Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) gtasystem válasza Gh0sT (#950) üzenetére


gtasystem
őstag

na igen..nekem is jó lesz az a kis 1,3150-1,3100 közötti 50 pontocska.. :) így délelőttre nem rossz az.. ;)

3ngin33r olyan nagy korrekció talán pénteken esetleg..de még az is kétséges..a 30 perces jó ötlet..pláne ha még egy 4órást is melléraksz..sztem ezzel így többre mész mint az 5percessel..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#952) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Lenne egy merész kérdésem.
Mi lenne, ha játszanánk egyet? :) Demo számlás kereskedés egy előre meghatározott platformon előre meghatározott időintervallumon, rögzített devizapárokon. Mondjuk 1000 egység indulótőke és 1 hónapos kereskedés. Ki mire viszi ezalatt az idő alatt?! Összevetnénk a stratégiákat, meg lehetne beszélni, hogy ki mikor és milyen jelzések alapján kötött. Hibákat, jó ötleteket keresnénk. A számlákat mindenki egyénileg kezelné, de mondjuk megtekinthetőek lennének bárki által. A kezdők sokat tanulhatnának a profiktól és talán az újoncok is felvethetnének jó gondolatokat.
Vélemény?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#953) gtasystem válasza Gh0sT (#952) üzenetére


gtasystem
őstag

kitűnő ötlet.. :) az egy gond vele hogy mi van azzal aki nem demón kereskedik? annak ez a hónap kiesés lenne.. :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#954) Fecdzo válasza Dany007 (#948) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát az addig felgyülemlett hírekre csak akkor tudnak reagálni ha kinyit a piac. Teljesen logikus és így is van. Eléggé befolyásolhatják. A hírek több 10 pipes (40-80 vagy még több) mozgást tudnak generálni akár EGYETLEN mozgásban.

Vannak akik erre mennek. Forexen sokkal nagyobb a sikere a hírekre való kereskedésnek mint részvényeknél.

fulekitrading.wordpress.com

(#955) Fecdzo válasza 3ngin33r (#949) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Lehet biztosabb jelet kéne nézned. Az MACD kereszteződés olyan mintha két exponenciális mozgóátlagot használnál. Inkább a negatív és pozitív tartományt figyeld a kereszteződés csak momentum kimerülésre figyelmeztessen.....sztem jobban jársz...

fulekitrading.wordpress.com

(#956) Gh0sT válasza gtasystem (#953) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én azt javasolnám, hogy nyisson mindenki egy demo számlát aki játszani szeretne. Ezzel talán a profik is nagyobb mozgásteret kapnak. Nem kell megosztaniuk a nagyon nyerő és szupertitkos stratégiájukat, amit az éles számlán alkalmaznak, hanem csöpögtethetik az információt olyan ütemben, ahogy szeretnék.
Az indulás dátumát 2009.01.01-re tenném és 2009.01.31-ig néznék az eredményeket.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#957) Fecdzo válasza Gh0sT (#952) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ötletnek jó...de mivel előjöttél ezzel a javaslattal ezért nem írom most be azt a pár stratégiát amit beakartam ma reggel adni a népnek, hogy próbálgassa... ;)

Nem sajnálom mástól a szuper titkos stratégiákat :K

Benne is lehetek akár....még meggondolom ;) ;]

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#958) Fecdzo válasza Gh0sT (#956) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Pont szilveszterre?? :DDD Fel kell még akkor ocsúdnom a gyönyörből...

fulekitrading.wordpress.com

(#959) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Javaslataim összegezve:
Kereskedési platform: Oanda (azért Oanda, mert ez a JAVA miatt több platformon és proxy mögül is elérhető) természetesen mellé használható bármilyen egyéb platform, de a kötés Oandán történjen.
Kereskedés ideje: 2009.01.01-2009.01.31
Devizapárok: legalább 3 devizapár, közös konszenzus alapján
Induló tőke: 1.000 USD
Tőkeáttét: legyen választható, vagy szabályozzuk?
Hirtelen ennyi...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#960) Gh0sT válasza Fecdzo (#958) üzenetére


Gh0sT
addikt

Amíg józanodsz, addig fog a mezőny elhúzni. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#961) gtasystem válasza Gh0sT (#959) üzenetére


gtasystem
őstag

egyetértek az oanda platform-al, tőkeáttét legyen választható..mivel lehet havi vagy napi bontást is kérni, és egyszerűen ellenőrizhető, záróidőpont január 31.-e. eddíg oké..

legtisztább egy százalékos teljesítménymérés a januári hónapra.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#962) Fecdzo válasza Gh0sT (#959) üzenetére


Fecdzo
senior tag

1000 dolcsi még reális is. Szerintem ne korltozzuk a tőkeáttételt, hiszen amikor számlát nyit valaki mindig inkább a nagyobb tőkeáttétet használja.

A devizapárokat is fölösleges korlátozni. Mindenki azt trédel amit akar. Nem pont az lenne a lényeg h a saját stratégiát és stílust mutassuk be?Így életszagúbb is a dolog.

Viszont. 1 hónap. Az akkori eredményekre is csak úgy szabad tekinteni mint egy forward tesztre. Ha kiöjön valaki és meg százszorozza a számáját, garantálom h élesben nem fogja... ;] még... ;)

Itt inkább arra akarnám felhívni a figyelmet, hogy nehogy valaki full tőkeáttéttel benyissa majd a pozikat éles számlán, merthogy úgyis majd a valaki stratégiája által meghatározott irányba megy az ár...!!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#963) Fecdzo válasza Gh0sT (#960) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Kívánom, hogy húzzatok el tőlem és azt az éles számlán a jövőben a Ferrarira vagy Lexusra költsétek! :R

fulekitrading.wordpress.com

(#964) gtasystem válasza Fecdzo (#962) üzenetére


gtasystem
őstag

"Ha kijön valaki és meg százszorozza a számáját, garantálom h élesben nem fogja... ;] még... "

én pont ezért favorizálom inkább az élesben kereskedést..a demó és a live ég és föld..viszont ha azt nézzük hogy 5%-95% az arány a nyereséges és a veszteséges traderek között akkor aki erre nyit éles számlát annak pont 95% az esélye hogy el fogja bukni.. ;) és arra $1000 sok..én inkább valamilyen elviselhető 'tanulópénz' mennyiséget javaslok..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#965) Fecdzo válasza gtasystem (#964) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Elvileg 3-an már tuti benne lennénk. Szóljak Álmos kapitánynak h beszáll e? :DDD

Jó az az 1000 dolcsi. Viszonylag reális....a 10000 lenne irreális kezdőknek....Vannak brokicégek akik minim accountra még nagyobb jutalékot számolnak. Bár Oanda nem...1 dollárt vagy eurot is belehet nyitni... ;)

Fontos a fokozatosság! Elkezdjük itt, majd ha elég tökösek lesztek akkor folytathatjuk élő számlán is ;]

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#966) gtasystem válasza Fecdzo (#965) üzenetére


gtasystem
őstag

nem érted.. én éles számlát javaslok nem demót..és szerintem elbukni sok az $1000.. :)

ki az az álmos kapitány? :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#967) Gh0sT válasza gtasystem (#966) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szvsz kevesen mernének éles számlát nyitni akármekkora összegről is legyen szó, de majd meglátjuk, hogy mit mondd a többség.

Tény, hogy a demoval teljesen másképp kereskedik az ember, de inkább tanuljon mindenki azon, aztán ha megy, akkor csinálja élesben. Esetleg lesz külön játék éles és demo kategóriában is. :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#968) gtasystem válasza Gh0sT (#967) üzenetére


gtasystem
őstag

majd meglátjuk..de csak itt az elmúlt 2 hétben volt pl wind_ aki beregisztrált élesben..meg Dany007 is nemrég még a barátnője pénzéről beszélt.. ;) szóval lehet hogy volna kereslet az élesre is.. :) de mondjuk ésszerű keretek között..januárig kiderül

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#969) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Na, Álmos nem jön, de figyel és olvas... ;)

Majd addigra kiderül. Meg ha lemegy az is kiderül mennyire segíti elő a fejlődést...valszeg talán egy picit jobban.

fulekitrading.wordpress.com

(#970) gtasystem válasza Fecdzo (#969) üzenetére


gtasystem
őstag

na ez megnyugtató.. :) mondjuk én személy szerint kirk kapitánynak jobban örülnék de hát ez van.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#971) 3ngin33r válasza Gh0sT (#950) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Merészen be is buktam. Tényleg trendnek néz ki, ami talán ki is törhet ebből a nagy trading range-ből. El is indítottam reggel egy longot 1000 egységre, ami 210 pipset hozott 1,34 felett. Most újabb beszállási pontra várok talán egy fibo szintre korrigál az árfolyam, és folytatja felfelé.

th3 f0r3x tr4P3r

(#972) 3ngin33r válasza gtasystem (#966) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Demo számlát én se javasolnám versenyre, jobb élesben. Szerintem elég lenne, a pontos összegek ismerete nélkül vezetni, ki hány % nyereséget termelt egy adott időszakban, és persze milyen stratégiával érte el azt.

th3 f0r3x tr4P3r

(#973) Dany007 válasza gtasystem (#968) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe. hát ez az.
Sajna nekem nincs fölös 200.000-em "jáccani" élesben.
Még mindig gyakorlás szintjén vagyok... Egyik nap plusz 300, másik nap mínusz 500... elég össze vissza. Még mindig az érzelmi részével van gond... Jók a meglátásaim, összejön egy kis profit, aztán mondom na akkor hagyjuk mára. Aztán eltelik 10 perc, és azon kapom magam, hogy megint keresgélem az alakzatokat, nézem a gyertyákat, húzom a trendlineokat stb... És persze ilyenkor már csak még egy kicsit keressünk, aztán elkapkodom, elbukom... Onnantól indul a lavina...
Szal összeségében nem akarnék ennyi pénzt kockáztatni ilyen kevés gyakorlattal és tudással.

Mellesleg sz.tem a tőkeáttét mértéke mind1, elvégre ha valakinek rossz a stratégiája akkor arányaiban többet fog veszteni, illetve nyerni.

(#974) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Na, most vagy nagyon ki fogok stoppolódni mind az 5 long pozimmal, vagy kasza lesz délután. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#975) Gh0sT válasza Gh0sT (#974) üzenetére


Gh0sT
addikt

Már csak 4, egy TP megvolt. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#976) Dany007 válasza Gh0sT (#975) üzenetére


Dany007
veterán

hehe eur usd ível fölfelé, lehet h napi csúcsot dönt...

(#977) gtasystem válasza Dany007 (#976) üzenetére


gtasystem
őstag

elvileg most jön a korrekció.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#978) Gh0sT válasza Dany007 (#976) üzenetére


Gh0sT
addikt

2 TP megvolt és már a stopokat is behúztam nyerőbe. :D Most már csak ülök és élvezem a helyzetet. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#979) gtasystem válasza Gh0sT (#978) üzenetére


gtasystem
őstag

csípné a csőröm ha zuhanna 1-et 1,3000-ig.. :)
talán 16,00-kor lesz valami..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#980) Dany007


Dany007
veterán

Így van, én meg longba álltam... szívom is azt a korrekciót. De áttörte a 2 napi maxot, bízom benne, hogy megy az még feljebb is...

(#981) Gh0sT válasza gtasystem (#979) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem fog. :) Nem szabad zuhannia. ;)
Kivételesen most egészen jól építettem fel a pozíciómat. 5 long és abból 3 elérte a profitcélt a maradék kettő is plusszal fog zárni, akármi lesz. A 4%-os napon belüli hozam meglesz. Így kell zárni a hetet! :) Mondjuk megkönnyíteni a helyzetemet, ha nem szakadna melóhelyen folyamatosan a net.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#982) gtasystem válasza Gh0sT (#981) üzenetére


gtasystem
őstag

majd 4-kor meglátjuk.. ;) mondjuk az igaz hogy rossz hírek jöttek a $-ra de péntek is van.. :) majd kiderül..
a szakadós net az tényleg nem jó..elvileg csak vezetékes tuti adsl ami jó..és ez tényleg így van ha sok pénzről van szó..
na lehet hogy megindult ahogy nézem.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#983) Dany007 válasza gtasystem (#982) üzenetére


Dany007
veterán

meg hát, megindult lefelé :D Megint nem tudtam hogy hol a határ....

(#984) Gh0sT válasza gtasystem (#982) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nah, inkább zártam manuálisan. Az egyik stopom aktiválódott amíg szakadtam, a másikat inkább mentettem még pluszban. Ez az 1.34 lehet hogy csak jövő héten lesz meg.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#985) gtasystem válasza Gh0sT (#984) üzenetére


gtasystem
őstag

na én csak most zártam..52,5% :) (ma) úgyhogy egész jó hetem volt.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#986) Gh0sT válasza gtasystem (#985) üzenetére


Gh0sT
addikt

Úristen, mekkora tőkeáttéttel? :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#987) gtasystem válasza Gh0sT (#986) üzenetére


gtasystem
őstag

1:50

a vicc az hogy ez még mindíg nem ér annyit mint a tegnapi 35% mínusz.. ;) de öszességében jó a hét. ilyen nap kellene 100-200 egymás után és oké vagyok.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#988) Gh0sT válasza gtasystem (#987) üzenetére


Gh0sT
addikt

Éles számlán? Magyarán ma másfélszerezted a tőkét? Minden egységet bekötöttél?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#989) gtasystem válasza Gh0sT (#988) üzenetére


gtasystem
őstag

mindíg a napi kezdőhöz nézem..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#990) Gh0sT válasza gtasystem (#989) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha agyonütnek akkor sem értem. A napi nyitó egyenleghez nézed? Számszerűsítve: reggel volt 1000 USD-d, most meg van 1500?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#991) gtasystem válasza Gh0sT (#990) üzenetére


gtasystem
őstag

pontosan.
jó esetben így reagálok a veszteségekre.. :) de mondom még ez is kevés, maximum hétfőn vagy kedden leszek ott ahol csütörtökön voltam..2-őt 3-at előre 1-et vissza.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#992) Gh0sT válasza gtasystem (#991) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor viszont egy pozin iszonyat sokat is bukhatsz, ha jól értelmezem. Stopot állítasz be? Maximum mennyit bukhatsz egy pozin?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#993) gtasystem válasza Gh0sT (#992) üzenetére


gtasystem
őstag

amennyi a stop annyit. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#994) 3ngin33r válasza gtasystem (#993) üzenetére


3ngin33r
csendes tag

Eléggé szerencsejátéknak hangzik ekkora tőkeáttétellel kereskedni, mi lesz ha zsinórban buksz? 1:50-nél már simán jöhet margin call. Nekem volt már olyan, hogy 8-10-szer egymás után ellenem ment az árfolyam, ami már statisztikailag is valószínűtlen.

A napi mérleg nálam +0.2% a heti -7.3%, még van hova fejlődnöm :D Mellesleg ezzel a stratégiával hosszabb távon hány %-ot hozol átlagban havonta/évente?

th3 f0r3x tr4P3r

(#995) gtasystem válasza 3ngin33r (#994) üzenetére


gtasystem
őstag

az 1:50 az még egy visszafogott tőkeáttét..mi lenne veled 1:500-on.. (asszem a CMS-nél van)..
a forex sokban hasonlít a szerencsejátékhoz.. ;)

hát -7-ről tényleg van hová.. :) állítólag januárban verseny lesz vagy mi..
majd ha lesznek éves statisztikáim beposztolom ide oké? :) de minden stratégia csak annyira jó amennyire jól használják.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#996) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Na látom azért mennek a kötések.... :)) helyes!
Ne felejtsétek el, hogy trendben minden stratégia működik!Csak az irányt kell eltalálnod! Csapkodós piac kinyírja az embert ;)

Ha már itt tartunk...311 pip nyerő másfél nap alatt...az % csak tőkeáttétel kérdése... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#997) Fecdzo válasza gtasystem (#995) üzenetére


Fecdzo
senior tag

500-as tőkeáttét fölödleges és értelmetlen...idő kérdése mikor nullázza le ott a számlát az ember...500-as tőkeáttétnél megnézem ki az aki trendet követ...max pár pip a target...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#998) Fecdzo válasza gtasystem (#987) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Benyitottad az egész tőkéd? ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#999) gtasystem válasza Fecdzo (#997) üzenetére


gtasystem
őstag

-hát pont ez az hogy nem mindenki trendkövető.. ;)
egyébként a magas tőkeáttét a profiknak van kitalálva.. ;) ezért olyan veszélyes vele kísérletezni..és csak atombiztos módszerhez ajánlott..

-nem, csak annyit nyitottam be amennyire biztos volt a dolog.. ;) de hozzáteszem ilyet csak extrém esetekben csinálok ;) általában elvagyok a napi 5-10%-al..fölöslegesen nem stresszelem magam.. :)

-311 pip 1,5 nap alatt pipec.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1000) Fecdzo válasza gtasystem (#999) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Dehogy a profiknak van kitalálva! A merket makereknek van kitalálva....gyorsan elfüstöli az ember a számláját ők meg megkeresik magukat vele....persze jobb az ha többen csendben hozzák nekik a profitot....az össze brokicég aki nem ECN broker az market maker.....ők meg azt csinálnak a spreaddel amit akarnak....pici pip skalpok behalnak....pláne ha 500-as tőkeáttéttel nyit valaki pozit(rengeteg unitot vagy lotot köt be, látnak ők mindent és lehet h még a stratégiád is tudja- ha automata-)....nameg csábítják vele a kuncsaftokat...ennyi...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.