Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#22451) rainman72 válasza gg72 (#22445) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez így is van :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22452) HF77 válasza vonSux (#22450) üzenetére


HF77
őstag

többnyire azt hozza amit a top (ismert) márkák, viszont sokkal barátibb áron. persze nem minden tökéletes, van mit csiszolni....de ez (szinte) minden márkáról elmondható! persze aki X brendhez hű az úgy is arra fog esküdni :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#22453) Tomi@bp09 válasza Vhiktor (#22416) üzenetére


Tomi@bp09
friss újonc

Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, sikerült jól beállítanom a mozgásból adódó elmosódásokat. A netflixen a 4k tartalmaknál ahol gyors mozgás és nagy zaj van, továbbra is láthatóak bevillanások és szétesések. Próbáltam pillanatképet készíteni és csatolni. A bal felső sarokban látható. Szerintetek hol keressem a megoldást?
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#22454) nicu71 válasza Stealth (#22441) üzenetére


nicu71
addikt

a 735-t eladtam,nagyon szerettem ,de be kell látni hogy nem egy liga a 805el...
Ez a tv egy csoda.
Te még mindig nem kaptál semmit ? :B

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#22455) Stealth válasza nicu71 (#22454) üzenetére


Stealth
aktív tag

Örülök.
Úton van a futár azzal a tv-vel, amit vissza fogok küldeni.
A másikat megpróbálják a héten postázni (amit -15%-ért vettem). Remélem sikeres lesz ez az akció.

-= Stealth =-

(#22456) Celtis válasza Tomi@bp09 (#22453) üzenetére


Celtis
veterán

Vhiktor leírta már világosan. Kapcsolj ki minden képjavítót. Legjobb ha teljes egészében az ő javasolt beállításait használod. A minap linkeltem a videót.
Ha utána valami nem tetszik, egyesével kapcsold be, és nézd meg mit okoz pro és kontra. Igen, van a piacon jobb mozgáskezeléssel készülék. Az van ráírva, hogy Sony és háromszor ennyibe kerül.

(#22457) rainman72 válasza Celtis (#22456) üzenetére


rainman72
nagyúr

Meg rosszabb is az van ráírva Hisense :))

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22458) Atis45 válasza Cseri0058 (#22447) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekem is ez van, hogy külső vinyóról néha egy pillanatra megakad a kép. Én is próbáltam más lejátszókkal, de némelyik rosszabb. Egyenlőre megoldást nem tudok rá.

(#22459) szkutyi válasza Celtis (#22399) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem van

(#22460) Celtis válasza szkutyi (#22459) üzenetére


Celtis
veterán

Esetleg küldd el.
Habár már érteni vélem miért olyan HDR amilyen, miért nem annyira fekete a csík. Az is lehet, hogy egyáltalán nem is hiba, hanem szándékosan ilyen megelőzendő a fekete sáv bloomingját ha nagyon világos rész kerülne a sáv közelébe.

(#22461) nicu71 válasza Celtis (#22460) üzenetére


nicu71
addikt

elképzelhető hogy később reszelnek ezen ujabb firmwire-kiadással? Tényleg mi a legújabb,még meg se mertem nézni./krónikus frissitésmániás vagyok sajnos :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#22462) Celtis válasza nicu71 (#22461) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy ez valaha változni fog. Össze kéne hasonlítani egy másik miniledes tv-vel. Pl Sony X95L. Habár arra is azt írják, hogy nem a blooming minimalizálásra van optimalizálva.

Én nem láttam még más miniled tv-t sötét körülmények között, de a C805-től még most is fülig ér a szám egy-egy jelenet láttán. Nem hittem volna, hogy LCD-n ilyen lehetséges.
Még azt is el tudom képzelni, hogy direkt gyengítették le a HDR-t, mert különben ki venné meg a 900-as sorozatú tv-iket.

(#22463) Parmezan77 válasza Celtis (#22462) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Már írtam korábban, 935-ön fekete a sáv akárhogy is nézem...

(#22464) mikrofon válasza Parmezan77 (#22463) üzenetére


mikrofon
addikt

Én sem értem ezt az időnként elő jövő feketézést.
Mert vagy nagyon sok itt a kéményseprő aki a sötét keményebben meglátja a fekete kormot.
Vagy valami baj van.
Néha van egy két film amiben valóban nem fekete a fekete, vagy ugye pl az appleTV alkalmazásnál volt probléma hogy szürke volt az alsó felső sáv, vagy amikor a film része a csík és emiatt nem olyan fekete. De alapvetően jó minőségű film vagy streaming esetén is fekete az a fekete, akár a sávok, akár a szöveg körül, ahogy fotóztad, vagy a sötét jelenetekben.
Így amikor én nem feketének látom akkor abban biztos vagyok hogy a képanyag hibája.
Szerencsére én szinte csak sötétben, teljesen sötétben nézek filmet. Még a hosszabbítók se világítanak. Ilyenkor is fekete a fekete és nem sötét szürke. Ilyenkor mikor előjön ez a téma, pár napig szoktam figyelni és ilyenkor is fekete.
De lehet csak nagy szerencsém volt a TV-vel ;)

(#22465) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Én biztos vagyok hogy fw okozza. Amikor nálam volt a 835 teszt fw-el azon tokeletes volt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22466) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Hirtelen felindulásból vettem hétvégén egy 65P635 tévét (~170k) de annyira nem vagyok vele megelégedve. Előtte egy 49"-os Panasonic 4k alap modellt használtunk, ahhoz képest a digi tv adás HD képe nem túl szép, az SD-ről nem is beszélve. Kb 4 méterről nézzük a tévét, a nagyobb felbontású youtube tartalmakkal nincs gond. Persze a feketék nem annyira szépek és oldalsó bevilágítás is látható de gondolom ezeknél az olcsóbb modelleknél ez sajnos normális.
A kérdés az lenne, hogy érdemes lenne lecserélni egy 65C805-re aminek most kb 2x-es ára lenne mint ennek? Ez azért nem elhanyagolható árkülönbség, tudhat többet tv adás esetén a drágábbik modell?
Illetve a táblázat alapján ennek tudnia kellene PVR funkciót de nem sikerült működésre bírni. Külső hdd rádugva, formáztam, látja is de ennél tovább nem jutok.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#22467) Stealth válasza Matthew (#22466) üzenetére


Stealth
aktív tag

A C805 két kategóriával magasabban ül a P635nél.
A C835 utódja.
Én úgy vagyok ezekkel, hogy 1x kell többet adni rá, aztán tovább élvezheted. A P635 már vásárlás után sem tetszik neked, tehát igen, szerintem vegyél egy C805-öt az emagon, 5 év garival (és talán még a kuponozás is él).
Igen él, 305 körül megkapnád a tv-t 5 év garival, ha regisztrálod dec 31-ig itt.
PVR passz, nem használom.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#22468) szkutyi válasza Celtis (#22460) üzenetére


szkutyi
őstag

Felesleges.hidd el. :) változtass keparányt. Akár 4:3ra, oldalt tökéletes lessz, ahol tartalom van ott pedig.....de egy dovi vagy hdr esetében is told be a 4:3at...oldalt full fekete 0 azaz NULLA BEVILAGITÁSSAL :)

(#22469) nicu71 válasza Matthew (#22466) üzenetére


nicu71
addikt

Nem egy liga a két tv .A 805 szinte Oled élményt ad ,fele olyan áron.Viszont meg kell emliteni most is hogy a Digi tv-adása rettenetesen le lett rontva mióta a 4IG lerabolta a románoktól,abból jó nem lesz semmilyen tv-n.Minél nagyobb kèpátló,annál fertelmesebb😐

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#22470) szkutyi válasza Celtis (#22460) üzenetére


szkutyi
őstag

Ment a pm

(#22471) Matthew válasza nicu71 (#22469) üzenetére


Matthew
senior tag

Stealth, nicu71: köszönöm a válaszokat. Biztosan sokkal jobb tévé a 805-ös de azért bizonytalan vagyok, hogy a nagyobb méret miatt látom-e rossznak a tévé adást vagy ennyit tud ez a tévé. A 805-ben fejlettebb ez a rész is, tehát szebben jelenít meg gyengébb tartalmat?
Egyébként emag-on max 317-ig tudom levinni az árát (-10% kupon), hogy lesz abból 305k?

(#22472) szkutyi válasza Matthew (#22471) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnos a tcl is rá tesz egy lapáttal...szerintem egy alsó.kategorias Tuner lehet benne....anno ugyan ilyennek láttam a.hisense u8qf-et...:/

(#22473) Persie12


Persie12
aktív tag

Hát srácok ez a C805 még mindig baromira bejön. Nézem a Cyberpunk Edgerunners-t, és valami parádés a kép, véleményem szerint. Sógoréknak van egy szintén Mini-LED Samsung, és szerintem veri képminőségben, ott kezdtem el nézni az első pár részt. A rendszere mondjuk a Samsungnak érzésre gyorsabb, de megjelenítésben simán odaver neki. Playstation 5 képe is sokkal szebb a C805-ön. Talán még a hang az, ami abban a Samsungban jobb.

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#22474) Celtis válasza szkutyi (#22468) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbáltam, de egyáltalán nem az történik amit írsz. épp ellenkezőleg, 4:3 arányban is ugyanúgy szürkül az oldal. Megint csak az látszik, hogy egyszerűen SDR módban agresszívabb a local dimming algoritmus. Ott is van egy kis blooming, de sokkal kevesebb.

(#22475) szkutyi válasza Celtis (#22474) üzenetére


szkutyi
őstag

Na ez érdekes...c835 esetében pont ezzel a trükkel tudtam ellenőrizni a dolgokat :)
Pl [kép]

[ Szerkesztve ]

(#22476) Celtis válasza szkutyi (#22475) üzenetére


Celtis
veterán

Vhiktor meg azt mondja, hogy a 835 nem is szürkül.

(#22477) Celtis válasza mikrofon (#22464) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem kicsit félreérted. Kb. olyan, mintha vennél Opel Astra árban egy autót, amelyikről kiderül, hogy úgy tud gyorsulni, mint egy Porsche, de csak városban. Ha autópályára érsz, akkor is jó, de mégsem megy úgy. Tudod, hogy minden adottsága megvan, de mégsem hozza ugyanazt. Na ez azért piszkálja az ember csőrét.

Hozzáteszem mindjárt, baromi jó a C805.

(#22478) csƵ


csƵ
őstag

Dilemmában vagyok. C745-nek vagy C805-nek jobb a feketéje? Látta már valaki őket egymás mellett sötétben?

(#22479) Celtis válasza csƵ (#22478) üzenetére


Celtis
veterán

(#22480) csƵ válasza Celtis (#22479) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt olvastam, de a C745 vs C845 tesztben nagyon nem ez jött le.

(#22481) Gimii


Gimii
csendes tag

Hi :R

Vélemények a c645 ről ?

(#22482) Vhiktor válasza Celtis (#22476) üzenetére


Vhiktor
veterán

A teszt fw-el amivel megkaptam a tvt. Utána már kicsit szürkült, de csak minimálisan a 470-es fw-el.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22483) Vhiktor válasza csƵ (#22478) üzenetére


Vhiktor
veterán

805.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22484) rainman72 válasza Matthew (#22466) üzenetére


rainman72
nagyúr

Szerintem nem igazán lehet bele kötni a 65c805-ön a tv hd adásokba,tök jól felskáláz,kellően fényes,éles a kép.
Igazából van 65 hd csati sd-t nem nézek.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22485) Peterka31


Peterka31
csendes tag

Sziasztok!
Egy 55C643 / 55C645 vételét tervezgetem. (Ha jól olvastam a kettő ugyan az a modell)
A kérdésem a CI+ slottal kapcsolatos. A 645-ös hivatalos manualjában írva van, hogy rendelkezik vele, mégis találok olyan teszteket, képeket ahol láthatóan nincs rajta. De találni olyat is ahol pedig van.
Én olyan őskövület vagyok, hogy szándékosan ragaszkodok a CI+ modulhoz mert zavar a plusz set top box meg távirányító.
Lehetséges, hogy van eltérés modellen belül? Nem szeretném neten megrendelni, hogy aztán olyan verzió jöjjön amin nincs is slot.

edit.:
példák:
Nincs CI slot:
https://www.youtube.com/watch?v=wwsh9eliRfU
https://www.youtube.com/watch?v=x6XRuSUNhEU

Van CI slot:
https://www.youtube.com/watch?v=h6xHeyzVNhA

[ Szerkesztve ]

(#22486) Matthew válasza rainman72 (#22484) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi, az sd adás engem sem érdekel igazán, az már elég lenne ha nézhető rajta a hd tv adás.
Közben véget ért az emag-os kuponozás, 350 lenne az ára a 805-nek. :(

(#22487) Atis45 válasza Peterka31 (#22485) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekem 55c645 van és nekem van CI+ slott.
Pontos típus 55c645x1. Jelentsen bármit is az x1.

(#22488) Stealth válasza Matthew (#22486) üzenetére


Stealth
aktív tag

Az 55c805 jó áron van, ha el tudod fogadni méretben.
Van újracsomagolt is 231ért.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#22489) Atis45 válasza Matthew (#22486) üzenetére


Atis45
aktív tag

Ahogy már írták is, ott a szolgáltatóval van a probléma nem a készülékkel.

(#22490) st6969 válasza Peterka31 (#22485) üzenetére


st6969
őstag

Őskövület? Szerintem inkább modernebb felfogás az, hogy ne foglalja a helyet ott egy plusz eszköz, ami áramot is kér (még ha minimálisat is fogyaszt), és még egy plusz távirányító is kell. Nálam a falon van a tv, nincs alatta szekrény, tehát még el is kellene helyezni valahogy. Számomra semmi előnye nincs egy set top boxnak, ellenben hátránya több is. Kizárólag CI+ foglalattal vennék tv-t :K
Tegnap jött sms a Sameday-től, hogy érkeznek. Örültem, mint majom a farkának, erre ketté szedték a rendelést, és csak a konzolt hozták, a tv-ről semmi hír még (7-én rendeltem) :(

(#22491) Vhiktor válasza st6969 (#22490) üzenetére


Vhiktor
veterán

Eygetértek, főleg úgy hogy ezekben a boxokban a leghitványabb bóvli hardver van.
Sajunos nekem is van 3db, csak a probléma van velük.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22492) ρσгτσ válasza st6969 (#22490) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Meglepődtem, hogy rajtam kívül más is ragaszkodik CI -hez.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#22493) gg72 válasza ρσгτσ (#22492) üzenetére


gg72
veterán

+1 én is ragaszkodom hozzá :)

(#22494) st6969


st6969
őstag

Abban azért reménykedem, hogy a Vodafone nem fog "beinteni", miután a kártyájukat beteszem a C805-ös tv-m CI+ foglalatába...Ugyanis anno (még UPC-s korszakban) volt egy listájuk, hogy mely tv-vel kompatibilis a kártyájuk. Úgy emlékszem, hogy a Samsung F6400 nem volt benne, de szerencsére működik kártyával.
Esetleg van itt valaki, akinek Vodafone kábel tv előfizetése van (az a fajta, ahol koax megy a tv-ig) és kártyával használja?

(#22495) gg72 válasza st6969 (#22494) üzenetére


gg72
veterán

Jelentem, nálam megy tökéletesen a Vodás CI káryta C805-el. :K

(#22496) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Mennyi az esély rá, hogyha az eMAG-ból rendelek, X2-es revíziót kapok a C845-ből, ami már Pentonic chipet használ? A termék dobozán esetleg ezt meg lehet nézni?

[ Szerkesztve ]

(#22497) rainman72 válasza DaemonX (#22496) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tipus cimkén rajta lesz szerintem,C805-ön ott az X1.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#22498) Vhiktor válasza DaemonX (#22496) üzenetére


Vhiktor
veterán

Rendeld neten. Aidat felteszed és megnézed. Ha nem az van benne elállsz a vásárlástól.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#22499) alaves válasza ρσгτσ (#22492) üzenetére


alaves
addikt

Azért ne felejtsük el, hogy hiába akarsz CI-t, ha nincs a lakóhelyeden, márpedig egyre több helyen nincs. Nálunk is felvásárolta a helyi kábeltévét a Telekom, az van és slussz- passz. Egy előnye van, az optikai giganet. Megszüntetik a CI-t, mert a szolgáltatóknak is a streaming-ből van többlet bevételük (pl. Telekom: Filmklub).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22500) alaves válasza rainman72 (#22497) üzenetére


alaves
addikt

A lengyelek már megint elcsíptek egy komoly közép- és kelet európai összeszerelő üzemet.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.