Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) lugosi válasza nagyj74 (#200) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az most akciósan 39 a nikonnál, 38 a 220volt-nál.
10 ezer az már jelentős különbség ekkora árnál, ha megbízható az eladó és az látszik, hogy jó állapotú, nincs hibája, akkor lehet hogy megkockáztatnám a használtat. EU-n belülről jön ugye, tehát áfa, vám nem jön rá pluszba?

(#202) nagyj74 válasza lugosi (#201) üzenetére


nagyj74
senior tag

USA...
úgyhogy storno a kérdés.
Bár azt nem tudom, hogy mit jelent, az, hogy vámkezelés biztosított. De szerintem azt is nekem kell állni.

(#203) lugosi válasza nagyj74 (#202) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja az általában azt jelenti, hogy intézni intézik, amit kell azt feltüntetik Így már egyértelműen vedd inkább az itthonit újonnan, 10 év garancia, a végére kb. ugyanannyira jön ki.

(#204) nagyj74 válasza lugosi (#203) üzenetére


nagyj74
senior tag

Az lesz. 😊

(#205) nagyj74


nagyj74
senior tag

Jó múltkor szó volt a Delta tengerész távcsövéről, hogy mennyire ismert, érdemes-e megvenni. Az eBay tele van dettó ugyanolyan távcsövekkel, mint a Delta Sailor 7x50, illetve most már van 10x50 is.

https://www.ebay.com/itm/10X50-Binoculars-For-Stargazing-BAK4-Prism-Waterproof-With-Rangefinder-Compass/323200809222?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20180306143914%26meid%3D7b2adb2e92aa42068b0827fc8a5f6909%26pid%3D100935%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D323258579690%26itm%3D323200809222&_trksid=p2056116.c100935.m2460

Ezeket valaki ismeri?

(#206) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Én nem venném meg. Ennyi pénzért már pl. Bushnell távcsövet is kapni, kis plusz pénzért pláne, ismert, megbízható helyről. Pl. Amazon

(#207) nagyj74 válasza zsoltzsolt (#206) üzenetére


nagyj74
senior tag

Azok után, hogy láttam a Delta reinkarnációit, nekem is elment tőle a kedvem.

(#208) lugosi válasza nagyj74 (#205) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A delta egy lengyel márka, ha jól tudom és Kínában gyártat. Namost minden bántás nélkül a márka felé, ami már ennek az utánzata, az már szerintem sok.

(#209) nagyj74 válasza lugosi (#208) üzenetére


nagyj74
senior tag

A YouTube is tele van velük. Bressert is lehet látni pl.

(#210) lugosi válasza nagyj74 (#209) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És a videókban mit mondanak róluk?

(#211) nagyj74 válasza lugosi (#210) üzenetére


nagyj74
senior tag

Ezek ilyen bemutató videók. Csak a távcső képességeit mutatják be. Nem találtam fent igazi tesztvideót.

(#212) lugosi válasza nagyj74 (#211) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes amúgy hogy más termékekhez képest távcsőről viszonylag kevés teszt van.

(#213) nagyj74 válasza lugosi (#212) üzenetére


nagyj74
senior tag

Szerintem Veled beszéltem itt annó, hogy milyen távcsövet vegyek. Nikon Aculon-t, vagy ezt.
Valamikor megyek be a Távcsőcentrumba, és megnézem én ezt a Delta Sailor-t.

(#214) lugosi válasza nagyj74 (#213) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Beszéltünk róla igen.
Szerintem jól teszed ha megnézed. Én is jártam már úgy távcsővel, hogy nagyon jókat írtak róla de élőben (nekem) nem tetszett a képe. Az a legjobb ha te magad próbálod ki és hasonlítod össze. Ha teheted a másikat is nézd meg szerintem.

(#215) nagyj74 válasza lugosi (#214) üzenetére


nagyj74
senior tag

Persze, igy is terveztem, csak még nem jutottam el odáig. :)

(#216) lugosi válasza nagyj74 (#215) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ajánlom ezt a weblapot: www.spektiv.hu
Az üzletekben is maximálisan korrektek, segítőkészek, nagyon rendesek. Ha legközelebb távcsövet vennék szerintem ismét náluk vásárolnék.

Kipróbálni is ki lehet a távcsöveket.

[ Szerkesztve ]

(#217) nagyj74 válasza lugosi (#216) üzenetére


nagyj74
senior tag

Tegnap voltam a Távcső Centrumban. Vettem egy Delta Forest ll 10x42-t 40 ezerért.
Ahogy múltkor írtam, Nikont és Sailort akartam nézni, de kézbe véve brutál nagyok voltak. Az eladó ajánlotta a Forest sorozatot. Szép képe van, nitrogénnel töltött, vízálló.:)

(#218) lugosi válasza nagyj74 (#217) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szerintem egy teljesen jó vétel volt. Az a kategória aminél lehet kicsit jobbat venni sokkal drágábban. A 10x42 és 8x42 általános használatra szerintem amúgy is az optimális kategória.

(#219) nagyj74 válasza lugosi (#218) üzenetére


nagyj74
senior tag

Valami hasonlókat olvastam az értékelésekben is.
Illetve lett volna meg egy kicsit jobb vétel, de kényelmetlen volt nekem. Lacerta 10x42 47 ezer körül.

(#220) lugosi válasza nagyj74 (#219) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A delta-t ebben az árkategóriában szerintem nagyon jónak tartják. Szóval szerintem jól választottál.

(#221) nagyj74 válasza lugosi (#220) üzenetére


nagyj74
senior tag

Igen, én is így gondolom.
Nézegettem már ezt a neten nem is olyan régen, de nem tetszett. Aztán kézbe véve teljesen más lett a véleményem.
A Delta Sailor meg pont az ellenkezője. Kézben tartva inkább nem.:)

(#222) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
Nagyfiamnak (10 éves)vennék túrázáshoz távcsövet. Nem kell hatalmas tudás ,viszont jó lenne ,ha bírná a strapát.20kft körül szánnék rá,ha van ennyiért használható.
Én ezt találtam ,ha ez jó : OLYMPUS 10x50 DPS I .

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#223) zsoltzsolt válasza nagyj74 (#221) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, ez is bizonyítja, hogy sokal jobb, ha előtte kézbe tudjuk venni. Akkor derül ki, hogy mennyire áll szemre.

(#224) lugosi válasza Aranygyerek (#222) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van egy ilyenem, ebben az árkategóriában nem tudok nála jobb választást! Vedd meg nyugodtan.

Szerk.: esetleg még nézzétek meg az ugyanebből a DPS-I szériából a 8x40-et, ha elég a 8x-os nagyítás. Árban ugyanígy 18-20k között látom. Kimenő pupillája ugyanannyi, a nagyítása 10 helyett 8x-os, kicsit kisebb, kicsit könnyebb. De ha kell a 10x-es nagyítás (az még kitartható kézből) akkor a 10x50. Csak azért írtam, mert túrázásnál a méret és súly számít, ezért jó lehet a 8x40 is, de tény, hogy szerintem a 8 és 10x-es nagyítás közötti különbséget érezni lehet. Madaraknál néha kevés a 8 (8-asom is van), de oda a 12-est szeretem a legjobban. A 10 egy jó középút.

[ Szerkesztve ]

(#225) zsoltzsolt válasza Aranygyerek (#222) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem lesz nagy neki?
Lehet, hogy tetőélprizmás távcső kellene.

[ Szerkesztve ]

(#226) Aranygyerek válasza zsoltzsolt (#225) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Nagy fiú 162cm magas,nem tipikus 10 éves.
Találtam ezt :NIKON 10x21 W10 ACULON ez kicsit kissebb és talán strapabíróbb.

Privire válaszolni illik.

(#227) lugosi válasza Aranygyerek (#226) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na azt ne. Maradj a korábbinál.

(#228) Aranygyerek válasza lugosi (#227) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm.
Éreztem, hogy így lesz. Rendelem is amíg ennyi.

Privire válaszolni illik.

(#229) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Kérdés: A házunk felett elhúzó katonai vadászgépek megfigyelésére mekkora ill milyen távcsövet kéne vennem.ill.ajánlanátok amivel pontosan megfigyelhető lenne a gép típusa, tehát h pl egy F16-os az vagy mi?! Távolságra nem.tudom h milyen messze szállhatnak de az elmúlt hónapokban kb 5 percenként mennek el felettünk sztem úgy 2-3 kmes magasságban sacpperkb 5-8 gép de bombázók is kettesével.Jó lenne őket jobban megnézni sajnos az itthoni kézi távcsövünk nem.nagyítja ki annyira h lássam a gépek pontos típusát! Én nulla tudással kinéztem egy Celestron Skymaster 25x70-es modellt de hátha elég lenne egy kisebb olcsóbb modell is ehhez a mutatványhoz :K Köszi előre is az ötleteket! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#230) lugosi válasza dime27 (#229) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ekkora nagyításhoz (25x) állvány is fog kelleni. Amit kinéztél az egy csillagász távcső, és szerintem túl kicsi a kilépő pupilla. Vétel előtt próbáld azért ki. Lehet hogy egy spektív jobb lenne. Mennyi az összegszerű keret?

(#231) vittgen válasza dime27 (#229) üzenetére


vittgen
aktív tag

Szia!
Nekem egy 7x50-es TENTO-m van!
Még a magasan szálló nagy utasszállítókhoz is jó!
Persze vannak ennél spécibb kukkerok is....
Nekem nagyon jó ez is!

[ Szerkesztve ]

(#232) dime27 válasza lugosi (#230) üzenetére


dime27
őstag

Hát árban természetesen szeretném minél olcsóbban megúszni úgy max 25e!Tudsz vmit ajánlani amivel állvány nélkül kézből is láthatjuk pontosan a gépeket?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#233) lugosi válasza dime27 (#232) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Max 25e-ig amit már korábban is ajánlottam másnak itt a topikban, az Olympus DPS-I 10x50-et javaslom: [link]
Itt pont 25e, de akcióban árösszehasonlító oldalakon 22-23e-ért is látom. Nekem van egy ilyenem, jó távcső, megéri az árát, szoktam használni annak ellenére is hogy ennél van jobb és drágább távcsövem is (más nagyításban).
Nem tudom viszont, hogy erre a célra a 10x-es nagyítás mennyire elég. Ugye 10x-es nagyítással azt éred el, hogy a 2km-re lévő tárgy 200m-re lévőnek látszik. Kérdés, hogy 200m-en mennyit ismernél fel egy repülőből. Tényleg nem tudom, nem nézegetek vele ilyen távol lévő dolgokat (egy 12x-esem van amivel leszálló repülőket szoktam néha nézni, amik sokkal közelebb szállnak le tőlem, kb 1000m-re, és nem sok részletet látok belőlük, tehát a képet nem tölti ki közel sem). Érdemes lenne egy próbát tenned, hogy mennyit látsz belőlük távcsővel.

(#234) dime27 válasza lugosi (#233) üzenetére


dime27
őstag

És tudsz e olyan kézből tartható távcsövet írni ami biztosan közelre hozza annyira a repülőt h meglássuk h milyen típus?! Lehet nem két km magasan repülnek el lehet h alacsonyabban szemmel sokaknál látom h nyilazott v alakú szárnyuk van persze tiszta égboltnál! Szóval lehet nem olyan messze repülnek!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#235) lugosi válasza dime27 (#234) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

10x-es nagyítás felett szerintem kell az állvány, legalább egy monopod. Én vettem a mediamarktban valami gagyinak tűnő olcsó könnyű monopodot ami nagyon bevált. Fotóra nem használnám de távcsőhöz teljesen jó. Talán ysi vagy mi a márkája.
12-est már a kézremegés és a súly miatt sem tudok kitartani rendesen kézből. Szóval vagy állvány vagy maradsz a 10x-esnél amit írtam (az én véleményem szerint).

(#236) dime27 válasza lugosi (#235) üzenetére


dime27
őstag

Rendben hiszek a tapasztaltabbnak lehet lecsapok erre az olympusra néztem róla videokat youtubeon is tényleg egész jónak tűnik! Ha minden jól megy 22-be fog fájni! Köszi a jótanácsokat! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#237) lugosi válasza dime27 (#236) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tegnap próbáltam repülőt nézegetni, igaz nem direkt azért mentem, de egy kis repülőtér közelében voltam madarat nézni. Csak egy 8x-os távcső volt nálam, így ebből csak körülbelül és persze nem pontosan tudok következtetni arra, hogy mit tud egy 10x-es ilyen téren, de azért leírom a tapasztalatot, hátha segít.

A 8x-os nagyítás szerintem az általad leírt repülő beazonosításra nem elég. Érzésre azt mondanám, hogy se a 10, se a 12x-es. Egy kis méretű sétarepülőt néztem, a felszállást követően a város felett sétarepülő magasságban, ami szerintem sokkal alacsonyabb, mint az általad leírt repülők repülési magassága, és éppen hogy használható volt, de messze nem töltötte ki a látómező negyedét se a gép. Ez távolabbi gépnél szerintem biztos, hogy nem lesz elég. Megkockáztatom, hogy arra amit leírtál, minimum 20x-os nagyítás fölé kell menni, az pedig már egyértelműen állványos használat, és inkább spektív, de van binokulár is ilyen nagyítással, viszont ahhoz hogy használható legyen, ez a brutál drága kategóriát jelenti szerintem.

(#238) dime27 válasza Flashy (#50) üzenetére


dime27
őstag

Köszi a választ! Még megrágom magamban de vmilyen távcsövet akkor is kell majd vennem magamnak mert az eddigit lenyúlta tőlem nővérem... :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#239) Műszakis


Műszakis
tag

Üdv! erről a binokulár tácsőröl tud valaki mondani pozitívumot negatívumot? minőség optika
[link]
vagy esetleg a delta forest II

[ Szerkesztve ]

(#240) nagyj74 válasza Műszakis (#239) üzenetére


nagyj74
senior tag

A linken nem látni semmit. Nekem Delta Forest 2 van. Csak ajánlani tudom.

(#241) Műszakis válasza nagyj74 (#240) üzenetére


Műszakis
tag

levenhuk karma pro 12*50 es hasonló tulajdonságokkal

(#242) nagyj74 válasza Műszakis (#241) üzenetére


nagyj74
senior tag

Akkora a hasonlóság, hogy nem csodálkoznék rajta, ha még a gyártósor is ugyanaz lenne.:)
Ár, is hasonló. A Deltához kemény falú táska jár.
Javaslom próbáld ki mind a kettőt. Leírás alapján nincs sok különbség, de élőben kell megnézni milyen a fogása, képe, kényelmes-e, stb.

[ Szerkesztve ]

(#243) Műszakis válasza nagyj74 (#242) üzenetére


Műszakis
tag

köszi:) árban levenhuk felé billen a mérleg bő 10 ezerrel de a kemény tok nem rossz

(#244) lugosi válasza nagyj74 (#240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A deltákról jókat olvastam én is.

(#245) nagyj74 válasza lugosi (#244) üzenetére


nagyj74
senior tag

Persze, meg negyed éve ki is veséztük a témát. :D

(#246) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

elég sokat járok a természetbe meló miatt és szeretnék venni egy távcsövet.
milyet ajánlotok?
valami jó minőségű kéne, olyan közepes árú.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#247) Djuree válasza Djuree (#246) üzenetére


Djuree
félisten

látom ezt az olympust ajánlottátok, ez nekem is megfelelő árú, legyen ez?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#248) Djuree válasza Djuree (#247) üzenetére


Djuree
félisten

na meg is rendeltem nem tököltem, köszi. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#249) nagyj74 válasza Djuree (#248) üzenetére


nagyj74
senior tag

Jó lesz az:)

(#250) lugosi válasza Djuree (#248) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát nem vacakoltál vele az tuti. Az olympus 10x50-et rendelted? Az nagyon jó választás szerintem, én is szeretem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.