Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ehandras


ehandras
csendes tag

Elnézést hülyeséget írtam.
Tehát 1M$ forgalmanként csökken a havi díj 50$-al.

(#552) Fecdzo válasza Dany007 (#548) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Neharagudj, nem elvenni akartam a kedved, csak buzdítani, de erre van egy teljesen sajátos metodikám... :B

Az alapokhoz ennél jobb könyvet jelenleg nem ismerek, szóval csak rajta.

Én sem a meggazdagodásról beszéltem, hanem a megélhetésről.... ;) Az azért nehéz....hosszútávon profitabilisnek lenni...nem feltétlenül millokat keresni....az majd jön idővel magától ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#553) Fecdzo válasza ehandras (#551) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az is kérdés, hogy ez most nekik mit jelent? 10 millio unit forgalomra gondolnak? Mert akkor az egy 25000-es számla esetében közel max tőkeáttételt használva (skalp) 10 darab kötés...

fulekitrading.wordpress.com

(#554) Dany007 válasza Fecdzo (#552) üzenetére


Dany007
veterán

Semmi képpen nem vetted el :)

Az elmúlt két nap tapasztalata megmutatta, hogy higgadtsággal, odafigyeléssel, kis gondolkodással azért lehet keresni.
Igaz nagyon kezdő vagyok, hozzád képest meg főleg, de most úgy látom, azért ha az ember egész nap figyeli, lehet keresni napi szinten 80-100$-t simán.
Most, ebben a pillanatban például az Ausztrál dollár - Frank esésén kerestem vagy 150$-t.
Persze a hosszútávú sikerességében még nem vagyok biztos, de ezért is akarok demózni vagy január-februárig mielőtt élesben is nyomnám.
Az még 3-4 hónap, ha beválik az elgondolásom akkor érdemes lesz belevágni szerintem. Ha viszont rosszul gondolom az ki fog jönni 3 hónap alatt. Szerintem.
Kiváncsi vagyok már a könyvre :) Remélem utánna azért összeáll a dolog : P

(#555) Fecdzo válasza Dany007 (#554) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez most azt jelenti, hogy tesztelsz manuálisan egy stratégiát....az lehet, hogy nem működik de van és lesz olyan ami viszont igen. Ehhez kell kitartás, hogy ezt megtaláld.

fulekitrading.wordpress.com

(#556) Dany007 válasza Fecdzo (#555) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm ! Azon vagyok :)

Valójában engem az fűt, hogy úgy képzeltem a demo számlát 1-2 hét alatt elbukom. Eszembe se jutott, hogy profitálhatok. Talán ez a kezdeti csábító "siker" ami hajt. Ami ugyan csak egy illúzió tudom, de a lehetőséget látom. Nem hittem volna, hogy az alaptőkémmel több száz dollárt kereshetek. Ami azért nagy pénz számomra pár nap alatt. Persze ez nagyon csaló... Majd meglátjuk.

/ könyv megrendelve, még egyszer köszi a linket /

(#557) Dany007


Dany007
veterán

na még valami.
Nem értem ezt a Stop/Loss dolgot.
Sok helyen olvastam már amit te is írtál, és ki is próbáltam.
Számolgattam lehetséges nyereséget, 3%-os veszteségre beállítottam egy stopot.
És persze úgymond meg is mentett, mert a vétel után sajnos el kezdett kicsit esni az ára, 5-10 percen belül, így a stop miatt el is adtam mindent automatikusan.
Viszont rá kb 10-15 percre elkezdett emelkedni, és az előre vártnak megfelelően növekedett.
Ergo ha vártam volna az eladással még 10 percet, akkor nemhogy eladni nem kellett volna, hanem nyertem is volna nagyon sokat.
Nagyon gyakran látom ezt, és higgadtságra kell intenem magamat, nehogy stopoljak mert úgyis emelkedni fog. És tényleg emelkedett is. Csak ugye nagyon ingatag az árfolyam ezért gyakran belenyúlik abba a 3%-os határba, holott utána azért megvalósul az elképzelés.

Konkrét példa, most reggel eladtam 50K egység CHF-et. AUDCHF 0,7723-on állt amikor eladtam, nagy emelkedés végefelé. Ez volt 11:45-kor. 12:10-kor már 0,7767-en volt a maximum ár, abban a pill.-ban -170$ bukóban voltam kb. De vártam, nem riadtam meg, és kitartottam a pozíciót.
Majd 12:45-kor elkezdett esni. Majd 13:10-kor 0,7677-en lezártam a pozit, és durván 200$-t kerestem rajta! Az egy dolog, hogy utánna mégtovább esett és többet kereshettem volna, de akkor ez tűnt a biztosnak.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha beteszek egy 3%-os spot ordert ahogy azt mindenhol javasolják, akkor 30perc alatt elbuktam volna az egészet. Csak azért, mert volt egy kis kilengés az árfolyamban.
Persze tudom van esély rá, hogy nem lesz visszaesés, hanem követi a növekvő trendet, de a múltbeli eseményekből nem erre következtettem.

(#558) Gh0sT válasza Dany007 (#557) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én ezt úgy védtem ki, hogy visszavettem a tőkeáttétet, illetve ha magasabb a tőkeáttét, akkor arányosan kevesebbet nyitok.
Példa nálam: van 1.000 EUR a számlámon, 30-as tőkeáttéttel, vagyis 30.000 unittal gazdálkodhatok. Alapesetben ez ugye azt jelenti, hogy maximum egy pozin 30 EUR-t bukhatok, tehát oda teszem a stop szintemet, ahol ez megvalósul. Ha azt érzem, hogy nagyobb kilengés várható, akkor nem nyitom meg a 30.000 unitot, hanem mondjuk csak 15.000-t, viszont a stop szintemet itt is 30 EUR-ban határozom meg, ezzel nagyobb mozgásteret biztosítok magamnak. Konkrétan kétszer annyit mehet ellenem az árfolyam. Persze lehet, hogy ez így egy rossz taktika, mert fele annyi unittal bukhatom ugyanazt, mint a teljes összeggel. Gondolom sok gyakorlással lehet javítani azon, hogy megfelelő legyen a beszállási taktika, de nálam ez még nem az igazi...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#559) Dany007 válasza Gh0sT (#558) üzenetére


Dany007
veterán

ezen még sokat kell agyalnom.
Most pl buktam 80$-t. A piac ellen fogadtam és elszúrtam. A 3% stop megvédett volna...De most ez van. Összeségében így is pozitív a mai nap :)
Viszont mindenképpen kellene használnom hogy stop limitet, csak még én se tudom, hogy hogyan és mi alapján. Pont az ilyen ingadozások miatt.

(#560) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

A stoppokat érdemes a legutóbbi csúcshoz vagy völgyhöz tenni (alá-fölé 1-2 pippel+spread)! Azok így erős trendfordulóknál vannak.Ha csak "lóg a levegőben" akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy kiveszi az ár a stoppod, hiszen olyan helyen van ahol volt kereskedés.

A stop(risk) management egy kulcs pontja a stratégiának. Ha túl közel van akkor túl gyakran kiveszi az ár és az ám veszteséges trade. Ha túl távol van akkor arányosan kevesebb mennyiséget köthetsz be, hogy ne legyen irreálisan magsabb a veszteséged, de ott a profittarget is távolabb kell, hogy legyen.

FONTOS! Daytrade esetében figyeljetek arra nagyon oda, hogy nem feltétlenül kell betartani a 3%-os veszteségkeretet. Pontosabban a stratégiától függ. Ha sok kötés van egy nap akkor azzal is kell számolni, hogy mi van ha ötször-tízszer kistoppolódsz, mert ilyen is lesz (egymásután!!!) és annak milyen hatása lesz a számládra. Daytrade esetén nagyon könnyen és gyorsan betud borulni a számla...!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#561) Dany007


Dany007
veterán

Egyre több gondom van ezzel a Saxoval.
Tegnap éjjel óta nem tudom használni az indikátorok görbéit. A program kiírja hogy ez az akció nem végrehajtható... Aztán az előző problémámmal kapcsolatban meg azóta se válaszolt a fazon a webes hibára... :)
Lehet, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de idegesít. Ez plusz kockázatot jelent egy olyan helyen, ahol eleve a saját pénzemet kockáztatom...

(#562) Dany007 válasza Fecdzo (#560) üzenetére


Dany007
veterán

Így van én is erre gondoltam. Ez alapján állítottam be. Csak nem jött össze :) V.színüleg rosszul határoztam meg a csúcs/völgy értékeket.
Remélem a könyv majd ebben is segít :)

[ Szerkesztve ]

(#563) Dany007


Dany007
veterán

Na, csináltam én is Onandás demo számlát. Ki akarom próbálni.
Másrészt meg már kezd nagyon elegem lenni a Saxoból.
Lenne pár kérdésem :)
Hogy lehet beállítani kezdő pénzösszeget?
A másik meg, hogy mennyire komplikált a valódi számla nyitása? Gondolom egy itthoni deviza számlát kell nyitni, és onnan utalni oda-vissza...
És kiutalás bármikor lehetséges?

Előre is köszi a Helpet:)

(#564) Danoob válasza Dany007 (#563) üzenetére


Danoob
csendes tag

Szerintem elvileg kapsz kezdésnek 10000$-t a számládra. De ha nem, akkor elindítod a Java-s kereskedőprogit, és ott az account menüben van egy olyan, hogy add/remove funds. Na ott lehet állítgatni az összeget.

A valódi számla eljárása engem is érdekelne. Leginkább, hogy mennyit kell vele IRL vacakolni, kell-e igazolványmásolat, adószám, stb., akarják-e tudni az állandó címem, ahova leveleket küldhetnek, meg ilyenek. Mondjuk nekem az az elhatározásom, hogy akkor nyitok igazi számlát, ha a demón egy előre elhatározott szintet elérek, számlaújratöltés nélkül. Na ettől még messze vagyok :D

Amúgy vannak itt értékelések a különböző forexes cégekről: [link]
Oandát is elég sokan szidták, de alapvetően kábé mindegyik céget.

Ja és most találtam rá a metatraderes versenyre, azt hiszem még nem volt a topikban: [link]
Előre beadott kereskedőprogramok versenye valós adatokon. Érdekesek az eredmények. Van néhány aminek baromi jól megy, viszont a több mint 700 indulóból alig 200 van pluszban. Azt hiszem ki kell tanulnom jobban ezt a MetaTradert :D Múltkor már nézegettem, de elég zavaros egyelőre az egész...

(#565) Dany007 válasza Danoob (#564) üzenetére


Dany007
veterán

100.000$-t kaptam kezdetnek :) Merőben irreális számomra. 2.500-zal fogom kezdeni.
Én úgy tervezem, hogy Január-Februárig demózok. Aztán ha sikerül, tudok fix profitot termelni (hozzávetőlegesen), akkor megy élesben.
Az, hogy milyen cécó a számlanyitás nem nagyon zavar. Csak korrekt legyen.
Bízom a topikgazdában, a Saxso felbaszta az agyamat, így ennyi.
Pedig a Saxonak tényleg jobb a chartja. Lényegesen.
Oandában van a chart, és van egy külön görgetősáv a zoomnak X tengelyen, külön egy az Y tengelyen, külön görgető az előre - hátra és külön a fel le görgetéshez. (sz.tem idegrohamot fogok kapni tőle).
Saxonál ezt megoldották az egér "ráfogásos"' módszerével, plusz az egérgörgő mint zoom.
Voltaképp, mint egy stratégiai játékban :)
Na mind1, majd megszokom ezt is.
Azon kívül a date kijelzés is jobb a Saxonál =/

Köszi a helpet a fundokkal :)

(#566) Dany007 válasza Danoob (#564) üzenetére


Dany007
veterán

most olvasom a fórumot... Tényleg szidják az Oandát is meg a Saxot is. Na most akkor döntsön az ember xD
Remek. Mondjuk én több komolyságot vártam volna el amikor ilyen szintű pénzügyekről van szó.

(#567) 3ngin33r válasza Dany007 (#557) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Veszélyes a stop loss-t folyamatosan tologatni, és az is, ha nincs megfelelő háttérismeret. Eddig múlt hét péntek óta folyamatos nyerő szériám volt, majdnem mindent eltaláltam, de egyre nagyobb kilengésekkel. Ha negativba ment a napi eredmény, egy kicsit mindig növeltem a tétet, kijebb toltam a stop loss-t. Végül csütörtökön figyelmen kívül hagytam egy double top-ot. 20:00 körüli második csúcs előtt long pozíciót nyitottam, ami túl korán visszafordult. Utána zsinórban 3X buktam egy longot, egy shortot és még egy longot. Próbáltam visszahozni az 50 EUR veszteséget, nem akartam veszteséggel zárni a napot, 1.28-as (EUR/USD) támasz alá tettem stop losst és majdnem mindent feltettem rá, hogy nem fogja áttörni, hanem inkább megindul felelé, de végül akkorát buktam, ami felér egy margin call-al.

1000 EUR-al indultam, így alakult a zárás napról napra:

okt. 23 978
okt. 24 1064
okt. 27 1081
okt. 28 1106
okt. 29 1136
okt. 30 1084
okt. 31 551

th3 f0r3x tr4P3r

(#568) 3ngin33r válasza Dany007 (#566) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Lehet, hogy az Oanda tényleg egy bucket shop? A kliensek manipulált árfolyamot látnak, és a kötések mögött soha nincs tényleges üzlet, nincs kapcsolat a piaccal? Ez megmagyarázná, miért nem szeretik a sokat nyerő játékosokat. Lehet, hogy a bevételük csak az elbukott pénzekből jön és semmi szerepe a spreadnek, hiszen nem kötnek a piacon. A stop huntingról azt írják a nagy játékosok sok pénzzel tudják mozgatni az árfolyamot, hogy kulcs szinteket áttörjenek stop loss-ra vadászva. Egy FX bróker ezt akár az adafolyam módosításával is el tudja érni, nem kell hozzá pénz...Így is lehet hosszú távon stabil profitot termelni? Mi lehet az a havi nyereség, amit még lenyelnek? 1000 EUR? 10000 EUR?

th3 f0r3x tr4P3r

(#569) Dany007 válasza 3ngin33r (#567) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, ismerős a helyzet.
Nálam is van, volt és lesz is, hogy a piac ellen megyek.
A héten egy long pozin buktam 350$-t. Nem tettem stopot és vártam, hátha felmegy. A legrosszabb döntés volt. Szép lassan, de 3 napon át csak csökkent.
Aztán már nembírták az idegeim és lezártam. Ha élesben jácottam volna, akkor ez most ~ 75 ezer mínuszt jelent... van aki ennyit keres egy hónapban...
Viszont én nem napi változásokra jáccok.
Az nekem még túl kiszámíthatatlan. Nem bízok magamban, mégcsak most tanulom.
Kisebb, ezredes, esetleg százados kitérésekre hajtok.

Igaz csak 3 hete foglalkozok ezzel, de sajnos mivel most nincs munkám, így minden nap reggel 8-9től hajnal 2-3ig szinte folyamatosan a chartokat figyeltem. Egyszerre 3 pár mozgásait. Sajna annyira rákaptam, hogy még filmnézés közben is 3 percenként kilépek fullscreenből, hogy megnézzem a 3 pár alakulását. (furcsa is már hogy péntek záróra van :D )
A lényeg, hogy minden, hirtelen nagy rövid időn belül bekövetkezett (5-30perc) emelkedést csökkenés követ, és fordítva.
Persze vannak kivételek, de erre lehet következtetni az elmúlt pár nap trendjéből.
Pl ha XY pár az elmúlt 3-4 napban csökkenő trendet követett, és hirtelen 5-10 perc alatt 6-7 ezredet emelkedik, akkor szinte 100%, hogy az elkövetkezendő 10-20percben vissza is esik!
Ezért figyelem non-stop. Ha elkapok egy ilyet, megpróbálok a csúcsponton eladni 50k egységet. Short pozit nyitok. Majd figyelem az alakulást, megvárom amíg újra süllyedni kezd és lezárom. Napi 3-4 ilyen mind 3 párnál előfordul. És ezzel 100 dollárokat keresek pozinként.
2500$-al jáccok, mint ahogy majd a valódi számlán is fogok. 50.000 egységgel már pár ezredes különbségnél is 100 dollárokat lehet keresni.

A kedves topic gazdának ez most biztos nem tetszik :)) És igaza is van. Csak sajnos még nem értek a technikai elemzéshez, így nekem csak ez marad.

A lényeg a lényeg, Hétfőn 2500-zal indultam. Szerdán 2200-on álltam reggel, köszönhetően az előbb említett buktámnak.
A ma esti zárásnál 2847$-om volt. Persze voltak húzós helyzetek, de sikerült higgadtnak maradnom, és még az idegeim is épek :) Szal 3 nap alatt visszahoztam ~ 650$-t.
Persze kezdők szerencséje, ezért is szeretnék demozni még január februárig, és ezért is rendeltem meg a topic gazda által ajánlott könyvet :)

(#570) Dany007 válasza 3ngin33r (#568) üzenetére


Dany007
veterán

uhf, fogalmam sincs. De ha ez igaz, akkor az elég nagy botrány lenne. Úgyértem elég dúrva átverés. Vagy csalás vagy akármi...
Mindenesetre elbizonytalanodom egyre jobban.
Bár Fecdzo azt írta neki már rég óta sikeresen megy a bolt. Semmi jelentős gondot nem tapasztalt. Ha jól emlékszem azt is írta, hogy az alaptőkéjét 3 hónap alatt megduplázta...
Hát nemtudom. Ha valami nagy svindli lenne a dolog mögött, akkor nem lenne ekkora táboruk. Úgyértem ez itt a net. Ha van egy hír az 2 pillanat alatt körbejárja a földet.
Ha manipulált árfolyammal jáccanának, és valakinek lenne erre bizonyítéka az elüldözné az ügyfeleit. Szerintem.
Bár nemtudom, én azért még bízok benne.
Hogy mennyit nyelnek le? hát remélem havi 1000eurnál többet. Az nemsok pénz. Főleg ha az ő szemszögükből nézzük. Még 10 ezer se nagyon....

(#571) Dany007 válasza 3ngin33r (#568) üzenetére


Dany007
veterán

Most jutott eszembe...
Még kora este, amikor élő adatok voltak, összehasonlítottam a Saxo és az Oanda chartját.
Az Oanda javás web felület volt, a Saxo pedig a program.
Az értékek ezred pontosan megegyeztek. Mint a változások is. Egyszerre. Teljesen ugyan azt az értéket mutatta a Saxso és az Oanda, egyszerre nőt és csökkent is.
Tehát szerintem az értékek valósak lehetnek.
Persze, így a demoban sem tudnám megkülönböztetni a valódi kereskedéstől ha nem lenne ott a demó felirat.
Bár részemről, amíg a programban elért profit megegyezik a valódi számlán lévő pénzzel, és ezt haza is utalják, addig valójában mind1, hogy van e valódi üzlet a kötések mögött.
Persze mint minden az informatikában, ez is kijátszható.

(#572) 3ngin33r válasza Dany007 (#569) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Elutaltam 100 EUR-t OANDA-nak. Ha sikerül megduplázni, akkor felmegyek 1000 EUR-ra. Én nem javaslom, hogy első éles számlán teljes összeggel próbálkozz, mert ha trükközik a bróker, akkor az az éles számlán lesz érezhető, a demo csak a beetetés. :)

A netet feltúrva a következő paraméterekkel utaltam elektronikusan:
Kedvezményezett megnevezése: OANDA Corporation
Számlaszám: GB06CHAS60924232282903
Bank neve: JPMORGAN CHASE BANK
Bank címe: N.A. LONDON
Bank országa: Egyesült Királyság
SWIFT kód: CHASGB2L

Közlemény:
John Smith 123456
New Account

Majd jelzek, ha sikeresen átért a csomag. Talán jövő hét péntekre már jóvá is írják.

th3 f0r3x tr4P3r

(#573) 3ngin33r válasza Fecdzo (#31) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Ez a "John J. Murphy - Analysis of the Financial Markets" bővebb, mint a Kecskeméti könyv? Mert ha igen akkor a Kecskemétit kihagynám. Most tartok a 87. oldalon és elég olvasmányos. :)

[ Szerkesztve ]

th3 f0r3x tr4P3r

(#574) Fecdzo válasza 3ngin33r (#573) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hááát, szerintem nem bővebb. Többnyire ugyanaz. Mintha úgy emlékeznék, hogy a gyertyaalakzatokat méllyebbre hatóan mutatja be. Régen olvastam már én is. Kicsit más a nyelvezet, de a megközelítés nyílván ugyanaz...

Szerintem a Murphy féle könyv ihlette a magyar írónkat is. ű

Most jut eszembe, hogy mintha a Murphy könyv leírná a csúcs-völgy analízist ez pedig a Kecskemétiben nincs benne.

fulekitrading.wordpress.com

(#575) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Oanda velem még nem köcsögölt. Van egy-két ismerősöm akinek szintén van náluk számla.

Kiemelném viszont, hogy a korábban említett lehetséges problémák a DEVIZABRÓKEREKRE általánosan igazak lehetnek. Az, hogy melyik cég, hogyan csinálja változik.

Az utóbbi időben sajnos Oandánál voltak malőrök pl a spreadekkel. Túl szélesek voltak. Erre viszont oda lehet figyelni.

Ha nem akarunk ilyen kockázati kitettséget akkor a deviza határidős kontraktusait tudom ajánlani, ott minden tuti, brókercég nem geciz**het. Viszont a nagy belső tőkeáttétel miat halmozott a kockázat és ott nem lehet pár száz dolcsival kezdeni, sokkal nagyobb az alapletét.

Szóval, valamit valamiért....de ez az élet minden területén így van....

fulekitrading.wordpress.com

(#576) Dany007 válasza 3ngin33r (#572) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm az infot!

100EUR? Akkor nincs alsó határ az Oandán ?:) Ez egész jó.
Én még mindig tartom magam a 2000$-hoz. Igaz, hogy nagy a tőkeáttét, de kis egységekkel kereskedni csak nagyon kis hasznot hozhat.

Furcsa ez a trükközés dolog = / Ezt azzal is megcsinálják aki 20 millát pumpál be? :S Csak mert nehezen tudom elhinni, hogy ilyen "trükközés" mellett ne pártolnának el az ügyfelek szép lassan...

(#577) Dany007


Dany007
veterán

Nem értem én ezt a chartot az Oandában...
Most ugye megindult a kereskedés megint, de már a pénteki adatokat se tudom visszanézni.
Maximális kicsinyítésen se látom a pénteki napot :S Elég nehezen kezelhető a dolog :S

(#578) Dany007


Dany007
veterán

Valamit nagyon nem értek....

Ezt nézzétek meg!

A chart szerinti aktuális érték valahol 0,7850-0,7855 között van félúton.
Bal oldalon peditg, a számszerűsített érték Sell: 0,7846 Buy: 0,7856 . A lényeg, hogy egyik érték se az, amit a chart mutat ! De miért nem?
Nem igazán értem, hogy különbözhet a kettő... Így mi értelme a chartot figyelni, ha veszek valamit és jóval alatta van a vételi ár, mint ahogy a chart mutatja ? :S

(#579) Fecdzo válasza Dany007 (#578) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez a spread miatt van...10 pont a spread ez még vagy hétvégi vagy pillanatnyi likviditási probléma. Ez a játék része...ja attól is lehet, hogy valamilyen hír kerül bejelentésre hamarosan. Akkor is kitágulnak a spreadek...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#580) Dany007 válasza Fecdzo (#579) üzenetére


Dany007
veterán

oh, köszönöm. Még szoknom kell a Oandát...
Mostanában le is fagyasztotta a Firefoxot... Hát mind1, remélem kitapasztlalom majd. Ha neked jó akkor nekem is jó lesz :)

Más... Ez a portfólió.hu ahonnan a könyvet rendeltem szállít rendesen? Csak mert semmilyen szállítási határidőt nem írtak. Kaptam visszaigazoló emailt, de semmi határidő nem volt benne. Nem is hívtak még...

(#581) Fecdzo válasza Dany007 (#580) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én ezt a könyvet nem portfoliotol rendeltem mert akkor még nem volt. Mást viszont már rendeltem tőlük. Az megjött egy héten belül. Nem adtak valami telefonszámot ahol mondjuk lehet érdeklődni, hogy most mégis hol tart a dolog? Bár szerintem nagyon ne aggódj...pláne ha utánvétes a dolog...

fulekitrading.wordpress.com

(#582) stangli válasza Dany007 (#580) üzenetére


stangli
senior tag

én azt mondom a portfolio.hu-s rendelésre, hogy várj 2napot ha nem szállították ki akkor hívd fel őket ezen a tel. számon [link]

(#583) Dany007 válasza Fecdzo (#581) üzenetére


Dany007
veterán

Na most jött meg 10 perce :) Kössz mindenkinek a segítséget.
Valójában nem aggódtam, csak szokatlan, hogy egy netes rendelésnél fel se hívják az embert.
És ha pont nem vagyok itthon? Vagy valami...
Na mind1, asszem elkezdek olvasni xD

(#584) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes a Saxos fazon, azóta se írt vissza. Se a problémám miatt, se az accountom meghosszabbítása miatt. Pedig direkt mondta még telefonon is, hogy lehetséges a demo account meghosszabbítása bármeddig, csak szóljak neki. De már vagy egy hete semmi...
Ez is furcsa... Szal sz.tem én végeztem a Saxoval... Remélem az Oanda jobb lesz.

(#585) Fecdzo válasza Dany007 (#584) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Van náluk (Oanda) online chat ahol sokkal gyorsabban választ kaphatsz a kérdéseidre...és nem kell hosszabbítani sem a demot....

fulekitrading.wordpress.com

(#586) Dany007 válasza Fecdzo (#585) üzenetére


Dany007
veterán

Értem :)
Viszont lenne egy személyesebb kérdés.
Csak annyi, hogy kaptál valami hivatalos papírt, hogy te náluk kereskedsz? Vagy csak annyi, hogy számlád van náluk és kész? Valami hivatalos, kézzel fogható része van a dolognak? Vagy minden online működik?

(#587) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Kíváncsi lennék, milyen előkövetelmény kell ahhoz, hogy valakit a portfolio "profi befektetőként" említsen?

Íme egy mail amit tegnap kaptam. Olvassátok el! Magáért beszél....

"Egy kis érdekességet mutatnék. A “Haszon” magazin Befektetési Versenyének állását.
A verseny röviden arról szól, hogy minden hónapban ki kell választani a versenyzőknek, hogy
mibe fektetik az év elején megkapott 10 millió forintjukat. Csak hónap végén lehet átrendezni a
portfóliót, abból gazdálkodnak, amit megteremtettek, vagy ami megmaradt. Az éve eleje óta folyó
verseny állása a következő (10mill kezdő tőke!) :
Szabó Ákos, Takarékban, privátbanki igazgató: +8,9%, 10 897 120Ft, ő az egyetlen pluszos
játékos
Bácsi Sándor, Buda-Cash, kereskedelmi ighely: -3,3%, 9 685 074 Ft,
Pillár Zsolt, Generali Alapkezelő, ig. tag: -13%, 8 862 069 Ft,
Miró József, Erste Bef., stratéga: -18%, 8 183 766 Ft,
Szűcs Örkény, Solar Capital, vezérigazgató: -41%, 5 907 192 Ft,
Szöllősi Ferenc, Dialóg Alapkezelő, vezérig.: -72%, 2 805 243 Ft,
A szakemberek átlagteljesítménye: -21%, 7 900 000 Ft."

Akkor feltenném a kérdést sokadszorra már itt a topikban....mi a fa**szt csinálnak az "profi befektetők" meg a kockázatkezelők, hm? :Y

Az összes jobban járt volna ha inkább bankba teszi....hát igen, az elmaradó haszon elvének durva példája.....és ő kezükben óriási tőke van :W

Bezzeg ha megkérdeznénk őket tuti azt mondanák, hogy ez csak játék...persze, persze...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#588) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Gyertya formációs érdekesség.....

Többször figyeltem már meg, hogy részvények esetében ha az előző naphoz képest réssel nyit felfelé a piac akkor először betölti a rést, utána eldől a valós irány....kivéve mizéria idején....otp rendszeresen csinált ilyet....3-5% instant haszon(persze tőkeáttét nélkül!)

fulekitrading.wordpress.com

(#589) 3ngin33r


3ngin33r
csendes tag

Megérkezett a pénz az OANDA-hoz. A bankom hétfő reggel indította el, és ma 16:45-kor írták jóvá. Szóval mától élesben tradelek! :) Alakzatok mennyire megbízhatóek Forex esetén? Volume info ugye nem nagyon van, csak annyi, hogy tudjuk mikor fedik egymást a nagy FX központok. Pl. tegnap EUR/USD páron, volt egy nagy felfutás, nagy volumennél 8-9 között. Utána 18-20 óra között észrevettem egy zászlót, azt hittem tovább fog menni fefelé, de ehelyett megakadt.

th3 f0r3x tr4P3r

(#590) amargo válasza 3ngin33r (#589) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Már egy ideje van demó számlám, és most elgondolkoztam, hogy egy élest is nyitnék, egy kisebb összeggel, bár lehet, hogy most a demón kellene kisebb összegre venni.

Mindenesetre a nyitás menetéről tudnál pár infót írni?
Küldték a szerződést levélbe? Vagy nem igazán értem ezt. Nameg a díjakat sem találtam még meg..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#591) Dany007 válasza 3ngin33r (#589) üzenetére


Dany007
veterán

Sok sikert! Remélem tájékoztatsz minket az eseményekről :) Kiváncsi vagyok hogy alakul.
Én még demózok pár hónapot az éles előtt. Nagyon kapkodok.
Láttam én is az eurusd emelkedést.
Szerintem itt a Fibonacci sorozatot kellett volna alkalmazni.
Mondjuk lehet ezt azért mondom, mert pont ott járok a könyvben :D
Viszont én AUD/USD-nél shortoltam még tegnap reggel asszem... Az emelkedő fázisban.
Aztán a mai napon jutottam el a Fibonacci részhez a könyvben, és kipróbáltam a grafikont az Oandában. És hihetetlen, de hajszál pontosan bevállt.
Egy jó ideig a 22,3% on ingadozott. Egy centivel se hagyta el azt. Jó nagy mínuszban is voltam :)
Aztán este felé elkezdett süllyedni majd átlépte a 38,2%-os határt, és pont ahogy a könyvben írták süllyedt a 61,8-as határig! El se hittem... Nehéz volt megállni, hogy ne szálljak ki idő közben, de bíztam a könyvben és hajszál pontosan addig süllyedt ahogy a könyvben volt írva. Aztán stagnált, na akkor már kiszálltam : )
Nagyon meglepődtem, hogy ennyire szabályszerűen mozog.
Mondjuk szerintem a zászlót elég nehéz észrevenni =/ Bár én még csak most kezdtem de nagyon...
Mindenesetre sok sikert! :)

Hja... az engem is érdekelne, hogy küldenek e valami szerződést? Vagy ilyesmit? Hogy egyáltalán van-e kézzel fogható hivatalos oldala az egésznek...

(#592) Fecdzo válasza 3ngin33r (#589) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A technikai elemzés mindenütt technikai elemzés....legyen az részvény, deviza, határidős kontraktus, árutőzsdei termékek....minden ami chartolható...

Az, hogy éppen nem ment egy alakzat....ilyen előfordul....tesztelj, vizsgálj és dönts a szerinted legjobban használható alakzatról....dupla toppok és aljak szépen mennek ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#593) Fecdzo válasza amargo (#590) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem kapsz papírt....de elvileg lehet igényelni....

fulekitrading.wordpress.com

(#594) Fecdzo válasza Dany007 (#591) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem nehéz a zászló....egyet fut az árfolyam fel vagy le (bár a felfelé futást preferálják) aztán oldalaz....ha ismered a támasz/ellenállások helyes berajzolását akkor nem is kell keresni az alakzatot csak berajzolod éa a kitörést tradeled...

fulekitrading.wordpress.com

(#595) ehandras


ehandras
csendes tag

Tudtok ajánlani USA-részvényekre egy jó elktrónikus brókert?
IB-kizárva ahoz most sok pénz kellene.
Kösz.

(#596) Integra


Integra
titán

érdekes

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#597) 3ngin33r


3ngin33r
csendes tag

OANDA-hoz a második utalásomat csütörtökön reggel indítottam és már péntek este 8-ra jóvá is írták. Gyorsabban ment, mint magyar bankok között. :)

Múlt hétről mik a tapasztalataitok? 0.6 % hozamot sikerült elérni. 7 stop loss, 6 take profit. Durván ingadozott az árfolyam, átszúrta a trendvonalaimat.

[ Szerkesztve ]

th3 f0r3x tr4P3r

(#598) vagamo válasza ehandras (#595) üzenetére


vagamo
őstag

Ezek közül talán tudsz választani, én még :U egyiket sem használom.
tdameritrade

Fidelity

Saxo Bank magyar

MB Trading

Mivel angoltudásom, nem zökkenőmentes, ezért kérlek írd majd meg, hogy melyik a legkedvezőbb! :B

Erre esetleg tud valaki valamit + írni?

Aki használja az SDU-t!

Segítsetek kérlek, van pár problémám vele! De előre le kell szögeznem nagyon hasznos program!!!

-Be lehet állítani valahogy, hogy ne az összes részvény, befektetési, határidős.... dolgok jöjjenek le, hanem csak a nekem érdekes adatok.

-Az nem tudom, hogy már sikerült e megoldani, hogy ne csak 2007-től jöjjenek le az adatok, vagy ez a hiba javítás a köv. verzióra marad a real adatokkal együtt.

-Tegnap mikor letöltöttem az adatokat, 2008.11.08-as napi kereskedést is jelzet ami megegyezett a Pénteki nap adataival, ma még nem frissítettem, nem tudom, hogy ez normális e olyankor, mikor nincs is kereskedés.

Gondolom először a Historikus adatokkal kell kezdeni, dátumot beállítani, a pipákat mindkét rublikában elhelyezni. Mután mindent letöltött SDU_intraday és a SDU_daly adatbázisokat kell betölteni! Sorrend mindegy? Mikor ezzel is megvagyunk a MAi napot kell frissíteni!

Jó csinálom? Az előbb leírtak az első használatra értem. Gondolom utána elég már csak a Mai napot frissítgetni, mikor elindítom?

Amiquote-az mire is való pontosan?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#599) Dany007 válasza 3ngin33r (#597) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem kezdetnek jó :) Lehet, hogy rosszl állapítottad meg a stop loss szintet?
Amúgy idegileg milyen érzés?

(#600) Danoob válasza 3ngin33r (#597) üzenetére


Danoob
csendes tag

Egy hét még önmagában nem sokat mér, de hozzám képest kifejezetten jó heted volt :)

Nálam az eredmény az önbizalmam alapos visszaesése és -1%,de úgy hogy közben volt sokkal lejjebb is és utólag visszatekintve borzalmasan rosszul csináltam rengeteg dolgot. Szóval örülj a hat tizedednek :D

Igazából inkább annak örülnék, ha végre lenne időm nekiesni a metatradernek kevésbé felületesen, de az nem tudom mikor lesz. Meg adatom is csak májustól van, nem tudom miért és hogy hogy kéne tölteni hozzá.

szerk... ööö...izé, ez neked már valódi pénzzel ment?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.