Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Több intrumentumon végzett tesztjeim (Több év és időtáv) szerint a sztohasztikus indikátor alapján adott jelzések adják az egyik legkiegyensúlyozottabb eredményeket.

Ez mit jelent? Ugyanannyit lehet vele nyerni, mint veszteni. Ezt kockázat kezeléssel és money managementtel profitábilissá lehet tenni.

Ami lényeges előnye ennek a momentum típusú indikátornak, hogy segítségével minden egyes trendben benne tudunk lenni. Viszont egy fontos dolgot ne feledjünk! A piacok mindösszesen 10-20%-ban mozognak trendszerűen.

Szükségées lehet más eszközök használata. Mondjuk támasz és ellenállás közelébe adott jelzése a sztohasztikus indikátornak, plusz bullish v. bearish mozgó átlag keresztezés, plusz MACD bullish/bearish keresztezés pozitív vagy negatív tartományban.

Így a többszörös megerősítés nagyobb megbízhatóságú jeleket generál.

Figyeljünk a gondosan felépített stop stratégiákra is. Legalább annyira fontos egy exit megtervezése mint a belépések megtervezése. Hiszen ekkor realizáljuk a nyereséget v. veszteséget!

fulekitrading.wordpress.com

(#102) tlac válasza Fecdzo (#73) üzenetére


tlac
nagyúr

a nagyon alap dolgok is le vannak írva benne? vagy inkább haladóknak szól?

(#103) Fecdzo válasza tlac (#102) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Teljesen nulláról indít és kezedbe adja az eszközöket amit használni kell.
A többit itt a forumban megbeszélhetjük ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#104) tlac válasza Fecdzo (#103) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, akkor az jó :)

(#105) Lara77


Lara77
csendes tag

Engem inkább egyenlőre részvény érdekel, főleg USA ,mivel én is zöldfülű vagyok , és talán az lassabb.Szerinted a Deviza, az nem egy már magasabb szint, pont a volatilitás miatt.
Azért majd érdekel, megnézem a könyvet is :)
Foglalkozol még vele, vagy inkább Devizázol.
-érdekelne milyen árfolyam elemzőt használsz?
- ha van részvényre vonatkozó tanácsod, szívesen venném
- részvénnyel kereskedsz még napon belül?

(#106) Fecdzo válasza Lara77 (#105) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Teljesen mindegy, hogy mivel kereskedik az ember. A lényeg, hogy a stratégiája illeszkedjen az adott intrumentumhoz.

Manapság devizázom, mert skalp technikákat próbálgattam ahol 1-2 pip-re játszok, de a részvényekhez hamarosan visszatérek. Fontos az adott áron való teljesülés és az olcsó tranzakció ezeknél a technikáknál.

Én a devizát azért szeretem, mert nagyon szép hosszú trendek vanak bennük.

Ninjatradert, welathlabet és tws-t használok, meg Metatradert.

fulekitrading.wordpress.com

(#107) amargo


amargo
addikt

Ezt nem értem, na most bejött a számításom és az árral szembeni úszás, így közel 50e profitot értem el és ha még kabzsib vagyok, akkor még többet. Viszont pár szar részvényt elakartam adni, erre vételnek jegyezte be és mivel 2x is megcsináltam ezért morcos vagyok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#108) Lara77


Lara77
csendes tag

Még régebben gondoltam,hogy megnézem a WORLDSPREADS
de nem nagyon volt rá időm. Szerinted,nincs értelme foglalkozni vele.

(#109) Fecdzo válasza amargo (#107) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezért fontos a gyakorlás, hogy ilyen inkább csak a demo számlán forduljon elő... :K

fulekitrading.wordpress.com

(#110) Fecdzo válasza Lara77 (#108) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos van náluk számlám, de kicsit drágák a tranzakcióik. Pláne ha daytradelni szeretnék. 5 pipet le kell nyelni, annál mindeképp csak lentebb tudom trenni a stoppom. Ráadásul az adózása is a szerencsjáték kategóriába tartozik, hiszen ez nem más mint fogadás az árfolyamokra. Megteszed a tétet elmozdulásonként és kész.

Szerintem akkor inkább már részvényezzen az ember vagy devizázzon, ha kevesli a tőkeáttételt.

Ja amúgy még Saxo Tradert is használom, meg Amibrokert is. Viszont gyakrabban a Ninjatradert, Saxotradert és Metatradert

fulekitrading.wordpress.com

(#111) amargo válasza Fecdzo (#109) üzenetére


amargo
addikt

Igen, persze, de akkor mi a fenével adok el, ha nem az eladással?
Mert még mindig nem tudom..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#112) Lara77


Lara77
csendes tag

Igazából nekem a szoftver részen kellene segítség, hogy ne kelljen mindegyiket végignéznem, elméleti részeket - technikai elemzések- valóban megtalálható a különböző
szakirodalmakban, viszont maga a gyakorlati rész az nem.
ha ebben egy kicsit tudnál eligazítani a te tapasztalatod alapján,amit írtál csak az amibrokert ismerem, valamelyik meg csak devizára jó.
részvény: majd day trade, swing kereskedés. USA

részvény szűrésre: stockcharts.com - fizetős

Elemezésre:
markers: yahhoról le tudom tölteni csv. formátumba a napi árfolyamokat, ez swing kereskedésre jó, de nem tudom ,hogy hogy lehetne real time adatokat berakni ide, említetted, hogy az amibrokerbe IB real time adatokat át tudod rakni.

amibrokert én is megnéztem , demo-t

Szóval elemzőt tudsz- e javasolni, day trade kresdedésre a lehető legegyszerűbb megoldást.

Köszi

(#113) Lara77


Lara77
csendes tag

Az is nagy segítség lenne, ha megmondanád,hogy tudok demo amibrokerbe IB real time adatokat átrakni

Köszi

(#114) amargo válasza amargo (#111) üzenetére


amargo
addikt

elmentek végre.. ezt megjegyeztem.. :( ilyet többet nem csinálok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#115) Fecdzo válasza amargo (#111) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha felfelé mozgásra játszol akkor venned kell (long). Eladással tudod zárni ezt a pozit.
Ha lefelé mozgásra játszol akkor el kell adnod először (short). Vétellel tudod zárni.

Valószínűleg az történhetett, hogy az első lépés kimaradt. Tehát nem vettél először. Így short pozíciót nyitottál (de ezt megtudod nézni az aktív pozíciók között, de a számlatörténetben is!).

Nyílván, ugyanannyi mennyiséggel kell nyitni mint amennyivel zárod. Ha többel zárod akkor a különbséget shortként nyitja a rendszer. Azt később szintén zárnod kell...

fulekitrading.wordpress.com

(#116) Fecdzo válasza Lara77 (#112) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos igyekszem válaszolni a kérdésedre, remélem jól értettem... :B

Nos amibrokernél van szerintem sokkal egyszerűbb és hasznosabb platform. Én a ninjatradert ajánlom! Ez egy teljesen ingyenes szoftver, amíg nem kereskedésre használod. Sőt, lehet stratégiákat programozni és varázslóval is csináni, amit aztán letesztelhetsz bármilyen időtávon (kell data feed, de vannak ingyenesek is). Nagyon jó a fórumja és videokkal is bemutatják a használatát.

Az eddigi legegyszerűbben és legegyértelműbben használható program amivel találkoztam!!! A legrosszabb a RealTick...és még horribilisan drága is....pfúúújj!!

Nos csak úgy tudok segíteni az elemzésben, ha kérdezel. Ennek nincs más módja mint virtuálisan demo számlán kereskedni. Kialakítod a stratégiádat, az alapján elemzel és megnézed a piac mit csinál. Levonod a konzekvenciá és ennyi.
Sok tanfolyam csak a kezedbe adja az eszközöket, de neked kell összeraknod.

Azt tudni kell, hogy minnél kisebb időtávra kapcsolsz annál kevésbé működnek a technikai elemzés bizonyos elemei. Ez egy érdekes paradoxon, mert rövid távon viszont nem lehet más alapján hosszútávon kereskedni.

Daytradenél az 5 perces felbontás még jó. Meg kell figyelni, hogy az adott intrumentumnál, mit szoktak csinálni a befektetők. Ez nyílván mindíg más lesz, de bizonyos elemeket felfedezhetsz. Pl.: erősebb ellenállások, támaszok, azok áttörése elég jelentős. Viszont jól kell tudni beazonosítani ezeket. Nem nehéz, csak meg kell figyelni több időtávon is. Kezded 5-15-30-1ó-3ó és meglesznek a fontos támaszok, ellenállások.

Azt meg már nem is említem, hogy az 1 hszben leírt alapelveket MINDíG be kell tratani!!

Tudod, rengeteg lehetőség van. Nem lehet csak egyet kiemelni, mert lehet az neked pont nem lesz szimpi. Próbálkozz mozgóátlag kereszteződésekkel. De szűrd a jeleket mert ezek késnek. Kell momentum típusú indikátor. Lehet szeretnél forgalom típusút is. Ehhez tudni kell melyik milyen célt szolgál.

Tegyél össze egy ilyen stratégiát fejben, írd le, mit miért használnál és megbeszéljük.

Az is lehet, hogy áralakzatkora játszanál. Vagy 1-2-3, vagy pivot piont. Fentebb írtam pár dolgot amit érdemes lehet figyelni.... nézd meg őket!

fulekitrading.wordpress.com

(#117) Fecdzo válasza Lara77 (#113) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Van IB számlád?

fulekitrading.wordpress.com

(#118) Lara77


Lara77
csendes tag

Igen van IB számlám, és azért gondoltam, hogy a real time adatokat át szeretném rakni amibrokerbe.
Át fogom nézni majd a ninjatredert is :K , csak most már annyi információ hada ért,hogy egyenlőre kibóbálnám az amibrokerben , az ötperces grafikont amit írtál.
Ezért kérdeztem hogy ezt hogy tudnám megoldani.

Én amin voltam tanfolyam, az inkább úgymond elméleti szintre tette a hangsúlyt, és a technikai elemzésre, maga szoftver részről minimális infot szerzett az ember.
Azért azt a könyvet be fogom szerezni, szerintem biztos,hogy átfogóbb, mint bármely más tanfolyam.

Igen az alapszabályokat olvastam :K , nagyon hasznos volt

Kötöttem már IB párszor de tényleg kezdő vagyok, de azt nem day trade megfontolásból,
napi grafikonok alapján, és azt elemezgettem.RSI, Bollinger, MACD(12,26,9), Volume

Ingyenes részvény szűrő is érdekelne : ami szerinted jó

Köszi az eddigi válaszokat is

(#119) Fecdzo válasza Lara77 (#118) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, mivel én Ninját használok annyira nem ismerem az amibrokit, de most, hogy rákerestem a helpjében az interactive szóra máris kaptam infot róla hogyan lehet összehozni... ;)

Itt a link: [link] az első sor alapján egy pluginre van szükség, de nem olvastam végig. Remélem tudsz angolul, mert akkor megérted majd, ha nem akkor én is végigolvasom.

Én épp egy tanfolyamtól várnék többet mint egy könyvtől. A könyvek azért jók mert rendszerezve van benne a tudás, de nincs gyakrolat. A tanfolyamok célja pont a gyakorlatiasság lenne, pláne azok számára akik újak.

Az MACD nagyon jó indikátor, rövidebb és hosszabb távú trendekhez nagyon jó. Kicsit még lendületet is mutat, de azt sajnos későn trendkövető mivoltából.
RSI is jó, azonnal követi az árat és előrejelző. Bollingert is használom a volume meg alap. ;) Ez így egy jó indikátor kombináció, nincs kollízió benne, ami az egyik legfontosabb.

És mi volt a befektetési stratégia?Mikor vettél és mikor adtál el? Pontosabban mi alapján?Fontos, hogy legyen szabályrendszered a be és kiszállásra egyaránt!!

Szűréshez szerintem az egyik legjobb a finance.yahoo.com stockscreener-je. Viszont van hasonló az msn-money-nak is. Sztem a yahoos jobb, pontosabban én azt szeretem...[link]
Lehet több dolog alapján egyszerre szűrni. Viszont többnyire fundamentális alapokon. Indikátor szerinti, esetleg online radar-hoz Mondjuk Ninjatrader vagy TradeStation.

fulekitrading.wordpress.com

(#120) Lara77


Lara77
csendes tag

Szia

Nagyon örültem ,hogy írtál.Köszi az amiborkeres segítséget, azt hiszem ezen már el tudok indulni.
Az angol nekem sem nagy erősségem, /német-olasz inkább :F / , de hát ezt is orvosolnom kell majd :)

Hát igen tökéletesen igazad van, hogy a gyakorlati részt várná az ember egy-egy tanfolyamtól, de inkább elméletet kaptam.
Ezért is örülök, ennek a fórumnak,hogy meg tudom valakivel ezt beszélni.
A tanfolyamon ,akik voltak nem nagyon foglalkoznak vele, talán idő és érdeklődés hiányában.Engem viszont nagyon érdekel a téma, úhogy szeretném szép fokozatosan fejleszteni magam, de ehhez mindenképpen szükség van hogy másokkal is meg tudja beszélni az ember.

Voltál olyan tanfolyamon amivel meg voltál elégedve a gyakorlati részt illetően?

Trendszerűséget kerestem:
52 heti napi min.max csúcsokat
Legnagyobb 20 részvény be van rakva, hogy a piac hangulatáról valami képem legyen
grafikon
RSI, Bollingert , MACD , Volume ,megerősítésre ,Stop-ot használtam
Yahoo-on megnéztem :nincs -e gyorsjelentés, vagy osztalékfizetés előtt
Alapon vagyok :)

Meg fogom nézni a demot én is majd a devizához, csak hát még nincs annyi időm erre amennyit szeretnék.Viszont tetszett az időbeosztásod,hogy reggeltől kb. délig foglalkozol vele. Én inkább 20.00 - 22.00 adtam -vettem

(#121) Fecdzo válasza Lara77 (#120) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az esetek többségében a gyakorlat azért rajtad múlik. Mindenesetre sokkal szerencsésebbek az olyan tanfolyamok ahol az adott entry és exit jeleket együtt nézitek meg. Igen voltam ilyen tanfolyamon amivel nagyon megvoltam elégedve. Viszont ez is relatív. Mindenki mást vár el tőle. Bár nyílván nem olcsó dologról van szó, de az árát már meg is kerestem ;)

Ez inkább hosszabb távú stratégiának látszik, vagy swing táv. Milyen eredméynről számoltak be Faluvégiék ezzel a megközelítéssel kapcsolatban, vagy ez saját stratégia?

A deviza okosság, majd meglátod. Részvények távol nem olyan likvidek mint a devizák. Ez a minnél rövidebb időtávok alkalmával kijön!
Most készülök olyan vizsgálatokba kezdeni, hogy megmérjem mikor lehet célszerűbb kereskedni az EUR/USD-ben. Magyar idő szerint reggel Tokyo, London majd USA kapcsolódik be. Nyílván a London/USA nyitvatartás sokkal erősebb és likvidebb.

Holnap államvizsga aztán én is írok ide majd nagyon.

fulekitrading.wordpress.com

(#122) Josh


Josh
tag

Egyelőre nincs a nyárra munkám, úgyhogy megrendeltem ma a könyvet, a pénzt is elutaltam. Remélem még a héten megérkezik, és el tudom kezdeni, aztán júliusban megy az okosság, és ha sikerül akkor talán elkezdem augusztusban, meglátjuk, hogy 1 hónap alatt mire jutok.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#123) Danoob


Danoob
csendes tag

Sziasztok,

olvasgattam a topikot és akkora hatással volt rám, :D hogy kipróbáltam az OANDA demó-számláját. Előre bocsátom, hogy devizához eddig soha közöm nem volt, csak a BÉT prompt piacán ténykedtem több-kevesebb eredménnyel.

De máris van egy elég nagy gondom (a sok kisebb között), nevezetesen, hogy nem tudok stop-losst beállítani, anélkül pedig ugyebár nem az igazi.

Elképzeléseim szerint, ha shortban vagyok, akkor az árfolyam csökkenésére fogadok, tehát akkor kell szomorúan, de határozottan zárni, ha az árfolyam felfelé indul meg. Ennek megfelelően a stop-lossnak valamilyen, az éppen aktuálisnál magasabb áron kéne aktiválódnia. Na ehhez képest nekem ez azt mondja, hogy csak a jelenleginél alacsonyabb árfolyamot adhatok meg.

Szemléltetés

Mit rontok el, vagy értek félre?

Továbbá jól értem, hogy a bróker haszna az a spread-ben van benne? Tehát ami vételi meg eladási árfolyamokat látok, azok már azok, amennyiért ténylegesen végrehajtódik a szempontomból a tranzakció és más költség nem merül fel? Illetve nincs semmilyen alsó határ a kötések méretére? Tehát ha pl. elkezdek élesben mondjuk 100 euróval kereskedni, akkor arányaiban ugyanazok az esélyeim, mint 100-szor annyival?

Na még egy: lehet valahonnan évekre visszamenőleg mondjuk 5 mp-es felbontással adatokat szerezni, lehetőleg minél több devizapárról? Olyan formátumban, hogy az utána valamilyen saját programmal feldolgozható legyen.

Remélem nem gond, hogy elsőre ilyen sokat kérdeztem :D
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#124) Fecdzo válasza Josh (#122) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A legfontosabb a tudás rendszerezése majd a gyakorlás és a végtelen türelem és önuralom! ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#125) Fecdzo válasza Danoob (#123) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Örülök, hogy bővülünk... :C

Valószínűleg az lehetett a baj, hogy amíg beállítottad a stoppod addig az ár elment már más irányba és frissíteni kellett volna (kiveszed, majd visszateszed a pipát a stoppnál). Bár a user preferenciesben előre betudod állítani a stoppot és aztán csak manuálisan oda húzod a felületen ahova akarod.

Igen, csupán a spread a költséged. Tehát EURUSD esetében egy pip a te irányodban már profit (habár iszonyú kicsi, de profit).

Hát ilyen pici felbontásnak csak nagyon speciális skalp technikához van értelme ami bizonyítottan jó találati arányú! Figyelj rá.

100 euro vagy 1000000, majdnem hogy mindegy....persze azért a likviditás miatt lehet,hogy csúszik már az árfolyam mert nincs kínálat adott áron...

fulekitrading.wordpress.com

(#126) Danoob válasza Fecdzo (#125) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Valószínűleg az lehetett a baj, hogy amíg beállítottad a stoppod addig az ár elment már más irányba és frissíteni kellett volna"

Ha nagyon messzire próbálom rakni, akkor se fogadja el. A képen amit linkeltem, a "Market order" ablak alján pirossal ki is van írva, hogy "stop loss must be below quote", és látszik, hogy shortban vagyok. Dettó, ha longhoz próbálok beállítani stop-losst, akkor azt mondja, above kell legyen. Holott épp fordítva kéne. Szóval nagyon nem értem én ezt.

"100 euro vagy 1000000, majdnem hogy mindegy...."

Az jó, mert akkor demó számla után lehet következő lépésként valami kis összeggel kezdeni. Annyim nincsen, hogy azzal komoly ráhatásom lehessen a piacra :)

"Hát ilyen pici felbontásnak csak nagyon speciális skalp technikához van értelme"

Végülis nekem kisebb felbontás is jó lenne, a lényeg csak hogy intra-day adat kéne lehetőleg évekre visszamenőleg többféle devizapárra, amin utána lehetne programozott stratégiákat tesztelni.

(#127) petij válasza Danoob (#126) üzenetére


petij
tag

Azért nem tudtad a SL-szintet beállítani, mert Buy (Long) pozícióban voltál és az általad beállított SL magasabban volt, mint az akkori piaci ár! (alul piros betűkkel le is van írva, hogy a piaci ár alatt kell lennie a SL-nak) De a Tools/Users Preferences/Trading menüben be lehet állítani fix SL és TP szinteket, akár devizánként is. Én is úgy használom.

Fecdzo, lenne egy kérdésem: lehet programot írni arra is, hogy bizonyos gyertyakonfigurációk után lépjen pozícióba a gép? :))

Kezdőknek pedig: demo számlával csak addig érdemes tökölni, ameddig megtanulod kezelni a program felületét és már kicsit érted, hogy mit csinálsz. Utána pedig kevés pénzzel élesben. Élesben azért már van nyomás az emberen rendesen. Aki pedig később esetleg ebből szeretne megélni, annak szoknia kell ezt a nyomást és megélni a kapzsiságot, félelmet, stb..

(#128) Danoob válasza petij (#127) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Azért nem tudtad a SL-szintet beállítani, mert Buy (Long) pozícióban voltál"

Na de éppen ez az, hogy nem abban voltam, hanem shortoltam. Fent a trades-nél ki is írja a képen. Próbálgattam, konzekvensen csak a "rossz irányba" engedi berakni a szintet. Ha meg oda rakom, ahova engedi, akkor annak megfelelően végre is hajtódik a megbízás azonnal. Csak ugye annak meg semmi értelme.

mod: meg a kis ablakban is "buy" van beállítva, tehát hogy shortot akarok, (vétellel) zárni.

[ Szerkesztve ]

(#129) Fecdzo válasza petij (#127) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Van olyan indikátorom ami felismeri a gyertya-alakzatokat és elvileg belehet állítani azt is, hogy azok alapján lehessen poziba lépni. Bár attól még megfelelő stop stratégia is érdemes a jobb eredmények érdekében, nameg a moneymanagement. Ezeket szeretném beleprogramozni és csak úgy útjára engedni a progit....szóval még fejlesztgetek ;)

De lehetséges....a nagyobb alakzatok (fej-váll, duplaalj, fülescsésze stb..) már komolyabb fejtörést okoznak és igazság szerint kétlem, hogy volna valaki aki tudna egy olyan algoritmust írni ami ezeket felismeri....

fulekitrading.wordpress.com

(#130) Fecdzo válasza Danoob (#128) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát elképzelésem sincs mi lehet a baj...nekem teljesen jól megy...valóson is meg demon is...

Zárde be az összes pozid és próbáld újra...

fulekitrading.wordpress.com

(#131) amargo


amargo
addikt

Most még, nem OANDA-n keresztül, de veszek egy kis EUR-t mert iszonyat alacsony, elképzeléseim szerint ez 1-2 hónapon belül helyre áll, ahogy szokott, vagy inkább ne ugorjak bele? (nem milliós összeg.. csak pár száz)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#132) Fecdzo válasza amargo (#131) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát még mindíg csökkenő trendben van és semmi jel nincs rá, hogy gyengére akarna fordulni a forint...sőt inkább további csökkenés lehetséges....visszatesztelheti a korábbi tánmaszt és ha nem tudja fölézárni akkor oldalazás vagy esés lehet várható. Bár ez az én véleményem.....ha olcsó ha drága ha nincs jel én nem kötök... :B ;) ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#133) amargo válasza Fecdzo (#132) üzenetére


amargo
addikt

Leginkább az elmúlt évek tapasztalata mutatja, hogy gyengülni fog a forint újra. a legrosszabb esetben is bukuk pár ezrest. Valahol el kell kezdeni :)

aug-szept, emelkedésnek indult eddig mindig..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#134) Fecdzo válasza amargo (#133) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ne feledd, hogy sokan már 250 és 245-nél is elég erősnek hitték és a visszagyengülésre játszottak...erre most 237...bár ez is egy stratégia....és mint olyan jól is elsülhet... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#135) amargo válasza Fecdzo (#134) üzenetére


amargo
addikt

Igazad van, én is úgy voltam vele álmomban sem gondoltam ezt a heti árakat.. még gondolkodok rajta.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#136) Fecdzo válasza amargo (#135) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A 249-es ellenállás áttörése esetén érvényét veszti a csökkenő trend. Abból viszont lehet ott oldalazás. De addig csökkenő trend van érvényben, elbizonytalanodásnak semmi jele...trend ellen menni veszélyes...

Viszont hosszabb távon megérheti....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#137) Grass


Grass
aktív tag

A Kecskeméti könyvét hol érdemes megvenni?
Eddig ez a chartcenter tűnik a legolcsóbbnak, de még így is elég borsos az ára.
[link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#138) Josh válasza Grass (#137) üzenetére


Josh
tag

Sok helyen kerestem a könyvet, de sehol sem találtam másik vásárlási lehetőséget, még az online antikváriumokat is megnéztem.

Ebből az következik, hogy aki rászánta a pénzt, az nem akar tőle megszabadulni, tehát megéri az árát, bár valóban igazad van, tényleg borsos az ár.

Én hétfőn rendeltem meg, aznap elutaltam a pénzt is, és ma hozta a postásbácsi, úgyhogy okosodás ezerrel. :R

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#139) petij válasza Fecdzo (#129) üzenetére


petij
tag

Köszi!
Akkor ezek szerint lehet, csak eléggé bonyolult.

(#140) Danoob


Danoob
csendes tag

Csak rájöttem mi volt a baj a stopjaimmal. Az hogy piaci áras megbízást akartam adni, azt pedig láthatóan nem lehet, mert akkor úgy veszi, hogy a megbízás kiadásakor érvényes áron szeretném eladni a stop teljesülésekor, és ez nem tetszik neki. Tehát mindenképpen kell limitárat megadni, úgy már működik is szépen.

Közben igyekszem magam kiművelni forex-ügyben, és kisebb sokként ért, hogy a piac decentralizáltsága miatt az egyes közvetítőknél más-más árfolyamok alakulhatnak ki. Nah ez azért bánt engem, mert találtam historikus intraday adatokat, de ezek szerint az nem sokat ér, stratégia teszteléséhez pontosan az oanda adatai kellenének visszamenőleg, az viszont nincs :O Összehasonlítottam két forrásból letöltött adatokat az oanda programjában megjelenő grafikonnal és tényleg háromféle :(

Fecdzo, te programozott kereskedéshez mit használsz? Úgy értem a programod az adatokat hogy kapja, és hogy adja a megbízásokat? Láttam, hogy van az oandának API-ja, de valami veszett drága... legalábbis próbálkozni mindenképp.
(továbbá a korábbiak fényében az is kérdésem lenne, hogy honnan vannak adataid a teszteléshez)

Az adózás hogy működik, hol lehetne ennek utánanézni? Van ahol azt írják, hogy a részvénykereskedéssel ellentétben itt nem lehet a veszteségeket levonni a nyereségekből. Azért az nagyon durva lenne....

Amúgy én a John J. Murphy könyvet "szereztem be", majd ahogy időm engedi olvasgatom. Úgy tűnik elég jól vannak benne leírva a dolgok.

(#141) Fecdzo válasza Grass (#137) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én is ott vettem, de a tudásért cserébe csekéj érték....jó beruházás, hidd el!:)

fulekitrading.wordpress.com

(#142) Fecdzo válasza petij (#139) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, egy általános leírással lehet élni, de nem fogja egy algoritmus visszaadni az intuíciót. Viszont az indikátorok, gyertyalakzatok kiválóan működnek!

fulekitrading.wordpress.com

(#143) Fecdzo válasza Danoob (#140) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen, mivel a spreadek másak cégenként a gyertyák is mások lehetnek, viszont az irány és a formák nagyon hasonlóak. Én is azt ajánlom, hogy annál a cégnél backtestelj ahol kereskedsz, de többen nyomják mondjuk FXPro adatokkal.....én is. MT4 en chartolok Oandánál kötök. Nincs probléma így sem.

A Murphy könyv elég jó. Nos még nem engedtem rá egy intrumentumra sem a rendszereim, de ha fogom akkor NinjaTradert meg Trdestationt. Trdestationban az a jó, hogy olyan komplett brokicég mint IB csak fasza a kereskedési őlatformja...lehet backtesztelni, van az easylanguage nyelve és nagyon egyszerű ez által programozni. És ott azon a chartokon fogod tudni tesztelni ahol kötsz is. Forex díjjaik is egész jók...

fulekitrading.wordpress.com

(#144) Danoob válasza Fecdzo (#143) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Én is azt ajánlom, hogy annál a cégnél backtestelj ahol kereskedsz"

Egyelőre csak az Oanda demószámláját nyüstölöm, de eddig szimpatikusnak tűnik, tehát akár éles kereskedésre is használnám. Viszont ezzel nem tudom megfogadni a fenti tanácsod, mert egyáltalán nem találok hozzá backtesthez használható adatokat.

"Nos még nem engedtem rá egy intrumentumra sem a rendszereim, de ha fogom akkor NinjaTradert meg Trdestationt. Trdestationban az a jó, hogy olyan komplett brokicég mint IB csak fasza a kereskedési őlatformja...lehet backtesztelni, van az easylanguage nyelve és nagyon egyszerű ez által programozni."

Tradestation letöltöttem, másiknak csak a weblapját néztem meg... Igazából nem hiszem, hogy ezekkel komoly dolgokat le lehet programozni, szóval én mindenképp olyan megoldáson gondolkodok, hogy teljesen saját (pl C++-ban írt) programmal végezném a backtesteket és a stratégiafejlesztést. De ehhez egyelőre a legjobb adatom ami van, a www.fin-rus.com-ról leszedhető, 1 perces felbontású gyertyák. Viszont itt az EUR/USD csak négy tizedes pontosságú (Oanda programja 5 tizedest kezel) továbbá perpill elképzelésem sincs, hogy még ha ezekre az adatokra össze is hozok valami működő automatizált rendszert, akkor az utána az Oanda adatain is működni fog-e. (az meg külön öröm lesz, hogy ha nem akarom megvenni a kipróbáláshoz az API-jukat, akkor meg kell csinálni a kliensük automatizálását) Szóval nem vagyok túl bizakodó egyelőre.

(#145) Josh


Josh
tag

Az Oanda-n hol lehet elérni, a volumenekre vonatkozó adatokat? Mert a Kecskeméti-féle könyvbe mindenhol ott van a grafikon alján a volumen-grafikon is.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#146) Fecdzo válasza Danoob (#144) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát a Tradestationt kétlem h letöltötted volna mert azt csak akkor lehet ha van számlád náluk.

Most vagy rossz progikat néztél vagy nem nézted meg jól a progikat. Mind a Ninjával mind pedig a Tradestationnal lehet backtestelni, indikátort írni, szinte a végtelenségig paraméterezni....

Amúgy a Ninja alpnyelve pont C# ha jól emlékszem...

Lényeges különbség nincs a chartokban. Atrendek arra mennek ahol máshol, a kitörés ott van ahol máshol, csak a skalp technikáknál lehet baj!

fulekitrading.wordpress.com

(#147) Fecdzo válasza Josh (#145) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Oandánál nincs volume....a nagy gyertyákról fogsz tudni csak következtetni a nagy forgalomra...

fulekitrading.wordpress.com

(#148) Lara77


Lara77
csendes tag

Hát igen mióta nem voltam szépen bőbülünk :DD
Igen én is úgy érzem,hogy hosszabb távon stratégia ez.
Nem a faluvégiék nem nagyon tartottak gyakorlati részt kimondottan, és az ő tanfolyamuk sem volt olcsó.Azért kérdezetem te hol voltál ,mert esetleg megnézném, egy-egy előadásra lehetett jelentkezni, vagy egy komplex volt?Érzem,hogy nekem jó lenne egy ilyen, mert hiányoltam a gyakoratot.
Saját stratégia volt :) , de én is a gyorsabb dolgokat szeretem, de hát az ember tényleg a saját bőrén tanul. Részvénynél a napon belüli ügyködéshez tényleg sok induló kell /25.000 usd/, és a heti statégiák is lassúnak tűnnek, vagy hát tényleg nagy gyakorlat kell,hogy hamar profitálj.Azért maradok ezen is a BÉT szinte nulla, akkor már inkább USA.

De tetszett,hogy mondtad,hogy az inkább okosság.
Látom már jővő héten nekem is OANDA demo számláznom kell, annyi jót hallottam itt :B
Akkor már többet tudok majd kérdezni, a technikai elemzést illetően.

Az amibroker real time -ot is intézem, köszike

Remélem jól sikerült az államvizsgád, jó pihenést mindenkinek !

(#149) Danoob válasza Fecdzo (#146) üzenetére


Danoob
csendes tag

Ööö... igazad van, a Metatradert töltöttem le. Túl sok információ zúdult rám, pár dolog úgy látszik már összekavarodik :)

Most letöltöttem a NinjaTradert is, elég összetettnek látszik, szóval egyelőre nem mélyültem el benne, csak annyira, hogy az egyik példastratégia forráskódját megtaláljam. Azt tényleg látom, hogy jóformán akármilyen stratégia leírható, és valóban C-szerű, teljesen értelmes nyelven. (C#-ot épp nem ismerem) Csak én azon agyalok, hogy valami tanulóalgoritmussal kéne megtaláltatni egy működő módszert, ahhoz viszont nem elég a stratégiát tudni leírni, hanem egy meglehetősen komplex környezet is kell, amit tartok tőle, hogy így nem, vagy csak nagyon komplikáltan oldható meg. Bár azért ezt a NinjaTradert még tanulmányozom, ha lesz időm.

Megnéztem ma a letöltött historikus adataimból az utolsó két órát és összehasonlítottam az oanda chartjával. Hát, pofára tényleg ugyanaz, viszont volt benne egy hatalmas tüske ami az oandanál nem jelent meg. Ez egy trailing stopnál már nagyon nem mindegy, szóval lehet hogy más adatok után kell néznem.

(#150) Josh


Josh
tag

Nem tudja valaki, hogyan lehet a SL szintet valahogy egyszerűbben "utánállítani"? Mert elég hosszadalmas mindig megnyitni a kisablakot, és ott átírni, mert ez elvesz néhány másodpercet. Nem lehet valahogy gyorsabban?

Csak én nem tudok belépni a demo számlámra, vagy mások sem?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.