Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-01-08 18:46:52

LOGOUT.hu

Távcsövekről általában

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Djuree válasza lugosi (#250) üzenetére


Djuree
félisten

az lett igen, az ara is pont jo, 22k. nekem mint amatornek biztos jo lesz, elolvastam itt eleg sok hszt es jokat irtatok rola. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#252) lugosi válasza Djuree (#251) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem teljesen jó lesz. Amik 5x drágábbak, nem 5x jobbak. Alapvetően nem is a képminőség miatt vettem mellé másikat, hanem mert kellett a 8x-os nagyítás a 10 helyett, kellett az időjárásállóság és kompaktabb méret. Egyébként képminőségre tökéletes volt nekem is a 10x50-es. A mai napig néha azt viszem magammal.

(#253) Djuree válasza lugosi (#252) üzenetére


Djuree
félisten

na megjött. nem igazán van összehasonlítási alapom, nagypapámnak van egy régi orosz távcsöve de régóta nem használtam, sajnos már meghalt és azt se tudom hol a távcsöve. de ennek nagyon szép képe van, szép éles, a szemem nem a legjobb de ebben teljesen éles minden, a nagyítása is megfelelő, tudom is tartani remegésmentesen. köszi a tanácsot, jó társam lesz asszem. :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#254) lugosi válasza Djuree (#253) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök, ha tetszik! A szemedhez igazítsd hozzá a dioptria-korrekciót.

(#255) benfolds


benfolds
őstag

4 és 7 éves gyerekeknek szeretnék olyan távcsövet, amit elbírnak, mert az a 7x50-es szovjet ZOMZ, amit még én kaptam gyerekkoromban, sajna nehéz nekik. :) aliról érdemes valamit?

(#256) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Az ajánlott Olympus DPS-I 10x50 távcső most 18.750,- Ft a MediaMarkt -ban. Igaz nincs raktáron, de rendelhető (ingyenes kiszállítással), 6-10 nap múlva elérhető lesz, azt írják.
Remélem erre is meglesz a 25 év gyártói garancia, az ExtremeDigital oldalán ez van feltüntetve, itt nem írják.
Viszont van 60 napos visszavásárlási gari, így ha nem lesz meg, akkor vissza tudom adni...

[ Szerkesztve ]

(#257) lugosi válasza sopruk (#256) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez jó ár tényleg.

(#258) sopruk válasza lugosi (#257) üzenetére


sopruk
aktív tag

Sajnos pár órával a rendelésem után levették, jelenleg nem kapható, inaktív állapotban van a termék adatlapja. Kíváncsi leszek, hogy így vajon megkapom-e, vagy törlik a rendelésem...

(#259) lugosi válasza sopruk (#258) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem megkapod, valószínű vagy az utolsót rendelted, vagy más is rendelt és elfogyott. Rendeltem ugyanonnan nagyon aláárazott objektívet, és kiszállították. Igaz, hogy majdnem másfél hónap volt, de megjött. Szerintem tök jó választás volt az a távcső, mindig arra jutok, hogy van sokkal drágább távcsövem, mint az, de attól nem sokkal jobb. Valamivel igen, de az árkülönbséget messze nem igazolja. Nagyon jól sikerült távcső az, el se tudom képzelni, hogy hogy éri meg annyiért a gyártónak.

(#260) sopruk válasza lugosi (#259) üzenetére


sopruk
aktív tag

Reménykedem benne én is. Már rendeléskor sem volt kapható egyik áruházukban sem, csak hogy 6-10 nap múlva lesz elérhető. Lehet hogy elfelejtették levenni, törölni az akciós árat. De mivel beszerezhető, bízom benne, hogy megkapom...

Köszi a megerősítést, hogy jót választottam!
Csillagászkodáshoz ajánlották a 10*50-est, meg persze természetjáráshoz is nagyon jó lesz. Először a Scopium-okat nézegettem elérhető áron, de örülök, hogy megtaláltam a topicban ezt, jobban tetszik...

(#261) sopruk válasza sopruk (#260) üzenetére


sopruk
aktív tag

Újra kapható, de most a Mall.hu -n akciós

Én meg várhatok a Media Markt-osra :W
Rendelését fogadtuk, a csomag előkészítését azonnal megkezdjük, ha a termék raktáron van. Amennyiben nincs raktáron, gondoskodunk annak mielőbbi beszerzéséről.

(#262) lugosi válasza sopruk (#261) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megrendelheted innen is, amelyik hamarabb kihozza, átveszed, a másiktól meg elállsz mikor amaz megjött, nem?

(#263) sopruk válasza lugosi (#262) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, végül így csináltam, megrendeltem innen is :)

(#264) G@ben


G@ben
addikt

Tavaly kerestem monokulárt, de azóta sem vettem, most viszont tényleg szeretnék egyet. Ajánlva volt ez: [link]
A kérdés az, hogy van-e jobb monokulár ennél max ennyiért vagy ez elérhető-e valahol olcsóbban? Esetleg várható black friday akció, ilyesmi?

Illetve a nagyítás, amit ráírnak, az nem azt jelenti, hogy annyiszor nagyobbnak fogom látni a tárgyakat? Mert próbáltam Apám nem piacos, de nem tudom, milyen márkájú kétféle távcsövét is, az egyik 10x-es, a másik ilyen kihúzható, kalózos 20x-os, de a 10-es kb 4x-es nagyítást csinált, a 20-as pedig 8-10x-est. Ez normális?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#265) zsoltzsolt válasza G@ben (#264) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem ezt a Bushnell Bear Grylls 9X32 Monocular távcsövet már nem lehet kapni sehol, nemhogy olcsóbban.
Nekem van már pár éve, tényleg jó, színházba is szoktam vinni, mert erősebb, mint egy színházi és mégsem egy batár darab :).

(#266) G@ben válasza zsoltzsolt (#265) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor mit szabad helyette?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#267) G@ben válasza G@ben (#266) üzenetére


G@ben
addikt

Na közben nézelődtem kicsit és gondolkodóba estem. Vannak a nagyobb monokulárok, mint pl a Yukon Scout 30x50. Kicsit nagynak tartom, de kipróbálva az otthoni 20x-os monokulár nagyítása jobban tetszett, mint a 10x-es normálé, viszont a mérete és súlya nem. Pont ilyen az otthoni: [link]
Esetleg kicsit kisebb méretben, mint a Yukon Scout, egy 20x-os nagyítású, akár kihúzható monokulár max 20k körüli áron van? Az otthoni is sima falon történő oldaltámasztással jól használható volt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#268) zsoltzsolt válasza G@ben (#267) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ilyen nekem is volt, de már nem tudom hol lehet. Ez nem egy szovjet vahy NDK-s kütyü? Mondjuk ez nemigazán volt jó semmire, így utólag visszaemlékezve. De, lehet, hogy csak hasonlóak.
Mostanában nem figyeltem a távcsöveket, amikor kellett, akkor szerencsére volt a Bear Gryll-féle, ami elég jó minőségű, víz- és ütésálló, stb, szép képpel, kompakt kivitellel. Ha a Késvilág még tudsz szerezni m akkor érdemes rendelni tőlük.

(#269) G@ben válasza zsoltzsolt (#268) üzenetére


G@ben
addikt

Talán szovjet, az biztos, hogy bazinehéz. :D
Közben találtam ilyet: [link]
Van olyan dolog, ami miatt ezt vagy ilyen távcsövet nem szabad venni? Pl a zoom vagy akármi?
Elnézést a sok kérdésért, kezdő vagyok, csak szeretnék egy normális monokulárt elfogadható áron.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#270) lugosi válasza G@ben (#269) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Van olyan dolog, ami miatt ezt vagy ilyen távcsövet nem szabad venni?"

Vannak dolgok, amik miatt én kerülnék bizonyosakat.

Például ilyen a kilépő pupilla mérete. Egy 24x-es nagyítás és 50-es frontlencse esetén ez kb 2mm, azaz kb egy 2mm-es lyukat fogsz látni, körülötte sötétséget.

Én úgy javaslom, hogy 3mm-es kilépő pupilla alá ne is menj, de ha lehet inkább legyen 4.

Nekem egy ilyen van [link] és innen vettem [link]

8x36, tehát 8x-os nagyítás 36mm-es frontlencsével, így a kilépő pupilla 36/8=4.5mm. Ennek van 10x36-os változata is, a neten dicsérték, nekem a 8x-os jobban beválik más távcsőben is.
Van ugyanennél a gyártónál 8x25-ösben és 10x25-ösben is, kompaktabbak, de cserébe kisebb a kilépő pupilla, egyébként neten dicsérik mind a kettőt. A 10x25-öst 20k-ért látom: [link] a 8x25 olcsóbb [link]

Szerintem ezek alá ne add a monokulárt. Ezek élettartam garaciások, olyan értelemben is, hogy ha leejted és eltörik azt is fedezi a gari, ki kell postázni a gyártónak és javítják.

Amire adnék monokulár esetén:
- minimum 3mm kilépő pupilla
- gáztöltés (nitrogén vagy argon)*
- vízállóság
- maximum 10x-es nagyítás (de nem írtad mire kell, viszont tudom hogy túrázol, tehát szerintem a kisebb méret és súly előnyös)
- ha szemüveges vagy, minél nagyobb eye relief (elnézést ezt a magyar szakzsargonban nem tudom, hogy mondják, a lényeg, hogy mekkora a távolság a szemed és a lencse között, ha túl nagy, akkor távolinak és kicsinek látod a képet, talán betekintési távolság). Ha nem vagy szemüveges, ez nem olyan vészes, de a drágábbak általában ebben is jobbak. (A 8x36-osé 18mm, az már jó.)
- BaK4 prizma
- lehetőleg minél inkább többszörös bevonatú lencsék.

*: nem fog párásodni és ezek vízállóak is értelemszerűen.

Azokat a kihúzható kalóz cuccokat felejtsd el szerintem, azok a játék/szemét kategóriát képviselik.
Szerk.: az a linkelt levenhuk is felejtős szerintem, amelyiknél 2mm kilépő pupilla esetén azt írják, hogy jó gyenge fényviszonyok esetén is. Gyenge fényviszonyok esetén 4mm és felette jó, tehát a 24x-es nagyításhoz egy ennél sokkal nagyobb darab kellene.

Az ennél nagyobb nagyítást monokulárban inkább spektívben találod meg, azokat viszont, éppen a nagyobb nagyítás miatt állványról lehet használni. Az én személyes tapasztalatom szerint a 10x-es nagyítás is problémás tud már lenni állvány nélkül, de felette nagyon problémás.

A nagyítás lehet, hogy kamu volt azoknál a daraboknál, amiket néztél.

Szerintem 20k körüli áron annál a két Vortexnél jobbat nem találsz.

Még annyi, hogy a nagyítás az valóban azt jelenti, amit te is írtál, úgy szokták megfogalmazni, hogy ha valami 100m-re van, és 10x-es nagyítású távcsővel nézed, akkor úgy látod, mintha 10m-ről néznéd.
Van még a távcsöveknek egy tulajdonsága a nagyítás mellett, hogy mekkora szeletét látod a képnek, ezt úgy szokták megadni, hogy 1000m-en milyen széles a látott kép, a nagyobb a jobb azonos nagyítás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#271) G@ben válasza lugosi (#270) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm a hosszú és kimerítő leírást! :R
A legtöbb dolog nekem új volt, van, ami kicsit kínai is, de a lényeget értem!
Viszont van pár dolog, ami nekem kicsit ellentmondásos. Mégpedig azért, mert Apám távcsöveit nézegetve a 20x50-es (a kihúzható fém) nagyon szép képet adott, nem volt fekete kör, kézből is egész jól tartható volt, bár kicsit valóban remegett, de oldalról falhoz támasztva teljesen jól használható volt. Baromira tetszett a nagyítása, tényleg volt értelme, míg a 10x-esnél nem volt meg az a hűdekirály érzés.
Túrázom, ahol azért vannak távolságok, oda nagyobb nagyítást tartanék jónak, illetve meg tudom támasztani fán, kilátó oszlopán, stb. A méret és súly persze minél kisebb lenne jobb, de egy kb fél literes palack mérete belefér nekem, esetleg picit nagyobb. Ugye az a legjobb távcső, ami nálad van, amit a nagy méret miatt nem viszel, csak pénzkidobás, viszont ha van egy pici, ami nem nagyít akkorát, akkor szintén nem ér nekem sokat.
De azt hiszem, hogy körülnézek helyben, hátha ki tudok próbálni egy-két darabot, aminek ismerem a tényleges nagyítását, aztán okosabb leszek. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#272) lugosi válasza G@ben (#271) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“a 20x50-es (a kihúzható fém) nagyon szép képet adott, nem volt fekete kör, kézből is egész jól tartható volt”
Lehet, hogy akkor nem 20x-os a nagyítása, mindkét dolog arra enged következtetni.

Egyébként egy könnyű monopod is elég egy tizen-párszoros nagyításig.

Érdemes többet kipróbálni. Ha bármilyen paraméterrel kapcsolatban kérdésed van írd be ide nyugodtan, hátha valamelyikünk tud rá válaszolni. Én elég sokat jártam utána régebben amikor választottam, neked ne kelljen annyit vacakolni vele :)

(#273) zsoltzsolt válasza lugosi (#272) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezt a Vortexet néztem én is korábban, csak az ára ment afölé a határ fölé, amennyit már nem akartam áldozni rá. Az egy tényleg jó darab.

(#274) G@ben válasza lugosi (#272) üzenetére


G@ben
addikt

Az a baj, hogy itt helyben elég szűk a választék. De azért körülnézek! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#275) lugosi válasza zsoltzsolt (#273) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is végül csak azért adtam ki ennyit érte mert jót akartam, és olyat már nem lehetett kapni, mint ami neked van. Annak utánaolvastam annak idején és ár/értékben nagyon szupernek találtam, csak sehol sem lehetett kapni sajnos.

(#276) G@ben


G@ben
addikt

Élőben még nem tudtam kipróbálni egy távcsövet sem, csak kérdeznék, hadd okosodjak! :)
Ha van egy 8x25-ös és egy 8x32-es, egyébként mindenben megegyező távcső, akkor én, mint laikus milyen különbséget fogok észrevenni? Méretkülönbség nyilván lesz, nagyításbeli elvileg nem, de talán a 32-es jobb lesz kevés fény mellett? Ha igen, mennyire észrevehetően? Így látatlanban tetszik a Vortex Solo, de nem kicsi a 25-ös lencse? Tényleg nem tudom, mi a jó, de a fenti leírás alapján az 3,1-es kilépő pupillát ad, 10-es nagyítás mellett 2,5-öst, ami nem túl nagy.
Milyen különbség lehet még?
Persze hétvégén voltam ott, ahol ki tudtam volna próbálni, csak nem tudtam róla és Karácsonyig ismét nem megyek arra. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#277) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Laikuskent kérdezem a hozzáértőket:

Ajándéknak szeretne egy ismerősöm a párjának egy Levenhuk Skyline Pro Mak teleszkópot.
A párja most ismerkedik ezzel a hobbival.
Megfelelő lehet kezdésnek?
Ha tudtok más alternatívát, akkor szívesen fogadom!
Keret: kb. 50-60 eFt.

S3x, hifi & rock and roll

(#278) lugosi válasza sony309 (#277) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a távcsőben laikus vagyok, az ilyen jellegű csillagászatiban meg egyenesen 0 hozzáértésű, csak egy ilyen tanáccsal tudok segíteni, hogy esetleg csillagász topikban/fb csoportban kérdezz rá.

(#279) sopruk válasza sony309 (#277) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is a Csillagászat topicot tudom ajánlani, ott segítettek nekem is amikor nemrég a kezdő távcsövemet vettem.

(#280) sony309


sony309
őstag

Köszönöm az átirányítást!
Valóban jobb helye van ott a kérdésemnek.

S3x, hifi & rock and roll

(#281) G@ben


G@ben
addikt

Meg akartam rendelni a Bushnell Bear Grylls 9x32 monokulárt, de mindkét bolt, ahol kínálatban volt visszaírt, hogy nincs és nem is tudnak szerezni. Így továbbra is kéne egy jó monokulár. Vannak szimpatikusak, de általában jó nehezek, ez a Bushnell csak 137g, ami tök jó, de a többi, amit néztem, erősen 300g környékén van, amit már kezdek soknak érezni egy hosszú túrán.
Tudtok ajánlani akár gyártókat, akár konkrét monokulárt, ami nem olyan nehéz, tud 9-10-szeres nagyítást, jó minőségű és megáll 20k környékén?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#282) lugosi válasza G@ben (#281) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vortex solo-k nagyon jók szerintem: [link] [link]

(#283) G@ben válasza lugosi (#282) üzenetére


G@ben
addikt

Nézegettem őket, de a kilépő pupilla már a 8-asnál is necces, a 10-esnél meg túl kicsi, miközben jó lenne, ha inkább 10-es nagyítást tudna.
Illetve a tömegük sem kicsi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#284) lugosi válasza G@ben (#283) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor itt van ez [link] de ez már nem fér bele az általad írt keretbe. Nekem ilyen van, nagyon bevált. Van belőle 10x-es is, de szerintem a 8x-os pont elég kézből kitartani.

(#285) G@ben válasza lugosi (#284) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, ez kb kétszer annyiba kerül. :)
Szívesen megnéznék egy Levenhuk Wise Plus-t is, hogy milyen, mert semmilyen tesztet nem találtam róla, de sok helyen kapni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#286) lugosi válasza G@ben (#285) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért nézd meg pl hogy a vortexnek milyen a gyártói garanciája. Ha leejted és betörik a lencséje akkor arra is kiterjed. El
kell nekik postázni és megcsinálják.

A levenhukot én nem ismerem. Sok helyen láttam árlistában.

(#287) G@ben válasza lugosi (#286) üzenetére


G@ben
addikt

Látom, de onnan indultam eredetileg, hogy 10k alatt kéne egy monokulár. Most ott tartok, hogy 20k, ha nagyon jó, akkor 25, de a 38k még ettől is messze van. :D
Illetve nem tetszik, hogy nincs rajta lencsevédő, viszont a klipsz jó megoldás. Bár ha 30k alatt lenne belőle a 10x-es, meggondolnám. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#288) G@ben válasza G@ben (#287) üzenetére


G@ben
addikt

Jól látom, hogy a kép széle elmosódik? A közepe sem tűéles, de mintha nem lenne túl szép képe:
[link]

Itt viszont nem tűnik rossznak:
[link]

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#289) lugosi válasza G@ben (#287) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A nincs lencsevédő dolog engem is zavart! De olyan a tokja, hogy ez nem probléma. Ha otthon leszek lefényképezem.

(#290) lugosi válasza G@ben (#288) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyon becsapós, lehet hogy semmi baja a képének, de nagyon nehéz távcsövön keresztül fényképezni, én ennél sokkal borzalmasabb képeket lőttem már távcsövön keresztül, ebből szerintem ne vonj le messzemenő következtetést.

(#291) G@ben válasza lugosi (#290) üzenetére


G@ben
addikt

Rendben! Azért is nézegetem a Levenhukot, mert elvileg van Győr környékén olyan bolt, ami árul ilyet, talán ki is lehetne próbálni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#292) lugosi válasza G@ben (#291) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem próbáld ki, kíváncsi vagyok hogy milyen élőben az a szemkagyló. Vagy nagyon kényelmes, vagy nem. Ha kipróbáltad, írd meg, kíváncsi vagyok.
Sajnos Győr nagyon messze van hozzánk, összepróbálhattuk volna az enyémmel, hogy melyik milyen.

(#293) G@ben válasza lugosi (#292) üzenetére


G@ben
addikt

Arra én is! :D
Igyekszem kipróbálni, remélem van rá lehetőség, illetve majd ha hazamegyek Bajára, a Vortex is elérhető lesz!
Merre laksz? Hátha járok arra valamikor!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#294) G@ben válasza lugosi (#292) üzenetére


G@ben
addikt

Egyelőre nem tudom kipróbálni, csak webshop a győri. Mondjuk ha van raktáron és odamegyek, akkor nem értem, miért ne lehetne megnézni.
A két bajai bolt is erősen webshop jellegű.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#295) lugosi válasza G@ben (#293) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Baja már nem annyira vészes, én szegedi vagyok.

(#296) G@ben válasza lugosi (#295) üzenetére


G@ben
addikt

"Csak" 100km. :D
Baján elvileg van Vortexet árusító bolt, mindenképp felkeresem. Hpgy mikor, még nem tudom, de talán idén. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#297) lugosi válasza G@ben (#296) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezt nem tudtam, nekem neten kellett rendelni mert sehol se találtam boltot.

(#298) G@ben válasza lugosi (#297) üzenetére


G@ben
addikt

Nem biztos, hogy van készleten, de ha hazamegyek, az összes ilyen boltot felkeresem, az tuti! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#299) G@ben


G@ben
addikt

Sikerült vennem távcsövet. Ezúton is köszönöm lugosi kollégának, hogy élőben kipróbálhattam pár távcsövét, illetve hogy ellátott hasznos tanácsokkal! :R Ez utóbbit külön köszönöm a többi topiklakónak is! :R
Egy Vortex Solo 10x25 lett a befutó, de kipróbálhattam a 8x25-öst és a 10x36-ost is. A 8-as nagyítása nekem kicsit kicsi volt, a 10x36-os pedig méretben még határeset, árban viszont jócskán túllépte a keretemet. Az első 10x25-ösnél hosszabb otthoni vizsgálódás után fedeztem fel, hogy a kép széle homályosabb, ráadásul nem egyenletesen, úgyhogy visszamentem a boltba, ahol kipróbálhattam egy másikat, ami körben már érezhetően élesebb, illetve sokkal egyenletesebb képet adott, így ki is cseréltettem.
A 10-es nagyítás tényleg a max, ami kézben még nagyobb remegés nélkül tartható, de mivel túrázáshoz kell, nem mozgó dolgok követéséhez, pl madarak, így emellett döntöttem, de próbaképp egy repülő sirályt szépen tudtam vele követni.
Szürkületben és sötétben is teszteltem, nem tudom, hogy milyennek kéne lennie, de nem ad sötétebb képet, mint szabad szemmel, igaz, világosabbat sem, illetve összehasonlítva az Aulense 10x50-es binokulárral (ami a valóságban inkább 7x50), éppcsak sötétebb képe van, vagyis részemről ezt is jónak értékelem. Féltem a 2,5-ös kilépő pupillától, de egyelőre nem tapasztaltam hátrányát.
Összességében merem ajánlani ezeket a távcsöveket, illetve a praktex.hu-t, ahol én is vettem, habár nem kifejezetten távcsöves bolt, hanem fényképész, így nem is tudtak minden kérdésemre válaszolni, de nagyon segítőkészek, kipróbálhattam mindent, illetve a csere is szó nélkül ment.
A fentiekhez a laikus tévedés minden jogát fenntartom! :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#300) lugosi válasza G@ben (#299) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök, hogy sikerült, és bevált a távcső! Jó darab az szerintem, ahogy beszéltük is, ennél kicsivel jobbért már aránytalanul sokkal többet kell fizetni.
Néha jól jönne nekem is a 10x-es valóban, én is ma voltam madarazni és a 8x-os sokszor határeset. Emlékszel mikor néztük a tavon a szemben lévő parton a madarat, a távolság miatt 8x-ossal totál eltévesztettem a fajtáját, a 12x-essel ismertük fel.
Amúgy sokan lenézik a monokulárokat, de annyira jól tud jönni, hogy közben a másik szemem tudom használni ha kell, sokkal könnyebb keresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.