Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Nem tartom valószínűnek, hogy engednék az államcsődöt....vagy hát a fene tudja, most mit akarnak az országgal csinálni. Igazság szerint a legutóbbi nagy swingből számított célár 343!! Az már nagyon durva. Vannak jelek, hogy fordulnia kellene az árfolyamnak, de sajnos az emelkedő tren érvényes és bizonyos...jegybank csak rövid ideig tudja kontrollálni az árfolyamot. Valami nagyon durva gazdaság politika kéne amit kökemény szigorral bekéne tartani. És hosszútávú tervek nem pedig mindíg a mának élni.

Ezért is húznak el a külföldi befektetők. Viszik az OTP-t magukkal. 60 percesen a csökkenő háromszögből 1200Ft-os a célár....Ezt nem olyan rég elképzelhetetlennek tartottam. Most ölték ki belőlem az utolsó csíráját a fundamentumok használatának. Ezentúl csakis a chartra hallgatok. Ha folyik a vér akkor mindenki elad, teljesen mindegy milyen jó/vagy rossz cégről beszélünk.

Még mindíg nem találta meg a válság az alját.... :F

fulekitrading.wordpress.com

(#1802) Dzoli válasza Fecdzo (#1801) üzenetére


Dzoli
tag

Majd ha az amerikaiak elkezdenek emelkedni. Tőlük indult, ők is fognak először kimászni belőle. A tőzsde a jövőt árazza, ha elindul felfelé, onnan még hónapokra van, hogy tényleg valamit kis javulást fogunk érezni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1803) AMD Power válasza Fecdzo (#1801) üzenetére


AMD Power
titán

Elintéztem végül is a váltást. Nem az összes pénzt raktam euróba csak egy nagyobb részét. Tegnap kellett volna vennem mikor 12ft-al olcsóbb volt...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1804) Sztrixi78


Sztrixi78
csendes tag

Az a baj, hogy az infóknak nagy része palástolva van ! Nem jelenthetik ki a politikusok,hogy "emberek, államcsőd felé tartunk", mert akkor az emberek bepánikolnak és azt tudjuk, hogy mivel jár !!! ..éppen ezért "altatnak bennünket", zárolják a komoly infókat és csak annyit tudatnak velünk, amennyit éppen szükséges ! ..és sajnos tudjuk, hogy a média nagy része is úgy táncol ahogy a kormány fütyül !

(#1805) AMD Power válasza Sztrixi78 (#1804) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyet nem mondhatnak. Azt se mondhatják el feltéve ha így van ,hogy 20 év múlva ki fog halni az emberiség fele mondjuk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1806) Sztrixi78


Sztrixi78
csendes tag

Egyébként a technikai elemzés történelme, "megléte" során volt arra példa, hogy az árfolyam adott szituáció bekövetkeztét "sejtette", de időközben valami történt és mégsem úgy alakultak az árfolyamok, ahogy az korábban "látható volt"?

(#1807) AMD Power


AMD Power
titán

Nem látszik a vége
Egyelőre nem látható, hogy melyik szinten állhat meg a forint árfolyamának zuhanása - idézte kereskedők véleményét még péntek reggel a Dow Jones gazdasági hírügynökség. Pozitív hír ugyanis nem jelent meg, és nincs jele annak, hogy a jegybank beavatkozna az árfolyam védelmében.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1808) Sztrixi78 válasza AMD Power (#1805) üzenetére


Sztrixi78
csendes tag

Persze,hogy nem mondhatnak !!! ..sőt, azt mondják, hogy "nincs nagy baj"! Teljesen hülyének nézik az embereket!!

(#1809) Spiler009


Spiler009
csendes tag

Fecdzo!

Megnéztem az MT4-et és tetszik kezelhetőnek tűnik!
Ezt ajánlod?Ez éles számlanyitáskor is jó?

Üdv

(#1810) Gh0sT válasza Goose-T (#1797) üzenetére


Gh0sT
addikt

Fordulóra tippelnék itt is, szerintem forint erősödés várható GBP ellenében. Közel vagyunk az október, novemberi mélyponthoz. Kérdéses, hogy ezt áttöri-e az árfolyam, vagy lendületesen visszapattan. Utóbbi mellett szól, hogy RSI kezd túladottá válni, az MACD keresztezés pedig február utolsó hetében megtörtént.
Én GBP/HUF shortra rendezkednék be első körben alacsony kockázattal, de további megerősítésre lenne szükség.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1811) Gh0sT válasza Sztrixi78 (#1808) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy kis "örömhír":

"Új csúcsra emelkedett pénteken napon belül a piac által árazott magyar államcsőd-kockázat, pontosabban az ez ellen 5 évre fedezetet nyújtó hitelderivatíva ára. A piac által kiemelten figyelt CDS-felár ma a 619.9 bázispontot is elérte, ami soha nem látott magasságnak felel meg, mivel meghaladja a tegnapi (szintén csúcsnak számító) záróértéket (618.6 bp) és az októberi feszült helyzetben tapasztalt rekordokat (605 bp)."

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1812) Fecdzo válasza Spiler009 (#1809) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Már csak egy jó brokicég kell hozzá. Én szeretem az MT4-et. Őszintén szólva most jómagam is vadászok egy jó kis MT4 cégre....eddig mb trading tűnik befutónak....

fulekitrading.wordpress.com

(#1813) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

A pénzügyminiszérium honlapján meglehet nézni az "ország mérlegét, eredménykimutatását". A számok nem hazudnak. Mindjárt meg is lesem....

fulekitrading.wordpress.com

(#1814) Gh0sT válasza Fecdzo (#1813) üzenetére


Gh0sT
addikt

Dobsz egy linket, ha találsz valamit?! Én csak átfutottam ugyan, de számított adatokon kívül többet nem találtam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1815) Fecdzo válasza Fecdzo (#1813) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na íme a 2009-es tervezett adatok....

fulekitrading.wordpress.com

(#1816) Fecdzo válasza Gh0sT (#1814) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem mondanám, hogy szufficit fenyeget... :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#1817) Gh0sT válasza Fecdzo (#1816) üzenetére


Gh0sT
addikt

Impozáns tervadatok. :D
Méghogy az állam rossz gazda! ;) Úgy érzem, hogy adósságspirál esete forog fenn... Kíváncsi vagyok meddig tudjuk magunkat finanszírozni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1818) RussoS


RussoS
csendes tag

Kérdezte valaki, hogy mennyit lehet keresni rajta...
Attól függ...én 1 hét alatt megdupláztam az alaptőkét, majd következő héten elbuktam a duplázást, majd kidolgoztam egy stratégiát, és megháromszoroztam az alaptőkét...
Szóval...

1. Mennyi alaptőkével indulsz,
2. Milyen kockázatot vállalsz be,
3. Milyen vagy pszichológiailag,
4. Mennyire vagy képzett,
5. Mennyire vagy fejlődőképes.

Én fél évet demóztam először, és csak az MT4 letöltése után lettem biztos magamban...

"Mennyit lehet evvel keresni??"-->Nagyon tág fogalom....

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1819) Fecdzo válasza Gh0sT (#1817) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Régen nem tudjuk magunkat finanszírozni!! Ilyen kiadások mellett egyszerűen képtelenség egyenesbe állni és valóságos gazdasági növekedési pályát produkálni. Már korábba is tudni való volt, ha leállnak a különfajta hitelek akkor a gazdaság korántsem fog növekedni.

Sztem adócsökkentés kellene, szociális ellátások drasztikus átalakítása, adórendszer átalakítás, illetve átcsoportosítani, hogy a kis és közép vállalkozások is tudjanak haladni, ezáltal beindulhatna a fogyasztás és a gazdasági növekedés. Munkanélküliséggel sajnos most sokat nem lehet tenni, túl sok nagy cég áll le mert nincs kereslet. Igazából kíváncsi lennék mi okozza pontosan ezt a hatalmas leállást. Hiszen ha jobban belegondolsz nem az van, hogy hirtelen mindenkinek elfogyott a pénze és ezért nem vesznek mondjuk autót. Ez érzésem szerint inkább csak pánik hangulat vagy most telítődött a piac egy időre.
Hajjj....nem akarom letenni a voksom egy ember mellett sem, meg ez különben sem politikai topik, de egy jövőbelátó terv kéne amiben az összes párt megtud egyezni (látod milyen kis naív vagyok? :DDD ) és tök mindegy ki van hatalmon ahhoz tartani kell magukat.
Na ez így viszont diktatúrához vezetne... ;]

Van egy olyan érzésem, hogy a kormány nem meri ezeket a lépéseket megtenni mert szavazatokat veszít...de könyörgöm, hisz egy ország sorsáról van szó!

Na, kipicsogtam magam :O

Isten áldja a divergenciát!!! :DD

fulekitrading.wordpress.com

(#1820) RussoS


RussoS
csendes tag

Tegnap:) :))

[ Szerkesztve ]

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1821) swoody


swoody
senior tag

MT4-be.
Most akarom az első vételt csinálni.
EURUSD.
Vétel : 1,26613
Eladás : 1,26636

A vételi ablakba:

Mennyiség: 100 | Ennyi EUR-t veszek
Veszteség stop: Itt 1,26636-tól lefele adok meg egy árat ami ha teljesül eladja a gép.
Profit-kivétel: Itt 1,26636 felett adok meg egy árat ha ez teljesül eladja a gép.

Nem tudom,hogy most von-e levalamit demo számlárol kezelési költség néven de élő számlán milyen költségek vannak?

Ha valamit rosszul írtam légyszis javitsátok ki.

(#1822) RussoS válasza swoody (#1821) üzenetére


RussoS
csendes tag

Semmi kezelési költség nincs, a "spread"-et számítják csak fel, ami a középárfolyamtól long esetén felfelé, short esetén lefelé számolják.

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1823) swoody válasza RussoS (#1822) üzenetére


swoody
senior tag

Nah végre megérettem mint jelent a "short". :)
A spread = pip helyiérték?
Spread=12
Short1,26631-Spread=1,26619 ?
Long1,26631+Spread=1,26643 ?

De mit hova számolnak? Ha venni akarok valamit akkor annyival nő/csökken a deviza pár ára?

(#1824) Fecdzo válasza swoody (#1823) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A spread mennyiségével rosszabb árat kell fizetned. figyelj oda mert hétvégén magasabbak a spreadek! 1,2 helyett 12! nem mindegy! a spreaddel kisebb a profitod isz először azt kell ledolgozni az irányodnak...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1825) blond válasza RussoS (#1820) üzenetére


blond
csendes tag

Érdekelne, hogy mi alapján határoztad meg a beszállási pontokat és az exit -et. :C

[ Szerkesztve ]

(#1826) Dzoli válasza RussoS (#1820) üzenetére


Dzoli
tag

Szép! Biztos jó kedvük volt reggel a londoniaknak. Jó meló ez a spekuláció, alvás közben is lehet vele gazdagodni. :C

Én meg tegnap kaptam egy kis ízelítőt a gyakorlati hírkereskedésből.
A 14:30-as amcsi munkanélküliségi adat szar lett, és ettől gyengült egy nagyot az USD. :)
1-5 perces charton, a hír előtt már nem is volt volatilitás, mert mindenki kivárt. Amúgy is egy napon belüli fibo szinten táncolt az árfolyam, utána meg szinte azonnal kitört.
Legközelebb mindkét irányba felveszek 1-1 pozit szűk stoppal. A rosszat kicsapja, a jó meg bent marad egy követő stoppal. Megszívni csak úgy lehet, ha előtte csinálnak 1 fals kitörést, mert akkor bukom mind a kettőt.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1827) Dzoli válasza swoody (#1823) üzenetére


Dzoli
tag

A spread a brókered haszna. A pillanatnyi vételi és eladási ár különbözete.
Én úgy vettem észre, hogy az én brókerem mindig a vételre számolja a spread-et.
Longnál ha veszek, a sperad-el növelt áron kapom, ha eladom, azt aktuális áron adja el.
Shortnál, ha eladok, az aktuális áron kapom, és amikor visszaveszem, akkor a spread-el növelt áron adja.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1828) swoody


swoody
senior tag

A signal vonal az mégis mit csinál?

(#1829) swoody válasza swoody (#1828) üzenetére


swoody
senior tag

Rászántam magam. :)
Megeveszem "A" könyvet.
Akkro ugye ez lenne az? [link]

(#1746) Sztrixi78 : Hol rendelted meg utánvétellel?

[ Szerkesztve ]

(#1830) blond válasza swoody (#1829) üzenetére


blond
csendes tag

A "link" jó! Én is itt vettem. Megrendeled,pénzt utalod, postás kb. 3 nap múlva hozza.Így olcsóbb mint utánvéttel. :K

(#1831) RussoS válasza blond (#1825) üzenetére


RussoS
csendes tag

MT4-ben elemeztem le az egészet, a stratégiámnak megfelelően biztos voltam magamban, ezért STOP szinteket sem tettem.

Akkor ezeket figyeltem meg:

ATR: relative kis érték, kitörés várható...
DeMarker: túladottsági jelzés
CCI: túladottsági jelzés
MACD: mindkét MACD beállításom kitörést jelzett előre...
Awesome Oscillator és Accellator Oscillator csak megerőített, hogy kitörés várható és vszínűleg felfelé...
OsMa: szintén felfelé való kitörést jelzett előre...

Kb ennyi...aztán sok közepes összeggel LONG-oltam, próbáltam a kockázatot csökkenteni és megtalálni az oldalazó folyosó közepét-alját.

Ja, az exitet a CCI adta + DeMarker is előrejelezte, hogy vége....persze fals volt, mert többet is lehetett volna nyerni rajta.
Ezért tesztelem az Ichimokut egyéni beállítással. Van 1 spanyol fickó, most vele levelezgetek, az ő beállítását tesztelgetem...

[ Szerkesztve ]

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1832) RussoS válasza Dzoli (#1826) üzenetére


RussoS
csendes tag

A hírkereskedés is igen jó dolog lehet, bár én szkeptikus vagyok még vele...
Az EUR + GBP kamatdöntés után igen szépen zuhant az árfolyam az USD-hez képest....azt kellett volna megfogni... :(((

Na nem baj, fejlődni kell, sosem elég a tudás :DDD

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1833) Dzoli válasza RussoS (#1831) üzenetére


Dzoli
tag

Ne izgulj, jó volt a kiszállód, az utána történt felrántás az amcsi adatokra következett be. Ha az nincs, vagy nem úgy reagálják le, akkor már lefelé korrigált volna az ár. :)
Igen, a GBP-t én is néztem, az pl. beesett a hírre. Azt hiszem ezeket jobban fogom figyelni a jövőben. Bár egyesek szerint ilyenkor kiszámíthatatlan a reakció, és jobb távol maradni a piactól. Hülye amcsik sokszor megveszik a szar híreket, mert szinte már csak rossz hírek vannak, így imunissá válnak rájuk. :F
A forexfactory-n szépen fenn van minden jelentős hír, és hogy mennyire erős az adott devizára a hatása.
[link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1834) RussoS válasza Dzoli (#1833) üzenetére


RussoS
csendes tag

Igen ezt én is ismerem, de nem szoktam nézni annyira.
Szerintem ha a technikai elemzés szerint az árfolyam bullish vagy bearish, azt a a hírek csak ideiglenesen tudják kihozni a "síkból"... Max. egy új szuper belépési pontot alakít ki ;]

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1835) RussoS


RussoS
csendes tag

Nem tudom...én hatalmas fantáziát látok az Ichimokuban, saját beállításokkal :DDD :K :U

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1836) Dzoli válasza RussoS (#1835) üzenetére


Dzoli
tag

Az 1:500-as tőkeáttétes számlámon katasztrófa lenne 1-1 ilyen hír miatti elszállás, stop nélkül. :N
Azt hiszem én inkább megmaradok az 1-5 perces idősíkon, nekem az fekszik jobban. Képtelen lennék órákat várni, hogy a trade beteljesítse magát.
Ichimokut én is néztem, igaz csak alap beállításokkal. Alig találtam normális leírást hozzá, hogy is kell értelmezni a jelzéseit. Remélem kitalálsz valami okosságot vele. :DD

Én házasítottam az AbsolutheStrength és az ADX szignálvonalát, mert jól kiegészítik egymást. Megerősítésre pl. egy kis SAR. Az én rendszeremben van még 1-2 más indikátor is fent. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1837) swoody válasza Dzoli (#1836) üzenetére


swoody
senior tag

Ichimoku hátha segitség.
[link]

Lehet ilyen "házasítást" csinálni MT4-be?

[ Szerkesztve ]

(#1838) Dzoli válasza swoody (#1837) üzenetére


Dzoli
tag

Ezt már olvastam, de elég szűkszavú. Angolból fordítottam inkább, amit tudtam. :U

A templates könyvtárba elmentett sablont szoktam kézzel szerkeszteni pl. notepaddal.
Írtam egy leírást is hozzá még korábban 1 másik tőzsdés oldalra:
[link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1839) Sztrixi78


Sztrixi78
csendes tag

Sziasztok!

Valaki lát valami csökkenésre utaló jelet CHF -ra ??? ...demóban játszok még, és nincs ilyen "párom", így nem látok rá !!! Nagyon fontos lenne, hogy mégis mit mutatnak a "színes vonalak"""!!!
CHF hiteles vagyok...párom kölcsönkért a szüleitől kamatmentesen egy elég komoly összeget, hogy befizesse a tartozás felét, mert fél hogy még feljebb megy tartósan az árfolyam, ezért inkább ilyen árfolyam mellett akar törleszteni !! ..én még reménykedem,hogy hamarosan csökkeni fog egy kicsit, (nagy összegnél pár egység csökkenés is sok HUF-ot jelent )hiszen EUR/HUF-ban is divergencia van..
Szerintetek?

(#1840) swoody válasza Dzoli (#1838) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi.
Megpróbálom majd.

(#1841) Dzoli válasza Sztrixi78 (#1839) üzenetére


Dzoli
tag

Itt meg tudod nézni, és általános indikátorok is vannak: [link]
Pénteken kicsit megtorpant az emelkedés. De hogy mi lesz 1-2 hét múlva, azt szerintem sokan szeretnék tudni. Amíg ilyen siralmas az ország helyzete, addig sok jóra nem lehet számítani. :O

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1842) RussoS válasza Dzoli (#1836) üzenetére


RussoS
csendes tag

Wow ez igen jó! Én is megpróbálom megszerkeszteni ;]
:C

Na ja, neked az 1-5 perces az ideális, mivel óráson kileng jobban és 500-as tőkeáttátel igen szarban lennél lehet:D

Nekem meg inkább azok a jók, mivel tudok várni és nagyobb az elmozdulás:)

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1843) Sztrixi78 válasza Dzoli (#1841) üzenetére


Sztrixi78
csendes tag

Ezer köszönet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1844) swoody válasza Dzoli (#1838) üzenetére


swoody
senior tag

Sikerült. :)
Köszi.

Ilyet belehet állitani,hogy jelezzen? Bekarikázza magától vagy bármi.
"MACD alulról metszi a szignál vonalat, eladási jelzést pedig akkor, ha az MACD felülről metszi a szignál vonalat."

[ Szerkesztve ]

(#1845) Dzoli válasza swoody (#1844) üzenetére


Dzoli
tag

Vannak olyan indikátorok, amik küldenek riasztást egy felugró ablakban hang kíséretében.
Ilyeneket lehet találni a neten szép számmal, csak keresgélni kell egy kicsit.
Gugli a barátod! Kulcsszavak: crossover, alert, ex4, mq4, meg az indikátor neve :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1846) swoody válasza Dzoli (#1845) üzenetére


swoody
senior tag

És hogyan tudnám tesztelni ,hogy ad-e hangot ki az indikátor?
Mivel most hétvégén nincs kereskedés.

(#1847) swoody válasza swoody (#1846) üzenetére


swoody
senior tag

Akinek megvan a Kecskeméti könyv annak lehetne egy olyan kérésem,hogy fényképezze le a MACD leírását.
Szereteném látni mennyire érthetően írja le a könyv az indikátorokat.
Köszi.

(#1848) SaNyEe válasza swoody (#1847) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

teljesen konyhanyelven fogalmaz a könyv :) én mint mérnök informatikus, meg mérnöktanár simán megértettem első olvasatra. Szkennelni sajna nemigen tudok most.

-- end of transmission --

(#1849) RussoS válasza swoody (#1847) üzenetére


RussoS
csendes tag

Szerintem nem muszáj megvenni a könyvet...
Én pl. nem vettem meg, hanem a netről szedtem az összes anyagot..
A MACD meg sztem igen egyszerű és hasznos indikátor, csak ajánlatos más indikátorral együtt használni vagy egy másik MACD indikátort más beállítással!

"Trade you what you see, not what you think!"// ICHIMOKU KINKO HYO //www.devizaspekulans.blog.hu

(#1850) Fecdzo válasza RussoS (#1849) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szerintem meg ne buzdítsd a többieket arra, hogy hagyják ki az egyetlen releváns magyar szakirodalmat a témában ahol a tudás rendszerezve van és bármikor bárhol elővehető ha valaki elakdna!

A net egy nagyon jó dolog, de amíg nem tudja az ember mit mire, hogyan használjon, mi az a short és long, mi az az elliott hullám elmélet, mit csinálunk mikor a technikai elemzés eszköztárát alkalmazzuk addig maradjunk a jól bevált könyvek forgatásánál.

Én már lassan 4,5 éve foglalkozom a témával és nagyon sokszor vissza kellett térnem az alapokhoz....azt hozzáteszem, hogy teljesen egyedül kezdtem és folytattam 3 évig. Addig a saját bőrömön tapasztaltam meg mindent...

A rendezett tudásra való igény hiánya egy végzetes luxus ebben a témában! Ez egy hosszú út legelső állomása és ezen kívül még nagyon sok van!

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.