Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Gh0sT válasza Fecdzo (#300) üzenetére


Gh0sT
addikt

Említetted, hogy ha 10 éves időtávon profitot képes termelni egy stratégia, akkor érdemes elgondolkodni a használatán. Nekem, mint kezdőnek, van lehetőségem arra, hogy ezeket a múltbéli adatok megszerezzem és elemezzem, vagy kizárólag a bekapcsolódás időpontjától tudom figyelni a grafikonokat?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#302) Fecdzo válasza Trane006 (#297) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Most találta egy blogot ahol pont erről a rendszerről ír egy csávó. Na, ő sem mondja el, hogy mit csinál a rendszer, de tuti hogy:

Magas a draw down!: Ahogy a csávó mondja -300 pip után zárja a profitot 20 pipnél (sokat van víz alatt a számla, ÓRIÁSI KOCKÁZAT!). :F :Y

Nincs stop loss alapból!! :Y :Y Legnagyobb hiba! Bár valószínűleg a fenti magas draw down pont ebből következik.

És azért megnézném tíz év alatt mit csinált....itt a link a csávó oldaláról

fulekitrading.wordpress.com

(#303) Fecdzo válasza Gh0sT (#301) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez felbontás függvénye!!! 2 év alatt 1 perces charton a most fejlesztés alatt álló új rendszerem több mint 2 millió (!!!!!) tradet nyit és zár. Én erre mondta, hogy tíz év alatt nézném meg. 20 millió trade profitábilisen nem meggyőző? ;) És ott bőven megtudnád nézni az időszakos teljesítményeket. Most az a problémám, hogy 2006-nál régebb perces adatokat nem tudok még szerezni, de fogok tudni, megszerzem mindenáron, mert a rendszer eddig nagyon jó csak most valamiért az utóbbi hónapba veszteséget csinált (pontosabban augusztus, de ez nem befejezett még!!!)

Ingyenes szoftverrel tesztelek ilyen hosszú időtávokon. Van neked is lehetőség. Én ninjatradert használom és ott a gain serverét. Ők adják a forex adatot.

Napos adatokat ha tesztel az ember szerintem 10 év nem elég....legalábbis nekem ;) Biztosra akarok menni ha már a gép csinálja! ;]

Lényeg, hogy te is tesztelhetsz, de inkább programozd le, mert tíz évet végig számolni és bogarászni jelzés után halál.... :C

fulekitrading.wordpress.com

(#304) Gh0sT válasza Fecdzo (#303) üzenetére


Gh0sT
addikt

De gondolom az automatikus kereskedés mellett manuálisan is kereskedsz?! Vagy inkább teljesen a gépre bízod a teljes tőkéd?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#305) Fecdzo válasza Gh0sT (#304) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Persze. Mondom 5 percesen támaszok ellenállások kitörésére várok....néha jó sokáig, de az nyugisbb...egy másik számlán meg fut a rendszer....

fulekitrading.wordpress.com

(#306) Gh0sT válasza Fecdzo (#305) üzenetére


Gh0sT
addikt

A támasz, ellenállás és kitörés keresést hogyan kell elképzelni? Nézed a különböző chartokat és döntesz, vagy nyomtatsz, rajzolsz, számolsz, esetleg van program, ami ezekben segít?

Elnézést az idióta kérdéseimért, csak szeretném tudni, hogy mire számíthatók ha bele vetem magam... :B

MOD: skalpkereskerés
Itt gondolom alacsonyabb a kockázat, de a hozam is kisebb?! Illetve rövid időtávon, néhány percen belül történik a pozíció nyitása és zárása, valamint igen sok pozíciót nyit a gép.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#307) Fecdzo válasza Gh0sT (#306) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én úgy csinálom, hogy berajzolok ellenállásokat még nagyobb időtávokról. Egyszerűen feljebb kapcsolom az időtávot és berajzolom. Majd ha lejebb kapcsolom akkoris megmarad (Oandában). Aztán közben ha jön a jel kiszámolom, mennyit nyithatok be és mehet a buli....használok az utóbbi idő profittargetet, vagy egy pontot amikor húzom a stoppot. Fibonacci 161 és 200. Közötte már ajándék profit van és szigorúbban húzom a stoppot....addig meg trendkövetés, csúcs völgy elemzéssel, és vagy indikátorral...

Nem emlékszem h benne van e a könyvebn a csúcs völgy elemzés, ha nincs akkor szólj mert egyik leghasznosabb dolog. 123 stratégia néven ismert, korábban már belinkeltem...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#308) Gh0sT válasza Fecdzo (#307) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm, ha végeztem a könyvvel és hiányérzetem támad, akkor feltétlenül szólok, de egyelőre győzöm rendszerezni magamban ezt a rengeteg információt. :)

Milyen megfontolásból kereskedsz manuálisan is? Arra az időtávra nem érdemes leprogramozni az automatikus kereskedést, jobban bízol magadban, látványosabb, magasabb a hozam, esetleg pusztán magasabb az élvezeti értéke? :)
A nagyon rövid távot értem, azt írtad, hogy azt nehéz lekövetni, tehát nem nagyon marad más választás.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#309) Fecdzo válasza Gh0sT (#306) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Abból a szempontból alacsony a kozkázat, hogy egy pozícióra levetítve nagyon kicsik a nyerők és kicsik a vesztők, vagy egyéni beállítás szerint. És itt nem kell sokat számolni mert az ember beköti az egész tőkéjét (max tőkeáttétel) és még úgyis benne van az egy pozícióra megengedett money és risk management kritériumaiban. Viszont. Mivel rengeteget köt a rendszer (az új rendszerem 220 felett egy nap átlagosan, de volt már 400 feletti kötés is egy nap!) és a sok vesztő hamarabb beboríthatja a számlát, ha nem megbízhatóak a jelzések!!

fulekitrading.wordpress.com

(#310) Fecdzo válasza Gh0sT (#308) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Egyszerű, hogy miért.....nagyon limitálva van a programozási tudásom és nem mindent tudok leprogramozni...azt pedig akkor manuálisan csinálom. :B Szóval volna még mit tanulni azért, meg legalább nincs felügyelet nélkül a rendszer....

fulekitrading.wordpress.com

(#311) concret_hp


concret_hp
addikt

tudnátok ötletet adni, hoygan érdemes nekiállni ilyesminek? mit érdemes elolvasni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#312) Gh0sT válasza Fecdzo (#310) üzenetére


Gh0sT
addikt

A programozás alatt egy konkrét programnyelvre gondolsz? Vagyis ezek a platformok fejleszthetők, nyílt forráskódúak? Tehetek hozzá, vehetek el belőle?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#313) Fecdzo válasza Gh0sT (#312) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát pl a Tradestationnak van egy ugynevezett easy language nyelve ami a nevéből is egyszerűbb. Ninja trader C-hez áll közel. Igen, ha jól tudom ninyíltak, mert mintha már láttam volna olyat h valaki egy új funkciót csinált hozzá...

fulekitrading.wordpress.com

(#314) Fecdzo válasza concret_hp (#311) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Első hszben asszem írtam....Kecskeméti István : kereskedés a technikai elemzés segítségével....plusz külföldi szakirodalom....kell cím akkor adokpl John j murphy: the technical analysis of financial markets, vagy john ehler könyvek rocket science fot traders stb....vagy bill williams könyvek....

fulekitrading.wordpress.com

(#315) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

chop!

A könyvben elég egyszerűen és érthetően van leírva a dolgok nagy része. Nem kell félni az ártól, a tudásba fektetni mindíg érdemes, pláne ebbe. Máris változik a hozzáállásod a tőzsdéhez ha ezt is befektetésként kezeled.

Az alap indikátorok nagy része megtalálható a könyvben, viszont lehet igény egyedi indikátorokra is. Ezt a fentebb(korábbi hozzászólás) ajánlott angol nyelvű könyvekből szerezheted meg, illetve a netről, csak tudnod kell mit keresel. És tudnod kell, melyik szoftver segítségével tudod megjeleníteni azt.

Ha tényleg megakarod venni a könyvet és tényleg akarsz ezzel foglalkozni akkor olvasd mellé a forumot és kérdezz nyugodtan.

Ma megyek felvételizni Vállalkozásfejlesztés Msc. szakra.....kicsi a világ....végeztem már, de újra kezdem...

fulekitrading.wordpress.com

(#316) Trane006


Trane006
csendes tag

Szia Fcdzo!
Bocs tudom,hogy felvételiztél és remélem jól sikerült!
Az Oandára történő utalásnál elakadtam,ha ebben tudnál segíteni,akkor megköszönném.
Megvan a saját profilom a historyban látható,hogy mennyit utalnék.Valamiért egy 2.számlát kér,de ezt nem tudom mire vélni?Valamit elhibázhattam!

Köszi: trane006

(#317) Fecdzo válasza Trane006 (#316) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Először ha jól emlékszem akkor kéri a bankod adatait. Swift kód meg cím meg ilyenek.
Aztán kell a te számlád. Én kaptam a bankomtól ilyen kivonatot amin rajta voltak azaok az adatok amikre külföldre utaláskor szükség lesz.

Asszem ugyenez a helyzet az ő számlájukkal. Rögtön mikor elkezded a profilt létrehozni akkor megadja a pontosadatokat, hogy neked hova kell majd utalni.

Köszönöm, jól sikerült a felvételi, sztem nem lesz gond... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#318) Trane006 válasza Fecdzo (#317) üzenetére


Trane006
csendes tag

Hát akkor gratula,de majd ha jött az értesítés!

Na az Oanda-val nem jutok dűlőre,mert a profilomat ugyan létrehoztam és az utalandő összeg is látható a historyban,de az OANDA banki adatai nem érkeztek meg,így utalni sem tudok! Az Én általam utalandó összeget,már csütörtökön elküldtem,de azóta semmi? Lehet ez több időt igényel nekik?

Köszi!

(#319) Fecdzo válasza Trane006 (#318) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azt nem értem ha már csütürtökön elutaltad akkor hova utaltad, ha nem nyomtadtad ki, a profil legelején az utalási információkat?...hiszen ott mondja meg és írja le hova és hogyan kell elutalnod a pénzt.

Az csak egy dolog, hogy ott van a historyban. Az csak értesíti őket, hogy manjd fog érkezni lóvé...Nekem 3 nap mulva már jóváírták.....

fulekitrading.wordpress.com

(#320) Trane006 válasza Fecdzo (#319) üzenetére


Trane006
csendes tag

Na itt hibáztam,de ezt követően megkaptam az Oanda banki adatait és most már tudom utalni a pénzt! Az utalás után kb.3 nap múlva írják jóvá a számlán?Egyébként a nyomtatást mulasztottam el.

Köszi szépen!

(#321) Fecdzo válasza Trane006 (#320) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Bocs, de most nem értelek....korábbaan ezt írtad: "Az Én általam utalandó összeget,már csütörtökön elküldtem...."....akkor most utaltál vagy nem? Kb 3-4 nap míg jóváíródik.

Nem kell ahhoz nyomtatni, hogy eltudd utalni, csak könnyebb...meg ha már ezt egyszer beállítottad akkor nem lesz gond.

Csak mikor nekik kell utalnod, ne felejtsd el beírni az utalás közleményébe azokat az adatokat amiket oanda kér!

fulekitrading.wordpress.com

(#322) pnorby


pnorby
csendes tag

Szia Fecdzo,

Olvasván a topikot arra gondoltam, hogy a meglévő deviza hitel árfolyamkockázatát kellene lefedni. Konkrétan: CHF hitelt HUF-ban fizetek vissza( ha felmegy a CHF árfolyama többet kell havonta törlesztenem).

Arra gondoltam, ha CHF-t shortolok addig, amíg eljön a törlesztés időpontja, csökkentem a kockázatot(amit bukok a hitelen, nyerhetem a fedezéssel, illetve fordítva). Szerinted az Oanda alkalmas arra, hogy a törlesztési időpontokig kitartva CHF/HUF-t adjak el?

Mondjuk CHF/HUF-t nem láttam a párok között, így gondolom long EUR/HUF és short EUR/CHF-t kell kötnöm. Jól gondolom?

Üdv

(#323) boingboom


boingboom
csendes tag

Ciao!

Asszem rákaptam erre az Oandára, meg is fogom venni a könyvet, ha lesz pénzem. :D
Addig játszok a demoval, illetve próbálok nem játszani. Egyelőre a támaszokat, meg az ellenállásokat keresem, több-kevesebb (inkább több) sikerrel.

Volna pár kérdésem:
- Hogy lehet támaszvonalat, vagy stop-ot berajzolni a grafikonra? Most, ha a stopot akarom módosítani, akkor mindig megnyitom az adott ügyletet, jó lenne úgy, ahogy korábban említetted, tehát tologatni a vonalat. Berajzolni csak order boxot (ammeg mi?), meg ilyen Fibonacci horgolásmintákat tudok. :DD
- Ninjatrader letöltésénél kérdez valamiket (brókerem neve...????), beírhatok oda akármit?
- más hirtelen nem jut eszembe

(#324) boingboom válasza boingboom (#323) üzenetére


boingboom
csendes tag

Na az első kérdésem már vissza is vonom, rájöttem a nagy eszemmel, hogy minden le van írva az oandán. A ninjatraderes kérdésem még él, bár először manuálisan kéne jól tradelni...

(#325) Fecdzo válasza pnorby (#322) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos ilyen fedezeti ügyletekkel még nem foglalkoztam (pontosabban még 2 évvel ezelőtt tőzsde órán egy beadandó keretében, az sem az enyém volt :B ).

Egy biztos, az volna jó ha volna chfhuf. Mivel nincs másképpen kéne ezt megcsinálni. Szerintem simán csak a forintra spekulálj (fedezz) az eurhuf kereszten. Hiszen ha ott gyengül akkor a chf-el szemben is fog. Nyílván nem lesz 100%-os a fedezés, de jobb mint a semmi...

Bocsi, higy csak most írok, de kicsit voltam egy pót-nyaraláson... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#326) Fecdzo válasza boingboom (#324) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jó, hogy megnézted, mert én is ezt javasoltam volna...:)

Nem emlékszem, hogy oda bármit is kéne írni. Ha nem enged tovább akkor írj be valamit, vagy InteractiveBrokers. Asszem talán csak akkor lenne szerepe, ha majd kereskedésre fogod használni. Akkor kell fitzetni csak a progiért...

fulekitrading.wordpress.com

(#327) Danoob


Danoob
csendes tag

Fecdzo, próbálgattam pár dolgot az adathalmazon amit küldtél (köszönet ismét) és közben vettem észre, hogy mindennap reggel 6 és 7 között hiányzanak az adatok. Ez mitől van? :F Esetleg ennél a társulatnál ekkor nincs kereskedés? Oandán nincsenek ilyen lyukak...

(#328) Fecdzo válasza Danoob (#327) üzenetére


Fecdzo
senior tag

nálam rendben van, de majd megnézem mi a helyzet az output fájlnál...

fulekitrading.wordpress.com

(#329) Danoob válasza Fecdzo (#328) üzenetére


Danoob
csendes tag

Hmm... helyesbítek, nem minden nap van szakadás. De például az első néhány napon igen. Lehet hogy a téli-nyári időszámítás eltérése miatt nem értek össze a kereskedési időszakok átmenetileg?

(#330) ehandras


ehandras
csendes tag

Hello Fecdzo!

A ninjában hogyan lehet letölteni historikus adatkat?
Te most a kereskedésre ha jól értem azért az Oandát használod? ha jól tudom oda meg kell venni az oanda api-t 600$/hó?
Köszi
Üdv.

(#331) balacy


balacy
újonc

Úgy látom a TA alapokról többen keresnek infót. Akit érdekel egypár magyar forráskód az küldjön email-t:

balac(at)gmail(pötty)com

[ Szerkesztve ]

(#332) Fecdzo válasza Danoob (#329) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ott elképzelhető....volt valami rendszer frissítésük és nem tudták rögzíteni az adatokat...de mivel ingyenes adat ezért bármi okozhatja....

fulekitrading.wordpress.com

(#333) Fecdzo válasza ehandras (#330) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ninja hist. adatkért kapcsolatot kell létrehozni adott szolgáltatóval. Yahoo finance, vagy open tick, vagy esignal vagy gain.....vannak jó kis videok a help menü kereséshez beírod a video library-t. Bár itt a link

Igen, kereskedni (MANUÁLISAN) Oandát használok mert sajnos egyik általam preferált kereskedési platformot sem használhatod velük.

Bár az API asszem annyi lenne...600 dolcsi/hó...

Open tick adatokhoz viszont először kell náluk (opentick) nyitni egy számlát, nyugi nem kell fizetni érte, ha csak nem real-time adatok kellenek, majd azután megcsinálni az új kapcsolat létrehozását ninjában.

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#334) ehandras


ehandras
csendes tag

Hello

Sikerült az adatszolgáltatást megoldani 1-2levél után, gain demószámla és megy.
Azért volna még kérdésem ha még nem unod :)
Straégiákhoz beraktam az enyémet majd jobb gomb "strategy perf.." .. "historical date"
Majd kijön az eredmény de 2008.08.12-2008.09.02-ig hogyan lehet időtávot növelni?
Te akkor csak manuálisan kereskedsz?

(#335) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig távol voltam, de kissé elfoglalt voltam manapság és még leszek is. Viszont igyekszem válaszolni a feltett kérdésekre, az erőmhöz és időmhöz mérten megteszem ami tőlem telik.

Remélem haladnak azok akik megvették a könyvet és remélem azok akik már úgy képben vannak figyelték a múlt heti történéseket. Nagyon izgalmas volt a Lehmann összeomlása. Gratulálok azoknak akik esetleg határidős kontraktusokkal hasznot húztak belőle....maradt csak a deviza nekem, de ott is volt legalább némi hatása így jött belőle...

fulekitrading.wordpress.com

(#336) Fecdzo válasza ehandras (#334) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Simán rákattintasz a dátumra és visszamehetsz időben bármeddig. Viszont felhívnám a figyelmet egy nagyon fontos infóra.

MINDENKI AKI OLVASSA EZT ÉS AUTOMATIZÁL VAGY BACKTESTET HASZNÁL DEVIZÁK ESETÉN! (bocs a nagybetűért, de tényleg nagyon fontos!!!)
Nézzétek vissza meddig "tiszta" az árfolyam. 1 perces felbntást használva látjátok a legjobban! Ha a csúok, völgyek, High-ok low-k túlságosan egymás mellé esnek, ránézésre is túl egyenletes és kiszámítható az árfolyam akkor az a NYERS ÁRFOLYAM!. Azon végzett nagyon rövidtávú backtest eredmények nagyon fals következtetésekre adnak okot! Tehát nem úgy fog működni a stratégia élőben ahogy a backtesten. Ráadásul nagyon ha optimalizálod a stratégiát akkor arra az árfolymra fog menni ami SOHA NEM LESZ VALÓS, mert nincsenek benne a spreadek! Ha van alkalmunk akkor hasonlítsuk össze egymás árfolyam adatait, vagy akinek van mondjuk nyitva Oanda számlája és ninjatrader forex adata is van hasonlítsa össze az 1 perces chartot és érteni fogja miről beszélek!

Részvényeknél ez a probléma nem áll fenn!!!! Ott mindíg minden esetben a VALÓS árat fogod látni. Ráadásul pont az ilyen problémák miatt kellett nekem is (biztosnsági és fejlesztési okokból) leállítani az automata rendszeremet....nem is hozott csak jóval kisebbet mint amit a demo számlán csinált....(szerencse, hogy hamarabb rájöttem)

fulekitrading.wordpress.com

(#337) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Remélem azért akad még pár ember aki olvasgatja ezt a topikot.

Számomra forradalmi felfedezést tettem. ! év technikai elemzéssel eltöltött idő után végre megtaláltam mi az ami tényleg hatékonnyá tesz a technikai elemzést!
Ez pedig az úgynevezett Range chart használata. Egyes helyek Constant range bar-ként vagy momentum bar-ként hivatkoznak rá. Hogy miért jó ez? Hirtelen minden trendvonal, alakzat, indikátor, stratégia hatékonysága DRASZTIKUSAN MEGNŐVEKSZIK!! :Y :Y

Azt teszi, hogy egy általunk meghatározott konstans méretre szablya az összes gyertyát. Minden gyertya ugyanakkora. Pl 10 pip. És egészen addig nem printelődik új gyertya amíg meg nem haladja ezt az általunk definiált range mértékét az árfolyam. Ezzel jelentősen csökkentve a zajt és ez által növelve minden technikai elemző eszköz hatékonyságát. Hiszen az ilyen charton sokkal tisztább képet fogunk látni, a VALÓDI MOZGÁST. Hiszen az idő tényező nem fog bezavarni, nem printelődik fölöslegesen gyertya amikor alig van mozgás. Csak ha mozgás van. Itt angolul olvashattok róla....képpel mindennel

Bár inkább azt javaslom, hogy aki teheti Ninjatraderben vagy Ensign windowsban csak töltsön be egy ilyen felbontású chartot.... :C :Y :R

Az árfolyam legyen veletek!

fulekitrading.wordpress.com

(#338) Lara77


Lara77
csendes tag

Szia

Újra itt. :B , azért fejlődtem, amióta nem jártam erre.Forgatom a könyvet, a BpForexen nyitottam számlát, demoztam egy ideig viszonylag jól is ment, viszont élesen a legrosszabbkor kezdtem Lehman összeomlás, kongresszusi csomag stb.
3db mozgóátlagot használok, nézem a metszéseket, MACD, Stochastic Ostcillatort , viszont sokszor ellentétes jeleket adnak.
Daytrade- re az egypercesek összezavarnak. Te 5 és annál nagyobb intervallumot nézel, egypercest nem?
Támasz ellenállást nem annyira néztem, azt is 5 percesen figyeled?

(#339) Lara77


Lara77
csendes tag

Kicsit csökkent az önbizalmam, demoban jobban ment, pedig nem csinálok másképp semmit az élesben.
Azoknak akik ,mint én is részvényeztek, vagy egyáltalán nincs fogalmuk a devizapiachoz -a technikai elemzésen túl- mint jelent a jegyzett deviza,bázis stb.
Nekem nagyon sokat segített,hogy utána olvastam:
www.ertsapenzhez.hu itt nagyon érthetően le van írva

-mi a forex
-long short poziciók
- tőkeáttét
- mi a központi bank szerepe , alapkamat mértéke,és hatása a devizákra
- kamatok a forexen :carry trade
- spread

(#340) Fecdzo válasza Lara77 (#338) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Úgy tűnik nincs összeakadaás a strtégiádban....viszont arra figyelj h a mozgótálagok más intervallumot használjanak mint ami az MACD-ben van, hisz az is mozgótálag tulajdonképpen. Talán próbáld meg az extrém szinteket alkalmazni az indikátorokban. Onnan történő fordulás. Beveheted az RSI-t a sztohasztik helyére ha zavar a két vonal.

1 percest én is használok, de az úgy túl gyors. 5 perces már nyugisabb. Viszont ha van lehetőséged akkor range chartot használj, hiszen úgy minden indikátor jóval könnyebben használható és a chart is sokkal tisztább!

Ellenállásokat és támaszokat szerintem ne keverd bele mert úgy még nehezebb lesz jó jelet kapnod és még inkább ellentétes szignálok lesznek. Vagy kitörések, vagy indikátor kombi.

fulekitrading.wordpress.com

(#341) Fecdzo válasza Lara77 (#339) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A fundamentumokat meg pláne ne keverd bele. Egyik nagyon tapasztalt mentorom szerint semmi értelmük hiszen ha jó a stratégiád akkor teljesen mindegy, hogy milyen hír van, a mozgást látni fogod és tudsz majd rá reagálni. Meg a hírek manipuláltak. A jegybank fontos, de bármit is csinál az is látszik. A hírekre tőzsdézni nagyon merész dolog pláne részvényeknél, rettentő nehéz eltalálni az irányt. Szerintem hosszú távon nem is lehet profiábilis vele valaki...Olyat még nem hallottam, hogy valaki több tíz éven keresztül hírekkel gazdagodott meg.

Kitartás! Ez az út nehéz (tőzsde), de nem járhatatlan!

fulekitrading.wordpress.com

(#342) Lara77


Lara77
csendes tag

Szia.

Köszönöm az eddigi válaszokat.
Elküldtem neked mailben a kért képet,amin a beszélt stratégiát talán könnyebb értelmezni.

Az a kevés tapasztalatom ami devizában van:
Ha kevesebb pénzzel veszel fel egy poziciót, akkor relatíve hosszabb trend kell,hogy keress, viszont ha nagyobb tőkeáttétet használsz, akkor sokszor kiüt a stop, mivel annyira hektikus.

(#343) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Meg szeretném kérdezni, hogy ha devizahitellel rendelkezem és az árfolyamkockázatot szeretném kivédeni, akkor a forint gyengülésére játszva akár konstanssá is tehetem a törlesztőrészletet? Úgy értem, hogy megfelelő mennyiségű tőkével szinte teljesen kivédhető az árfolyam drasztikus mozgása, mert amit megfizetnék a hitelben, azt a másik oldalon realizálom mint nyereség?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#344) Fecdzo válasza Gh0sT (#343) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen, ezt lehet így csinálni. Nyílván, viszont ha az árfolyamon nyersz akkor valszeg több lesz a törlesztőd, de ha az árfolyamon vesztesz akkor meg a törlesztő lesz kevesebb. Viszont a törlesztőben kamat is van, szóval azzal is kell számolni...Így elvileg le lehetne fedezni.

Bár most h végiggondolom ha sorozatosan vesztesz az árfolyamon akkor a következő befektetéshez hozzá kell majd tenned. Ez így viszont pótlólagos ráfordítást fog jelenteni. Azt javasolnám, hogy ne akard az törlesztőt lefedezni, mert az inkább töblet kockázatot jelentene és nem biztos, hogy az árfolyam annyit gyengül h tudd fedezni a kockázatot. Inkább csak egy részére spekulálj....

fulekitrading.wordpress.com

(#345) Fecdzo válasza Fecdzo (#344) üzenetére


Fecdzo
senior tag

hopp

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#346) Fecdzo válasza Lara77 (#342) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Húú, szia, bocsi...nem találom a leveled....

Igen, rövidebb távon nagyobb tőke kell és nehezebb megfogni a profitot...erre viszont azt tudom javasolni, hogy szerezz egy olyan chart-beállítást vagy charting szoftvert ahol betudsz állítani range-chartokat. Azok segíthetnek....sokkal szebb az árfolyam....

fulekitrading.wordpress.com

(#347) Gh0sT válasza Fecdzo (#344) üzenetére


Gh0sT
addikt

Közben rájöttem, hogy ezt az árfolyamkockázatot kivédeni bonyolultabb, mintha csak kereskednék. :)
Nyitottam demo számlát Oandánál és elkezdtem kereskedni. Egyelőre kaszinó feeling, de legalább a kezelőfelületet megtanulom használni. :)
Megpróbálok reális összeggel kereskedni, amivel még be tudnék szállni.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha az én példámból indulunk ki, hogy mondjuk van 1000 EUR a számlámon, akkor hogy érdemes neki állnom a kereskedésnek?
Számomra egyelőre bonyolult megosztani több részre ezt az összeget, vagy a későbbiekben célszerű erre ráhangolódni? Tehát mondjuk ide 200, oda 500, amoda 300?
Amikor beállítom a stop/loss szintet, akkor azt arra az összegre nézzem, ami a számlámon van, vagy arra, amivel éppen egy pozíciót megnyitottam?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#348) Gh0sT válasza Gh0sT (#347) üzenetére


Gh0sT
addikt

Wow, bejött az első komolyabb kötésem. :D
Visszaszedtem a napi veszteséget, 2 EUR pluszban vagyok. :) Hihetetlen érzés, de tényleg. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#349) Gh0sT válasza Gh0sT (#348) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha valaki erre jár, meg tudná mondani, hogy a Bollinger szalagokat hogyan tudom Oandában kikapcsolni? Azt hiszem nem veszek hasznukat...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#350) Fecdzo válasza Gh0sT (#347) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos ha megakarod osztani a tőkét akkor mindig a befektetett értékre számold a veszteség keretet. Tehát ha 200 at fektettél be az 1000 ből akkor a 200-ra számolj. Hiszen az egy teljesen külön értékű pozíció. És nem mellesleg így könnyebb is kiszámolni, hiszen ha az 1000-re néznéd akkor ha 3 részre lenne osztva akkor el kellene dönteni, hogy melyik pozin engeded meg a veszteséget és ott is mennyit.

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.