Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Integra válasza Fecdzo (#500) üzenetére


Integra
titán

szerintem a média túllihegte, ha észnél van ez a sok fasz meg szenzáció hajhász barom, akkor messze nem ez lett volna.
de azt hiszem hogy a globális média jelentős befolyásoló tényező lett, de mondom inkább úgy, hogy most már végleg megerősödött bennem az a vélemény, hogy bármilyen hír pillanatokon belül megjelenik a föld túloldalán is és ezt most már bele kell kalkulálni. az információ áramlás sebessége jelentősen befolyásolja a piacot. nézd meg, egy nap bezuhan, úristen, 1929 van, persze nagy és hangzatos duma, a sok riporter majom nem győzi szajkózni, persze hogy ez lesz sokaknál. aki meg próbálja a normális hangnemet tartani, azt lehülyézik a vészmadarak. (lásd poltopic, kész felüdülés az a sok bohóc ott).

végülis ez volt az első ilyen példa, de ez talán méginkább ilyen lesz legközelebb, ha ezt a befektetők figyelmen kívül hagyják legközelebb is.
mert lesz legközelebb is. most majd kezdődik a lufifújás megint. aztán majd pukkan megint. ahogy a mértéktelen prémium osztást olvasom, az usában semmi sem fog változni.
mondjuk kérdés, hogy az államosítás vajon a jövőre nézve, hogy fogja ezeket befolyásolni. én személy szerint nem kergetek illúziókat, hiába a hatalmas állami tulajdon a bankoknál most, ugyanúgy nyomni fogják a kisded játékokat.

szerintem biztos, hogy a nagykutyák döntötték be előre megtervezve az egész piacot. a piac generálta részben, de ezek tudták, hogy mit csinálnak. az egész tőzsde az ő játszóterük, így keresnek pénzt. az olajkitermeléshez, az új mezők feltáráshoz irdatlan pénzek kellenek, ezt nem szívesen fizetik zsebből, hát most megkeresik. a 150 dolláros olajár sem a véletlenért lett. már ekkor lehetett tudni, hogy nagy baj lesz, csak akkor mindenki az olajár miatt rinyált. aztán megjelentek az első olajárzuhanásra figyelmeztető hírek és nem sokkal rá már borult is a bili.
nem hülyék ezek. csak mi szívjuk meg mindig:)
ez nem rólunk szól, mo kis ország, köze nincsen a globális piachoz, mi csak jól beszoptuk a nagykutyák farvizén...
na meg a sajátos politikai helyzetünk is rárakott egy lapáttal.
ha ezt most nem tanultuk meg, akkor nem tudom, hogy lesz e még második lehetőségünk ilyen könnyen megúszva az egészet... és megint nem kergetek illúziókat, nem hiszek abban, hogy bármi változás lenne a politikában.. a kormány lúzerkedik, a jobboldal megy 8ik éve a monnyonle-t szajkózza.
balfaszok mind

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.