Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) SSJmeszes válasza lugosi (#600) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

De ez a szemlencse. Nekem frontlencsére lenne szükség.
Minden esetre köszönöm.

Köszönöm a linket.
Találtam is hozzá itt.

ITT

Drágább a szállítás mint maga a kupak! :D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#602) lugosi válasza SSJmeszes (#601) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Drágább a szállítás mint maga a kupak!”

Hát sajnos az előfordul :) Rendelj esetleg 2 garnitúrát, gondolva arra, hogy x év múlva vajon lesz-e hozzá.

(#603) H-Zol


H-Zol
senior tag

Sziasztok !
Látom az idén még senki nem járt itt :D
Régóta olvasom a fórumot , de csak olvastam, írni ide nem írtam!
Van két távcsövem az egyik egy IOR 7x40 Román katonai távcső [kép] [kép] 1984 és gyártmány , az 2000 Ben sikerült megvásároljam a katonaságot le építették és sok minden eladásra került !
Vadonat új volt, karton dobozban elismervénnyel , már akkor látszott a dobozon, hogy nem mai darab !!
Mezőgazdaságban használom , terep , vad , madár megfigyelésre !
Mai napig olyan tiszta képe van mind új korában , nagyon meg vagyok vele elégedve , de vigyázok is rá !
A másik egy Kínából rendelt de arról vagy később, vagy holnap írok !!

(#604) nagyj74 válasza H-Zol (#603) üzenetére


nagyj74
senior tag

Ezt az IOR távcsövet én is elfogadnám.

(#605) H-Zol válasza nagyj74 (#604) üzenetére


H-Zol
senior tag

Olvastam tegnap, hogy 2018 ban érdeklődtél rólla, de itt a csoportban nem sokan ismerhetik !
Én amúgy Romániában élek, sőt a hadseregnél, határőrségnél voltam, katona, és ott ismerkedtem meg először vele , szerelem volt első látásra :D
Hirdető oldalakon elég nagy pénzekért , még sok van eladó!!
Itt [link] igaz ez Román oldal de még tudod nézni, ezek eladók !!
Esetleg, ha van valami kérdésed nyugodtan !!

(#606) H-Zol


H-Zol
senior tag

Mind tegnap írtam sokat olvastam itt is a fórumot, külön köszönet "lugosi" topigazdának , nagyon sokat tanultam tölle!
Két éve eldöntöttem, hogy veszek egy általam mondott komolyabb távcsövet , bújtam a netet olvastam és végül is Kinaból rendeltem egy
12x50 ED lencsés EYESKEY névre hallgató távcsövet , pár kép rólla
[kép] [kép] [kép]
Én nem vagyok nagy szakértő a távcsövek terén , de ismerőseim akiknek van ijen olyan távcsöve azok is azt mondták, hogy ez igen ez olyan tiszta mind a víz :D
Ha valakinek van kérdése csak nyugodtan !!

Utólag teszek be egy linket [link] rólla!

[ Szerkesztve ]

(#607) H-Zol válasza H-Zol (#606) üzenetére


H-Zol
senior tag

Keresgéltem és találtam egy videót
[link] ahol megpróbálják telefonon keresztűl be mutatni ez azért nem olyan , mind élőben de ijen laikusok számára mind én vagyok segít !

(#608) lugosi válasza H-Zol (#606) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú ez nagyon jólesett, örülök hogy tudtam hasznos dolgokat írni!

(#609) nagyj74 válasza H-Zol (#605) üzenetére


nagyj74
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#610) H-Zol válasza lugosi (#608) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sokat segítettél :K , az öreg Román távcsövem , mint írtam is még 2000 ből van, tudom sok mostani alsó -közép kategóriás távcső le pipálja de ez nagyon szép képet ad tiszta , sok távcsövet ki próbáltam mind régieket , ócska piacokon vásárokban ( évekig jártam Mórahalomra vásárba ) ott sok öreg távcső a kezembe akadt de mind karcos , homályos, gombás volt , meg sem kozelítette az enyémet !!

A Kínai EYESKEY-en sokat morfondíroztam mire megvettem de nem bántam meg !
Te ismered :)

(#611) lugosi válasza H-Zol (#610) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ismerem, nem láttam még, de az nem jelent semmit. A régi távcsövek közül egyedül a hazai gyártásúakat ismerem, azokból volt pár a kezemben egy próba erejéig.

(#612) momcrew


momcrew
tag

Sziasztok,
szeretnék venni egy kis 10x25 távcsövet. Két versenyzőm van Discovery Basics BB és Bresser Travel. A Bresser-ről már hallottam, de a Discovery-ről nem, az is ajánlott?

(#613) lugosi válasza momcrew (#612) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyikkel sincs személyes tapasztalatom, ezt a Discoveryt megpróbáltam megkeresni a neten, a tesztjére rákeresve scam oldalra irányított a böngésző, így okosabb nem lettem.

(#614) momcrew válasza lugosi (#613) üzenetére


momcrew
tag

Delta Discovery-t találtam, nekem lengyel cégnek jött ki, akik talán a Delta Optics nevének a hullámát szeretnék kihasználni. Valószínű Bresser lesz a befutó. Köszönöm, hogy utánanéztél.

(#615) Duppy


Duppy
kezdő

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni egy kérdésben. Nemrég rendeltem egy Levenhuk Atom tavcsovet a gyereknek.
Mikor odaadtam neki nem igazan neztem meg. De miutan hasznalgatta azt mondta,hogy sokszok nem lat rendesen.
Probalgattam en is es arra lettem figyelmes,hogy 'beszurodik' egy reszen valami feny ami elnyomja kb.amit latnunk kene.
Nezzetek el nekem a kerdest,mert rettento hozza nem erto vagyok.... :) probaltam lefotozni,de nem egyszeru.
A lencseben a kerek feny volna amit neznenk es az a 'szelet'felette neheziti meg a dolgunkat.
Ez most hibas,vagy ez ennyiert ennyit tud? Illetve ez minden tavcsonel igy van?
Koszonom elore us ha tudtok valamit (kb.mindent) amire en nem jovok ra.

(#616) lugosi válasza momcrew (#614) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Delta egy lengyel cég igen, Kínában gyártatnak, egyébként a távcsöveik kifejezetten jók. Netes keresés alapján én úgy látom, hogy a Delta Discovery-nél a D. a típus, itt pedig a D. egy külön márka. Szerintem is jobban jártál azzal, amit választottál helyette.

(#617) lugosi válasza Duppy (#615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!
Lehet hiba, ha valahol olyan helyen szűrődik be fény, ahol nem lenne szabad. Ha becsillanás, ami a frontlencse felől jön, akkor az előfordul (drágább darabokat próbálják korrigálni), keress rá a neten hogy amit látsz, az "lens flare" jelenség-e. Ha igen, akkor az bizonyos értelemben "hiba", de a távcső ettől nem hibás, ez egy optikai hiba. Ha beszűrődik valahol fény, mert pl. sérült az összeillesztés, akkor az valódi hiba.
Próbáld meg azt, hogy beburkolod valamivel a távcsövet ideiglenesen (beletekered egy pólóba, vagy bármibe, ami azért nagyjából szigeteli a fényt) úgy, hogy csak az első-hátsó lencsék legyenek szabadon, és ha úgy is látszik, akkor optikai hiba, ha úgy nem látszik, akkor fizikai hiba. Ezen tudnánk elindulni.
Illetve, még próbáld azt is, hogy ha adott helyen néztek vele, akkor ha körbefordultok, akkor eltűnik-e a jelenség, vagy ha csak kicsit módosítasz a látómezőn, akkor is eltűnik-e.

(#618) Duppy


Duppy
kezdő

[kép] erre a 'hibara' gondoltam.
(Nem tudom,hogy az elozo kerdesemhez csatoltam-e kepet....)

(#619) lugosi válasza Duppy (#618) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt próbáltad hogy ugyanolyan körülmények között, amikor ez jelentkezik, betakarod körbe a távcsövet az általam leírtak szerint és úgy jelentkezik-e? Nekem ez becsillanásnak tűnik.

(#620) H-Zol válasza lugosi (#619) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hosszú évek óta használok távcsöveket , pláne a régi katonáit, de én még ilyet szerencsére nem láttam bennük!!
Ez csak egy ötlet , úgy nem lehet vajon ki próbálni, hogy feltenni az első kupakokat és erős fénynél, mondjuk egy jó erős zseb lámpával körbe világítani miközben be néz az ember :)

(#621) lugosi válasza H-Zol (#620) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is fénybeszűrődést gondoltam elsőre kipróbálni, csak másik módszerrel. Ha ugyanott ugyanarra nézve letakarva a távcsövet nincs ilyen jelenség, akkor beszűrődés.

(#622) H-Zol válasza lugosi (#621) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az az érdekes , hogy mind a két lencsében ott van !!
Kíváncsi leszek, hogy tényleg beszűrődés okozza :)
És ha igen mi a megoldás vissza kell küldeni garanciába :F

(#623) lugosi válasza H-Zol (#622) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, fura hogy mind a kettőben ott van. Lehet hogy nem túl erős a konstrukció és ez ennyit tud.

(#624) lomposfarkas válasza Duppy (#618) üzenetére


lomposfarkas
tag

Úgy vélem, ilyen a konstrukció, nem optimális a prizmaház méretezése.

(#625) Duppy


Duppy
kezdő

Megneztem mas helyzetbrn/fenyben es letakarva is. Nem beszurodes. Ugy nezem,hogy a bejuto feny alakitja ezt a plusz fenyt. Sztem is ennyit tud. 😕 pedig direkt nem vettem gyereknek alot,mert az aztan ultra gagyi lett volna szegenykemnek. Na meglatjuk,hatha talalok valami masik modellt neki. Csak,momdjuk orultem,mert olyan kis pici kompakt neki.nem huzza le a nyakat...

(#626) H-Zol válasza Duppy (#625) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor sajnos ez konstrukció hibás , elég baj , hogy ilyeneket is árúlnak :W
Én nem tudok ajánlani mert két távcsövem van az egyik öreg katonai a másik nem gyereknek való nehéz megtartani, biztos kéz kell hozzá mert 12x50 es!
De nyugodtan kérdezz itt a fórumon mert kapsz segítséget, hogy ne járj így mint ezzel !!

(#627) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Előbányásztam néhány korosodó, itt-ott kissé gombás objektívet. A fizikai suviksz nagyjából sikerült, de macera volt lefényképezni az utolsó képen a bordós foltokat. Ott zabált bele a savasodó gomba az mc rétegbe és bizonyos szögből megvilágítva érzékelhető a nagyobb telepek nyoma.
[kép]
[kép]
[kép]
Bár személy szerint úgy tippelem, ha az utcán az első szembejövő kezébe nyomnánk egy jó állapotú és egy ennyire lepusztult lencsés távcsövet, csak sarkított helyzetekben észlelne jelenségeket.

(#628) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Valakinek van tapasztalata Athlon binokulárokkal? Ezekre is élettartam garancia van, mint a Vortexekre, és pl. az Athlon MIDAS G2 UHD 8×42 binoklikról egész jókat írnak a tesztek. Magyarországon nem kaphatók, de más EU tagállamokban igen, ha húsvét körül találok valahol jó áron, akkor beszerzek egyet.

Illetve sikerült kipróbálnom egy Vortex Crossfire HD 10x50 távcsövet, ez a Vortex legolcsóbb kategóriája. Méretéből adódóan nem vinném hosszabb túrára, meg kézben tartva sem kényelmes sokáig, a lencse minősége persze nem tökéletes (kissé színez, a széleken torzít), viszont az eggyel drágább kategóriás Vortex Diamondback és Viper távcsövek sokkal jobbak, és ár/érték arányban inkább ajánlják őket. Ez utóbbiakkal van valakinek tapasztalata? Főleg a 8x42 és 10x42-esek érdekelnének, szóval ezeket is figyelem, hátha találok majd valahol akciósan.
Ezek egyébként kaphatók Magyarországon, de jóval drágábban, mint más EU országban, még postaköltséggel is sokkal olcsóbban jövök ki, és ugyanúgy élettartam garancia van rájuk. Tehát ha gond van, a gyártóval kell felvenni a kapcsolatot, és javítja/cseréli, elvileg még a szállítást is ők állják. Vortexből már van egy 8x36-os monokulárom, amivel tökéletesen meg vagyok azóta is elégedve, egy gondom volt csak, hogy nem járt hozzá védőkupak, és nem is lehetett sehol sem kapni, de sikerült rá 3D nyomtatni megfelelő méretűt.

(#629) lugosi válasza Vesporigo (#628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elég sokmindenben kb ugyanazon a gondolatmeneten mentünk végig úgy látom távcsövek terén. Én amikor ezt a méretkategóriát nézegettem, végül úgy lőttem be hogy azt az egy plusz lépcsőfokot megérné a diamondback, de végül nem azt vettem, hanem egy kowát. A vortexből nekem is a 8x36 van, mivel a solo ott is az alsó kategória, lehet hogy nem járok messze az igazságtól ha azt mondom hogy a crossfire megfelelője lehet.

(#630) Vesporigo válasza lugosi (#629) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Hjaj, nehéz döntés. :) Egy lépcsőfok a Crossfire és a Diamondback között, de szintén egy a Diamondback és a Viper között, viszont Viperért nem adnék teljes árat, az már túl van a keretemen. (Egy hónapja volt akcióban a magyar ár feléért, de későn vettem észre.)

Mi miatt döntöttél végül a Kowa mellett? Gondolom te is nézegettél összehasonlításokat, meg teszteket.

(#631) lugosi válasza Vesporigo (#630) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyat választottam amit ki tudtam próbálni üzletben. Ott volt Kowa, Swarovski és Fujinon. Fujim már volt és kisebbet is akartam. A Swarovski drága volt és személy szerint olyan különbséget nem láttam.

(#632) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Végül sikerült vennem egy Vortex Viper HD 8x42 binokulárt Svédországból, szállítással együtt került kb 130.000 Ft-ba, a magyar ára 256.000 Ft. Leárazás volt egy ottani túraboltban, szóval lecsaptam rá, nekem megérte ennyiért, most teljes áron adják olyan 190.000 Ft-ért. 3 napja kaptam meg, komolyabban még nem tudtam tesztelni az esős idő miatt, csak az ablakból nézegettem a kert madárvilágát, meg összehasonlítottam a Scopium 10x50-nel és a Vortex Solo 8x36-tal.
A Vipernek gyönyörű, élettel teli képe van (a Solo kicsit fakóbb képet ad, a Scopium meg labdába sem rúghat), a fogása kényelmes, a nagyítása is megfelelő, legalábbis egyelőre nem érzem, hogy a nagyobbat kellett volna venni. Nem színez, nagyon minimális elmosódás a szélén van, ha kifejezetten keresem.
Viszont súlya azért érezhetően van, lemértem mindhárom távcsövet, védőkupakokkal együtt:
Viper 8x42: 758g
Solo 8x36: 283g
Scopium 10x50: 833g

Keresnem kellene valami jó madaras helyet Budapest közelében, mert múlt héten voltam a Merzse-mocsárnál, és hát mocsár most nem volt, teljesen kiszáradt. Szóval ha tudtok ilyen helyet ajánlani, annak nagyon örülnék. (kevés ember, inkább sok madár)

(#633) lugosi válasza Vesporigo (#632) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez állati jó vétel volt, gratulálok! Jó távcsövezést vele. (Van egy másfél kilós távcsövem, tudom hogy egy idő után minden deka duplán számít :DDD )

(#634) lomposfarkas válasza Vesporigo (#632) üzenetére


lomposfarkas
tag

Saját tapasztalatok után úgy vélem, kirándulási viszonyok között a 8x42 méret jobb kompromisszum, mint a 10x50. A tetőélprizmás meg "viselhetőbb" és kevésbé sérülékeny is.

(#635) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ez kell valakinek? Kis rozsda, de a menetek és a gömbfej működik. Baján átvehető.
[kép]

(#636) wolfone


wolfone
újonc

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy a porro-prizmás binokulár távcső nagyítási értékét, hogyan kell kiszámítani?
A burkolatán 60x90 van feltüntetve (egyébként egy gagyi távcsőről van szó), az első szám az objektív mérete, a másodikat csak feltételezem, hogy a fókusztávolsága, de mivel ez kialakításában eltér a klasszikus Kepler-távcső felépítésétől, nem vagyok biztos abban, hogy a nagyítási érték számításának módja ugyanaz.

(#637) lugosi válasza wolfone (#636) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Binokuláris távcsöveknél az első szám a nagyítás szokott lenni, de abszolút nem lennék meglepve, hogy valahol rákamuznak 60x-os nagyítást. Egyébként a nagyítás, a kilépő pupilla és a frontlencse átmérője egymással arányban álló (frontlencse / nagyítás = kilépő pupilla), így ha a kilépő pupillát és a frontlencsét meg tudod mérni, akkor az kiadja a nagyítást.

(#638) lomposfarkas válasza wolfone (#636) üzenetére


lomposfarkas
tag

A 60x90-et kezeld fantázianévként.

(#639) wolfone


wolfone
újonc

Nekem nincs dinaméterem, így nem tudom meghatározni a kilépő pupilla méretét. Ezért reméltem, hogy valaki tud egy olyan módszert, amivel a lencse és az ókulár méretéből, valamint a fókusztávolságból meghatározható a nagyítás mértéke. Arról sajnos gőzöm sincs, hogy a porro-rendszerű prizmás távcsőnél, hogyan kell a fókusztávolságot meghatározni. Mindegy... túl fogom élni.

(#640) lomposfarkas válasza wolfone (#639) üzenetére


lomposfarkas
tag

Az objektív átmérőt könnyű megmérni vonalzóval is. A kilépő pupillát úgy mérheted meg, hogy eltartod magadtól a gukkert, az okulárra teszed a vonalzót (lehető legközelebb a lencséhez) és így megméred a látható fénykör átmérőjét, ami néhány mm táján várható.

(#641) lomposfarkas válasza lomposfarkas (#640) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ezt a fénykört:
[link]

(#642) wolfone válasza lomposfarkas (#641) üzenetére


wolfone
újonc

Köszi, ráadásul milyen egyszerű, praktikus módszert ajánlottál. Azzal tisztában voltam a vásárláskor (használt), hogy "gagyi" távcsövet veszek, erre utalt a rajta szereplő 60x90 jelzés, valamint az objektív rubinpiros bevonata is, de az 5000 Ft-os ár végett, mondhatni ingyen volt és a szerepét tökéletesen betölti.
Még1x köszi a segítséget!

(#643) lomposfarkas válasza lomposfarkas (#635) üzenetére


lomposfarkas
tag

Elvitték.

(#644) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Mit jelent pontosan ha ez van a távcsőre írva?
10-30x60 ZOOM
52m/1000m AT 10x

Köszi

(#645) lugosi válasza huan (#644) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!
60mm-es a frontlencséje (elég sok fényt enged be), és nem fix, hanem 10x-es és 30x-os nagyítás között tud zoomolni. Paraméterek alapján ez nem rossz egyébként.
10x-es nagyítás esetén 1000 méteren 52 méter a látószöge.

(#646) zolnagy


zolnagy
őstag

Kétszemes távcsövet tervezek vásárolni, elsősorban evezős versenyekhez, de használnám túrázáshoz is, ha már megvan. Volt nálam egy régi made in USSR 8x32 távcső, az megfelelő volt.
Nem szeretnék sokat költeni, de gagyit se vennék. Ezeket néztem:
Levenhuk Karma PLUS 8x32 [link]
Bresser Condor 8x32 [link]

Árban ez a max. Jók lehetnek ezek, illetve akkor melyiket a kettő közül?

(#647) lugosi válasza zolnagy (#646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezeket én személy szerint nem ismerem, esetleg nézz róla teszteket.
Amiket tudok, hogy ebben az árban és nagyításban szoktak dicsérni, az az Olympus 8x40 [link] úgy látom most akciós és éppen belefér a keretbe.
Decathlon saját márkás 8x40 van még 40-ért (ezt áruházban próbáltam, szerintem megfelelő) [link]
Illetve a Nikon 8x42 úgy látom szintén akciós, ez egy jó távcső [link]

(#648) zolnagy válasza lugosi (#647) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi szépen. A Decathlonost néztem én is ma személyesen. Nem volt rossz, de gondoltam körbenézek, hogy azért az árért van-e jobb. Igazság szerint olyan 20-25-ről indultam, de amikor elmentem a Decathlonba, akkor ez alatt a linkelt 40e-s alatt mindegyik gagyi volt.
Amiket linkeltél (nem a Decathlonos), azok porro-prizmásak, így nagyobbak kicsit. Amiket nézegettem, a méret miatt tetőélprizmásak, de lehet, hogy ennyi pénzért jobb porro-prizmásat lehet kapni?
Lehet ennyi kompromisszum belefér. De ha nem rosszak a tetőélprizmásak sem, akkor inkább azt venném a kompaktabb méret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#649) lugosi válasza zolnagy (#648) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“de lehet, hogy ennyi pénzért jobb porro-prizmásat lehet kapni?”
Igen, a tetőélprizmásban olcsóbb a gyártás, ott olcsóbban lehet elérni egy relatív jobb minőséget.

(#650) zolnagy válasza lugosi (#649) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, meggyőztél.
A Nikon szimpatikus. Tényleg jó áron van a 8x42, de lehet nekem a 7x35 még jobb lenne, csak sajnos az drágább. Viszont külföldön találtam olyan áron, mint a 8x42. Tesztek szerint jó ez a 7x35 is. Neked van erről tapasztalatod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.