Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) vagamo válasza Danoob (#600) üzenetére


vagamo
őstag

Tőzsdepszichológia befektetőknek

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#602) Lara77


Lara77
csendes tag

szerintem ne demozz olyan sokáig, a demo-t főleg mahinálják,hogy kedvet kapjál.
ha lehetőséged van rá ,hogy sok időt foglalkozz ezzel, akkor a demo csak arra kell hogy a kereskedési felületet megismerd, a demoval rossz beidegződéseket szerzel pl 2000 Usd számládat egy pozin nem hagyhatod -350 Usd - bár én is mostanában kezdtem de én is átmentem ezeken a fázisokon, minek lezárni úgyis megfordul persze:-) majd egyszer talán

(#603) D.R.O. válasza Lara77 (#602) üzenetére


D.R.O.
tag

Hogy érted azt hogy mahinálják? Nem valós adatok mennek ott, vagy mi? Van erre valami bizonyíték, vagy csak úgy mondod?
Tévedés ne essék, nem kötözködni akarok, de ha úgy van ahogy mondod, akkor elég nagy át**szás ez az egész.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#604) Dany007 válasza Lara77 (#602) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm mért nem hagyhatom ?:) Margin call még messze volt.
Bár tudom, nagyon kezdő dolog abban bízni hogy majd egyszer felmegy... Volt, hogy ráb***tam vele :)

(#605) dabadab


dabadab
titán

Aki a BET-en is aktiv, az tudja, hogy mi a fene tortent 11 tajan az OTP-vel?...

DRM is theft

(#606) Dany007 válasza Lara77 (#602) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy én az ilyet csak kis változások kiszűrése érdekében szoktam hagyni, hogy "majd felmegy alapon".
Mondok erre egy példát.
Ma hajnalban EUR/GBP : 2:55 kor vettem 50k egységet 0,81174-es áron, és hajnal 5 kor az emelt stop limitem kiszállított 0,81285-ön. Sokat nem kerestem rajta 55$-t.
Viszont, ha vártam volna reggel fél 8-ig akkor a pozit 0,81794-en is zárhattam volna, mivel ez volt a reggeli csúcs. Az viszont már 310$-t kereshettem volna... Csakhát még nem tudtam ezt előre megjósolni, így nem akartam kockáztatni és kiszálltam.

(#607) Fecdzo válasza Dany007 (#599) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Forexen irtó nehéz jó stoppot belőni. Túl nagyok a gyertyák még egypercesen is....nagyon könnyen kiveszik a stoppot....

fulekitrading.wordpress.com

(#608) Fecdzo válasza Lara77 (#602) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nemcsak a demo-t mahinálják, hanem az éleset is....de akkoris ez a legjobb mód hogy gyakorolhasson bárki minden kockázat nélkül...

Részvényszekciós visszatérés lessz nálam hamarosan....

fulekitrading.wordpress.com

(#609) Dany007 válasza Fecdzo (#607) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom =/ Ezért is léptem ki sokszor idő előtt.
Viszont rájöttem, hogy a stop limitet Oandánál lehet növelni fölfelé is. Úgy értem a pozihoz képest pozitív irányban.
Tehát ha veszek, akkor növelhetem a limitet a vételi ár fölé is, amint persze az árfolyam is meghaladta... Ezt a Saxonál nem tudtam. Ott mindig csak oda tudtam stopot állítani, ami a vételi érték alatt volt. Ugyan ez short pozinál is csak ugye fordítva.
Ez most sokat segített nekem.

(#610) Fecdzo válasza dabadab (#605) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Semmi extra....nagy valószínűség szerint akik korán betudtak lépni azok most úgy gondolták realizálják a profitot ami lehet utánna átcsapott eszeveszett shortolásba....nap végére egy kis korrekció aztán, hosszabb távon ez így kialakít egy dupla aljat a napi charton és egyre valószínűbb lehet a várva várt forduló....

Hangsúlyozom, senki sem tudja pontosan mi történt, ne is foglalkozzon vele senki...én is csak találgatok, nem pedig kijelentek mint kedvenc közgazdasági magazinjaink... ;) :B

fulekitrading.wordpress.com

(#611) Lara77


Lara77
csendes tag

a 350 Usd veszteség túl sok egy pozin a tőkédhez képest, 2000 USD 17,5 %-a, tehát még 6-szor sem ronhatod el , mert feleszi a számládat. Kezdőként pedig nehéz eltalálni a jó belépési pontot, tehát nagyobb valószínűséggel vesztesz ,mint inkább nyersz.
Éles számlán meg jobban félted a pénzed, mint ,hogy hagyjad a pozidat ellened menni, ezért mondtam,hogy jobb az éles számla,persze ha már tisztában vagy az alapismeretekkel.- az a stratégia amit demoban begyakorolsz és ennyire nagy a stop losst, az addig jó míg oldalaz a piac.
Egyetértek az előttem szólókkal egy pozin a tőkéd 3-5 % -ot kockáztass. max 10 %, de az sem kezdőknél.Forexen tényleg a stop és a tőkeáttétet meghatározása nagyon fontos.
én is demoban hagytam a pozimat 20 % is elmenni, aztán nagy tőkeátéttet határoztam meg 5-8 lot / 50.000 EUR / , és rámentetem a londoni nyitás 9 óra körüli pozikra, meg az Amerikai makro adatok 14.30 , nagyon nagy elmozdulások vannak pillanatok alatt, a híreket látod a grafikonon rögtön- nem hírekre kereskedtem, csak ekkor tényleg nagy elmozdulások vannak- , és jól lehet vele keresni, hát demoban az előbb említettek alapján jobban ment. Le kellett vennem stop szintből, és a tőkeáttétből is. - mindenki a saját bőrén tanul az biztos.

(#612) Lara77


Lara77
csendes tag

demoban én is kereskedési kényszerbe estem:-) újdonság,tetszett, sokszor nyitottam pozit pici haszonnal , ismerkedtem a skalpolgatással:-) amit persze hátráltattak már demoban is többször rákérdeztek a pozira. Rá kellett jönnöm a skalpolgatás sem éppen kezdőknek való.Magamra ismertem,hogy írtad,hogy még tv nézés közben is rá-rá nézel.Kezdőknek tényleg előbb a hosszabb trend meglovagolása eredményesebb.Trend felismerés, trend irányba kötés, pozició tartás.Még a pozició tartás is nehéz :-)

(#613) Dany007 válasza Lara77 (#611) üzenetére


Dany007
veterán

Heh :) 2500$-ral keztem. Ennyivel szándékozom nyitni majd valós pénzzel is.
A 350$ veszteség igen lestresszelt így is. De visszahoztam! Igaz egy teljes hetembe került.

Az a gond, hogy hosszútávon még nem tudom megjósolni az árfolyamot. Olvasom a könyvet, amit Feczo (mind1,hogy írod a neved nekem ez maradt meg;)) ajánlott.
Kezdek is érteni pár dolgot, sőt a Fibonacci Retracement segítségével már 2x is kerestem 200-250$-t.
Viszont hosszútávú jóslatokba nem mernék belemenni.
Az a baj, hogy látok egy alakzatot az 1 vagy 5 perces charton, viszont egy teljesen mást, sokszor ellentétes irányba mutató alakzatot a 30- vagy 1 órás charton. És akkor döntsem el, hogy melyikre hallgatok ?:S
Tehát a könyv egyszer sem tisztázta, hogy mindazt az ismeretanyagot, amit felvonultattak benn, mint az alakzatokról, mint pedig a chartok, terndek stb-ről milyen intervallumban kell megfigyelni? Hónapok / évek / órák / percek? Vagy esetleg minden esetben alkalmazható? Vagy talán a kettőt össze kell kombinállni valahogy?

Ha a stop szinteket mindig a tőkém 3%-ra állítom be, akkor az 75$ veszteség max. Mivel 50k egységeket veszek mindig, az azt jelenti, hogy ha az árfolyam 0,0015 tízezredet megy rossz irányba már be is nyeltem a veszteséget, a stop lezárja a pozimat!
Viszont a kemény 4 hetes tapasztalatom alatt szinte mindig, mielőtt az árfolyam elindul az általam jósolt irányba van egy bizonyos kilengése. Nem az oldalazásról beszélek, hanem 1-2-3 gyertyát megy le-fel, le fel, aztán végre elindul a kívánt irányba. De ha csak 3% stopot állítok be, akkor már az elején zárja a pozit veszteséggel, holott kb 10 perc elteltével megindul egy kitörés mondjuk.
Remélem érthető a példa, fogalmazni se tudok nagyon jól.

Nem egyszer volt olyan, hogy hosszú távon emelkedő trendben emelkedésre fogadtam. És hát hoztam a formám, elkezdett esni... Szépen lassan hullámokban, agyon stresszeltem magam, hogy na mikor szálljak ki, vagy várjak-e még... Már -150 körül jártam... És hagytam. Másnap reggel láttam csak, hogy a nyitott pozim már plusz 120 körül jár! Így akkor nyugodt szívvel zártam a pozit és elkönyveltem a nyereséget.
Na de itt a rizikó... Mert mivan ha tovább süllyed... És mi van ha eladtam volna -150-nél? Akkor nemhogy nem nyertem volna 120$-t, de még vesztettem is volna jó sokat...
Szal a stop szintekkel gondban vagyok. Próbálom a támaszok és ellenállások meghatározott pontjára állítani, de nem mindig megy :)
Eddig egyedül a Fibonacci sorozatok jöttek be, de azokat hajszál pontosan le tudtam kereskedni! (és felettébb büszke voltam magamra :D )

Hja, hát igen, kezdem úgy érezni hogy rászoktam. Nem bírom abbahagyni. Nem magát az állandó pozíció felvételt, hanem hogy ne figyeljem a chartokat. Álltalában 3-4et egyszerre. Most még vacsora közben is bejöttem és megnéztem mi a helyzet, igaz azért, mert elég nagy minuszban voltam megint, és kezdett feljönni :))

Azon kívül a vér kezdő elgondolásom az volt, hogy ha rövid időn belül (10-30perc) nagy esés vagy növekedés történik mindenféle korrekció nélkül, akkor azt szinte mindig ellentétes és hasonló mértékű mozgás követ. És én ezeket próbáltam kihasználni arra, hogy ilyen kis 50-70$-okat keressek. Egyenlőre megy, de szeretnék már áttérni a tudatosabb kereskedésre is. Csak még kevés a tapasztalatom, illetve az ismeretanyagom. Bár tanulgatok....

Még annyi kérdés, hogy Feczo 1 perces chartokat használ... én nézem az 1-5-15-30 perceseket is és próbálok viszonyítani.... Erről mi a vélemény? Elég csak egyet nézni folyamatosan és az alapján következtetni?

(#614) 3ngin33r válasza Danoob (#600) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Demo számlán jobb eredményeket értem el. Igaz, hogy ott belerohantam egy margin call-ba. :) Már élesben nyomom 1000 EUR van a számlán. Többet nem is tervezek betenni.

A mai napról...megint szarul indult, eddig 4 stop loss. Csak az EUR/USD páron kereskedek, próbálkoztam AUD/JPY-on de az is buko volt. Pedig nagyon figyeltem a trendvonalakat, meg alakzatokat. 11:00 körül indítottam egy shorttal. A napi grafkonon kialakuloban egy bearish pennant. A stop loss elég közelre kellett tennem, hogy a money managementet betartsam, az előző csúcs fölé húztam, ezt ki is ütötte az árfolyam. Ekkor vettem észre, hogy néz ki a legújabb képződmény, mint egy continuation head and shoulders bullish irányba. Indítottam egy longot, az árfolyam visszatesztelte a neckline-t, erre még egy longot betettem. végül visszafordult az árfolyam. Egészen egy korábban behúzott trendvonalig zuhant ott lepattant, erre nyomtam egy longot...egy darabig megint felfelé indult az árfolyam, de visszafordult és kiütötte stop losst. Most volatilisen ingadozik, ha megnézitek a chartot és arra számítok, hogy a napi charton lévő pennant felső vonaláig visszapattan. :) 8 centet veszítettem eddig az induló tőkémből. A teljes veszteség 62 cent. Szoval sokat kell még csiszolni a technikán, mert eddig ez egy nagy 0.

th3 f0r3x tr4P3r

(#615) Lara77


Lara77
csendes tag

én 1 -5 perceseket nézek, 15 perceseket én csak egy pillanatra nézem, hogy merre van a hosszabb távú trend , de 15 perceseken nem keresek alakzatokat, nagyon sok infromáció összezavar, és ellentmondásokba visz.5 percesen keresek alakzatot, 1 percesen pozicióba lépek, illetve zárom.De ha már fel tudom húzni a stopot, akkor nyugodtabb az 5 perces, és sokkal sikeresebb ha türelmes az ember.
Igen én is megfigyelmetem ,hogy visszamegy ,ha majd a könyvben tartasz ott jól le van írva a hullámelmét.
Stoppal továbbra is gondom van,ha van valakinek bevált ötlete jó lenne. én is 2500 USd -vel indultam:-)Tudom,hogy stratégiától függ , minden pozin változhat, de ha van mégis valami bevált szívesen venném

(#616) Dany007 válasza Lara77 (#615) üzenetére


Dany007
veterán

15-öst én is csak pont ezért nézem : ) Meg ha nagyon ellenem megy a trend akkor jól esik a 15-öst nézni, mert azon ugya lassabban jelenik meg és nem kapok szívrohamot.
Tegnap éjjel megint beleestem a stop/loss hibába.
EUR/GBP nem csekély módon leamortizálltam a keretemet.
Tegnap 16:30 kor longot nyitottam. Egy emelkedésre utaló 3 szöget véltem felfedezni az 5 percesen.... aztán kiderül, hogy nem emelkedő, hanem csökkenő volt... Jól elbénáztam, meg kapkodtam is... Aztán mivel aznap plusz 200 ban jártam, ezért nem volt szivem kiszállni...Ez a nagy baj, ezt még meg kell tanulnom.
Aztán hajnal 2 kor még mindig csökkent és zártam a pozit... Az idegek... :D
De persze nem olyan vagyok aki hagyja... Ezért 2:30kor shortot nyitottam, egy fibonaccis alakzatot véltem felfedezni.. és bejött. Fél 4 kor már csak - 120 ban voltam... Akkor nyitottam egy longot az emelkedés miatt... és persze pont akkor kezdett el csökkenni...Sokszor már érzem hogy direkt szivat...(valójában béna vagyok:) ) fél 6ig bírtam figyleni, aztán beállítottam egy take profit szintet és elaludtam :) Most reggel 10 meg figyeltem hogy hatalmasat ugrott fel, és ki is szálltam a szinten, nagyjából visszajött a minuszom....
Szal kemény egy nap volt a tegnap :D

(#617) ehandras válasza vagamo (#598) üzenetére


ehandras
csendes tag

Köszi
A questor féle progit próbálgatom most, de nagyon ismerős a felülete olyasmi mint a saxo-s dolog ha jól emlékszem.
Amiquote az arra való hogy az árfolyamokat letöltsed vele, fut az AB-melett majd belerakja mikor lehívta. Javaslom inkább a WLD-t sztem egyszerűbb. Mondjuk abba még magyar részvények árfolyamát nem raktam bele.
Megpróbáltam már vagy 2-éve elolvasni azt a könyvet, háááát lehet hogy velem van a gond de mikor oldalakon keresztűl taglalja hogy hosszútávon jó a részvény és gondolkodjunk 3-5évben akkor meguntam.

(#618) 3ngin33r válasza Lara77 (#615) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Te is élesben nyomod? Hány %-on állsz?
Eddig -1.9 EUR a realizált veszteségem...ma 2 tradeből csináltam 2 stop loss-t. Olyan érzés fogott el, mintha a piac mozgását a kisbefektetők stop loss pozíciói határoznák meg. Mindig a stop loss felé ment az árfolyam, hogy utána az eredei irányba visszaforduljon. Ez sok intelligens szereplőt feltételezve igaz is lehet, hiszen lényegében egymástól nyerünk vagy vesztünk. Az ügyesebb nyer. Nekem ebből az a tanulság, hogy nagyon veszélyes oldalazó piacon játszani. Többet ér ritkán, de nagy valószínűséggel elkapni egy trend közepét. Ma volt pl. EUR/USD-on egy nagyon szép zuhanás, sajnos nem sikerült elkapni, 2 óra alatt le is futott. Most megint gáz pozíciót nyitni, mert csak pattog a támaszon az árfolyam. Próbálok kitörésre játszani...

th3 f0r3x tr4P3r

(#619) 3ngin33r


3ngin33r
csendes tag

De nagy itt a pangás, a tegnapi breakout strat. se jött be pedig jó távolra tettem a trendvonaltól a limit buy-t és limit sell-t. Eredmény 2 stop loss. Mostmár levittem a risk-et 25 cent-re, zsinórban buktam végig a héten. A technikai eszközök közül a trendvonal tűnik a leghasznosabbnak. Ha az árfolyam 2 trendvonal között közlekedik, akkor szabad kereskedni, utána általában rátapad a vonalra és szabálytalanul oszcillál.

th3 f0r3x tr4P3r

(#620) Gh0sT válasza 3ngin33r (#619) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én MT4-ben demozok egyelőre. Jelenleg egy félautomata rendszert tesztelek, aminél manuálisan nyitok, de a script zárja a pozit. A teljesen automatával nem boldogultam, sok volt a hibás nyitás, viszont mivel 1 perces charton kereskedek, zárásnál jól jön a gépi segítség, el tudja kapni a kis kilengéseket. ;)
Nem használok stoploss és take profit szintet, ezeket leprogramoztam. Még azt akarom megoldani, hogy a nyitott pozíciók esetében szakaszosan tudjak kiszállni, növelve ezzel is a profitot.
Ma kezdtem el tesztelni ez a technikát, és mivel hajt a kíváncsiság, ezért relatíve sokat kötöttem.
A mai nap eredménye:
Deposit/Withdrawal: 3 000 USD
Balance: 3 145.15 USD
Total Trades: 12
Short Positions (won %): 6 (100.00%)
Long Positions (won %): 6 (66.67%)
Profit Trades (% of total): 10 (83.33%)
Loss trades (% of total): 2 (16.67%)
Gross Profit: 223.15 USD
Gross Loss: 78.00 USD
Total Net Profit: 145.15 USD

Amit tudok, hogy szinte mindig korán szállok ki, tehát van még mit hangolni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#621) Fecdzo válasza Gh0sT (#620) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azzal szenvedek már egy pár éve, hogy megpróbáljam a legjobb trendkövető stratégiákat és kitöréseket leprogramozni....nincs semmi ötletem, hogy lehetne...csúcs/völgy követés csodálatos...sebaj, itt ülök akkor a gép előtt...

fulekitrading.wordpress.com

(#622) Gh0sT válasza Fecdzo (#621) üzenetére


Gh0sT
addikt

Biztosan van rá megoldás. ;) Egyelőre nagyon barbár dolog, amit csinálok, de hihetetlen lehetőségeket látok a programozott kereskedésben. Nekem még az a bajom, hogy nincs elég tapasztalatom a kereskedés területén és egy csomó mindenbe belekapok. Sebaj, legalább próbálkozom és folyamatosan finomítok a technikámon.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#623) Dany007


Dany007
veterán

Hét ez kész volt ez a nap...
Az a hirtelen emelkedés az EUR/USD-ben este 7 körül...
Kaptam egy Margin Call-t. Pedig előtte akartam zárni a pozit pluszban, erre az emelkedésnél nem figyeltem, stoploss ugye nuku, és puff kész a crach... Nembaj, ebből is tanultam...

(#624) Dany007 válasza Gh0sT (#620) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem rövid távon a stop/loss-t nagyon nehéz jól belőni legalábbis devizánál.
Nem egyszer volt, hogy bejött az alakzat amire tippeltem, de előtte olyan kilengések voltak, hogy egy 3-10%-ra álított stoploss kilőtte volna a pozit és veszteséges lett volna. Holott 5-10 percre rá, meg bejött az alakzat és profitot termelt.

A másik meg, hogy nem értem ezt a programozott kereskedést.
Hogyan írsz rá programot? Úgyértem hogy írod meg, hogy az adott trader programba bele tudjon nyúlni a progid? (mindig is utáltam a programozást:)
Ha jól tudom ehhez vagy az adott program forráskódja kell, vagy nem is tudom...
Írsz egy scriptet javaban az okés, de hogy hozod össze a trader programmal? Gondolom az értékeket is ki kell venni... stb

Viszont azt sem értem, hogy hogy lehet csak 145$ a heti haszon? Én egy kitörésen, vagy süllyedésen szoktam 50-70$-okat keresni...

Sz.tem ha összedugnátok a fejeteket Feczoval akkor lehet mégjobb progit lehetne összehozni.... Akkor aztán tényleg lehetne pénzt keresni a semmittevéssel =)

(#625) Gh0sT válasza Dany007 (#624) üzenetére


Gh0sT
addikt

MT4 egy olyan platform, melyre bárki írhat saját kereskedő scriptet, úgynevezett expertet. Lövésem nincs, hogy ez milyen programnyelv, csak elkezdtem vele foglalkozni és simán megy. ;)
A 145$ a napi hozamom volt, ami a tőkére vetítve közel 5% egy nap alatt. Igazából még ezt is sokallom, leginkább azért lett ennyi, mert sokat kötöttem.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#626) Gh0sT válasza Gh0sT (#625) üzenetére


Gh0sT
addikt

Használ valaki MT4-et? Oandában be lehet állítani, hogy nyitásnál hogyan alakuljon alapértelmezésben a stoploss és a take profit PIP-ekben. Itt nem találtam ilyent, csak az árfolyamot adhatom meg, de az macerás, mert sokáig tart.

MOD: közben rájöttem, hogy stoploss kell mindenképpen, mert ha az expert zár, akkor sokszor többet bukok, mint kellene. Ezt viszont nem tudom, hogy miért van így. Hiába adom meg, hogy hol legyen a kiszállási pont, sokszor még így is néhány PIP-pel tovább van nyitva a pozíció.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#627) Gh0sT válasza Fecdzo (#621) üzenetére


Gh0sT
addikt

Metatrederrel hol tudok/érdemes majd élesben kereskednem? Egyáltalán megéri vele, vagy csak arra használjam, hogy Oandában kössek?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#628) ehandras válasza Gh0sT (#627) üzenetére


ehandras
csendes tag

Ezt már akartam én is kérdezni hogy hol kereskedsz vele, de gondolom az IB-vel össze lehet hozni.
Egyébként C#-a "nyelvezete".

(#629) Gh0sT válasza ehandras (#628) üzenetére


Gh0sT
addikt

FxPro-t nézegetem még. 1,8-as spreadet látok az EUR/USD párra, de nem tudom, hogy ez mennyire fix és napközben, valamint este hogyan változik (low spreads starting from 1.8 pips). A demoban az volt a jó, hogy minden időpontban 2-es spread volt meghatározva, de gondolom ez nem így van éles kereskedésnél...
Ráadásul lehet 100$-al is kezdeni, szóval tesztelgetni kiváló lenne.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#630) Dany007 válasza Gh0sT (#625) üzenetére


Dany007
veterán

wow napi hozam :R
Az nemsemmi...
Na ezt nemtudtam hogy a programban lehet ilyet írni :) De így már érthető.
Sok sikert :)

(#631) Gh0sT válasza Dany007 (#630) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az a baj, hogy ugyan relatíve nyereséggel szállok ki egy pozícióból, de nagyon hektikusan működik az expertem.
Most azt találtam ki, hogy két charton fogok kötni párhuzamosan. Az 1 percesen a kicsi kilengéseket kapom el, az 5 percesen pedig nagyobb elmozdulásokra akarok játszani. Átgondoltam a korábbi technikámat és arra jutottam, hogy nyitásnál mégse állítok be stoploss szintet, se takeprofitot. Metatraderben ez amúgy is időveszteség és számomra lassú, ezért azt fogom csinálni, hogy nyitok és az expert leellenőrzi, hogy van-e stoploss, és ha nincs, akkor a lotoknak megfelelően beállítja azonnal. :) Talán így sikerül a kiszállási pontot normálisan belőni és nem fogok túlcsúszni a 2%-os határon.
Egy próbát megér, legfeljebb nem jön be. :)

A napi hozamról egy gondolat: egy napi kereskedés nem releváns, elképzelhető, hogy óriási szerencsém volt. Egyelőre bizakodással tölt el, hogy a pozik számát tekintve 70-80% között van a nyereséges kereskedés, de továbbra sem érzem azt, hogy nagyon tudnék bármit is. :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#632) Gh0sT válasza Fecdzo (#621) üzenetére


Gh0sT
addikt

Amikor skalpolsz, akkor hogyan lövöd be a kiszállási pontot? Pl. azt mondom, hogy nekem skalpnál elég 2-3 PIP elmozdulás nyerőbe, de hol legyen a stoppom?
Logikusan gondolkodva skalp technika esetén kifejezetten hangsúlyos a jó nyitási irány, mondjuk 70% feletti. Viszont ez azt jelenti számomra, hogy nagyobb mozgástér van a stop esetében is, vagy rosszul gondolkodom? Ráadásul ott van még a relatíve magas spread is...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#633) Fecdzo válasza Gh0sT (#632) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Kicsit most szüneteltetem ezt skalpolgatást...még az alacsony spread is kemény tud lenni, nameg túl gyors sokszor az ár. Mikor húznám a stoppot már nem is ott van az ár. A ninjatrader ATM-je kellene ide és kafán belehetne lőni a s trailing stoppot.

Nem szeretem a profittargetet, az én stratégiámhoz nem való, mert nagy gyertyák kitörését keresem (10-20-30 pip). Amikor lehet azonnal 0-ába húznám a stoppot ...ha lenne időm. Az előbb csúnyán elszálltam vele, mikor állítottam volna feljebb a stoppot máris 3 pip minuszban voltam, az egygombos nyitás(ez esetben zárás lett volna) meg gyorsan nyitott egy short pozit ami azonnal kistoppolódott....szóval vicces volt... ATM kéne ide...

Szóval nem akarom ebben az esetben limitálni a nyerőket mert pont ez a lényege a rendszeremnek. Sokszor nagyon gyorsan (1-2 másodpercen belül) kistoppolódok, az első stoppom azonnal kimegy. Entry módosítás és jöhet a következő jel. Megfogok pár vesztő után egy pár pipes nyerőt, majd előbb vagy utóbb jön a tíz pipes nyerő nagy gyertya. Csak az árnak azonnal az én irányomba kell mennie és kézzel nemtuodom húzni a stoppot sokszor. Lehet ha ezt nem tom orvosolni akkor kipróbálom egy időtávval feljebb, de attól tartok ott meg borul az egész rendszer, mert a percesen hatalmas gyertyákra játszom.

MT4:...hááát, ez nekem is gondom volt. Forex.com-nál nyitottam majdnem számlát, de mégsem nyitottam mert valahogy nagyon hülyén van náluk megoldva a kedvezmény. Azt meg nem kapnék ha ninjatradert használnék, de MT4-el sem kapnám....az alacsony spread meg kell...Oandával továbbra sem lehet összehozni, max API-val...

Ahol nyitottad ott nincs demo? Kétlem...eleve demot adnak demo pénzzel amit beállíthatsz szabadon.

fulekitrading.wordpress.com

(#634) Gh0sT válasza Fecdzo (#633) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na most megfogtál, mert azt sem tudom, hogy hol demozók.
ODL-MT4 Demo szerverre kapcsolódok Metatraderrel, de nem is láttam más opciót.
- Mi az az ATM?
- Mit jelent az entry módosítás?

Amit írtál az imént az Oandás kereskedés (stop húzás, egy gombos nyitás)?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#635) Fecdzo válasza Gh0sT (#634) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen mert minden cégnek megvan a külön MT4 változata. Nincs funkció beli eltérés, csak adat beli eltérés...

Az ATM Advanced Trade Managementet jelent. Több szinten belehet állítani a stop menedzsmentet. Mondjuk belehet azt állítani, h a stoppod legyen 4 tik-nyire a belépési ártól. Ha 3 tik profitban vagy akkor húzza nullába, majd 10 tik (pip) nyerőben legyen 4 pipnyire a stop és minden egyes tikkel menjen 1-el vagy 2-vel feljebb és ha 20 pip nyerőben vagy akkor zárja be a pozit. 3 féle stoppot tud kezelnei, 3 különböző aktiválással és különböző frekvenciával ( hány pipenként menjen feljebb a stop). És mindezt a funkciókat előre beállítod és EGY gombnyomással menedzseli a pozíciód. (beállítod természetesen, hogy mekkora mennyiséget kötsz). A ninjatrader.com/ support forum/ video library /6-os változatnál/ ATM strategies-nél levő videok értelmesebben elmondják talán mint én. ;)

Entry módosítás alatt azt értem, hogy volt egy fals kitörésem ami stoppal ért véget. Ekkor lentebb/fentebb húzom a támasz/ellenállás/trend vonalam, mert új high/low lépett érvénybe.

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#636) Gh0sT válasza Fecdzo (#635) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez a stop menedzselés nagyon tetszik, mintha MT-ben is lenne csúszóstop, de nem igazán vagyok tisztában a használatával. Metatraderben nekem valamiért nem sikerült 10 pipen belülre raknom a stop szintemet, akárhogy igyekeztem. Erre van valami ötleted, vagy ez egy olyan korlátozás, amivel nem lehet mit kezdeni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#637) Fecdzo válasza Gh0sT (#636) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem engedné? Lehet a chart "Y" tengelyének beállításánál találsz olyat, hogy display sub pip vagy half pip. És lehet ezzel van összekötve. Hiszen sub pipnél a 10 máris 1 teljes pipet fog jelenteni...mást nem tudok ami okozhatná....

Anno worldspreadsnél is a legközelebb 5 tikre tehettem a stoppot...de nem láttam túl sok értelmét hameg manuálisan 1 tik vesztőben is bezárhattam a pozim... :F

Sehol máshol nem fogsz tudni beállítani ennél összetettebb stoppot mint ninjaban. Azok csak sima trailng stoppok lennének. Max beállíthatod, hogy hány pipenként menjen eggyel feljebb, dehogy különböző profitszintekhez, különböző stopp állítást és frekvenciát is betudj állítani....max tradestationben...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#638) Gh0sT válasza Fecdzo (#637) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az volt a furcsa eddig, hogy nyitásnál ha 10 pipen belül volt a stoploss, akkor nem engedett nyitni. Próbáltam az experten belül is, de ott is hibát dobott... Lehet, hogy rosszul értelmezem a pipet? Vagy nagy a tőkeáttét? Megnézem még a program beállításait.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#639) Gh0sT válasza Gh0sT (#638) üzenetére


Gh0sT
addikt

Talán ezen a képen látszik, hogy mi a problémám. Short pozíciót akartam nyitni, a TP szintet 3 egységgel az aktuális árfolyam alá tettem. Az eredmény:


Nagyításhoz klikk a képre

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#640) Fecdzo válasza Gh0sT (#639) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Itt szerintem az a baj, hogy profit kivétet akartál csinálni veszteség-stop helyett...target profit nem lehetne lentebb mint az aktuális ár, ugyanúgy mint ahogy stop sem lehet fentebb mint az aktuális ár....

Látszik, hogy target profit helyett veszteség stoppot kellett volna beállítani....szerintem ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#641) Gh0sT válasza Fecdzo (#640) üzenetére


Gh0sT
addikt

Short pozit akartam nyitni, ilyenkor elvileg a TP lejjebb kell legyen, mint az aktuális ár... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#642) Fecdzo válasza Gh0sT (#641) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen ilyenkor lejjjebb kell lenni....de te stoppot akartál beállítani, nem? :F Legalábbis korábban azt írtad...

fulekitrading.wordpress.com

(#643) Gh0sT válasza Fecdzo (#642) üzenetére


Gh0sT
addikt

Valóban, azt írtam, korrigálom magam.
Szóval: teljesen mindegy, hogy mit akarok beállítani (S/L, vagy T/P) 10 pipnél közelebb nem tudom rakni az aktuális árhoz. A mellékelt képen pont T/P-t akartam állítani és shortoltam volna, de nem ment.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#644) Gh0sT válasza Fecdzo (#642) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szeretnék kérni egy kis segítséget. :)
Szerda este óta a kereskedésem története:

- Mit jelent az Expected Payoff: 10.19? Ezt ki fizeti kinek?
- A Maximal Drawdown: 147.00 (4.61%) mit takar?

A stop szintem most úgy néz ki, hogy az esetek 90%-ban jó helyen van, viszont a TP eléggé korai. Éjjel még finomítottam a zárási technikát, csak még ezen a számlán nem próbáltam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#645) Fecdzo válasza Gh0sT (#644) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Megmondom őszintén, hogy nem tudom mi lenne ez az expected payoff...ezt a strtégiád csinálná, szerintem nem ez a lényeg.

A drawdown viszont már annál fontosabb! Írtam róla asszem az első hszben is....ha jól emlékszem, de írtam már róla az tuti....szóval...
Az azt jelenti, hogy mekkora volt az a maximum érték amit egy nyitott pozíció mínuszban tartózkodott. Fontos mutató. Ez egy olyan stratégiánál ahol stop van nem sokkal a stop felett van tehát előre tudni.

A profitfaktor még a fontos! Egy elveszett dollárra mennyi nyerő jut! 1,99 az nem rossz. 1 feletti érték profitot termel míg az 1 alatti veszteséget. Ez legyem minnél magasabb. Nameg a találati arány. Úgy látom azt nem számol az MT4 de számosítva van, ami ebben az esetben elég jó...;) csak hosszabb távon kell így maradni, ezt ne feledd!

fulekitrading.wordpress.com

(#646) Gh0sT válasza Fecdzo (#645) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez még nem az igazi stratégia, ezt érzem, viszont bizakodással tölt el. :)
Akkor a drawdown 2% körül lenne jó. Itt még nem volt stop beállítva, valószínűleg azért ilyen magas.

Van egy újabb képem:

Aláhúztam pirossal a lényeget, szerintem magáért beszél... :( Ez most így annyira nem tetszik. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#647) Fecdzo válasza Gh0sT (#646) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Háát, ez relatív.Ugyanis a drawdown az egyéni tűréshatár függvénye is lehet. Hiszen ekkor még nincs realizálva a veszteség...a lényeg, hogy iagazad legyen. Kezdőknek tényleg az alacsony értéket szokták ajánlani, de ez magában hordja azt is h nem biztos , h tudnak maguknak jó stratégiát csinálni.
Miért?
A hosszabb távú elemzéseim kimutatták, ha túl szűk a stop akkor túl sok a kistoppolódás és RR arány ide vagy oda, nem lehet kifinanszírozni a stoppokat egy gyengébb találati arányú stratégiával.

Nos, ez egy limit order volt és elvileg teljesülni is kellett volna. Lehet market orderrel kapsz azonnali teljesülést, ha fontosabb a sebesség mint az ár..(lehet, hogy abban a pillanatban amikor beadtad a megbízást az ár 10 pippel fentebb volt, utánna meg visszaállt....láttam már ilyet, nem egyszer...)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#648) vagamo válasza Fecdzo (#647) üzenetére


vagamo
őstag

Mit javasolsz a magyar Blue részvények stopjához, 5-6% az megfelelő?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#649) RussoS


RussoS
csendes tag

Sziasztok!

Már én is demozok az oandán, számlát szeretnék nyitni nemsokára!
Valaki leírná, hogy mi ennek a menete?
Hogy történik az utalás, számlanyitás, stb.
Nagyon örülnék neki, ha segítenétek!
Előre is köszi!

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#650) Fecdzo válasza vagamo (#648) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Részvény esetében 5-6% az jó, de ez attól függ hol az ár. A legutóbbi völgy/csúcs alá/fölé érdemes betenni a stoppot. Erről írtam már itt korábban. Úgy kell benyitni a pozit, h a legutóbbi völgy alatt lévő stop 5-6% veszteséget okozza amennyiben kiüti az ár.

Kár, hogy magyar részvénypiacon nem likvid az opciós piac. Mert most akkor azt mondanám, h Vegyél egy Straddel opciós konstrukciót(Long Straddel). Így tök mindegy merre megy az ár, csak mozduljon valamerre a lejárat előtt szignifikánsan mert profit lesz belőle. Csak akkor vesztenél ha lejáratig/kor oldalazna az ár a strike pricenál...

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.