Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer

Hozzászólások

(#2051) Khelben válasza eneasos (#2050) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszi mindenkinek, akkor egész jól járok vele :)

(#2052) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Egy kérdés lenne csak az Iponosokhoz. ;)
Samsung 400Gb-os mobilvinyó, pár órát ment (Csütörtökön kaptam), HD sentinel szerint 96%-os a kondicíója, 4 hibás szektor van rajta. :O
Ez garis hiba?
:U

(#2053) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#2052) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Már megkérdeztem hivatalosan, mailben, honlap szerint 1 órán belül választ kapok. :)

(#2054) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Azta.khm-khm.. 2 perc alatt választ kaptam. Az aláírt névből HUN]Repa fórumtársra tippelek, hogy ő válaszolt. :)
"A terméket kérem juttassa vissza megnézzük Önnek ,amennyiben hibás természetesen kicseréljük Önnek. A terméket a garanciafutár menüpont alatt tudja vissza juttatni hozzánk."

Kicseréli(te)k négy, áthelyezett hibás szektorral? Mert akkor persze visszaküldöm. De ha nem, akkor azthiszem fölösleges a fél országon végigutaztatni, és a rajt lévő 250Gb adatot letörölni.

(#2055) HUN]Repa válasza Zoli bácsi (#2054) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Szia ,itt is tudok válaszolni ;) !

Sajnos nem tőlünk függ hogy milyen bad sector van rajta (ha fizikai akkor cserés) ha logikai akkor meg kijavítja a gyári tesztprogram. Samsung merevlemezeknek a gyári tesztprogram (Estool egy low level format után a gyors tesztet lefuttatva megmondja hogy akkor most cserés vagy kijavította azokat) :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2056) Zoli bácsi válasza HUN]Repa (#2055) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi! Estool-t futtattam, bár nem alacsonyszintű formázás után. Szerinte rendben van a vinyó. Csak idegesít a 96%-os kondíció, a HD Sentinel alapján.
De ha ezt csináljátok a vinyóval, akkor kár beküldenem, itthon is meg tudom csinálni. :B
Estoolból csináljak egy LL formatot, aztán teljes tesztet futtassak?
CSak egy vadiúj winyónak nem mernék (egyébként) nekimenni így. Persze ti vagytok a szakértők, láttatok pár ilyet.

Szerk: A teljes (Kb 2,5 óra) Estool tesztet futtattam, felület ellenőrzéssel. Minden OK.
De minden S.M.A.R.T. néző program (Everest is) felkiáltójelezi az áthelyezett bad sectorokat.

[ Szerkesztve ]

(#2057) Zoli bácsi válasza HUN]Repa (#2055) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

LLF lement, szerinte minden rendben. Estool szerint is minden rendben. HD Sentinel szerint 4 hibás szektor van, ami át lett helyezve. (Mint eddig)

(#2058) HUN]Repa válasza Zoli bácsi (#2057) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Akkor az jó ,a gyártó úgy határozza meg ,ha betelik az a terület ahova át tud helyezni ,akkor onnantól cserés a vinyó ,de ettől még teljes értékű. :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2059) Zoli bácsi válasza HUN]Repa (#2058) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi. :R

(#2060) adalbert1


adalbert1
veterán

Gondoltam megjegyzem, hogy tegnap ismét csak sikeres garanciális ügyintézést hajtottam végre, minden gyorsan és flottul ment. :C

(#2061) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Hi.

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a LOGITECH RumblePad II, és a LOGITECH RumblePad II (Refresh) között? (nem a Cordless-ről van szó, hanem a vezetékesről).
Az iPonban elvileg mindkettő kapható, de nem látszik a különbség.

Köszi.

(#2062) smiti


smiti
addikt

A webshop-al mi történt ? Nincs készleten vga, darabra nullát ir mindenhova :Y

sőt, minden nullás :O

[ Szerkesztve ]

(#2063) tlac válasza smiti (#2062) üzenetére


tlac
nagyúr

biztos feltörte a konkurencia ;]

adalbert1:

ez lenne az alapértelmezett ;)

(#2064) smiti válasza tlac (#2063) üzenetére


smiti
addikt

De az inkább az árakat csökkentette volna nem ? :B

(#2065) tlac válasza smiti (#2064) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, az növelte volna, de hát így a legjobb, így muszáj a máshova menni vásárolni, ha nem kapható semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#2066) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Garanciáztattam az Iponnál. Egy kicsi döcögés volt a dologban de az nem az ő hibájuk. Így is olyan alaplapot választhattam amilyet akartam. Meg is jött és nagyon szépen teszi a dolgát. Köszi nektek. :R

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2067) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#2061) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Még mindig várom a választ a kérdésre az iponos guruktól :)

(#2068) HUN]Repa válasza NeoExDeath (#2067) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Ez ilyen ráncfelvarrás szerű dolog ,a G5-nél csinálták ugyan ezt , a refresh ,színben tér el ,meg

[link]

Én a régit ajánlanám ,mármint nem a Refresh-t :R :R :R

Sry a késői válaszért ;)

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2069) adalbert1 válasza tlac (#2063) üzenetére


adalbert1
veterán

Sajnos az utóbbi jó pár évben a legtöbb magyar cégre nem ez volt a jellemző, így sajnos örülni kell neki... :(

(#2070) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem:kép, kép, kép, kép, ilyen kimenetű kormányom van és nem tudom csatlakoztatni az alaplapra meg sehova.
Kéne nekem egy ilyen átalakító, de nem találtam sehol...
Talán nálatok lesz, de még a nevét sem tudom, hogy hogyan keressem, ezért kéne a segítségetek!!!

Előre is köszi!!!! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#2071) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Tegnap rendeltem meg a garanciafutárt 29-e, keddre. Egy FSP Bluestorm II. 500W tápról van szó, és a hibaleírásban történt egy kis elírás. Olcsó és körültekintő ügyintézés helyett gyors és körültekintő ügyintézést akartam írni, csak épp lementem alfába...

Egyébként a táp már egy ideje rakoncátlankodik, most tudtam a gépet egy másik táppal kipróbálni, és működött. Számíthatok egy gyors cserére? Gyors alatt 1-2 hetet értek.

Köszi a választ.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2072) HUN]Repa válasza Rossi (#2071) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Elég olcsó lesz ,mert 0ft-ra fog kijönni ,ha egyértelmű a hiba ,akkor nagyon gyorsan túl leszünk rajta ,amit te írtál annak a fele ;) :R :R

Pitterix bácsi már keresem neked a megoldást ! :R :R

[ Szerkesztve ]

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2073) Pitterix válasza HUN]Repa (#2072) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi!!!!! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#2074) Rossi válasza HUN]Repa (#2072) üzenetére


Rossi
addikt

Gyanítom nem lesz egyértelmű, mert pl. most is megy a gép, de legutóbb csak a cseretáppal volt hajlandó elindulni. 2-3 hónapja szenvedek ezzel, szóval remélem nem lesz visszaküldve azzal, hogy nálatok nem produkálja a hibát.

Előre is köszi. :R

Ja, és hallottam a hangodat a telefonban, amikor egy kollégáddal beszéltem, és kérdezett tőled valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2075) szumo


szumo
senior tag

A pénteki gép is szépen dolgozik.
Ez is jó vétel volt :K

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#2076) NeoExDeath válasza HUN]Repa (#2068) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszi a választ :)

Azonban valami nem stimmel, vagy rosszul linkeltél vagy rossz az infó :) Ugyanis a képen amit beraktál, nem a vezetékes Refresh változata van, hanem a vezetéknélküli valamilyen változata (abból is van Refresh). A vezetékes kék színű (mindkettő), a cordless meg a linkelt fekete (mindkettő :) ).

Engem az érdekelne, milyen különbség van a vezetékes normál, és refresh verziója között, mert kb 1k a különbség, szóval valami biztos van. Az képek szerint színben ugyanaz: Sima, Refresh

Sajnos hivatalos infót, review-t vagy ilyesmit erről nem találtam, azért érdeklődök itt.
Thx előre is.

(#2077) Syrano


Syrano
tag

Egy kis infó a gépösszerakóval és teszteléssel kapcsolatban:

Csürtörtök este rendeltem egy gépet, összerakással, teszteléssel. Ami ugye még plusz egy napot jelent amíg megkapom a gépet. Azonban már pénteken délután hívtak, hogy mehetek átvenni a masinát. Mindezek tetejébe a gép rendesen össze volt rakva, a kábeleket szépen elrendezték, összefogták. Dícséretreméltó, szép munka, maximálisan elégedett vagyok! :R

Ezúton megköszönném Buherának is az önzetlen segítséget, hátha olvassa...

[ Szerkesztve ]

(#2078) Jester01


Jester01
veterán

Helló!
AMD 600e/605e érkezéséről lehet sejteni valamit?

Pitterix: az sima game port csatlakozónak látszik. Ha nincs ilyened, akkor vagy egy hangkártyára vagy egy usb-game port átalakítóra lesz szükséged.

Jester

(#2079) eneasos válasza Jester01 (#2078) üzenetére


eneasos
csendes tag

hello.

felsorolt processzorok feltűnnek a Computex kiállításon is, viszont a pontos megjelenési dátumokról még nincs információ.

üdv :R

(#2080) dany27


dany27
őstag

hali

Haverral rendeltünk pár cumót még hétvégén tegnap küldték az SMSt h át adták futárnak így 48 belül kihozzák. Így azt gondoltuk hogy DHL ma ki is hozza de mégse....
Ugye a DHL oldalán nyomon lehet követni hogy hol van a csomag. Nos ott elég érdekeset ír:
Kézbesítés megkísérelve - címzett zárva

Pedig ugyan nála nem volt senki egész nap otthol volt pedig... Telefonon sem hívták hogy nem tud bemenni a futár.

Szerintetek akkor ez most mi??

(#2081) HUN]Repa válasza dany27 (#2080) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Hát leggyorsabban ugy tudsz utána nézni az ügynek ha felhívod a DHL-t hogy hol a fenébe vannak ( 06(40) 45 45 45) :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2082) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Tegnap odaadtam a futárnak a tápot, remélem odaér gond nélkül és hamarosan fogtok tudni információkkal szolgálni.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2083) adalbert1


adalbert1
veterán

Üdv!

Meg tudnátok mondani, hogy ez a Noctua hűtő tulajdonképpen ez lenne? Csak mert a sima U12-P oldala jön be rá. Igazából kompatibilitás szempontjából lenne fontos, jelenleg LGA775-re venném, de később AM3-ra, vagy LGA1156/1366-ra szeretném használni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2084) HUN]Repa válasza adalbert1 (#2083) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Jellemzők
Támogatott foglalatok Intel LGA 775, AMD AM2
és AM2+, Intel Xeon
Súly (ventilátorral) 770 g
Anyag Talp és a hőcsövek: vörösréz
Hőelvezető lamellák: alumínium
Ventilátor kompatibilitás
120x120x25mm
120x120x38mm
(2db ventilátor rögzíthető)
Ventilátor jellemzői
Model Noctua NF-P12
Csapágy Önstabilizáló csapágy
Lapát geometria 9 lapátos kialakítás
Forgási sebesség (+/- 10%) 1300 RPM
Forgási seb. U.L.N.A*-val (+/- 10%) 900RPM
Légszállítás 92.3 m3/h
Légszállítás U.L.N.A*-val 63.4 m3/h
Akusztikus zaj 19.8 dB(A)
Akusztikus zaj U.L.N.A*-val 12.6 dB(A)
Statikus nyomás 1.43 mm H2O
Statikus nyomás U.L.N.A*-val 1.21 mm H2O
Bemeneti Teljesítmény 1.08W
Feszültség ingadozás 12V
Élettartam 150.000 óra
*U.L.N.A = Ultra low Noise Adaptor (Ultra alacsony zajszint átalakító)

Úgy tudom ,hogy adnak hozzá már mindenféle lefogatót és bármire fel lehet rakni ! :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2085) D.Orion


D.Orion
veterán

Tiszteletem!

Volna egy kérdésem. Barátnőm tegnap rendelt az ipon-ból a saját regjével és a másodlagos számhoz az én telefonszámom van megadva. Nah most ő ezt kitörölte és én mégis kaptam ma sms-t(ő meg nem). Meg tudnátok nézni, hogy or!on néven van-e valami rendelés, nehogy kavarc legyen belőle azt nekem jöjjön ide valami cucc. :U

Szerk.: Barátnőm nick-je: ttiimmii

[ Szerkesztve ]

(#2086) HUN]Repa válasza D.Orion (#2085) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Pü-be ment minden ! :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2087) D.Orion válasza HUN]Repa (#2086) üzenetére


D.Orion
veterán

Thx a gyors és kimerítő választ, ezek szerint nincs semmi probléma. :R

(#2088) Pitterix válasza Jester01 (#2078) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi!!!! :C :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#2089) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Üdv Ipon!

Psp-tek nem lessz véletlenül? Főleg a 3000-es érdekelne, jó lenne ha lehetne kapni nálatok is... :U

(#2090) total90


total90
veterán

Hi!

Az ipon-on szereplő árakban a szállítási költség is benne van? Tehát van pl. egy grafikus kártya 30 000 forintért és meg akarom rendelni Szegedre, akkor mennyi + kell fizetnem?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2091) lsc válasza total90 (#2090) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, a szállítási költség az plusz . Egyébként az oldalukon ott az info .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2092) total90 válasza lsc (#2091) üzenetére


total90
veterán

Köszönöm :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2093) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

A tápomról tudtok valamit mondani? FSP Bluestorm II. 500W.

Előre is köszi.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2094) HUN]Repa válasza Rossi (#2093) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

pü-ment !

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#2095) Rossi válasza HUN]Repa (#2094) üzenetére


Rossi
addikt

Thx, ment repü. :R :R :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2096) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Tisztelt Iponosok!

Október 2-án megrendeltem egy Logitech diNovo Cordless Desktop for Notebooks billentyűzet-egér párost 111211 rendelési számon. Megkaptam a visszaigazolást. Ma reggel kaptam egy e-mailt, később SMS-t hogy 14:00 után átvehetem. Ezek után 16:00 körül csörög a telefonom, hogy a nagyker elszúrt valamit, ilyen billentyűzet-egér páros nincs stb.

Ebben többek között az a ciki, hogy én reggel az e-mail után elindultam Budapestre Békéscsabáról, hogy át tudjam venni. Akkor most, hogy is van ez?

Az lenne a minimum, hogy valaki elmagyarázná, hogy mi is történt pontosan. Arról álmodni sem merek, hogy aki hibázott az vállalja a felelősséget és szerezze be nekem, amit visszaigazolt.

Nagyon sajnálom a dolgot, mert kedvelem az Ipont, eddig nem volt semmi problémám velük.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2097) D@ni88


D@ni88
addikt

[link]
Hali, ezen most tényleg ilyen hűtő van? mert elég olcsó ahhoz képes hogy nem referencia hűtésű

(#2098) eneasos válasza D@ni88 (#2097) üzenetére


eneasos
csendes tag

igen a PCS változaton ez a hűtő van.

üdv

(#2099) D@ni88 válasza eneasos (#2098) üzenetére


D@ni88
addikt

és mikor lesz megint?

(#2100) HUN]Repa válasza !Overdose! (#2096) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

már le e-maileztünk mindent ,ezért itt most nem válaszolnék még egyszer :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  iPon Computer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.