Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Fecdzo válasza Gh0sT (#1349) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen, igen....ez már olyasmi mint a pyratool.... :K

fulekitrading.wordpress.com

(#1352) gtasystem válasza Fecdzo (#1350) üzenetére


gtasystem
őstag

akkor már csak abban kell reménykednünk hogy ghost kollega addíg rajzolgat amíg jól beleőrül, de megfejti a gann titkot és aztán jól elmondja nekünk is.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1353) Fecdzo válasza Gh0sT (#1349) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jó is, hogy eszembe juttattad, mert most máris lemondom az ensign előfizetésem.... :DDD :DDD Mielőtt megtanultam használni láttam, hogy van ilyen MT4-ben, de elfelejtettem... :W :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#1354) Fecdzo válasza gtasystem (#1352) üzenetére


Fecdzo
senior tag

:DD :C Az az!!! Na, aaaz, kafa lenne!!! :C :R

fulekitrading.wordpress.com

(#1355) Fecdzo válasza Fecdzo (#1351) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ilyenkor vagyok dühös, hogy miért nincs range bar az MT4-ben....vagyis van, de ilyen buherált és csak offlineban megy....mondjuk hosszabb időtávokra jó lenne....de én skalpolni szeretek ;] ;] Egy kis range chart+pyra meg egy jó momentum indi és mehet a buli....

fulekitrading.wordpress.com

(#1356) Gh0sT válasza Fecdzo (#1354) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nyugi, készül az automata rendszerem. ;] Karnyújtásnyira vagyok a nagy áttöréstől. :D

Igazából rájöttem, hogy a manuális kereskedésnél én vagyok a szűk keresztmetszet, mert nem bírok magammal megküzdeni, az automatánál meg annyi ötletem van, hogy nem bírom őket megvalósítani. ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1357) gtasystem válasza Gh0sT (#1356) üzenetére


gtasystem
őstag

natessék.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1358) Fecdzo válasza Gh0sT (#1356) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Helyes! Jó alaposan elemezd majd ki.Most én is épp kettő nagyon ígéreteset is vizsgálok....bár lehet nem tökölök már velük tovább. Berúgom éles számlára aztán lássuk mit csinál...

Egyedüli dolog ami aggaszt, hogy szerintem az MT4-es backtestekben nincs benne a spread...az pedig mind a két rendszernél kulcsfontosságú lenne...

fulekitrading.wordpress.com

(#1359) Gh0sT válasza Fecdzo (#1358) üzenetére


Gh0sT
addikt

És ha demon nyomnád? Abban csak van spread... vagy ott sincs?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1360) Fecdzo válasza gtasystem (#1357) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hehe....evli scientist... ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#1361) Gh0sT válasza Gh0sT (#1346) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jól belenyúltam ebbe a vételbe 1,36058-nál. :) Kifogtam a csúcsot, ennél szarabb hely nem is volt vételre. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1362) Fecdzo válasza Gh0sT (#1359) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Dede...az a fázis jön, csak előbb rendbe kell hoznom a gépem. Új rendszer (a vistám már 2 éve fenn van és úgy néz ki eddig bírta)....az xp-t sokat buheráltam és az sem az igazi...MT4 meg szarakodik mind a kettőn. Pedig eddig jó volt....

A forward testtet nem is tudom meddig futtassam....az a baj h 15 perces charton fut majd és hát, nem olyan sűrűn kapok jelet....na majd összevetem a back és forward test eredményeket...

fulekitrading.wordpress.com

(#1363) Fecdzo válasza Gh0sT (#1361) üzenetére


Fecdzo
senior tag

1,36066-nál volt pont a pivot pont....arról pattant vissza gyönyörűen....

fulekitrading.wordpress.com

(#1364) Gh0sT válasza Fecdzo (#1362) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem most december 29-e óta fut egy forward tesztem demo számlán. Egyelőre 2% körüli hozammal. Valószínűleg március végéig fogom futtatni és ha addig nem csinál galibát, akkor megy élesre.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1365) gtasystem válasza Gh0sT (#1361) üzenetére


gtasystem
őstag

pedig most úgy tűnik hogy megindul felfelé..én kiszáltam 1,36-on..4 óráson shortban van úgyhogy inkább hanyagolom a vételt..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1366) Gh0sT válasza Fecdzo (#1363) üzenetére


Gh0sT
addikt

És ezt a pivot pontot hogyan kellett volna berajzolnom, vagy kiszámolnom?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1367) Fecdzo válasza Gh0sT (#1364) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Így is kell....közben hasonlítsd össze a backtest eredményekkel....mézd meg az eltérést...ha nem drasztikus akkor mehet élesben is...

fulekitrading.wordpress.com

(#1368) Fecdzo válasza Gh0sT (#1366) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Van egy indikátor amit erre használok....daily pivot....sajnos nem tudom ide belinkelni (vagy igen?), de elküldhetem mailben...

fulekitrading.wordpress.com

(#1369) Gh0sT válasza gtasystem (#1365) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én még egyelőre maradok bent vételen, de feljebb húztam a stopot 1,35600-ra. Ha eléri a beszállási pontomat az árfolyam, akkor valószínűleg tovább fogom húzni az S/L-t felfelé...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1370) Gh0sT válasza Fecdzo (#1368) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az a baj, hogy itt csak Oandám van, a proxy miatt nem tudok MT4-et futtatni. Oandában lévő pivot pontok nem használhatóak?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1371) Fecdzo válasza Gh0sT (#1370) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Áááá, használhatatlanok!!!! Nem is tudom mi a francnak tették bele, mert nem is úgy kell használni.....

fulekitrading.wordpress.com

(#1372) Gh0sT válasza Fecdzo (#1371) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elküldenéd mailben? Van hozzá valami how-to?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1373) Fecdzo válasza Gh0sT (#1372) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Persze....bár már korábban beírtam ide a topikba is.... ;)

Mindjárt átküldöm...

fulekitrading.wordpress.com

(#1374) Fecdzo válasza Gh0sT (#1372) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ment mailben, de ide is belinkelem a how to-t...

Baby pipsről

Daytrading articles-ről

fulekitrading.wordpress.com

(#1375) gtasystem


gtasystem
őstag

igen nagy a csönd..úgy látszik a munkanélküli adatokig semmi nem lesz.. :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1376) Fecdzo válasza gtasystem (#1375) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Utánna jön majd a bumm....vagy nem... :)

fulekitrading.wordpress.com

(#1377) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Aki tradelte a pivot-pontokat most örülhet....én örülök...138 pip...mára befejeztem... :C ;) :B

fulekitrading.wordpress.com

(#1378) Gh0sT válasza Fecdzo (#1377) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én is örülök, mert végre pluszban vagyok, bár nem tradeltem a pivot pontokat. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1379) ehandras


ehandras
csendes tag

Voltmár itt az adózás téma, de konkrét választ nem találtam rá.
Valaki tudja mi a hivatalos eljárás? Cégben csinálom hogy van az adó, könyvelés?
"És a nem hivatalos út?"

(#1380) 3ngin33r


3ngin33r
csendes tag

Közben én is felébredtem a téli álomból, alig győztem visszaolvasni. Továbbra is a midnight setup módszer kicsit módosított változatát tesztelem kis pénzzel. Első eredmények 1 hónap múlva.

th3 f0r3x tr4P3r

(#1381) Fecdzo válasza ehandras (#1379) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nézd. Én azt javaslom inkább akkor kérd ki a könyvelőd véleményét a témában. Én is ezt szoktam tenni. Elképzelhet legális mód az adócsökkentésre viszont egy külföldi offshore cég alapítása egy adóparadicsomban. A cégen keresztül kereskedsz aztán a hozamot osztalékként felveszed. Amennyiben emlékeim nem csalnak ez egy hatásos megoldás lehet.

Keress rá az adózás szóra és itt a topikban is lesz egy-két jogszabály...

fulekitrading.wordpress.com

(#1382) ehandras válasza Fecdzo (#1381) üzenetére


ehandras
csendes tag

Köszi.
Kérdeztem a könyvelőmet csak sajnos biztosat nem tudott mondani.

(#1383) Dzoli válasza ehandras (#1379) üzenetére


Dzoli
tag

Magyarországon magánszemélyként ezt nyugodtan elfelejtheted.
Legálisan nem lehet nyereségesen kijönni a devizakereskedésből:
25% árfolyamnyereség adó + 14% EHO (max:450000 Ft)
Viszont a veszteséges ügylet nem állítható szembe a nyereségessel!!!
Megoldás:
Magánszemélyként külföldi bankszámla (pl Svájc, Lichteinstein. Csak bűncselekménnyel kapcsolatban adják ki a tulajdonos adatait, az adócsalás viszont nem számít bűncselekménynek náluk, ha jól tudom. :D )
Vagy offshore cég. Ki sem kell venni a cégből a pénzt, mert az után szintén adózni kellene. Mindent a cég nevére veszel (ház, autó, stb). Hiszen nem az a lényeg, kinek a nevén van a vagyon, hanem hogy ki gyakorolja felette az irányítást. Így a örökösödési adó is megspórolható. Egyszerűen beveszed a cégbe az örököst, és onnantól övé az irányítás. ;]
Sok netes oldal foglalkozik ezzel a témával, és van sok erre szakosodott cég is.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1384) Gh0sT válasza Dzoli (#1383) üzenetére


Gh0sT
addikt

A 14% EHO újdonság számomra... :( Ezt hol találtad?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1385) Dzoli válasza Gh0sT (#1384) üzenetére


Dzoli
tag

Tudomásom szerint a hatályos törvények szerint magánszemélyeknél a következő a helyzet:
Regisztrált tőzsdén (OECD) szerzett árfolyamnyereség után az adó mértéke 20%
Nyereség-veszteség szembeállítható, költséget elszámolhatóak (brókerdíj, stb)

Tőzsdén kívül szerzett árfolyamnyereség (Forex) után az adó mértéke 25%
továbbá 14% EHO, amit éves szinten max 450000 Ft-ig kell megfizetni.
A veszteség nem állítható szembe a nyereséggel!!!

[link]
[link]
[link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#1386) gtasystem válasza Dzoli (#1385) üzenetére


gtasystem
őstag

Azért ez egy kicsit bicskanyitogató..forexen folyamatosan nyereséget termelni egyáltalán nem könnyű dolog .Viszont markot tartani a semmiért na az könnyű..Nem csoda hogy mindenki ott stiklizik ahol tud..

hiába az adó a legjobb üzlet..
Jól megsarcoljuk a parasztot oszt jóvan.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1387) ehandras válasza Dzoli (#1383) üzenetére


ehandras
csendes tag

Köszi,

(#1388) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok.

Foglalkztat ez a téma, s szeretnék egy alaptudásra szert tenni ezen a téren.
A témát az elejétől kezdtem olvasni, de miután sok ismeretlen kifejezésbe botlottam rájöttem, hogy ennek így nincs értelme. Szükségem volna sok-sok információra az alapoktól kezdve, akár könyv akár itt online formában, azonban még ugye azt sem tudom mit kérdezzek eset áll fenn.
Egy irodalmat láttam amit fedczo említett, annak a címe Kecskeméti István: tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével volt.
Ezen kívül van más leetőleg magyar nyelvű forrás amiből érdemes volna tájékozódnom?
Eléggé gyakorlati ember vagyok, szeretnék egy demo számlát amihez nem szükséges betennem saját pénzemet. Hol érdemes nyitnom egyet?

Milyen technikai feltételei vannak a dolognak? Gondolok itt Oprendszere, hardverre, esetleg van-e valami internet kapcsolat követelménye?
Aztán milyen programot lehet vagy érdemes használni?

-- end of transmission --

(#1389) Gh0sT válasza SaNyEe (#1388) üzenetére


Gh0sT
addikt

A könyvön kívül szerintem internet és fórumok. Nagyon sok olvasnivalót, stratégiát lehet találni a hálón.

Demo számla: én olyan brókert javasolnék, ahol MT4-gyel tudsz kereskedni. Barátságosabb, mint Oanda felülete, nem eszik annyi erőforrást, sokkal több lehetőség van benne, jobban konfigurálható. Szerintem kezdetnek tökéletes, éles számlához meg majd választasz normális brókert és platformot. Még esetleg annyi, hogy a demo számlát annyi pénzzel nyisd, amivel valóban kereskedni is szeretnél élesben. Én több helyen is próbáltam, jelenleg IntebankFX-nél futtatok egy mini accountot, ahol kis kötésegységekkel is lehet kereskedni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1390) SaNyEe válasza Gh0sT (#1389) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Melyik brokinál tudok MT4-el kereskedni? Tudnál ajánlani egyet?
Amúgy a demo számlán a valóságos adatok szerepelnek késleltetve?

-- end of transmission --

(#1391) Fecdzo válasza SaNyEe (#1388) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sajnos más releváns és átfogó szakirodalomról nem tudok...marad még Kecskeméti....legfeljebb majd írok én is egy könyvet... ;)

Demo számla tekintetében teljesen mindegy hol nyitsz demo számlát. Bár azt szoktam ajánlani, hogy ott nyiss ahol várhatóan mejd kereskedni is szeretnél. Ezt persze az elején még nem tudod. Oanda a legolcsóbb market maker és amúgy összeségében nem rossza, de a felületük nagyon gyenge. Én is azt mondom, hogy MT4-es brokit keress, de ne feledkezz meg a Ninjatraderről sem. Van lehetőség vele ECN-hez csatlakozni (ezekről a fogalmakról majd később ;) az Interactive brokers nevében). Bár MT4 inkább devizákra specializál. Ninjatrader részvényre és határidőre is kiváló.

Először olvasd el a könyvet aztán majd a többit inkább utána. A neten rengeteg anyag van a témában, de nem árt tudni, hogy mit keres az ember, szóval előbb művelődj.

Ja és közben olvasgasd a topikot és kérdezz bátran. Én és sokan mások szívesen segítenek neked.

MT4 brokik: fxpro, alpari, fxcm, gain és még sokan mások...

fulekitrading.wordpress.com

(#1392) Fecdzo válasza SaNyEe (#1390) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen demo számlán valósak az adatok és NINCSNEK késleltetve. Viszont ez csak FOREXre igaz. Részvények és határidők esetében késleltetett adatot kapsz, ha kapsz egyáltalán. Sokszor elő kell még arra is fizetni.

fulekitrading.wordpress.com

(#1393) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Na, MB Trading műkszik Ninjaval és MT4-el is és ECN broki (bár ennek még utána nézek)...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1394) tlac válasza Fecdzo (#1391) üzenetére


tlac
nagyúr

olyan demót tudsz ajánlani, ahol lehet programozni is?
(ha majd lesz időm belemerülni, igazából ez a része érdekel a legjobban, nem szeretnék kézzel pötyögni, kattintgatni :) )

(#1395) Fecdzo válasza tlac (#1394) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Programozni? Nem igazaán értem a kérdésed...Mivel Ninjaban és MT4-ben is lehet programozni így teljesen mindegy. Csak olyan bokinál nyiss demot ahol vannak a fenti platformok.

Vagy nem szeretnéd hasznáni ezeket és magad akarsz c-ben vagy excel segítségével tradelni? Akkor API jöhet csak szóba, azok meg havi díjjasak...oanda pl 600 dolcsit kér érte havonta. De ad tick adatokat érte 2002-ig visszamenőleg (ha jól emlékszem)

fulekitrading.wordpress.com

(#1396) tlac válasza Fecdzo (#1395) üzenetére


tlac
nagyúr

elég korai volt még a kérdésem azt hiszem...

ha jól gondolom az elsőben inkább csak szkriptszerű dolgokat lehet írni és a platform is korlátoz

amit utóbb írtál az lenne az igazi, de akkor ezekből nincs ingyenes, mind ilyen "drága"?

(#1397) SaNyEe válasza Fecdzo (#1391) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Újra itt, közben letöltöttem a programot, az fxclearing.ca oldalról. Mos épp updatel :)
A könyvre visszatérve, próbáltam megvenni nagyobbacska könyvesboltban álá Alexandra és nem volt, elmentem még két másik boltba is, szintént nem kaptam :(
Úgy látom neten lehet rendelni, chatcenteren találtam is. Nem tudsz/tudtok eladót véletlen? Nem kell, hogy új legeyn, csak egyben lehetőlet :)
Ha ma/holnap nem lesz ajánlat akkor megrendelem online.

Közben elkezdem olvasni a fórumot az elejéről és ha valami kérdés lesz írok is.
Egy kérdésem lenne is, van egy alap időegység a devizapiacon? Úgy értem, hogy milyen sűrűn változnak az árfolyamok? Kinagyítottam egy grafikont és egészen egy percig sikerült nagyítani a chartot. Egy szóval milyen sűrűn frissülnek az árfolyamok :)

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1398) Fecdzo válasza tlac (#1396) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát ha c-ben otthon vagy akkor Ninja tetszeni fog...MT4 is közel van a c-hez. Próbáld ki őket és meglátod mit tudsz leprogramozni és mit nem....nem nagyon van panasz külföldi fórumokon sem rájuk. Szinte mindent le lehet progizni...és demozhatod utána...

fulekitrading.wordpress.com

(#1399) Gh0sT válasza SaNyEe (#1397) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én itt vettem:
Közgazdasági és Jogi Könyvesbolt

Budapest, Nádor utca 8.
Telefon: (1) 235-0695
Fax: (1) 235-0696

Nyitva tartás:
Hétfő-Péntek: 9-18
Szombat: 10-14

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1400) Fecdzo válasza SaNyEe (#1397) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ahogy folyamatosan kötődnek meg az ügyletek. Ezt ticknek hívják. Ez mindíg az utolsó teljesült ár. Hogy ez vétel vagy eladás az már más tészta. A bejővő ügyletek folyamatosan frissülnek, de mivel most hétvége van így nincs szinte semmi mozgás...majd hétfőn...

itt mindenki inkább beakarja szerezni a könyvet...egyszerűbb ha rendeled :)

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.