Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) dFactor


dFactor
tag

Egyre jobban tetszik nekem ez a Forex. Van benne pénz meg internet..nagyon gáz nem lehet! :C

Csak hogy lássam, jól értem-e: Maketiván $ alapú demószámlával életem első pár deviza tranzakciójával csináltam vagy 30$ hasznot úgy, hogy max 100$ volt egyszerre "elköltve". Ez létezik? Ez a valóságban is így van? Ez elég hihetetlennek hangzik laikusként...

Lesz még csomó kérdésem, ne aggódjatok!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1602) Dzoli válasza dFactor (#1601) üzenetére


Dzoli
tag

Igen ez a valóságban is így van, csak tőkeáttét kérdése a dolog. :D
A margin (letét) összegének a többszörösével indítasz tranzakciót a tőkeáttét nagyságának függvényében. 1:100-nál az 1000 dolláros tranzakcióhoz, csak 10 dollár letét kell. Ha jó irányba mozdul az árfolyam mondjuk 1%-ot, akkor a 10 dollár letéttel kerestél másik 10 dollárt. :) Viszont, ha rossz irányba kereskedtél, akkor -1% esetén elbuktad a teljes letétet. :O
Egyes brókerek ilyenkor sem zárják automatikusan a tranzakciót, hanem hagyják tovább futni azt a teljes számla erejéig. Tehát az is előfordulhat, hogy teljesen lenullázod a számlád, ha nincs stop beállítva.
Ez a napi 30% nyereség tényleg szépen hangzik, de éles körülmények közt azért máshogy viselkedik az ember. Pont a dolog pszichológiai, és önismereti részén múlik az, hogy sikeres leszel-e vagy sem. A tanulás, és a tapasztalat azért idővel növeli az esélyeidet.
Szerintem. :R

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1603) dFactor válasza Dzoli (#1602) üzenetére


dFactor
tag

Ahha...akkor a tőkeáttét a barátunk :R Az azért érdekelne, hogy ki és miért adja a pénzem mellé a sajátját? Ez megéri valakinek?

Még valami nem világos azért. Ehehe.

Én daytradeben gondolkodom. 1-2 órás futási időkkel. Példa: veszek valamit valamilyen áron. A napi ingadozás elindul lefelé kicsit. A marginom ugye elkezd csökkenni. Aztán megfordul, feljebb megy, esetleg túl is a vételi áron. Ilyenkor a veszteség ugye nem jelentkezik a letétben, csak a nyereség?

Meg érdekelne az is, melyik brókercéget tudjátok nyugodt szívvel ajánlani?

[ Szerkesztve ]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1604) Dzoli válasza dFactor (#1603) üzenetére


Dzoli
tag

A tőkeáttétes kereskedést a likviditás fokozására találták ki, hogy minél több pénz forogjon a piacon. A napi átlagos forgalom kb 3000 milliárd dollár. (nem elírás!). Senki nem teszi a tied mellé a saját pénzét. Ha a marginod (letét) elfogyott, akkor vagy megnöveled, vagy a szabad tőkéd rovására megy tovább a veszteség, vagy zársz, és benyeled a bukót.

Az aktuális záró áron kerül minden elszámolásra. Nyugodtan csökkenhet a letéted összege, ha tudod, hogy jó a stratégiád, később nyereségbe fog fordulni a trade, és képes vagy ezt kiülni.
Itt jön a képbe a pszichológia. ;]

Csak az FXPro-t ismerem közelebbről. A pénz 10-20 perc alatt a számlán volt, miután megadtam a kártya adatokat.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1605) dFactor válasza Dzoli (#1604) üzenetére


dFactor
tag

Sajna (?) nem vagyok közgazdász. Indítok egy tranzakciót 10$-ral, de a kereskedésben ez 1000$-t ér. A különbözet 990$. Ez kié? Honnan jön ez? Ha én bukok, nem bukik arányosan ő is? Ha nyerek, ők is nyernek? Hogy is van ez?

Ez a 10-20 perces idő a letétre vonatkozik, igaz? A withdraw az nem ennyire gyors, gondolom én...
Olvastam már horrorsztorikat brókerházakról, akik nem fizetnek meg ilyenek. Ez létezik?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1606) Fecdzo válasza SG@bor (#1598) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azt még szeretném megemlíteni, hogy az utóbbi időben azért annyira nem voltak ezek a rossz hírek jellemzőek illetve ezek elkerülésére ECN brókert érdemes választani. Azoket meg kicsit még vadászni kell, hogy ninjahoz és/vagy MT4-hez is lehessen kapcsolni.

Részvények estén daytradehez a minimum követelmény a 25000$!!! Ha becsúszol alá akkor pótletétet kell fizetned, hogy folytathasd! Vannak egyes pooled account lehetőségek amik akár 2500$-al is megengedik a tradalést, de meglehetősen korlátozott körülmények között. Ezen kívül a real time adatokért havi díjjat kell még fizetni, szóval ezt mind mind vedd számításba ha részvényezni szeretnél napi szinten. Illetve figyelned kel a forgalomra, likviditásra, gapekre.

Megemlíteném ha részvényezni szeretnél akkor én inkább a részvények opciós kontraktusaival való kereskedést ajánlom. Márcsak azért is mert 90%-ban opciós ügyletek teszik ki a forgalmat! És nem kell szívni akkor ha mondjuk google részvényt akarsz venni (régebben 600$/db áron, most nem tom mennyibe kerül) vagy adni mert egy jó kis mozgást prognosztizálsz és nincs annyi lóvéd még tőkeáttétellel sem ami már fincsi kis hozamot biztosítana.

fulekitrading.wordpress.com

(#1607) Fecdzo válasza Dzoli (#1602) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Többnyire azért 50% vesztő körül azért kapsz egy margin callt. Ez megvéd valamennyire...ez persze egyetlen pozícióra vonatkozik, folyamatos vesztőkkel azért lelehet nullázni szépen a számlát....

fulekitrading.wordpress.com

(#1608) Fecdzo válasza Dzoli (#1602) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jajj, bocsi, nem neked akartam a választ vagyis az előbbi hszt, hanem dFactornak...

fulekitrading.wordpress.com

(#1609) Fecdzo válasza dFactor (#1605) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezt képzeld úgy el mintha hitelt kapnál a brokercégtől, csak nem kamatot fizetsz utána hanem brókerdíjjat, forexen spreadet ami az adott keresleti és kínalati oldal közötti különbség.Tehát ha a spread mondjuk kettő, akkor az azt jelenti, hogy te 2 pipppel rosszabb áron kötöd meg az üzletet és kettő pippel több elmozdulás kell, hogy pozitívba forduljon az egyenleged az adott pozíciódon. Ha nagyobb pénzt forgatsz be akkor a brokicég is többet keres. Mert ők azzal keresnek hogy mutatnak neked egy árat ami eltér a bankközi piaci ártól (rosszabb) majd értékesítik a bankközi piacon 2 pip nyereséggel. Ezért hívják őket Market Makereknek....ők "csinálják" a piacot, adják a likviditást rajtunk keresztül.

Tehát nézd úgy ha 1:100-as tőkeáttétet ad egy cég az azt jelenti, hogy a pénzed 100 szorosáért vehetsz adhatsz.

Semmilyen tőzsdén nincs nyereség többlet!!!! Ha te nyersz, valaki, vagy valakiktől nyered el!! Tehát egy megbízásnak mindíg van egy nyertese és egy vesztese. Ez persze adott esetben lehet a brokercég is.

Nagyon meg kell választani a brokercéget. Én beszéltem FXProval még anno, nagyon kevés hiányzott, hogy utaljak hozzájuk, de végül gain-el léptem kapcsolatba ahol nem nyitottam végül számlát mert nem kaptam kedvezményt MT4 használatakor. Pedig kaptak volna lóvét tőlem...

Én Oandát szoktam ajánlani, mert olcsóak, megbízhatóak, viszont borzalmas a chartolás náluk és nincs MT4. Még Interactive brokerst tudom ajánlani, mert ők devizából is ECN broker, tehát nem kell félni az általános köcsögöléstől és már hosszú idők óta működnek megbízhatóan.

Létezik, léteztek ilyen elszaladós brokik, de mára már nagyon nem jellemző...

fulekitrading.wordpress.com

(#1610) dFactor válasza Fecdzo (#1609) üzenetére


dFactor
tag

Ahha...kezdem már kapisgálni a dolgot. Itt gyorsan meg is köszönöm nektek a gyors és informatív válaszokat. Nagyon tetszik nekem ez a dolog. Valahogy az a benyomásom, hogy ez az én világom, csak eddig elkerültük egymást. :Y

A PIPet a brókerek a pozició megszerzésekor rögtön leveszik? Tehát amit a programban látok Points alatt az már az enyém és csak az enyém és az én nevemhez fűződik? :DD Akár nyereség, akár bukta?

Tehát ha bukok, először a margin (az az összeg, amit a tranzakcióba belefeccöltem) száll el, és ha az nem elég, akkor az egész számlámról kezdik el leemelni?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1611) Fecdzo válasza dFactor (#1610) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen, a "pip díjját" azonnal látod. A pozid mínuszból indul. Igen. A margin az alapletétet jelent. Én mondjuk úgy szoktam rá gondolni, hogy mennyi pénzt kell letennem ahhoz, hogy mondjuk pipenként 20 vagy 50 euro hasznot tudjak elérni. Ez persze mínuszba is igaz! Ezt Oandanál szépen lehet látni...és még a spreadek is nagyon jók. Bár a chartolás katasztrofális....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1612) Dzoli válasza dFactor (#1605) üzenetére


Dzoli
tag

Pénz itt sem keletkezik magától. Aki nyer, az annak a pénzét veszi el, aki bukik.

A 10-20 percen azt értettem, hogy amikor megnyitottam az éles számlát, úgy küldtem pénzt, mintha kártyával vásároltam volna a neten keresztül. Megadtam a kártyaszámot, ellenőrző kódot, és szinte azonnal jóvá is írták a pénzt a brókernél vezetett számlán.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1613) stangli válasza Fecdzo (#1579) üzenetére


stangli
senior tag

:)

csak egy trend csatornára voltam kíváncsi, ezért kértem naposat meg heteset :U hogy lássam kb mi az irány...

(#1614) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

valaki anno linkelt egy fejlődési sort ismeretlen szerzőtől, hát kezdem megtapasztalni a dolgokat elég rendesen :(
Pedig "csak" játékpénz, bár én a pipeket számolom.
Arra mondjuk kezdek rájönni, hogy a későbbiekben, ha komolyan akarom venni nem feltétlen az indikátorokra hagyatkozom, noha hasznosak azért eléggé laggosak is .. legalábbis számomra. Elég türelmetlen típus vagyok, (pedig az élet más területein nem jellemző rám), ma úgy ültem le a terminál elé, hogy itt van rá az egész napom, ráérek .. aztán mégse, rögtön csináltam a hülyeséget. Furcsa, hogy pont azokat a hibákat rendre elkövetem ami eddig mindenütt le volt írva, pedig tudatosan el akartam őket kerülni.
Fecdzo írtad, hogy dolgozol egy olyan rendszeren amihez nem kellenek indikátorok.. jól sejtem, hogy trendekkel és jellegzetes árszintekkel dolgozol?

Épp olvasok egy angol nyelvű e-bookot, egész használhatónak tűnik az első 10-15 oldal alapján Forex Surfing
Olvasta már valaki?

-- end of transmission --

(#1615) Fecdzo válasza SaNyEe (#1614) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Önkontroll rettentő fontos! Szoktam még ajánlani a kereskedés mellé a harcművészeteket(jómagam is művelek egyet) mert fegyelmet és kontrollt lehet tanulni amit később átültethetsz az élet más területeire is csakúgy mint a tradingre. Meditáció is nagyon hasznos! ;)

Nem szabad hátat fordítani az indikátoroknak teljesen! A lényeg, hogy a megfelelő indikátort arra használd amire anno kitalálták, vagy amire te mgagad bizonyítottan sikeresen megalkottad! Vannak lagging és leading indikátorok! Csak például az RS (leading)I vezető MACD trendkövető (lagging). A trendet mindíg utólag veszed észre, akkoris ha az árat használod. Hisz mire van szükség egy emelkedő trend esetében? Egy mélypontra majd pedig egy völgyre, hogy behúzhasd...addig nem húzhatod be még nincs meg. Tehát az is lagging. Ezt a külföldi szakirodalmak illetve fórumok használják előszeretettel, bár sztem fölösleges ezen csoportosítás, mert azt sugalja, hogy az egyik csoport jobb mint a másik. Pedig nem így van. Szerintem sokkal jobb a Kecskeméti féle csoportosítás: trendkövető, momentum, voltailitás, forgalom.

Van pár rendszer a buksim fiókjaiban....és ez a nagy bajom a mai napig. Sok ötletem van és ebből csak kevésre marad időm alkalmazni mert a többi kimegy a fejemből. Utóbbi időben már lefogom írni őket....

Hát, nem volt nehéz ráhibáznod.... :DDD hiszen itt trendből vagy sok kicsi kitörésből lehet profitálni...nameg kamatkülönbözetből, de az más tészta... ;)

Beleolvastam, elég jónak tűnik ez az ebook....vagyis használható....első blinkre... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1616) Gh0sT válasza Fecdzo (#1615) üzenetére


Gh0sT
addikt

"Nem szabad hátat fordítani az indikátoroknak teljesen!"

Akkor tegyék meg tétjeiket! :D
Én most éppen erre készülök. Illetve jelenleg ezt programoztam le. Még mielőtt kritika érné a ház elejét, tisztában vagyok én is vele, hogy ennek így nincs értelme. De talán mégis. ;)
Múlt héten írtam egy nagyon egyszerű EA-t MT4-re. Nem használ semmilyen indikátort, a beszállási pontot gyakorlatilag random választja meg (5 percenként köt, ha nincs nyitott pozíció). A rendszer lényege, hogy megpróbálja a vesztőket korrigálni.
Nem figyelem a piacmozgásokat, se hírt, se semmit. Nincsenek mozgóátlagok, mindenféle bonyolult képletek, csak az időtényező.
Kockázatos? Az... Be fog dőlni? Lehet...
Viszont... Elvileg ez egy olyan rendszer, ami talán működhet rentábilisan így is. Matematika az egész, kicsi valószínűségszámítással. Persze lehet, hogy tévedek. Viszont ha esetleg bedönti a számlát, akkor még megvan a lehetőségem arra, hogy vigyek valami rendszert a káoszba. :)
Múlt héten szerdán kezdte a kereskedést, eddig minden bukót visszahozott nyerőbe. Persze ez nem nagy szám, de bizakodásra adhat okot.
Elvileg így is tudnia kell nagy átlagban hoznia havonta olyan 15-25%-ot. Meglátjuk... Szerintem az elv jó, csak még tökéletesíteni kell.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1617) Dzoli


Dzoli
tag

Két bróker beszélget:
-Képzeld, 4 éve dolgozom 1 fantasztikus rendszeren.
-Jól működik? Mennyit kerestél már vele?
-Keresni még nem kerestem vele, de már sokkal kevesebbet bukok, mint 2 éve.
:C

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1618) Fecdzo válasza Gh0sT (#1616) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sóhaj....bakker, meg kell mostmár tanulnom a programozást mert ez így nem okés...nincs kibúvó. MT4-ben megvagyok így lőve, ninjában még okés, de a fincsi dolgokból ott is kimaradok...

Elméletileg egy rendszer ami nem tartalmaz mást csupán moneymanagementet sikeresen működhet....ezt még nem sikerült bebizonyítanom....de megcáfolnom sem....bármely rendszer működhet!

fulekitrading.wordpress.com

(#1619) Fecdzo válasza Dzoli (#1617) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hehehehe!!! Ez jó.... :DD :DD

fulekitrading.wordpress.com

(#1620) dFactor


dFactor
tag

Kezdem már érteni a piacot. Akármit is várok, mindig az ellenkezője történik! :DD

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1621) Gh0sT válasza Fecdzo (#1618) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem nem nehéz a nyelv. Mindössze a logikáját kell elsajátítani. Ha van némi minimális programozási tapasztalatod, akkor egy fél nap alatt bele lehet jönni. :) Szánj rá időt, mert nagyságrendekkel több a kereskedési tapasztalatod, mint mondjuk nekem, és nagyon sok ötletet meg tudnál benne valósítani.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1622) Fecdzo válasza Gh0sT (#1621) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Valóban egy powerful platform mt4, de sajnos nem számolható bele backtestbe a spread...ezért puffognak sokan külföldi forumokon, hogy a backtest nem ér semmit mert beborulnak a hipi-szupi rendszerek forward teszten. Szóval ninával fogom kezdeni mert ott beletudom számolni, ugyan konstansként, de akkoris jóval reálisabb képet kapunk.

Összeszedem magam aztán megtanulom....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1623) SaNyEe válasza Fecdzo (#1615) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Kempoztam egy darabig, ott tudtam .. pontosabban fogalmazva kellett is fegyelmezni magunkat különben azonnal jött a bünti, bár ennek a kis párom csak örült, mindig kérdezte este, hogy ma hány kentot csináltattak veled :DDD
Igazából az indiket talán útmutatónak tekintem, nem tudom pontosan mennyien használják őket kereskedésre, végső soron az határozza meg egy indi sikerességét, hogy mennyien használják valójában. Ezek amolyan önbeteljesítő jóslatok nemde?

szerk.: végső soron amiatt szakadt félbe a küzdősport mert végeztem a sulival, s itthon nem volt rá lehetőség, más ágazatba pedig nem akartam belefogni.

dFactor: mintha csak magamat látnám :DDD ma is jártam úgy, hogy nyitottam shortot, ofkorz emelkedett, aztán próbáltam kicsit mérsékelni a pozin a veszteségem, s benyitottam egy ugyanakkora longot. Mi történt? Beállt a short és a long pozijaimközé az árfolyam :C szerencsére volt egypár okosan meghozott döntésem is :)

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1624) Fecdzo válasza SaNyEe (#1623) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na, akkor előlehet venni az emlékeket....(mi anno direkt arra játszottunk, hogy kento legyen :DDD többiek imádtak érte mert mindenki nyomta)....

A technikai elemzésben eleve benne van egy önbeteljesítő hatás, bár én nem így szoktam hívni. Az emberek bizonyos történésekre többnyire ugyanúgy reagálnak mint a múltban. Hogy melyik indi jó, azt meg kell vizsgálni. Kell egy kis előny, azt meg csak úgy tudsz szerezni ha nem ahhoz a tömeghez tartozol aki veszít, ergo kérdezd meg őket mit használnak és azt kerüld el....mondja egyik mentorom...tudom, tudom más tollával ékeskedni...de ez inkább egy info morzsa amin kellően ellehet rágódni.

Tesztelj, fejlessz, figyelj, tanulj és legfőképpen fegyelmezd magad....és meglesz az eredménye....

fulekitrading.wordpress.com

(#1625) SaNyEe válasza Fecdzo (#1624) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ezt a logikát! Észben tartom amit javasoltál.
Mentorra meg előbb-utóbb szert kell tennem majd, azért az kellően nagy kickinget tud adni a fejlődésben, vagy terelgetni a helyes útra. De mindent majd a maga idejében :)

-- end of transmission --

(#1626) dFactor válasza SaNyEe (#1623) üzenetére


dFactor
tag

Ha ma valaki figyelt volna, mit csinálok és a totál ellenkezőjét csinálta volna, min 300 pip nyereség 2 és 3 óra között...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1627) Dzoli válasza dFactor (#1626) üzenetére


Dzoli
tag

Csak nem shortolni próbáltad az EURUSD-t? :C

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1628) dFactor válasza Dzoli (#1627) üzenetére


dFactor
tag

Ehehe...volt olyan is :DD

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1629) SaNyEe válasza dFactor (#1626) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

uhh, bakker, azzal én majdnem két hétig ellennék :DDD. Figy tudod mit?!, ezt kajakul betanulod és felezünk :))

-- end of transmission --

(#1630) dFactor válasza SaNyEe (#1629) üzenetére


dFactor
tag

Megdumáltuk! :C Bámulatos érzékkel nyitok meg pozikat rossz irányba.
Vagy meg kell tanulnom rendes előrejelzést csinálni, vagy - és ez tűnik könnyebnek - kifejlesztek egy jövőbe látó képességet és rommá keresem magam.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1631) Dzoli válasza dFactor (#1630) üzenetére


Dzoli
tag

Nyugi, pár hónap, és fog az menni. Ha sokat csinálod, előbb utóbb úgyis látni fogod merre akar menni a piac. :)
Itt van néhány egyszerű stratégia, amikkel próbálkozhatsz: [link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1632) dFactor válasza Dzoli (#1631) üzenetére


dFactor
tag

Köszi!

Átolvasom ezeket...tényleg valami egyszerű stabil megoldás érdekelne. Napi pár PIP és kész, csak keresetkiegészítés lenne a cél, de egyelőre túl sok a piros szám :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1633) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Végre sikerült háromszöget felismerni és alkalmazni az elméletben tanultakat :C
Kár, hogy nem hittem magamnak és a céláramnak, pedig 3 pip pontossággal teljesült is :DDD
Sebaj. legközelebb már okosabb leszek :))

-- end of transmission --

(#1634) Dzoli válasza SaNyEe (#1633) üzenetére


Dzoli
tag

Kötni kell, minél többet, hogy szokjad az érzést. Én még a demó számlával is izgultam az elején, de idővel elmúlik, csak csinálni kell.Minél több sikeres kötésed lesz, annál jobban rögzülnek a dolgok, és annál biztosabb leszel a tudásodban, és a startégiádban. Idővel egyre jobban fogsz bízni a piacban, hogy tényleg megcsinálja azt ami elvárható tőle.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1635) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Azt nem tudjátok, hogy a skalposokat hosszútávon mennyire szeretik a brókerek? Láttam egy listát, hogy ki tiltja, ki nem törődik vele igazán, mi a valóság?

-- end of transmission --

(#1636) dFactor


dFactor
tag

Bár még újonc vagyok itt, lenne egy javaslatom.

Nem tudom, hányan forexeznek itt napközben, de ha elegen vagyunk, nem lenne rossz ötlet egy IRC csatornát nyitni valamelyik szerveren, esetleg jelszavazva.
Meg tudnánk online dumálni, ki mit saccol, ki mit vár stb...

Hm...?

[ Szerkesztve ]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1637) SaNyEe válasza SaNyEe (#1635) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

MT4-ben nem lehet megadni azt kötés előtt pip eltéréssel, hogy mekkora SL-t akarok? Tudom, hogy konkrét árat be lehet írni, de én úgy szeretném mint ahogy Oanda FX gamejében is van, megadom, hogy a kötési árhoz képest mekkora legyen a SL, illetve a Profit taking.

-- end of transmission --

(#1638) Gh0sT válasza SaNyEe (#1637) üzenetére


Gh0sT
addikt

Meg lehet, ez biztos. Mindjárt keresek screenshotot.

MOD: nem fog menni, nem tudom megkerülni a proxyt és így nem aktív az új megbízás gomb. :(

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1639) Gh0sT válasza Gh0sT (#1638) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megnéztem egy korábbi screenshotot és most látom, hogy nem lehet... legalábbis én nem találom. Csak célárakat lehet megjelölni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1640) SaNyEe válasza Gh0sT (#1639) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

nagy kár :( , a módosításnál pedig nagyszerűen meg van oldva a dolog. Talán az MT5-ben már úgy lesz.

-- end of transmission --

(#1641) Gh0sT válasza SaNyEe (#1640) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem egy scripttel megoldható lenne a dolog. Kötés helyett azt futtatod le és automatikusan beállítja az SL-t és TP-t.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1642) dFactor


dFactor
tag

Nézte ma valaki azt a bazi nagy EUR/USD esést 15 óra körül? Fél óra alatt vagy 100 PIP esés. Sikerült egy LONGgal beleszállnom, virtuális pénzzel persze, direkt nem zártam le, óriási bukó lett belőle.

Az érdekelne, hogy volt-e ennek valami előre látható jele? Vagy valami bejelentés volt akkor? Egy-egy ilyen fél órával a napi betevőt meg lehet keresni fél óra alatt simán...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#1643) Dzoli válasza dFactor (#1642) üzenetére


Dzoli
tag

Nem tudom volt-e hír, de törte az emelkedő trendvonalát, majd átesett a 50-es fibó, és a daily S1 Pivot szinten is. Utána a -50-es fibónál korrigált, de az nem fogta meg, így jutott a -61,8-as Fibo-ig. Én is lemaradtam róla, mert még szutyok számítógépeket buzerálok aprópénzért, ahelyett, hogy inkább komolyan ezt csinálnám Pedig előtte épp longoltam benne 1 kicsit 15:15-től 15:30-ig :(

Ez az új rendszer, amit ma kezdtem el tesztelgetni. Bővebben olvashattok róla itt: [link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1644) SaNyEe válasza Dzoli (#1643) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

ráérsz még nekiülni ennek komolyan, úgyis nagyon hamar meglesz a haszna, ha stabilan hozod a számodra szükséges napi pipeket :)) türelem. Magamat is erre nevelem, bár még édeskevés sikerrel :DDD .. sebaj, alakulok szépen azért.

Majd számolj be, hogy mennyire hatékony a rendszer :)

Dfactor: Lehetett valami met a GBP/USD is hasonlóan reagált, mondjuk az akkor már eső trendben volt amúgy is és csak kb 50 pipet esett öö zuhant inkább.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1645) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Közbe kifutottam a szerk időből ..
Másik érdekesség amit láttam ma .. berajzoltam délután egy hmm talán előző napi minimum árat, s arról ahogy nézem 9:40kor a kábel (GBPUSD) úgy lefordult, hogy ilyet nem is láttam még. 1.4377ről egészen 1.4176-ig meg sem állt laza kétszáz pip. Itt történt valami hír, hogy így csökkent a font / nőtt a dodo, esetleg mindkettő? Mert előző napi minimum árakat úgy szaggatta át, hogy csak na, meg se "pihent" rajtuk nagyon, legalábbis kettőt simán átvitt.
Ti honnan szerzitek a híreket?

-- end of transmission --

(#1646) Dzoli válasza SaNyEe (#1644) üzenetére


Dzoli
tag

Pont időm az, ami nincs. Kicsit hosszú a történet, és nem is tartozik a nagy nyilvánosságra, de a lényege az, hogy jelenleg több a havi kiadásom, mint a bevételem. :O
Ezen kellene mielőbb változtatnom a forex segítségével.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1647) Gh0sT válasza dFactor (#1642) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem is longom volt nyitva, aztán shortra váltott az EA-m. Csinált is két sikeres tradet. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1648) Dzoli válasza SaNyEe (#1644) üzenetére


Dzoli
tag

Jónak tűnik a rendszer. A szabályokat betartva ma nem sikerült rossz üzletet kötnöm. Már csak azt kellene megtanulni, hogyan maradjak benne a poziban, mert túl korán kizárom őket kicsi (de biztos) nyerővel. :D

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1649) SaNyEe válasza Dzoli (#1648) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ez a skalpolós napomra emlékeztet :DDD
Végülis bejött, csak mt4-ben előre nem tudok pipre beállítani SL-t .. oanda FX gameját meg még nem szoktam meg, hogy biztosan kezeljem, lett is belőle egy jónagy bukóm pont az SL hiány miatt.
Szitu a köv volt. Célom napi 30-40 pip volt. összeszedtem már belőle 19-t alig másfél óra alatt, aztán benyitottam egy pozit, mire jobbklikk, megbízás módosítása és legördülőbe beírtam a kívánt SL-t már -30 pipen voltam, rögtön megáhzasodtam a pozival, eljutottam -68-ra, oks gyorsan kilőttem. Néztem, hogy folytatódik a mozgás, benyitottam egy 4x!! akkora pozit, s már majdnem visszajött (mert visszanyerni akartam :F ) mikor megint beszakadt az ár, s így lett a nap végeredménye -168 pip. . .
Nem voltam valami boldog azt kell mondjam, pedig csak játékpénz. Valószínű élesben ezt nem játszottam volna meg, hanem inkább elmentem volna futni, mozogni egyet amitől megnyugszom, de akkor is irritáló lett volna valószínűleg.

Igazából türelemmel tudod majd megtanulni, vagy csinálj egy másik demo számlát, ha az eddig megszerzett virtuális pénzt félted feltenni és próbáld ki, hogy működne, ha betartanád a be és kiszállási pontokat. Sztem pár nap alatt már hinnél neki :)) Ahogy látom mikor kb kilépett a broki spreadjéből nagyon hamar levágtad a pozokat, kivéve, ha "ugrott" az ár fel-le.
Mekkora volt az elmaradt hasznod?

-- end of transmission --

(#1650) Dzoli válasza SaNyEe (#1649) üzenetére


Dzoli
tag

Kielemezgettem a tradeket, és bár pozitív az eredmény, annyira még sem örülök neki.
A rossz beszállókat érdekes módon ki bírom ülni (éles számlával valószínűleg nem menne), a jó beszállókat meg gyorsan levágom kis haszonnal. Az elmaradt haszon az sokszorosa lett volna annak, mint amit ténylegesen "elhoztam". Trade után meg már nem futok, ha elment a beszálló várom a következőt. Fránya pszichológia. :((
Ezt még gyakorolni kell, mielőtt lenulláznék egy újabb éles számlát. :B

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.