Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Smogus válasza Flashy (#50) üzenetére


Smogus
őstag

Nekünk is van eg yilyen piaci csak tudod az egy kis madár megfigyeléséhez már nem ér semmit :D
tudom hogy azért átlátszónak kell lennije meg miden, de akkor is nem mindeg,y vannak ilyen nagy batárok meg ilyen kicsikék azt az ember azt gondolná hogy a nagyobb jobb mert biztos nagyobbat nagyít azt a kicsi kétszer annyiba kerül azt ugyan az a márka :D
meg azt kérdeném akinek van egy ilyenje hogy mekkorát érdemes venni milyen nagyításút 10x 12x stb??

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#52) ironbed


ironbed
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Ha valakit érdekelnének a következő távcsövek:

80 mm- es főlencse, 900mm- es fókusztávolság, kereső, 2 db 1. 25'' okulár: Plössl 40mm (22, 5X), Plössl 15mm (60X), 1 db zenittükör, 1db Barlow lencse, 1 db terrisztikus (egyenes állású képet adó) képfordító, azimutális háromlábú állvány okulártartóval (magasságtengelyen finommozgatás) 30 ezer Ft

Ugyanitt Celestron NexStar 80GT motoros, komputerizált távcső eladó. 80/400, alu. állvány, 6. 5-10-25 okulárok, távirányító, stb. 90 ezer Ft

Gyula
ironbed@fw.hu
06-70-312-7038

(#53) Dany007


Dany007
veterán

Húh de kihalt ez a topic... Már 3 éve...
Van még erre valaki aki tudna némi tanácsot adni?? Lenne pár kérdésem, de ha nincs itt senki már akkor fölösleges gépelni :)

(#54) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Él még a topik?

(#55) Capricornus válasza Dany007 (#53) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Kérdezz, hátha tudok válaszolni :-)

Per aspera ad astra!

(#56) sagvary


sagvary
aktív tag

Tudja valaki, hogy érdemes orosz vagy kinai földi távcsövet venni? Binokulárt, azt hiszem így hívják.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#57) Capricornus válasza sagvary (#56) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Orosz binoklikból ki lehet fogni jókat, de vétel előtt mindenképp javaslom az eszköz kipróbálását, megnézését. (nem esik-e szét, lehet-e rendesen fókuszálni, jó-e az optika, stb)

Kínai cuccokkal nem nagyon találkoztam még, biztos vannak ott is jó minőségű darabok, de első körben elkerülném őket.

Per aspera ad astra!

(#58) sagvary válasza Capricornus (#57) üzenetére


sagvary
aktív tag

Borzalmas bóvli kinait binoklit láttam az MDF piacon 25x70 volt ráírva, 1.500 Ft-ért kinálták. Gondolom van normásis is, de azt pl. a Liedl árulja 5.000-ért.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#59) Huma


Huma
addikt

Szerintetek a Dörr vagy a Celestron márka a jobb? Vennék egy távcsövet, de nem nagyon ismerem őket. Max 4-et adnák ki rá.

Ezeket néztem ki:
Dörr
Celestron
Panolux

Az utóbbi márkát sem ismerem. Igazándiból egy monokulár is elég lenne mivel lényeges számomra a minél kisebb méret.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) Capricornus válasza Huma (#59) üzenetére


Capricornus
aktív tag

A Celestront megbízható márkának tartom, a másik kettő számomra is egy kicsit a perifériára esik ismertség tekintetében.

Per aspera ad astra!

(#61) Huma válasza Capricornus (#60) üzenetére


Huma
addikt

Úgy döntöttem mindenképp egy kicsi monokulárt veszek.

Sajnos a panoluxról nem igazán találtam semmit.

Viszont találtam egy szemrevaló monokulárt: [link]

Sajnos az ára kicsit magas. Feleannyi lenne akkor már sokkal jobban tetszene.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#62) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Jár még errefele valaki? :) Okulárt szeretnék venni egy csillagászati távcsőhöz.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#63) flash-


flash-
veterán

sziasztok

távcsövet szeretnék vásárolni amivel éjjel is lehet látni.
Mit tudtok ajánlani ami nincs horror árban?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#64) Bicskás


Bicskás
tag

Szépjóestét kedves topiklakók ! :)

Több távcsövem is van bár de egyiket sem tudom használni nyolcvanhatos pupillatávolságom miatt.

Ezért arra gondoltam vásárolnék egy egy szemmel használatos monokulárt ( remélem ez a neve ).

Mit gondoltok milyet lenne érdemes vásárolnom ?

A választ előre is köszönöm.

Üdv: Oreyus

(#65) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem most ilyen kukkerem van (Orosz, nem spóroltak az anyaggal kb 3 KG, 25 cm kinyitva 51)
20x50-es, szép világos képe van, a fénykép kicsit homályos lett (iPhone 4S) kb 350 méterről.


[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#66) zoltanz válasza zoltanz (#65) üzenetére


zoltanz
nagyúr

20x nagyítású, ezzel már lehet látni p a Szaturnusz gyűrűit is.
Elkövetkező években aki tudja nézze meg mert, kb. 2027 ig olyan szögben fog állni a gyűrű, hogy kevésbé látható.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67) Potrien válasza zoltanz (#65) üzenetére


Potrien
senior tag

Ilyenem van nekem is!
állitolag hajós távcső

(#68) föccer


föccer
nagyúr

Távcső topik, juhé! :DDD

Régebb óta foglalkoztat a gondolat, hogy beszerezzek egy távcsövet és nézegessem vele az éjszakai égboltot.

Olvasgattam, hogy mi is lenne jó, teljesen kezdőnek. Utána néztem az áraknak és ezután eldöntöttem, hogy nem lesz egyből nagy felszerelés megvéve. Sőt, lehet, hogy semmi sem. Pedig milyen jó lenne egy 250/1200-as apokromáttal, lövöldözni. :)

Szóval jó eséllyel inkább valami alap tanuló cuccot kellene beszerezen. Amivel megtanulok pólusra állni, megtanulom az alap fogalmakat, meg ilyenek. Csak félek, hogy túl magasra teszem a lécet és egy kezdő, kicsi felszereléssel túl nagy csalódás fog érni.

Amin gondolkodom, hogy egy nagyobb Newton-t, vagy egy kisebb apo-t kellene keresnem. A végcél, ha sikerül megtanulnom a hobbyt, akkor fotózás lenne. Ha nem is Hubble minőségben, de azért valami élvezhető képeket készíteni. Persze ez években, hanem évtizedekben mérhető cél és rettenet sok pénz kell hozzá.

Szóval kinek mi a véleménye, inkább Newton, vagy valami kisebb, de jobb lencsés?

Nyilván használtban gondolkodom és 100k-nál többet nem költenék rá. Ebből kellene kihozni az állványt, a tubust, okulárt, esetleg 1-2 szűrőt a Holdhoz és naphoz. Első körben nyilván ez a kettő lenne, illetve Mars, Vénusz megfigyelések.

Jah, és mindezt úgy, hogy fényképezőgépet rá lehessen aggatni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69) Capricornus válasza föccer (#68) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Asztrofotózásban nem igen vagyok otthon, de ha fényképezni akarsz, akkor érdemes olyan mechanikát szerezni, amin van óragép és elég masszív. Így hosszabb expóknál sem kenődik el a kép.

Ez nem egy olcsó hobbi, és szerintem itt is igaz az, hogy inkább gyűjtsön az ember tovább és vegyen meg egy jobb minőségű cuccot, mint valami olcsót, amit kinő/elhasznál fél év alatt.
Egy távcsőnél mind az optika, mind a mechanika minősége nagyon fontos, főleg ha fényképezni is akarsz.

Egyébként érdemes a használt piacot böngészni, néha vannak egész jó cuccok egész jó árban. Illetve nem tudom, hogy milyen közösségi életet élsz, de ha van a közeledben a Magyar Csillagászati Egyesületnek valami csoportja, akkor érdemes csatlakozni és eljárni velük észlelni, mert kezdőként így nagyon sokat lehet tanulni és akár távcső vásárlásban is tudnak segíteni.

Fényképezésnél ami még drága lesz, az a kamera. Vagy veszel egy egyszerűbb ccd-t, vagy egy tükörreflexes gépet. Persze kezdetben rá lehet cuppantani webkamerát is, de nyilván az egy más minőségi kategória.

Esetleg nézz körül itt, hogy lásd egy profi asztrofotós milyen felszerelést használ. Így ha te is hosszútávra tervezel, akkor kb. be tudod saccolni, hogy milyen cuccokkal milyen eredményeket lehet elérni.

Per aspera ad astra!

(#70) föccer válasza Capricornus (#69) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszönöm a választ.

Igen sokat töröm én is a fejemet, hogy mitévő legyek felszerelés ügyben. Vagy kicsi felszerelés, alapokhoz, hátha kiábrándulok belőle, megspórólva egy rahedli pénzt (;]) vagy gyűjtsek egy nagyobb felszerelésre, ami közelebb van a 7 számjegyhez, mint az 5-höz. Ennyit most nem szeretnék rááldozni, max 1-200k-t+kamera. Ugyan akkor jó volna az alapokat megtanulni akár olyan felszerlésen, amit nem sajnál (annyira) az ember.

Nagy dilemma.

A linket köszönöm, nagyon jó, pont ilyenekre van szükségem. Ha van még ilyen, akkor jöhet. :)

Budapesti vagyok, a Polaris-ban voltam már vagy 2x, amolyan "nyílt napon". Lehet meg ekresem őket, hogy lehet-e magánzóba elmenni, van-e ott valaki "csak úgy".

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71) Capricornus válasza föccer (#70) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Az én első távcsövem elég olcsó volt és meg is bántam nagyon hamar. Rossz volt az optika és a mechanika. Alig használtam emiatt. Szóval mint mondtam, nem gondolom, hogy ezen érdemes spórolni. Persze a ló túloldalára sem kell átesni, lehet jó kis kezdő távcsöveket venni százezres kategóriában is.

A Polaris és az MCSE rendezvények látogatását javaslom, ha tényleg bele akarsz merülni a témába.

Per aspera ad astra!

(#72) föccer válasza Capricornus (#71) üzenetére


föccer
nagyúr

Akarni akarok, csak hát...

Annyi pénz a világon nincs. :DDD Ha egyszer beleszippantok, akkor nincs megállás.

Mit javasolnál "tanulásra"?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73) Capricornus válasza föccer (#72) üzenetére


Capricornus
aktív tag

A tanulás attól függ, hogy hol tartasz most. Mennyire ismered az eget,stb.
Ha még csak most kezded, akkor kezdetnek elég egy kis binokli is, meg egy jó könyv/csillagtérkép, amivel el lehet kezdeni az égbolt megismerését. Az égbolton való tájékozódás nagyon fontos, először mindenképpen ezt kell megtanulni. Merre van észak, hogyan tudod kitalálni, merre van észak, csillagképek megismerése, későbbre égi koordináta rendszerek megismerése és megértése.

Annak idején én ennek a könyvnek a segítségével ismertem meg az eget: [link]

Ahogy mondtam, érdemes ellátogatni a Polarisba, rendszeresen van nyitva tartásuk, ahol lehet távcsövezni, kérdezni veteránoktól, stb.

A távcsővásárlásban nem adnék bővebb tanácsot, mert annyira már nem vagyok benne a kis távcsöves észlelésben és nem akarok hülyeséget mondani. Ezt mindenképpen egy tapasztalt amatőrcsillagásztól kérdezd meg. De ha hosszú távra tervezel és fényképezni is akarsz, akkor szerintem mindenképpen kell egy jó masszív ekvatoriális mechanika óragéppel és arra utána olyan csövet pakolsz, ami szimpatikus.

Illetve később a fényképezéshez lehet, hogy nem úszod meg egy vezetőtávcső beszerzését, ami ahhoz kell, hogy stabilan pozíción tartsa a távcsövet nagyon hosszú expók alatt, de ez a jövő zenéje, azt hiszem. :-)

Per aspera ad astra!

(#74) föccer válasza Capricornus (#73) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagykanizsán találtam egyetlen egy példányt ebből a könyvből.

Köszi a tippet. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#75) attiati


attiati
veterán

városban 1-1,5km távolságra milyen árfekvésben kell gondolkodni hobbi szinten?
(citadelláról, panorámás erkélyről)

fényképezés nem kell
méret és súlykorláttól eltekintenék

7*30as készülék esetén 7x-es nagyítást jelent, vagyis szabad szemmel amekkorának látok egy tárgyat 1km távolságban, akkor azt 7x akkorának fogom látni távcsőben/ spektívben?

(#76) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Sakura 60X90 vélemény róla?

(#77) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igen sok múlik a lencsén minőségén, ha az éjszakai égboltot fürkészed, mennyire világos képet tud adni.
Ez egy jó kis könnyen szállítható (összecsukható) cucc:
SkyWatcher

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#78) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

MI a különbség a nap megfigyelésére használt/ajánlott távcsövek, és a bolygók/távolabbi objektumok megfigyelésére használtak között?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#79) Capricornus válasza Plasticbomb (#78) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Egy napészlelésre specializált távcsővel este nem látsz sokat. Pl ezek sokszor H alfa szűrővel ellátott távcsövek és általában kis átmérőjűek, mert a Nap elég fényes és nem kell nagy távcső, hogy megfigyelje az ember.

Cserébe viszont "normál" csillagászati távcsővel is meg lehet nézni a Napot, ha az ember rak rá napszűrő fóliát vagy Herschel-prizmát.

Per aspera ad astra!

(#80) #91166208 válasza flash- (#63) üzenetére


#91166208
törölt tag

szia. ezt kaptam most, utána olvastam kezdőknek, mint nekem nagyon jó:
tavcso + könyv + csillag térkép + okulár

(#81) t72killer válasza Capricornus (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, hacsak nem megrögzött napészlelő valaki, én spéci naptávcsövet nem vennék. Aprópénzért kapható Mylar fólia vizuális és fotós napészleléshez, ezt bármelyik távcső elé fabrikálja az ember és jöhet a mehet.

#80: én inkább egy Newtonnal kezdenék, igaz ennél költségesebb a dolog, de 10+centi átmérőnél már érdemi részleteket láthat az ember a főbb mélyegeken.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#82) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!
A prakticát mennyire tartjátok jó márkának?
Madárlesre és kiránduláshoz néztem ezt a távcsövet:

Praktica Discovery 8x42
http://leitz-hungaria.hu/termekek/3092/praktica-discovery-8x42-tavcso?catid=213&gclid=CNTzqq79_9ICFUITGwode_sHPg

(#83) zsoltzsolt válasza lugosi (#82) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ha nem akarsz nagyon többet beleölni, akkor megfelelő lehet.
Én mindig - többek közt - a lencse típusát szoktam figyelni, BAK4 legyen. Ez az. Legyen nitrogénnel töltött, ez az :) Ez víz- és páraálló, vagyis természetben mászkáláshoz jó. Ha nem vagy extrém madarász vagy túrázó, akkor szerintem ez jó. Árban is jó, hisz pl. egy Leica 8x42-es az már 428 ezer :Y :Y
Ez pár ezerrel több - szintén Praktica - , de erősebb, 10x42-es
link

[ Szerkesztve ]

(#84) lugosi válasza zsoltzsolt (#83) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a választ. A kérdés már annyiban nem aktuális, hogy vettem másmilyet, egy árkategóriával feljebb. Nagyon sokat olvastam az elmúlt időszakban távcsövekről, és az kristályosodott ki bennem, hogy körülbelül azt kapom, amiért fizetek (nagyon okosság, tudom).
Igen, egy leica annyiba kerül. Annyival - nekem - biztos nem jobb. Egyébként hozzáteszem hogy előtte egy 20-22 ezer Ft-os olympust használtam és azzal is nagyon meg vagyok elégedve.

10x-est nem akartam, mert az már kézből nálam elég remegős, nehéz kitartani, a 8x-os jobban bevált.

(#85) zsoltzsolt válasza lugosi (#84) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mi lett végül a kiszemelt?

(#86) lugosi válasza zsoltzsolt (#85) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs, látom lemaradtam a válasszal, egy Kowa prominar.

(#87) zsoltzsolt válasza lugosi (#86) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

8x56-os? Milyen árban vannak ezek most?

(#88) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Most mennyi a reális ára egy használt SynScan v3 kézivezérlőnek?

Előre köszönöm a segítségeteket.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#89) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Üdv, erről mi a vélemény?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#90) lugosi válasza zsoltzsolt (#87) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

120-130 körül.

(#91) fene_vad válasza kuyarashi (#88) üzenetére


fene_vad
senior tag

inkább ezt vedd, olcsóbb, jobb.

(#92) fene_vad válasza Fryskitt (#89) üzenetére


fene_vad
senior tag

nem rossz, de kezdőnek macerás. Hosszú, remegős és kezdőnek bonyolult mechanika, pöcsölős kitelepülés és visszapakolás.

Kicsit drágább, de inkább ezt javasolnám: MAK 90/1250 Virtuoso

csillagkövetés, később nagyon olcsón GOTO-zható, grab&go. Apertúra annyival nagyobb pont mint amekkora a kitakarás a segédtükör miatt, vagyis felbontásban annyit tud, mint a lencsés amit linkeltél, nem színez, kicsit lágyabb kontraszt. És nem utolsósorban "eladhatóbb", ha mégesem jön be a hobbi:)

[ Szerkesztve ]

(#93) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon pörög a topik, de kérdezek, hátha tudtok segíteni.

EQ6 mechanikához rendeltem SkyWatcher WiFi modult, viszont kábelem nincs hozzá. Tudnék venni, de minden megvan itthon a legyártásához (Dsub9 és RJ45 csatlakozók), csak kérdéses a helyes bekötés.
Ez a rajz megállja a helyét? Fórumokon is beszélnek róla.
Illetve, ha rosszul kötöm be, szerintetek kárt tehetek a modulban (vagy akár a mechanikában)?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#94) G@ben


G@ben
addikt

Szeretnék venni kirándulásokhoz egy monoculárt. Elkezdtem nézegetni a banggood, gearbest oldalakat, hogy mik kaphatók, de az olcsó kategóriában (3-4000 Ft) hiába írták a visszajelzésekben, hogy milyen jó, a mellékelt képeken szörnyű volt. Csak a közepe éles, a szélein erősen torzít, azaz a házak falai ívesek, megjelenik az elszíneződés, tehát tényleg csak a közepe szép a képnek. A kérdés, hogy mit szabad venni, ami normális képet ad?
Nem érdekel a márkája, lehet akár Lidl-ös, Aldis is, csak rendesen használható legyen, illetve ha lehet, zoomolni tudjon.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#95) lugosi válasza G@ben (#94) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem rosszindulatból vagy bántásból írom amit írok, hanem jótanácsként, amit remélem megfogadsz, a hátam mögött pár százezer Ft távcsőre elköltött pénzzel, hogy ne menj keresztük azokon a buktatókon, amiken én keresztülmentem, és ne vegyél meg olyasmit, ami rossz vétel.

Ez alapján az én tanácsom a következő.
Ezt a 3-4000 Ft-os kategóriát úgy felejtsd el ahogy van.
A kínai gearbest és egyéb oldalakat felejtsd el, ugyanúgy az ismeretlen márkákat is. Ha rám hallgatsz, akkor a zoomot szintén felejtsd el. Próbálgattam monokulárokat ebben a párezer ft-os árkategóriában, van is egy 10k alatti monokulárom, hát erős túlzás azt mondani, hogy használható, azt mondanám, hogy egy 10-es skálán 3-as. Most rákerestem (celestron), ez olyan 5-6k jelenleg, ma már nem venném meg.

Azt határozd meg, hogy kb mekkora nagyításra van szükséged, és körülbelül milyen fényviszonyok mellett akarod használni. Fontos paraméter még hogy hány éves vagy (ebből állapítható meg, hogy kb. mekkora a pupillád maximális tágulata). A távcső nagyításának és frontlencséjének mérete ismeretében lehet megállapítani a kilépő pupilla méretét, tehát a két pupillaértékből lehet látni, hogy mennyi fény hasznosul.

Amit nézz meg szerintem, az a Minox 8x25 [link] ez 50k, az a jó benne hogy nagyon jó a közelpontja, így virágokat, lepkéket, stb is meg lehet vele figyelni közelről, de csak nappali fényben lesz értékelhető, mert kb 3mm a kilépő pupilla.

Minox 7x42, ez 7-es nagyítás, iránytű van benne (a látómezőben), kiránduláshoz ez is jól jöhet, 6mm-es kilépő pupilla, ez 40k-ért szerintem nagyon jó vétel és vízálló. [link]

Van egy 10-20k-s árkategória, azt nem igazán ismerem, számomra ott ismeretlen márkák vannak, van egy Yukon, annak a rendes távcsöveit a saját árkategóriájukban szokták dicsérni, de a monokulárjukról nem sokat olvastam.

Sajnos ez egy olyan terület, ahol nincs szerintem igazán "kihagyhatatlan tuti" vétel, azaz egy ideig lineárisan azt kapod érte, amit fizetsz, és egy adott szint felett pedig exponenciálisan többet fizetsz kis minőségjavulásért.

Mekkora az anyagi keret erre? Nem lehet, hogy egy kicsi és könnyebb hagyományos binokulár jobb választás lenne egyébként? Azért kérdezem, mert abban szerintem sokkal nagyobb a választék.

Még egyszer, nem elkedvetleníteni akarlak, csak megkímélni egy felesleges pénzköltéstől. A jót egyszer kell megvenni, sokkal nagyobb veszteség a gagyiból bukóval (vagy sehogy) kiszállni és a jobbat megvenni.

(#96) G@ben válasza lugosi (#95) üzenetére


G@ben
addikt

Kezdjük a legfontosabbnál, az árnál. 10k fölé nem megyek, ha a fene fenét eszik is, mert nekem nem ér annyit. Túrákon venném elő párszor néhány percre, nem a csillagokat vizsgálnám, hanem esetleg vadakat pár száz méterre, illetve kilátóból körbenéznék kicsit. Ehhez nekem elég egy olcsóbb fajta, azt hiszem, szívem szerint megállnék 5-6k környékén. Azért monokulár, mert az évek folyamán kipróbáltam már egy csomó binokulárt, és mindig körülményes volt a szememre állítani, azaz hogy ne a feketeséget lássam a kép szélén, hanem egy egységes képet. Illetve jobban szeretnék egy kisebb darabot. Jobban bejön a monokulár, na! :D
37 éves vagyok, nem tudom, mekkora a pupillám, most ismerkedem a témával, úgyhogy sejtéseim vannak csak, mi kell.
Nagyítást 7-8-szorost olvastam, hogy ajánlott, afölött már remegős a kép. Nappal használnám, az éjjellátásról már lemondtam, mert az nagyon nem ez az árkategória, illetve eddig csak egyszer jött volna jól.
Most próbáltam egyébként ezt, elsőre nem tűnt rossznak, de olyan játék érzése van.
Egyébként miért felejtős a zoomos? Ez a Baladeo is az, aztán szépen lehetett állítani, hogy hova akarok nézni. Egy fixnél nem csak egy távolság van, amire jó? Vagy mit értünk zoom alatt? Nem a kihúzható "kalóztávcsőre" gondoltam, hanem a tekerősre. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#97) lugosi válasza G@ben (#96) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Zoomon általában ugye a változtatható nagyítást értik, de azt veszem ki mintha te a fókuszálást írnád. Az nem zoom, fókusz. Fix fókuszosban nem is gondolkoztam.
Alapvetően nekem a csillagok nézegetése eszembe se jutott. Szerintem állatok és táj nézegetése esetén fontosak a részletek. A szürkületi vagy éjszakai használatról ebben a kategóriában le kell mondani.

Az életkorod alapján a pupillád maximális tágulata szerintem 5.5-6mm lehet. A 7x42-es minoxot pont maximum ki tudnád használni (csak említem).

Sajnos itt nagyon sokmindenen szoktak spórolni az ár függvényében, a lencsék bevonata, maximális fényáteresztése (a pupilla csak egy adat, nagyon sokminden függ még a bevonatoktól és a lencsék minőségétől).

Ezt az árkategóriát az a határozott véleményem, hogy nem éri meg elkölteni, de hátha kifogsz valami jó vételt, majd írd meg, ebben az árban én nem tudok semmi használhatót ajánlani.

(#98) G@ben válasza lugosi (#97) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor fókuszálás lesz az! :)
Azt hiszem, hogy próba alapon dől majd el a dolog, hogy mi jön be, mi nem, nem pedig rendeléssel. Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#99) lugosi válasza G@ben (#98) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyon jó ötlet.
Esetleg vadászboltokban nézz majd szét, sok helyen azt is megengedik hogy kividd a bolt elé és ott próbáld ki. A próba alapján ha tetszik azt vedd meg.

Majd írd be mire jutottál.

(#100) G@ben válasza lugosi (#99) üzenetére


G@ben
addikt

Az a baj, hogy Győrben kevés ilyen hely van. Volt a Geotrekes, amit linkeltem, egy vadászboltot tudok, de ott csak binokulár volt, úgyhogy még nem tudom, hol lehet. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.