoritmussal kéne megtaláltatni egy működő módszert, ahhoz viszont nem elég a stratégiát tudni leírni, hanem egy meglehetősen komplex környezet is kell, amit tartok tőle, hogy így nem, vagy csak nagyon komplikáltan oldható meg.

ez nekem is eszembe jutott, kemény dió :)
elég sokféle tanuló algoritmus van, kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban mennyire lehet sikeresen alkalmazni erre a problémára
környezettől szerintem nem kell félni, mert lehetne találni kiindulásként mest. int-es keretrendszert

(#157) Fecdzo válasza Danoob (#155) üzenetére


Fecdzo
senior tag

igényt tartanék rá....küld át priviben a forrást...köszi ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#158) Fecdzo válasza tlac (#156) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na fiúk, ez engem is érdekelne....csak nem programozás szempontjából közelítem meg.

Ha jól értem akkor valami olyan algoritmust akartok "ráengedni" egy-egy intrumentumra adott felbontásban ami "kimutatja" azokat a motívumokat amelyek a leggyakrabban előfordulnak? Nagy ötlet! Azokat lehet tradelni máris.... ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#159) tlac válasza Fecdzo (#158) üzenetére


tlac
nagyúr

itt az a lényeg, hogy nem te adsz meg egy vmilyen stratégiát, amit leprogramozol, hanem az algoritmus próbál kitalálni egyet

(#160) Fecdzo válasza tlac (#159) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen erre gondoltam csak nem sikerült akkor jól megfogalmaznom...

Mindenesetre nagyon jól hangzik. Ez az ami pont nehézzé és hosszadalmassá teszi a fejlesztéseket.

Hogyan csináljátok? elkezdeném művelni magam ebben a témában...igértetes kombinációnak tűnik...

fulekitrading.wordpress.com

(#161) tlac válasza Fecdzo (#160) üzenetére


tlac
nagyúr

én sehogyan nem csinálom, mivel ehhez a tőzsdés stb kereskedéshez nem értek semmit :)
szerintem biztosan van már róla szakirodalom, utána kellene nézni (amíg van a sulidnál azonosítód az ottani gépekre, használhatod az eisz-t, elég sok adatbázishoz lehet hozzáférni, és itt cikkekre lehet rákeresni, letölteni)

(#162) csabuj


csabuj
újonc

Sziasztok!

Örömmel szeretném tudatni veletek, hogy elindítottuk Magyarország első Technikai elemző és részvényszűrő honlapját! Az elérhetőség: www.betbulls.hu

Ide bemásolom az egyik sajtóban megjelent hírünket, abból tájékozódhattok szolgáltatásainkról:

Várunk mindenkit szeretettel és nagyon hálás lennék ha feldobnátok egy kicsit a fórumunkat :)

Köszi,
Csaba

A magyar érdekeltségű BetBulls.hu sajtóközleményben adja hírül, miszerint elindult Magyarországon az első, tőzsdei adatfeldolgozó és döntéstámogató rendszere.

A fejlesztőcsapat több éves munkája végeredményeként a tőzsde iránt érdeklődők egy professzionális chart rajzoló segítségével jeleníthetik meg az árfolyam mozgásokat, olyan extra szolgáltatásokkal kiegészülve, amelyek még egyedülállóak a világpiacon.

Újfejlesztésű portfólió menedzserükkel lehetőséget biztosítanak ügyfeleiknek virtuális számlanyitásra , részvény és opciós poziciók kereskedésére, naponta frissülő, valós piaci környezetben. A szolgáltatásra előfizetők egyedi szűrési feltételeket állíthatnak be, amelyekkel trendeket, gyertyamintákat, indikátorokat, árfolyam és forgalom mozgásokat, illetve ezek kombinációjával is szűrhetnek. A beállított szűrési feltételeknek megfelelően a rendszerük statisztikát készít az árfolyamtörténet alapján, mely nagymértékben nyújt stratégiai segítséget a tőzsdei kereskedésben érdekelt befektetőknek.

A BetBulls.hu oldalán több mint 15000 részvény, az NYSE, NASDAQ, ASX, XETRA, BÉT összes részvénye megtalálható, naprakész információval. Legújabb fejlesztésű technológiájukkal magas szintre emelték a részvények szűrését, amire az előzetes felméréseik alapján jelentős az érdeklődés. Rendszerük mindössze 8ms alatt dolgozza fel a 15 ezer részvény összes napvégi (EOD) adatát, ami kimagasló eredmény a tőzsdei háttérszolgáltatások világában.

A BetBulls.hu továbbá 700 oldalnyi rendszerezett anyagot szolgáltat a technikai elemzés alapjairól, gyertyamintákról, indikátorokról, chart alakzatokról, opciókról, stratégiákról és a fundamentális elemzés alapjairól, amiket szimulátorukon az érdeklődők ingyenesen ki is próbálhatnak.

Az elkészült oldalt a BetBulls.hu vezetői nemcsak professzionális tőzsdei szereplőknek ajánlják, a tőzsde iránt érdeklődőknek is segítséget szeretnének nyújtani az átfogó, ingyenesen elérhető információk alapján.

(#163) Fecdzo válasza csabuj (#162) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem tűnik rossznak az oldal ;) érdemes egy pillantást vetni rá.

fulekitrading.wordpress.com

(#164) Fecdzo válasza tlac (#161) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Köszönöm, próbálkozok majd...lehet a következő szakdogám is valami hasonló témában írom majd ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#165) Trane006


Trane006
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik ez a fórum és érdeklődéssel olvasgatom! Egy konkrét és részletes segítséget szeretnék kapni az FxPro-hoz történő sikeres regisztrációhoz azaz élő számla nyitásához.Tudom az angol,de sajna nem megy!
Milyen dokumentumok kellenek pontosan és az egyéb kérdésekre adott válaszok is érdekelnének,hogy biztos elfogadják a reget és ne kelljen kiegészítenem.
A kereskedésre min.500 USD-t szánnék és csak napon belül kereskednék.Szívesen venném,ha,javasolnátok esetleg "könnyen kiszámítható" devizapárokat,vagy kezdők számára nem ajánlottakat.A MetaTrader platform számomra a magyar felület miatt szimpatikus.

Köszönöm előre is mindenki segítségét és továbbra is nagy érdeklődéssel figyelem a hasznos információkat!

Köszönettel: trane006

(#166) Fecdzo válasza Trane006 (#165) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szia!

Jó kis cégnek tűnik és a platformjuk is nagyon jó. Sajnos mivel nem nagyon vagy otthon az angolban nem merem ajánlani a Tradestationt (ők is foglalkoznak deviza kereskedéssel és talán mintha kedvezőbb is lenne a díjja a platformuk meg angol de nagyon jó, vetekszik az MT4-el)
Oandánál vannak viszont a legjobb spreadek, azt ajánlanám elsősorban, nekem is ott van számlám. Viszont a kereskedési felületük hagy némi kívánni valót maga után. És hát angol az is.

Napon belül több kötés esetén éremes nagyon megnézni a spreadeket, hiszen ez nyílván lejön majd a nyereségedből/hozzájön a veszteségedhez.

Nem igazán értem mit értesz az alatt hogy "könnyen kiszámítható". Ez nagyon relatív! Ha csak simán érzésre akarsz játszani (hogy most ennek felfelé kellene menni vagy esetleg lefelé) akkor inkább azt javaslom, hogy menj el egy játékterembe! Nem vicc, és nem megbántásnak írom csak felhívom a figyelmet, hogy ne így próbáld megközelíteni ezt a világot.

Ha van gondosan kialakított stratégiád, esetleg lehetőséged is van/volt/lesz tesztelni elemző progikkal (asszem MT4-el is lehet) akkor te magad fogod eldönteni, hogy mennyire működik a stratégiád az adott devizapáron vagy insrumentumon. Lehet a te stratégiád teljewsen más párokon működik jól mint az enyém. Tehát ilyet nem nagyon mondanék.

Viszont ha többet kötsz napon belül akkor fontos szempont a likviditás és az alacsony spread. Ennek pedig EUR/USD felel meg a legjobban. De a GBP/USD EurJPY GBPJPY is jó lehet. Nézd meg melyik olcsóbb (spread). Az olcsóbbak likvidebbek is egyúttal!

Nekem nincs náluk számlám viszont a demojukat használom. Sztem nem kell útlevél, elég a személyi. Be kell scannelned. A piros mezők kitöltése fontos a fekete nem. Bár a bank infoi jól jöhetnek ( a te bankod). Úgy látom még arra is kiváncsiak, hogy milyen munkád van meg h milyen előképzettséged van a kereskedésekről...kockázatkezelés nekik. leverage (tőkeáttétel) 1:500-at érdemes lehet beállítani, de még 1:50 is hidd el h bőven elég!

Viszont mivel kezdőnek mondod magad először éles számla helyett demo számlát ajánlanék!!! Ott gyakorolj aztán ha megvan a rutin akkor nyiss éles számlát!!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#167) becso13


becso13
aktív tag

Nincs vkinek eladó Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével c könyve?

(#168) Fecdzo válasza becso13 (#167) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sajnos eladó nincs.

Mindenki inkább venni akarja a könyvet nem pedig eladni. Marad a megrendelés....ha jól tudom olyan 8400Ft körüli összegre számíthatsz...

fulekitrading.wordpress.com

(#169) Fecdzo válasza Fecdzo (#136) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos írtam még korábban az EUR/HUF-ban a csökkenő trend érvényét. Most h hálaadás vagy függetlenség vagy mi a csuda van USA-ban tovább ráncigálják lefelé a Forintot. Erősödik mint gép. ;]

233,50nél is járt az árfolyam. Történelmi csúcs az Euroval szemben.. Elbizonytalanodásnak továbbra sincs semmi jele.

fulekitrading.wordpress.com

(#170) amargo


amargo
addikt

Ismeritek?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#171) Fecdzo válasza amargo (#170) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem, de hasznosnak tűnik....minden amit talál az ember ebben a témában hasznos lehet. Ahogy látom az orderekről is van írva ami nagyon fontos alapdolog!!

fulekitrading.wordpress.com

(#172) amargo válasza Fecdzo (#171) üzenetére


amargo
addikt

Remélem hasznos lesz, a srác mindig javítja a hibákat, amik a kommentekben kiderül, azaz amikor már egy bejegyzést elolvasunk minimális hiba lehet benne. És nagyon jól leírja a dolgokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#173) amargo


amargo
addikt

Még találtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#174) Fecdzo válasza amargo (#173) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát ez már inkább egy marketing szájt....

fulekitrading.wordpress.com

(#175) amargo válasza Fecdzo (#174) üzenetére


amargo
addikt

Igen, de akadnak közte hasznos infók is, azaz leginkább a miatt linkeltem be, nem reklám gyanánt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#176) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Elmentem egy hetecskére nyaralni... :C

Ha valakinek közben felmerül egy-két kérdése, nyugodtan tegye csak fel a fórumban, legfeljebb később lesz megválaszolva. Vagy valaki más hozzáértő is megtudja válaszolni.

Addigis...... Az árfolyam legyen veletek!!! ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#177) amargo válasza Fecdzo (#176) üzenetére


amargo
addikt

Neked meg jó szelet :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#178) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Szerintetek meddig fog még zuhanni az euro ára? Gondolkoztam rajta ,hogy kéne vennem és utána szépen megvárni míg visszamegy az eredeti 255-260 átlag árára és akkor szépen megválni tőle. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#179) Fecdzo válasza AMD Power (#178) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ahogy írtam korábban is még csökkenő trend van érvényben, semmi jele sincs annak, hogy vissza gyangülne, sőőt! Inkább az erősödés a valószínűbb.

Ha most elkezdene oldalazni az lenne a jó mert a kitörésre lehetne játszani. Vagy felfelé vagy lefelé.

Egy szó mint száz, csökkenő trend van, erősödik a forint tehát még ellehet kapni olcsóbb árat is akár...

fulekitrading.wordpress.com

(#180) tlac válasza Fecdzo (#176) üzenetére


tlac
nagyúr

na akkor, hogy most kipihented magad, kicsit fárasztalak :D

elkezdtem olvasgatni a dolgokról
van egy ilyen stratégia a vétel és eladáshoz

kérdésem, hogy ennél bonyolultabbat vagy egyszerűbbet használsz?
ahogy nézem ezt sem túl egyszerű fejben végezni, viszont jól lehetne programozni :)

(#181) Fecdzo válasza tlac (#180) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez is egy lehetőség, igen. Bár egy gyors elolvasás után hiányolom a kulcskérdésre a választ. MIKOR??

Mert az elég relatív, hogy a "kiszemelt részvény", (nyílván inkább fundamentális alapon történik a kiválasztás).

Persze ez is lehet egy jó stratégia, hiszen tele van money managementtel, meg pozíció optimalizálással. Sőt! Az egész talán erről szól.

Időintervallum (chart felbontás) sincs, bár ez inkább swing vagy hosszútávú stratégia. Amivel természetesen semmi gond nincs ha jó!

Ha letudnám programozni ninjatraderben vagy valami más progiban akkor megnézném mit alakít aztán belehetne lőni automatizáltra, bizony! Most megyek majd egyik Tarder társamhoz és megpróbálunk leprogramozni és tesztelgetni egy pár stratégiát. Aztán a jobbakat be is írom ide a fórumba!

Van aki a bonyolultabbakat szereti, van aki az egyszerűbbeket. Nekem van mind a két fajtából.

Amúgy elég jónak tűnik, de mint mondtam, backtest nélkül meg paper trade nélkül nem ugranék azért bele....

fulekitrading.wordpress.com

(#182) tlac válasza Fecdzo (#181) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudom mire gondolsz a mikor alatt
ebben nincs benne a részvény kiválasztása, azt tegyük fel, hogy adott
egyébként nem arra voltam kíváncsi, hogy ez jól működhet-e, hanem, hogy ennél mennyivel egyszerűbbet vagy bonyolultabbat használsz, amire végül is válaszoltál :)

(#183) Fecdzo válasza tlac (#182) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Arra, hogy nincs semmi szó arról mikor és milyen részvényt vehetünk.

Van nekem is egy-két olyan stratégiám amiben van optimalizált pozició nyitás és zárás, bár én inkább az egyszerűbbeket kedvelem a rövid táv miatt...

Azt mondják nálam jóval okosabbak, hogy a legegyszerűbbek működnek a legjobban!

Most épp egy ilyet építek és tesztelek és eddig nagyon szép eredmények vannak...

fulekitrading.wordpress.com

(#184) szagyuri


szagyuri
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit! Jó ideje figyelek, tanulok. Hamarosan szeretném beélesíteni a kereskedést. Elképzelhető, hogy némi segitségre szoruok fergeteges nyelvtudásom okán

(#185) Fecdzo válasza szagyuri (#184) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Természetesen. Nyugodtan kérdezz igyekszünk legjobb tudásunk szerint válaszolni.

Már éles számlán gondolkozol vagy demo számlán?

fulekitrading.wordpress.com

(#186) szagyuri válasza Fecdzo (#185) üzenetére


szagyuri
csendes tag

Szia! Már régóta demózok, élesíteni szertném. Kb egy hete visszavettem aszámlám 270$-ra, mert úgyéreztem irreális a 100000. Jelen állapotban 351$ van a demo szlán. Szóval 200-300 körüli összeggel szeretnék elindúlni.

(#187) Fecdzo válasza szagyuri (#186) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Úgy is jó ha kisebb pénzzel kezdesz vagyis akkorával mint amekkorával tudnál kezdeni.

A demozás lényege, hogy gyűjts egy kis tapasztalatot és önbizalmat. ÉS VEZESS TRADEJEGYZŐKÖNYVET!! Láthasd a hibákat.

Mi alapján nyitod a pozíciókat? Hány ügyletet csináltál már? Milyen időtávot használsz?

fulekitrading.wordpress.com

(#188) szagyuri válasza Fecdzo (#187) üzenetére


szagyuri
csendes tag

Rengeteg pozit nyitottam míg kialakult egyfajta trend. Leginkább EUR/USD-t trédelek, ritkán mást. Véleményem szerint az esetek döntő többségében ez a két deviza határozza meg az összes többi mozgását-egymáshoz való viszonyát. Ami a nyitás sűrüséget illeti, egyre nyitok, mivel rájöttem fölösleges kapkodni 100-200 mínuszból is visszafordul az árfolyam. Ezen a héten szinte nem könyveltem veszteséget. Játszom a Marketíván is, hogy legyen valami piaci érzésem is ( 5$). De ahogy a fórumozókat olvasom nagy már elég meredek a marketíva. Nem mindíg hajtja végre a bellitott pozikat. Ismered e a Marktívát? Egyébbként az FXCM CHARTjait használom. Nekem bejött.

(#189) szagyuri


szagyuri
csendes tag

*Egyre ritákbban nyitok

(#190) Fecdzo válasza szagyuri (#188) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát, amelyik devizapár egyik eleme az USD vagy az EUR akkor nyílván van hatása.

Jegyezd meg! NINCS ÁLTALÁNOS IGAZSÁG!! Ez olyan mintha azt próbálnád megmondani, hogy a S&P 500 vezeti a határidős kontraktusát (ES-ek), vagy az ES-ek vezeti az S&P 500-at. Hol ez, hol az!! Elképzelhető egy darabig konstans kapcsolat, de valószínűleg csak véletlen!

Milyen felbontású charton kereskedsz? 1- perc/5 perc/15 perc vagy esetleg tick chart? Csak azért mert azt mondtad, hogy rengeteg pozit nyitottál. Már 5 perctől kezdve nem lehet sok pozit nyitni napi 10-15-nél.

Hujj, ujj!!! Nagyon figyelj mert máris levontál egy rossz konzekvenciát ami rengeteg pénzedbe kerülhet! EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS HOGY VALAMI MEGFORDUL!!!

Mit értesz 100-200 minusznak?? Elmozdulást (pip?)? Mert ilyen fordulások oldalazások alkalmával és/vagy trend csatornákban vannak csak! Ha megszűnik akkor az elméleted drága mulatság lesz....hacsak nincs money management!

És ne feledd hogy a deviza nem szabályozptt tőzsde! ÉS mint ilyen a cég tarthat stop vadászatot. Egyszerűen hirtelen nagy mennyiséget vesznek majd eladnak és ezáltal kiütik a stoppokat. (öngyilkosság stopp nélkül lenni bármely tőzsdén, főleg forexen!!!). A nagymértékben kimozdított árfolyam kisebb korrekció után pedig az elmozdított irányba folytathatja utját.

Momentum fordulásokra játszol akkor?Vagy alakzat kitörésekre? Bár akkor sincs annyi jel... :U

Ja és nézd meg egy EURUSD heti felbontású chartot és láthatod h tulajdonképpen oldalazó mozgásban van. Ezért érezheted a visszatéréseket, de csak kulcs támasz és ellenállás szinteknél! Csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#191) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Aki egy kis bajban van a trendelemzéssel annak a figyelmébe ajánlok egy eszközt:

Még tanulmányaim során előszeretettel alkalmaztuk a lineáris regressziót béta meghatározásánál. Akkor azt tapasztaltam, hogy rendkívül hasznos eszköz mert megmutatja merre tartanak az árak. Elég csak a meredekségét megfigyelni és azonnal tudjuk az aktuális irányt!

Ez a módszer kicsit kibővítve megtalálható egyes technikai elemző szoftverekben/ kereskedési platfomokban.
Adott számú gyertya záróárakkal számol (viszont néhol még azt is belehet állítani, hogy high,low vagy open értékre esetleg ezek különfajta átlagára számoljon). Meghúzza az adott adatsorra mediánja segítségével a legjobban illeszkedő egyenest. Majd előre beállított szórás szerint (standard deviation) a trend fölé és alá párhuzamost húz így kialakítva egy regressziós csatornát.

Alap beállításként én javaslom mindíg a legutóbbi 100 gyertyára kiszámolni (esetleg folyamatosan mindíg tovább húzni a frissen kialakult gyertyára az egész csatornát úgy h mindíg 100 gyertyával számoljon, vagy ha van dynamic regression az már magát tudja állítani) és 2 szórással (std. dev.) megadni a csatorna tetejét és alját.

Elsősorban trendelemzésnél mindíg fogjuk tudni pontosan merre mutat a trend, lehet a csatorna támasz és ellenállásairól való visszapattanásokra játszani (trend irányba és más eszközök megerősítésével, mondjuk egy momentum típusú indikátor használata javasolt) és lehet a csatornából való kitörésre is játszani. Ekkor rögzíteni kell a csatornát és sugárban előrevetíteni, hogy azonosíthassuk a kitöréseket.

FIGYELEM!

Mivel ez az eszköz trendkövető típusba tartozik ezért ebből eredően KÉSIK! Gyorsítani csak az időtáv (számolt gyertyák) mennyiségének csökkentésével lehet. Esetleg kitöréseknél és visszapattanásoknál a szórás érték (std. dev.) csökkentésével.
Nem Szent Grál, de nagyon megdobja az eredményességet ha mindíg a trend irányába vesszük fel a pozit. RISK ÉS MONEY MANAGEMENT HASZNÁLATA MINDÍG KELL, ITT IS!!!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#192) szagyuri válasza Fecdzo (#191) üzenetére


szagyuri
csendes tag

Hali!
Köszi az instrukciókat. igazad van, körültkintőbbnek kell lennem. Mindamellett én nem akarom az álltalános trendeket követni, teljesen egyéni módon trédelek és amióta így csinálom teljesen elgedett vagyok. Persze lehet, hogy egyszer csődöt mon a taktikám. Igazad van, ogy oldalazásra játtszom, de egyenlőre nem hiszem, hogy túl komoly trenfordulok jönnének.Meglátjuk. Legutóbbi (egyben első) írásom óta újabb 20% profitot realizáltam.

(#193) Fecdzo válasza szagyuri (#192) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nincs semmi gond azzal, hogy egyéni stratégiád van, sőt!!! Bár akkoris tegyél be stoppot, ha másért nem csak azért, hogy levadásszák. Az elmondásod alapján nem nagyon használsz stoppot...a mentális stopp meg kevés a devizapiacon!!! Egyszer történik csak meg stop nélkül, hogy ellened megy az ár, de akkor egy ugrással 80-pip is mehet!!!

Lehet, hogy egyéni a money managemented, ami engedhet némi teret az árnak, de akkoris legyen egy max érték amit előre meghatározol.

Ne engedd hogy vigyenek az érzelmeid!!

20% szép, de ne feledd hogy konstans érték számít igazán. Vannak jó és rossz és mégrosszabb periódusok, de az egésznek még így is pozitívat kell mutatni!

Az árfolyam legyen veled!

fulekitrading.wordpress.com

(#194) Danoob


Danoob
csendes tag

Kevés erre fordítható időmben még mindig azon pörgök, hogy hogy lehetne oanda historikus adatokat szerezni. Azt látom, hogy itt elvileg bizonyos feltételeknek megfelelő ügyfelek kérhetnek adatokat, de ehhez tartozik egy szép hosszú szerződés, hogy nem adják tovább, meg hogy mire használhatják és még meg is kell magyarázni hogy mire kell.

Nem egészen értem, miért őrzik ennyire féltve ezeket az adatokat? Nem lenne nekik is jobb, ha szabadon elérhető lenne, többen tudnának rá backtestelni és így többen találnának ki stratégiát amit utána náluk élesben is bevetnének? Engem például csak az adathalmaz hiánya tart vissza attól, hogy elkezdjek stratégiafejlesztéssel kísérletezni, ami ha sikerrel járna, persze hogy ügyfelükké válnék...

Khmm... esetleg nem tud valaki olyanról, hogy egy ilyen historikus EUR/USD adatsor, mondjuk perces gyertyákkal, "véletlenül kikerült"?

(#195) Fecdzo válasza Danoob (#194) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos én nem néztem még meg Oanda ilyen jellegű szolgáltatását, csak most. Mellesleg trükkösek ők ahogy nézem.

Önmagában nem sok hasznát vennéd ha lenne historikus adatod! A Manuális back test nagyon lassú és sok hibát is indukál, másként meg nem tudnál backtestet így csinálni. Ahogy nézem (csak átfutottam!) a jelenlegi platform biztosítana jó kis look back periódust.

Ahhoz, hogy jó legyen a dolog szükség lenne az API-ra amit ők már havi $600-ért adnak. Akkor már feltudnád használni. Bár inkább megkérdezném tőlük emailben...

Tény és való, hogy talán ők is jobban járnának. Dehát ez egy érdekes világ és semmi sem úgy történik ahogy azt logikusnak gondolnád... ;] ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#196) Fecdzo válasza Danoob (#194) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Viszont részvényeknél historikus adatokhoz simán lehet jutni. Vagy épp a NinjaTrader segítségével szintén juthatsz historikus adatokhoz forexhez is! És tesztelhetsz is a progival.

fulekitrading.wordpress.com

(#197) Danoob válasza Fecdzo (#195) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Önmagában nem sok hasznát vennéd ha lenne historikus adatod! A Manuális back test nagyon lassú és sok hibát is indukál, másként meg nem tudnál backtestet így csinálni."

Mindenképp saját programot írnék az adatok feldolgozására, mint ezt már fentebb kifejtettem, épp ez lenne a lényeg. Amire lehet manuális backtestet csinálni, arra pedig lehet programot is írni. Van jópár éves tapasztalatom programozásban, meg MI dolgokkal is foglalkoztam, szóval a feldolgozás miatt nem aggódok, csak kéne valahonnan a nyers és lehetőleg hibamentes adattömeg... Bár mostanában meg időm nem nagyon van és ez még kb. 2 hónapig nem is nagyon fog változni.

(#198) Fecdzo válasza Danoob (#197) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jajj tényleg, említetted már korábban is csak elfelejtettem... :B

Hát, pedig elmondásod alapján megérné ezzel foglalkozni. Próbáltál már korábban hasonlót?

fulekitrading.wordpress.com

(#199) tlac válasza Danoob (#197) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen algoritmusokban gondolkodsz?

(#200) Danoob


Danoob
csendes tag

"Próbáltál már korábban hasonlót?"

Programozott tőzsdei kereskedést nem. Amivel viszonylag többet foglalkoztam és szorosabban köze lehet a témához, az egyszerűbb táblás játékokhoz MI, illetve alakfelismerés.

"milyen algoritmusokban gondolkodsz?"

Egyelőre nagyon konkrét elképzelésem nincs. Valószínűleg első körben azt nézném meg, hogy a mozgóátlagolásos módszereket lehet-e valahogy finomhangolni, pl. úgy hogy egy rakat egyéb indikátor alapján döntünk, hogy elfogadjuk-e az adott nyitási/zárási jelet. Ezt pl. lehetne valami genetikus algoritmussal teszteltetni. Esetleg lehetne csinálni valami egyszerűbb algoritmust a fontosabb gyertyalakzatok felismerésére és megnézni, hogy ezek felismeréséből kijön-e valami hatékony stratégia... stb, stb. Ötletem szerintem lenne bőven, csak amíg nincs historikus adathalmazom, addig sokat nem érek velük.

Amúgy rövid oanda fxgames kisérletezésem meggyőzött arról, hogy ezt szinte biztos, hogy csak devizára lenne érdemes elkezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.