Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Gh0sT válasza SaNyEe (#1450) üzenetére


Gh0sT
addikt

Időtávonként és instrumentumonként változó. Kísérletezés kérdése, hogy Neked mi milyen kombinációval a leghatékonyabb. RSI nagyon jó indikátor, Bollinger szalagok szintén használhatók, esetleg rakj még fel néhány mozgóátlagot és figyeld a kereszteződéseket. MACD szintén hasznos, én CCI-t is szeretem. Emellett próbálkozhatsz Fibo vonalakkal, végtelen lehetőséged van. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1452) SaNyEe válasza Gh0sT (#1451) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Igen, egyenlőre ez a probléma :DDD annyi a lehetőség, hogy nem is látok túl rajtuk.
Most ezzel kísérletezem. Igyekszem meghatározni, hogy milyen irányban történnek kitörések, ha a volalitás nagyon lecsökken, erre próbálom használni a kombót, meg meghatározni, vagyis jósolni, hogy merrefelé fog mozdulni az árfolyam, legutóbb bejött, most egy sellen eddig sikerült elhozni 112$-t :C
Jah kérdésem, továbbra is noob, de valahogy fejlődni kell, szóval mindig a pénzem nagyon kis részét kell kockáztatni ez eddig tiszta, honnan tudom azt, hogy mekkora részét kockáztatom? Mikor nyitok egy új pozíciót MT4-ben be tudom lőni, hogy milyen mennyiséget veszek, de pontos árat nem ír, azt honnan a fütyülőből tudom meg, hogy mennyi az egységár?
Közben 150 dodo :DD

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1453) Fecdzo válasza SaNyEe (#1450) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Stratégia függvénye. Tudd, hogy melyik indikátor mire való illetve Te mire használod! Trendkövető kellhet még a chartodra. MACD CCI mozgóátlagok. A periódus változó. A lényeg h tudd mennyi gyertyát akarsz figyelni. Ezt jelenti. 9-25 napos daytradeben nem napot fog jelenteni! Ez a gyertyaszám! Ha napi felbontású a chart akkor azt jelenti.

Lehet persze indikátor nálkül is kereskedni. Van egy tök jó kitörési rendszer amit most tesztelek....ahhoz egy gramm indi sem kell.

Támaszok/ellenállások segíthetnek még. Nekem azok sok pénzt jelentettek ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1454) SaNyEe válasza Fecdzo (#1453) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Közben lezártam a pozíciót, nyuszi voltam kivárni .. basszus pedig csak virtuális pénz .., mondjuk úgy tűnik jó döntés volt mert ar RSI közben kisimult teljesen.
Uhh, köszönöm a javítást, ok, ennyivel is több lettem, tehát akkor én napon belül kereskedek, így értve.
Támaszokkal, ellenállásokkal nem foglalkoztam, őszintén szólva nem tudom mit jelentenek, majd utánuk is olvasok, illetve a könyvben gondolom benne lesznek, csak jönne már meg.
Hmm, közben látom már, hogy nem is kellett volna kiszállni. Bár ezt betudom még a rutin teljes hiányának. Bár most akkor profitáldozati költségről lehet beszélni, dehát ha egyszer nemegész 20 perc alatt csináltam + 150-t az nekem egyenlőre egész jaó :))

kieg.: a kötési jegyzőkönyvbe miket kellene belevennem?

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1455) Fecdzo válasza SaNyEe (#1452) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Keresek erre egy képletet...jobb mintha elmagyaráznám ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1456) Dzoli válasza SaNyEe (#1454) üzenetére


Dzoli
tag

Hiába csak játékpénz, akkor is pszichológia. Az elején én is remegtem, és még mindig korán zárok. :)
Fibo-t, mozgó átlagot (10, 50, 100), Stochastic-ot, és MACD-t használom, és több idősíkot nézek egyszerre (1 perc, 5 perc, 15 perc). :D
Ha mind irányban áll, akkor tuti a buli.
[link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1457) SaNyEe válasza Dzoli (#1456) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hát ez nekem még kavalkádnak tűnik, sokat látok egyenlőre, most olvasgatom, hogy mi is pontosan az MACD, de egyenlőre még nem tiszta minden.
Egyenlőre még csak egy idősíkot lesek, no berakok mellé még egyet-kettőt.
Mindegyik síkon ugyanazokat az indikátorokat használod?

-- end of transmission --

(#1458) Dzoli válasza SaNyEe (#1457) üzenetére


Dzoli
tag

Úgy okoskodtam, hogy a kereskedés lényege az, hogy abba az irányba vegyünk fel pozíciót, amerre a többség. De nem mindenki azonos idősíkot figyel.
1 perces chartot használok, de az indikátorok úgy vannak szerkesztve, hogy a stochastic, és MACD-nél 1 és 5 perces idősíkot is figyelem egyszerre. Ha mindkét síkon egyszerre fordul, vagy szépen azonos irányban haladnak, akkor veszek fel pozíciót.
Eddig ez a legjobb módszer, amit sikerült kiokoskodnom. :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1459) gtasystem válasza Dzoli (#1458) üzenetére


gtasystem
őstag

ez jó okoskodás csak az a gond vele hogy ez 1 percesen nem igazán fog működni..minél kisebb a timeframe annál bizonytalanabb a piaci mozgás..sokak szerint az 1 perces sőt az 5 perces chart is csak zaj (whipsaw nem tudok rá jobb szót).. semmi más..
pláne eur-usd-n.. valami kisebb kevésbé mozgékony páron még esetleg de ott se nagyon..
szvsz. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1460) Dzoli válasza gtasystem (#1459) üzenetére


Dzoli
tag

Eddig még ez a legeredményesebb elgondolásom. 10-ből 1-2 csak a pici bukó, és azok is csak a túl korai poziba lépések miatt vannak, amin még fogok javítani. Az éles számlát túl nagy tőkeáttéttel csináltam (1:500), így most ehhez vagyok kénytelen stratégiát fejleszteni, ha végképp nem megy, majd legfeljebb nyitok új számlát, és elkezdek hosszabb időtávon gondolkozni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1461) gtasystem válasza Dzoli (#1460) üzenetére


gtasystem
őstag

1-5 percesen csak nagyon szűk stopokkal lehet manőverezni relatíve sok kötéssel és nap végén talán pozitív zárással...de ez nagyon frusztráló és stresszes, nem véletlenül ez a legnehezebb kereskedési módszer.
ha a 'többiekkel' akarsz haladni mint a kishal a nagyhal mellett akkor a napi vagy esetleg 4 órás grafikon jobb megoldás.A 'nagy halak' bankok pénztárak befektetésiek ott kötnek.
szvsz.

persze ha megtalálod a 'szent grált' akkor az egész azonnal visszavonva és érdekel.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1462) Dzoli válasza gtasystem (#1461) üzenetére


Dzoli
tag

Már elkezdtem papírra vetni az elképzelést, és a stratégiát "Multi time frame stratégia" néven. :DDD
Majd publikálom, ha kész lesz, és ki lesz tesztelve. (ha milliomos leszek belőle) :DD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1463) gtasystem válasza Dzoli (#1462) üzenetére


gtasystem
őstag

oké..egy kópiát tegyél félre.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1464) Lara77


Lara77
csendes tag

4 órás chat -nál is day tradelsz?vagy napon túli kereskedésre játszol?Érdekel ,mert nekem is gondom van a szűk stopokkal. Én napon belül szeretnék kereskedni, de valóban az 1 ,5 perces lehet ,hogy csak "zaj"-ahogy írtad.
viszont most megnéztem,4 órás chartban totál eső trendben van pl EUR/Usd, 5 ill. 1 perces -en , meg emelelkedőben.Akkor mi alapján veszed fel a pozidat?

(#1465) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hmm, ez az MACD sokat segít nagyon :C kár, hogy még nem hiszek neki eléggé .. na mindegy, az idő meg a tapasztalat segít.
A fentiekre reagálva, hát az 5 percesen szoktam ( 2napja nyomom :D ) figyelni, hogy az RSI és MACD mit mond, s tervezek előre egy-két órát.(számomra ez hosszútáv már) meg inkább 1-5 percesen nyomom demon. Abban viszont egyetértek veletek, hogy nagyon frusztráló tud lenni.

Pl. ma nyitottam egy akkora számlát, amivel el szándékozom kezdeni majdan 1250$ kb (1:50 tőkeáttét) és realizáltam rajta eddig 92$-t másfél óra alatt. Ha úgy döntenék, hogy le akarom venni ezt a zsetont simán leutalhatom magamnak mindet? Vagy valamilyen levonás lesz rajta?

Stratégia egyenlőre nincs, annyit teszek, hogy sok kis pozíciót nyitok be mikor úgy látom, hogy itt az ideje, de majd próbálok okoskodni rá valamit a későbbiekre nézve :))

Lara: én eddig úgy vettem észre (1-5-15 perces chartokon) és gondolom a többire is általánosítható, hogy az ilyen apróbb mozgások vajnyi keveset befolyásolják a nagyobbakat, nem mondom van amikor nagyon felverik az árakat, pl 1 percesen most ugrott 1.3260-ról 1.3280-ra az ár, (ha most nem itt irogatnék be is nyomtam volna rögtön egy sell ordert kapásból rá) de a nagyobb chartokon ezek csak apróbb megtorpanásokként jelentkeznek, de a trend alapjaiban véve nem módosul. Közben 4 perc alatt vissza is esett 1.3260 környékére, ezen is lehetett volna fogni pár $-t ami tuti pénz lett volna.
Persze lehet, hogy én rosszul látom hiszen még a tojáshéjban vagyok szinte ezen a téren :)

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1466) Lara77


Lara77
csendes tag

az értem,hogy minél nagyon időtávot nézünk annál pontosabbak az adatok,nincs zaj, progi manipuláció, de melyik az az intervallum, ami napon belüli kereskedésre, még nem adhat "hamis" képet?Most nem skalpolásra gondolok, hanem,mondjuk tartasz egy pozit több órán keresztül

(#1467) gtasystem válasza Lara77 (#1464) üzenetére


gtasystem
őstag

többféle (rengeteg) ilyen stratégia van..ez a multitimeframe..azaz ha mondjuk 4 óráson esés van akkor a kisebbeken 1órás 30perc 15 perc a magas eladási pozíciókat kell keresni..

vagy ha pl.a napi chart mutat emelkedést akkor 4 óráson vagy 1 óráson vételi pozíciókat..

attól függ milyen timeframe kombinációt alkalmazol.

az hogy ezeken a chartokon mit használsz, indikátort, oszcillátort vagy trendvonalat stb..az már egyéni ízlés kérdése..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1468) gtasystem válasza Lara77 (#1466) üzenetére


gtasystem
őstag

ez változó, de általában órás charton van órákig tartva a pozíció mivel 2-3 bar-on belül kiderül az elmozdulási irány..
4 óráson ez lehet jóval több ott pár bar(gyertya) az fél napot is jelenthet..de ha napi charthoz használod a 4 órást és ott jó a pozíció akkor azt érdemes napokig tartani (csúszó stop)..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1469) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nem értem... párhuzamosan demozok és kereskedek élesben is. Ugyanaz a stratégia mindkét számla esetében. Eredmény:
Demo: +5%
Éles: -10%

Ennyire nem lehetek béna élesben... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1470) SaNyEe válasza Gh0sT (#1469) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

uhh :(
fecdzo is megaszondta, hogy élesben nagyon más mint demon.
Azért ez elég durva különbség. Remélem nagyon kicsiket kockáztatsz. De hogyhogy ugyanaz a stratégia és egyik plusszos másik mínuszos? Nem ugyanazokat a kötéseket csinálod? vagy előbb kötsz demon és ha látod, hogy jó irányba mennek el az árak akkor kötsz élesen?

-- end of transmission --

(#1471) Dzoli válasza Lara77 (#1464) üzenetére


Dzoli
tag

Egy pár hónapja már lesem az EURUSD-t napi több órában. (nagyon ráérek) ;]
Szerintem pedig van rendszer az 1-5 perces mozgásban is. :K
30 percnél hosszabb időtávot nem nézek. Lehet hogy pl 1-4 órás trenddel szembe megyek, de így is van benne annyi mozgás, hogy bőven nyerő lehet a trade. Viszont még mindig nem bírom kiülni, és hamar zárok. :W

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1472) Fecdzo válasza Dzoli (#1458) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A multi timeframe-es elgondolás az egyik legjobb lehet. Az szokta adni a legnagyobb valószínűségű tradeket...

fulekitrading.wordpress.com

(#1473) Fecdzo válasza Lara77 (#1464) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Használd a válasz gombot h tudjuk kinek írsz ;)

4 órás chart swing timeframe a nagy általánosságban! Persze ott is lehet skalpolgatni 5-10pipekre, de nem ez a jellemző. figyeld meg h egy trend meddig tart általában egy-egy timeframen. Daytradenek a napon belül lezárt és nyitott pozikat mondják. 1 órás 4órás 1 napos chartok már napon túli kötéseket jelentenek nagy valószínűséggel..

fulekitrading.wordpress.com

(#1474) Fecdzo válasza Lara77 (#1466) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Felejtesétek el ezt a "zaj" dolgot! Már, hogy lenne zaj?? Azok is kötések! Úgy gondoljatok inkább az 1 prces chartra mintha sejt szinten vizsgálnátok azt, hogy mit csinál a testetek mikor leguggoltok.

Tegyetek be egy 1 perces chartot és tömörítsétek össze!! Már mindjárt tisztább képet kaptok pl támasz/ellenállás szintekről amit mondjuk 15-30 percesen nem biztos h behúznátok!

Az, hogy napon belül mi ad hamis képet a válasz: saját magad! A piacnak mindíg igaza van! A stratégiád függvénye is természetesen....mindenki más időintervallumot használ és szeret.

fulekitrading.wordpress.com

(#1475) gtasystem válasza Fecdzo (#1473) üzenetére


gtasystem
őstag

ezzel nem értek egyet..
a napi charton igaz de óráson nem sőt 4 óráson is bőven van napon belül zárt szisztéma..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1476) Fecdzo válasza Lara77 (#1466) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Már jópárszor kiemeltem,hogy a vizsgálataim azt mutatják, hogy nem minden stratégiának jó a szűk stop. Igen, minden szakirodalom ezt a kommersz hülyeséget oktatja. Pedig nagy okosság, ha megfelelően van használva! A stoppod ad időt az árfolyamnak arra h elérhesd a targeted. Ha szűk akkor az esetek max 63%-ában de inkább 50-40%-ában lesz egy pozid nyereséges! A frdított RR arány fogja növelni 90% magasságába a találati arányt. Viszont ezekhez szignifikánsan nagy vesztők társulnak. Azt meg kezelni kell.

Erre való a back teszt és a forward teszt. Használd h biztosabb légy magadban!

fulekitrading.wordpress.com

(#1477) gtasystem válasza Fecdzo (#1474) üzenetére


gtasystem
őstag

ez pedig egy marhaság..:-) de ne szívd mellre..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1478) Gh0sT válasza SaNyEe (#1470) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kicsivel indítok és emelem a tétet vesztő esetén. Elvileg zsinórban 7 bukást bír ki a stratégiám veszteség nélkül. Ha esetleg ez összejön, akkor is mindössze 3,5-4% a teljes veszteségem a tőkémre vetítve. 1:128-hoz az esélye annak, hogy hétszer is rossz irányba kötök egymás után, amit figyelembe véve azzal, hogy tudatosan kereskedek drasztikusan csökken. Ergo nem lehetne gond, ma mégis kétszer végigmentem a hetes sorozaton. :(
Az a furcsa, hogy ha demon csinálom ugyanezt, akkor maximum 4 vesztőm volt egymás után, az ötödikkel visszahoztam mindent és jelentős pluszban zártam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1479) Lara77 válasza Dzoli (#1471) üzenetére


Lara77
csendes tag

Igen biztos van ráció a 5 ill.1 perceseken én is eddig ezt néztem, de sajnos a stop losst szintemet nem jól határozom meg,nem tudom jól belőni,ha túl szűk,akkor hamar kiüt, ha túl nagy esetleg sokat vesztek: -), és ez miatt gondoltam ,hogy változtatok valamit.

(#1480) Lara77 válasza gtasystem (#1475) üzenetére


Lara77
csendes tag

Mondjuk 1 órás charton esés van , akkor 5 percesen keresek eladási jeleket.

(#1481) gtasystem válasza Lara77 (#1480) üzenetére


gtasystem
őstag

1 óráson nekem emelkedést mutat..ha eur-usd ről van szó..illetve 1,341 és 1,3276 os szintet is áttörte felfelé..
ha csak indikátor nélkül nézem..
de nem tudom mit használsz

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1482) Lara77


Lara77
csendes tag

szerintem kezdőknek tényleg gyors az 1,5 percesek. alapvető hibába esnek nem jól választják meg a tőkeáttételt, illetve a stop szintet, belépési pontokat-én is:-)
ezért mondtam segítsetek:-)) látom azért az álláspontok nem egyeznek

(#1483) Fecdzo válasza gtasystem (#1475) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem azt mondtam , hogy mindíg így van hanem az esetek nagy többségében....nyílván attól is függ hol a stopp hol a target, trendet követ vagy kitörésre játszik. Viszont 1 és 4 óráson elég szépe trendek vannak amik napokat is átfognak...de ezen nem veszünk össze...

fulekitrading.wordpress.com

(#1484) gtasystem válasza Fecdzo (#1483) üzenetére


gtasystem
őstag

ezen nem.. :) megyek is és tanulmányozom a grafikont tovább sejtszinten.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1485) Fecdzo válasza Gh0sT (#1469) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezt szomorúan hallom....hajszálról hajszálra pontosan mindent ugyanúgy csinálsz mind demon mind élesben? Akkor ott a teljesülésekkel lesz gond. Nézd meg a log-okat! Egy -egy order teljesülési átlagárát is és h mikor teljesültek azok....Melyik brokiról beszélünk?

fulekitrading.wordpress.com

(#1486) Lara77 válasza gtasystem (#1481) üzenetére


Lara77
csendes tag

Igen 1 óráson emelkedést mutat, tehát vételi jelzéseket keresek.

Mozgóátlagot használok: 15,45.100
MACD:
RSI
Bollinger

(#1487) Fecdzo válasza gtasystem (#1477) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem kell hogy egy véleményen legyünk.....én csupán nem korlátozom le a lehetőségeiket az újaknak, mint anno velem is tették. Ez pont attól szép, hogy mindenki másként kereskedik. Nézd egészen addig amíg valamiből profitálok és valaki az ellenkezőjét állítja nem szívok semmit mellre.....

Ez egy hosszú út. Nem lehet tudni, hogy ki melyik stílust szereti meg végül. Én nagyon sokáig 1 percesen kereskedtem. Most is csak azért nem teszem mert már nincs annyi időm, hisz napi 20-30 kötéseim voltak, de volt h 40 felett is voltam...(bár az break even lett végül napon belül).

Amúgy ha már lehúzod a hszemet, adnál a többieknek is egy kimerítöbb véleményt arról miért is tartod marhaságnak? Nehogy azt gondolják, hogy elfogult vagy... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1488) Lara77 válasza gtasystem (#1481) üzenetére


Lara77
csendes tag

Először csak példáloztam,hogy most tényleg emelkedés van ;)

(#1489) Fecdzo válasza Lara77 (#1480) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen....úgy szokták többnyire csinálni, hogy mondjuk figyelnek 4 time framet egyszerre. És csak akkor lépnek poziba ha mindegyik emelkedik (akkor long) és ha mindegyik csüllyed (akkor meg short)...

Itt inkább az a nehéz, hogy eldöntsd melyik time framen követed a poziciód és határozod meg a kiszállást....játszani kell vele, vizsgálgatni....

fulekitrading.wordpress.com

(#1490) SaNyEe válasza Gh0sT (#1478) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hmm érdekes stratégia, ruletten hallottam ilyet, hogy mindig feltettek egy színre pénzt, s próbálták így visszanyerni a kezdő tőkét, hogy minden egyes alkalommal dupláztak.
Nem lehet az, hogy túl gyorsan próbálsz kötni? Úgy elég gyorsan végigérhetsz azon a 7 lépcsőn :(

Van egy pénzügyes ismerős ő azt csinálja, hogy ha látja a trend változást akkor elkezd mondjuk venni. Aztán még kicsit lejjebb mennek az árak, újból vesz és ha kell ezt még egyszer-kétszer megteszi annak tudatában (reményében, ezt nem tudhatom :D ), hogy növekedni fognak az árak. Így végülis nagyobbat nem kockáztaott a kelleténél, csak többször tett fel pénzt. Persze ebből is ki lehet jönni rosszul.

Lara: akkor az előző 20 - 100 gyertyát nézegesd 5 percesen. Aztán látni fogod, hogy közben az mennyit mozgott úgy, hogy közben eleget tett az órás chartnak is.

-- end of transmission --

(#1491) Dzoli válasza Lara77 (#1479) üzenetére


Dzoli
tag

Az ilyen fordulókra vadászok: [link]
A stochastic mindhárom idősíkon (1, 5, 15 perc) túlvett, tovább nem bír emelkedni, és a 138.2-es fibó is már nagyon közel volt. A fordulót megerősíti az MACD, percesen (kék vonal, zöld, piros oszlopokkal), és 5 percesen is (zöld piros keresztezés, világos hisztogram) Innen már csak lefelé mehet. csak meg kell tanulni bízni a piacban, hogy beteljesíti a sorsát. :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1492) Gh0sT válasza Fecdzo (#1485) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem hajszálra pontosan, csak maga az elv ugyanaz. Sajnos egyszerre nem tudok két helyen kötni, ennyire nem vagyok jó. :)
A szabályrendszer teljesen megegyezik, a kötésegységek is arányosan alakulnak. Mechanikusan kötök, kivárom ha nyerő, ha vesztő, nem zárok korán, fegyelmezett vagyok... Egyszerűen nem értem...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1493) Fecdzo válasza gtasystem (#1484) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Akkor tanulmányozd....de nagyon figyelj ám....

pl.: eurusd 1 órás!!! 2008.12.29. beszálló: 1,4004 alatt (utcsó alj meghaladás)....trend érvényes....stop vagyis zárás 1,3661 felett....legutóbbi csúcs meghaladása...ami 2009.01.07.!! Ez csak egy kisebb trend volt... :U :U

fulekitrading.wordpress.com

(#1494) Lara77 válasza Fecdzo (#1487) üzenetére


Lara77
csendes tag

igen ebben igazad van ,hogy ez egy hosszú út ,és mindenkinek a saját szisztémáját kell idővel kialakítani.-de mondjuk ez a fórum segíthet abban,hogy a sok-sok információ közül valami elinduljon.és mondjuk több hetes hónapos tapasztaltok amiket pl Te is és a többiek szereztetek -hogy esetleg ne essenek a kezdők ugyanebbe a hibába.

Most milyen időintervallumot nézel? persze tudom,hogy statégia függő de érdekel,hogy a manuális kereskedéshez mit használsz rövidebb ill. hosszabb időintervallumot

(#1495) gtasystem válasza Lara77 (#1488) üzenetére


gtasystem
őstag

ja akkor jó már azt hittem más grafikont nézünk.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1496) gtasystem válasza Fecdzo (#1493) üzenetére


gtasystem
őstag

igyekszem majd nagyon figyelni.. :) sejtszinten..de hogy komolyan is vegyem ne azt mondd ami volt hanem ami lesz.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1497) Dzoli válasza Lara77 (#1494) üzenetére


Dzoli
tag

Hiába írja le valaki, mikor mit rontott el, aki kezdő ugyan úgy elfogja követni az alap hibákat, ezt csak saját tapasztalatból lehet megtanulni. Ezt mindenki végigcsinálja szerintem. :)
Ami valakinek bevált dolog, azt lehet más nem tudja alkalmazni, vagy nem ugyan olyan hatékonyan. Tényleg magadnak kell a saját stílusodra rájönnöd. Én nem tudnék órákat várni 1-1 üzletre. Már 20 perc után erősen viszket a tenyerem, hogy zárjak, és tegyem zsebre a nyerőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1498) Fecdzo válasza Lara77 (#1494) üzenetére


Fecdzo
senior tag

1 perc, 5 perc,15 perc 30 perc, 1 ó ,4ó... ;)

5 pip range, 10 pip range, 20 pip range... :K

Kötni az utóbbi időben 15 percesen szoktam...
Meg napin...befektetni meg havi charton...

Valóban, azért is vagyunk h igyekezzünk segíteni az úton...h melyiken indulsz el,az csak a te dolgod!

fulekitrading.wordpress.com

(#1499) Fecdzo válasza gtasystem (#1496) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem vagyok jós...meg különben sem az számít amit én elemzek. Az számít amit TE elemzel!

Neked nem kell sejtszinten! :DD Az neked úgyis túl zajos.... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1500) Fecdzo válasza Dzoli (#1497) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez így van.... :)

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.