Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fecdzo válasza Josh (#50) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Oanda oldalán van egy rakat kalkulátor amit felhasználhatsz!

fulekitrading.wordpress.com

(#52) Josh válasza Fecdzo (#51) üzenetére


Josh
tag

Egyelőre köszönöm szépen a segítséget, most egy pár órás gyakorlás-ismerkedés lesz, mindjárt megnézem a kalkulátorokat.

Köszönöm szépen.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#53) Josh válasza Josh (#52) üzenetére


Josh
tag

Kész van a táblázat, ami megadja, hogy adott összegű vásárláshoz, mennyi egységet vehetek, megadja a Stop Loss és a Take profit szintet.

Majd kiderül, hogy működik-e?

Ja igen, megint nem csináltam semmit, és lett 3,35 EUR nyereségem. :)

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#54) Fecdzo válasza Josh (#53) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Figyelj arra, hogy a Stopp szintet ne a táblázat számolja ki, hanem majd te add meg változóként és a táblázat csak azt számolja ki, hogy adott stop és profit tartget mellett mekkora unit méretet nyithatsz be!!
Hiszen majd a chartról fogod leolvasni, hogy hova lesz érdemes tenni. Többnyire támaszok, ellenállások alá ill. fölé érdemes tenni, de majd stratégiától függ majd!

Az a 3,35EUR az a napi kamat. Ha nem tradelsz akkor az EUR betéti kamata érvényesül amit minden nap 22.00-kor jóváírnak.

fulekitrading.wordpress.com

(#55) Josh válasza Fecdzo (#54) üzenetére


Josh
tag

Áh, na kipróbáltam a demó számlát. Éjjel 10-től kb. éfjélig csináltam, és az egyenleg: 1259 EUR veszteség. :( :O

Asszem egyszer kerestem 0,04 EUR-t vagy valami hasonló, ezt majd jobban át kell gondolni

Te is az Oandánál vezeted a számlád?

Hány perces frissítést szoktál használni?

Mennyi amúgy az EUR betéti kamata?

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#56) Fecdzo válasza Josh (#55) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én azt mondom, ne kereskedj este 6 után mert akkor már a tradeek is jóval drágábbak, és a likviditás is jóval kisebb. Elmennek már a nagy befektetők (bankok). Hétköznap reggel 7-18-ig nyomhatod. Olcsóbb likvidebb a piac és a nagyok is jelen vannak.!

Igen, nekem is náluk van számlám.

Nos változó a grafikon felbontása. 5 és 1 perces felbontást használok, de mindíg megnézem a magasabb felbontásokat is mert sokkal könnyeb beazonosítani az erősebb támaszokat, ellenállásokat.

Az interest calculator megmondja neked mennyi a kamata. Használd. Csak beállítod, hogy euro számlád van és a typehoz balance-t választod, és megadod mennyi ideig tartod. Kiszámolja mennyi pénzed lesz.

Építs ki stratégiát, és szigorúan tartsd magad a szabályaihoz! Meg az alapszabályokhoz. Meg este és hétvégén ne nyomd!

fulekitrading.wordpress.com

(#57) fLeSs válasza Josh (#55) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#58) Josh válasza fLeSs (#57) üzenetére


Josh
tag

Örülök, hogy örülsz, de ezt mire véljem?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#59) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Csúcs/völgy elemzést ajánlom mindenkinek. Vagy ahogy a külföldi forumok hivatkoznak rá 1-2-3 technika/alakzat.

A csúcsok és völgyek kötésének kiváló Risk/reward aránya van és a trenfordulókat is könnyen belehet azonossítani.

Mivel a deviza piacok mozognak leginkább trendszerűen ezért ott kiválóan használható! Az idótáv is teljesen mindegy! Perceseken: 1-5-15-30 Órásokon:1-3-4 Napi, heti és havi chartokon egyaránt kiválóan használható.

Minden új csúcshoz és völgyhöz feljebb vagy lejjebb lehet húzni a stoppokat és így kivállóan végig lehet követni vele nagy trendeket is!

Íme egy kis anyag hozzá. Csak angolul van...remélem senkinek nem baj
[link]

fulekitrading.wordpress.com

(#60) Fecdzo válasza Fecdzo (#59) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha ráadásul kombináljuk a csúcs/völgy elemzéseket a sávgondolkodással és ezek segítségével behúzott támaszok és ellenállásokkal akkor szép eredmények lesznek.

Természetesen, az alapelvek betartása minden egyes pozi nyitására vonatkozik!

fulekitrading.wordpress.com

(#61) Fecdzo válasza Fecdzo (#60) üzenetére


Fecdzo
senior tag

És íme egy újabb metódus: Pivot Point.

Ez nem más mint a támaszok és ellenállások kiszámolása az adott napra!

A technikai elemzők világkonferenciája szerint rengetegen használják!! Miért is ne használnánk mi is?

Én is így teszek...;)

És a link: [link]

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#62) amargo


amargo
addikt

Hi!

Nyitott egy Demo számlát ezen a OANDA FXGame-n, kb 10 perce, előbb már volt 0,25 eur nyereségem, amint látom itt eléggé figyelni kell az árfolyamokat, de tettszik eléggé, csak meg kell tanulni kezelni és érteni a szöveg mögötti fogalmat, mert még rengeteg minden nem tiszta, viszont az ajánlott könyveket majd megnézem/keresem, ha kicsit több időm lesz :)

Jó kis topic ez, valahogy a deviza kereskedés jobban tetszik nekem, mint a többi.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#63) Fecdzo válasza amargo (#62) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Örülök, hogy tetszik a topik!

Ha nem csinálsz semmit csak bent van a pénz a számládon akkor a pénznemedre vonatkozó betéti kamat szerint kapsz kamatot minden nap 22.00kor! ;)

Nem kell semmivel jobban figyelni az árfolyamokat mint más instrumentum esetén. Csak az időtávot kell megállapítanod amin kereskedni szeretnél és annak megfelelően figyelni/kereskedni.

Érdekel még az adózása a deviza ügyleteknek?

fulekitrading.wordpress.com

(#64) amargo válasza Fecdzo (#63) üzenetére


amargo
addikt

Szia igen érdekelne az adózása, előbb kerestem 11,xx eur-t 5perc alatt.. ez azért elég durva (igaz csak virtuálisan). Elég sokat lehet ezzel tanulni, szal nagyon köszönöm ezt az oldalt elég király is ez a Virtuális pénz kereskedés.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#65) Fecdzo válasza amargo (#64) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nincs mit, ezer örömmel. Az lenne a célja ennek a topiknak, hogy eltörölje azt a negatív képet a tőzsdékről amit sokan ráhúznak anélkül, hogy tanulmányozták volna mélyrehatóan.

Hidd el, sokkal több pénzt is fogsz tudni keresni még kevesebb idő alatt!! ;)

A devizapiac adózása

* A bankközi devizapiac nem nevesített tőzsde, OTC, tőzsdén kívüli kategóriába tartozik, ezért a magánszemélyek esetében a devizapiaci árfolyamnyereség egyéb jövedelem kategóriába tartozik, és SZJA-t kell utána fizetni.
* A 2007. év végéig az alábbi adózási rend volt érvényben:
o A bankközi devizapiacon elért üzleti nyereség adókötelezettsége (APEH)
o Az Szja törvény 2003-ban hatályos 28. §-ának (7) bekezdése alapján egyéb jövedelem a jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog megszerzésére fordított értéket meghaladó része, kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt, vagy az Szja törvény szerinti adókötelezettsége egyébként megállapítható. A jog gyakorlása által megszerzett bevételnek a jog gyakorlása révén szerzett vagyoni értékből a szerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéket meghaladó érték „tudható be”, tekintettel arra, hogy a jog éppen az adott ügyletben a szokásos piaci ártól való eltérést, mint lehetőséget biztosítja. A 28. § (7) bekezdésében szereplő első kivétel (kivéve, ha a jog alapítása, megszerzése bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyletben történt) abban az esetben bírna relevanciával, ha a bárki számára azonos feltételek mellett megvalósuló ügyleteket az Szja törvény pl. nem bevételként nevesítené (hasonlóan a 77/B. §-ban az értékpapírra vonatkozó jog révén megszerzett vagyoni érték adókötelezettsége szabályozásánál a jog gyakorlása révén megszerzett vagyoni értékhez), vagy a megszerzett vagyoni érték adókötelezettségére különös szabály vonatkozna.
o Minthogy a Szja törvény nem tartalmaz kifejezett rendelkezést a bárki számára azonos feltételekkel megvalósuló bankközi devizaügyletek adózására, a 28. § (1) bekezdésének első mondata az irányadó. A 28. § (7) bekezdésének második kivétele (kivéve, ha az Szja törvény szerinti adókötelezettség megállapítható) azért nem alkalmazható, mert az adott ügylet adókötelezettségére az Szja törvényben egyéb jogcím nem található. A 2004. január 1-jétől hatályos 28. § (7) bekezdés szerint a jog gyakorlásából származó jövedelem ugyancsak egyéb jövedelemnek minősül, kivéve ha adókötelezettségének jogcíme egyébként megállapítható. Ilyen jogcímet azonban a Szja törvény továbbra sem tartalmaz.Az előzőeket figyelembe véve a bankközi devizapiacon elért ügyleti nyereség az Szja törvény 28. §-ának (1) bekezdése alapján egyéb jövedelemként adóköteles.
o (APEH Adójogi főosztály 1226997868/2004.) Forrás: www.apeh.hu
* 2008. évi változás
o Az új különadózó jövedelemként szabályozza a deviza-, tőke- és kamatcsere (swap) ügyletből származó jövedelmet. A korábbi javaslathoz képest a nem tartalmaz differenciált adómértéket, azaz a csereügylet típusától függetlenül 25 százalék adómérték irányadó. A külföldön is adóztatható kamat és árfolyamnyereség esetén az adót csökkenti a külföldön fizetett adó.
o A külföldi pénznemben megszerzett osztalék, árfolyamnyereség, tőzsdei ügyletből és csereügyletből származó jövedelem esetén a jövedelmet a jövedelemszerzés időpontjában irányadó MNB árfolyam figyelembevételével kell forintra átszámítani.

^^^^
# Adócsökkentési lehetőségek legális módon

1. Társaság alapítása Magyarországon (Bt., Kft.)
* A magyar társaságok az esetek többségében kedvezőbben adóznak, mint a magánszemélyek. Társaságalapítás (Bt.) már kb. 120.000 Ft teljes költségtől lehetséges.
2. Társaság alapítása külföldön
* Bizonyos külföldi országok társasági és járulék adózása kedvezőbb lehet a magyar jogszabályokénál (pl.: Szlovákia). Érdemes megfontolni a külföldi cégalapítást is.
3. Társaság alapítása adóparadicsomban
* Offshore cégbejegyzés esetén a vállalat rendszerint nagyon kevés adót és közterhet fizet. Az alapítás költségei itt magasabbak, így csak relatíve nagyobb tőke esetében érdemes offshore megoldásban gondolkodni.

;)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#66) Josh válasza amargo (#64) üzenetére


Josh
tag

Üdv sorstárs. Én is néhány napja nyitottam demo-t az Oanda-nál, nekem ez jobban tetszik, mint az értéktőzsde, ez valahogy jobban pörög.

Már elég jól be tudom húzni a támasz, és ellenállásvonalakat. Támaszvonalak ott vannak általában, ahol én sell pozit nyitok, ellenállás pedig ott, ahol buy pozim van. Hát nem érdekes? :F :U Tudom, tudom, gyakrolni, elemezni, gondolkodni...

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#67) Fecdzo válasza Josh (#66) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez teljesen logikus. Egy jó kis stratégia, hogy támaszok ellenállások közelében kitörésre játszik az ember.

Viszont a támasz és ellenállások helyességét úgy tudod jól meghatározni, ha meglátod a jövőben milyen gyakorisággal pattant visssza róla az árfolyam. Anál jelentősebb támasz/ellenállásról van szó. És a kitörés is jelentősebb lesz.

Kereskeded is a jelzéseket?Remlélem... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#68) amargo válasza Fecdzo (#65) üzenetére


amargo
addikt

Mennyire más a valós, mint ez a Demo? Mert eddig nekem ez a kis nyereség is, amit utána 20perc ~ 46 eur elértem is jó :)
Köszönöm a beírást is!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#69) Josh válasza Fecdzo (#67) üzenetére


Josh
tag

Már van egy-két ilyen pici "saját szabályom", amiket nem árt ha betartok. Nos az egyik ilyen, hogy amikor egy helyben "topog" az árfolyam (én így hívom, azt amikor az 1 perces frissítésnél kb. akkorát mozdul csak az árfolyam, mint egy gyufa feje), na akkor nem szabad venni, mert olyankor mindig történik valami nagy durranás.

A másik ha már akkorák a kilengések, mint egy rendes gyufaszál, és ezt több percig csinálja, akkor megint érdemes várni, mert nem tudni, hogy mi fog történni. Vagyis nekem még nem sikerült rájönnöm. :-)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#70) amargo válasza Josh (#69) üzenetére


amargo
addikt

Én még a durr bele, na mi lesz most stratégiánál vagyok, persze nekem is alakulnak a szabályaim éppen most várom, hogy nagyot bukok vagy mégsem.
Tényleg, ha veszek, akkor az meddig marad meg? Remélem 22:00 nem törlik a vásárlásomat :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71) Fecdzo válasza amargo (#68) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mennyire? Nos, nagyon!!! Vagyis az a lényeges különbség, hogy amikor a saját pénzed a tét akkor bizony eleinte nagyon másként cselekszik az ember. Szóval saját magadat kell legyőznöd. Amúgy technikailag semmiben nem különbőzik a demo és a vslós. A valóson is ugyanolyan gyorsan meglehet kötni a nagy ügyletet mint demoban.

A szabályokat meg már most szigorúan be kell tartani. Pláne amiket az első hszben leírtam!

fulekitrading.wordpress.com

(#72) Fecdzo válasza Josh (#69) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, ez lehet korlátozó ténywező, de majd meglátod, hogy nem fog számítani.Igen kis gyertyáknál kitörés lesz!Bár ez 5 percesen már inkább jelentősebb!

Hírek alkalmával nem szabad kereskedni!

fulekitrading.wordpress.com

(#73) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Szerezzétek be mind a ketten Kecskeméti István: Tőzsdei kereskedés a technikai elemzés segítségével!

És hamar összeáll bennetek egy jól használható stratégia!

fulekitrading.wordpress.com

(#74) Josh válasza Fecdzo (#73) üzenetére


Josh
tag

Én szerintem be fogom szerezni, mert azért nem így kéne hűbele-Balázs módjára csinálni, hanem valami koncepciónak kéne beletenni.

Nomeg, még ha nem is kezdem el a saját pénzemmel, akkor is jó így "eljátszadozni" rajta, izgalmasabb, mint a Counter Strike.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#75) Josh válasza amargo (#68) üzenetére


Josh
tag

Mekkora összegekkel szoktál nyitni?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#76) Fecdzo válasza Josh (#75) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nyitottam már be 1,2 millo unitot is ;) Persze skalpolásnál. Viszont az úgy nagyon necces.

Mindíg az chart felbontása és a stoppom mondja meg. Nagyon változó.

fulekitrading.wordpress.com

(#77) Fecdzo válasza Josh (#74) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Amint olvasgattál kicsit, adok tippet mit lehet érdemes csinálni.

Pláne, ha már benne vagy akkor jöhetnek a szoftverek amik segítségével lehet tesztelni a stratégiái eredményességét és esetleg automatizálni a stratégiákat!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#78) Josh válasza Fecdzo (#77) üzenetére


Josh
tag

Uh, megnéztem a könyvet. :( 8400 HUF. :O

Mondjuk biztosan visszahozná az árát, dehát már a cipőmre sincs pénzem. Na majd kitalálok valamit.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#79) Fecdzo válasza Josh (#78) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tudásba fektetni a legjobb dolog. Azzal a könnyvel ráadásul egyszer milliókat kereshetsz, túlzás nélkül. Én már a könyvvel többszörösen jól jártam. Nem csak a benne lévő tudás segített, hanem még a könyvön értéke és növekedett. Én még 6500Ft-ért vettem ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#80) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Akinek nem tetszene az Oanda által nyújtott technikai indikátorok, lehetőségek annak ajánlom figyelmémbe az FXPro oldaláról letölthető MetaTrader 4-et. Lehet programozni stratégiát vele és indikátorokat is. FXPro ráadásul ingyen adja a demo számlát hozzá realtime forex adatokkal. Így egy egyedi indikátor-kombi alkalmazhatóvá válik Oandan is.

Egy jó rendszer, a legolcsóbb devizabrókernél? Hát nem főnyeremény?
Letöltés és demo számla: [link]
Ha jól tudom akkor ez kifejezetten forex platform.

Viszont ha egy kiváló platform kell, szintén ingyen, de részvény, deviza, határidő is kell akkor NinjaTrader...még rímelt is :DD
[link]

fulekitrading.wordpress.com

(#81) Fecdzo válasza Fecdzo (#80) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tessék művelődni, és újabb ajtók nyílnak ki. Mint például az automatizált kereskedés. Hát nem fantasztikus lenne, ha minden paramétert letudna az ember programozni, hogy utána a gép keresse neki a pénzt?

Sok tweakelésre van még nekem is szükségem, de jól haladok. És már időm is lesz ezzel is foglalkozni.

Ja és le is tudod tesztelni, hogyan működött volna a múltban, mennyi pénzt kerestél volna vagy veszítettél volna.

Gyertya alakzatokat sajnos elég nehéz definiálni, de az indikátorok és money és risk management, simán leprogramozható.

fulekitrading.wordpress.com

(#82) amargo válasza Josh (#75) üzenetére


amargo
addikt

Na én egyből kihasználtam, hogy szorzós a dolog, így 1-2 nagyobb összegem is szerepel, konkrétan 50.000 EUR is volt befektetve, na most ez a tegnapi nagy kockázat mára, hozott nekem közel 3000 EUR-t :) Igaz még nem adtam, azaz nincs realizálva a dolog. Van egy másik is, ami 100.000 EUR, de az mára csak 230-at hozott..
Jelenleg közel 700.000 EUR-t hiteleznek (vagy mi akar lenni ez a Position Value)
Igazából egy este alatt meg keresni 3000 eur-t.. ezért már érdemes lenne csinálni :)

Szerk: hol láttad a könyvet?
Hmm, a szerkesztés lejárta előtt, még 500-at hozott.. vazz, ezért tanultam évekig?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#83) Fecdzo válasza amargo (#82) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mi alapján kötöttél? Milyen időtávon? Mi az exit stratégia? Megvolt a risk és money management? ;)

Fontosabb kérdések ezek mint hinnéd. Később a pénzed múlhat rajta!

Bár a célt elérte a demo számla. Megtapasztaltad az erejét a tőzsdének. Ha olyan melót szeretnél ahol nem szól bele senki, hogy mit csinálsz, te magad osztod be az idődet, és te magad osztod azt is be, hogy mennyit keresel/veszítesz, akkor ennél jobb meló nincs!

Ezért sem helyezkedek majd én sem el most diploma után ;) ;) ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#84) Josh


Josh
tag

Mekkora amúgy az a legkisebb összeg, amivel az Oanda-n valós számlát lehet nyitni? És hogyan kell azt megtenni?

Na nem mintha már ezen gondolkodnék, csak kérdezem, szerintem a nyarat demo-n fogom végignyomni.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#85) amargo válasza Fecdzo (#83) üzenetére


amargo
addikt

"Mi alapján kötöttél? Milyen időtávon? Mi az exit stratégia? Megvolt a risk és money management? ;)"

Nos ezeket a fogalmakat előbb előttem is tisztázni kellene, hogy mit takarnak.
Már csináltam egy programozott vételt és elkezdtem figyelni a mozgásokat is, rengeteg hullámot kilehet használni. Igazából nekem egybe kellene látni ezt a sok grafikont és akkor a csomópontokat fellehetne fedezni (azaz, mások stratégiáját kifigyelni) így gráf algoritmusokkal kilehetne számítani a legjobb pozíciókat vételekre és eladásokra. Első blikkre érzésem szerint jó pár stratégiást így kilehetne szűrni, persze a kemény maghoz komolyabb elemzés kell.

Elhiszem, hogy elég jól lehet vele keresni, nekem nem a meggazdagodás a célom, hanem egy nyugodt családi ház :) A munkámat meg szeretem, így ebből biztos nem fogom megszedni magam. De talán jobban kamatozik a pénzem majd mint bármelyik banknál, ez már elég. Persze figyelek tanulok okosodok. Az soha nem árt.

Josh: Ez engem is érdekelne, mert jelenleg kezdetnek ha 1000 eur-t mernék kockáztatni, bár, ha nem kereskedek vele, akkor csak az árfolyam miatt kamatozik, megfontolandó :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#86) Fecdzo válasza Josh (#84) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én úgy tudom nincs minimum. Bármikor megnyithatod a számlát, az nyitva is marad és egyszer csak majd átutalod a pénzt. Jó mert nem kell felhívni senkit, létrehozol egy profilt a bankodnak és az alapján akkor utalsz oda meg vissza amikor akarsz. Senki nem kérdez semmit!

Én azt mondom nyisd meg minnél hamarabb. Nincs semmilyen díj! Se számlavezetés, se realtim adatok, semmi, se nyitás, semmi! Átutalod a pénzt, nem kötsz semmit és minden nap a pénznemednek megfelelő betéti kamat jóvá is íródik este 10 órakor. Addig gyakorolsz meg műveled magad.

fulekitrading.wordpress.com

(#87) Fecdzo válasza amargo (#85) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mivel foglalkozol?
Tetszik a meglátásod. Egy automatizált kereskedési rendszerbe esetleg implantálható lenne az ötlet és le lehetne tesztelni milyen eredményes. Ez számomra egy dinamikus stratégiának tűnik amit elég jól lehetne használni.

Olvastam olyat, hogy, gépész vagy építész mérnökök hullámokként kezelték a chartokat és szakmájuk formuláival kereskedtek. Sajnos nem tudom az eredményt, de tetszik.

Folyamatosan új strtégiák után kutatok, aminek nincs felső határa. A szubjektum itt nagyon fontos! Egyedi megközelítések, kreativitás lehetnek a kulcsszavak.

Automatizált renszeremhez vezető egyetlen út, ha minnél több ember szemszögét megvizsgálom...ez is célja ennek a topiknak....

fulekitrading.wordpress.com

(#88) amargo válasza Fecdzo (#87) üzenetére


amargo
addikt

Programozó vagyok egy vállalatnál (talán nem akkora meglepetés :) ) és közbe tanulmányaimat csiszolom az ELTE-n.
Mellesleg szeretek algoritmikusokat irkálni.
Persze nagyot is lőhettem mellé ezzel az elméletemmel, de azért bennem van, hogy néha a legegyszerűbb dolgokat nem vesszük észre és ez pont azon az elven működik. Sokan kihasználják a hullámokat. Most én is tettem egy ilyenbe pénzt, hogy meglássam, mennyire van igazam :) Ha bejön, majd beszámolok róla.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#89) amargo válasza Fecdzo (#87) üzenetére


amargo
addikt

Mi ez a realizált P&L és nem realizált P&L?
És ez a hívó Határ?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#90) Fecdzo válasza amargo (#89) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A realizált Profit/Loss akarna lenni. Tehát lezárt pozíciókból származó profit vagy veszteség. Naponta nullázhatód vagy ahogy akarod.

A nem realizált, meg a jelenlegi nyiott pozícióra vonatkozik. Tehát ha épp longban vagy shortban vagy akkor ott nézheted meg mekkora az aktuális nyereséged, veszteséged.

A Margin call-ra gondolsz? Ha arra akkor arra érdemes odafigyelni. Mert az azt az összeget mutatja amennyivel ki kell egyelíteni a számlád ha továbbra is szeretnéd tartani a pozíciódat. Különben automatikus bezárják az aktuális áron. Ez nyílván akkor fordul elő amikor veled szembe megy az árfolyam. Van egy margin call calculator az Oanda oldalán ahol nagyjából meghatározható mikor kaphatsz margin call-t egy pozira.

fulekitrading.wordpress.com

(#91) Josh válasza amargo (#85) üzenetére


Josh
tag

Hát én is valami 1000 Eur környéki összeggel próbálkoznék, ha próbálkoznék, de egyelőre nem, mert még sokat kell tanulnom, és gyakorolnom, és majd a könyvet is át akarom előtte bújni egy párszor - hogy mint a mátrixban, már ne csak karaktereket lássak, hanem feketéket, szőkéket barnákat - a grafikonokról kapásból le tudjam olvasni, hogy most mit csináljak?

Én sem akarok meggazdagodni, mert akkor jön az Apeh, hanem csak annyit, hogy a havi fizetésem 101%-át érjem el vele, tehát többet keressek ott, mint a fizummal.

Mondjuk a napi 1-2% nyereség, tehát a 10-20 Eur, azért a napi kiadásokat elég jól fedezné.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#92) Josh válasza Fecdzo (#86) üzenetére


Josh
tag

De forintot is utalhatok, vagy csak Eur-t?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#93) Fecdzo válasza Josh (#92) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Forint számlát nem lehet nyitni. Bár nem is javasolnám!

Amit lehet: Euro, Ausztrál dollár, USD, Japán yen, Svájci Frank, Kanadai Dollár, Angol Font

Én az Euro számlát javaslom!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#94) Josh válasza Fecdzo (#93) üzenetére


Josh
tag

Én is az euróra gondoltam. Te hogy tettél rá pénzt? Lehet olyat, hogy kp-ban beviszem a bankba, hogy tegyék rá az Oanda-s számlára?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#95) amargo válasza Fecdzo (#90) üzenetére


amargo
addikt

Igen, arra gondoltam: de akkor jön a kérdésem, ha nem úgymond a hitelezők pénzét teszem bele, hanem a sajátomét, akkor gondolom nincs ilyen..
Ezt a kalkulátort megnézem.. mert akkor csúnyán megfognak vágni :)

Szerk:
Viszont akkor, ha jól értem, akkor ezt a tőkémből hajtják be, azaz, akkor konkrétan mennyit veszthetek, ha nem időben szállok ki egy zuhanásból? Mondjuk 1000 eur esetén.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#96) Fecdzo válasza Josh (#94) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szerintem azt nem lehet majd megcsinálni, meg nem is lenne értelme, mert mint mondtam te csinálsz a bankodnak egy profilt minek segítségével utlhatsz ide-oda. (saját és oanda számlád közt)

Meg akkor a bankod úgyis nyittatna veled egy deviza számlát, jelen esetben euro számlát. Meg amúgyis sokkal olcsóbb szokott lenne minden ha te magad utalod.

fulekitrading.wordpress.com

(#97) Fecdzo válasza amargo (#95) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nyílván minden a kötési és az aktuális árfolyamon múlik.

Nos, nekem még nem volt margin call-om (és úgy csinálom ne is legyen mert az már gázos helyzet és a money management úgyis megvéd tőle ;) ), de többnyire akkor szokott jönni ha közel 50% minuszban tartózkodik a pozid. Tők mindegy, hogy használtál e tőkeáttételt, vagy nem. Hisz a tőkeáttétel csak abban segít, hogy meggyorsítsd a nyereséget/veszteséged.

Nyílván, ha csak a saját tőkédnek megfelelő unitot nyitsz be, akkor nagyon nagy mozgásnak kell jönnie ahhoz, hogy 50% minuszba menjen a pozid. Azt meg nem érdekel senkit, hogy onnan megfordulhat, pláne a brókercéget. Ez inkább ilyen fedezeti felhívás. Meg, védik az embert, hogy ne veszítse el az egész pénzét.

Szerk:

Viszont, erre van stratégia is! Egy hosszútávú! Amikor kamatkülönbözetre játszol. Megkapod naponta 22.00kor a devizapár hitel és betéti kamat különbözetét. Persze negatívan ha kamat ellen, de pozitívan ha kamat irányába kötsz. Szóval ez fedezheti a margin callt, mert ahogy telik az idő, úgy lesz a számlán folyamatosan kamat jóváírva, és egy idő után már az árfolyam fluktuációját is kibírja a pozíció. És van egy örökjáradékod!!!!! :C

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#98) amargo válasza Fecdzo (#97) üzenetére


amargo
addikt

És azt, hoyg csinálod, hogy ne legyen margin call-od? Nekem már 38000 eur.. miért? Most folyamatban pár nagyobb nyereség is, ahol számításaim szerint olyan 50e eur-t nyerek majd (persze ez csak virtuális pénz, lehet jobb lenne elveszteni.. mert akkor jobban figyelnék :) ). Persze ehhez a nem volt elég a saját pénzem, azaz adóságban vagyok, gondolom akkor ezért van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#99) Fecdzo válasza amargo (#98) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos ha ekkora margin callod van akkor negatívban kell lenned. Másként nincs margin call.

Egyszerű. Első hszben leírtam. Az alaptőkém 3%-át kockázatatom maximum egy pozíción. Ugyanis tudom azt a szintet ahol veszek. Tudom azt a szintet is ahol mindeképp kiszállok e szabály miatt. És kitudom így számolni hány unitot nyithatok be. És ha eléri a stop szintemet az ár, akkor tudom, hogy az az általam preferált 3%-on belül van. Olvass vissza, pont magyaráztam korábban....

fulekitrading.wordpress.com

(#100) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Figyeljétek meg a kulcsfordulókat, minden időtávon. Még 5 perceseken is nagyon jó eredményeket ad. Pláne ha az előtte való gyertyának hosszú felső vagy alsó kanóca van!

Jelentés: Kulcsforduló lefelé esetében a vevők új csúcsra vitték az árfolyamot, de az eladók visszahúzták. Erős fordulós jelnek minősül!

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.