Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) swoody


swoody
senior tag

Lehet hülye kérdés de Stochastic-ba minek van a signál vonal? Mit jelez?

Amik alapból benne vannak MT4-be indikátorok azokat nem lehet változtatni? mert nem találom azokat.

[ Szerkesztve ]

(#1852) swoody


swoody
senior tag

Ohhhhhhhh. :)
Közbe jájöttem nincs értelme írogatni meg másolgatni az indikátorokat.
MT4-be csak ráhúzom az egyik indikátort a másikra és müködik.

[ Szerkesztve ]

(#1853) Fecdzo válasza swoody (#1851) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha megleszu a könyv még az is benne leswz, hogy hogyan kell kiszámolni... ;)

Amúgy ha jól emlékszem akkor a signál vonal az a k% és a %d értéknek a mozgóátlaga...

azért van , hogy kereskedési jelzést adjon....persze attól függ mire használja az ember...

fulekitrading.wordpress.com

(#1854) RussoS válasza Fecdzo (#1850) üzenetére


RussoS
csendes tag

Mindenki másképp vélekedik a dolgokról...
Nekem nincs szükségem rá, a fejemben rendezve van a tudás sztem....
Egyedül az alakzatokat nem ismerem fel mindig, meg nem bízok bennük annyira... de arra ott van megannyi oldal, ami segít felfrissíteni.

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1855) Dzoli válasza swoody (#1852) üzenetére


Dzoli
tag

Bakker. Tényleg, a navigátor ablakból ki lehet húzni és ráilleszteni a másikra. :))
Eddig mindig a Beszúrás/Indikátorok menüből tettem hozzá, úgy meg külön ablakot nyit neki.
Hiába no. Mindig tanul valami újat az ember. Köszi. :C

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1856) swoody


swoody
senior tag

Hogyan tudnám megcsinálni,hogy a 20 és 40-es sáv más szinű legyen?

Dzoli :K Helyes tanulj csak. :)

(#1857) Lali87


Lali87
csendes tag

Hali!

Tud nekem valaki vélemény mondani Hunforex(www.hunforex.hu)-ről. Ha valaki használta már a szolgáltatásai, akkor kíváncsi lennék hogy bejött-e neki? Egyébként, az hogy lehet hogy 100$ el lehet kezdeni, mert én amit néztem(főleg külföldit) ott 10000$-nál nem nagyon volt kevesebb a beugró.

(#1858) Dzoli válasza Fecdzo (#1853) üzenetére


Dzoli
tag

A stochasticot én is szeretem. Nagyon jól azonosíthatók vele a fordulók, és a jó beszállási pontok.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1859) swoody válasza Dzoli (#1858) üzenetére


swoody
senior tag

Ugye a 2. függőleges vonal short-ra vonatkozik?
Mégn em vágom annyira.:)

Egyébként ezeket a vonalakat te húzgáltad?
Hogyan lehet megoldani azt ami neked is írja,hogy 1,2,3,4 vonal milyen színű és mennyi az értéke?

[ Szerkesztve ]

(#1860) Dzoli válasza swoody (#1856) üzenetére


Dzoli
tag

ADX tulajdonságok: Szintek fül alatt állítható a szín

Lali87 Magyar szolgáltató felejtős szvsz. Jelent az APEH-nak, adózni meg elég szarul kell utána magánszemélyként. Közvetlenül szerződj az FXPro-nál. Nem túl bonyolult, csak a bankszámlakivonatod, és a személyid scannelt képét kérik. Fél nap alatt kész az éles számlád. Ha meg csak demózni akarsz, ahhoz nem kell semmi, csak töltsd le a Metatradert, és valótlan adatokkal nyiss egy számlát.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1861) swoody válasza Dzoli (#1860) üzenetére


swoody
senior tag

Azt tudom de nekem csak az kéne,hogy a 20 és 40 es vonal színe változzon.
Remélem holnap eltudok kezdeni demo-zni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1862) Dzoli válasza swoody (#1861) üzenetére


Dzoli
tag

Azt írtam. Vagy nagyon nem értjük egymást. :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1863) swoody válasza Dzoli (#1862) üzenetére


swoody
senior tag

Igen.De nekem mellette van még 2 vonal amire szükségem van és annak a 2 vonalnak nem akarom megváltoztatni a színét. :)

(#1864) Dzoli válasza swoody (#1863) üzenetére


Dzoli
tag

Ez már extra igény.
Húzz rá egy másik ADX-et, kapcsold ki a grafikonjának vonalait, és a szint vonalakat rajzolja meg más színnel.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1865) Dzoli válasza swoody (#1863) üzenetére


Dzoli
tag

Jobb ötletem is van: :DDD
Simán rajzoltass egy egyenest az ADX ablakába azokra a szintekre, ahová más színű vonal kell. A helyzete akkor is változik majd, ha változtatod az ablak méretét. :))

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1866) Fecdzo válasza Lali87 (#1857) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ne foglalkozz magyar cégekkel....többségében újak még...Oandát szoktam első körben ajánlani mindenkinek mert a legjobb spreadekkel ők rendelkeznek. Viszont a chartolás az eléggé limitált náluk. Nyiss egy demo számlát és nézd meg hogy tetszik.

Mt4-es brokik közül interbank fx, MB trading, alpari...a választott brókermél itt is demozhatsz.

Sehol nem kell 10000$ forex számlanyitáshoz! Ha akarod akkor pl Oandánál 1 euroval is nyithatsz számlát. Vagyis egészen pontosan ECN brókereknél van ilyen limit. Annak is megvannak az előnyei/hátrányai de ez más tészta még....A többi bróker (és a többség) úgynevezett market maker...

fulekitrading.wordpress.com

(#1867) Sztrixi78 válasza Fecdzo (#1866) üzenetére


Sztrixi78
csendes tag

Fedzo! Az előző hozzászólásodban megjelölt brokicégek közül valamelyiknél nem tudod van olyan lehetőség, hogy pár hetes-hónapos időre le lehet kötni az ideiglenesen nem használt pénzt ?

Ha nincs ilyen szolgáltatásuk, akkor nem tudsz/tudtok olyan külföldi bankot, ahova érdemes lenne "átmenteni" a devizát ?(megbízhatóságra gondolok)

(#1868) Fecdzo válasza Sztrixi78 (#1867) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A megmaradt devizát akarod lekötni?
Arra én oandát szoktam ajánlani. Minden nap este 10kor jóváírják az adott devizára érvényes betéti kamatot a fennmaradó szabad pénzre ami a számlán van...

fulekitrading.wordpress.com

(#1869) swoody válasza Dzoli (#1865) üzenetére


swoody
senior tag

Szép volt. :)
Köszi.

(#1870) Sztrixi78 válasza Fecdzo (#1868) üzenetére


Sztrixi78
csendes tag

"A megmaradt devizát akarod lekötni?" -valami ilyesmi, pontosabban a pénzemet szeretném menteni, mert a magyar bankokban már nem bízom ! Ezért keresek egy olyan "pü-i szolgáltatót", ahol az adott devizát és HUF-ot szabadon oda-vissza tologathatom,- ahogy a szükség diktálja, de egy minimális kamatot adnak azért, hogy ott áll a pénz, de nincs kereskedési kötelezettség a számla nyitásának !...még nem akarok élesbe kereskedni, viszont ha már átpakolom a pénzem, nem akarok később megint egy másik brokinál számlát nyitni a majdani tőzsdézésnek ! ....habár ahogy a különböző fórumokat olvasom, úgy vettem ki, hogy a tőzsdézők többségének kb. 3-5 külföldi bankszámlája van !
....na meg a család pár tagjának is keresni kell valami hasonlót, de ők nem akarnak idővel tőzsdézni :-)

(#1871) Fecdzo válasza Sztrixi78 (#1870) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Meg kell nézni, meg rá kell kérdezni, hogy melyik broki hogyan fizeti a kamatokat. Oandát ezért ajánlom...tapasztalat. Percre pontosan jóváírják neked ami jár. Nincs számlavezetési díj és nyitási díj. Nem vagy sehol kötelezve arra, hogy kereskedj. Én csak Oandánál kereskedek mt4-et meg ninját elemzésre használom manapság. Ha meglesz amegfelelő broki(finnyás vagyok ezen a téren) akkor egy vagy 2 mt4-es broki még számításba jön (automatizálás). Viszont ha kamatról van szó akkor csak oanda....ez az én véleményem mert nagyon jók és pozítív tapasztalataim vannak velük.

fulekitrading.wordpress.com

(#1872) swoody


swoody
senior tag

MT4-be valaki magyarázza el a vétel/eladást.Köszi.

(#1873) Kraptor válasza Sztrixi78 (#1870) üzenetére


Kraptor
őstag

Csak 1 magyar bank van:) Még ha hülyén és hihetetlenül hangzik is M.o-on tevékenykedő nagy bankok profitot termeltek tavaly sőt némelyik még Q1-ben is...ezek nem mondhatók el a "nyugaton" lévőkről:)

(#1874) Gh0sT válasza Fecdzo (#1871) üzenetére


Gh0sT
addikt

Oandánál visszautalási díjat kell fizetni ha jól tudom, kivéve talán a Paypal-os megoldásnál.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1875) Gh0sT válasza swoody (#1872) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha shortolsz, akkor eladsz, tehát sell. Az árfolyam csökkenésére vársz.
Ha sell, akkor a TP kisebb, az SL nagyobb, mint a jelenlegi árfolyam.

A long, akkor veszel, tehát buy. Az árfolyam emelkedésére vársz.
Ha buy, akkor a TP nagyobb, az SL kisebb, mint a jelenlegi árfolyam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1876) Dzoli válasza swoody (#1872) üzenetére


Dzoli
tag

Egy demó számlával túl sokat nem bukhatsz. Próbálkozzál! :)
Először talán: View (Nézet)/Languages/Hungarian, és talán úgy már kicsit könnyebb lesz minden. Az én verzióm legalábbis tud magyarul. :DDD

Bróker függő, hogy mekkora lehet a legkisebb stop és profit szint eltérése a pillanatnyi ártól. Nekem nem hagy 50-nél közelebbi értéket állítani. Egyébként azt írja megbízás küldésekor, hogy érvénytelen S/L T/P szint. Hogy mi legyen az alapértelmezett kötés egység (Volume), azt az eszközök/beállítások/kereskedés fülnél tudod változtatni.
Sell (eladás) Arra számítasz, hogy csökkenni fog az érték, és olcsóbban tudod majd visszavenni. SHORT

Buy (vétel) Arra számítasz, hogy nőni fog az érték, és drágábban tudod majd eladni. LONG

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1877) Gh0sT válasza swoody (#1872) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kézzelfoghatóan: EUR/HUF-on, mert az testhezálló. :)

Most éppen 310,03 HUF-ot kell fizetni egy EUR-ért. Ha szerinted a forint tovább gyengül, magyarul többe fog kerülni egységnyi EUR, akkor buy (long) pozíciót veszel fel. Az EURHUF charton ez úgy nyilvánul meg, hogy emelkedésnek kell következnie. Azt mondod mondjuk, hogy 315-ig gyengül a forint, tehát a TP szintedet 315-re teszed. De nem akarsz elszállni, ezért berakod a a stoppodat is mondjuk 305-re.
Buy - Long = TP nagyobb mint 310,03, SL kisebb mint 310,03

Ha szerinted erősödni fog a forint, akkor shortolsz. Shortnál a sell gombra böksz és azt várod, hogy a HUF mondjuk elmegy akár 300-ig is, tehát a TP szint 300-nál lesz, az SL pedig 315-nél mondjuk. Ilyenkor a charton lefelé indul meg az árfolyam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1878) swoody


swoody
senior tag

Köszi a válaszokat.
De igedesitő ez a sl és tp beállitás. :)

(#1879) swoody válasza swoody (#1878) üzenetére


swoody
senior tag

Rendesen izgulok. :)
Ezzel a volume-val nem vagyok tisztába.
EURHUF-nál spread 700 körül.Az azt jelenti előbb 700 pip elmozdulás kell,hogy egálba legyek mielőtt jönn a haszon?

[ Szerkesztve ]

(#1880) Fecdzo válasza swoody (#1879) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez a forgalmat jelzi az adott gyertyára. Minnél nagyobb a forgalom annál szignifikánsabb egy-egy jel. Bár forexen ez annyira ne mérvadó.....inkább részvényeknél...

Megjött már a könyv? ;)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1881) swoody válasza Fecdzo (#1880) üzenetére


swoody
senior tag

Hétvégén volt nem is foglalkoztam vele.
Valószínűleg lehet megveszem pesten.
Azért még mindig szeretnék látni egy képet a könyvből (MACD) leírás. :) Írtátok,hogy konyha nyelv de kinek mi. :)

(#1882) Fecdzo válasza swoody (#1881) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Idézek:

"Az MACD az egyik legfontosabb trendkövető indikátor, ezért elsősorban a trend felismerése után, annak megerősítésére használjuk. Önmagában viszonylag későn jelez, de ekkor annál biztosabban. Ez az indikátor három mozgóátlag divergáló és konvergáló mozgását tükrözi, de ezek közül csak 2 vonal kerül ábrázolásra, az egyik az MACD, míg a másik az ugynevezett signal vonal. Az MACD vonal kiszámítása két exponenciális mozgóátlag (EMA) segítségével történik. Általában a záróárak 12 és 26 periódusú (itt napot ír és ez zavaró lehet ugyan ezért periódusként hivatkozok rá) exponenciálisan súlyozott mozgóátlaga.....

Kereskedési jelzések:
Amikor az MACD a signal vonal alá esik eladási jelzést ha pedig fölé akkor vételi jelzést kapunk. Azonban a hagyományos megközelítés csak akkor helytálló ha az MACD vonala és a signal vonala messze a 0 vonal fölött vagy alatta kereszteződik....."

fulekitrading.wordpress.com

(#1883) Sztrixi78


Sztrixi78
csendes tag

Nehogy valaki szentségtörésnek vegye, hogy megkérdőjelezem a híres MACD alapparamétereit, de kívácsi lennék mi alapján döntöttek anno a 12/26/9 beállítás mellett !? ...feltehetően ezzekkel a paraméterekkel jelez jobban (?)...Még nem tudtam hosszú órákat tölteni vele :), hogy más beállításokkal kísérletezzek, de beállítások terén én tőzsdei kereskedési napokban/időintervallumokban gondolkom így elsőre. :U

(#1884) Dzoli válasza Sztrixi78 (#1883) üzenetére


Dzoli
tag

A paraméterezés sok mindentől függhet. Én szoktam 8,16,9, vagy 24,52,18 beállításokkal is használni.
Az MACD eleve késve jelez, ezt gyorsabb beállításokkal lehet valamennyire ellensúlyozni, de akkor megnő a téves jelzések valószínűsége. A lassabb paraméterezéssel biztosabb a jelzés, de lemaradsz a mozgások egy részéről. Vagy végig ülsz olyan korrekciókat, amiket a gyorsabb beállítással esetleg le is lehetett volna kereskedni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1885) Fecdzo válasza Sztrixi78 (#1883) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Arról nem szólnak az irodalmak.... :N de nem is nagyon lényeg. A lényeg inkább az, hogy saját magad találd meg a neked megfelelő beállítást. Azt sokan elfelejtik, hogy mikor periódust állítanak be az mire szolgál....magától értetődő de mégsem figyelik sokan. 12 illetve 26 gyertya trendjére vonatkozik. Erre már korábban is felhívtam a figyelmet, hogy ne akarjon valaki hosszabb trendeket megfogni egy alacsony periodicitású beállítással.

Előttem szóló hozzászólása teljesen helyénvaló, nem ismétlem meg...

Amúgy mivel a szakirodalmak többnyire napos felbontású chartokat mutatnak, ott elég helyénvaló lehet egy ilyen beállítás.

Én azt szoktam csinálni, hogy backtest-optimalizálás segítségével megkerestetem a géppel a lehető legjobb jelzéseket adó beállítást....persze ezt meglehet csinálni manuálisan is, szemmértékre...egyén és stratégia függő...

fulekitrading.wordpress.com

(#1886) Fecdzo válasza Dzoli (#1884) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Lehet belinkelted már, de valahogy nem találom...nem tudnád megint belinkelni honnan szedted a multi timframes sztohasztikod? Megkukkantanám én is... :K

fulekitrading.wordpress.com

(#1887) Dzoli válasza Fecdzo (#1886) üzenetére


Dzoli
tag

Küldtem 1 mailt, benne lesz. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1888) Fecdzo válasza Dzoli (#1887) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Köszönöm szépen...bár még nem kaptam mailt.... :U

fulekitrading.wordpress.com

(#1889) swoody


swoody
senior tag

Mennyinek kell lenni sl/tp különbségnek?

(#1890) blond


blond
csendes tag

Dzoli! Tetszenek a rajzaid :C Hogyan tudod megjeleníteni egy indikátor ablakban az 1'-es és az 5'-es diagramm Stochastikját is? :F
Ja és köszönet mindenkinek az eddigi segítségért! :K

[ Szerkesztve ]

(#1891) Dzoli válasza blond (#1890) üzenetére


Dzoli
tag

Na jó, közkincsé teszem. Az indikátor neve: Stochastic_Standard_4TF_cja.mq4
[link]
A vele termelt nyereségből a részesedésem majd utaljátok a számlámra. :))

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1892) Fecdzo válasza swoody (#1889) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez változó....bár gondolom arányt akartál mondani... ;)

Ha a stop 2-szor olyan távol van mint a target akkor növeled a találati arányt, de a drawdownt is egyben. Ha a target van 2szer olyan távol a belépőtől mint a stop akkor csökkented a drawdownt az adott pozira viszont sokkal gyakrabban kiveszi az ár a stoppot növelve ezzel az abszolút drawdown mértékét. És a találati arány is csökken. Ehhez az arányhoz egy nagyon biztos jelre van szükség, míg az előbbihez nem annyira. Minden kiszállási és profitcél más-más stratégiához való.
Olyan is lehet, hogy nem számolgatja az ember mert a rendszere nem kívánja meg....

Ebben a bizniszben nincs konkrétum...

fulekitrading.wordpress.com

(#1893) swoody


swoody
senior tag

Nah megvoltak az első bukások és nyerések.
Elején jól ment bár szerencsémre legelső kötés -38$ :) a végén még pár kötéssel egálba voltam aztán csináltam 3-4 kötésből -300$-at,nem érettem,hogyan lehet egész nap ezen gondolkoztam aztán rájöttem milyen idiota vagyok egyáltalán nem figyeltem az indikátortokat. :W
Bollinger-t se pedig az jelezet már olyan szűk volt mint a .. :)

[ Szerkesztve ]

(#1894) Dzoli válasza swoody (#1893) üzenetére


Dzoli
tag

Pontos kereskedési szabályok kellenek, "érzésből" kevesen tradelnek sikeresen.
Kell egy jól működő stratégia, ami meghatározza neked a belépési, kilépési pontokat.
Előre meghatározott stop, és profit szintek, kockázat/ nyereség értékelés. Ha jó a stratégia, több a nyerő, mint a bukó ügyleted, és a nyerőkön jóval több a profit, mint amennyit vesztesz a sikerteleneken.
Ehhez csak a saját szabályaidat kell következetesen betartanod, de sokszor ez a legnehezebb.
Sok-sok gyakorlással, tanulással, kitartással, előbb-utóbb menni fog.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1895) swoody válasza Dzoli (#1894) üzenetére


swoody
senior tag

Lehet ilyenket olvasni?
Jól működő ötletek ezekre: "szabályok","stratégia","money management"

Neked mik a száblyaid?

Kecskeméti könyvbe vannak ilyenek? :)

(#1896) Dzoli válasza swoody (#1895) üzenetére


Dzoli
tag

Ezek nem kőbe vésett dolgok, magadnak találod ki őket, de ezek alapján hozol majd döntéseket. A lényeg, hogy következetesen tartsd hozzájuk magad, mert úgy az eredményességed is mérhető lesz.
Az első számú szabályom az, hogy legyenek saját kerekedési szabályaim, a második pedig a stop kötelező használata.
Van még pár, de úgyse férne mind ide: Pl: Csak 9-től 17-ig kereskedem, 1 kötésen nem kockáztatok többet a tőkém X%-nál, jelentős hírek bejelentése előtt-után X percig nem kereskedem, csak akkor kötök ha a kockázat/ haszon arány 1:1 vagy jobb (ezért kell tudni előre profit célt meghatározni), csak a trend irányában kereskedem, ........és még sorolhatnám.
Egy trader fejlődése: [link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1897) Fecdzo válasza swoody (#1895) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Itt a topikban is leghet ilyet olvasni....ez volt az egyik cél amiért nyílt.... ;)

Nézz körbe használd itt is a keresőt. Meg az első hszbe igyekeztem összegyűjteni a kommersz alapelveket. Ettől persze ellehet térni, de csak szigorúan indoklt okokban!

fulekitrading.wordpress.com

(#1898) Sztrixi78


Sztrixi78
csendes tag

Stop szint meghatározásával kapcsolatos dillema:
úgye azt "mondjuk", hogy a stoppokat támasz és ellenállási szintek alá-, és fölé érdemes rakni,okés! ... de ha úgy döntöttem, hogy az adott befekt.tőke max 1%-át vagyok hajlandó elveszteni és az 1% veszteséggel kalkulált ár pl.long esetében magasabban van, mint a támasz szint akkor most hova tegyük a stoppot?

(#1899) Gh0sT válasza Sztrixi78 (#1898) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csökkentsd úgy a kötésegységet, hogy beleférj az 1%-ba.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1900) RussoS


RussoS
csendes tag

Na ezt a hetet elemezve...
Hétfőn beleugrottam egy gyilkos GBP/USD-be, én hülye "long" pozit vettem fel, aztán nem győztem eladni...
Ez kihatott szerda délutánig kb, amikor kisebb-nagyobb (de annál fájóbb) veszteségekkel kiszálltam végre!
Bukta oka: nem tartottam be a stratégiát.

Aztán szigorúan betartva a stratégiát EURUSD, EURGBP visszahozza folyamatosan...de attól még orbitális bukta volt az angol font akció, amit nem bocsátok meg egyhamar magamnak...

SL-t nem használok, és csak indikátorokra kereskedek.... (tudom-tudom SL, de akárhányszor beállítom a támasz alá, ellenállás felé, kiüti mindig, aztán 20-30 Eurós veszteségek, majd visszafordul és +100-150 Euró.. szóval megharagudtam a SL-ra...)
Sok helyen olvasom (pl. devizatőzsde.blog), hogy nem használ sok indikátort meg blablabla nem szereti őket, hanem a támasznál vesz, ellenállásnál elad...
Vélemény? :F
Nekem ez túl egyszerűnek tűnik, vagy kevésbé megbízhatónak..
Amúgy a szintezősnél a 25.-nél járok, szóval még van 13... :( :(( :D

[ Szerkesztve ]

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.